Stranica 91 od 94 PrviPrvi ... 41818990919293 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,501 do 4,550 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #4501
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Bez badema?
    A ostavila sam ih. Pa kud puklo

  2. #4502
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Čemu služe ti bademi u tom keksu nisu vezivnim jer tada bi bili mljeveni, bum probala to s bučnim košticama

  3. #4503
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mitovski kak je prošao grad mladih?

  4. #4504
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Čemu služe ti bademi u tom keksu nisu vezivnim jer tada bi bili mljeveni, bum probala to s bučnim košticama
    Da, i ja sam na isti način razmišljala. Stavit ću drugi put nešto drugo, možda bi čak mogao kokos proći?

  5. #4505
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a jel ti se lijepo skupljalo da možeš rezati s modlama? meni kad delam nekaj za klinca to ispadne tak bezveze da jedino kaj se može napraviti su neke sploštene kuglice, istina sa samom heljdom sam jaaako davno radila

  6. #4506
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel ti se lijepo skupljalo da možeš rezati s modlama? meni kad delam nekaj za klinca to ispadne tak bezveze da jedino kaj se može napraviti su neke sploštene kuglice, istina sa samom heljdom sam jaaako davno radila
    Odlično je tijesto ispalo, lijepo se dalo razvaljati i lijepo rezati modlicama. Pošaljem ti na viber

  7. #4507
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Uradili ukupni IgEAt ,rezultat je 119,4

    E sad,jasno mi je da je to povišeno (referntna vrednost je 6o) ali mi nije jasno koliko je to povišeno (i očekivala sam tako nešto),ali da li je to onako ili mnogo,tj.ne znam do koliko te vrednosti mogu da idu a kontrola je 9.februara a ja sam i radoznala i zabrinuta i svašta još po nešto Seća li se neko kako se gledaju ti rezultati ?

    I šta je RIST I RAST ako neko ume ukratko za neupućene?

  8. #4508
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Rist je ovo kaj si rekla a rast (valjda ako nije obrnuto) specifični alergeni, kakvi su oni sve pojedinačno iznad 0.35 je alergija

  9. #4509
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Kul,zvučalo je komplikovanije Hvala

    Da sam bila pametnija pa da sa tim rezultatom odem na prvi pregled kod alergologa,grrr...
    Nas sad čeka da uradimo par specifičnih (mislim da oni idu po nekim panelima,ovo prvo je ono najčešće-mleko,brašno,kikiriki,jaja i riba) pa čekamo kontrolu da vidimo šta i kako dalje.Prvo smo uradili ovaj ukupni jer kod nas se te analize plaćaju pa da ne radimo bzvz ako je IgE ok,a i moram posle praznika da razjasnim na šta konkretno misle pod :brašno i jaje-jer u ovoj laboratoriji imaju posebno žumance i belance,a za brašno da li misle na gluten,pšenično il...

  10. #4510
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Da neki imaju odvojen žumanjak od bjelanjka, što se brašna tiče imaju testera na pšenično, raž, kukuruz, ječam i sam gluten, ovisno kako kada, jedino kaj je bez veze je to kaj sad opet je ne smiješ stavljati na antihistamin i, usput ko ti je radio taj prvi test?

  11. #4511
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Dr. nije naglasila da to sve uradimo pre sirupa,ja mislila da na ta antitela iz krvi ne utiče antihistamin (tako rekli i u dve laboratorije gde pitala).Ona je od 29-tog decembra na Galitifenu narednih mesec dana.Si ti to sigurna da ne važi samo za kožne probe,sad me baci u dilemu?

    Objasnili su mi u jednoj laboratoriji u Beogradu da imaju na pšenično,ražano i gluten-zato mi i nije jasno na šta je naš dr konkretno mislila i čekam praznike da zovem Tiršovu da pitam (radnja se dešava u Beogradu i oko Beograda ).Radjeno je u jednoj laboratoriji kod nas u gradu i ostalo da vidimo gde ćemo ove specifične-da li isto kod njih,na VMA ili Torlaku (ali svuda se plaća pa da vidimo i gde je najpovoljnije)

  12. #4512
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Inače ako nemaju testere koji vama trebaju znaju labos i spremiti i kasnije kad dođu testere onda testiraju tak su nama par puta radili na svetom duhu. Koliko se sjećam mi nismo za testiranja smjeli biti na histaminu, i koji red veličine su Testiranja, kod nas je to oko 50eura, mada ne plaćamo ako ide na uputnicu

  13. #4513
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Jao,blago vama,kod nas ne postoji varijanta preko Zavoda.Jedan alergen je oko 17 evra,a postoji i neke varijante skrininga koje su povoljnije ali se nama to trenutno ne uklapa.
    Rekla mi nešto slično devojka u laboratoriji,da njoj iz seruma mogu kasnije da rade specifične IgE-ove tj.da ne moraju ponovo (na svu sreću )da joj vade krv.

    Sad me baš zabrinu,nama to niko nije napomenuo...

    edit:
    ali vidi ovo:
    Napomene

    Za određivanje spocifičnog IgE nije potrebno prekidati antihistaminsku terapiju.

    sa http://breyer.hr/pretrage/sve-pretra...pecifican-rast
    Posljednje uređivanje od lovely___love : 31.12.2016. at 16:26

  14. #4514
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ne znam nas su uvijek tražili da su klinci bez antihistamin, svakako pitaj gdje planiraš raditi još jednom

  15. #4515
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Večeras me hvata muka od svega...

    Sad znam šta je trebalo da uradimo pre 4 meseca umesto da se zezamo sa dermatolozima i čekamo pregled tri meseca kod alergologa,ili da bar kod alergologa odemo poluspremni.Da mi je ova pamet u septembru odmah bih joj uradila IgE,kad bih videla da je povišen uradili bi ovaj panel što sad uradili i sa tim rezultatima otišli privatno kod alergologa (za kog nisam znala do novembra) koji dolazi u naš grad pre tri meseca i ne bi čekali 29.decembar državno kod istog.Preskočili bi glupave prick testove,mazanja,plakanja što peče,dva puta vadjenje krvi u roku od dve nedelje da sad neće više kod pedijatra da zine i možda bi sad bili na nekom tragu a ne ovako opet ništa.

    U stvari sad znamo da joj je povišen taj ukupni IgE-ali ni to nisu neke hiljade kao što može da ide,da je jedino povišena vrednost alfa-laktoalbumina (google kaže protein surutke),da je ona konstantno u pečatima od 2o.avgusta osim kada je na terapiji kortiko kremom i 5-7 dana posle,da ima kašaste stolice koje ima odvajkada a ja počela da im pridajem značaj tome tek posle nalaza kandide u stolici jer inače nema problema sa stolicom i kakenjem,da je srećom sve to uglavnom ne svrbi toliko ali nokti su isečeni do živca mesecima.Da je to fino što od tih 3o namernica samo ovaj alfa povišen,a jaja,brašno i ostalo voće i povrće je ok,ali nije fino jer opet ne znamo šta joj to smeta.A kontrola je 9.februara i ne znam šta će pametno od toga da ispadne...

  16. #4516

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    lovely_love, baš mi je žao što su vas toliko šetali sa testiranjima, kod nas se očigledno decenijama ništa ne menja jer su tako našetali i mene pre skoro 20 godina .
    I svi kožni testovi su mi bili negativni ili tek blago pozitivni dok se neko nije smilovao da me uputi na IgE, koji je očekivano pokazao neku katastrofično visoku cifru, ne sećam se više.
    Međutim, ja sam radila IgE na opšte inhalatorne alergene, ne na nutritivne, i radila sam specifično IgE na dlaku psa i mačke, jer sam na to odavno sumnjala, i sumnje su mi se potvrdile tek preko IgE.
    Ne znam da li bi vredelo da detetu proveriš i IgE na inhalatorne alergene, možda bi se našlo nešto i tamo? Ako kažeš da ima problema od 20. avgusta, taj period se obično poklapa sa cvetanjem ambrozije. A zimi su tu i grinje i ostale divote....

    Ne znam koliko ti odgovara Novi Sad, znam da niz priv. laboratorija nudi raznorazne IgE, ali nisam upoređivala cene.

  17. #4517
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    je tak i mojoj klinki su prickovi bili ili negativni ili malko viđeni, ali rast je bio ogroman.


    lovely_love, a jeste li izbacili mlijeko u svim oblicima?

  18. #4518
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Sinoć se smorila posle tuširanja & mackanja,sad se malo iskulirala

    Zvala sam danas laboratoriju jer sam imala slične ideje ali seruma više nema,morali bi ponovo da joj vade krv-to neka ipak sačeka februar ako dr traži još nešto da je ne bodemo više nego što je potrebno.Po onom kalendaru kod njih u ordinaciji sad je mirno što se tiče biljaka,prick test na budj,kućnu prašinu i grinje je negativan,a nije daleko ni ta kontrola.Ima dosta laboratorija i u Bg-u,NS nam nije blizu (moramo da prodjemo kroz Beograd da bi stigli do njega )

    Osim putera ništa mlečno ne konzumira,a puter samo u testima (po onome što sam čitala ti surutkini proteini su nestabilni na visokim t,ali opet do pre nedelju dana nisam ni znala da postoje)

  19. #4519
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A jel problem za početak izbaciti i putar, pa da vidiš kak se ponaša

  20. #4520

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A jeste, grozno što nema neki manje stresan način za IgE test, verov. bi i ja sačekala mišljenje alergologa na tvom mestu.
    Spomenula sam NS samo kao potencijalno jeftiniji, ali sigurno nema smisla ako treba proći prvo ceo BG .
    Jeste, sad je sezona bez polena (ali koliko znam to baš i jesu idealni uslovi za testiranje na ovaj tip alergena), a nažalost to što su prick testovi na nešto negativni, ne mora puno da znači, moji su bili isto negativni na dlaku psa i mačke, a IgE baš visok.
    U svakom slučaju, februar stvarno nije daleko , pa vljda će alergolog imati neku ideju.

  21. #4521
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Pa s obzirom kako malo stvari jede mogao bi da bude,ali je naravno izvodljivo.

    Ma da je starija sve bi bilo lakše,od ishrane do analiza,al šta sada da se radi osim da se pažljivo rasporede te bolnije varijante ispitavanja.
    Još je početak meseca,9-ti,i-haj

  22. #4522

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Radila bi malome kremu sa shea maslacem. Da li bi ovaj bio dobar?
    http://www.terra-organica.hr/shea-ma...ti-cijena.html

  23. #4523
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    u biti je ,ako detetu paše, ja nisam baš vidla neke razlike s sheom u odnosu na bez, ali moji su stvarno čudo svijeta, kad im se otkrije kaj im smeta i ukloni, onda stvarno i koža procvjeta ( na bolje)

  24. #4524
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    Radila bi malome kremu sa shea maslacem. Da li bi ovaj bio dobar?
    http://www.terra-organica.hr/shea-ma...ti-cijena.html
    Ja sam uzela baš jučer Kemigov maslac, ali gotov proizvod, ne sirovinu, i nisam nešto sretna, jako se mrvi. Prije toga sam imala Pranaromov, i on je super, ali ga nisu imali.

  25. #4525
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Ja sam uzimala isto u Kemigu oleoTherapy karite maslac 100g 30i nes kuna. Uposudici izmjesala njega i ulje nocurka a neki dan je muz kupio i hidrolat hamamelisa pa cu i s njim pokusat

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  26. #4526
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Petticoat prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uzimala isto u Kemigu oleoTherapy karite maslac 100g 30i nes kuna. Uposudici izmjesala njega i ulje nocurka a neki dan je muz kupio i hidrolat hamamelisa pa cu i s njim pokusat

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
    E da, taj! S uljem se onda ipak bolje povezao, nije tako trusan?

  27. #4527
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Nije bude bas onak fino samo si moras pogodit omjer.Kupi kod njih malu plasticnu posudicu i stavi maslac i pomalo dodaj ulja.Ja imam sad taj novi jos zapakiran i jedan od prije, taj novi jos nisam otvorila mislim nije niti onaj od prije nesto ekstra za mazat, tipa kreme, tvrd je ali odmah se topi ja ja onak pomalo uzimam namazem i usta, pete, ruke, sada u trudnoci ponekad trbuh.Nije mi nesto komplicirano, nisam imala nikad drugi neki da bi mogla usporedit.Probaj ako imas neko hladno presano ulje trebalo bi bit ok, svasta se da smiksat s njim

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  28. #4528
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Cure, zbunjena sam jako. Prick test pokazao alergiju na mlijeko,macku,grinju (poprilicno je bilo crveno), a sad stigao nalaz krvi prema kojem alergije nema niti na jedan od tih alergena. Klasa o, vrijednosti 0,02??!! Kako je to moguce?
    Jel alergicna ili nije?

  29. #4529
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A jesi pitala doktora kaj on misli, moji većinom imaju drugačiju situaciju, prick mali ili ga nema a rast nebu pod oblake i naravno alergični su
    Koliko su te bulbice bile široke?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.02.2017. at 14:28

  30. #4530
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    4 mm, a rekla je sestra da sve iznad 3 mm računaju kao pozitivno. idemo krajm mjeseca tek, ali sam stvarno zbunjena jer znam da bude obrnuto, ali ovako još nisam čula. svašta! mislim, super ako nije, ali je, a sad smo opet na početku!

  31. #4531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    može se desiti i sasvim druga priča da je sve negativno, a ti znaš da smeta

  32. #4532
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Najbitnije kod alergija ti je da li ti vidiš da joj te stvari smetaju tj. da li im reakcije.
    Ono što sam ja do sada pročitala o alergijama a i u razgovoru s alergolozima ako je prick pozitivan gotovo sigurno ima alergiju.

    Kod moje J. je kao i kod jeleninih. Prick pokaže malo. Na prašinu, grinje čak nema jednu tu bublicu nego više malih, baš kao urtikarija i sestra nikada ne zna kako to izmjeriti. Rast joj je sve od razreda 4-6.
    Prošle godine je npr. brezu pokazalo malo - 2mm i dođe breza i ona dobije teški astmatski napadaj, morale smo biti zatvorene 5 dana u stanu.

  33. #4533
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    hmmm, baš sam zbunjena. ma što je najgore nikako ne možemo detektirati što joj smeta jer jede isto, okružena je istim stvarima, ali eto, nekad bukne. očito je neki triger u pitanju, ali što??! veselila sam se da konačno znam, a sad opet ne znam

  34. #4534
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Čim je prick pokazao ja bih izbacila mlijeko svakako. Mačku ne znam dali imate. Što se grinja tiče to je vječna borba. Izbaciš zavjese, tepihe, plišanje igračke, antialergijsku posteljinu, . Čistiš prašinu vlažnom krpom i to je otprilike to. Mi s grinjama baš mučimo veliku muku. Jako joj smetaju. Zbog njih ima cjelogodišnji alergijski rinitis koji onda lupa i na uši pa ima problem sa sluhom.

  35. #4535
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    nama je pomoglo kaj smo izbacili i to malo piletine koju je jeo

  36. #4536
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    upraqvo u tome i je problem jede uvijek iste stvari, tak ja recimo nisam skužila krumpir, nego slučajno otkrili testiranjem, kad sam to izbacila trebalo mu je pol godine da očisti trup, curi je trebalo manje od 2 tjedna da se očisti od zamjenskog mlijeka.

  37. #4537
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    cure, jeste vašoj djeci probali dati riblje ulje. http://www.naturala.hr/indeksi/prehr...gobama-232/99/

    svake godine s pogoršanjem ja isprobavam nešto novo.
    Proizvođač aronije me nagovra da mu radim obloge od soka aronije.
    Inače, moj prvorođeni (12godina) je trenutno alergičan na grinje i ambroziju, najgori period s grinjama kreće od siječnja pa sve do travnja, mada cijelu godinu vodimo borbe.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 07.02.2017. at 19:00

  38. #4538
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ja dajem mlađem riblje ulje. obožava ga!!! čak zna nekad sam prstićima pokazivati prema boci i tražiti!! luđo mali!!
    krenula sam mu davati jer od rođenja ima koma kožu i moram priznati da mu se stvanro pročistilo...e sad, da li ima veze s tim, moglo bi biti. sad riblje ulje pije već 3 mjeseca.
    a mogla bi i starijoj probati uvaliti, iako će to sigurno biti borba!

  39. #4539
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja sam svojima davala ulje crnog kima, ali zbog dišnih alergija.

  40. #4540
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ja sam svojem malo davala ulje bakalara, ali kad su došli testovi, ukinuli smo to

    isto su povremeno na crnom kimu svo troje


    Kosjenka a gdi je to velikom generalizirano? jesi li možda neku hranu skužila da ipak smeta, ( moja sve dok je jela zamjensko mlijeko, imala je i osipe i dermatološke promjene u doba ljeske i breze, kad je prestala uzimati iduću godinu nije imala ni dermatitisa)

  41. #4541
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Jelena, posvuda je. Pregibi najviše, vrat, trenutno su potkoljenice, zglob jedne noge...
    Od hrane mu po testovima ništa ne smeta, mada je na domaćoj hrani, minimalnom unosu hrane s bojilima i sl.
    Mlijeka pije malo ali zadnje vrijeme samo domaće.
    Jedino kruh, znam da bi trebala početi peći ali nikako krenuti.

  42. #4542
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    to je samo sada ili stalno tijekom cijele godine? ima li razdoblje mjesec -3 da je bolje koža bar na određenim dijelovima.

    po testu je i moj klinac kao na 0 razredu za piletinu, a kad sam izbacila i to malo domaće piletine za godinu dana je bio čist ili puno čistiji


    radi vlažne obloge, i ipak traži krivca u kranio testovi nisu uvijek mjerodavni ni pozivno ni negativno gledajući, hranu s bojilima obavezno izbaci, i koristi neprocesuiranu hranu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.02.2017. at 12:20

  43. #4543

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Evo i nas na temi na žalost. Prvi put joj se pojavilo sad (sa skoro20mj) i to skroz naglo,odmah ekcemi iza oba koljena i na pregibu jedne ruke. Koža joj je inače uvijek super.
    Išli kod pedijatra koji je rekao da to nije alergija nego baš ekcem i dao korikosteroide. Ostalo njega uobičajeno.

    Sada joj se proširilo i ispod vrata,na butine i 7dana već mazem s korticima i još se djelići crvene. Zvala pedijatra, rekao stop kortici i da kupim mustelinu kremu,da je kupamo svaki treći dan u kamilici i to je to. Rekao je da se prije mislilo da to uzrokuju neke alergije,ali da je to lažno i da ne daje nikakve rezultate, da mogu jedino čekati da prođe.

    Malo mi sad nije jasno...Sobzirom da su tu neki imali rezultate kod alergija... Ne kužim kako to može tako odjednom doći. On kaže da to nije od nikakvih deterdženata,omekšivača,kemikalija,alergija nego da je to takva koža.

    Je li bolja Mustela balzam ili krema?

  44. #4544
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Da li netko koristi Muller Lavozone kreme za sunčanje. Na dječjoj piše da je i za kožu sa dermatitisom. Nemamo dermatitis ali pretpostavljam da bi bila bolja za bebu nego neka normalna. Točno?

  45. #4545
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mi nismo imali mustelu! mojima je pasala Eucerin, ima i eucerin sunčana krema ( za cathy).

    kod nas je atopijski uvijek povezan s alergijom, bar je to tako kod mojih i to obavezno na hranu ali i povezano s peludi i vanjskim alergenima općenito.. Moji znaju jako reagirati u doba breze( a to je sad), klinka je doslovno bila skroz krvava u tih mjesec dana dok je bila mala i imala atopijski, kad smo ga sredili ( a sredili smo izbacivanjem određene hrane , kasnije i podhrane) nije više bilo problema ni s kožom. Istina moji paralelno imaju i dišne probleme, od početka života, ko i alergiju na hranu ( čak i iz cice prerađenu do kraja), ali alergija se može javiti u bilo kojem stadijuživota. Recimo kod mojeg najvećeg je počela pubertetom, kod kolege kad je zagazio u 40, kod moje sestre isto, kod jednog drugog kad je ošo u penziju.
    Minee M. ako potraje svakako traži dermatologa i obradu!!!

  46. #4546
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mi nismo imali mustelu! mojima je pasala Eucerin, ima i eucerin sunčana krema ( za cathy).
    Tražim nešto što nije preskupo, a da je ok. Ima 5 mjeseci i ne budem ju mazala osim ako budem baš morala. Nekada sam koristila chiccovu ali nje sada nema. A treba mi nešto do godinu dana a da nije 200 kuna. Za sljedeće ljeto znam što ću koristiti.

  47. #4547
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Citiraj MinneM prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i nas na temi na žalost. Prvi put joj se pojavilo sad (sa skoro20mj) i to skroz naglo,odmah ekcemi iza oba koljena i na pregibu jedne ruke. Koža joj je inače uvijek super.
    Išli kod pedijatra koji je rekao da to nije alergija nego baš ekcem i dao korikosteroide. Ostalo njega uobičajeno.

    Sada joj se proširilo i ispod vrata,na butine i 7dana već mazem s korticima i još se djelići crvene. Zvala pedijatra, rekao stop kortici i da kupim mustelinu kremu,da je kupamo svaki treći dan u kamilici i to je to. Rekao je da se prije mislilo da to uzrokuju neke alergije,ali da je to lažno i da ne daje nikakve rezultate, da mogu jedino čekati da prođe.

    Malo mi sad nije jasno...Sobzirom da su tu neki imali rezultate kod alergija... Ne kužim kako to može tako odjednom doći. On kaže da to nije od nikakvih deterdženata,omekšivača,kemikalija,alergija nego da je to takva koža.

    Je li bolja Mustela balzam ili krema?
    Nama se atopijski pojavio odjednom sa dvije godine i to samo preko zime od grijanja a kasnije kako je proslo grijanje prosao je i on.Ali eto ove godine traje jos uvijek iako jos griju ali je inace vec u drugom mjesecu prosao.Kortikosteroidi pomazu dok ih mazes cim prestanes sve je po starom.Ono sto nama trenutno pomaze je hidrolat Hamamelisa to na blazinicu pospricat i preci zahvacene djelove, onda te iste pospricat istim hidrolatom a onda ju cijelu namazem Avene XeraCalm A.D balzamom, a na zahvacenim djelovima ponavljat preko dana par puta hidrolat pa namazat Xerom taj dio samo.Inace tusiram ju u Avene XeraCalm A.D uljem i za sad nam e to ok ali cim jedan dan preskocimo odmah sv po starom ali bolje i time nego kortikosteroidima.Ali daj si pogledaj kad su akcije ne isplati se kupovat kad nisu jer su sve te stvari za atopijski jako skupe a sve zna bit po -30% u Farmaciji.Pogotovo Mustela Stelatopia.Mislim da ti je ovaj vikend nekih -25% na Avene u City-u East ali pogledaj jos na Avenovoj facebook stranici jer nisam sigurna

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  48. #4548
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Moja curka dobije osip od krema za sunčanje, odnosno kombinacija mora, sunca i kreme.
    Svako ljeto ista priča......
    Netko je gore spomenuo onu Mullerovu kremu, probali smo mi ali nije joj bila dobra.

    Ja ju sada mažem samo sa prirodnim uljima i dobro joj je, nema osipa od njih

  49. #4549
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Petticoat gdje si uzela hamamelis?

  50. #4550
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    hamamelis sam davno kupila na trešnjevačkom placu u onoj biljnoj apoteci http://www.biljne-drogerije.hr/ nazovi i pitaj jel imaju ,ak ne znajku naručiti i obavezno traži popust za gotovinu.

    mustele i eucerina ima ćesto po Dm na akcijama, pa ak priložite još -15% ispada povoljno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.04.2017. at 11:35

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •