Stranica 14 od 94 PrviPrvi ... 412131415162464 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #651

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    e pa sad, neznam da li ga svrbi, jer ako ga i svrbi teško se na ta mjesta njemu počeškati, ima 9 mj.
    ali kada mu ja to idem mazati jako negoduje!? :/

    e sad ne znam!
    vidjeti ćemo u pon!
    sada sam ga okupala u vodi s malo maslinovog ulja kako se i preporučije, sve lijepo obrisala i malo namazala s maslinovim ta mjesta!
    valjda to neće smetati, ha? :/

  2. #652
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    o, vjeruj mi, da ga svrbi znala bi!
    možda ga peče krema kojom ga mažeš...
    tako je bilo i Adrianu, trebalo je vremena dok smo našli kremu koja mu odgovara...

  3. #653

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    južna
    Postovi
    91

    Početno

    Kod Marte je bilo zatišje nekih 10-tak dana, kupala se (u moru) svaki dan. Da ne peče pri ulaskku u more debelo se mazali Linolom i sve je nekako mirovalo.

    A onda opet jače izbijanje, svrabež , nespavanje i "grintavost" na početku tjedna. Što je pak sada?

    Dijete je dobilo trajni zub (kutnjak) i kada je gotovo cijeli izašao ja sam to primjetila.
    Tako mi nekako bilo krivo jer sam opet "zakasnila" pročitati svoje dijete .
    Odlazimo 16. 06.u Split kod naše homeopatice i baš se veselim susretu.
    Pozdrav svima!!!!

  4. #654
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    ma ta naša dječica su jaaaako osjetljiva, baš sve što im se zbiva se očituje na koži...
    npr. razne viroze, temperature, cijepljenja, izbijanja zubiju, nezadovoljstvo, frustracija i ljutnja....sve to rezultira aktivacijom ekcema

    evo ovaj moj miš je bolestan i večeras si je skoro oderao kožu na vratu, užas živi

    i baš sam jako tužna, zašto se ta dječica moraju tako mučiti???

  5. #655

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Imam pitanje u vezi antihistaminika. Nama je propisan Fenistil, kapi, još daavno, kad je A. imao 2 mjeseca, no do sada sam ga uvijek uspjela izbjeći - naoružala sam se strpljenjem i odvlačenjem pažnje od češkanja po danu (a on je srećom strpljivo i veselo dijete), a dojenjem po noći. No, noći su najgore. Koji put se zalomi i do 5 i više buđenja, a ponekad smo budni satima, a rukice mu lete po vratu nezaustavljivo. Htjela bi u slučaju da ipak popustim i dam mu lijek izbjeći razne sirupe pune kemije i šećera na koji je i alergičan, a ne bih htjela da nam to uđe u rutinu i da bez toga više ne možemo. Ima li tko iskustva, kaj ste davale dječici, koliko dugo, s kakvim prekidima? Veli moja dokica, po potrebi, a potrebe mogu biti par dana ili godina...Ili se češkanje u par dana smiri?
    Betty boop, i meni su kozice na brigi, ali mislim da se neće cijepiti da i cijepivo samo po sebi ne bude triger za AD.
    Prijavljujem i da sam ga počela mazati prije tj. dana Acidosalusom, no osim kaj mi se čini da ga još više češka nakon mazanja, nekih pomaka za sada nema. Očito je sve jako individualno.
    I malenom ovih dana niču gornji sjekutići, čini se svi zajedno, pa je navečer kriza i grozno češkanje.
    I za kraj dobili smo od homeopatice lijek protiv kandide koja je na testu najviše optužena za alergiju. U sljedečih tjedan dana trebalo bi se vidjeti dal pomaže.
    Raspisala sam se, ali zbilja mi je lakše kad to sve podjelim s vama!

  6. #656

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    e pa joj, jadni ti mali naši klinci!
    nemam pojma sada kad malo razmišljam unatrag sjetimse da je to njemu jače izbilo kada su mu pred jedno 7 dana izbijala 4 zuba, no tada se to malo povuklo i opet se vratilo!
    tata nam ima psorijazu, pa je možda on po njegovim genima skloniji suhoći kože! :/
    nočas sam mu to mazala svaki put kada sam se probudila oko 5x i jutros je to crvenilo bilo manje, ali evo sada je opet jače!
    ne znam, na jednom dijelu gdje mu je jako suha koža ima čak i malu ranicu!
    ma jedva čekam sutra da odemo doktorici!
    i da ja njemu to mažem jako masnim kremama, njemu to koža upije dok kažeš keks i dalje je suha! stanje se jedino nuću malo popravi!
    i da vas pitam sada kada znate što je vašim klincima, perete li njihovu robu odvojeno od vaše, bez omekšivaća i svega ostaloga, sve na iskuhavanju , naravno ono što ide na to?
    ja sam do nedavno prala sve odvojeno, no onda sam spojila, omekšivać u minijaturnim količinama i sve perem najmanje na 60, i sad nemam pojma ima li i to utjecaja!? :?

  7. #657
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    fenistil kapi...i mi ih imamo ali ih koristim rijetko, a i kada mu ih dam ne vidim da mu baš jako pomaže :/
    mislim da je netko spomenuo da bi fenistil kapi trebalo uzimati konstantno da bi pomogle, a to mi ne pada na pamet...premali je on još za to...
    zapravo mu fenistil kapi dam samo kad izreagira na nešto pa počne oticati, pa onda fenistil donekle smiri reakciju...

    pranje robe...otkad sam počela svu njegovu robu prati odvojeno od naše i s posebnim praškom od DMa denk mit sensitive za alergičare i stanje mu se malo popravilo...
    bijelu robu perem na 60 stupnjeva, šarenu na 40...
    bez omekšivača...

  8. #658
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    fenistil kapi...i mi ih imamo ali ih koristim rijetko, a i kada mu ih dam ne vidim da mu baš jako pomaže :/
    mislim da je netko spomenuo da bi fenistil kapi trebalo uzimati konstantno da bi pomogle, a to mi ne pada na pamet...premali je on još za to...
    zapravo mu fenistil kapi dam samo kad izreagira na nešto pa počne oticati, pa onda fenistil donekle smiri reakciju...

    pranje robe...otkad sam počela svu njegovu robu prati odvojeno od naše i s posebnim praškom od DMa denk mit sensitive za alergičare i stanje mu se malo popravilo...
    bijelu robu perem na 60 stupnjeva, šarenu na 40...
    bez omekšivača...

  9. #659

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Maremama, mi smo omekšivače izbacili još kod prvog djeteta, ne koristimo ih 4,5 g! Neki dan sam gledala slučajno program za omekšavanje kod naše vešmašine - pa taj postupak traje samo 3 minute skup sa ispiranjem, dakle skoro sve ostane na robici! Robicu od malenog perem odvojeno jer jedino njegovu ispirem dva puta. Perem na 60. No, kak je počel gmizati posvuda po sobi, pitam se koliko je to potrebno. I ne znam kaj je veće zlo - hladni parket ili vuneni tepih...

  10. #660

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Betty boop, fala, to si i ja mislim. Jedino bi nas mogle spasiti u slučaju kozica.
    Kolko dana mu ih daješ za redom i po kolko kapi kad mu trebaju?

  11. #661

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    pozdrav svima..

    i mi smo uzimali fenistil kapi od njegovog 10 mj..sad mu je 18 mj..i to do sad nedavno..prekinuli smo sad jer smo na krvnim testiranjima, a onda antihistamine ne smije..i mogu reći da nema apsolutno nikakve promjene..čak, dapače mu je bolje..trup mu je već duže vrijeme čisti, što je prije bilo nemoguće..i kad sam nakon testiranja opet mu dala kapi, opet je počeo osip, sad sam prekinula i više ga nema, ali na trupu samo..da li je to povezano šta s fenistilom, ne znam, ali ima nešto u tome..a, i što se tiče svrbeža, sve je isto..i njemu su na pregibima ekcemi skoro pa uvijek..više ih niti ne mažem s kortićima jer nema smisla, izliječim, ali vrate se za dan dva,,nema smisla..tak da ih mažem s parfenacom ili jomax kremom, pa na to mustela..ima li tko iskustva s jomax kremom, to je ajmo reći sestra parfenacu, samo mala blaža..i moram prizanti da mi je još bolja od parfenaca..

    ali, ekceme uvijek negdje imamo..u posljednje vrijeme mi zna jako pocrveniti u licu, ali i ja tome pripisujem zube..to sam tek nedavno skužila, da on tak pocrveni u licu zbog zubića..jer su mu narasle sve petice, a da nisam ni vidla..i povezala sam to s tim crvenjem u licu, ali na licu ne dobi ono ekceme, više mu je jako zagrijana crvena koža.., čak je imao i ovaj vikend temp 37,1..isto sam prepisala zubićima jer mu je sve naotečeno i imao je opet mekšu stolicu, što mu se zna povremeno dogoditi što isto prepisujem zubićima..a, onda naravno i ekecmi podivljaju..

    prije smo imali problema sa šakama, sad je koliko toliko još i dobro, nego nas muče dlanovi i stopala..dlanovi ga najviše svrbe, i onda si male ranice napravi..tak da mu dosta često znam zamotati rukicu i onda sma bez brige..zamotam ju do oporavka..što se tiče svrbeži i spavanja po noći puno je bolje nego prije..spava gotovo cijelu noć..negdje do 2-3h u kinderbatu, i onda dođe k nama..i ako ga što i svrbi, svrbež traje 5 minuta i onda dalje spava..čak i do 8 h ujutro, ali s nama u krevetu naravno..

  12. #662

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    post sam razdijelila na 2 dijela jer ne znam kolike velične trpi ovaj post..

    tak da je sa spavanjem puno bolje nego što je bilo prije..prije je jako loše spavao..ponekad smo pol noći bili budni..ali, kad je u akutnoj fazi ja mu stavim obloge po tim mjestima gdje je jaka upala..znala sam mu i pocijelom tijelu..zamotala sam ga ko mumiju..vlažne gaze, na to suhe, pričvrstila..e, onda je spavao ko beba, bez obzira na akutnu fazu..to ublažava svrbež i vlaži kožu..ali, odmah ujutro kad se skinu te gaze, treba ga namazati..piđama ne smije biti mokra..te savjete sam dobila na šalati, a i stariji atopičari to rade..e, od onda sam se preporodila..konačno normalno spavamo...znam mu samo stopalo, rukicu, nogicu zamotati..ovisi u kakvom je stadiju i koliko ga svrbi..što se tiče kortića upotrebljavam elocom 20% u expl..i to mu je najbolji..i čim počnu ekcmi, odmah ga namažem, i tako spriječim daljnje širenje..makar i namažem svaki dan na drugom mjestu ono malu malu površinu, ali bolje to nego da se proširi po cijelim tijelu..e, onda je problem..e, tu gdej su glavna žarišta, tu više niti ne mažem s kortićima jer nema smisla..odmah se vrati..ali, baš da bi bila jako jaka upala, morala bi..

    tak da mislim da budem fenistil kapi prestala uopće koristiti jer mu je još bolje od njih, oni potiskuju imunu rekaciju, a i dijete mi je bilo nekak stalno pospano i mlohavo od njih..od kad ih ne pije totalno je drugačiji, jako živi, počeo govoriti..ma super..jedino ako je kako kaže betty boop neka baš alergijska reakcija, onda mu dam..jer isto zna nateknuti..

    ma, mogla bi vam puno toga napisati, jer svaki dan proučavam nešto oko toga, smišljam toplu vodu ali, to mi je sad život..i teško je živjeti s tim..ne smijem mu 70% toga dati za jelo ( a stalno gleda brata kak nešto drugo jede), ta djecu su osjetljiva, da ne govorim o tim svrbežima..ma, znate i sami..nije lako..

    javim vam kakvi su rezultati s testiranja..oprostite na tak dugom postu..kažem mogla bi samo pisati i pisati o tome..

    pusa svima..

  13. #663
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Adriven prvotno napisa
    ne znam kaj je veće zlo - hladni parket ili vuneni tepih...
    definitivno vuneni tepih....
    od parketa mu neće biti ništa, a od tepiha može itekako biti...

    stela samo se ti raspiši, znam da je tako lakše...
    nije lako živjeti s ADom, kako dječici tako i nama

    fenistil kapi mu dam stvarno rijetko i to u jednom navratu po 13-15 kapi...

    danas sam mu pokušala dati fino varivo od graška, mrkve i krumpira i naravno da nije htio jesti ali sam mu pustila da brlja rukama po tome...pogađate, kamo god je dotaknuo varivo, izbio ekcem ili plikovi, grebao se za poluditi....
    ja sam bila luuuuudaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
    pa dobro, koji mu je vrag naškodio u varivu???

  14. #664

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    a, šta si sve dodala u varivo..npr..vegeta bi im mogla smetati ili tako nekakvi začin ili dodatak..moj jede juhu bez vegete..mada ne znam da li mu vegeta smeta ili ne npr..uvijek negdje ima ekcem, pa ne znam previše odrediti kaj mu od hrane smeta..nekad mu se pogorša, na isu hranu, a nekad uopće ne..zato ne mogu znati.. :?
    zato idem sad na testiranja da vidim bar okvirno..
    samo znam da njima sve smeta..a, ne znam zašto su meni rekli da npr. paradajz, grašak, šipak ne davati da te namirnice pojačavaju svrbež, kao i čokolada..mada čokoladu niti ne smije kad ima unutra mlijeka..ne smije mlijeko niti jaja (bjelanjak samo), još mu niti žutanjak nisam dala), pa me zanima gdje bi mogla naći nekakve kekse bez toga? to imamu nekakvim spec.dučanima ili?
    već ne znam šta bi mu dala za jelo.. :/

  15. #665

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    A.za sada klopa samo stiropore iz dm-a, sve vrste. Možda ima nekih u bio bio, ali treba dobro čitati sadržaj, da ne bude koštunjičavog voća ili šećera.

  16. #666
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    pa skoro niti jedni keksi ne sadrže jaja...
    doduše sadrže mlijeko ili barem laktozu...
    ja mu dam plasmon kekse i zasad nisam primjetila neku značajnu reakciju...
    vegetu sam totalno izbacila iz kuhinje pred godinu dana, stavila sam samo sol...jedino ako mu je zasmetao grašak iz konzerve (neki konzervans) :/

    uglavnom, danas su mu noge užasne, ekcem na ekcemu ali pored toga su mu cijele noge osute nekim sitnim osipom, čak i tabani i stopala...
    ja stvarno ne znam šta mu više smeta...ma cijeli svijet

    adriven zašto keksi ne smiju sadržavati šećer? Pitam to s aspekta alergija, nevezano za zdravu prehranu.

  17. #667

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    betty ja mislim da šećer generalno nije dobar jer obara imunitet :/

    Jedno pitanje: neko je mislim detetu radio alergo testove iz krvi? U kom uzrastu to može da se radi i da li tako može da se proveri alergija na hranu? Nađa je probala za sada skoro svu klopu (osim koštunjavog voća) i imala reakciju samo na mlečne proizvode pa bih ja volela da nekako potvrdim to ako može zbog eventualnog polaska u jaslice.

  18. #668
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Adrianu su rađeni alergo testovi iz krvi u dobi od 3 mj. i to je sigurnija pretraga od prick testa (ono pikanje u ruku)
    jedino je neugodno to što djetetu treba vaditi krv iz vene :/

  19. #669

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    I mom malenom su rađeni testovi iz krvi rano, s 4,5 mj. Za utjehu, više se bunio na prick-u, kod vađenja krvi je bio dobar za zabrinuti se!
    Betty, šećer zaista opterećuje tijelo jer dolazi bez vitamina i minerala, pa tijelo mora trošiti svoje zalihe da bi ga iskoristilo - uz to A. je na testovima odreagirao na šećer kao alergen. Bolje je uzimati slad ili med, ukoliko nije alergičan na med.

  20. #670

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    evo mene s nalazima..
    evo, mi smo radili testove s krvi...totalno sam u komi..
    mlijeko i jaja jako velika alergija..prije nije niti nije bio žutanjak, sad je i on..mlijeko klasa 5 ( prije je bio3), i jaje klasa 4..rekla je alergologica niti blizu tome..na pšenično brašno i brezu nije..a na piletinu je jaako malo, skoro da i nije.. sad su ga opet testirali na daljnjih 6 preko krvi..i to na ono osnovno krumpir, rižu, jabuku, krušku, mrkvu i svinjetinu ( nju još nije ni jeo) to sam si ja sama birala alergene..uglavnom, rekla nam je da uopće ne smije ništa mliječno, nije on niti do sada jeo niti jaje niti pio kravlje, ali smeta mu i to adaptirano znači alernova koja je hipoalergena, jer je na bazi kravljeg..protein kravljeg mlijeka kazein je hidrolizirani, ali opet baza mu je kravlje mlijeko i zato ne smije niti to..zato mu se alergija i povećala jer svakodnevno to unaša..rekla je da mu sve dajem za jesti osim mliječnoga i jaja..jer mu to stvara alernova 70% problema..i da mu sigurno onda bude bolje za kojih mjesec dana, kad se organiza, sčisti od toga..jer kao on je već veliki godina i 7mj, ne treba mu to mlijeko..

    i sve bi bilo to ok, ali, on obožava to mlijeko..pije ga 3x na dan s rižolinom..i danas je totalno nesretan bez njega..napravila sam mu rižino mlijeko s rižolinom, ali ne želi..totalno je uvrijeđeni..slabo mi sad jede..ne znam šta ću..totalno sam danas tužna radi toga...jučer je navačer za večeru pojeo puno palente..i čak je spavao cijelu noć..ali, o hoće svoje mlijeko, drugo ne prizna..ovaj tjedan mi bude kaos radi toga, dok se ne privikne..ne znam, samo mi se plače..ima probolema s tom kožom, još sad niti ne znam kaj da mu dam za jesti..

    betty boop, i moj je dobio nekakvi sitni osip, po rukicama..prije nije takav dobivao..ne znam..već sam umorna od toga svega..nemrem više..
    pozdrav..

  21. #671

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Stela2, provjeri si dal i rižolino ima u sebi adaptirano mlijeko, neka "lina" koja se miješaju s vodom imaju, pa da ne zezneš sad kad se već mučite...
    A malac bu se naviknul na novu hranu, probaj sa zobenim, prosenim pahuljicama, ak smije, jaako su fine kuhane na rižinom mlijeku, pa još grožđica ili nekog drugog suhog voća, sjemenki suncokreta, može i malo preprženih, mljac! A. srećom u nesreći nije ni pomirisao neke oblizeke, ne zna kaj je to. Na najfiniji kolač ostaje hladan ali zato prši na stiropore !
    Kad konačno dobije nekaj "fino", možda mu nebu niš značilo.S amnom je drugačije, ja se živo sječam "finih" stvari, ali moram priznati da kad sam par puta nekaj obliznula da mi je fest preslatko.

  22. #672

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Ovaj drugi smješko je slučajno ubačen...prije mi dođe da se rasplačem!

  23. #673

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    stela2, u potpunosti te razumim....

    Gledaj to s pozitivne strane da mu ne dajes lijekove ili nesto slicno jer jedini je lijek samo hrana.

    Mi zivimo s tom alergijemo vec skoro dvije godine otrkrili smo u fazi dojenja s tri mjeseca R zivota. Pocetak je bi najtezi ali sad normalno zivimo bez milijek i jaja, redovno idemo na testiranja dvaput godisnje, alergija se smanjuje ali ne bas zanacajno kao do trece godine bude se to smanjilo i ja jako vjerujem u to i to me drzi.

    Sto se tice prehrane moras poceti razmisljati na drugi nacin... ne klasicna samo prehrana, pokusaj uvoditi makrobiotiku... krasna knjiga koja je meni pomogla je od Jadranke Peic... "za bebe i djecu".... ali ne ocekuj preko noci promjenu i prihvacanje.... naoruzaj se sladovima od rize i polako sladi hranu da pocne prihvacati nove okuse i kad prihvati smanjujes kolicinu slada ... naravo i sjemenke od sezama i suncokreta su jako dobar mamac za skrivanje okusa... najbitnije je da jede i da napreduje...

    Samo hrabro... u hrani je lijek...

  24. #674

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    stela2, u potpunosti te razumim....

    Gledaj to s pozitivne strane da mu ne dajes lijekove ili nesto slicno jer jedini je lijek samo hrana.

    Mi zivimo s tom alergijemo vec skoro dvije godine otrkrili smo u fazi dojenja s tri mjeseca R zivota. Pocetak je bi najtezi ali sad normalno zivimo bez milijek i jaja, redovno idemo na testiranja dvaput godisnje, alergija se smanjuje ali ne bas zanacajno kao do trece godine bude se to smanjilo i ja jako vjerujem u to i to me drzi.

    Sto se tice prehrane moras poceti razmisljati na drugi nacin... ne klasicna samo prehrana, pokusaj uvoditi makrobiotiku... krasna knjiga koja je meni pomogla je od Jadranke Peic... "za bebe i djecu".... ali ne ocekuj preko noci promjenu i prihvacanje.... naoruzaj se sladovima od rize i polako sladi hranu da pocne prihvacati nove okuse i kad prihvati smanjujes kolicinu slada ... naravo i sjemenke od sezama i suncokreta su jako dobar mamac za skrivanje okusa... najbitnije je da jede i da napreduje...

    Samo hrabro... u hrani je lijek...

  25. #675

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    pozdrav..

    mislim da rižolino nema u sebi adap.mlijeka, jer piše sastojak rižino brašno i vitamini..mislim da bi pisalo, a i da mi pedica ne bi rekla da to smijem koristiti..i moj obožava one stiropore ...stvarno čudno..jučer sam mu prvi put dala i odmah je jeo..lud je za njima..ali, rižino mlijeko neće i neće na flašicu..istina je da ono šta je nama fino njemu nije..on je naučeni na svoj okus..rižino mlijeko je meni jako fino, ono slatkasto, ali njemu ne paše..on više voli slanije stvari..čak sam mu ga i posolila, ali ne želi..palentu voli npr..mučimo se sad s tom prehranom..dajem mu kruh..i to crni..ima li u kruhu kakvih nepoželjnih sastojaka?

    čija, hvala na ohrabrenju i savjetima..kako to misliš sladi od riže? misliš rižin šećer ili? i gdje bi ja to sve kupila?

    šta vam djeca jedu za desert?

    jučer sam cijeli dan bila pod pritiskom, čini mi se da sam samo cijeli dan mu nešto nakuhavala, a na njemu se vidlo da žali za svojim mlijekom.a, kad sam mu dala rižino mlijeko s rižolinom veće uvrijede nije bilo..ako bude kakvih pomaka što se tiče dermatitisa, onda se naravno sav taj trud bude isplatio..pedica mi je jučer rekla da ako je problem u ahipoalerg.mlijeku, trebalo mu bude 2 mj da se to iščisti iz krvi..
    i tako..oba dva smo jadni..

    pusa svima..

  26. #676

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Rižin slad je sličan medu, samo je složeni ugljikohidrat, pa time i zdraviji od jednostavnih (šećera). Ima u trgovinama zdrave hrane, ne znam gdje živiš, ali ak nemaš za kupiti, javi pa ti pošaljem!
    Kruh kupujem u Bio bio, jer je to njedini dućan gdje ima kruha bez kvasca i pšenice. Ak tko zna još neko mjesto, nek mi javi, jer nam ovo nije usput. Često pečem i sama, dam mu takav papati.

  27. #677

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Betty boop, Dingač i sve mame s iskustvom, imam pitanje. Kad svoju dječicu kupate u moru, da li ih odmah ispirete slatkom vodom, po povratku s plaže ili to uopće nije bitno. Ove godine prvi puta ćemo kupati malenoga, pa me zanimaju eventualne reakcije na morsku vodu. Osobno se ne tuširam po izlasku iz mora (ako je čisto, a takvo biram). Mogu li i njega tako, ili će ga smetati?Ima li koristi od kupanja?

  28. #678
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    pa ja Adrianu isperem vodom samo ako primjetim da ga neka mjesta jako svrbe ili čak peku ali to je rijetko
    obavezno ga otuširam kad dođemo doma

  29. #679

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Ves si dobila dgovor...

    to je rizin slad koji se kupi u trgovinama zdrave hrane... jako je ucinkovit kod savladavanja novih okusa i naravno zdrav... samo se pripremi da namirnice u trgovinama zdravom hranom nisu jeftine....

    Ja sam takodjer pokusala s rizolimonm na poceku ali to mu nije bilo fino...
    sad su mu zganci, razne zitarice cak samo na vodi pripremljene odlicne... sve recepte imas u knigi koju sam ti preporucila... i naravno hrpa voca povrac i mesa... to sve ide...

    Sto se tice deserta.... kada jede kasicu od zasladjenu rizinim sladom nije nuzno da ima jos kolac uz to, dovoljno je jabuka... deser uglavnom voce...

    ali mi imamo srecu da nasa baka radi kolace s pregominom (nadomjesno mlijeko za alergicare), uglavnom su to kolaci s diznim tjestom, kremasti kolaca nema.... mozes sam na brzinu pripremiti placainke bez jaja s sojinim mlijekom (iz DM je najbolj, pokusaj cjelovito brasno ne cisto bijeleo) gore djem i eto deserta.

    Sto se tice mora, nas se koza ocistil do ljeta jer smo se strogo pridrzavali prehrane bez mlijeka i jaja... tako da slana voda nije stetila nista zdravoj kozi a nije stavral nove probleme... samo treba paziti ne dijete po jakome suncu i svakako zastitna krema mi smo cak imali proslo ljeto faktor 40.

  30. #680
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    [quote="Adriven"] Kad svoju dječicu kupate u moru, da li ih odmah ispirete slatkom vodom, po povratku s plaže ili to uopće nije bitno.

    Ne znam da li ti je dijete inače osjetljivo jer nisam čitala postove prije ali ja ako imam mogućnosti ( a gledam da bude tako ) klince obavezno hitim pod tuš na plaži ( to sam radila i dok su bili stari 2 mj. tak da te ne brine hladna voda, važno je samo odmah ga utopliti ). Osobno sam ko klinka svaki put kada se ne bi otuširala u roku keks dobila reakciju na morsku vodu u kompaniji sa sunce a to ti znači da barem nekoliko dana nema ni kupanja ni izlaska na sunce. Tak da sam ja za tuširanje odmah na plaži.

  31. #681
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    [quote="stela2"]evo mene s nalazima..
    mlijeko klasa 5 ( prije je bio3)


    Sorry nemam vremena čitati sve redom ( na poslu sam pa ovo radim skrivečki 8) ). Napisala si da je i prije imao alergiju na mlijeko ali nigdje ne vidim koje su ti mlijeko predložili npr. Alfare ili neko drugo i ako nisu da li su išta rekli vezano za mlijeko :? ?. Također si napisala da mu rade alergološki na rižu ( ne nalazim kakav je test ) tako da mu ja ne bi davala ni rižino mlijeko ni rižolino ( naravno pod uvjetom da nalaz nije gotov ) :/ .

  32. #682

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    tajči, on je poslije mog mlijeka bio na (kršitelj koda)u, zatim na pregominu i zatim cijelo vrijeme do sad na alernovi..pregomin i alernova su hipoalergena mlijeka.prvi put samo radili test.kad mu je bilo 10 mj i onda je imao alergiju na kravlje mlijeko i bjelanjak razred 3..testove je radio iz krvi..da bi sad ponovili testove s njegovih 19 mj i povećalo se na razred 5 kravlje mlijeko, a jaje ( sad cijelo) na razred 4..cijelo vrijeme je na alernovoj..e, sad..alernova je ha mlijeko, ali opet je na bazi kravljeg..hidrolizati kazeina..kazein je protein kravljeg mlijeka..pošto je razvio jaku alergiju na km, treba ga u poptunosti izbaciti iz prehrane..znači, alfare, neocate i ostala mlijeka jesu ono ha i na bazi aminokiselina, ali opet im je baza km..e, sad pregomin, on je na bazi soje..ali, soja je isto jak alergen, pa nije preporučljivo, mogao bi razviti alergiju i na to, ako nije već..uglavnom, rečeno je da je on već veliki 19mj i da mu ne treba to mlijeko..neka jede sve ostalo, osim mlijeka i jaja..pa i nije sve u tome..može biti da mu je to adap.mlijeko stvaralo 70% problema što se tiče ad-a..daj bože..jer znači da bi se trebalo sad to sve skupa malo smiriti..tak si ja mislim..već vidim lagano poboljšanje, ali da li je to već to..ne znam..rekla je pedica da ako je to problem, da mu se krv bude čistila od toga dobra 2 mjeseca..sad budem vidla kaj je s rižom, dali davati ili ne...ta testiranja su rađena preko krvi..ona su najtočnija..ali, on mi niti ne prihvaća rižino mlijeko..probala sam sa slatkim, moram još sad sa slanim..u palačinkama da, ali na flašicu ga ne želi..uglavnom, sad svaki čas nešto jede dok se ne privikne..ali, 60% prehrane mu se sastoji od brašna.. bilo tjestenina bez jaja, palačinke,kruh,mlinci..ali, dobro, jede i povrća voća itd...2x je potvrđeno da nije alergičan na brašno..alergologica mi nije predložila sojino mlijeko npr jer kaže da je to najveća pogreška što u takvim slučajevim svi prelaze na sojino mlijeko..jer kasnije 50% njih razvije alergiju i na soju..uglavnom, držimo se sad toga, pa budemo vidli kaj bude s toga..ali, definitivno neovisno o kožnim promjenama, alergija se mora liječiti..a, najbolje je kad se čisto izbaci iz prehrane..samo, sigurno mi bude mišek sad oslabel s takvom prehranom..bude mršavi..pa i sad je bil ono mršavko, ali bojim se da sad bude još bolje..ima 11 kg, a 19 mj..
    sutra baš moram zvati na srebrnjak da mi kažu rezultate testova ako su gotovi..držite mi fige da bude sve ok...

    pusa svima..

  33. #683

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    cija, hvala ti na savjetima..puno mi to znači..

  34. #684
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    stela2-joj, pa sad kad sam sve to pročitala ne znam šta da ti kažem. Stvarno sam bez riječi i vjerujem da ti je koma, ja ti eto jedino mogu poslati vibrice ~~~~~~~~~~~~~~~~ da nije na ništa novog alergičan. Moj je na alfareu i uskoro idemo ponovno na testiranje, nadam se da mu se nije kao tvom alergija povečala već smanjila ( mada kod mog su jače i brojnije alergije dišnih puteva nego na hranu). Pusa tvom klincu i da što prije nađete odgovarajuću klopu.

  35. #685
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    stela2-joj, pa sad kad sam sve to pročitala ne znam šta da ti kažem. Stvarno sam bez riječi i vjerujem da ti je koma, ja ti eto jedino mogu poslati vibrice ~~~~~~~~~~~~~~~~ da nije na ništa novog alergičan. Moj je na alfareu i uskoro idemo ponovno na testiranje, nadam se da mu se nije kao tvom alergija povečala već smanjila ( mada kod mog su jače i brojnije alergije dišnih puteva nego na hranu). Pusa tvom klincu i da što prije nađete odgovarajuću klopu.

  36. #686

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    tajči, a tvoj mali isto ima ili je imao promjene po koži ili više problema na disanju? koliko ti je mali star?

  37. #687
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    moj mali je sad navršio 3g. , s nekih 6-7 mj. dijagosticiran atopijski dermatits s 13 mj. astma. U početku je bilo većih problema s kožom ( suhoća, ekcemi, osip ) dok smo sad više fokusirani na astmu i te alergije dišnih puteva. Danas mu je koža super, zna se pojaviti suhoća pa ekcem ali to u korijenu srežemo. Inače kad smo kožu raznim kremama što običnim što kostikoreoidnim ( valjda sam dobro napisala ) uspjeli srediti nabavila sam belobazu ( to je temelj svim krema i za to mi je rekla jedna med. sestra čiji klinci imaju iste dijagnoze ) i to mažem po zimi svaki dan a po ljeti svaki drugi kako bi mu koža uvijek bila ajmo reć masna.Kremu kupujem u apoteci i to doslovno 1 kg i s tim ih baš bogato natrackam ( mali kad vidi kremu dobi histerične napadaje ). Istu dijagnozu ( AD ) ima i mlađa kćer ( kod nje je stanje bilo još i gore- ona je znala biti zgrebana do krvi- jedino što ona nema alergije - bar ne na ono na što je testirana ) i istom metodom došli do istih dobrih rezultata. I njena koža tu i tam zakaže ali to nije ni blizu onom od prije god. dana.

  38. #688

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    moj mali isto kad vidi mene s kremom, odmah bježi i skrije mi se..mrzi mazanje, a to je najvažnije.zato ga ja najviše mažem kad spava..onda s njim radim što želim..doduše ne po cijelom tijelu kad spava, ali lice, rukice i nogice....stvarno ne voli mazanje..
    nadam se da se bude to sad štogod smirilo..
    i vama sve naj naj..puse svima..

  39. #689
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    .zato ga ja najviše mažem kad spava


    ma kod nas više ni to ne pali ,dok spava moš ga odnjet di te volja i radit mu šta te volja ali mazat- e to ne možeš- mazanje kuži i u snu i počinje s vrištanjem.

  40. #690

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    pozdrav..

    evo, zvala ja alergologicu iz srebrnjaka i rekla mi rezultate testiranja..
    riža, mrkva, jabuka, kruška i svinjetina sve negativno, može papati:D a,, krumpir ne smije..na krumpir ima dosta povišeni ige..pa, zamislite..običan krumpir..šopam ga svaki drugi dan s krumpirom :? i nisam nikad mogla ono skužiti da bi na njega reagirao..ali, evo dobro je znati..i dobro je raditi takve testove..bar sad donekle znam kaj 100% smije jesti..jučer je pojeo puni tanjur špageta (naravno bez jaja) s mljevenim svinjskim mesom..kad budemo išli na kontrolu, budem tražila da ga testiraju na još namirnica..njemu je to važno, kad očiti primjer da njemu smeta najviše hrana..dobro, alergiju na hranu pogotovo ovo krumpir i takve stvari djeca prerastu..mlijeko i jaja znaju ostati do škole, a ponekad i za cijeli život..ali, ako bi njemu koža bila ok, a in i cijeli život bio alergičan na jaja i mlijeko, nije bad..može se i bez toga..

    nego htjela sma reći, tjedna dana ne konzumiramo ništa mliječno, znači niti hipoalergeno mlijeko jer niti ono nije 100%sigurno, jedino nešto malo rižino u dodatke u jela (samo rižino neće piti) i stvarno se vidi poboljšanje, i sad još izbacim krumpir i sigurno bude bolje..

    ostat će sigurno poneka žarišta, sigurno koljena, zapešća, dlanovi,..ali, to se može držati pod kontrolom..ne znam..tak si mislim--da ga sad ne ureknem, pa da se ono i pogorša..ali, vidim da mu je već sad bolje..a, to se mora sad čistiti i 2 mj iz krvi..
    i tako..molim Boga već da mu to malo prođe, jer mi je već dosta tog ad-a..

    pusa svima..

  41. #691
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    stela2- :D :D :D

  42. #692
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Malo ću vam biti padobranac, al vidim da ste sve već "iskusne" s alergijama i AD.
    T je bila bolesna, otišao joj je imunosni sustav uglavnom, to smo riješili i onda su joj se počele javljati fleke po licu, najgore su joj oko očiju i to onako ispuca do krvi ponekad.
    Dva mjeseca smo mazali sa Adermom, pa nije pomoglo pa sa nekim drugim kremama, isprobavali smo sve da ne dođemo do kortikosteroida. Na kraju je dr. odustala i dala nam ih, ali ni oni nisu pomogli.
    Dr. kaže da je postala alergična na nešto dok joj je sustav bio pao, ali da joj nema smisla testirati jer joj je samo po licu. I traje "samo" par mjeseci.

    Jel zna netko kako da riješimo to oko očiju? Najveći problem je što to nju jako svrbi, a nije da baš lijepo izgleda, sad kad nam ni kortikosteroidi nisu pomogli ne znam kaj da radim, pogotovo sad kad će se znojiti, mislim da to užasno peče.

  43. #693
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Dr. kaže da je postala alergična na nešto dok joj je sustav bio pao, ali da joj nema smisla testirati jer joj je samo po licu. I traje "samo" par mjeseci.

    :? :? :? , kolko bi po njenom to trebalo trajat? Jel ti to rekla pedijatrica ili dermatolog ( dječji u bolnici ili neki u domu zdravlja ? )

  44. #694

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    pa strašno...da ne bi dala testirati jer je samo po licu..pa da su i tri točkice, treba naći uzrok..i samo par mjeseci..grozno..mrzim doktore..jer po njihovom uvijek sve treba prijeći na ono najgore, da bi onda oni nešto poduzeli, čak dok je već malo i prekasno..

    čudno da joj kortići nisu pomogli..da li je suha koža smao ili i upaljena..obično kortići sve rješavaju..da je kakav alergija onda bi joj neki lijek protiv alergije pomogao..odite vaditi barem ige..

    inače, mi smo opet osipani..dala sam mu zamislite malo mesa iz roštilja..ne znam šta mi je bilo..stvarno nisam smjela..gdje mi je bila pamet..a, dimljeno meso nije niti za zdravo dijete, kamoli za njega..i tu noć je i povraćao koliko mu je zasmetalo..i drugi dan dobio fleke..išli smo i na inekciju onda..i povuklo mu se koliko toliko..ali, danas je opet sav flekavi jer ima temp, virozu neku, pokupio od brata..pa, valjda radi toga..
    a, ne znam..nisam više pametna..ali, ovo za roštilj si neću oprostiti.. :shock:
    pusa svima...

  45. #695
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    A kaj je ige? Moram znati za kaj da ju žicam uputnicu.
    To je ova njena obična pedijatrica; kad smo bili zadnji put u bolnici na kontroli zbog bolesti onda je to već imala, ali su nam oni tada rekli da će to proći za tjedan-dva kad joj se vrati imunitet, a sad je već dva mjeseca od te kontrole.
    Po licu su kao lišajevi, a ispod očiju joj je suha koža, toliko suha da ispucava do krvi i onako se sva peruta, a nakon spavanja joj je i nabubreno obično.
    Meni je isto čudno da joj kortikosteroidi nisu pomogli, to nam je dala neke koji se inače mažu u oko, jer je preblizu očiju pa ne smije ništa drugo dati.

  46. #696
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    ivanche- ovo kako ti opisuješ meni liči na ekcem, ali u tom slučaju bi kortikosteroid morao pomoći, jedino što ti kortik. ne može pisati pedijatrica bez da joj to napiše dermatologica ( barem meni tako rečeno ), tak da sumnjam kakva je to krema ( možda ima kortik. ali u malim tragovima a ekcem se najčešće liječi s kortik. i prođe za dan-dva ovisno o jačini ). Ak je alergija u pitanju nije mi jasno zašto je samo na tom dijelu tijela :? , osim ako koristiš npr.neku kremu na koju je mogla reagirati ili ako npr. nosi naočale pa je reakcija na to. U svakom slučaju moj ti je savjet da odeš do dječjeg dermatologa. Ako si iz Zg preporučam dr. Pustišak u Klaićevoj ( nazovi direkt nju, budi uporna jer preko sestara je teško i objasni joj cijelu situaciju, pa ak te nemre primit nek ti kaže kud da ideš ). Ona ako zaključi da bi mogla biti riječ o alergijama ispitat će i to.


    Stela2- pa nigdje nisam vidla da ti je mali alergičan na meso ?

  47. #697

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    vadi se krv i očituje se koliki je ige u krvi..povišeni može upućivati na alergiju..zato sam mislila..čisto da provjerite malo..

    ako joj je samo suho, a nije crveno, onda joj maži neutralnim kremicama..možeš i običnim melemom, pogotovo ako se peruta..ako je upaljeno, znači crveno, trebalo bi proći kortićem..par dana maži..prvo se izlječi crvenilo, a onda i može ostati suha koža, ali ona će se odljušititi i ostat će zdravi dio..
    u, biti ne znam..teško mi je tako napamet govoriti..jer ne znam kak to izgleda..možda je najbolje da odete kod dermatologa.

    pozdrav..

  48. #698

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    tajči, nije alergičan na meso..piletinu doduše malo zbog unakrsne veze jaje i piletina..ali, svinjetinu nije..
    nije stvar u tome da je on izreagirao na meso, nego na dim u mesu..meso iz roštilja, dimljeno meso..to je otrov i za nas, a kamoli za njega..

  49. #699
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    nije stvar u tome da je on izreagirao na meso, nego na dim u mesu..meso iz roštilja, dimljeno meso..to je otrov i za nas, a kamoli za njega..
    [/quote]

    eto kao što sam danas već napisala čovjek svašta može naučit. Znala sam da dim smeta mom malom zbog astme, ali da nije zdravo jest e to mi je novo.

  50. #700

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    a sad jedno malo out of order pitanje:"mogu li djeca sa ADom, dijagnosticiranim ili sa sumnjom na njega ići na bazen?"

    Budući su nastupile velike vrućine...a Roko je lud za plivanjem, trenutno ima na listu samo tri točke veličine pet lipa i manje...ali stalno netko mora paziti da se ne ogrebe po tome....što je poprilično naporno psihički, ali nije ni blizu svega što je bilo prije...


    Kakva su vaša iskustva sa kupanjem na moru, bazenu ili u kadi...?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •