Stranica 53 od 94 PrviPrvi ... 343515253545563 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #2601
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    hvala!

  2. #2602
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Bok svima!
    Nisam se javljala neko vrijeme jer nam se nista nije mijenjalo do proslog tjedna kad nam je dr. dala broj od jedne gospodicne cija mama (koja radi u ljekarni) proizvodi kremu bas za neurodermitis. Kako u kremi ima bakalarovog ulja, a moj mali je alergican na sve morsko nisam htjela isprobavati, no nakon svega isprobanog, a bez ucinka, odlucila ja prosli tjedan kupiti tu kremu. SVE mu je ocistila. Kaze MM: Jesi sigurna da to nije kortic

    Ako tko zeli broj, nek mi se javi na pp.

    I koje na kraju kreme za suncanje koristite?
    Ja ove godine ne bih neku jacu od faktora 30.
    Al jos nisam smislila koju firmu - Vichy, Eucerin... - ne znam...

  3. #2603
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Eucerin 30 i 50

  4. #2604

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    a super :/ ...a ima neki popis "zdravih" krema za sunce i "čudotvornih" za zacjelivanje ranica?
    sad joj to od "sunca" prolazi,al joj je na zapešču crveno,djelomično zadebljano a djelomično tanko i puca...kužite me.čime da to probam zalječit?nije strašno,pogotovo jer joj je drugdje sve super,al ipak...
    možemo li probat napravit neki popis preparata koje se preporučuju za ad,sve šta smo isprobale...
    ovo na zapešću crveno, zadebljano..tanko.. puca je imala i naša curka (3 g., blagi AD od 3. mjeseca starosti)
    dosad smo smo uspjeli bez kortića, a ovo proljeće sam ja nagovorila MM da idemo probati ayurvedsko liječenje i POMAŽE!!!!

    ako ste sve i svašta probale, zašto ne bi i ovo?
    samo da velim, koristili smo prošle godine i homeopatiju i bilo joj je bolje (pola godine skroz čista koža), ali ovo stvarno vrijedi probati jer nas terapija za 6 mjeseci košta 350 kn!!!
    /za usporedbu za 4-5 mjeseci homeopatije izdavali smo za lijekove skoro 3.000 kn)

  5. #2605
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    krema za sunčanje: spirig microsun baby faktor 30

  6. #2606
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Ja imam istu kremu kao Lutonjica i jako sam zadovoljna. (Faktor 30 je po australskom standardu.)

    Netko je spomenuo da "sunce pomaže", ne znam je li to ironija bila, jer nemam vremena čitati detaljno - ali sunce doista i pomaže. Kad nije ljeto, moj muž se kvarca preko HZZO. ;DDD I zaista, ali zaista mu pomaže.

  7. #2607
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, pomaže kod nekih, ali i pogoršavanja stanje kod drugih
    moje obje curke su u najgorem stanju po ljeti

  8. #2608
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    ajme, jadničci mali. baš bed.

  9. #2609
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    i nama je sad gore od sunca...dobro je jedino šta je ne pecka kad se kupa u moru,a more bi trebalo ipak pomoć zacjelivanju.
    To na zapešču joj gotovo prošlo,al se sad počela češat i po leđima.Nije još strašno(iako sam jedno mjesto namazala betrionom jer je vikala da je boli)...ali po zimi je bilo super.
    U apoteci smo dobili testere od Vichya,al kako sad znat da li joj pašu ili ne?!Izbjegavamo sunce,pa prema tome i mazanje...
    ne da mi ju se tackat po izgrebanoj koži od ad i kojeg kumarca... :/ tako da još razmišljamo o kremi...ova ne ostavlja bjele tragove,lagano se razmazuje ko mlijeko za tjelo...ili su bolje one koje bar znaš kolko i di si namazao?

    Mony koj je sastav te kreme osim ulja bakalaja?

  10. #2610
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    U apoteci smo dobili testere od Vichya,al kako sad znat da li joj pašu ili ne?!
    nazovi dr. Jelića pa pitaj da li možeš poslati tester, ja sam slala ali mi smo bili na testiranju prije 3 mj., ne znam koliko dugo čuva uzorak krvi.

  11. #2611
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    da mislila sam ga poslat kad i krv...ali poslje nismo,nešto se zakompliciralo...uglavno jedan ću uzet sobom ako budemo uspjeli sad skoro ići....

  12. #2612

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav curke!
    Do sad sam citala forum ali evo, imam imam pitanje pa da vam se prikljucim :D
    Malicka ima 14 mjeseci, dojena jos, i prije cca 3 mjeseca joj je jako buknulo crvenilo na zapescima koje je imala i prije. Prije je pedica govorila samo suha koza, mazati i mazati i buduci da je to zbilja izgledalo jako slabo i znalo je nestati nismo se zamariali.
    Da ne duzim, atopijski je ipak bio.
    Idemo dermatologu na obradu ali vec smo poceli s izbacivanjem klope, izbacena su jaja i mlijecni proizvodi (makar samo mlijeko nikad nije ni pila) i zitarice s glutenom.
    Ono sto mene zanima a nadam se da netko od vas zna je kada bi trebalo nastupiti poboljsanje? Koliko treba da izadje iz organizna alergen?
    I sto mozemo ocekivati kod dermatologa, da li on salje na alergoloske probe ili kako to ide.

  13. #2613
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    danas idemo ponovit tast kod dr.J. ...stanje nam je tako-tako...ali srećom samo jedna ruka je probl. i prehlađena je...pa možda i od toga...ko će ga znat...uf!

  14. #2614
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Winter prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke!
    Do sad sam citala forum ali evo, imam imam pitanje pa da vam se prikljucim :D
    Malicka ima 14 mjeseci, dojena jos, i prije cca 3 mjeseca joj je jako buknulo crvenilo na zapescima koje je imala i prije. Prije je pedica govorila samo suha koza, mazati i mazati i buduci da je to zbilja izgledalo jako slabo i znalo je nestati nismo se zamariali.
    Da ne duzim, atopijski je ipak bio.
    Idemo dermatologu na obradu ali vec smo poceli s izbacivanjem klope, izbacena su jaja i mlijecni proizvodi (makar samo mlijeko nikad nije ni pila) i zitarice s glutenom.
    Ono sto mene zanima a nadam se da netko od vas zna je kada bi trebalo nastupiti poboljsanje? Koliko treba da izadje iz organizna alergen?
    I sto mozemo ocekivati kod dermatologa, da li on salje na alergoloske probe ili kako to ide.
    nas je dermička slala na sve testove , kad je mala imala 7.5 mjeseci, prick, rist i rast.
    Da se donekle samnji alergen u tijelu treba i do 6 tjedana, da skroz nestane beskonačno mnogo vremena.

  15. #2615

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nas je dermička slala na sve testove , kad je mala imala 7.5 mjeseci, prick, rist i rast.
    Da se donekle samnji alergen u tijelu treba i do 6 tjedana, da skroz nestane beskonačno mnogo vremena.

    Onda je i logicno da nije poboljsanje nastupilo, tek smo prije mjesec dana izbacili alergene.
    I jos sam ja glupaca nastavila jesti jaja jer sam skroz smetnula s uma da alergeni idu kroz mlijeko.

    Hvala puno na odgovoru, nadam se da ce nas isto poslati na sve testove odmah da ju ne zakidam bez veze za hranu na koju nije alergicna.

  16. #2616
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    a ova prirodna krema za sunce...?
    http://www.kemig.hr/lavera_sun_sensitiv.html


  17. #2617
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    a ova prirodna krema za sunce...?
    http://www.kemig.hr/lavera_sun_sensitiv.html
    Ma malo sam pogledala i uvjerili bi me da kupujem za sebe, ali za malu nisam baš sigurna. Sastojci su u redu, ali nemaju jake faktore zaštite, samo do 20 a osobno ne idem ispod 50, previše smo prirodno svijetle i osjetljive kože a onda još i AD. Dok smo ovako mali držimo se faktora 50

  18. #2618
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    da,kolko sam shvatila prirodne ni ne mogu imat tako visok fiktor...al zanimali su me sastojci...tj da ih netko pročita ki se kapi.
    preporuči onda još koju...neznam šta kupit budući da se ova moja drekavica počne derat čim vidi ikakvu kremu...valjda joj već strašno idem na živce jer bi je stalno mackala-trackala,a ne da joj smeta....
    (danas čekamo nalaze)

  19. #2619

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Bimba iaia donijet ću kremu za sunčanje od FLP - aloe vera, malo je gusta i već mi je pri kraju, ali meni je superiška!!!! Lani sam ju koristila kao kremu za lice jer je preee dobra sastav je OK (ako usporediš sa drugim kremama za sunčanje)...
    javi nalaze

  20. #2620
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    ja Peru mažem sa daylong baby 30( stari naziv je microsun baby) i to je jedina krema za sunce od koje mu se nisu pojavile fleke.
    Prošlo ljeto nas je spasila nočurkova krema(jer nismo mogli koristiti kortiće i parfenac na suncu) ali nažalost više je ne uvoze. imam frendicu koja radi u apoteci pa će mi napraviti kremu s nočurkom i ureom za svaki slučaj.
    sad očekujem i novu bebu u 7 mj.- sve me strah dal će i ona biti u ranama jer moj Pero je već sa mjesec dana imao izražen i dijagnosticiran AD

  21. #2621
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    (danas čekamo nalaze)
    baš me zanima koliko će se (i da li će se uopće) razlikovati od prošlog nalaza
    mi smo isto mislili ponoviti testiranje nakon godine dana

  22. #2622
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    evo... ostaje : km,laktoza,sojino m,jaja,prašina i grinje
    novo: ovčaja vuna i kumarac
    ne smeta joj više: formaldehyd,bj.brašno i kakao ))))-dakle promjena na bolje.
    (one gljivice i sl.moram još provjerit)

    i sad opet nova pitanja ...da li pod ovčaja vuna spada i lanolin (kreme)? (druge vune nemamo osim soakera od brata,a ne spavaju zajedno u krevetu)

  23. #2623
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    i čime namazat ubod kumarca? synopenom? nešto prirodnije?

  24. #2624
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    lanolin je ovčja mast
    ne znam :/

  25. #2625
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    kaže dr.da je krema nešto drugo(al da lako pošaljem uzorak)...

  26. #2626
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    btw, lanolin je osnovni sastojak krema raznroaznih, od krema za guzu, do krema za lice i tijelo za odrasle

  27. #2627
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    da,znam,ali mazala sam je i čistim lanolinom pa nije bilo neke jake reakcije...bo. nema veze,pokušat ću i to izbjegavat.

  28. #2628
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    za komarce su rekli maži s propolisom ili kantarionom ili puricel gelom ( Uriagre). Mi smo isto jako alergični na komarice i rjeravamo s kantarionom.

    čak nam dermička rekla da uvedemoi kortiča, ali mi se naprosto neda nakon toliko kolikoih je dobijala u kremama, i sad za disanje

  29. #2629
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Evo imam jednu domaću kremu za ljude iz Pule i okolice. Slučajno sam došla u kontakt sa tom ženom koja ju kod kuće radi i poklonila mi je uzorak da probam. Uglavnom, krema je gotovo identična onoj koju rade opatice u Bosni, odnosno Healthydermu od Medixa. Znam da gospođa sama bere trave i još iz Bosne donosi one koje ne može ovdje naći. Nama je ok jer ubrzava zarastanje ranica i smanjuje crvenilo a stvarno je super za one pseudo-tjemenice, maloj često dođe iza uha i vrata, i to joj stvarno ode u dan-dva. Naravno, ne rješava problem ad-a ali ga ublažuje. Žena mi je dala broj mobitela i neki prospekt sa sadržajem i svojstvima kreme. Ako nekoga zanima mogu vam dati na p.p. , samo naglašavam žena je samo travarka, nema firmu i nije da je reklamiram. Jednostavno znam da sama želim probati što prirodnije pa bi mi bilo žao da vam ne kažem. A da, cijena je 100 gr - 150,00 Kn.

  30. #2630
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita se svako malo navikne na kremu koja joj u nekom trenu pomaže, i sad moramo opet tražiti dalje.
    koristi li netko lipikar od la roche posey? ništa nisam o njemu čula, to je nešto novo?
    http://www.lipikar.com.hr/
    razmišljam ili o njemu ili o linoli fett, naravno da nema nigdje testera...

  31. #2631
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Slažem se, naravno da nema nigdje testera. I ja sam razmišljala o toj lipikar, ali sam odustala.
    Primijetila sam jednu stvar, ove bijele vodenaste kreme mojoj maloj ništa ne pomažu, ni aderma. ni mustela, ni linola itd. Puno su joj bolje masti, tipa nevenova ili te biljne masti poput Healthyderma. Kojeg usput rečeno niti jedna ljekarna više ne naručuje, izgleda da im nije išao. A nama je bio stvarno super

  32. #2632
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    moja curica je koristila linola fett i ništa,nakon mazanja koža bi joj se zacrvenila užasno.
    doktorica alergolog je rekla da je to normalno!
    lipikar smo isto koristili,ništa posebno nije pomoglo.

    nama se najbolje pokazala krema iz dm-a i jedna od ****-a koje više nema za kupit.
    a mazali smo se stvarmno sa svime i avene trixera,a derma,lavera,itd...

    i sada mi mali ima opet po licu nekakav ekcem,bude ok dok spava,al kad se probudi,počne stavljat ručice u usta i kada tare lice od plahtu,sve se to pogorša.

  33. #2633
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    s čime im ispirete lice?
    nama je pedica rekla da je fiziološka otopina ok ,još špricamo i sa termalnom vodom.

  34. #2634
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nakon mazanja koža bi joj se zacrvenila užasno.
    doktorica alergolog je rekla da je to normalno!
    a koje je objašnjenje dala?

    dobila sam jutros tester za lipikar, ali ne za balzam, nego za losion, pa ćemo vidjeti.

    mi i lice i tijelo peremo čistom vodom.

  35. #2635
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    pa kao,to je normalna reakcija kože na kremu. i to je to. a šta reć?
    meni se baš i ne čini kao nešto normalno.

  36. #2636
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i to ne znači da je krema loša za to dijete? hmm :/

  37. #2637
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    da,njoj je to ok.

  38. #2638
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    da,Healthyderma nema u apoteci di sam bila danas...pitala sam za excipial,al mi je preporučila bepanten jer kao on zacjeljuje a exc.ima samo puno lipida za vlagu valjda...barem mi nije uvalila nešto od 100kn... :/ (problem je loža na zapešću:crvena i tanka,puca...ostalo na ruci su samo krastice i koji prištić koji svrbi)
    linola ni nama nije ništa posebno,a aderma ju peče...tako da ja je ne bi mazala da joj se koža crveni od kreme...
    Posljednje uređivanje od bimba iaia : 24.06.2010. at 16:35

  39. #2639
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Lipikar... mi je onak :/ ništa posebno.. u rangu a-derme (mene peće po licu i mojem ad-u a Ivo se nije do sada žalio)
    a linolla fett mu nije uopće pomogla ništa... makar koža je različita pa tvojim curama možda bude super
    mi smo sada na xemosi od uriage-a... čisto da mu mjenjam jer se i on navikne na kremu...
    trenutno je koma (ljeto nam je veći problem od zime)
    za sunce koristimo daylong baby, i sad sam kupila prvi puta onu od dm-a dječju i čini mi se ok (za sada)

  40. #2640
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, nama je ljeto isto najgore.
    za sada najbolje reagira na cold cream od avena. trixera od avena koja je baš za atopijski ju užasno peče (iako joj je pomagala, ali ne mogu je mazat kad ju boli).

    lipikar - užas. namazali i stanje joj se preko noći užasno pogoršalo, ojedine i lišajevi se raširili po cijelom tijelu. nakon cold cream sve je puno bolje, ali i dalje rašireno po tijelu, hebemti isprobavanje novih krema

    ima li taj xemosi ureu? margiti to nikako ne paše.

  41. #2641

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    VAŽNO!!! Sumnjiva mi je krema Vipyuderm.

    Izvor:
    http://forum.roditeljportal.com/foru...id=144&start=1

    Citat:
    Hteo bih da upozorim sve korisnike foruma ekcem da paze na prevaru takozvanog "doktora" Visnjića koji "valja" kremu protiv dečijeg ekcema zvanu Vipyuderm. Naime od NikoleJ sa našeg foruma sam saznao za njega i otišao računejući da je to prirodan preparat na biljnoj bazi bez kortikosteroida. Telefonom sam pitao sestru i još jednom na prvom pregledu da li krema ima steroide i dobio sam odlučan negativan odgovor. Čiča "doktor" nam je pričao 55 min na raznorazne teme tako da na pitanje da li krema ima steroide reče: 0.00 procenta! Mazali mi mast na rizik 10 dana. Posle 3-4 dana ekcem se povukao. Meni sumnjivo. Odemo na kontrolni pregled a čiča kaže: eckem izlečen!? Pogledam ga ja u oči i pitam odlučno imalo oštrije da li krema ima steroide jer mi je sumljivo da ekcem prođe za tri dana. On kaže: ima 0.0026 procenata. Prošli put nije pominjao treću i četvrtu decimalu. Još jednom sam ispao magarac i ovoj zemlji prevaranata. Naknadno sam saznao od jedne profesorke sa farmaceutskog fakulteta i jednog docenta sa VMA da Višnjićeva krema ima potentne steroide. Tako je to kad vam daju preparate iz fijoka. Ne znam samo kakva mu je motivacija za taj sumnjiv posao jer su mu cene pristojne. Verovatno je umislio da je veliki mag. Država i njene institucije bi napokon morale da nas zaštite od ovakvih tipova pošto očito da nismo sami sposobni za to.
    Mi se i dalje borimo protiv ekcema samo prevencijom i negom i strpljenjem i verujemo da će to doneti rezultate. Čarobni štapići očito ne postoje!
    Doktoru Višnjiću želim sve o.k. ali morao bih u svojim godinama da bude svestan odgovornosti koju nosi.
    Pozdrav svima puno sreće u rešavanju zdravstvenih problema vaše dece.

    Drugi izvor:
    http://www.freepatentsonline.com/5004736.html

    Citat:
    The invention refers to the obtaining of the preparation for the treatment of the skin disease psoriasis. The object of the invention is a medicinal agent based on two corticosteroids, salicylates and antibiotics which clear the skin from psoriasis effectively, the most quickly and without endangering the integrity of healthy organs and skin regions and relapses approximate to zero point. The procedure according to the invention consists of the preparation of emulsion consisting of previously sterilized oil phase and water, to which are then added solutions of the active ingredients in such a way that all the phases are completed according to the order principle of ingredient stability to specified temperatures.

  42. #2642
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    da to mi je poznata činjenica :/
    a Lut - XEMOSE od Uriage nema uree -skupa je ko kuga, ne miriši kao ni ostale takve, kaže ovako : creme emolliente, cerasterol-2f, eau thermale, sans parfum, sans paraben... bla bla...

  43. #2643
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kupila sam dana linolu fett kremu. jako je gusta i masna, ti si Achan valjda imala balzam pa je bilo vodenasto?

    ovako po strukturi i smradu LOL mi se čini ok, marge dobro reagira na takve kreme pa ćemo vidjeti. kupila i još jednu cold cream, ako nas linola zezne kao lipikar...

  44. #2644
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    krema za sunčanje: spirig microsun baby faktor 30
    Gdje je ima za kupiti i koliko novaca?

  45. #2645
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    krema za sunčanje: spirig microsun baby faktor 30
    Gdje je ima za kupiti i koliko novaca?

  46. #2646
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    ima vjerojatno u svakoj apoteci ...

  47. #2647
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u svakoj ljekarni
    oko 100 kuna, ali je mala tuba, mislim 30 ml
    jednu potrošim za manje od mjesec dana :/

  48. #2648
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ok tebi treba za dvije, meni samo za jednu, Janko se maže i običnom kremom, nema problema s kožom.
    Hvala!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 29.06.2010. at 14:42

  49. #2649
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne, samo za jednu, i to za margitu koja je manja :/
    i to sad kad nismo na moru, pa je obučena i mažemo samo lice, ruke i noge :/

    zara se maže s onim drugi spirigom

  50. #2650
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam skužila da obje mažeš...Pih! Da dosta je skupa.
    Ne znam, vidjet ću sutra u ljekarni kaj ima pa ću odlučiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •