Stranica 54 od 94 PrviPrvi ... 444525354555664 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,700 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #2651

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Evo mi bili kod tete dermatologice i napravili testove na nutritivne alergene, sve je negativno. Onaj kontrolni je 5/5, znaci test je uspio samo ona nije alergicna.
    I sad nismo nista pametniji osim sto smo opet poceli klopati zobene pahuljice koje su nam jako falile.
    Uglavnom, spomenula je balmandol ulje za kupanje i kupili smo ga i cini mi se jako jako dobro.
    Malo me utjesila kad je rekla da ovako blagi oblik atopijskog jako rijetko predje u astmu.
    A htjela sam pitati jel netko od vas mozda koristi ono kantarionovo ulje? Ne znam kako da joj to namazem, pise kao oblog a to je nemoguce izvesti.

  2. #2652
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Pitanje:
    T ima blaži oblik dermatitisa, tj. ekcemi su sada postali manji otkad sam ja prestala jesti kikiriki i jaja i sveo se na blagi oblik koji rješava obična Aderma.
    E sad, ona ima 13mj i nije probala jaja, ništa kikirikasto(dobro, to joj nikako nebi ni dala skoro) ni KM (jogurt, vrhnje, svj.sir-sve ok).
    Budući na jesen kreće u jaslice, trebala bi probati jaja. To ok, probat ćemo. Ali muči me kikiriki i km, tamo ih teško može izbjeć, a ja nemam namjeru davat joj kikiriki.
    Kad bude rodjendan djeci u vrtiću, čokse, krokiji...to sve sadrži kikiriki. Zato bi ju htjela prije jeseni odvest na testiranje.
    Naša pedijatrica je nekako "suzdržana"-napisala je na potvrdu da je dijete u ekcemima i moguće alergičar. Al kaže da testiranje nije pouzdano prije treće.
    Stvarno nema načina osim eksperimentalnim metodama?!?

  3. #2653
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    kod nas u jaslicama nema krokića ni kikića,ni ničega donešenog izvana jer ima alerg.djece i nije po haccapu,
    pa zato pitaj tete ili gl.med.sestru...i možeš se dogovorit s njima da joj ne daju to šta ne želiš da jede,predloži zamjenu.
    Možda možeš napraviti test kod jelića ili sl,pa da znaš na čemu si ako stvarno sumnjaš na nešto...al kolko sam shvatila nisi testirala ni starije dj.,nego "experimentirala"...nemoj čekat da to tvojoj pedijatrici postane "teški" oblik pa da te ona šalje...idi sama ili inzistiraj da te negdje uputi ako je stvarno nešto,bit ćeš mirnija.

  4. #2654
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ma ne, starije dijete nije alergičar, nego ja ne želim eksperimentirati s njom.

  5. #2655
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje:
    T ima blaži oblik dermatitisa, tj. ekcemi su sada postali manji otkad sam ja prestala jesti kikiriki i jaja i sveo se na blagi oblik koji rješava obična Aderma.
    ???

    Ili T i E nisu djeca...ili misliš da ekcemi koji prođu izbjegavanjem jaja i kikirikija nije alergija ?
    ma...možda te više muče jaslice nego alergije i ad...u svako slučaju... sretno.

  6. #2656
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    odustajemo od linole fett

    btw, nije čudo da se koža od nje crveni kad joj je jedan od glavnih sastojaka ulje kikirikija

  7. #2657
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    ???

    Ili T i E nisu djeca...ili misliš da ekcemi koji prođu izbjegavanjem jaja i kikirikija nije alergija ?
    ma...možda te više muče jaslice nego alergije i ad...u svako slučaju... sretno.
    JEDNO dijete (mlađe) ima alergiju i kreće u jaslice na jesen, DOJENO JE i tako se očituje alergija na kikiriki i jaja (kad JA to jedem), probala kikiriki ni jaja ona sama još nije. Ne kužim tko je E, al moje dijete nije i nigdje ga/ju ne spominjem
    JEdino pitanje koje sam postavila bilo je dali tako malo dijete (13mj) voditi na testiranje ili pričekati da proba sama (a ne preko mojeg mlijeka) jaja i kikiriki, pa onda reagirati, al dobila sam odgovor drugdje. Hvala svakako.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 02.07.2010. at 15:27

  8. #2658
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    odustajemo od linole fett
    btw, nije čudo da se koža od nje crveni kad joj je jedan od glavnih sastojaka ulje kikirikija

    I ja sam to pomislila kad se MM pojavio s tom kremom na vratima, al smo probali (kriteriji za isprobavanje se snize kad nista ne pomaze) i bila mu je OK neko vrijeme. Prestali smo je koristiti jer jednostavno nije vise imala ucinak kao ta prva 2 mjeseca. A mali je dokazano alergican na kikiriki. No, ako se vama koza crveni od 1. dana to je vec drugo

    Sad se ocistio uz pomoc jedne kreme na bazi propolisa, ali i bakalarovog ulja. O njoj sam pak razmisljala hocu li ju kupiti vise od mjesec dana, jer je mali dokazano alergican na ribu i morske plodove. Dr. mi je na kraju rekla da ima jako pozitivna iskustva s tom kremom i da mu ne moze nist biti ako cu isprobati na jednom dijelu koze. I na kraju kupila, vec preko noci vidjela poboljsanje. Ne kuzim kako ako je turbo alergican na ribu :?
    btw. ak netko hoce nabaviti tu kremu, nek me pp-a. Proizvodi ju jedna gospodja.

    Al smo isto tako odradili akupunkturu, homeopoatiju....
    Posljednje uređivanje od Mony : 04.07.2010. at 07:48

  9. #2659
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    cure, molim preporuku za dobrog dječjeg dermatologa, margiti se danas stanje tako pogoršalo da sam sva u panici
    i to nekog kod kojeg ćemo bit naručene u idućih par dana, ne mogu čekat s tim mjesec dana

  10. #2660
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dobili smo danas kortikosteroide
    u srijedu idemo u helenu

  11. #2661

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    Lutonjice...preživjet ćete i te kortače, samo da joj bude bolje. Vrijeme je sparno. Djeca se puno znoje a žlijezde lojnice prekovremeno rade i vlaženjem još pogoršavaju stanje dermatitisa. U klaićevoj je jako dobro..ako je baš jako hitno uvijek možeš tamo otići i primit će vas zasigurno. Da ulje gospine trave te smilja su dušu dali za dermatitis ali uz napomenu da kod neke djece upravo ulja (tipa maslinovo i bademovo u preporučenim uljnim kupkama) još može više pogoršati stanje. Nažalost dermatitisi su jako zeznuta stvar i kod svakog djeteta "upali" druga djelotvorna tvar....
    Za smilje znam da ima iscjeljujući učinak kod većine djece s neurodermitisima. Sada smilje cvate po našim južnim krajevima pa ako možete nabavite si ga za kuhanje vode u kojoj možete lagano više "istuširati" nego kupati dijete.

  12. #2662

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    I mom malom se izgleda pojavio AD, bit će blaži oblik i još nisam 100% sigurna, sutra idemo na kontrolu kod pedijatra, pa bumo vidli. Moj nečak je imao jaki AD, koji se nakon druge godine razvio u astmu. Sad je u pubertetu i već 3 godine nema nikakvih problema s astmom. Muka mi je, stariji mi je bronhitičar, stanje se popravlja, ali s AD kod svoje djece još nemam nikakvih iskustva. Moja šogorica je nećaka kupala u kupkama od gospine trave i mazala nekim pripravkom od gospine trave i maslinovog ulja i to mu je jako pomagalo.

  13. #2663
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Mi se gnjavimo s dermatitisom od prvog mjeseca života. Nekad je bolje, nekad lošije s tim da ne mogu povezati neku namirnicu koju ja pojedem s burnom reakcijom. Dobili smo od naše pedice uputnicu za dermatologa i alergologa. Nemam nikakva iskustva na tom području pa molim preporuke kamo otići. Stellita je spominjala Klaićevu, ima i Srebrnjak... I naravno, ako znate treba li se naručiti (vjerojatno treba, glupo pitam). Može telefonom ili e-mailom? Hvala!

  14. #2664
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Evo i mene opet naravno s lošim vjestima.
    Trenutno je AD pod takorecimo nekom kontrolom. Cijela je crvena, ali bar nisu krastice i ne peruta joj se koža. Kremu koja nam odgovara još nismo uspijeli pronači jedino u što sam sigurna je to da nam A - Derma definitivno ne odgovara od nje je još gore.
    Sad imamo problema sa bronhitisom to nam je već drugi u mjesec dana, jučer bili u bolnici pa dobila i Ventolin sirup i opet za mjesec dana kontrola. Reagense još nemaju, tražila preporuku za Zg, ali doc reće da mi ne vrijedi dok je bolesna ne mogu se raditi testovi.
    Probala joj dati kolač sa sojinim mlijekom i katastrofa sva se osula, a na obrazu imala fleku crvenu do krvi tako da se i dalje držimo isključivo HA formula.
    Malo sam uspoređivala vrijednost prick testa i nekako mi se čini da je E najlošiji nalaz sa 15mm na jaja i 10mm na dlaku mačke. Doc rekao da jaja ni u kojem obliku i ni u tragovina jer bi se mogla ugušiti budući da u dodiru sa alergenima E počne oticati u licu i grlo i da napomenem predicu kod cjepljenja jer ne smije ni pojedina cjepiva.
    Sad me samo strah da ovi bronhitisi ne pređu u astmu, a nekako mi sve smrdi baš na taj scenarij.

  15. #2665
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Joj, sammy, tak je i nama krenulo i preraslo u astmu, blazu, al svejedno....

    Cure, moze jedno pitanjce, o cemu razmisljam ovih dana - guglam, a ne nalazim odgovor.
    Naime, djeca kojoj se daju kortici (krema il inhalatori, svejedno) - jel to znaci da njihova nadbubrezna zlijezda ne proizvodi dovoljno istih, ili ih proizvodi previse?

  16. #2666
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se gnjavimo s dermatitisom od prvog mjeseca života. Nekad je bolje, nekad lošije s tim da ne mogu povezati neku namirnicu koju ja pojedem s burnom reakcijom. Dobili smo od naše pedice uputnicu za dermatologa i alergologa. Nemam nikakva iskustva na tom području pa molim preporuke kamo otići. Stellita je spominjala Klaićevu, ima i Srebrnjak... I naravno, ako znate treba li se naručiti (vjerojatno treba, glupo pitam). Može telefonom ili e-mailom? Hvala!
    ...molim vas preporuku, kakva iskustva imate s pojedinim bolnicama...

  17. #2667
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam se na osnovu preporuka odlučila za klaićevu, ali nisam još bila

  18. #2668
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    BC je bio u klaicevoj kod dermatologa. MM ga je vodio i kaze da je lijecnica bila super. MM ima inace jako puno pitanja i kad kaze da je neko super to znaci da je odgovorio na svaku i najmanju sitnicu smireno i bez neke nervoze.
    svim malim atopicarima

  19. #2669
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja vež razmišljam da odemo kod dermatologa...
    Jer Ivi je u zadnje vrijeme, što mi je moram priznati čudno za ovo doba godine, koža strašno crvena i suha i "gubava" i to na području guze. Vijela guza joj izgleda prestrašno! . Jučer sam joj mazala Uriage-om, krema koju već neko vrijeme koristimo i vikala je kako ju jako peče i buba. A guza stvarno izgleda očajno. Imala je malo i na vratu, ima već neko vrijeme na pregibima u laktu i to stalno čoha pa nikako da prođe. Ali ne kužim od čega ovako jako baš na guzi!?

  20. #2670
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E da, sad jedno možda bedasto pitanje...Pedijatar vas je sam poslao kod dermatologa ili ste to sami tražili?

  21. #2671
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    mislim da je to bilo dogovorno, jer zimi BC uvijek dobije neku cudnu crvenu fleku, veilicine kovanice od 5 kn. ali nije na istom mjestu svake zime. ne svrbi ga, nije promjenjena koza, vec samo ima to crvenilo. cak ni pedijatar nije znao sto bi s njom. Lijecnica u klaicevoj takodjer nije znala sta stim. uglavnom s odlaskom zime i to nestaje.

  22. #2672
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi smo sami otišli dermatologu

  23. #2673
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma Iva inače preko ljeta ima super kožu, sve ode, po zimi je problem, ali ovo kak joj sada izgleda guza je strašno! I to bi čovjek reko povlači se svuda, sjedne svagdje u parku, ali baš taj dio koji joj je tako crven je pokriven hlačicama ili boksericama....
    Posljednje uređivanje od ana.m : 09.07.2010. at 15:12

  24. #2674
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Ja sam "natuknula" pedijatrici da bismo išli dalje na pretrage i nije bilo problema s obzirom da praktički od rođenja imamo AD pa vidi i ona da ne prolazi. Nekad blaži, a nekad bukne. Sad je u mirnijoj fazi i pedica je rekla je bolje da možda pričekamo pa odemo nakon mora i godišnjeg. Jer možda se situacija poboljša...

  25. #2675

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    more DA - zbog talasoterapije : učinkovitog djelovanja elemenata mora.
    more NE - obilje korovastih trava koje je upravo preplavilo našu obalu te raznog bilja, jaki okidači dermatitisa.
    dakle birati mjesto s puno borovine i mora..manje travnatih, divljih obrazaca

    Srebrnja- narudžbe idu i netom i tel
    Klaićeva - na tel od 12-16 sati

  26. #2676
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Pitanje u vezi crnog kima...sjećam se da je netko to koristio...jel šta pomoglo?
    I gdje nabaviti smilje i kako ga koristite?

    Nama je more sada sve ranice zalječilo,idemo svaki dan...
    (pomalo se bojim polaska u vrtić,mog povratka na posao,itd...nadam se nepotrebno)

  27. #2677

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    bimba..o smilju mi jako dobro piše ovdje:
    http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...lja/smilje.htm

    ima nekaj i o AD recepturi:
    http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...dermatitis.htm

    drago mi je da su stavili naznaku da se mora individualno to načiniti jer nekoj djeci upravo eterična ulja naprave još veće tegobe...

  28. #2678
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj stellita prvotno napisa Vidi poruku
    more DA - zbog talasoterapije : učinkovitog djelovanja elemenata mora.
    more NE - obilje korovastih trava koje je upravo preplavilo našu obalu te raznog bilja, jaki okidači dermatitisa.
    dakle birati mjesto s puno borovine i mora..manje travnatih, divljih obrazaca

    Srebrnja- narudžbe idu i netom i tel
    Klaićeva - na tel od 12-16 sati
    Hvala, stellita, na info.
    Baš imamo šetnicu uz more i krošnje borova...

  29. #2679
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje u vezi crnog kima...sjećam se da je netko to koristio...jel šta pomoglo?
    Bilo je izvrsno da nisam mogla vjerovati...trajalo je 2 mjeseca Ali smo imali bar 2 mjeseca bez "kemije".
    S dolaskom ljeta sve je gore. Sad me samo strah kako će reagirati na more.


  30. #2680
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    jeli taj crni kim i za dijete od skoro 2 godine?
    možete li šta više o njemu napisat,koji poizvođač,u kojem je obliku?

    ja sam bila pila u kpasulama crni kim i bio mi je ok.

    nama je dermatolog reka da je stanje najgore zimi ...haha...nama je ljeti najgore,zimi joj je koža savršena bila.
    Posljednje uređivanje od Bebinja : 10.07.2010. at 00:15

  31. #2681
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa Vidi poruku
    jeli taj crni kim i za dijete od skoro 2 godine?
    možete li šta više o njemu napisat,koji poizvođač,u kojem je obliku?
    .
    Evo nešto o tome: http://www.bio-terra.net/content/view/101/46/lang,hr/
    Ja sam ga kupila u bio&bio (mislim da ima neki post ranije koliko sam ga platila, ne sjećam se više) u obliku ulja koje se omjerom 1:10 miješa sa nekim baznim (bademovo npr) i time se maže koža. (Malena mi ima godinu i pol)

  32. #2682
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Pozdrav svima koji se mucimo s atopijskim!
    Buduci da su meni, tj mojoj curici pomogli neki savjeti s ovog topica, odlucila sam napisati svoju pricu i borbu s atopijskim pa mozda i ovaj post nekome pomogne.

    Prije dva mjeseca dr. Jovancevic nam je dijagnosticirao atopijski. Tada je Anja imala sest mjeseci. Krenuo je on i ranije s crvenilom na vratu i iza usiju, ali sam mislila da je to od sline i uvijek sam se cudila kako joj niti jedna krema ne pomaze. Svoj vrhunac je dosegao znaci prije dva mjeseca i to kad je A. imala virozu s dosta visokom temparaturom. Nismo znali sto je djetetu jer je samo zahvatio lice i uzasno je izgledalo. Odlucili smo odamh otici dermatologu, naravno privatno jer nas je uhvatila panika, a znate kako se brzo dobijaju termini u nasim bolnicama. Taj privatnik nam je rekao da on nije siguran da je to atopijski, to je samo alergija na nesto i dao nam kortikosteroide. Nakon toga odlazimo dr. Jovancevicu i on nas upucuje u sve. Preporucuje nam A-dermu za njegu koze, Afloderm samo u kriticnim situacijama i sirup Claritin. Odbacuje alergotest jer nije pouzdan. Situacija se ne mjenja. Citamo po netu i istrazujemo jer AD se pocinje siriti i pocinje ju svrbiti sto do tada nije bio slucaj. A da u medjuvremenu smo probali i homeopatiju, ali nije bas imala puno ucinka.
    Citam na netu o dr.Jelicu i drugi dan uzimamo termin kod njega za alergotest. radimo test i pokazuje da je alergicna na kravlje mlijeko,laktozu, jaja, neke gljivice, moje mlijeko i osim toga na A-DERMU kojom je cijelo vrijeme mazem i kupam! Na moje mlijeko reagira zato sto ja konzumiram stvari na koje je alergicna.
    Izbacujem sve stvari na koje reagira iz svoje prehrane jer jos uvijek intezivno doji, a dohrana nam slabo ide. Dva dana poslije alergotesta idemo kod dermatologice u Ivanic Grad. Zena savrsena, ljubazna...Daje nam jednu svoju kremicu na biljnoj bazi i KUPKU: 1L caja od lipe pömjesati s vodom i 2 velike zlice maslinovog ulja. Drzimo se njezinih uputa.
    Sest dana nakon sto sam ne konzumiram stvari na koje reagira situacija ide na bolje. nakon mjesec i pol borbe napokon se vide rezultati! Iz dana u dan je sve bolje i bolje. Ne mogu da vjerujem...Vjerujem da je alergotest najvise pomogao.
    bilo je dana kada bi se opet zacrvenila i onda smo otkirili da je alergicna jos na limunsku kiselinu, med i koncentrat rajcice. I to prestajem jesti i opet ide na bolje.
    Sada sve drzimo pod kontrolom s obicnom Trixera Avene kremom. I nadam se da ce tako ostati.
    Bili smo prije dva dana na Salati...Doktorica me ismijava za alergotest koji smo radili kod Jelica jer oni to ne priznaju. Razocarana sam od nje i kazem joj da je nama to pomoglo, a ona ne vjeruje. Ali svejedno mi za nju....
    Najveca strah mi je sto ce biti kada krene u jaslice i pocme kupiti viroze jer se tada i AD pogorsava....

  33. #2683
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    I nama je alergologica rekla da ne priznaju Jelićev test. Ja sam joj rekla da u potpunosti uvažavam njen stav i da sam samo donijela nalaze ako ih želi pogledati, ali da ako ne želi uopće nema problema. Pogledala je nalaze i na osnovu njih i mojeg mišljenja da joj stvarno kravlje mlijeko smeta (iako to rist rast nije pokazao a Jelićev je) odobrila mi je da nastavim dobivati zamjensko na recept. Svaka joj čast.

  34. #2684
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margitin AD nestane jedino kad IMA viroze. ja se ponekad veselim njenim prehladama jer joj se bar tad koža odmori od svega toga.

    inače, nama su kortići naravno pomogli, mazali smo 3 dana. trenutno je stanje jako dobro. prebacili smo se s cold cream kreme na cold cream emulziju i izgleda da joj to bolje paše sad po ljeti.
    i kad god možemo ju otuširam ili joj dam da se igra u vodi na terasi, čim nije znojna sve je 5.

  35. #2685
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Lutonjica, da probaš sa testom kod dr. Jelića, nama je jako pomogao i mogu reći da nakon par mjeseci što smo izbjegavali sve što je bilo crveno na testu stanje je super, mogu čak reći skoro pa savršeno. sada ponekad u jelo ubacimo i nešto što ne smije i koža ne reagira

  36. #2686
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to bi imalo smisla da je bebica, tada je AD uglavnom reakcija na neku namirnicu. i kad je bila mala, mi smo točno znali od čega ima lišajeve, nismo trebali test (jedno vrijeme banane, pa konzervansi i umjetne boje, pa krastavci... ali sve je to prošlo odavno)

    ona sad ima 3,5 godine, i ako reagira na neki vanjski faktor, onda je to vjerojatno pelud, prašina, životinjska dlaka... ali kako stvarno ima jako blagi oblik, i nema nikakvih drugih naznaka alergije (curenje iz nosa, konjuktivitisi, kašalj i kihanje, česte viroze..) dermatologica misli da kod nje nije riječ o alergiji i da za sada nema smisla ići na testove. i ja se potpuno s njom slažem.

    margitin AD prvenstveno je povezan s njenim psihičkim stanjem, kad je pod stresom, stanje je katastrofa. kad je vesela i bezbrižna, stanje je zadovoljavajuće.

  37. #2687
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    da, slažem se, ako je AD povezan sa psihičkim stanjem možda stvarno nije alergija i nažalost se najvjerojatnije ne može rješiti testom, moja L. je 4 godine i također nije nikad imala nikakvih drugih simptoma osim suhe i crvene kože na unutarnjoj strani rukica i iza koljena.
    inače taj test obuhvaća i druge stvari osim hrane kao što su pelud, bakterije, životinje... mislim da je ukupno testirano 250 alergena

    ako hoćeš pošalji na svoj mail na pp pa ti pošaljem naš nalaz da vidiš što je sve obuhvaćeno

  38. #2688

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Eto mi za sada stojimo u prikrajku, pedica nije sigurna da li je AD, a ako je rekla je da je to najblaži oblik koji je vidjela u životu i da bumo vidli preko zime, kad bi se trebalo stanje pogoršatu, ako je AD.Ja sam kupila za sad nevenovu mast i mažemo kritična mjesta. Na koljenima više nema ništa, na pregibima rukica ima još malo, a povlaći se i iza uha. Kako skužiti razliku između AD i obične suhe kože? Eto možda smiješno pitanje, ali stvarno koja je razlika.

  39. #2689
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    obična suha koža je suha po svuda, eventualno se peruta.
    nema crvenih lišajeva, osim eventualno po zimi na dijelovima tijela koji su izloženi vremenskim uvjetima (lice, ruke).

    ne mora značiti da će po zimi biti najgore, ima raznih oblika, naš je najgori po ljeti, ne po zimi.

    za AD je karakteristično da su lišajevi na pregibima i iza uha, to je baš tipično

  40. #2690
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    cure, sad sam se sjetila da imam skoro pola flašice primaverinog ulja od crnog kumina. poklanjam onome tko želi.

    mi smo ga koristili dosta ali mi je onda primaverina savjetnica rekla da nije za djecu ispod dvije niti za dojilje djece ispod dvije. kupila sam ga 2010 u bio&bio, ali ne piše rok trajanja.
    Posljednje uređivanje od the enchantress : 15.07.2010. at 16:57

  41. #2691

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Lutonjica - i ostali, i nama je jedan dobri doktor svojevremeno natuknuo da je kod Nadje rec o dermatitisu na nervnoj bazi. Nadja je isto imala blagi oblik dermatitisa, tj. jos uvek joj se pojavi ali sada samo iza usiju, inace je imala na svim pregibima, a po sakama i butinama bele fleke velicine kovanice, koje su povremeno bile crvene i svrbele.
    Taj doktor nam je preporucio riblje ulje, i da mazemo i da pije. Do tada smo mazali kremom sa uljem nocurka (pravili nam po preporuci dermatologa u apoteci). Homeopata je isto rekao da je riblje ulje odlicno za kozu. I od kad je pocela da pije, nismo vise imali teze oblike ni vece povrsine zahvacene. Samo iza usiju uglavnom i zimi na ruci malo. E sad, ona je istovremeno bila i na homeopatskom tretmanu, kao i na dijeti bez proizvoda od KM. Ali od tad je proslo godinu dana, normalno konzumira mlecne proizvode, vise nismo na homeopatiji, a ekcemi se vise ne pojavljuju.

  42. #2692

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    obična suha koža je suha po svuda, eventualno se peruta.
    nema crvenih lišajeva, osim eventualno po zimi na dijelovima tijela koji su izloženi vremenskim uvjetima (lice, ruke).

    ne mora značiti da će po zimi biti najgore, ima raznih oblika, naš je najgori po ljeti, ne po zimi.

    za AD je karakteristično da su lišajevi na pregibima i iza uha, to je baš tipično
    Zato sam ja skoro uvjerena da je kod nas nažalost AD, kad se pojavilo nile su to crvene površine (potsječalo me na klona alergije i opekline), javilo se kod prvih velikih vrućina, onda se malo povuklo i postalo blijedo, sad mažemo i puno je bolje.

  43. #2693
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Pozdrav svima. Nažalost i ja sam jedna od mama koja ima bebicu sa atopijskim dermatitisom. Dijagnosticiran joj je sa tri mjeseca, uskoro će napuniti deset. Naša pedijatrica joj je dala elokom u belobazi od kojeg joj se lišajevi i crvenilo povuku za par dana, ali isto tako se i vrate. Dermatolog joj je dao geokorton, afloderm, lotriderm, sve gomila kortića koji kratkotrajno smire stanje. U biti nam se elokom pokazao najdjelotvorniji ali ga koristimo rijetko, kad se baš jako zacrveni. Bila je i na alergo testu sa 8 mjeseci (mlijeko, jaja, brašno, kikiriki i grinje) i sve je bilo negativno. Naša pedica kaže da njeno stanje nije strašno - cijeli trup je u lišajevima, na par mjesta ima po nogicama i rukicama i naravno, svi pregibi. Meni to izgleda katastrofalno, pa me zanima kako je to kod vaše djece.
    Ja još dojim, dohranu uvodimo polako i više ne znam šta bi joj davala i šta bi ja jela jer se njoj stanje nikada ne smiruje samo od sebe, tj. bez kortića.

  44. #2694
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Što se tiče naručivanja za preglede, Srebrnjak tek u studenom prima, ali smo zato u Klaićevoj dobili termin za alergologa već slijedeći mjesec a za dermatologa početkom rujna. Eto, čisto da znate koliko se otprilike čeka. Naravno, rekla mi je jedna dobra sestra preko telefona da uvijek možemo doći na hitnu ako bude burno...

  45. #2695
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Kod nas je stanje katastrofa.
    Nama je očito gore ljeti nego zimi, jer zimi je AD lokaliziran na područje oko usta i dio obraza, a sada je po cijelom tijelu, na svim pregibima, ali zato nam je lice čisto. Koje ironije!?
    U nedjelju opet završili na hitnoj. Od ne znam čega otekla joj lijeva strana lica, dobila Dexu i za par sati sve se smirilo. Jela je jedino čokoladu, ali testirana je na nju i bila je negativna, e sad da li je neki sastojak bio da mi je promakmuo nemam pojma. Jedva čekam more možda se malo sve skupa smiri i koža i bronhitisi.

    Chiara - kod nas je isto bilo tako dok joj nisam izbacila mlijeko iz prehrane. Probaj par dana bez mlijeka, a ako dojiš nemoj ga ni ti konzumirati. Mislim da nemaš što izgubiti.

  46. #2696
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako se sumnja na kravlje mlijeko, onda par dana nije dovoljno. potrebno je bar 14 dana ne konzumirati ga, jer toliko dugo treba da se tijelo očisti od kravljeg mlijeka. dakle, najranije nakon 14 dana nekonzumiranja se eventualno mogu vidjeti neke promjene.

    na svim čokoladama piše kako mogu u tragovima sadržavati orahe, lješnjake, bademe i slično, pa ako je dijete alergično na nešto od toga, možda je zato imalo reakciju :/

    margitino stanje je trenutno jako dobro, dvije flekice na pregibima koljena i to je to. već dugo nije bilo tako dobro. s tim da recimo zadnjih par dana ne plače ujutro u vrtiću (inače plače svaki dan već 10 mjeseci) - dakle, opet joj je povezano s psihom. sad je u vrtiću dobro i odmah nema lišajeva...

  47. #2697
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Mlijeko joj ne dajem nikakvo osim moje. Isključivo sam je dojila do šest i pol mjeseci, a onda polako uvodila dohranu koju je jako loše prihvaćala, sika je bila najfinija. Sad pomalo jede ali strogo pazimo šta, držimo se uputa za AD. Alergologica mi je rekla da mogu ja probati eliminacijsku dijetu i izbaciti mlijeko ali bar na 6 tjedana jer će se tek tada vidjeti rezultati, dok je pedica bila protiv toga.
    Malo me pate jaslice, kreće 1.9., a obzirom nema dokazanu alergiju dobivati će hranu kao i ostali. Ma pate me puno jaslice. Evo jutros mi se sva poderala po prsima iako joj skroz pokušavam držati ruke, ali čim ju skinem krene grebanje. Češe se i kroz majicu, ali ne uspije poderati kožu, pa joj i ovih dana iako je ovako vruće nosim majice sa rukavićima i dosta zatvorene oko vrata da se ne poguli.
    Šta dajete ovako malima za doručak. Ja više nemam ideja jer smo jako ograničeni izborom namirnica koje su joj dozvoljene.
    Skačem sa teme na temu ali kad me zapravo puno toga pati da ni sama ne znam kako da to sve sročim.

  48. #2698
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno eeeeee

    the enchantress, koliko sam vidjela ranije ti si dobila produženje porodiljnog na osnovu AD. Šta si od papira prilagala i kakvo je uopće stanje bilo tvom djetetu kad su ti odobrili? Meni je naša pedica rekla da ne vjeruje da možemo dobiti bez potvrđene alergije, a i tada pitanje da li bi odobrili.

  49. #2699
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Chiara76 prvotno napisa Vidi poruku
    Mlijeko joj ne dajem nikakvo osim moje. Isključivo sam je dojila do šest i pol mjeseci, a onda polako uvodila dohranu koju je jako loše prihvaćala, sika je bila najfinija. Sad pomalo jede ali strogo pazimo šta, držimo se uputa za AD. Alergologica mi je rekla da mogu ja probati eliminacijsku dijetu i izbaciti mlijeko ali bar na 6 tjedana jer će se tek tada vidjeti rezultati, dok je pedica bila protiv toga.
    Malo me pate jaslice, kreće 1.9., a obzirom nema dokazanu alergiju dobivati će hranu kao i ostali. Ma pate me puno jaslice. Evo jutros mi se sva poderala po prsima iako joj skroz pokušavam držati ruke, ali čim ju skinem krene grebanje. Češe se i kroz majicu, ali ne uspije poderati kožu, pa joj i ovih dana iako je ovako vruće nosim majice sa rukavićima i dosta zatvorene oko vrata da se ne poguli.
    Šta dajete ovako malima za doručak. Ja više nemam ideja jer smo jako ograničeni izborom namirnica koje su joj dozvoljene.
    Skačem sa teme na temu ali kad me zapravo puno toga pati da ni sama ne znam kako da to sve sročim.
    Gle, ja sam gore napisala svoju pricu....Nama je pomoglo to sto JA izbacujem u svojoj prehrani sve na sto ona reagira. Meni je pedijatar rekao da ne postoje dokazi da dijete moze preko majcinog mlijeka reagirati, ali ja sam se uvjerila da moze...Ona moze biti alergicna na bilo sto zato bi ti preporucila ovaj test kod dr. Jelica, ako si u mogucnosti, jer on testria na 250 stvari i plus na sve sto ti doneses. Ja sam nosila svoje sampone, njezinu dekicu , pelenu i naravno kremicu kojom je inace mazes. Pa moja je reagirala na kremu kojom sam je mazala svaki dan i naravno da je nonstop bila crvena. Ja sam primjetila da moja reagira na limunsku kiselinu, a nju imas u svemu....Ja sada strogo pratim sto jedem i ne unosim nikakve namirnice s aditivima.Nije jednostavno, ali cuj moram...
    Osim toga preporucam ULJE NOCURKA. Ako je jos dojis onda ti pij (ima ga u apoteci za kupiti), a od 1.godine moze i ona...Navodno je super za kozu.

  50. #2700
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj Chiara76 prvotno napisa Vidi poruku
    the enchantress, koliko sam vidjela ranije ti si dobila produženje porodiljnog na osnovu AD. Šta si od papira prilagala i kakvo je uopće stanje bilo tvom djetetu kad su ti odobrili? Meni je naša pedica rekla da ne vjeruje da možemo dobiti bez potvrđene alergije, a i tada pitanje da li bi odobrili.

    Chiara, zašto ti ne mogu poslati pp?
    Ne nudi mi u tvom profilu tu opciju.

    Tu sam na prethodnim stranicama našla popis što treba predati. Jelena.O mi je puno pomogla svojim savjetima.

    Ja smatram da ne trebaš imati potvrđenu alergiju. Znam više slučajeva koji nisu imali, a jedan koji je imao, ali to uopće nije igralo ulogu. Produljenje je dobio na temelju AD-a.
    Neka ti pedica napiše preporuku. Mi smo imali i nalaz (rečenica s preporukom da ostanemo još godinu skupa na kraju nalaza) od: alergologa iako testovi nisu ništa pokazali, gastroenterologa i dermatologa.

    Mi smo priložili i fotke sa zahtjevom i vjerujem da kada su joj vidjeli onakvo lice da nisu mogli ostati 'imuni'.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •