Stranica 13 od 94 PrviPrvi ... 311121314152363 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #601
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    da sto vise tog trebas za testirat vise se placa...
    ovo je cijena hrane i peludi...

  2. #602

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    lunahor, pa daj mi broj telefona kad vidim da ti isto znaš i kak se zove doktorica?

  3. #603
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    dr erzabet tomljanovic -051764016

  4. #604

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Stela2, vidim da je Lunahor sve napisala, javi kad odeš kak je bilo i kaj vam je dokica savjetovala! Sretno!

  5. #605

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    hvala vam puno na informacijama..naravno da ćemo otići..zvala sam sad, ali nitko se ne javlja..javit ću vam kako je bilo..nadam se da će nam to pomoći..

    pozdrav..

  6. #606

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    imam još neka pitanja..dobila sma doktoricu..ali, zanima me adriven, jer mi je nešto govorila o skupinama koje ona testira, ja se baš previše i ne razumijem u to..kak je ona to vas testirala? npr..skupina u kojoj su bili mlijeko, jaja, brašno (znači jači alergeni), pa posebno skupina slabijih? na taj način ili svaku namirnicu posebno? u smisli, svaka namirnica se posebno plaća? ili valjda skupina? jer ona je meni rekla da se cijena kreće od 500,00 kn na dalje, a ti si rekla da ste platili 400 kn? zato me to zanima..da ne dođem tamo, a ona mi izračuna 5000kn.. :shock:
    hvala..

  7. #607

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    i još jedno pitanjce..

    da li je to baš privatnica ili se može doći k njoj i s uputnicom?

  8. #608
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    dok smo mi bili bila je iskljucivo privatnica. radi ti u sklopu hotela varazdin, ima ti i internet str. no na mail ne trza. inace dosta cudno prica, mislim da je ona negdje iz vana rodom, ...
    nije mi bas bila razgovorljiva oko cijena, ja sam sve detaljno ispitivala i nije joj se to svidilo. mislim da ti je to cijena za skupine, a na to ti ide 250 kn pregled posebno. ona procjenjuje prema tegobama na sto testirat , tako mi je rekla i kao ne moze mi detaljno reci cijenu...
    ne znam...
    vise mi se svidja vega ..

  9. #609

  10. #610

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Doktorica je privatnica. Mi smo testirali samo alergene iz hrane, ali puno njih: npr. posebno nekoliko vrsta voća, pa povrća, mesa, ribu, jaja, mlijeko, soju, gljivice iz probavnog sustava, žitarice, orašasto voće, kavu, kakao, šećer, med i čaj. Ne postoje testovi za baš sve, pa tako postoji piletina ali ne i puretina (koju sam isto prestala jesti, kud sve tud i to), i postoji luk ali ne i češnjak (koji nisam prestala jesti jer mislim da je prirodni lijek). Neke stvari moraš sama ocijeniti.

  11. #611

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    pozdrav..

    evo, jučer smo bili na kontroli na šalati..i poslala nas je na alergološko testiranje..konačno je i ona vidla da treba nešto poduzeti, tj.da sigurno u suštini svega toga postoji neka alergija..tak da idemo sad prvo obaviti testiranje na srebrnjaku..mada sam vam ja njoj spomenula selce prije nego je ona uopće spomenula srebrnjak..pa mi je rekla da je to dolje sve nepouzdano, da ne idemo tamo, da ćemo samo baciti puno novaca..a, dobro to je njezino mišljenje..uglavnom, svakako idemo prvo napraviti testiranja na srebrnjaku..rekla je da ga ne budemo pikali, nego iz krvi jer još je mali, i itd..ali, dio po dio budemo testirali..skupine iz hrane i itd.mada se njoj čini tako je rekla da je on alergičan na ihalacijske alergene..ne znam.. :? pa inhalacijski alergeni pogađaju više dišni sustav ja mislim..ja baš mislim da je na neku hranu..uglavnom, onda budemo vidli kaj smo sa selcem..vidjet ću kaj budu testovi sve pokazali i na kaj nas budu testirali..i tako..
    hvala vam na odgovorima..

  12. #612

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    adriven, da li je malome sada bolje od kada ste ukinuli sve te namirnice? voće i povrće mu ne smeta?

  13. #613
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    samo acidosalus :D mislim da moze nis ne pise da ima ikakvih ogranicenja, prirodna je skroz.
    samo sam htjela pitati je li još uvijek dobra (glupo sam sročila jer se nama uvijek osip vraća pa mi je većina krema malo dobra-malo nije ).
    Planiram naručiti acidosalus pa evo tražim još koje iskustvo?

  14. #614

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa
    inhalacijski alergeni pogađaju više dišni sustav ja mislim..
    Ne mora biti...Meni je rekla dermatologica da osip po tijelu može biti reakcija na inhalacijske alergene. U trudnoći sam prestala šmrcati, a pojavila mi se reakcija na koži i ad

  15. #615

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    je, istina je to. evo, Luka je prvo dobio osip za koji sam bila uvjerena da je od praška, pa su mu naotekle oči, a sad kao vrhunac ima alergijski bronhitis. navodno od neke peludi vani....s onoliko Ige tijela, samo čekam na kaj je slijedeće alergičan

  16. #616

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Stela2, da, bolje mu je, iako i mi imamo loših dana kao npr. danas. Probudio se sav u flekicama po licu . Povrće, osim luka, sve može, a od voća smo probali samo jabuku, jer ostalo voće ima više šećera koji pogoduje candidi (dokazano je alergičan i na nju). Mislim ipak kad počne sezonsko voće prvo testirati na sebi, pa ak mu nebu lošije dati malo i njemu, jer je alergičan samo na agrume. Jagode bi po testovima mogel papati, jedino taj šećer...
    Već danima mislim nazvati za Acidosal direktno Marina Lab (6112 482), pa da vidim kaj vele. Javim ak odlučim nabaviti kak je.

  17. #617

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    sve više i ja mislim da ima to veze i s inhalacijskim alergenima..jer mi je već mjesec dana prehlađeni ( peludna hunjavica možda? ) i isto su mu prije 4 dana naotekle oči..pa smo išli na inekciju i onda je ok..ne znam...ali, svakako treba testirati..

  18. #618
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    nama je, i meni i njoj, . ne mazem svaki dan vec ak izbije malo odmah i nestane i ne vrati se dugo neko vrirjeme, da mazem svaki dan mozda se ne bi ni vracalo. l . ima dg astme i kad su aktivne tegobe s disanjem osipa nema, i obratno. rekao mi dok da je to najnormalnije i da to tak i ide.

  19. #619
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    p.s. koje kreme koristite za sunce?
    po stoti put, a i mene zanima???

    inače mi cure najbolje reagiraju na a-dermu, pa sam im htjela kupiti i mlijeko za sunce od a-derme, ali je nigdje nema :?
    ako ste negdje vidjele, javite molim vas.

    (inače zari odgovara i eucerin za sunce, ali margita je prošle godine imala gadne reakcije na njega)
    uzela sam microbaby od spiriga spf 30
    mažemo već 7 dana i nema nikakve reakcije

  20. #620

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    uzela sam microbaby od spiriga spf 30
    mažemo već 7 dana i nema nikakve reakcije
    je, meni je teta u ljekarni rekla da to sredstvo pedijatri najčešće preporučuju.

  21. #621

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    Cure a postoji krema za sunce od A-derme? :? Nisam znala,budem pogledal au ovoj privatnoj apoteci kod sebe u Remetincu pa vam javim...Njihove kreme najbolje prihvaća,i to mi je spas...

  22. #622
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    mi smo po preporuci iz nekoliko ljekarni uzeli La Roche Posay 50+, kažu da je to nešto sada najnovije i da je super za atopičnu kožu
    cijena je 138 kn
    mažemo se svaki dan i nema nikakve reakcije

  23. #623
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj pupy_23 prvotno napisa
    Cure a postoji krema za sunce od A-derme? :? Nisam znala,budem pogledal au ovoj privatnoj apoteci kod sebe u Remetincu pa vam javim...Njihove kreme najbolje prihvaća,i to mi je spas...
    ako nađeš, obavezno mi javi.
    meni su u svakoj ljekarno rekli da je na hrvatskom tržištu nema i neka si ju odem van kupiti.

  24. #624

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    trebam savjet:
    jučer je Roko izbio kao osip po trbuhu, leđima, vratu i licu..sitan kao krupnijij griz, crvenkast..svrbi (naravno) ali ne jako...
    on je dobre volje, bili smo kod dr. ona je to povezala s AD, u ponedjeljak smo naručeni kod dermatologa...
    do sad nije nikad imao takav osip...jel to stvarno može biti AD ili..?

  25. #625

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    može i ne mora biti ad..budeš vidla kroz par dana kaj bude s tim osipom, dali se bude možda sam povukao ili se bude širio.. može biti čak neki viralni osip, a može biti i od vrućine..

    uglavnom, moj mali koji ima ad je isto imao takav sličan osip koji opisuješ, ali to je bilo sve u početku tog ad-a..kad su mi rekli, to vam je sve samo početak..ali, kažem može biti i ne mora biti..jer svi ti opisi su relativno slični..sad je jako vruće, moguće da je od sunca i vrućine..i tijelo mu tak reagira..još bi prije rekla da je možda od sunca..jer smo i mi takav bili dobili baš početkom ljeta..

  26. #626

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    stela2, hvala ti na odgovoru...ma da sjećam se da sam i ja svake godine na početku ljeta uvijek dobijala baš takav osip...a rješila sam ga se kad sam počela prije jačeg sunca piti pojačane doza multikarotena i Bvitamina...
    čak sam čula ponešto i o liječenju osipa pojačanim unosom vitamina B12 zna li netko nešto o tome?

  27. #627

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Filip ima 2god i 11 mjeseci.Diagnoza atopijski dermatitis,dermatolog kaže da je kod njega zapravo osjetljivost na laktozu :? ,kako je to povezano ne pitajte se,nisam baš znala da se to dvoje poistovjećuje,ali eto...
    Mlijeko i jaja smo izbacili iz prehrane,mada opet ne znam kako jaja mogu pogodovati osjetljivosti na laktozu,ali takav smo savjet dobili i slijedili.Koža se skroz očistila u roku od 10 dana.
    Također po jeziku ima neke promjene u vidu krugova,a nisu afte,koje nikako ne prolaze.
    Mislila sam da je alergija na hranu,pa kad je prestao piti mlijeko nadala sam se da će se i to povući,ali nije...

    Ima li itko slična iskustva :?

    Još nešto,zna li itko kako napraviti sladoled sa sojinim,rizinim ili nekim drugim biljnim mlijekom i bez jaja?
    Plizić,
    Filipu već ponestaje odlučnosti u odolijevanju tim ukusnim slasticama.

  28. #628
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    preosjetljivost na laktozu nije alergija
    alergija je nepodnošenje bjelančevina, kada se počinje izlučivati histamin, nepodnošenje laktoze je preosjetljivost na šećer iz mlijeka koji izaziva probavne poteškoće zbog nedostatka enzima laktaze
    nisam još čula za povezanost ADa i nepodnošenja laktoze...
    mislim da to nema nikakve veze jedno s drugim :/

    mislim da u sladoled uopće ne idu jaja...
    nađi recept za klasični sladoled i samo kravlje mlijeko zamijeni sojinim/rižinim...

  29. #629

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    10

    Početno

    pa da, i sama sam to mislila,hvala na objašnjenju .Ali ako vama kao laiku doktor ,koji se još hvali sa svojih 28 godina radnog iskutva ,da jedno takvo objašnjenje,onda naravno pomislite da vi niste u pravu.

    U instant sladoled iz vrećice naravno ne idu jaja,ali sadrži mlijeko životinjskog podrijetla i kojekakve aditive,
    a u sladolede koje radim kući od prirodnih sastojaka nažalost idu jaja.
    Za savjet s mlijekom hvala,
    novi smo u ovome,ne snalazimo se najbolje

  30. #630

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    južna
    Postovi
    91

    Početno

    I mi se prijavljujemo na ovom topicu, pozdrav svoj djeci i obiteljima.

    ne znam.. Confused pa inhalacijski alergeni pogađaju više dišni sustav
    . Kod Marte (5,6) dominiraju inhalacijski alergeni i sad za vrijeme cvatnje svih trava u našoj okolini pogoršalo se stanje na pregibima koljena, laktova, iza ušiju, na rubu tjemena. Sa sigurnošću tvrdim da nije konzumirala hranu koja joj smeta. A zato sada joj je astma u nikad boljem stanju. Ove godine jako je izražena reakcija na očima i sinusima

  31. #631
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj c ivana prvotno napisa
    Ali ako vama kao laiku doktor ,koji se još hvali sa svojih 28 godina radnog iskutva ,da jedno takvo objašnjenje,onda naravno pomislite da vi niste u pravu.
    ma potpuno te razumijem...uvijek mi se mozak zamrzne kod doktora i nikada ne reagiram, tek po putu mi misli počnu šljakati...

    šts se tiče sladoleda, ja sam radila jedan super sladoled od malina (može i od drugog voća) ali nažalost nemam više taj recept ali je sastojci su bili vrhnje za šlag u koje se umiksaju maline, vjerojatno nekoliko šećera i mislim da je to to. Naravno treba zamrznuti
    probaj!

  32. #632

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Cure čitam vas povremeno, pa da se javim malo.
    Nađa je puno, puno bolje, ja sam jako zadovoljna. Punih sedam meseci idemo kod homeopate a negde od Nove Godine je napredak neverovatan. Ne češe se uopšte, crvenila ima samo još na vratu, i to na dva mesta po cca 1x2 cm. To joj se povremeno malo pogorša kad je vruće ili kad je nervozna ali ne češe se skoro uopšte. Sisa puno još uvek a ja jedem bukvalno sve. Dohranu i dalje jako pažljivo uvodimo, nedavno sam joj dala jogurt i to je bila prva onako ozbiljna reakcija - zacrvenelo joj se skoro celo lice a osip izašao po grudima, i posle joj je crvenilo na vratu još par dana bilo izraženije.
    Mažemo se samo emoliensom i ja i dalje pijem Omega 3-6-9 u kapsulama.

  33. #633

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    vissnja, drago mi je da vam je toliko bolje od homeopatskog liječenja.

    evo mi smo danas bili kod dermatologa....i :shock: sekundarni osip koji je buknuo prošli tjedan je posljedica infekcije zlatnim stafilokokom ogrebotina na dijelu koji je zahvaćen ADom.
    Šta da kažem još smo dobro prošli jer Mucko nema temperaturu ni niš, nego je samo dobio taj nesnosni točkasti osip po cijelom tijelu..
    Dobio je Klavocin, i neku kremu samo za taj inficirani dio..i kontrola za tjedan (trebalo bi se sve povući u tom roku).

    Držite nam fige da tako i bude

  34. #634

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Vissnja, jako mi je drago da je Nađi puno bolje. Čitam vas već dugo, puno prije nego sam se odlučila i sama javiti, pa mi je ko da vas i sve mame i djecu s foruma o AD i poznam!
    Ovo s dolaskom ljeta, koliko god nema grijanja nas baš i ne veseli jako, jer nam je prošlo ljeto ostalo u lošoj uspomeni - stalno češkanje, užareni vratić...Možda bude na moru bolje. Blago vama s mora!
    Betty Boop, našla sam kremicu Microbaby. Kad ste se počeli mazati s njom? Može i prije prve godine? Kolko puta dnevno bi smjeli? E, baš sam te zasula s pitanjima!
    A u vezi sladoleda, jel netko probao neki prihvatljivi nadomjestak za slatko vrhnje, na biljnoj bazi? Još smo premali, ali samo pitam!

  35. #635
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    vissnja baš mi je drago da vam je bolje
    koje homeopatske lijekove koristi Nadja?

    adriven microsun baby sam počela korisiti kad je Adri imao 3 mjeseca...
    postoji biljno vrhnje za šlag ali Adrian se od njega sav osuo (nije jeo, samo je započio prste i razmazao po licu)...to biljno vrhnje je smeće puno aditiva :/

  36. #636

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    vissnja baš mi je drago da vam je bolje
    koje homeopatske lijekove koristi Nadja?

    adriven microsun baby sam počela korisiti kad je Adri imao 3 mjeseca...
    postoji biljno vrhnje za šlag ali Adrian se od njega sav osuo (nije jeo, samo je započio prste i razmazao po licu)...to biljno vrhnje je smeće puno aditiva :/
    Nađa je dobila samo konstitucijski lek, znači ona remedija koja je baš za nju, ne neka univerzalna za AD.
    Biljni šlag - ja kupila Hole i Haltu i na oba piše da sadrže proteine KM, Nađa malo liznula sa svoje rođendanske torte i dobila malo prištića oko usta :/

  37. #637

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    južna
    Postovi
    91

    Početno

    . Blago vama s mora!
    Evo mi živimo na moru i meni se čini da svatko "pati" u svojoj prirodnoj okolini, a promjena klimatskih ili vegetacijskih uvjeta godi s svakom "obrnutom" smjeru.

    Ja sam ove godine jako ljuta na sebe jer sam se previše opustila. Naime ,homeopatkinji u Splitu išli samo prve tri godine u ožujku i M bi tada dobila konstitucijski pripravak i stanje bi bilo relativno dobro. Prošle godine nismo išli i proljeće je prošlo relativno mirno. Al zato ove godine.....Prošli post sam prekinula jer ju je svrabež probudio i mučio.
    Namjeravam konktaktirati ponovno homeopatkinju.

    Eto, pnekada se tu izjadam vama, kao neki padobranac, al vjerujte poslje mi bude lakše.

    Još želim kazati da mi je u prihvaćanju i razvijanju što boljeg ozračja u našoj obitelji puuuno pomogla knjiga J.Juula "Obitelji s kronično bolesnom djecom".

  38. #638
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    c ivana ovo sam našla

    Sladoled od limuna i mente
    Sastojci: 300 ml slatkog sojinog vrhnja, 1 žlica narezane mente, 60 g šećera u prahu, 2 Vanilin šećera, 2 žličice naribane limunove korice, 60 ml limunova soka, 400 ml sojinog vrhnja za kuhanje

    Priprema: Slatko vrhnje istuči, ali ne do kraja. Dodati mentu, šećer u prahu, vanilin šećer, limunovu koricu i limunov sok. Sve lagano izmiješati pa umiješati sojino vrhnje za kuhanje. Izliti u odgovarajuću pliću posudu za duboko zamrzavanje i ostaviti je u zamrzivaču preko noći. Sladoled poslužiti s voćnim preljevom po želji

  39. #639

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    južna
    Postovi
    91

    Početno

    Ja sam se baš bila zabrinula za M stanje. U srijedu su izlazila nova žarišta po leđima i prsima. Guza i pika su bile također u očajnom stanju. A opća slika

    No navečer, kad je uspjela konačno zaspati, pregledavajući tiijelo u guzi otkrijem gliste . Pijemo svi Vermox. Nisam sigurna, ali kao da se složila puzzla koja je nedostajala cijelo vrijeme. Čini mi se da bi to mogao biti uzrok pogoršanja stanja kože, a za sluznicu nisam sigurna. Karakteristično je i za gliste dodirivanje nosa kao i za alergijske reakcije.
    (kako je bila srijeda uoči praznika nisam nosila otisak na analizu pa ne mogu biti sigurna dal je to bio Ascaris ili koja druga -što možda i nije od presudne važnosti)
    Nova žarišta ne izlaze , opće stanje se smiruje. Ništa se nije zagnjojilo čega sam se pribojavala. Nadam se da je to za sada bilo To.

  40. #640

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    10

    Početno

    betty boop,

    hvala

    kada ga isprobamo,javimo ti je li dobar.
    pozdrav

  41. #641
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    dingač :shock:

    jednom je bila emisija na tv-u gdje su alergije liječili baš dječjim glistama...
    zaboravila sam objašnjenje ali nešto tipa da dječje gliste pomažu imuitetu jer se u crijevima stvara imunitet :?
    stvarno ne znam više konkretno ali tip je stvarno liječio ljude uspješno :/

    eto nadam se da će se možda AD povući nakon glista

  42. #642

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Dingač, u knjizi "Alergije - prikrivena bolest" piše da su najčešći krivci koji rezultiraju alergijom gljivice i plijesni, a na drugom mjestu su paraziti. Na trećem mjestu su probavne smetnje. Kao ljekovito bilje koje pomaže kod parazita spomenute su vanjske, zelene ljuske crnog oraha ( ne znam na koju se to vrstu odnosi, presudan je jod i tanini koji imaju antiseprička svojstva, ne znam ni kako se uzima :? ), pa <klinčić, češnjak, bućine sjemenke, vratić :? , pelin (čaj), kora korijena žutike, ekstrakt sjemenki grejpa i proteolitički enzimi. Mi koristimo (tj, ja, jer doji) češnjak, bućine sj. i ekstrakt 3x dn. po 30 kapi u čaši vode, 3 mj...brrrr. Pokušaj fitoterapijom, preventivno!

  43. #643

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    južna
    Postovi
    91

    Početno

    Jedna od prednosti života na moru je i rani početak kupanja. Plaža je pusta, more čisto i ne prehladano te se Marta stvarno okupala. Prvo je kukala da je peče, al je želja da provjeri zna li još plivati bila jača i ona je ušla cijela. Nekako je uvijek nakon kupanja bilo koži bolje tako se nadam i ovog puta. I meni se temp. mora baš činila Ok.

    Adriven hvala na informacijama, knjigu ću potražiti. E da, Marta je popodne odspavala 3 sata i sada je sva neka mila

    . Nadam se samo da neće započeti s kašljem jer čujem ju kako kašljuca u kuhinji................

  44. #644
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    zanima me da li netko od vas ima iskustvo s vodenim kozicama i ADom.
    doktorica mi preporuča cjepivo protiv vodenih kozica, a jedan od argumenata je i taj da djeca s ADom jako teško podnose kozice i da često razviju dodatne komplikacije s bakterijskim infekcijama kože.

    molim iskustva i savjete

  45. #645

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    betty boop, ja ti imam velikog iskustva s vodenim kozicama i ad-om..mislim da sam već pisala tu o tome..
    ja bi ga cijepila sad sigurno da se mogu vratiti ispočetka jer mi smo prošli kalvariju s vodenim kozicama..on je dobio s godinu dana od svojeg brata..i bio je cijeli osipani od glave do pete s vodenim kozicama..temp do 40..i bili smo 5 dana u bolnici jer su se bojali da se ne prošire u unutarnje organe..i zamisli, dobio je kozice u akutnoj fazi..strašno.. :shock: ali, nekako je i to prošlo..a, da i ne govorim, 3 mj poslije kozica došlo je do totalnog pogoršanja kože..sad se nešto smirilo..koliko toliko.. ima dva mala ožiljka jedan na čelu, a jedan na trbuhu..ali, ništa zato..kad se sjetim kakav je bio, super smo prošli..koža mu je bila užasno suha, nisam ga smjela maazti s njegovim kremicama, nego sušiti kozice, a koža je bila suha.. ne želim se više toga niti sjećati koliko je strašno bilo..njemu su izbijale kozice oko 9 dana..a, inače izbijaju 5-6, najviše 7 dana..

    ali, ovisi koji stupanj ad-a ti adrian ima, ako neki blagi onda ako i dobi kozice normalno ih bude prebolio, znam neke koji su imali ad, pa su imali par kozica, a nisu bili cijepljeni..mi imamo dosta jaki ad, i još je k tome dobio u akutnoj fazi, tak da je bilo za očekivati da bude strašno..ali, bilo pa prošlo..možda bi ti ipak bilo najbolje da ga cijepiš, pa si na miru..

    inače, kak je adrianu s ad-om? kako često dobi osip?

    mi smo sad na testiranjima i to krvnima, pa poslije toga ću vidjeti što dalje..ako su alergije u pitanju, onda ih budem što više izbjegavala, ali ako nisu toliko onda se i ja okrećem homeopatiji..da probam problem riješiti iznutra ako se da..a, ponekad si mislim da je najveći dio problema u probavi..jer ponekad tak ima obilnu mekanu stolicu, a nekad tvrdu..prvo dijete mi nikad tak nije imalo..mislim da ću probati onaj probiotik ferzim junior..vrijedi pokušati..

    pozdrav.

  46. #646
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    cure bok. imam pitanje.
    nakon gadne alergijske reakcije na nešto (mi tvordimo da je klavax, oni nas uvjeravaju da nije ) krenuli smo na alergotestove. zanima me da li je itko od vas radio test degranulacije eozinofila (ubijte me ali nisam sigurna da sam dobro popamtila ) na šalati? kako to izgleda, da li je to obično vađenje krvi i koliko se dugo čeka taj nalaz? važno mi je da mogu dogovoriti daljnja testiranja.
    hvala.

  47. #647
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    lulu strašno je to bilo s alergijskom reakcijom, pratila sam na zimnicama šta se dešava s vama, a slike malog miša su me strašno pogodile
    a šta onda kažu, na šta je to bila reakcija ako ne na antibiotik???
    ja ti nemam iskustva s tim testiranjem, mi smo radili samo ono obično.
    javi svakako kako je prošlo, baš me zanima

    stela Adrian ima dosta jaki obilk ADa, s tri mjeseca je zbog toga ležao u bolnici, trenutno stanje sržimo koliko možemo pod kontrolom ali uvijek ima barem par ekcema (pregibi)...
    najgore nam je iza cijepljenja ili nakon neke viroze, ili kad izreagira na neku hranu...
    on je konstantno na homeopatskoj terapiji, i pomaže mu, ali nije Ad izliječen...
    šta se tiče ferinzyma junior, ne bih ti ga preporučila zato jer se probiotici koji se nalaze u čepu bočice ne mogu izvući van ako ih nečim ne iščeprkaš...
    rađe kupi prolife, čak je i finijeg okusa
    inače, jedan od simptoma alergijske reacije su i proljevi...

  48. #648
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    a šta onda kažu, na šta je to bila reakcija ako ne na antibiotik???
    u bolnici su me uvjeravali da je nemoguće da je dijete nakon 7 dana reagiralo na atb, pedica isto tako. no u bolnici su se u 3 dana pojavila 3 djeteta s istim problemima i svo troje je prethodno uzimalo klavax tjedan dana. nisu mi ništa rekli no vjerujem da su se zamislili, barem se nadam. :/
    odlučili su ga testirati na hranu, inhalac alergene, ali i penicilin i na kraju taj neki test degranulacije baš na klavax. šta god to značilo.
    kažu da je klavocin loš atb i da moguće da dijete uopće nije reagiralo na penicilin nego na neki sastojak lijeka tipa umjetno sladilo, boja, bla bla bla..

  49. #649

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    dan cure!
    moj roko ima jako crvenilo, izgleda kao lišaj, suha jako koža, ispod brade i po vratu!
    zadnje dane sam primjetila da se širi!
    ja mažem to raznim kremama, kao onom za guzu i bepantenom ali to ne pomaže, pomaže toliko da ne bude jako suha, ali je i dalje crvena i to ne prolazi!
    ima 2 manja isto takva lišajeva na leđeima, to ima već dulje vrijeme, bilo se je čak i na kratko povuklo i zadnjih dana oni nisu tako jako crvrni, ali znači isto suha koža!
    dojim ga još uvijek, na prgledu zadnjem naša pedica rekla neka samo mažem to na leđima nije ni dobro pogledala!
    sada kada ima to i na vratu i ispod brade pitam se nije li to AD? što je još i gore kako mu idu zubi on jako slini!
    što vi kažete, iskusne? je li bi to mogao biti AD?
    hvala, i u pon idemo kod pedice pa bumo vidjeli, ali ja bi njemu voljela bar nekako pomoći do pon! hvala

  50. #650
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    jel ga svrbi???
    ako ga ne svrbi onda se nemoj sekirati, bitno da njemu ne radi neugodu...
    ako svrbi moguće da je AD jer je baš na karakterističnim mjestima...
    postoje kapi koje se daju protiv svrbeži ali to ti može samo doktorica prepisati...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •