Stranica 92 od 94 PrviPrvi ... 42829091929394 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,551 do 4,600 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #4551
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    U ponedjeljak je u Avenue Mallu ona desetka, a taj dm tamo ima OTC kutak. Ja to čekam, moram kupiti probiotik.

  2. #4552
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ima taj dm OTC, samo treba vidjeti jel bude bio i njihov popust na njega, ak ne onda možeš koristiti i svojih -25% .koji planiraš kupiti?

  3. #4553
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    U ponedjeljak je u Avenue Mallu ona desetka, a taj dm tamo ima OTC kutak. Ja to čekam, moram kupiti probiotik.
    Pogledaj si akcije u Supernova Buzin i Garden mall. Farmacija i DM imaju sutra popuste. Super subota. A obadva DMa imaju OTC.

  4. #4554
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja jednom godišnje ili rjeđe kupim http://vitality-international.hr/pro...iotic-premium/ veliko pakiranje i imam cijelu godinu.

  5. #4555
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Jelka muz je kupio u nekoj biljnoj drogeriji negdje na Kvatricu, pitat cu ga pa kasnije ti napisat

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  6. #4556
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja naručujem odavde http://www.aroma-zone.com/

  7. #4557
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ma gdi si baš jelki dala preporuku na francuskom

  8. #4558

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Kupila sam odmah u jutro. Preporučili su mi u ljekarni A Derma kremu (200ml 147kn) i za ostecene dijelove A Derma kremu s cinkom (50ml 88kn). Za moj pojam,užasno skupo... Samo da joj pomogne, jadnicak.

  9. #4559
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    jelena isto VIP kupujem, ali ono manje pakiranje. Koliko je to veliko, i koliko kosta? Ima li ga dm? Dm ga za te akcije ima 20% snizeno, i onda još 15% za kupovinu preko 200kn.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  10. #4560
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Ja naručujem odavde http://www.aroma-zone.com/
    Pretražujem probiotik i ne kužim kak ga nema hahahaha

    A za francuski sajt, hm, koliko ga koristim zadnjih godina, kao i da ga ne znam :/

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  11. #4561
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A za kaj nisi cure pitala da ti provedu?
    Zezam te u am da si slaba na francuski. Moj puna cijena od 300gr dođe u dm oko 1600kn,a s popustima ispadne oko hiljadarku.
    Mojima nije pasala aderma, samo eucerin. Ok moji imaju puno o alergija, a klinac o na gluten pa nam možda zato ni ne paše.
    Koliko sam skuzila saf je na toj strani našla hamamelis
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.04.2017. at 22:17

  12. #4562

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Cure, može li atopijski biti od omekšivača i deterdženta reakcija? Počela sam ih koristiti tek mjesec dana prije nego je dobila to,do onda sam sve prala na višim temperaturama s octom.

    Čitam da se obično pojavljuje zimi, a sad je 4mj.. Koža joj je sad vlažna,meka i baš lijepo djeluje na dodir, ali osim na pregibima i vratu počelo je i na leđima,prsima, na boku... Svuda se crveni. Budu kao sitni prištići kad se izbliza pogleda i od toga nastane crvena suha rana i onda se to počne širiti. Po obrazima su prištići,ispod brade isto.

    Sta da još isprobam osim mazanja? Nije valjda da treba samo čekati dok prođe...Pa sva će se pretvoriti u ranu..

  13. #4563
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Može biti onda je to alergija na neki od sastojaka, izbaci to Van i počni prat opet ko prije

  14. #4564
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Na pregibima ako nisu pazusi radi vlažne povoje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.04.2017. at 20:21

  15. #4565

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Već sam danas svu njenu robu isprala,a sutra ću i nasu. Užasno se pogorsalo i od straha da se to sranje još ne širi sam je išla tuširati dobrih 10min i na oko su se manji plikovi počeli povlačiti,a s lica prištići se potpuno povukli. Pedijatar je rekao svaka 3 dana,ali kod umivanja ujutro sam skužila da voda zapravo pomogne.

    Hvala ti na savjetu,probat ću s oblozima.

  16. #4566

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Nama je sve prošlo. A čak i rane zacjeljuju same od sebe. Omekšivač i deterdžent mi više ne pada na pamet koristiti!
    Nekoć se reklamirala neka lopta koja se ubaci u bubanj perilice i koristi kao zamjena za deterdžent, vrijedi isprobati.
    Sretno svima koji se bore s tim cudom!

  17. #4567
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Jelka muz se vise ni sam ne zna di je kupio ali misli da je negde u Laginjinoj ukucaj u google i trebalo bi ti izbacit ili si nazovi koju najblizu drogeriju.Minnie super sto ste nasli uzrok ja sam si nekako razmisljala da se njoj to pojavilo od kad sam joj prestala koristit s godinu dana baby tekuci prasak i presla na praskasti obicni ali nisam to povezivala odmah i ne znam dali se bas poklapalo s tim kasnije se ja jesam opet vratila na tekuci tj.njenu robu samo ali joj je i dalje bio taj dermatitis.Iako kad sam se vratila na ekuci nije vise bilo Drefta nego sam uzela Persil al nista od toga.Za tu kuglu sam cula da ne pere bas dobro ali valjda ce se javit neko ko to ima.S obzirom da imas malu bebu sad ce kasice i to i ne znam kako ce ti ici dolje s tom kuglom

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  18. #4568
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Sorry zabrijala sam da ima 5mj.ne znam uopce di sam to procitala i kako sam povezala s tobom vidim da ima 20mj.uglavnom ali isto sigurno ima fleka i flekica jos uvijek

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  19. #4569
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj MinneM prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je sve prošlo. A čak i rane zacjeljuju same od sebe. Omekšivač i deterdžent mi više ne pada na pamet koristiti!
    Nekoć se reklamirala neka lopta koja se ubaci u bubanj perilice i koristi kao zamjena za deterdžent, vrijedi isprobati.
    Sretno svima koji se bore s tim cudom!
    Možeš probati, jedno vrijeme sam prala s time.
    Možda je kod vas bio i slučaj breza, prati ako će i iduće godine biti u isto doba.

  20. #4570
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja sam uvijek dodavala malo praska, senzitiv taid..
    Nama nije bilo tak važno da skine fleke, jer sam bila smiješna da je to zaprav nemoguce

  21. #4571
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Da sori nisam naznačila, na aromazone sam kupila hidrolate i ulja.
    Kaj se praška tiče ne znam jeste probale napraviti prirodni prašak za veš?
    Ja ga uvijek imam, ispadne onako polu tekući, sastojci soda, marsiljski sapun (ima ga sad i u dm-u) i voda.
    Za omekšivač rastvor voda+ocat.....

  22. #4572

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Nama su mrlje išle kao i inače. Bijelo uvijek perem na 90. A jedino su ručnici npr grublji nego s omekšivačem. Drugo je sve normalno mekano. Mrlje od šumskog voća,rajčice ,čokolade ili banane nastojim odmah baciti u lavor s vodom i posuti s sodom bikarbonom, ako je jako prljavo u sodu bikarbonu dodam isto malo octa..Protrljam malo i mrlja sigurno nema,čak i ako je ipak odstajala roba.
    Kakva fora raditi svoj deterdent, prvi put čujem! A jel ima kakav miris taj sapun?

    90%sam sigurna da je do deterdženta, i ovaj naš je bio tekući. Mislila sam bolje tekući,manje ga treba, ne ostaje na površini odjece (bar mi se cinilo), ali prevarila sam se...
    U slučaju da je ipak ta breza, kako protiv nje? Da se pripremimo za sljedeći udar.

  23. #4573

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Saf, ovo soda je isto soda bikarbona predpostavljam? A koji omjer je najbolji? Neću sad raditi,ali dobro je znati za ubuduće.

  24. #4574
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Moram pogledati za točan omjer pa napišem
    Ja stavljam sodu bikarbonu, ne onu sodu za pranje
    marsiljski sapun ima onako neutralan miris.....rekla bi ja po friško osušenom vešu na suncu i vjetru

  25. #4575
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jedno vrijeme sam prala samo s sodom, dosta dugo , a onda sam počela kombinacija soda s TIDE senzitiv

  26. #4576

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Nismo mi te sreće da je samo omekšivač u pitanju ... Sve se krenulo povlačiti i onda bam,odjednom sve natrag! I sad tako varira, malo su crveni i upaljeni ti ekcemi,pa se na dan,dva smire i kao osuše i onda opet crvenilo,pa se malo proširi... Jel' to normalno da tako bude?

    Ne kužim zašto mi ne želi dati uputnicu za alergologa. U ponedjeljak zovem opet,ako ne ću morati privatno.

    Koji je postupak, pregled,pa vađenje krvi pa testiranje? Nikako mi nije jasno,od toliko mogućih alergena, kako odrede na što će je testirati?

    Uff...Najgore je na licu i u ušima,a sad još imamo i nekakvu virozu, hoće je testirati uopće bolesnu?

  27. #4577
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Može je i tako testirati, traži dermatologa ili alergologe da ti da uputnicu, samo kaj se kod nas u zg čeka dermatolog malo više, lakše je dobiti alergologa. Svašta može biti u priči, ali daj ostani na tom da paziš s čim pereš, pogledaj možda je ipak negdje jela nešto što prije nije, jeste možda davali orašasto, kikiriki i slično?kaj si rekla za mlijeko,?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.04.2017. at 08:15

  28. #4578

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Pazit ću svejedno na pranje, ma uopće ni ne trebaju ti prasci. Dva puta sam s predpranjem svu robu oprala,a sinoc sam još jednom tako. U slučaju da je zbilja do toga,jer sve se počelo povlačiti i ostali su samo ti "bazni" ekcemi.

    Ali čini mi se kao da još nešto smeta... Jer par dana se crveni i curi iz njih i širi se,a onda dan,dva bude bolje,kao da se posusi i ubrzo će nestati... Ma nemam pojma...Na ruci i licu se čese pa joj prokrvari, budi se radi toga,ma užas!

    Počela sam pisati što jede i u kojoj količini. Nakon koliko bude obično reakcija od pojedene hrane??

    Pazim baš inače što jede i dosta se trudim oko te hrane,a kad ono...hebi ga. Mlijeko nikakvo ne voli... A pojede ga u eventualno nekoj kremi ako napravim,kolaču ili tako.. Dojim još uvijek. A orašasto jede od nekih 11mj,prvo bademe pa ostalo,mljevene u prosu,zobi, palačinkama i ostalom. Od ovih poznatih alergena,još nije probala jedino skoljke. Med nije probala,ali javorov sirup je. Pije vodu, nikakve sokove. Jedva čekam to testiranje!

    Kako odrede na što će je testirati?

  29. #4579

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Evo baš sad gledam...Breza počinje krajem trećeg mjeseca, a nama je to počelo još polovicom drugog, početak trećeg najkasnije. Ne nalazim biljku koja tada počinje cvjetati. Moram još pogledati.
    Posljednje uređivanje od MinneM : 23.04.2017. at 14:23

  30. #4580
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Breza je ove godine došla rano, puno prije kraja trećeg, lijeska je prije nje, a sad slijedi bazga, lipa, livada, crkvena.
    Testiranje naprave većinom po nekom razgovoru uvijek počnu s mlijeko, jaja, orašasto, kikiriki, soja, grinja i Kućna prašina, trave i drveće, pa eventualno šaraju ovisno o tvojoj priči ili i svom iskustvu. Na mog klinca nisu se sjetili krumpira,to smo slučaj o saznali . ured o školjke nisu za tak male, bar ne za takve koje pokazuju tendencije atopijski
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.04.2017. at 17:00

  31. #4581

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    1

    Početno Skidanje deteta sa Neocatea

    Citiraj Nep prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam je li kome palo na pamet ali moja mala iako ima sumnju na alergiju na km mislim da ipak nije na to alergicna vec na deterdjente i omeksivac... dosla sam do tog zakljucka zato sto svaki put kad ju uzme netko drugi tko nema opran ves nasim sredstvima ona bukne sutradan i sva je osuta a dok je pila drugu formulu na bazi km imala je normalnu stolicu i nikakve poteskoce nije imala, sad dok pije Neocate ima stalno zelene smrdljive stolice i nikako ju dobit da bude sita... negdje sam procitala da je netko imao slicnu alergiju i sav je svoj ves prao s onom eko kuglom sto ne koristi deterdjent i omeksivac... ta je kugla preko top shopa 400kn a u kauflandu sam je vidjala za 50kn... ima li netko iskustva s njom? je li se netko sjetio probati je ako mu je bebac alergicar na deterdjente kao moj?! jucer smo vadili krv za IgE i elektrolizu proteina jer smo naruceni uskoro na prick pa cu bas pitati alergologa da je skine s neocatea i vrati na normalnu formulu ako se pokaze da nije km
    Moje dete je vec godinu dana na Neocate-u zbog alergije na proteine km. Uskoro idemo na alergolosko testiranje. Molim Vas, ako ima neko ko se skidao sa Neocatea da mi objasni kako ide procedura, da li se prelazi na km odmah ili se prvo detetu uvodi adaptirano mleko? Unapred Vam hvala na odgovorima.

  32. #4582

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    U međuvremenu sam sama otkrila još alergija. Omekšivač je bio u pitanju,kao i vlazne maramice za brisanje guze. Zob i čokolada su sigurno,a citrusi, orašasti, krumpir i mrkva su pod sumnjom. Nešto je još od njih,možda sve, možda samo jedan. Sad joj neću isprobavati jer smo 10.5. naručeni. Pedijatar mi je uz takvo negodovanje dao uputnicu, a da nas je odmah poslao uštedio bi joj da joj je pola tijela u ranama,jer smo vjerojatno mogli već otkriti uzrok. Što je tu je. A dermu smo morali izbaciti i sad koristimo mustelu.

    Gogson, ne znam odgovor na tvoje pitanje,ali na tvom mjestu bi pričekala testiranje ako je uskoro pa ovisno od rezultatu testa pitala doktora da da savjet.

  33. #4583
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ne znam kak se skida s naocata jer moj nikad ga nije htio piti, ali znam kak se skine s pregomina, ali moji nisu smjeli kravlje mlijeko, klinac još ni sad ne smije? Koliko je tvoje dijete staro? Ako postoji bilo kakva sumnja da je ipak mlijeko u pitanju, nemoj ga uvadati.
    MinieM, neću filozofiranje ali nadam se da si ipak pročitala bar jedan moj post o čokoladi i dermatitis u, dijete koje ima dermatitis što dalje od kakaa i čokolade. Kuda idete na testiranja? Imaš dosta sumnje, probaj uvjeriti doktoricu da to ipak i testira.,recimo kod nas se krumpir većinom ne testira, ali ima testera, recimo moj je uz sve alergičan i na krumpir, a to smo saznali s njegovih,, 15mjeseci sasvim slučajno.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.05.2017. at 22:28

  34. #4584
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mojima nije bio dobra aderma isto, ali eucerin je.

  35. #4585

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Pročitala sam Jelena i previše toga i na kraju shvatila da ću najbolje znati ako probam. Pristao je pedijatar da da uputnicu konacno i naručeni smo u Crikvenicu. Sobzirom da idemo tek 10.5. a njoj je bilo sve gore, morala sam nekako sama isprobati. Mislila sam i da nema šanse na orašaste koje sam oprezno u minimalnim količinama prvo uvodila jer ih obožavam i često koristim,ali vjerojatno je ipak i na to. Zobene je pak jela skoro svaki dan. Izbacila sam sve i iz svoje prehrane,radi mlijeka.

  36. #4586
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Gle nije ti tak daleko, traži da čim više tvojih alergena i ispituju, ali pazi neka djeca recimo moja slabo reagiraju na prickove, a krvi testovi su im strašno visoki, a neki alergolozi ispituju samo ako je prick bio pozitivan. Čokolada je posebna kategorija namirnica jer nije samostalni alergen, nego misung, kakao općenito pojačava stanje kože kod atopicara a soja je većinom nosioc, naravno u dosta njih ide i mlijeko i orašasto još kao alergeni. Može ti se desiti da ti neki testovi budu skroz negativni, ali ti opet sumnjas da je taj alergen nosioc, tada je bolje i njega izbaciti, to se recimo desilo kod mojeg klinca s picekom. U svakom slučaju pogledaj si dobro zapažanja, pa propitkuje malo, i naravno baš me zanima kaj budu našli, jer život s tam alergeni a he težak ali ne i neostvariv, sretno.

  37. #4587

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Bili na testiranju... Moram reći da sam razočarana što nismo ništa našli. Naranča, kikiriki,badem,lješnjak,jaje,krumpir,luk,mlijeko, rajčica,brašno,tri vrste pljesni,candida,dvije vrste prasinske grinje i mačja dlaka. Znači 17 alergena i ništa..

    Kad se zacrvenila samo jedna stvar na rukama,ponadala sam se da smo pronasli,a kad ono pozitivna proba na histamin.

    Alergologinja je rekla da joj se čini da je to kontaktni i da izbacim prašak za robu i omekšivače,što i jesam,ali i dalje joj se to malo povlači pa opet dolazi. Onda je rekla da bi mogao biti neki aditiv iz hrane, ali osim kupovnog kruha ne znam što bi to moglo biti.

    Sve u svemu, opet smo na kortikosteroidima.. treći put u 2 i pol mjeseca. Uz to idu oblozi sa fiziološkom i zavoji dok ne prođe,a onda mazati sa ribljom masti i dječjom masti.

  38. #4588
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A nije rekla raditi testove iz krvi? I mojoj klinki je bilo tako prickovi ništa, testovi iz krvi do neba
    Kakve kartice je dobila za mazanje ili inekcije-tsblete?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.05.2017. at 05:59

  39. #4589

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Nisu joj uopće vadili krv, samo prick na tih 17 alergena. Nikakve injekcije,tablete... Samo kortikosteroidi, 2 x 3 dana(prošla dva puta je bilo po 7 dana) i oblozi od fiziološke 8-10 sati dnevno kroz 7 dana,prvo na kortikosteroide,a onda na riblju mast motati obloge.

    Dr misli kontaktni i da je od deterdženta jer sam spomenula deterdžent,ali jedno 5 puta sam rekla da sam isprala svu robu bar 4 puta i da opet dolazi,ali ništa nitko ne slusa,nemaš kome reći. Spomenula je i aditive.

    S aditivima je još jedino kruh ostao,a sad ću i to maknuti. Luda sam više, baš se iznenadila dr kad se dijete skinulo jer je sva natecena od rana, cese se, peče je kad je mazem,oblacim,tuširam. Ne može spavati kako treba. Evo i pedijatru i alergologu je rijesenje mazati s korikosteroidima valjda u nedogled.

    Na hranu je napravila pretrage jer je rekla samo da budemo na miru,da se ne izludujem,ali da je skoro sigurna da je kontaktni. Ne kužim zašto nije napravila na pelud, pogotovo tu brezu ako je taman tada počela cvjetat. Nemam više ideje što dalje ako se u ovoj mjeri opet vrati.

  40. #4590

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Opet ću ispočetka dijetu,ali ovaj put krećemo od namirnice do namirnice. Povuci će joj se radi kortikosteroida i te dane ćemo biti na riži,brokuli,kruški,banani i palenti. Ne znam je li to dobro,ali od nečeg moram krenuti.
    Nakon 4 dana ću uvoditi namirnicu po namirnicu svaka 3 dana i pratiti stanje. To je jedini način da skuzim dal' joj smeta nešto iz hrane.

    Smijem li ja koristiti dezodorans i prati npr kosu sa normalnim šamponom, prati suđe bez rukavica? Ili postoji neka šansa da i to aktivira alergiju preko mlijeka? Najveći mi je problem čime da zamjenim vlažne maramice.

  41. #4591

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    E da.. i rekla mi je dr da u milleru ima neki prašak za robu koji se koristi kod alergicara. Za sad ću doslovno bez ičega prati, izbaciti ću i ovu sodu i ocat, apsolutno sve kemikalije. Podove i namještaj sam prošla s običnom vodom. A ako je do neke peludi pa će valjda kad tad proci.

  42. #4592
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jer si ti bila to kod dermatologa ili alergologa? Mislim da ništa loše ne može biti ako pereš s sodom. Suđe možeš prat i s rukama, ne vjerujem da bi se to na mlijeko odražavao. Ali djecu trebaš i ti raditi, a ne samo djete bar dok cica, očito tvoja reagira ko moji na cicanje, nisu sva djeca takva tj. Samo mali dio je takav

  43. #4593

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Kod alergologa smo bile. Kako misliš na cicanje reagira? Jedemo već isto. Ja pijem jedino magnezij i ponekad b vitamine. I ja sam danas na riži i brokuli.

  44. #4594

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    A joj.. na kavu sam zaboravila.. Kako ću se probuditi ujutro?!?haha..
    Ma koliko je tebi trebalo da skuzis sta vam smeta? Sta su tebi baš svo troje alergični? Meni na pitanje kada bi moglo to proći dr je rekla da ne prolazi nego da prerasta u nešto drugo s vremenom. Nadam se da nije točno. Vi ste prerasli neku alergiju već?

  45. #4595
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mojoj je alergija na mlijeko prošla s 6 godina, ostalo nije, imaju svi astmu. Klincu sad ima 7 godina ništa se još nije smanjilo.

    ponekad kad imaš sreće vidiš već za 2-3 tjedna da je bolje, ali ako je više stvari u kombinaciji onda ne možeš baš skužiti, klincu se čistio trup punih 6 mjeseci od krumpira prestao ga je jest s 15 mj, a rupe no udovima sam mu čistila punu godinu dana kad smo izbacili i ono malo piletine koje je jeo, zakaj je to tak njemu stvarno ne kužim, ali usporedbe radi klinku sam čistila od Pregomina punih 2 tjedna, a on je čista kemija u dobi od 3.5 godine,ona je reakciju bolju pokazivala na kravlje mlijeko već nakon 2 tjedna u starosti od 4-7 mjeseci, ali isto tako buknula u pol sekunde kad je dobila žličicu starijeg mlijeka pomiješanog u kašici.

    alergija kod najvećeg se iskazala tek pred 3-4 godine s pubertetom, mada je on imao čudne napadaje kašlja koji su trajali mjescima, prije nego se klinka rodila, kad sam nju odvela alergologu, testirala sam i njega, tada je sve bilo negativno, sad ima veliku alergiju na grinje ( ima je i klinac mali, klinka nema), tak da navečer teško zaspi)..

    Ja sam zbog mojih malih godinama bila na dijeti dok su cicali.

  46. #4596

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Jelena, nakon što sam pročitala da si ti ovo prolazila toliko dugo vremena i to sa troje djece, vidim da stvarno nemam zašto kukat. Inače, čitala sam te na valjda svakoj temi o atopijskom i savjeti su ti zbilja super, hvala ti na tome.

    Mazala sam korticima,sve joj se opet vratilo i to još gore. Četvrti put u dva mjeseca je neću mazati. Do robe nije. Hranu ne mogu sama skuzit i pogotovo što čišćenje može trajati mjesecima. Za sad smo na hrani bez aditiva,drugo sam ipak uvela,osim zobi.

    Ni Mustela nam ne odgovara, od a derme dobije hrpu prištića po tijelu. Riblja mast je ok,ali odmah se skine. Obloge ne želi ni u ludilu.

    Pedijatar nije baš susretljiv i očito smatra da ništa ne mogu napraviti, a ona ne može ni spavati,ni igrati se, peče je i češe. Kad se tusiramo place,kad je presvlacim i mazem place. Sad će ljeto,znoj, kratke hlačice..ne mogu to ni zamisliti.

    Smijem kokosovu mast na svoju ruku na rane? Rane su joj vlažne većinom s nekakvim crnim crtama po suhim dijelovima. Upija li se Eucerin odmah? Mustelin losion je užasno ljepljiv i sva bude puna mucica nakon samo par minuta.

  47. #4597
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    MinneM možeš i uljem avokada mazati, ali ono je dosta masno i sporoupijajuće.

  48. #4598
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    obloge nije ni moj htio do 5 godina tek tad je dao, ali tad je skoro i bio kraj tim mukama.nama nije pasala ni Mustela ni aderma, ona valjda zbog zobi. kokos ko kokos nisam davala deci tak maloj, ali ti možeš probati i vidjeti jel je bitno groznije,ak vidiš poboljšanje onda nastavi s time.

    Eucerin atopic linija se odma upije u kožu, ja sam ga znala mazati s time još u kadi dok je mokar.ima i linija acuta, mala tubica koja se može isto povremeno nanesti. pošto si blizu rijeke ajde probaj testirat je kod http://www.ordinacija-jelic.hr/bicom/ , ja sam svoje male testirala kod njega ali s poslanom krvi, klinki je odma odgonetnul kaj joj ne paše i to smo rješili stvarno u rekordnom vremenu, klinac je veća kombinacija alergena, i kod njega to baš nije upalilo.

    Zakaj misliš da nemaš kaj kukati, imaš itekako jer ti to sve ide na živce a ide i njoj, a uz to ne možete mirno spavati.

    Je si li probala s onim bolero piđamama, negdje sam linkala onaj produžetak koji možeš staviti na svaku piđamu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.05.2017. at 13:19

  49. #4599
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja se na koncu oduševila Eucerin atopicontrol losionom. Izbjegavam ga cijelo vrijeme jer kažu da losioni nisu dobri (samo balzami), ali kako ni aderma ni avene balzami nisu ništa napravili, koža kao brus papir, uzela ipak ovo. I u 2 dana se s ruku i nogu sve povuklo! jelena ti si mi i prije spominjala eucerin, i vidiš nikako probati. Jer mu acut nije pomagao za lice pa nisam ni pokušavala s kakti blažim verzijama.

    Za lice čuda čini kremica koju radi mama jedne prijateljice, s borazinom (čitala o njoj, ima super ljekovita svojstva). Lice nije ful čisto, ali situacije gdje bi krenuli onih milijun sitnih žutih prištića, i kad je to uvijek završavalao s vlažnim ekcemima i kombinacijom kortića i atb kreme, sad do toga ne dolazi! Ja presretna!

  50. #4600
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Eucerin Atopic losion on nema svojstva losiona ( bar ja smatram losionom ono kaj ima blagu alkoholnu ili sličnu bazu), nego laganije kreme. Kad je klinka bila beba bilo je i Eucerin s 20% masnim kiselinama ( ta nam je bila jaaako super), i blaža s 12% ta je kao za lice ( mislim da je ima i sada, ali stvarno nisam sigurna jer kad uzmem nekaj to je sad Eucerin Atopic linija ono veliko pakiranje, ili bepanten krema koja je jako masna ( to mu je super za mazanje njegovih brčina )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •