Stranica 12 od 94 PrviPrvi ... 210111213142262 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #551
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    sve nestalo , odlicna za sada pljuc pljuc. ima je u ljekarnama i kosta 90 kn, supoer se upija i maze. probala i na sebi.

  2. #552

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    55

    Početno

    Lunahor daj mi molim te reci koja je to krema,samo acidosalus ili...
    Jel možda znaš može li se primjeniti na djetetu ispod godine dana?

    Baš mi je drago što je vama pomoglo :D držim fige da tako i ostane :D

  3. #553
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    samo acidosalus :D mislim da moze nis ne pise da ima ikakvih ogranicenja, prirodna je skroz.

  4. #554

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    lunahor,

    ta acidosalus krema jel to Nikel ili MarinaLab krema?
    MM je danas potaknut mojim inzostiranjem kupio Nikel i teta apotekarka mu je rekla da će prva reakcija biti crvenilo i svrbež...pa kud to još na već postojeći svrbež i crvenilo?

    Kak je bilo kod vas i kak je djelovalo i koliko i kako si mazala?

  5. #555
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    marinalab, nikakvog crvenila ko neke nuspojave nema. nama je samo nestao ekcem i nije se vise javio. krema se drzi u frizderu cim je jos ugodnija kad se namaze na kozu, treba je malo jer je lako maziva. i meni je vrlo ugodnog mirisa, zapravo je bez mirisa al nekako se osjeti na jogurt, svjezinu

  6. #556

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    evo polažem sve nade u tu kremu. bez obzira na proizvođača...drš'te nam fige da uspije bar donekle..
    javljam rezultat!

  7. #557
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Cure, čime štitite klince protiv komaraca? Kod moje mame su se već pojavili, jučer ju jedan ugrizao, kvrga je sve veća i veća. Upravo radi te alergijske reakcije bih ju trebala zaštititi od uboda, ali nikad nam koža nije bila ovako loše kao ove godine pa me frka joj stavljati kojekakva sredstva da joj se stanje još ne pogorša.

  8. #558
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    probaj po odjeci spricat off, ja spricam offom no nikad po goloj kozi vec po odjeci :up a ima i ono neko senzitiv sredstvo u dm za kupiti roll on. no najbolji mi je off plavi na odjecu. djeluje dobro i na odjeci , carapama, ...

  9. #559

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    97

    Početno

    Evo i nas u društvu atopičara...

    Bebač ima 5 mjeseci, crvenilo mu se pojavilo na obraščićima sa mjesec dana starosti - u početku na maloj površini, a danas je zahvaćena gotovo cijela površina obaju obraza i od neki dan primjećujem prištiće i na vratiću. Do sada mazali sa Bepanten masti, Mustela i a-derma emolijentnim kremama. Nakon intenzivnog mazanja, eventualno se na dan-dva crvenilo povuče i onda opet po starom. Također bih htjela izbjeći kortiće ako je ikako moguće.
    Zanima me da li se vi pridržavate one upute sa krema o mazanju 2 puta dnevno? :?
    S obzirom na stalno suho ličeko, ja mu mažem 4-5 dnevno, inače ne bi bilo nikakvog efekta...

  10. #560
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    probaj mazat sa cistim uljem od nocurka , meni je bolje od tih kupovnih kremica, a moze cesce na tijelo.

  11. #561

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    ima li tko kakav konkretan savjet za nas:
    naime Roko ima na nogici već neko vrijeme oštećeni površinski sloj kože...prvo je bio srednji ekcem pa se izgrebao po tome do krvi pa taman kad mu skoro zacijelilo onda je još dvaput uspio izgrebati cijelu površinu...
    e sad ne znam više čime nismo mazali: nevenova mast, kantarionovo ulje, linola, dermaprop...zadnja je acidosalus krema..
    ta površina je cijela izdignuta od ostale razine kože, crvena je i ljuska se...i on bi ju stalno grbao.
    Po danu mu je zamatamo (nožicu) da je ponovno ne izgrebe u jaslicama, a po noći mu zalijepim donji dio od pidžame tako da ga nemože dignuti...a noga mu slobodno diše.

    Već sam pomalo luda od svega toga (kortikosteroide nismo korisili niti bi)
    jel netko imao ovakav slučaj i što vam je pomoglo?
    Posljednje uređivanje od puntica : 14.12.2015. at 15:37

  12. #562
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    snjež, po mome mišljenju je jako teško reći ovako na neviđeno

    mi smo imali situaciju da mi je mlađa kćer prije nekih mjesec dana dobila crvenilo i suhu kožu prvo po vratu, a zatim na podlakticama

    odmah smo išli pedici koja nam je dala kremu Afloderm (kortikosteroidi) ali rekla je da je terapija time neizbježna.
    i prošlo je, ali se i pojavilo opet za 3 tjedna...
    išli smo ponovo, dala mi je uputnicu za Šalatu (momentalno čakamo termin kod doktora), ali sestra na Šalati je potvrdila da ja AD i da opet mažemo sa Aflodermom ali samo dva dana, pitala sam da li se to može izbjeći pa je rekla da ne, ako nije u fazi mirovanja
    u međuvremenu su mi preporučile (i pedica, i sestra na Šalati, a i nekoliko žena u ljekarni) Stelatopiju ili A-dermu
    Kupila sam od Stelatopije kremu i gel za tuširanje i jako sam zadovoljna

    termin nam je 9.5. pa ćemo vidjeti što će dermatolog reći

    sorry na dugačkom postu

    p.s. koje kreme koristite za sunce?

  13. #563

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    ajmo sad postaviti stvari ovako:
    (molim da se zdravstveni radnici ne nađu uvrijeđenima)
    ne volim ići k doktorima, dapače izbjegavam ih do krajnjih granica, smatram da većina njih sama sebi radi posao...(moje mišljenje)
    nismo išli kod dermatologa da ne krenemo s kruženjim po doktorima..
    ali sad se pitam možda bi ipak trebali otići do dermatologa ili na alergološki test...
    prošle godine na moru mu se sve povuklo (imao je po prsima i trbici)
    ali ovo mi se čini dosta dugo.

    Kakva su vaša iskustva?
    Koliko bi trajale aktivne faze i u kojem obliku?
    Mame koje doje-što ste izbacile iz prehrane?

  14. #564

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Snjež, odi dermatologu. To kaj mali ima na nozi strašno svrbi i nema potrebe da se muči, imam ja AD pa znam. Ja takve ekceme nisam mogla rješiti s ničim osim s kortikosteroidima, napravili su mi u ljekarni losion sa 20 % Elocoma i prošlo mi je za 2 dana. Ništa mu ne može štetiti jer nećeš mazati dugo, nego par dana i mala je površina a može mu jako olakšati

  15. #565
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    cure kazu da im derm atolog umjesrto kortica jos prepisuje parfenac kremu, (pavlovic) nije kortic a za neurodermitis je .nama nije pomogla..

  16. #566
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Snjež, odi dermatologu. To kaj mali ima na nozi strašno svrbi i nema potrebe da se muči, imam ja AD pa znam. Ja takve ekceme nisam mogla rješiti s ničim osim s kortikosteroidima, napravili su mi u ljekarni losion sa 20 % Elocoma i prošlo mi je za 2 dana. Ništa mu ne može štetiti jer nećeš mazati dugo, nego par dana i mala je površina a može mu jako olakšati
    potpisujem, posebno dio da odeš dermatologu, čisto da vidiš što će ti reći, uvijek možeš ne otići drugi put ili nekamo dalje ako te pošalju

    nama aktivna faza traje 2-3 dana i mislim da bi to vrijeme ipak trebalo mazati sa nekom posebnom kremom, a nakon toga "održavati" mirnu fazu sa kozmetikom namjenjenom tom tipu kože

  17. #567

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    snjež, namaži ga s kortićem, ništ mu ne bude..nepotrebno se tak dijete muči..to jako svrbi..i to je samo jedan mali dio na nozi..da znaš samo kakve sve ja imam terapije za maloga..onda bi se zabrinula..a, ovo nešto malo na nozi,namazala bi s kortićem bez razmišljanja.. ama, baš ništ mu ne može biti..to ti je isto kad ti dijete ima temp. pa mu daš čepić da mu sniziš, da mu olakšaš i itd..i čepići imaju isto svoje nuspojave ( niti jedan lijek nije dobar), ali kad su takve faze onda moramo biti uopće zahvalni kaj nam tak neki lijekovi postoje..

    znam, i ja ne volim kortiće, ali u nekim situacijama jednostavno se moraju koristiti..jer je veća korist od njih, nego šteta koja bi mogla nastati..jedino, ako si već mazala, pa se odmah vraćalo, onda te razumijem..ali, ako nisi, probaj..možda ti se više niti ne vrati..a, djetetu ti bude puno lakše..

  18. #568

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    ipak se slažem sa vama...
    mislim da ćemo neodloživo otići k dermatologu, a i na alergološke testove.
    Da, priznajem, pogriješili smo što nismo već išli ( I'm only human ) ali ova akutna faza nama traje već predugooo ( danas sam pogledala datum na kremi koju nam je složila apotekarka, a koja nam nije pomogla - 08.02.08. , to je znači već preko dva mjeseca)
    osim toga danas se opet isčešao do krvi na tri mjesta, od koja je jedno gdje uopće nije imao do sad) i tak' malo sam down jer ne znam kako bi mu to luftala da se ulovi površinski sloj, a da se ne izgrebe...

    samo da naglasim da je vrlo snalažljiv...gleda te u oči..ništa ništa ništa a onda ko zvijer u stotinki već grebe ko omanji bager

    kako ste vi uspjeli posušiti vlažne dijelove i koliko je otprilike trajao oporavak kože?

  19. #569

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    i još samo da pridodam da imamo obiteljsku anamnezu dermatitisa..i to u starijoj dobi (moj brat je dobio u srednjoj-tretiran kortićima mjesecima, niš mu nije pomoglo...alergičan na sve živo i neživo, malo bolje mu je bilo od homeopatskih priravaka, pa je koristio Bachove, pa taheebo, ne znam kaj sve ne, jedino mu je puno bolje bilo od kupanja u moru...otišao na 2 god na jug Italije da se može banjati skoro cijelu godinu, trenutno mu se povuklo jer je zbog nekih drugih bolesti pod raznim vrlo jakim ljekovima)
    Uglavnom sjećam se vrlo gadnih faza, da nisam znala kaj mu je ne bi se u tramvaju primila kraj njega, nije mogao ni normalno hodati jer bi mu sve iza koljena popucalo do krvi ako bi ispružio nogu...a doktorica mu je tvrdila da su to smrzotine :? ... a druga mu je pak mjesecima davala turbo jake kortiće dok treća nije ustvrdila da ova nije normalna jer oni oštećuju jetru i bubrege...

  20. #570
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    p.s. koje kreme koristite za sunce?
    po stoti put, a i mene zanima???

    inače mi cure najbolje reagiraju na a-dermu, pa sam im htjela kupiti i mlijeko za sunce od a-derme, ali je nigdje nema :?
    ako ste negdje vidjele, javite molim vas.

    (inače zari odgovara i eucerin za sunce, ali margita je prošle godine imala gadne reakcije na njega)

  21. #571

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    mi koristimo L'erbolario dječju kremu....odlična je u svakom pogledu.

  22. #572
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    ljekarka mi je preporučila Mustelu ili Uriage za sunce

    mislim da ću uzeti Mustelu jer ionako koristimo Stelatopiju i curka mi dobro reagira na nju

    ali baš me zanimalo da li ima netko još neko bolje iskustvo sa kremama za sunce

    od A-derme sam vidjela samo Exomega barriere kremu koja je zaštita za kupanje u moru ili bazenu, vjerojatno da sol ili klor ne iritiraju kožu

  23. #573
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    ljekarka mi je preporučila Mustelu ili Uriage za sunce
    mislim da ću uzeti Mustelu jer ionako koristimo Stelatopiju i curka mi dobro reagira na nju
    pazite s mustelom, u uputstvima piše da nije za djecu mlađu od 18 mj.

    ja sam prošlo ljeto koristila microsun baby od springa i u najžešćim fazama ADa mu je odgovarala, ima potpuno mineralne filtere...
    moja preporuka....

  24. #574
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    ljekarka mi je preporučila Mustelu ili Uriage za sunce
    mislim da ću uzeti Mustelu jer ionako koristimo Stelatopiju i curka mi dobro reagira na nju
    pazite s mustelom, u uputstvima piše da nije za djecu mlađu od 18 mj.
    navodno imaju dvije kreme: faktor 50 i 50+, jedna je za djecu do 18 mj., a druga preko. ne znam koja je koja, trebalo bi pitati u ljekarni

    moja curka je 24 mj., tako da nema problema

  25. #575
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    navodno imaju dvije kreme: faktor 50 i 50+, jedna je za djecu do 18 mj., a druga preko. ne znam koja je koja, trebalo bi pitati u ljekarni

    moja curka je 24 mj., tako da nema problema
    ako je dozvoljena samo za djecu iznad 18 mj. (nije bitno koja je to krema) znači da sadrži kemijske filtere, a mislim da krema s kem. filterima nije dobar izbor za našu djecu s ADom

  26. #576

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Snjež, i sama sam zdravstveni radnik i nema se ko kaj tu uvrijediti. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a nitko ne zna sve. Mi smo hodočastili po lječnicima, i opet bumo kad se pokaže potreba, ali smo izfiltrirali mišljenja koja su nam se činila pouzdanim.
    Kaj se tiče moje prehrane, jer još intenzivno doji, izbacila sam sve njemu dokazane alergene ( jaja, mlijeko, soju, luk naranče, limune, orahe, lješnjake, kikiriki, kakao, piletinu ) plus pšenicu, šećer, svinjetinu, kvasac i svo suho i svježe voće osim jabuke i grejpa zbog dokazane kandide. Ta agonija traje već 6 tj., a preporuka je što dulje, te onda lagano uvoditi jednu po jednu namirnicu. Mislim da ću ipak uvesti prvo sebi sezonsko voće kad počne. Nije mi lako, ali njemu je bolje, pa bi čovjek svašta pretrpio.
    Ali, cure su me već pretekle s odgovorom, možda ipak da probaš korić par dana. Nama se nakon 4-te i nadam se posljednje upotrebe prije 5 mj sve vraćalo po licu i vratu već drugi dan, pa smo odustali i primili se potrage za nečim pametnijim.

  27. #577
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Adriven prvotno napisa
    Kaj se tiče moje prehrane, jer još intenzivno doji, izbacila sam sve njemu dokazane alergene ( jaja, mlijeko, soju, luk naranče, limune, orahe, lješnjake, kikiriki, kakao, piletinu ) plus pšenicu, šećer, svinjetinu, kvasac i svo suho i svježe voće osim jabuke i grejpa zbog dokazane kandide. Ta agonija traje već 6 tj., a preporuka je što dulje, te onda lagano uvoditi jednu po jednu namirnicu. Mislim da ću ipak uvesti prvo sebi sezonsko voće kad počne. Nije mi lako, ali njemu je bolje, pa bi čovjek svašta pretrpio.
    draga
    u sličnoj sam situaciji bila dugo ali ne ovako strašno kao ti
    razumijem te i nadam se da će uskoro sve proći
    i onda trk na ćevape i burek

  28. #578

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Betty boop, fala na info za kremicu, potražila bum ovu baby varijantu. Inače sam Spiringov microban imala za starijeg i bil nam je super, ali smo ga prošlo ljeto jedva našli za kupiti. Budući da imamo djecu-imenjake, možda buju im pasale i iste stvari !

  29. #579
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Adriven prvotno napisa
    Betty boop, fala na info za kremicu, potražila bum ovu baby varijantu. Inače sam Spiringov microban imala za starijeg i bil nam je super, ali smo ga prošlo ljeto jedva našli za kupiti. Budući da imamo djecu-imenjake, možda buju im pasale i iste stvari !
    ako je ne budeš mogla nigdje naći, javi, ja ću ti je kupiti i poslati....

    šogorica mi radi u lokalnoj apoteci pa sam lobirala da nabave microsun baby 8)

  30. #580

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Izgleda da smo pisale u isti čas tak da evo reakcije za onu spomenutu papicu !!!

  31. #581

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Puno fala, javim!

  32. #582

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    joj cure, spremna sam ne jesti uopće ako će to značiti da će Rokecu biti bolje od toga....zasad smo pouzdano sami skužili da za nas nema kravljeg mlijeka, kako za mene (u kavi) tako ni za njega u ničemu, nikakvih konzervansa (koje bi eventualno ja pojela npr. slučajno nešto iz vrećice), ne daj bože da jedem kikiriki,
    ali evo već danima pazim kaj jedem..a i kaj Roko jede i jučer je opet izreagirao na nešto, izbilo mu je po licu malo i iza uha.
    Jedino kaj je gricnuo,a nije na meniju inače su iz bio i bio oni vafli s medom..i sad ti znaj...

    ma naravno da ćemo ići, samo ne znam od kud da krenem..

    da li je netko bio kod dermatologa u poliklinici Helena?

  33. #583
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    snjež potrebno je oko 3 tjedna da se tvoj i njegov organizam očisti od kravljih bjelančevina....
    npr. Adrianu se stanje počelo poboljšavati tek nakon nekih mjesec i pol, dva od kad sam prestala skoro pa sve jesti....toliko su nam tijela bila "zagađena"
    i sad on izreagira ako ja ili on pojedemo nešto zabranjeno ali ne više tako strašno kao kad je bio mali (3-6 mj.)

    inače, med je jak alergen!

  34. #584

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    A moj maleni je papao od pet i pol mj. med za jačanje imunosti svaki dan 2x, na vrh žličice, baš kao preporuku za liječenje AD. Naravno da sam preporuku dobila od struke, a kak znam da se med ne preporuča do godine dana, na par mjesta sam se informirala, pa čula da taj može. I sad kad sam dobila testove gdje je šećer glavni alergen, pitam se kaj sam radila . Ali nemreš znati sve, bar ne odmah. Ja sad zaista ne jedem niš od dokazanih alergena, pa iako je puuno bolje, dva flekića na licu ga već dugo prate...

  35. #585
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    navodno imaju dvije kreme: faktor 50 i 50+, jedna je za djecu do 18 mj., a druga preko. ne znam koja je koja, trebalo bi pitati u ljekarni

    moja curka je 24 mj., tako da nema problema
    ako je dozvoljena samo za djecu iznad 18 mj. (nije bitno koja je to krema) znači da sadrži kemijske filtere, a mislim da krema s kem. filterima nije dobar izbor za našu djecu s ADom
    prema ovome, za njih bi bila krema koja je za djecu do 18 mj

    evo za ovu kremu piše da ima samo mineralne filtere, to je valjda ta bebe

    http://coner.hr/ljekarne/index.php?s...ion%20SPF%2050

  36. #586

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    pozdrav..htjela bih pitati ADRIVEN, ali dobrodošli svi koji o tome isto znaju..naime, malome mi je dosta loše..mislim, pod terapijom je ok..ali, se sve odmah vraća..a, nitko ga neće testirati.. mislim stvarno..samo svi, to je takva bolest, nije to alergija na hranu..slažem se da atopijski dermatitis nije alergija na hranu, ali on sigurno uz to ima i neku alergiju koja mu stanje pogoršava..a, teško mi je skužiti na kaj..e, pa me zanima to za selce gdje je adriven bila..ja bi isto išla tamo ako to tak testiraju..pitala bih; znači oni testiraju na hranu ili bilo šta već? znači samo se vadi krv s prstića? doktorica je alergologica ili? treba se naručiti? može bilo tko ići tamo? da li bi mi se isplatilo ići? a, niti ne bi željela tu mučiti dijete da ga pikaju i itd, ako se tamo samo vadi krv iz prstića i sve se dozna o alergijama..idem i na kraj svijeta ako treba..samo da što manje boli..

    pozdrav..

  37. #587
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    kreme za sunčanje - mi smo koristili microsun ali mi je odvartno što je od nje bijeli pa sam mu uzela kasnije eucerin 40+ u spreyu i to mu je bilo bolje
    sad sam uzela neku od la rosch posay za djecu u apoteci na Jurišićevoj

    a testiranja - stela2 ne znam koliko tije dijete strao i na što ga se može testirati i što pije i jede... Ivo je radio testove sa nekih 5-6 mj. prvi puta i sa 12mj. ponovo.
    vadi se krv iz vene i iz prsta a rade to u Klaičevoj
    ako mu je tako loše ja bih tražila pedijatricu uputnicu

  38. #588

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    dijete mi je staro 17 mj..bili smo i mi na testiranju s nekihn 10 mj, ali samo na mlijeko, jaje, pšenično brašno, prašinu i grinje..mlijeko i bjelanjak ima malu alergiju, ostalo ne..ali, mene zanima npr ova ostala hrana..npr..piletina, kukuruz..to kaj jede..da mu možda tu štogod ne smeta..jer on uvijek ima negdje ekceme, tako da je teško to skužiti..osim toga, alergija se može pojaviti i za 3 dana..baš bi trebala neko testiranje, ali na što bezbolniji način..a, ovo sa selcem me stvarno zainteresiralo..

  39. #589

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    ja bih samo htjela pitati stelu2 kak to AD nije alergija na ( između ostalog ) i na hranu? naime, mom Luki je nakon svega dva mjeseca nakon rođenja dijagnosticiran AD, i rečeno mi je da izbacim iz prehrane jaja, suhomesnate proizvode, salame, paštete, da ne koristim omekšivač, itd da sad sve ne nabrajam. uglavnom, naglasak je bio na hrani. i nakon godine dana, pedica ga je poslala na testiranje tzv. RAST i pokazalo se da je jaaaako alergičan na jaja. ja sam u međuvremenu potpuno izbacila jaja, makar i u tragovima, a AD je nestao.
    sad sam nakon dugo vremena kupila novi prašak za veš, odmah se osuo, ja izbacila prašak i osip je nestao. hoću reći, AD može biti alergija na sve, pa tako i na hranu!

  40. #590

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    onda on nije imao pravi ad nego više alergijski dermatitis..problem je u tome nije svaka promjena na koži ad..doktori vole za svako crvenilo reći, to je ad...ali, nije..ako nekom smeta prašak za veš to je kontaktni dermatitis, a ne atopijski..pravi ad je genski, i on uopće ne mora biti alergijski..gen stvara povećana ige tijela i to se ispoljava tak na koži..u, biti nitko još ne zna pravi razlog tomu..još je to sve velika enigma..ali, pravi ad ima točno svoj tijek..i lokalizacije i karakterističan je..čak su i nokti isprugani, krhki..karakteristično je to iza uha..da puca ona kožica..pa okolo kapaka..šake..to su te neke najčešće lokalizacije po čemu oni to vide..kaj bi valjda bila baš ko neka alergija ili baš ono čisti dermatitis..tak sam si ja to protumačila..ne znam..ali, i ja sam skeptična u vezi hrane..on ima ad, ali još mu pogoršava sigurno neka hrana..a, nitko me ne sluša, kao kaj ja znam..a, znam bolje od njih jer sam s njim 24 h na dan..i pravi ad prolazi samo s kortićem..svi ti ostali dječji ekcemići nisu ad..to je sve prolazno i s neutralnim kremama, ili kad se neka alergija makne..pravi ad je sasvim nešto drugo..nisam niti sigurna kod svojeg da je 100% ad da nije samo neka alergija..ali, ima sva obilježja pravog ad-a..mada željela bih saznati i kaj mu smeta, ako mu smeta..za kravlje mlijeko i bjelanjak već znam..to niti ne konzumira..ali, i zdravo dijete može imati alergiju na to, tako da to nema veze s ad-om..

    zato bi molila ADRIVEN da mi se javi za selce..stvarno me to zanima..

  41. #591

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    stela2, moj Luka je imao točno to kaj si ti opisala, oko uha, na kapcima, lice mu je izgledalo ko da je iz požara izašao, hrapava ispucana koža, na nogicama isto tak, ma dok vidim slikice iz tog razdoblja - prestrašno i samo su kortikosteroidi pomagali. ali, ja sam stvarno rigorozno promjenila prehranu, jedemo i on i ja samo voće i povrće, jogurte, žitarice, bijelo meso i ribu, i ja još red dva čokolade, tek toliko da ne umrem bez slatkog , i stvarno vidim da su mu jaja škodila, plus prašak. neznam, stvarno sam uvjerena da Ad može biti od hrane. a i genski nije mogao ne biti alergičar jer mi je cijela familija na nekaj alergična. a na rezultatima od RAST testiranja ona Ige ili kak se već zovu tijela su bila tolika da je pedica samo tužno me pogledala i rekla da nažalost Luka ima jaaaako velike šanse cijeli život biti alergičar.

  42. #592
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa
    pravi ad je genski, i on uopće ne mora biti alergijski..gen stvara povećana ige tijela i to se ispoljava tak na koži..
    riječ ATOPIJA znači genetsku sklonost alergijama
    znači atopijski dermatitis je genetski uzrokovana alergija na xy (do tri godine najčešće je to hrana, kasnije su dominantne inhalacijske alergije) koja se manifestira na koži u obliku ekcema....

    znači to je genetska bolest kojoj je okidač alergija na nešto....

    alergija ne mora biti na klasične alergene, odnosno određenu hranu, mogu to biti i neki konzervanski i aditivi....

    u biti meni je moja pedica rekla jednu odličnu definiciju ADa:
    atopičari imaju jako egzaltiran imunološki sustav koji reagira na sve i svašta tj. alergični su na cijeli svijet oko sebe i s vremenom kako bude jačao njihov imunol. sustav i AD će se smirivati....

    na nama roditeljima je da otkrijemo na šta djeca reagiraju, ali uvijek postoji nešto što smeta a ne možemo otkriti što :/
    npr. ako je Adrian nervozan ili nezadovoljann odmah počinje grebanje i češanje...dakle to je psihološki uzrokovano...

    AD je pravi bosanski lonac uzroka i simptoma i zato je to kompleksna bolest :/

  43. #593

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Betty, evo ti si sve rekla i super objasnila.

  44. #594

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    da, betty, dobro si to sve rekla..
    ali, znam da onaj pravi ad nema puno djece..pa, i mala od moje šogorice koja nema problema s kožom je znala dobiti fleke..npr od banane..i to skoro slične kak ima i moj..ali, nema ad..izbaci banane i to je to..nema više fleka..to je više bila alergijska reakcija, koja je jako slična ad-u..isto je smetao neki prašak za veš..to je kontaktni dermatitis..a, atopičari jesu ti koji su i skloni kontaktnom dermatitisu..ad može biti alergijski i nealergijski..zato ja želim da provjerim i da ga testiram malo, da neke stvari isključim..imao je malo povišeni ige..kad je bio stari 10 mj..ali, ništa strašno..uglavnom, jede hipoalrg.mlijeko s rižolinom, puretinu, jabuku, hip kašicu od kruške, krumpir, brokulu, cvjetaču, tikvicu, rižu, tjesteninu bez jaja, juhice..i ništ posebno..znam mu napraviti palačinke na vodi s brašnom i to mu premažem s hipovom kašicom umjesto pekmeza npr..dajem mu sad već i 3 mj kruha..pa si mislim, d amu to ne smeta..sad sam izbacila malo..jer ipak unutra ima aditiva..da, izbacila sma i piletinu..?? kažu da može biti povezana alergija jaje i piletina..uglavnom, tapkam u mraku..zato bi željela testirati.. zato ADRIVEN, javi mi se za Selce..

    pozdrav..

  45. #595
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Stela, šta te zanima u Selcima?
    jel možda ona neka doktorica koja se bavi alergijama?

  46. #596

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    potpisujem skroz ovo s hranom...
    kod nas je to skroz ludo..jednom nešto pojede i niš mu ne bude, drugi put odreagira na to isto tako što se u roku od sat vremena sva osjetljiva mjesta zacrvene i počnu svrbiti.
    trenutno smo u nekoj li la fazi...ne pijemo mlijeko (ni ja ni on) ja ne jedem ništa konzervirano, kikiriki, ništa umjetno, ne daj bože sladoled (ni ja)...
    pokušat ću mu isčistiti organizam od svega što mu smeta tak da pije taheebo čaj bar mjesec dana pa ćemo vidjeti...
    veliki dio smo riješili s kremom s malim udjelom kortića, ali čim sam prestala mazati opet mu se vratilo..i što cure kažu veliki dio je na nervnoj bazi...čim se nešto naljuti ili mu nešto nije po volji odmah se počne češati...a to je grozno...
    ali kad čujem koliko neka djeca imaju to naše nije tak strašno

  47. #597

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Stela2, sorry, skitali smo pa tek sada vidim poruke. Dakle, redom: mi smo radili testove na hranu, ali postoje i za pelud, trave i ak sam dobro shvatila i aditive i konzervanse. Krv se vadi samo iz prstića, i to par kapi, nije mi izgledalo prestresno za dijete, u svakom slučaju manje zlo nego iz vene, a sa zlom svrbeža i češkanja neusporedivo. Dr. je spec ORL, ali doškolovana za takav način dijagnosticiranja i liječenja alergija.Mi smo išli prije 2 mj, dakle imao je 7 mj, čekali smo termin 3 tj. Mislim da se isplati otići, bar ne tapkaš u potpunom mraku. Po Klaićevoj, svaka im čast, zaista su bili dragi, ali ne bi daleko stigli, jer su testirali samo jaja, mlijeko, pšenicu, soju, dlake životinja i grinje, a eto, drugom metodom nama ispalo još desetak bitnih stvari.

  48. #598

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    adriven, hvala ti kaj si se javila..super ako je tako..samo bi te još molila koji je broj telefona za naručiti i kamo se to točno ide? puno ti hvala..možeš mi poslati i na pp, kako god želiš..hvala..pozdrav..

  49. #599
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    zvala selce, rekla mi dokica da bi nas testiranje doslo s pregledom 560 kn + 250 kn pregled..

  50. #600

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    e, da..odmah da pitam u vezi cijena..kak se to plaća? ako je puno stvari za testirati onda više ili kako? pregled je 250 kn? ali, koliko god da košta odlučila sam da idemo..nije važno..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •