Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: Operacija refluksa bubrega

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno Operacija refluksa bubrega

    Moj mali ima refluks desnog bubrega IV stupanj.U 11mj je bio na tzv deflux operaciji(lagana operacija koja traje jedan dan i ne reže se nego se radi uz pomoć katetera)koja nije uspjela jer je visok stupanj,znači nije trebao ni ići.U 5 mj je naručen na klasičan zahvat,rezat će ga u preponi i ostaje se 7 dana u bolnici na Rebru.Sad me zanima jer bilo čije dijete na takvoj operaciji?Puno hvala

  2. #2
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Vidim da ti jos nitko nije nista napisao, pa da ti velim ono malo što znam.
    Necakinja mi je bila na klasicnoj operaciji s nekih 5-6 godina. Operacija prošla bez problema. Poslije operacije je isto sve bilo ok. Danas je to djevojka od 18 godina bez ikakvih problema.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala ti puno na odgpvru.Jel se sječaš možda koliko je dugo trajao oporavak?

  4. #4
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Mazoman prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti puno na odgpvru.Jel se sječaš možda koliko je dugo trajao oporavak?
    Imaš pp.

  5. #5
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    Ja sam razgovarala sa dvije mame koje su prošle kroz operaciju refluxa sa svojim dečkičima.....stresno je, teško,....ali su nakon svega presretne, djeca su bez ikakvih problema, više nikada nisu radili ni mikcioni, povremeno urine, infekt nikad.....kao u bajci, u poređenju s onim šta smo mi u svojih 4,5 godine preživjeli sa refluxom!

    Sretno , ako treba, raspitaću se za kontakt tel. jedne od mama....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj meliss@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam razgovarala sa dvije mame koje su prošle kroz operaciju refluxa sa svojim dečkičima.....stresno je, teško,....ali su nakon svega presretne, djeca su bez ikakvih problema, više nikada nisu radili ni mikcioni, povremeno urine, infekt nikad.....kao u bajci, u poređenju s onim šta smo mi u svojih 4,5 godine preživjeli sa refluxom!

    Sretno , ako treba, raspitaću se za kontakt tel. jedne od mama....
    Thanks,ajd molim te ako mi možeš poslat kontakt od jedne mame na pm.Stvarno mi treba da s nekim poporičam tko je prošao isto

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj meliss@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam razgovarala sa dvije mame koje su prošle kroz operaciju refluxa sa svojim dečkičima.....stresno je, teško,....ali su nakon svega presretne, djeca su bez ikakvih problema, više nikada nisu radili ni mikcioni, povremeno urine, infekt nikad.....kao u bajci, u poređenju s onim šta smo mi u svojih 4,5 godine preživjeli sa refluxom!

    Sretno , ako treba, raspitaću se za kontakt tel. jedne od mama....
    Ni moj nije imao otkada je otkriven refluks niti jednu urinoinfekciju,nalazi stalno sterilni(naravno na profilaksi),stvarno uopće nemamo s njim problema kao da uopće nema refluks.Jedina urinoinfekcija je bila sa 2 mjeseca kad je otkriven refluks ali noćna mora mi je MCUG,već smo tri radili,i što je stariji to je sve teže ,sad ima 2 godine i sve više kuži.Na lijevom bubregu je imao II stupanj-to se samo povuklo a desni IV se ne pomiče ni milimetra.A kirurzi na Rebru su rekli IVstupanj se neće povući sam od sebe ,također je to i rekla dr.Citković u Heleni-što više čekamo bubreg se oštećuju a tako i tako nam je to neizbježno

  8. #8
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    javim se čim je dobijem....

  9. #9
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    ...pokušavam je dobiti, ali mi ne ide....

    pozz, trudit ću se i dalje!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj meliss@ prvotno napisa Vidi poruku
    ...pokušavam je dobiti, ali mi ne ide....

    pozz, trudit ću se i dalje!
    Hvala ti puno,ako ne uspiješ,ok...možda i bolje da ne znam šta ga čeka

  11. #11
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Malo ću se ubaciti na ovu temu sa jednom dobrom informacijom.Bili smo u Beogradu sa svojim djetetom na operaciji Hipospadije i tamo smo vidjeli da oni jako uspješno rade i refluks.Jako dobro su opremljeni i operacije su im jako uspješne.Tamo smo upoznali puno ljudi sa velikim uronarnim problemima koje su rješavali u jednoj operaciji što bi kod nas trebalo 4 ili 5.To je privatna klinika sa jako dragim osobljem .Ako je tko zainteresiran može s doktorom stupiti u kontakt preko Mail-a djinovic@gmail.com Sve ga možete pitati i naravno odmah pitate cijenu operacije.
    Mi smo u Hrvatskoj imali neuspješne operacije a tamo smo naš problem riješili bez trauma i brzo.

  12. #12
    meliss@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    zenica
    Postovi
    292

    Početno

    mazoman, imam broj konačno

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Moj sin je imao obostrani refluks IV/V stupanja od rodenja. Infekcije smo izbjegavali uspjesno 2god uz propisanu profilaksu i stalne kontrole kod prof.cvitkovic i razno razne pretrage i pojacanu higijenu. Kad je jedna pretraga pokazala da je funkcija lijevog bubrega ipak pala odlucili smo se za operaciju i to kod prof.biocica u kbc split. Operacija je trajala 2h pri cemu je rekonstruirano usce uretera. Rez je nisko s prednje strane,duzine 2cm i danas jedva vidljiv. U bolnici smo ostali 14dana(najam apartmana-opaska za dr.biocica i za cijeli odjel djecje kirurgije dajem cistu peticu). Za pola godine,prica je ponovljena na desnoj strani. Pretrage su poslje pokazale da refluksa vise nema,ali uzv-kontrole i dalje su nuzne osobito tijekom razdoblja brzeg fizickog rasta.Sad kad razmisljam o tome zao mi je da se za operaciju nismo odlucili i prije,i tako postedili sina maltretiranja raznim pretrama,ali nadali smo se cudu da ce se i tako visoki stupanj povuci rastom(neke teorije govore da je to moguce do npr.8,9god ali da roditelji odustanu od cekanja zbog probijajucih infekcija...)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj Sony prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin je imao obostrani refluks IV/V stupanja od rodenja. Infekcije smo izbjegavali uspjesno 2god uz propisanu profilaksu i stalne kontrole kod prof.cvitkovic i razno razne pretrage i pojacanu higijenu. Kad je jedna pretraga pokazala da je funkcija lijevog bubrega ipak pala odlucili smo se za operaciju i to kod prof.biocica u kbc split. Operacija je trajala 2h pri cemu je rekonstruirano usce uretera. Rez je nisko s prednje strane,duzine 2cm i danas jedva vidljiv. U bolnici smo ostali 14dana(najam apartmana-opaska za dr.biocica i za cijeli odjel djecje kirurgije dajem cistu peticu). Za pola godine,prica je ponovljena na desnoj strani. Pretrage su poslje pokazale da refluksa vise nema,ali uzv-kontrole i dalje su nuzne osobito tijekom razdoblja brzeg fizickog rasta.Sad kad razmisljam o tome zao mi je da se za operaciju nismo odlucili i prije,i tako postedili sina maltretiranja raznim pretrama,ali nadali smo se cudu da ce se i tako visoki stupanj povuci rastom(neke teorije govore da je to moguce do npr.8,9god ali da roditelji odustanu od cekanja zbog probijajucih infekcija...)
    Koliko dugo vam je trajao oporavak?Jel ga je jako bolilo nakon zahvata?Hvala

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Poslje operacije doveli su ga odmah u nas aparzman(nakon sto su ga sestre"uredile"tj.one su ga obrisale i obukle u njegovu potkosuljicu.) Iz rane je izlazilo nekoliko cjevcica,plus kateter.bio je cendras i pospan,ali nije jako plakao niti u jednom trenutku. Dobivao je neku infuziju,a da li je u njoj bilo nesto protiv bolova ne znam..Ja sam ga dojila,cim su mi dozvoli,i kasnije na zahtjev kako bi mu Umanjila bol i tugu(a o polozajima pri dojenju preko ograde krevetica mogla bih na drugom topiku...).

  16. #16
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ja sam imala tu operaciju sa 7 godina. ne sjećam se nikakvih bolova i jako sam se brzo oporavila plus što više nikada nisam imala problema s tim.
    (da ne velim da smo se nas par djece skompali u bolnici i radili spaćke sestrama)
    bit će sve ok koliko je staro dijete

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj Sony prvotno napisa Vidi poruku
    Poslje operacije doveli su ga odmah u nas aparzman(nakon sto su ga sestre"uredile"tj.one su ga obrisale i obukle u njegovu potkosuljicu.) Iz rane je izlazilo nekoliko cjevcica,plus kateter.bio je cendras i pospan,ali nije jako plakao niti u jednom trenutku. Dobivao je neku infuziju,a da li je u njoj bilo nesto protiv bolova ne znam..Ja sam ga dojila,cim su mi dozvoli,i kasnije na zahtjev kako bi mu Umanjila bol i tugu(a o polozajima pri dojenju preko ograde krevetica mogla bih na drugom topiku...).
    Nakon koliko se mogao doći.tj i sjedeći položaj?Koliko je bilo staro dijete?

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Prvu operaciju na lijevu stranu imao je s 1,9 g.drgu stranu operirao je 6mj kasnije. Ne sjecam se tocno to sa sjedenjem, ali prvu noc su mu zavezali rukice zbog opasnosti da te silne cijevcice ne pocupa.nisam se bunila jer je ionako bio u polusnu,a objaniti mu jos nisam mogla.. Cini mi se da je brzo bio u polusjedecem polozaju,uglavnom poslje je cak hodao po apartmanu, a ja sam mu nosila vrecicu od drena za njim!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima. Nova sam na forumu, ali me interesovalo ako ko zna jos par rijeci o operaciji vur-a. Moj sin ima refluks 4, na 5 stepen i ovih dana ceka nas klasicna operacija... Unaprijed hvala!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj Iva V. prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Nova sam na forumu, ali me interesovalo ako ko zna jos par rijeci o operaciji vur-a. Moj sin ima refluks 4, na 5 stepen i ovih dana ceka nas klasicna operacija... Unaprijed hvala!
    Pitaj šta te zanima

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Evo, ja sam nova na ovoj temi. Mom sinu od 2 mjeseca otkriven je obostrani refluks. II/III stupanj. Preporucuju operaciju. Neznam za koju bi se bolnicu odllucili. Rebro ili Klaićeva? Preporucate kojeg kirurga? Molim da se javi netko sa novijim iskustvom. Hvala

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Moj mali je prošle godine na Rebro operirao refluks IV stupanj,dr Bogović i operacija mu nije uspjela tj smanjio se na II stupanj..tako da će najvjerovatnije krajem ove ili sljedeću godinu morati ponoviti...(jer su rekli kada se jednom napravi operacija više se rasto ne može povući,čak i tako mali stupnjevi a i funkcija desnog bubrega mu je mala)a rekli nam klasična operacija je 99%uspješna...a prije te klasične su probali i tzv.defluxom...ja sam zadovočjna s njegovim kirurgom i sestrama a sad tko je zeznuo da nije uspjela od prve to se i dalje pitam...ima tko slična iskustva?hvala

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Mazoman, sad si me malo uplasila. Mislila sam ako cemo vec morati na klasicnu operaciju da je to to, vise manje zavrsena prica. Nama je refluks na obje strane, sad se ceka da decko malo naraste jer je tek 5 mjeseci. Operaciju defluxom ste isto radili na Rebru? Doktora Bogovića i Rebro vam je preporučila dr. Cvitković? To je prestrašno kad upadneš u onih jedan posto kojima ne uspije operacija i opet sve to ispočetka proživljavati.

  24. #24
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj eva5 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja sam nova na ovoj temi. Mom sinu od 2 mjeseca otkriven je obostrani refluks. II/III stupanj. Preporucuju operaciju. Neznam za koju bi se bolnicu odllucili. Rebro ili Klaićeva? Preporucate kojeg kirurga? Molim da se javi netko sa novijim iskustvom. Hvala
    prvi put cujem da se za refluks II/III stupnja preporucuje operacija. ko vam je to preporucio?
    mi imamo skoro isti stupanj, s time da nam se za godinu dana refluks smanji za pola stupnja sa obe strane, ali nam nitko nikada (Rebro-pa Helena) nije preporucio niti spomenuo operaciju, vec se ocekuje da ce se on smanjiti kako dijete odrasta.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Krivo sam gore napisala. Lijevo nam je II na III a desno III na IV. Nasa primarna pedijatrica nam rekla da pod hitno treba operaciju jer već ima hidronefrozu. Lijevo I st, desno III. st

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj eva5 prvotno napisa Vidi poruku
    Krivo sam gore napisala. Lijevo nam je II na III a desno III na IV. Nasa primarna pedijatrica nam rekla da pod hitno treba operaciju jer već ima hidronefrozu. Lijevo I st, desno III. st
    niste dobro razumjeli moj post.Moj dječak je već jednom operiran,Znači desna strana mu je bila IV stupanj i poslije operacije pala na II/III a kažu jednom kada se operacija napravi teško da se više može samo rastom povući a i dosta mu je niska funkcija desnog bubrega,18%
    Posljednje uređivanje od Mazoman : 16.10.2012. at 14:43

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Bili smo i u heleni a dr Cvitković i dokotori na Rebru su nam rekli da je potrebna operacija .Zeznuli su se šta su mu prvo radili deflux...jer jedanput kad se napravi deflux manja je uspješnost klasične operacije...tak da nemojte mučiti dijete sa defluxom jer je to uspješno sam o kod I i II stupnja refluksa a i to je upitno

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa Vidi poruku
    prvi put cujem da se za refluks II/III stupnja preporucuje operacija. ko vam je to preporucio?
    mi imamo skoro isti stupanj, s time da nam se za godinu dana refluks smanji za pola stupnja sa obe strane, ali nam nitko nikada (Rebro-pa Helena) nije preporucio niti spomenuo operaciju, vec se ocekuje da ce se on smanjiti kako dijete odrasta.
    niste dobro razumjeli moj post.Moj dječak je već jednom operiran,Znači desna strana mu je bila IV stupanj i poslije operacije pala na II/III a kažu jednom kada se operacija napravi teško da se više može samo rastom povući a i dosta mu je niska funkcija desnog bubrega,18%

  29. #29
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Čitam ovo o operacijama i defluksu jer i meni je zbog mog starijeg ta tema stalno u igri.
    Naime Tin ima dijagnosticiran VUR na samo jednoj strani visokog III st. prema IV kad je imao 3 godine nakon što je po drugi put dobio teški pijelonefritis. Od tada (kad smo napravili prvu i jedinu mikciju i scintigrafiju) pa do danas nalazi se na profilaksi i redovito se kontrolira samo UZV.
    Na proljeće (kad će imati 6g) preporučen nam je MCUG i odluka (bude li razloga za to) o ev. operaciji.
    Iz razgovora sa prof. Cvitković i iščitavanjem razne literature zaključila sam da je defluks prilično loša opcija, osobito kod većih stupnjeva VUR-a. Rijetko uspije iz prve, a za svako ponavljanje (ne radi li se u okviru 6 mjeseci) potrebno je ponoviti MCUG i prije i poslije zahvata jer je to kirurzima jedini relevantni nalaz. Pa to su tolike traume za djecu
    Mi smo definitivno za pravu operaciju bude li (ne daj Bože) potrebna.
    Sad odmah pljucam za sreću, a do tad se držimo strogog režima pijenja i piškanja čime smo uspjeli popravit stanje u odnosu na zadnje dvije kontrole.

  30. #30
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    lidali, mi se i dalje izvlačimo bez zahvata. L ima II i II/III i to stalno ide dolje pa se vrati. shvatila sam da svatko drugačije protumači te mikromlimetre i nakom je II a nekom II/III. curka ima 8 g i tek sad bi bila spremna na neki zahvat. nju jako smeta kateter i svaka pretraga nam je bila koma sa dugim posljedicama. odluka je (u dogovoru s dr.C) da guramo ovako budući da nema nikakvih infekcija, uz režim pijenja i piškenja. sretno

  31. #31
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Da,hvala ti maxi, pratim vas sa vašim refluksom.
    I mi slično s pregledima - T je tek zadnji dva put dao bez histerije da ga pogleda na UZV. Od mikcije se grozim, tak da UZV cistouretrografiju namjerno niti ne radimo samo da ga poštedimo nepotrebne traume - time bi zadovoljili svoju znatiželju jel bolje ili nije, a za ikaj konkretno opet je potrebno napravit MCUG. T ima i znatno proširen mjehur pa je možda i to dodatno opterećenje.
    Pokaže li se da se smanjilo bar na II stupanj nemamo namjeru još niš poduzimati.
    Sretno i vama - nek se riješi samo, bez drastičnih koraka!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Mislim da sam negdje pročitala da je operaciju izveo dr. Bogović. Jeste li zadovoljni njime, njegovim pristupom? Malo ću biti dosadna, ali imam par pitanja vezano uz operaciju i smještaj. Koliko je trajala klasična operacija? Oporavak, tj. koliko ste bili u bolnici? I dal ste mogli biti uz djete?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Mazoman,mislim da sam negdje pročitala da je operaciju izveo dr. Bogović. Jeste li zadovoljni njime, njegovim pristupom? Malo ću biti dosadna, ali imam par pitanja vezano uz operaciju i smještaj. Koliko je trajala klasična operacija? Oporavak, tj. koliko ste bili u bolnici? I dal ste mogli biti uz djete?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj eva5 prvotno napisa Vidi poruku
    Mazoman,mislim da sam negdje pročitala da je operaciju izveo dr. Bogović. Jeste li zadovoljni njime, njegovim pristupom? Malo ću biti dosadna, ali imam par pitanja vezano uz operaciju i smještaj. Koliko je trajala klasična operacija? Oporavak, tj. koliko ste bili u bolnici? I dal ste mogli biti uz djete?
    Zadovoljna sam s dr.Bogovićem i cjelokupnim osobljem na dječjoj kirurgiji na Rebru.Možeš biti uz dijete ali plaćaš jedan dan 500kn...U salu su ga odvezli oko pola 9 i došao je u pola 1 u sobu...sama operacija traja oko sat i pol,dva ali za roditelja cijelu vječnost,pogotovo što je na intenzivnoj dok se ne počinje budit iz anestezije pa ga nema par sati u sobi.Sam oporavak traje 8 dana u bolnici i još oko par dana doma iako nam je doktor rekao da 2 tjedna još doma ne smje na bicikl i dizati ništa teško.Slobodno pitajte što god vas zanima
    Posljednje uređivanje od Mazoman : 20.10.2012. at 14:56

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Hvala, budem vam se sigurno još javila, makar sa svojim iskustvom ako slučajno mogu kome pomoći. Uglavnom mali će sigurno trebat na operaciju, ali se čeka najbolje vrijeme. On ima 6.mjeseci, nadamo se da ćemo se prebližiti godini dana kad će biti operacija. Htjela sam čuti mišljenja prije neg dogovorim konzultacije kod kirurga. Prije sam smatrala da je defluks super i nadala sam se da će i nas stavit na defluks ali sam čitajući forume i iskustva drugih roditelja potpuno promjenila mišljenje. Super je barem to šta je tehnika toliko napredovala da i mi roditelji imamo mogućnosti preko interneta se iducirati o bolesti, čuti tuđa iskustva i mišljenja prije nego bilo šta odlučiš.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Mazoman, htjela bih još samo pitat koliko vam je djete bilo staro kad je prvi puta bilo na operaciji? S obzirom na obostrani refluks dal prvo operiraju jednu stranu ili istovremeno obje?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj eva5 prvotno napisa Vidi poruku
    Mazoman, htjela bih još samo pitat koliko vam je djete bilo staro kad je prvi puta bilo na operaciji? S obzirom na obostrani refluks dal prvo operiraju jednu stranu ili istovremeno obje?
    Sva sreća drugu stranu gdje je bio II stupanj nije morao operirati, povuklo se samo rastom prije druge godine, desnu stranu gdje je imao IV stupanj je operirao klasičnom operacijom i sad je II/III stupanj.
    Savjetujem vam da dijete ne dajete na defluks jer to umanjuje uspješnost kasnije klasične operacije...to mi je tek kasnije rekao naš doktor.
    A na našu neuspjelu operaciju je komentirao dr.Luetić i naš kirurg dr Bogović "da operacije refluksa znaju ponavljati i to 3 puta

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Defluks su mu napravili sa 18mj a klasičnu operaciju sa dvije godine a sad ima 3i pol i čekamo kontrolu.

    A znam jedan slučaj gdje je dečkić operiran obostrano ,znam da razmak između dviju operacija mora biti 6 mj...znači jedna operacija jedan bubreg i zatim opet druga za drugi bubreg

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Za one koje okljevaju s klasicnom operacijom,malo ohrabrenje nasim iskustvom. Pisala sam svojedobno(mi iz zg smo isli u split kod prof. Biocica),a nedavna kontrola je potvrdila uspijeh tih operacija prije 5 god. Dakle,prof. Cvitkovic kaze da je danas sve tako super da ne bi vjerovala da je to nekad bio IV/V obostrani, da ga nije sama pratila od rodenja! Nakon operacija bio je na profilaksi jos samo 6mj, na jednoj uzv cistografiji i nekoliko obicnih uzv. Pazimo da ne pije vise od 1dcl tekucine odjednom,i da mokri svaka2h.te pazimo na higijenu spolovila. Slj.kontrola ultrazvukom kod prof.Cvitkovic slj. god. Jupiiiiii

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj Sony prvotno napisa Vidi poruku
    Za one koje okljevaju s klasicnom operacijom,malo ohrabrenje nasim iskustvom. Pisala sam svojedobno(mi iz zg smo isli u split kod prof. Biocica),a nedavna kontrola je potvrdila uspijeh tih operacija prije 5 god. Dakle,prof. Cvitkovic kaze da je danas sve tako super da ne bi vjerovala da je to nekad bio IV/V obostrani, da ga nije sama pratila od rodenja! Nakon operacija bio je na profilaksi jos samo 6mj, na jednoj uzv cistografiji i nekoliko obicnih uzv. Pazimo da ne pije vise od 1dcl tekucine odjednom,i da mokri svaka2h.te pazimo na higijenu spolovila. Slj.kontrola ultrazvukom kod prof.Cvitkovic slj. god. Jupiiiiii
    Slažem se...uspješnost operacije klasičnim zahvatom je stvarno velika...nas je kočio prethodno rađen deflux. Svi koji trebaju na operaciju odlučite se što je prije moguće jer jedna urinoinfekcija zna jako oštetiti bubreg.
    Mi idemo u 11mjesecu na scintigrafiju i ako je pala funkcija desnog bubrega morata ćemo ponavljat ako nije čekamo i dalje...

  41. #41
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Sony, bravo bravo za vas!
    Stvarno je vrlo ohrabrujuće pročitati o vašem iskustvu. Hvala ti!

    Mazoman, držim vam fige oooogromne da se stanje popravlja i da daljnje operacije ipak neće biti potrebne.
    To dijete je stvarno previše toga već prošlo.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj Mazoman prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se...uspješnost operacije klasičnim zahvatom je stvarno velika...nas je kočio prethodno rađen deflux. Svi koji trebaju na operaciju odlučite se što je prije moguće jer jedna urinoinfekcija zna jako oštetiti bubreg.
    Mi idemo u 11mjesecu na scintigrafiju i ako je pala funkcija desnog bubrega morata ćemo ponavljat ako nije čekamo i dalje...
    Javi kako je prošlo. Puno sreće, držim vam fige da scintigrafija dobro prođe

  43. #43
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    Lijepi pozdrav, evo da se i ja ukljucim. Mojoj curici je prije 6 mj. Tj usa 2 god starotidijagnosticran refluks. Ali strasno je to kroz sta smo morali proci do toga.imala je temp preko 40 a nas pedijatar je bio uporan da je viroza dok dijete ni pocelo buncati i mi smo otisli privatno u polikliniku dr. Sabol i tamo su odmah iz urina i crp koji je bio nemogucih 300 da je rijec o urinoinfektu i teskom pijelonefritisu. Odmah su nas narucili na uzv bubrega i injekcije ako necemo da ostamne u bolnici. Na uzv su ustanovili sa ima jedan bubreg manji i posdvostruceni mokracni kanal i dalje nam preporucili pol. Helena. Tamo smo bili na cistografiji i ima refluks na desnom Ii/Iii i na ljjevom tu anomaliju. Nismo bili na scintografiji pa me zanima kada to preporucuju napraviti. I dali netko ima iskustva s takvom anomalijom i refluksom zajedno.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj stelafran prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepi pozdrav, evo da se i ja ukljucim. Mojoj curici je prije 6 mj. Tj usa 2 god starotidijagnosticran refluks. Ali strasno je to kroz sta smo morali proci do toga.imala je temp preko 40 a nas pedijatar je bio uporan da je viroza dok dijete ni pocelo buncati i mi smo otisli privatno u polikliniku dr. Sabol i tamo su odmah iz urina i crp koji je bio nemogucih 300 da je rijec o urinoinfektu i teskom pijelonefritisu. Odmah su nas narucili na uzv bubrega i injekcije ako necemo da ostamne u bolnici. Na uzv su ustanovili sa ima jedan bubreg manji i posdvostruceni mokracni kanal i dalje nam preporucili pol. Helena. Tamo smo bili na cistografiji i ima refluks na desnom Ii/Iii i na ljjevom tu anomaliju. Nismo bili na scintografiji pa me zanima kada to preporucuju napraviti. I dali netko ima iskustva s takvom anomalijom i refluksom zajedno.
    Ako će vas voditi dalje dr. C. iz Poliklinike Helena, ona će vam reci kada da napravite scintigrafiju. Mom malom je utvrđeno da nešto nije uredu s bubrezima, urinarnim traktom dok je još bio u trbuhu. Nakon rođenja su mu napravili UZV, a nakon toga u Pol. Helena i ultrazvučnu cistografiju. Scintigrafiju je napravil sa 2 mj.
    Kako su i meni mnoge mame dale dobar savjet ja ću dati isti i tebi - Drži se dr. C. Mislim da je ona najstručnija šta se toga tiče.

  45. #45
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    Puno hvala. Znam da je ona super samo me zanima zasto nas nije poslala kad neke s puno blazim dijagnozama je. Sta vi mislite o toj profilaksi i svim tim dodatcima. Nesto sve sumnjsm u to a ne usudim se riskirati pa joj ukinuti sama. Jel ste bili na jetrenim probama mene strah kako ta silna kemija djeluje na taj mali organizam.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Ovo je pitanje i mene silno mucilo,pa sam pitala prof.C.
    Ona,pristojna i strpljiva kakva je mi je banalno sve pojasnila.naprosto to je manje zlo od ostecenja bubrega zbog probijajucih infekcija koje je nepovratno. Kako je moj sin na profilaksi bio od rodenja pa do gotovo 3g,radili smo krvnu sliku i jetrene probe vise puta. (postoji razlika koja profilaksa,mjenjali smo je kroz taj period,ali prof.C.nam je propisala uroantiseptike,a oni uKlaicevoj i na Rebru antibiotike).
    P.s.Sad se "sramim" kako sam ja znanjem s interneta"provjeravala" odluke prof.C.

  47. #47
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    Mi pijemo nifureten 1xdnevno. I sve ostale dodatke. Ma nije da sumnjam nego me strah. Kakve su vam bile jetrene?

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Uf,jutro je pametnije od noci,kazu nasi stari. Moje isprike na nejasnim recenicama,pisala sam nocu... Htjela sam poruciti stelafrani da nista ne ukida na svoju ruku, vec da sve pita prof.C.!

  49. #49
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Moj T. ima dvostruki pijelon i refluks visokog III st. na istoj strani (druga uredna). Kontroliramo se kod prof. Cvitković i radimo sve kak ona veli - kao što su i druge mame navele.
    jetrene probe kontroliramo 2x godišnje, urin mjesečno. Na profilaksi je i dalje i ja se osjećam sigurnije, pogotovo jer dolazi zima - za nas kritični period.
    Otprilike pred drugi rođendan je sve krenulo ko i kod vas sa teškim pijelonefritisom. Kad se ponovilo nakon godinu dana tek tad smo radili mikciju i nakon tog scintigrafiju. Mikciju bi trebali ponovit u proljeće (znači nakon 3 godine od prve i jedine do sad) i odlučit što dalje - ovisno o nalazu.
    Eto, ko i većina:profilaksa,režim pijenja i piškanja, kontrola urina i uzv.

  50. #50
    stelafran avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Sv. Ivan Zelina
    Postovi
    19

    Početno

    Jesu li vam bile jetrene dobre?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •