Stranica 57 od 94 PrviPrvi ... 747555657585967 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,801 do 2,850 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #2801
    swano

    Početno

    Citiraj Mia3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zivim na slovenskoj obali(u Piranskom zaljevu) tako da smo isle ovdje u Portoroz sto je vjerovatno za Vas daleko.
    Molim te ako mi možeš napisati dal si u Portorožu bila kod Diane ili kod Neve, i koliko se čeka za naručit. Hvala

  2. #2802

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    hvala Chiara76!

    stvarno nisam znala..

  3. #2803
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    hvala Chiara76!

    stvarno nisam znala..
    Nema na čemu. Nadam se da ćeš imati nekakve koristi od toga.

  4. #2804
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    mi u klaićevoj čekamo do 15 dana ako je i rist i rast, a sveukupni je gotov za 2-3 dana

  5. #2805
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Evo i nas s nalazima alergologa i dermatologa. Prick test pokazao jasno pozitivnu reakciju na jaja i blagu na soju. KM i još par namirnica negativni. APT na kikiriki također jako pozitivan, brašno neg. Ukupni IgE je 58.9. Imamo i nalaze Dungera (neg). IgA, IgM i IgG nismo još dobili nalaze.
    Alergija se manifestira blagim crvenilom na šakicama, unut.stranama koljena i laktova te gležnju. Ličeko je već mjesecima skoro skroz čisto. Kortiće trošimo rijetko i sad kad znamo da su problem jaja i soja mogu paziti što jedemo (dojimo).
    Ono što mene brine je da zbog alergije na jaja dijete ne može biti procijepljeno s godinu dana, znači da ne može u jaslice te je pedica predložila da tražimo produljenje. Sad ću zvučati kao neodgovorna mama, ali financijski nam je to teško, a još mi je teže kad vidim da mi je dijete "skoro" zdravo, mali dio kože je zahvaćen i uglavnom to lako rješavamo dermokozmetikom. Zahvalna sam Bogu što imamo blagi atop. dermatitis i jako mi je žao kad čitam kako je nekim drugim bebama i njihovim mamama ovdje na forumu teško. Da tražim produljenje, osjećala bi se grozno i zbog njih.
    Čitala sam da postoje monovakcine na rubeolu i ospice koje se daju umjesto Priorixa, odn. MoPaRu-a. Da li to znači da bih mogla, ako njime procijepimo dijete, dati ga u jaslice nakon godinu dana starosti? Naravno, pretpostavljam da za djecu alergičare postoji mogućnost prilagodbe jelovnika. Ima li netko sa svježim sličnim iskustvom?
    Isto tako dok čekamo alergologa, može li mi netko reći što znači IgE 58.9? Može li se interpretirati ta brojka bez ostalih Ig nalaza?
    Znam da sam nadugo i naširoko pisala pa se ispričavam...

  6. #2806
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Lukina mama, sta taj priorix ili MoPaRu se ne daju u drugoj godini zivota? dakle ne obavezno s 12 mjeseci, moji klinci oboje su ga dobili s 18-20 mjeseci (sad se ne sjecam tocno). i bili su upisani u jaslice. uglavnom nisam sigurna da ne mogu u vrtic radi toga, bar ne u nas.

  7. #2807

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    lukina mama, nije to tak ig-e..onak jako blago povišeni..

    nego što se tiče cjepiva, i moj je alergični na jaje..mi se isto nismo mogli cijepiti s moparu, ali smo se cijepili s pojedinačnim pročišćenim cjepivima, ali samo protiv rubeole i paratitisa..za ospice pojedinačnog cjepiva nema..tak da bi se i vi tako mogli..
    a, što se tiče vrtića, ja mislim da bi mogao bez problema ići ako ima blagi ad, trebaš jasno precizirati na što ti je dijete alergično, i reći im što ne smije..

  8. #2808

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    htjela sam reći u prvoj rečenici da nije ige uopće baš povišeni..
    žurim se uvijek, pa onda i griješim..

  9. #2809
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi opet imamo velikih problema...Iva nije bila 4 tjedna doma i ruke i vrat joj izgledaju prestrašno. Da sad ne idem na široko...
    Uglavnom, kupamo se i mažemo Adermom, ali bez kortića ovo ne budemo riješili. Nego imamo još jedan problem (idemo sutra kod dokotrice, ali zanima me ima li tko ovako loše iskustvo).
    Njoj su se pojavili nekakvi prištevi prvo oko tih rana na rukama, a sada ih je izgleda nekako, ne znam kako, prenjela na trbuščić, izgleda kao da ima kozice...E sada, meni je med. sestra rekla da se to nekako zove, da je njoj očito sve to inficirano i da ćemo čak možda trebati i antibiotsku kremu. Da li je nekome bilo tako grozno. Ona od kada je došla doma, prije 3 tjedna, nikako na zelenu granu...Koža na rukicama gdje su joj cielo vrijeme te rane joj je skroz izgubila pigment...UŽAS!
    Neću sada ovdje nikoga kriviti, nije mi sad do toga, samo bih se još više naživcirala...

  10. #2810
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Lukina mama, sta taj priorix ili MoPaRu se ne daju u drugoj godini zivota? dakle ne obavezno s 12 mjeseci, moji klinci oboje su ga dobili s 18-20 mjeseci (sad se ne sjecam tocno). i bili su upisani u jaslice. uglavnom nisam sigurna da ne mogu u vrtic radi toga, bar ne u nas.
    Ma, zbunila me pedica, kako je pričala, bila sam uvjerena da to cjepivo ide baš s godinu dana, a tad bi ona kao krenula u jaslice. Kasnije sam vidjela da to nije tako, kao što i sama kažeš. Morat ću razgovarati s njom, i meni je čudno da zbog tog dijete ne bi "smjelo" u jaslice.

    stela2, hvala na savjetu. Malena će ovaj tjedan napuniti tek 9 mjeseci, još dojimo, tako da imamo vremena za pripremu za jaslice. Opcija produljenja porodiljnog mi nije u razmatranju. tj.
    Za sad je alergija pod kontrolom, pazim što jedem(o) i imamo kremu u pripravnosti kad zatreba. Idem drugi tjedan alergologici pa ću vidjeti dalje...

  11. #2811
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Mi opet imamo velikih problema...Iva nije bila 4 tjedna doma i ruke i vrat joj izgledaju prestrašno. Da sad ne idem na široko...
    Uglavnom, kupamo se i mažemo Adermom, ali bez kortića ovo ne budemo riješili. Nego imamo još jedan problem (idemo sutra kod dokotrice, ali zanima me ima li tko ovako loše iskustvo).
    Njoj su se pojavili nekakvi prištevi prvo oko tih rana na rukama, a sada ih je izgleda nekako, ne znam kako, prenjela na trbuščić, izgleda kao da ima kozice...E sada, meni je med. sestra rekla da se to nekako zove, da je njoj očito sve to inficirano i da ćemo čak možda trebati i antibiotsku kremu. Da li je nekome bilo tako grozno. Ona od kada je došla doma, prije 3 tjedna, nikako na zelenu granu...Koža na rukicama gdje su joj cielo vrijeme te rane joj je skroz izgubila pigment...UŽAS!
    Neću sada ovdje nikoga kriviti, nije mi sad do toga, samo bih se još više naživcirala...
    Mi smo isto od dermatologice dobili preporuku za antibiotsku kremu za šakice (jer si zna napraviti rane češanjem). Nismo imali prištiće kakve ti opisuješ. Počela sam joj mazati kroz par dana pa ću vidjeti. Dermatologica nam je spomenula neku vrstu preventive od infekcije zlatnim stafilokokom koji zna inficirati otvorene ranice zato smo dobili antibiotsku kremu.
    Dobro da idete doktorici pa ćete dobiti odgovarajuću terapiju.

  12. #2812

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    ana, rane su se sigurno inficirale, tako da bolje da čim prije počnete s terapijom antibiotskih i kortik.krema..jer čim dulje čekaš trebat ćeš jače kreme i duže mazati..

  13. #2813

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Mi opet imamo velikih problema...Iva nije bila 4 tjedna doma i ruke i vrat joj izgledaju prestrašno. Da sad ne idem na široko...
    Uglavnom, kupamo se i mažemo Adermom, ali bez kortića ovo ne budemo riješili. Nego imamo još jedan problem (idemo sutra kod dokotrice, ali zanima me ima li tko ovako loše iskustvo).
    Njoj su se pojavili nekakvi prištevi prvo oko tih rana na rukama, a sada ih je izgleda nekako, ne znam kako, prenjela na trbuščić, izgleda kao da ima kozice...E sada, meni je med. sestra rekla da se to nekako zove, da je njoj očito sve to inficirano i da ćemo čak možda trebati i antibiotsku kremu. Da li je nekome bilo tako grozno. Ona od kada je došla doma, prije 3 tjedna, nikako na zelenu granu...Koža na rukicama gdje su joj cielo vrijeme te rane joj je skroz izgubila pigment...UŽAS!
    Neću sada ovdje nikoga kriviti, nije mi sad do toga, samo bih se još više naživcirala...
    ana.m postoji mogućnost da je dobila impetigo, to je inače bezazlena bakterija koja živi na koži, ali kad je koža otvorena lako se pojavi i napravi cirkus i zarazno je. lako se prenosi po tijelu.. naša je curka imala i morali smo joj davati antibiotike..
    svakako idite pedijatru što prije!

    ali bez brige, impetigo se jednostavno i trajno riješi
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 21.09.2010. at 22:45

  14. #2814
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo me cure, baš sam bezobrazna što se nisam odmah javila...
    Uglavnom, dan kasnije bili smo kod pedijatrice i da, to je impetigo!
    Dobili smo klavocin sirup, i kremu diprogentu (mislim da se tako zove), antibiotks akrema s malo kortikosteroida. Uglavnom, prištići se povlače, koža joj ej svakim danom sve bolja i ja zadovoljna. Mada trebat će još neko vrijeme da joj koža na tim mjestima opet bude svilena.
    A taj impetigo, ti prištići...A joj, pa to se svaki dan sve više i više širilo, od trbuha je došlo već i do nogica i vrata, ali sva sreća brzo smo počeli s terapijom i stalo je.
    Nadam se nikad više nekaj takvo. I na sreću, njoj su ti prištići bili skroz sitni, kad sam vidjela one slike na netu muka mi je došla...

  15. #2815
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Sad sam se zapitala u vezi tog impeiga. Mojoj curici je na svim mjestima gdje je imala lišajeve koža svjetlija za par nijansi, tj. sva je flekava. To smo skužili nedavno kad je par dana bila totalno čista. Nažalost, sada se opet osula po cijelim leđima, prsima i pupi pa se od lišajeva ne vidi. Ja sam mislila da je to normalno svjetlije boje jer se tu zapravo napravila nova koža. Jeli ima tko takvih problema?

  16. #2816

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    chiara, to je normalno da gdje su bili lišajevi da je koža svijetlija zato jer se stvorila nova koža..tako je i kod nas..

  17. #2817
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Hm, i kod mog sina je koža na nekim mjestima svjetlija. Mene zanima hoće li se i kada povući? Imate li ikakvih saznanja?

  18. #2818
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    I mene zanima hoće li se to izjednačiti jer ovako šarena ne izgleda ni malo lijepo.

  19. #2819

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    hoće sigurno!

    mi smo skužili da se vidi razlika nakon ljeta, jer smo kroz ljeto morali liječiti kožu s medicinskom kremom.. pa je na tim mjestima svjetlija, a ostalo je ipak malo tamnija od sunca..
    ali sad kad je ljeto već daleko, nema razlike
    (a nije joj se vratila burna reakcija na koži!!

  20. #2820
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Chiara76 prvotno napisa Vidi poruku
    I mene zanima hoće li se to izjednačiti jer ovako šarena ne izgleda ni malo lijepo.
    Evo, dobila sam danas potvrdu od dermatologa, da su te promjene na koži normalne kod djece s AD-om i da će s vremenom proći!

  21. #2821

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    da, to se vidi većinom samo preko ljeta..poslije se povlači..
    nego, ne bi vjerovali mi smo dobili rezultate testiranja..moj mali ima ukupni ige preko 5000..znači razred 6 na mlijeko, ambroziju, travu oštriku, a razred 5 na jaje i ribu..to smo uzimali jer je na prick testu ispao na to pozitivan..ostalo je negativno..da, u biti pozitivni su i na prick testu orašasto voće, ali ne znam zašto nismo to p rovjerili na rastu..tak da sam ono, izvan sebe..prije 2 godine je imao ige 700, sad preko 5000.. a, njemu je koža sad bolje..a, disanje pod totalnom kontrolom..ali, to sigurno zato jer uzima svaki dann singular i aerius sirup..uglavnom, moj mali je pravi alergičar..ali, koža mu je bila gora kad je imao ige 60, nego sad kad ima preko 5000..tak da to nema veze..to samo ukazuje da je alergičar i mora izbjegavati te alergene..i tak..tužna sma radi toga..morala sam se malo požaliti..

  22. #2822
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    nije ti lako vjerujem

  23. #2823

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    da, nije mi lako. osim na mlijeko, ima jaku alergiju na trave i korove..a, na travu i korove je upravo MM alergični i dan danas.
    uglavnom, te brojke su grde, ali njemu opće stanje je bolje nego ikad..ne sjećam se kad je zadnji pu bio pošteno prehlađeni, koža mu je puno bolje, ima na par žarišta osipe i ekceme..mislim, kakva mu je koža prije bila, sad je puuuno bolje.netko čak i ne mora imati povišeni ige, a više problema..ali, ipak te brojke govore da je on pravi alergičar i cijeli život bude..ali, dobro i stim se da normalno živjeti..samo da mu taj dermatitis prođe do kraja..astma se ionako može jako dobro kontrolirati..
    inače, od 1.10. sam na SRV..produžili su mi još dvije godine..do njegove predškole..

  24. #2824

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    a, sad kad to uspoređujem s biorezonancom, baš se ne paše previše..tam nije bio na alergični na ambroziju ( a sad ima razred 6), nije niti na jednu ribu, a tu je dosta na ribu..ali, može biti da su se alergije promijenile..morala bi sad opet napraviti test kod jelića..
    ali, ajde, bar je sve ostalo negativno..mogla je biti prašina i grinje razred 6, a na to uopće nije..zanimljivo..

  25. #2825
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    stela2 spominješ i alergiju na jaje, pa me zanima koristite li kakvu zamjenu za jaja u vidu specijaliziranih pripravaka?

  26. #2826

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    ne koristim ništa posebno dodatno, pa čak niti kalcij više....a, meso inače može zamjeniti jaje..a, on jako voli meso i jede ga svaki dan..umjesto kravljeg mlijeka pije sojino mlijeko, alpro soya koja u sebi ima dodani kalcij, vitamin d i još neke vitamine.
    a, jede svaki dan i voće i povrće..juhu obavezno svaki dan..,a još plus mu niti ne dajem ništa s kvasom..rijetko kad mu dam.jer sam primjetila da mu kvas smeta..kad se prenapuni kvasa, koža mu se pogorša..jer kad smo i izbacili kvas, koža je postala bolja..tako da mučim se s jelom, ali, najede se on.. znači živi bez mlijeka, jaja i kruha..još se dobro i držimo ima 17 kg.sad bude imao za 2 mj 4 godine.dobro, je on mršaviji, ali je jako žilav ( jede puno mesa), ono meni je najljepše građeni i to s obzirom da pol toga ne smije jesti.njemu ne mogu ništa kupiti osim one vic štapiće.i tjestenine bez jaja..kupujem tjesteninu paradiso, na njima čak striktno i piše da su bez jaja..nadam se da i jesu onda..to me uvijek tak mučilo..jer bi je jednom jedan dr rekao da usvakoj tjestenini ima bar malo jaja..ali, to ne bi smjelo.šta vi mislite?

  27. #2827
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    baš zanimljivo i meni neka ženska veli u parku kak je moja velika , a pol toga ne jede. moja mlađa od njegovog klinca punu godinu, isto je velika ko on, a ima cca 2-3 kile od njega

  28. #2828
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Da, i moj klinac je s obzirom na širok spektar alergija čisto dobro uhranjen i razvijen za svoju dob.
    Voljela bi probati tu neku zamjenu za jaja, pa da napravim pošten biskvit ili pohano meso.

  29. #2829

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    a, dobro moj nije ono veći za svoju dob, nego je ono najljepši, u zlatnoj sredini za svoju dob..
    točka, a misliš koja bi bila zamjena u pripremi hrane za jaje...
    kad mu poham, poham mu na pariški..znači smjesa za palačinke..i super ispadne..to mu je jako fino..
    a, za biskvit teško..ja, znam naribati uvijek malo jabuke, kaj je biskvit onak mekaniji..mada moj dečko kolače baš ne voli.čak bi mogao jesti neki puding na sojinom mlijeku, ali to mu nije fino..

  30. #2830

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    pozdrav svima, neko vrijeme me nije baš bilo pa sam čitala nedavne postove...
    stela2, baš mi je žao zbog tih nalaza, stvarno užas, očekuješ da se vrijednosti smanjuju, a ne da rastu, jel' da?
    inače, nama eto nakon godinu dana od učinjenih testova pedijatrica nije htjela napisati uputnicu da ponovimo sve nego samo neke, kaže, na KM, jaja, brašno i još neke stvari sigurno je i dalje alergičan obzirom na visoke vrijednosti RASTa,,, radili samo na ribu na koju je bio granično (cca 0.7) i ispalo je da više NIJE - to mi je bila sreća najveća! i nije na soju, rajčicu i zob. to je novo što znamo...
    i dalje ove velike, dakle, ostaju, pretpostavljam, obzirom da nismo napravili test...
    da vas pitam, što vaši alergolozi misle o desinzibilizaciji i da li se to kao metoda preporučuje?

    nadovezujem se na zadnje postove, i moj mali je -recimo- baš taman i dosta jači od druge djece... svi ovi naši mali alergičari zapravo vole jesti i da mogu sve...uh! i mi se mučimo s pronalaskom namirnica bez KM; jaja, pš. brašna i bilo kojih dodataka... a još od mesa smijemo samo piletinu, puretinu i zečetinu i to je to... užas

    inače, zanima me gdje radite nalaze krvne i kako, koliko čekate i sl.
    Posljednje uređivanje od Maya_78 : 01.10.2010. at 01:10

  31. #2831

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    maya, čak sam se nadala da mu se smanjio ige jer mu je opće stanje puuno bolje..ali, moš mislit..bila sam zabezeknuta kad sam vidjela ige preko 5000..mada mi je dr.Richter rekao da bi na jaje i mlijeko kasnije alergija mogla proći, ali na inhalacijske ne..i s tim sam se sad pomirila..mislim, on je pravi mali alergičar, a ne ono usput.kak je netko šećeraš, ili nešto drugo tak je on alergičar, i moral bude biti pod nekim terpijama sigurno cijeli život..njemu je to točno genski podređeno i ne možemo ništa..svejedno on može živjeti i do 100 god.MM je još i dan danas alergični na inhalacijske alergene, mada on nije bio na hranu..samo više nije tak jako..nema astmu više..ponekad neku hunjavicu..
    mi smo sad nalaze radili u varaždinu..bili smo naručeni na prick test i to smo brzo obavili, a rastovi za te alergene smo čekali 10 dana..Brže to ide u vž-u nego na srebrnjaku..Zato više ne idem u zg na srebrnjak.a, da i ne kažem da u vž-u čekam 20 min.
    da sad nije niti važno da li je ige 500 ili 5000, ovisi i o simptomima, nego može imati jače simptome s niskim ige-om..visoki ige ukazuje samo da je on alergičar i pravi atopičar..još sam u biti bila sretna poslije pric testa kaj je samo na to aergični..ipka smije svo meso, žitarice, voće, povrće, nije na prašinu, grinje, perje, život.dlaku i itd..na tih 6 stvari je alergični i to mora izbjegavati..

  32. #2832
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    da vas pitam, što vaši alergolozi misle o desinzibilizaciji i da li se to kao metoda preporučuje?
    inače, zanima me gdje radite nalaze krvne i kako, koliko čekate i sl.
    Što se tiče desenzibilizacije, nama je alergolog zabranio unos i najmanje količine namirnica na koje je alergičan. Tako da striktno pazimo i čitamo etikete. Najveći razred nam je 4+. Dakle nije najviši pa svejedno moramo izbjegavati. Nije spominjao ovu metodu kao opciju.

    Krvne nalaze smo samo jednom radili i to davno. Sada već 2 puta radimo samo prick. Nisam sigurna da li je to najpametnije?!
    Kad smo ih radili bilo je to u Klaićevoj i čekalo se dosta dugo. Neki su nalazi bili gotovi za 7-10 dana a ostalo se čekalo preko 2 tjedna.

    stela2 našla sam zamjenu za jaja pod nazivom Loprofin egg replacer.
    Isprobala sam pohati i super je, sad ću još vidjeti kako će nam kolač ispasti.
    Posljednje uređivanje od Točka : 01.10.2010. at 13:22 Razlog: Tipfeler

  33. #2833
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Maya_78 ja bih definitivno inzistirala na uputnici za ponavljanje nalaza na KM, jaja, brašno itd. Iz razloga što je to standardna procedura (neovisno o RAST-u). I definitivno postoji šansa da je nešto od toga prošlo, a ako i nije može se vidjeti da li je recimo u nestajanju.

  34. #2834

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    stela2, da, očito je to samo potvrda atopije koja ne prolazi... takva konstitucija, grozno.. što je, tu je... i mi smo pravi atopičari... ja se nadam da će mu bar neke od nutritivnih proći kako bi ipak mogao donekle "normalno" proživjeti djetinjstvo uz sladoled ili štapiće--- (neminovno će doći u doticaj s pizzom i grickalicama i sl. hranom kad krene u vrtić, što onda kad alternativne hrane nema, a on želi baš to nešto? uh..)

    Točka
    , nisam pohvatala vaše stanje, sorry... koliko ste stari, kako često ste radili pretrage? ja ubrzo namjeravam kod alergologa pa ću zamoliti za ponavljanje svega i barem još neke nove iako nam je prick noćna mora (vrištanje...)
    pitat ću alerg. i za desinzibilizaciju iako nam je rekla strogo izbjegavanje, zanima me samo u kojim se sslučajevima poduzima, u kojima ne...
    kod nas (Pula) se, inače, na nalaze krvnih pretraga (RAST), ako se šalje u neki ZGB labos, čeka oko mjesec dana, i više nekad... ipak, voljela bih tamo napraviti sve kako bih vidjela pravo stanje stvari jer sam vezano za nalaze iz pulskog laboratorija skeptična obzirom na metodu koju koriste
    Posljednje uređivanje od Maya_78 : 01.10.2010. at 23:35

  35. #2835

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    gdje nabavite taj Loprofin egg replacer? u nekom bio&bio?

  36. #2836

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    da, i mene zanima gdje nabaviti taj loprofin rgg replacer i to je sigurno bez ikakvih tragova jaja? bojim se opet pošto je to sigurno neka kemija, da mu i to ne naškodi.

  37. #2837
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Loprofin egg replacer je bez tragova jajeta. Ja sam ga nabavila preko Udruge za celijakiju (http://celijakija.hr/index.php?optio...=101&Itemid=60). A može se nabaviti preko G. M. Pharme (http://www.g-m-pharma.hr/default.asp...a&m1=30&m2=390).
    Prepisujem s etikete: S malo bjelančevina i malo fenilalanina. Hrana za posebnu medicinsku namjenu. Koristiti za provođenje prehrane u okviru propisanog dijetetskog plana kod metaboločkih poremećaja, kod oštećenja bubrega i jetre. Koristiti pod liječničkom kontrolom. Ne koristiti kao jedini izvor prehrane.
    Sastav: kukuruzni škrob, modificirani tapioka škrob, zgušnjivač (natrijev karboksimetil celuloza), regulator kiselosti (trikalcijev fosfat), bojilo (beta karoten), sredstvo za dizanje (kalijev hidrogenkarbonat).
    Bjelančevine: 0,33 g od toga fenilalanin <5 mg

    Eto nadam se da sam vam pomogla.

  38. #2838
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    (neminovno će doći u doticaj s pizzom i grickalicama i sl. hranom kad krene u vrtić, što onda kad alternativne hrane nema, a on želi baš to nešto? uh..)
    Kad krene u vrtić morati ćeš donijeti nalaze da vide na što je sve alergičan. Pripremat će mu samo hranu koju smije jesti. Sve se dogovoriš s njima. Tako je i nama.
    Naše tete stvarno strogo paze i nema problema.

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    (Točka, nisam pohvatala vaše stanje, sorry... koliko ste stari, kako često ste radili pretrage?
    2 godine, ukupno napravili jedan RAST i 3 pricka do sada. Alergija na: gluten, KM, jaje, kikiriki. Nedavno rađen test i KM je prošlo, te ga sada još s oprezom kod kuće isprobavamo. Za sada nema reakcije.

  39. #2839

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Točka, hvala na info!
    e naši su ko braća po alergijama (moj, inače, ima 21 mjesec)
    pš.brašno, jaje, KM (tim redom jačina)
    zatim svinejtina, govedina, janjetina...
    bila je riba, više nije...
    to je ono što znamo
    zanima me, testirali su vas baš na gluten ili na pšenično brašno
    (naša ped. kaže da ne postoji pretraga RAST na gluten)

    btw, znam kako ti je kod smišljanja menija za svaki dan...

  40. #2840

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    inače, od kada ste u vrtiću tj. jaslicama? i mi počeli razmišljati o tome...
    tete paze da ne zgrabi nešto što ne smije?

  41. #2841
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    inače, od kada ste u vrtiću tj. jaslicama? i mi počeli razmišljati o tome...
    tete paze da ne zgrabi nešto što ne smije?
    moja je išla s 19 mjeseci s time da je ona znala kaj ne smije, i kaj smije. Ak se ti buš oslanjala na tetu teško da ćeš dobro proći, to ti velim iz iskustva jer ih treba jako provjeravati sve po redu od zdrastevne, do tete.
    Znači ti bi trebala malog doma naučiti kaj smije kaj ne smije jesti, jer samo takvo dijete možeš pustiti u arenu s lavovima. jer ak bu ti mali skakal oko dece i tražil od njih klopu, još bu jadnije nek je sad. Ovo smatraj ozbiljno kaj ti velim.

  42. #2842
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me, testirali su vas baš na gluten ili na pšenično brašno
    (naša ped. kaže da ne postoji pretraga RAST na gluten)

    btw, znam kako ti je kod smišljanja menija za svaki dan...
    Prvi puta rađen je test baš na gluten, drugi puta na pš. brašno, a treći put i na jedno i drugo.
    Kaj se tiče menija...huh, sada je malo lakše kad može KM, ali da je koma...bome je.

    U jaslice je krenuo s 11 mjeseci. Bitno je odmah na početku pošteno porazgovarat sa svima u jaslicama o ozbiljnosti situacije. Tete su tamo da paze da ne zgrabi nešto od druge djece. Mislim, to im je u opisu radnog mjesta. Ako treba svaki dan provjeravaš dnevni meni, i upozoravaš pa ne bi trebalo biti problema.

    Kada druga djeca jedu kekse, ti donesi one koje on jede, pa vjerujem da neće imati želju otimat od drugih.
    Posljednje uređivanje od Točka : 05.10.2010. at 22:08

  43. #2843
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Nažalost i mi vam se pridružujemo. Maleni ima 6 i pol mj. i atopijski dermatitis kao dijagnozu. Danas smo dobili nalaz krvi iz Klajićeve i dunger je preko 2000. Radili su mu test na mlijeko, rižu, jabuku, mrkvu (ono što je do tad konzumirao) i sve je ispalo negativno. Na kravlje mlijeko je radio i flaster test i prick test i krvni test, sva tri totalno negativna, no i dalje je po preporuci na Pregominu (odbio je dojiti sa mjesec dana).
    Za 2 tj. nas čeka alergolog. Nije mi jasno na što to maleni tako reagira alergološki. On samo ima crvenilo po obrazima, rukama i nogama, nema nikakve znakove respiratorne alergije, a ono što nije provjeravano kod njega je alergija na prašinu, mačju dlaku (imamo mačka) i pelud no dermatologica kaže da su to respiratorne alergije, a ne kožne.

    On svaku večer kad treba zaspati toliko vrišti i grebe se po licu i nogama da je to prestrašno slušati. Koža mu je suha, probali smo sve i svašta (A-derma, Mustela, Linola fett, Neven, Aloe vera, bepanthen, neka homeopatska krema, Pavlovićeva, Penathen, Becutan, Belobaza...) i ništa mu ne odgovara.

  44. #2844

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,368

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost i mi vam se pridružujemo. Maleni ima 6 i pol mj. i atopijski dermatitis kao dijagnozu.
    Koža mu je suha, probali smo sve i svašta (A-derma, Mustela, Linola fett, Neven, Aloe vera, bepanthen, neka homeopatska krema, Pavlovićeva, Penathen, Becutan, Belobaza...) i ništa mu ne odgovara.
    BubaSanja, kad vidim kaj si sve nabrojala, nije mi jasno kad ste sve te kreme stigli isprobat??
    nemoj me krivo shvatiti, ali nijedna krema ne pomaže u par dana..

  45. #2845
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    BubaSanja, kad vidim kaj si sve nabrojala, nije mi jasno kad ste sve te kreme stigli isprobat??
    nemoj me krivo shvatiti, ali nijedna krema ne pomaže u par dana..
    Slažem se, ali ja počnem mazati, mali bukne u dan-dva - meni dovoljno da ga više tim ne mažem. Možda griješim, ali ako vidim da mu je od nečeg gore, glupo mi je inzistirati.

  46. #2846
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    si probala s Eucerinom OMK i maslinovim uljem=?????

    i moj malac ima isto atopiju ko i mala.

  47. #2847
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    eucerin smo probali, onaj neki losion sa 3% ureje pa je dermatolog rekao da ne mažemo s tim. Maslinovo sam stavljala neko vrijeme u kadu, ali nije se pokazalo dobro, jače se crvenio kasnije.

  48. #2848
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    to je Eucerin omega masna kiselina , a ne ureja

  49. #2849
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Probaj Atoderm (cijena oko 90 kn). Ima više vrsta Atoderm PP, Atoderm Emolient, ali ti traži baš Atoderm kremu. Kod atopijskog je problem naći kremu koja odgovara i mi smo isprobavali dok nismo potrefili.

    Sa čime ga kupaš i pereš njegov veš? Možda mu tu nešto smeta.
    Definitivno će mu za svrbež pomoći neki od antihistaminika tipa Fenistil ili Aerius (on je za veću djecu) ali to bi ti trebao alergolog ili dermatolog preporučiti.

  50. #2850
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    to je Eucerin omega masna kiselina , a ne ureja
    E, to nisam probala, hvala. Nisam čula ni za Atoderm. Puna mi je košara raznih krema koje sam pokupovala u nadi da će mu pomoći, a nisu baš jeftine. To što Točka kaže, baš treba imati sreće i pronaći kremu koja odgovara. Kod nekih sam uspjela dobiti uzorak (Avene Trixera i Mustela) pa nisam uzalud dala puno novca za ništa.

    Fenistil smo dobili, dajem mu 5 kapi navečer, ali i uz to je sav svraban. Dermatologica je predložila sad 2x dnevno po 5 kapi.

    Veš perem sa Persil Sensitive gelom, 2x ispirem njegov veš i peglam sa naopake strane. Imate li kakav bolji prijedlog?

    On se jako češe po butinama, čim ga skinem rukice su tamo i grebu, ne mora uopće biti crveno. Koristimo jednokratne pelene, probala sam razne proizvođače, ne mijenja se svrbež. Guza je ok i bez crvenila. Sad sam već počela razmišljati može li svrbež na nogicama biti kao neka reakcija na jednokratnu pelenu? Ima li tko iskustva s tim?

    Uporno pokušavam odgonetnuti što bi mogao biti uzročnik njegove alergije, ali dnevne aktivnosti nikako ne uspjevam povezati sa pojačavanjem svraba i crvenila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •