Stranica 93 od 94 PrviPrvi ... 438391929394 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,601 do 4,650 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #4601

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    51

    Početno

    Kupila sam i Eucerin losion i ulje za kupanje i kokosovu mast. Bankrotirat cu haha
    250 alergena zvuči super. Naručit ću je i stvarno se nadam da je to to

    A malom se bar na jednu alergiju pokazalo ili uopće nije bio uspjesan test?

    Evo sad mi žao da nisam uzela taj eucerin s masnim kiselinama, pitala me za to, znači ima za kupiti.. ovaj od 12% je nudila.

  2. #4602
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mojem malom? je pokazalo se na puno alergena ali sve smo te već prije izbacili.

    super je kaj kod Jelića možeš donijeti/poslati i svoje uzorke pa ti i to prekontrolira

  3. #4603

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Atopijski smo rješili sa klasičnom homeopatijom. Mali je bio alergičan na kravlje mlijeko i imao intolerancu na hrpu stvari. Sve, uključujući nesanicu i kožu smo sredili sa homeopatskim lijekom. Ne bih ga nikada mazala sa kortikosteroidima. Nisam bacala novac na skupe kreme. Platila sam 400kn i to je to https://www.silicea-terra.com/atopijski-dermatitis

  4. #4604
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A jeste njome riješili i alergen?

  5. #4605

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Mare555 prvotno napisa Vidi poruku
    Atopijski smo rješili sa klasičnom homeopatijom. Mali je bio alergičan na kravlje mlijeko i imao intolerancu na hrpu stvari. Sve, uključujući nesanicu i kožu smo sredili sa homeopatskim lijekom. Ne bih ga nikada mazala sa kortikosteroidima. Nisam bacala novac na skupe kreme. Platila sam 400kn i to je to https://www.silicea-terra.com/atopijski-dermatitis
    draga Mare555

    blago tebi da možeš reći "ne bih nikada"...
    drago mi je da jeste uspjeli..

    ali ima i nas koji nismo uspjeli s homeopatijom pa lijepo molim ne tako olako bacati komentare

  6. #4606
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Baš tako ptičica.

  7. #4607
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Javljam se ovdje nakon dugo vremena. Naše ljeto je bilo najgore do sada, dermatitis po nogama, češanje do krvi, buđenja i plač po noći...
    Završili smo na Šalati u dnevnoj bolnci, stavljali mokre povoje, kortići dok se nije smirilo.

    Sad je relativno stabilno, kupujem ulje crnog kima, dajem još neke dodatke, omnibiotik Panda. Pričala sam s dosta liječnika, i zaključila da ne mora nužno alergija biti uzrok dermatitisu, alergija se može i povući ali ostat će dermatitis koji nastaje zbog nedostatka kože a alergija pogoršava cijelu stvar.

    Ima alergiju na mlijeko, čeka nas još prick na konzervanse i aditive...trudim se da ne jede prerađevine, koliko mogu.

    Tko je taj dr. Jelić?

  8. #4608
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Javljam se ovdje nakon dugo vremena. Naše ljeto je bilo najgore do sada, dermatitis po nogama, češanje do krvi, buđenja i plač po noći...
    Završili smo na Šalati u dnevnoj bolnci, stavljali mokre povoje, kortići dok se nije smirilo.

    Sad je relativno stabilno, kupujem ulje crnog kima, dajem još neke dodatke, omnibiotik Panda. Pričala sam s dosta liječnika, i zaključila da ne mora nužno alergija biti uzrok dermatitisu, alergija se može i povući ali ostat će dermatitis koji nastaje zbog nedostatka kože a alergija pogoršava cijelu stvar.

    Ima alergiju na mlijeko, čeka nas još prick na konzervanse i aditive...trudim se da ne jede prerađevine, koliko mogu.

    Tko je taj dr. Jelić?
    Privatna ordinacija za liječenje alergija, mislim da nisu u Zg.

    * * *
    Jesi li probala špricati djetetu kožu otopinom ionskog srebra?

  9. #4609

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    lavko

    mi smo imali iste probleme u zadnjih 2 godine, baš je bilo gadno..
    naša mala je alergičarka od rođenja, AD dobila dijagnozu s 3 mj...


    javljam se zato da ti velim da se konačno ovo ljeto smirilo..
    i isto smo koristili što god smo mogli da dizanje imuniteta; ulje crnog kima od prošle godine (u kontinuitetu 3 pa odmor pa opet 3 mj)
    probiotik Pandu koristimo od njene 2. godine (mislim da barem 3 runde po 2 mjeseca), i još ću joj davati sigurno
    i apsolutno smatram da na taj način jesmo pomogli frajli jer joj je ovo gore pomagalo da je imunitet bolji, a odmah je i koža bila bolje
    (npr. svaki put kad bi ju napala viroza..koža je još jače reagirala)

    a kad je buknulo - kortićima
    ovo je proljeće bilo posebno grdo, svaki mjesec smo morali barem 1 rundu po 5 dana mazati kortićima..
    i onda smo otišli po još 1 mišljenje; do dr Richtera koji je dao, priznajem na moje nezadovoljstvo, i aktibiotik i oralni kortić da se cijelo tijelo riješi upale
    i...pomoglo je! (a bila sam skeptična baš jer sam apriori protiv antibiotika...)
    i još nam je dao savjet da uklonimo sve alergene koje možemo i to smo napravili (kod nas je to bilo posteljina od perja od koje se ja nisam htela godinama odvojiti..)
    nakon toga kao da se sve poklikalo
    još uvijek ima naviku češanja, ali koža je na miru (a bilo je i po licu i po vratu i po rukama jakoo)

    naša je frajla sad 10-godišnjakinja
    koliko je tvoje dijete staro?

    vidi kad tad će se smiriti, nije lako nikako..(ja nisam spavala godinama jer sam ju stavila sebi u krevet koliko se po noći češala) ali, bude..

    iz moje perspektive, držite se, puno strpljenja i olakšavajte koliko god je moguće..pa i kortićima uz dogovor s vašim dr/pedijatrom
    i korak po korak..

  10. #4610
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Hvala ti na odgovoru, moja curica ima 3 godine i isto ad od 2-3.mjeseca života. Ali nikad kao ovo ljeto i ja ne mogu dokučiti što joj je okinulo taj jači dermatitis, jer se isto hrani, isto živi..čak preko ljeta nije išla u vrtić koji ne obožava pa je stresa bilo manje.

    Mi se vodimo kod dr. Murat Sušić na šalati, tek smo došli kod nje, ne mogu reći ništa loše s time da sam ja pitala dr,. za kupke u izbjeljivaču - varikini koje se upotrebljavaju najnormalnije u Americi i rekla je dapače, i dala mi omjer vode i varikine. To su tzv.bleach baths i sad se spremam probati. Omjer je smješan, tipa 1dcl varikine na 150 l vode, tako nešto.

  11. #4611
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jelić je iz Rijeke http://www.ordinacija-jelic.hr/, ja sam svoje samo testirala kod njega s time da sam krv i sumljive stvari slala, on ima još svojih 250 testera koje prolazi. Kod klinke ( sada skoro 12-god), mi je dao rezultat da je alergična na zamjensko medicinsko mlijeko, breskvu i bijelo brašno,sve smo ponovo testirali i u bolnici s rastom i sve je bilo pozitivno ( naravno to mlijeko nismo mogli testirati) ali.. kad smo to izbacili zamjensko mlijeko mala je bila čista u roku od 2 tjedna. To je prerađevina soje, a mala je nsimko alergičana ( 1 razred) na soju, i tada ( s 3 godine, ko i prije, a i sad). do tad je sezona breze se manifestirala s krvarenjima ruku i jakim iritantnim svrbežom, najviše napadaji bronhitisa u sezoni ljeske i breze, proljeće i ambrozija. Sezojna breze iza ništa dermtološki. Mala je tek s 6godina počela mliječne proizvode uzimati.

    s malim nisam imala baš neko pozitiuvno iskustvo on ima puno alergija, od krumpira je čišćenjn više od 6 mjeseci ( a prestao ga je jest s nepunih 15 mjeseci), od piletine sam ga čistila skoro godinu dana ( dobijao je samo povremeno piletinu iz domaćeg uzgoja) a razred alergije je 1. tada je kao dermatitist nestajao.

    moj mali i tada i sada jede hranu bez bilo dodataka, ponekad pojede koju kiselinu, ali ostalo nema kod nas. I naravno i dalje je jaaako visoko alergičan na sve kaj je i bio s šest mjeseci, 15 mjeseci, ..... znači pravila nema, ali bar smo sredili kožu. Prelazak negdje oko 2.5 gonine iz jeseni u zimu ( usred rujna) nam je takvu štetu napravio na dermatitisu da do proljeća se nije nikak oporavil, išli smo i u slanu kapsulu s 2 godine, i s 3.5.
    Ovo za varikinu nisam čula, ali iskreno to nebi ni radila.
    Tek kad mu je počeo nestajati dermatitis dao je vlažne obloge, do tad je bila dermanja i jaukanje na to, i da kažem da ni on nij ja nismo spavali punih skoro 5.5 godina.

  12. #4612
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mi smo umjesto varikine koristili kupke u sodi bikarboni kod urtikarija. Mm to ponekad i danas koristi. I da, omjer varikine i vode nije smiješan nego mi se čini ok, to je vrlo jaka lužina.

  13. #4613
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Oces to nju kupati u sodu, lipi ili zobi ako smije sve je to isto. S vremena na vrijeme ja sam svojeg stavljala u hipermanganovu kupku napose kad je pokupio infekciju koze

  14. #4614
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kad ljudi čuju za kupku u varikini obično se izbezume, ali radi se o kupkama koje se rade u bolnicama, npr. uputu daje mayo cliinic http://www.mayoclinic.org/diseases-c...h/faq-20058413, tako da nije neprovjereno, nepouzdano čak niti ni alternativno.
    Ja ću najprije na sebi probati da vidim kakav je uopće osjećaj.

  15. #4615
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je ali možda ti imaš ćistu kožu ili ćistiju od nje, pa nećeš vidjeti neke nelagode, probaj prvo s sodom bikarbonom,

    dobro izvidi klopu, ( koju je čuvao ako nije išla u vrtić?), možda se ipak tu nešto krije, ako ne onda može biti napadaj ambrozije ili ovo suludo vrijeme, malo toplo, pa zima odjednom

  16. #4616
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Iskreno ja ti ne znam što bih rekla za klopu. Pokušala sam ući u trag da li je možda nešto smeta posebno, ona je službeno alergična na mlijeko, klasa 2 alergije, odradili smo i test opterećenja ovo ljeto koji je prošao dobro, bez reakcije..ja i dalje ne dajem mlijeko ni mliječne proizvode.
    Ali ljeto je sve pogoršalo. Alergologica mi je rekla da se možemo testirati do preksutra - mi smo odradili panel nutritivnih alergena i ništa. Nije uvijek alergija uzrok dermatitisa i alergija nije isto što i dermatitis. To su dva odvojena stanja i djeca koja nemaju niti jednu alergiju imaju dermatitis...problem je u njihovoj koži koja nema zaštitnu barijeru. A alergija je otegotna okolnost u cijeloj priči.

  17. #4617
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sve ja to znam, ali kod mojih je dermatitis vezan definitivno uz hranu, pelud i vrijeme oko djece. kad se određena stvar ( hrana izbačena) i pelud nije imalo tolko utjecaja. Moji imaju neke razrede 1 ili 0,pa im opet smeta, ja vidim da smeta.

    moja je klinka isto tak kao prošla test opterećenja s 4.5 godine, ali kod svakog davanja bi se osipala, tak da sam to prekinula i nastabila davati mlijeko tek nakon više od godinu dana nakon testiranja, ali prvo kozje. tada je prvotno bila razred 1, a tek s 6 godina je bila čista 0. i tada nije više imala na njega reakcije.

    kad je mala radila opterećenje, možda joj je to ipak pogoršalo status kože?

  18. #4618
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Imala je opterećenje krajem 6.mjeseca i za neka 2-3 tjedna koža poludila. Znalo mi je pasti napamet da nije mlijeko pogoršalo stvar...koliko se to dugo čisti?

  19. #4619
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ovisno od 2 tjedna do godinu dana

    status kože joj je bio bitnije lošije nego prije opterećenja?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.09.2017. at 12:28

  20. #4620
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A da..sad sam baš jadna, ja sam to nekako objašnjavala vrućinama, ali da, baš nikad nije bilo tako loše. I nisam joj poslije uopće davala mlijeko.
    Prošla su tri mjeseca od tada.
    uf...

  21. #4621
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ali sad je bolje nek tada , kaj ne? hoće li surađivati?( moj u toj dobi nije htio) radi vlažne obloge, maži s masnim kremama, mi smo tad uveli i gavezovu mast. Ćišćenje je relativan pojam velik kod klinke je to bilo 2 tjedna , kod klinca i godina dana

  22. #4622
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Bolje je ali recimo ona prije toga nijeimala noćna češanja. Sad ih ima.
    Hoće zavoje ako baš mora, mazala sam s cijelim arsenalom krema, sad imamo kremu za njegu koju rade na šalati, čini mi se dobra. Mažemo je često.

  23. #4623
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    svaki put kad stigneš stavi i vlažni zavoj, ali svakak prek puno kreme ( mi smo stavljali one blazinice iz dm http://mikkasmatchbox.com/moje-hg-bl...inke-babylove/ natopljenu s mlakom vodom i prek toga zavoje. Probaj http://www.eucerin.hr/proizvodi/atop...sion-za-tijelo nama je on bio jako dobar

  24. #4624
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Iskreno mene ti taj dermatitis muči na više razina - dermatološkoj, gastroeneterološkoj i imunološkoj. I sad sam se toliko pogubila da više ne znam što je bilo prvo.

    Čitam na jednoj grupi kako je jedna mama izbacila djetetu mlijeko, šećer, gluten. To je dosta, i razmišljam da još eliminiram gluten, ova prva dva jesam, šećer donekle...ali gluten mi je veliki zalogaj.

    Onda, deterdženti...to želim sve eliminirati, lagano prijeći na eko varijante, ocat, soda bikarbona...Našla sam neke na iherb-u, i tako.

    I onda na kraju, imunitet. To nemreš puno ali ono što mogu ću raditi.

  25. #4625
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Recimo moj ne jede gluten, kasnije je i potvrđena alergija i na to. Ja sam prvaka jedno vrijeme u sodu bi karbona pa prešla na Tide senzitiv, a sad sam na Dashu cca godinu i pol.

  26. #4626
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno mene ti taj dermatitis muči na više razina - dermatološkoj, gastroeneterološkoj i imunološkoj. I sad sam se toliko pogubila da više ne znam što je bilo prvo.

    Čitam na jednoj grupi kako je jedna mama izbacila djetetu mlijeko, šećer, gluten. To je dosta, i razmišljam da još eliminiram gluten, ova prva dva jesam, šećer donekle...ali gluten mi je veliki zalogaj.

    Onda, deterdženti...to želim sve eliminirati, lagano prijeći na eko varijante, ocat, soda bikarbona...Našla sam neke na iherb-u, i tako.

    I onda na kraju, imunitet. To nemreš puno ali ono što mogu ću raditi.
    Pa čak i ne mora biti. Evo, jelena.O će ti sve lijepo objasniti... Imaš umjesto pšenice kukuruz, pir, rižu, heljdu, proso, zob... amarant i quinoa itd. Samo treba promijeniti mentalni sklop.

  27. #4627
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    E ali njoj nema koristi da to radi samo doma, a u vrtiću jede svašta. Iako nema papira može se tražiti pokusno to i u vrtiću ali treba to progutati, meni s papirom je ponekad bilo teško, mada je bio jedan mali u klinkinoj grupi čija je mama tvrdila da mu smeta kiseli zelje i bazulj, ali to je na sreću jednom do dva puta tjedno, pa su mu tako i kuhalli, za razliku od mojeg kojem su svaki obrok morali posebno kuhati. I još treba djete naučiti da samo to ne uzima, možda je to sad malo teže objasniti, ali vrijedi pokušati. U svakom slučaju sretno

  28. #4628
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Lavko a kakvo mlijeko mala pije, pisala sam da mojoj klinki očito nije pasalo medicinsko mlijeko koje je pila, prerađevina soje, možda i tvojoj ne paše mlijeko.
    Klinac je trebao pit mislim tvoje cat... Ali on to nikako nije htio jesti, posle se nisam ni htjela truditi, napose kaj sam imala iskustvo s klinkom od prije.

  29. #4629
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Lavko, da li ste bili na testiranju za alergije, recimo na Srebrnjaku?

  30. #4630
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    E i jos jedna sitnica nemoj dat da djetetu rade crtanje po licu, i lakiranje noktiju, mislim da to nije pretjerano ok ni za zdravu a kamoli za takvu kozu

  31. #4631
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Znači kod nas šok. Jelena čini mi se da si imala pravo...ja naivna mislila da je od sunca i vrućine. IgE je porastao sa 117 na 500 i nešto u razmaku od pola godine.
    U lipnju smo radili opterećenje. Dr kaže da je moguće da je to i dalje reakcija na mlijeko.
    Iskreno sam se zaledila, ne znam zašto, nisam mislila da je to..ali je. Ili nešto novo.

    kako god bilo, grizem se zbog tog opterećenja što sam ga dopustila.

    Sad čekamo da se koža u potpunosti oporavi da bi mogli raditi testiranje na inhalacijske alergene i konzervanse i aditive. Ostalo jesmo.

    Jelena, mogu ti poslati pp da popričamo?

  32. #4632
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    naravno šalji kaj hoćeš može i ak trebaš i na viber, wh ili slično, samo reci


    je i meni je bilo žao kad je mala išla na opterećenje i na svim papirima lijepo piše, kak je sve uredno prošlo, kad ono šipak, sad iz istog razloga nedam nikakva opterećenja za klinca

    moja je s tri godine dobila urtikariju sličnu kozicama ( bar je tak svima izgledalo) od zamjenjenog kolača u vrtiću moš misliti kolko je moglo unutra biti mlijaka, da bi kasnijom reakcijom ispalo da je to zapravo bila alergija na mlijeko.


    očisćen mi je boks pa se raspucaj

  33. #4633
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Poslala pp

  34. #4634
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i ja

  35. #4635
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nije me dugo bilo na temi što znači da je stanje bilo do sada poprilično dobro.

    Prvo da napišem da je početkom mjeseca krenula trenirati plivanje ali mi se ne čini da je potaknuto time, međutim može biti da klor pomaže lošijem stanju kože.
    Vjerujem da ovo vrijeme kao i inače utječe poprilično. Najgore su te temperaturne razlike od 15-20 stupnjeva od jutra do večeri.
    Pregibi ruku i nogu su klasični dermatitis samo jačeg intenziteta nego zadnjih godina i tu mi je sve jasno.
    Ono što je novo tj. nikada nije bilo ovako jako su crvene fleke oko usta koje traju već 10 dana. Ujutro su manje izražene, kao koža koja se ljušti a do navečer baš crvene.
    I navečer kreće užasan svrab po cijelim nogama (koža je izrazito suha) i taj neki osip koji izgleda ispupčeno kao koprivnjača ali nije kao kod klasične koprivnjače u većim krugovima već pojedinačno ispupčeni kružići. Eh, jesam objasnila!
    Ima li netko takvog iskustva, šta je to, jel to alergija na hranu ili nešto drugo?

  36. #4636
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nije me dugo bilo na temi što znači da je stanje bilo do sada poprilično dobro.

    Prvo da napišem da je početkom mjeseca krenula trenirati plivanje ali mi se ne čini da je potaknuto time, međutim može biti da klor pomaže lošijem stanju kože.
    Vjerujem da ovo vrijeme kao i inače utječe poprilično. Najgore su te temperaturne razlike od 15-20 stupnjeva od jutra do večeri.
    Pregibi ruku i nogu su klasični dermatitis samo jačeg intenziteta nego zadnjih godina i tu mi je sve jasno.
    Ono što je novo tj. nikada nije bilo ovako jako su crvene fleke oko usta koje traju već 10 dana. Ujutro su manje izražene, kao koža koja se ljušti a do navečer baš crvene.
    I navečer kreće užasan svrab po cijelim nogama (koža je izrazito suha) i taj neki osip koji izgleda ispupčeno kao koprivnjača ali nije kao kod klasične koprivnjače u većim krugovima već pojedinačno ispupčeni kružići. Eh, jesam objasnila!
    Ima li netko takvog iskustva, šta je to, jel to alergija na hranu ili nešto drugo?
    Iz rukava: 75% klor, 25% ostalo (vrijeme, početak grijanja, eventualno nešto od hrane...)

    Ja nisam toliko osjetljiva na klor (eventualno mi oči znaju biti problem, ali i inače imam suhe oči i koristim povremeno umjetne suze) ali mm zbog toga ima ograničen pristup bazenu u nekim dijelovima godine. Isti simptomi na rukama i nogama... Zbog kralježnice mora plivati, a zbog kože mora paziti da ne pretjera s tim.

    Spas: uljna kupka

    Doma kad dođete s bazena, dijete se mora doooobro oprati u čistoj vodi. Ako imate kadu, uvali joj unutra žlicu ulja crnog kima ili alternativno bilo kakvog - maslinovog / konopljinog / jojobinog ulja + žlicu običnog mlijeka ili vrhnja (može i bademovo, baš je svejedno - to služi da se ulje bolje rasprši, tj. da ne ostane "mlakica" na jednom mjestu). Može se umjesto mlijeka staviti limunov sok (1:1 tj. na svaku žlicu ulja staviš žlicu mlijeka ili limunovog soka, ali za suhu kožu taj limun nije najsretnije rješenje - to ja koristim za sebe jer mi fino miriši). Možeš dodati i koju kap lavandinog ulja, od toga se bolje spava.

    Ne daj da kožni problemi onemoguće djetetu uživanje u onom što voli. Može se nakon kupanja namazati još i losionom s bademovim uljem (to ja radim) ali možda je bolje u početku probati bez toga, jer te komercijalne stvari znaju imati konzervans, pa bude jednako toliko kontraefekata koliko i koristi. Nek premaže pregibe običnim uljem crnog kima ili bademovim. I vodi računa da dijete DOVOLJNO PIJE da bude hidrirana i iznutra.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.10.2018. at 11:53

  37. #4637
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    reakcija na klor. moj je zbog toga odustao od plivanja nakon 5 godina.
    prije treninga namazati noge kremom. nakon treninga dobro se istusirati. dovoljna je samo voda. i onda opet namazati kremom.
    naravno, vrstu kreme treba pogoditi.

  38. #4638
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Uh Peterlin, toga sam se bojala da nije klor jer toliko uživa da bi me srce boljelo da zbog toga mora odustati.
    Jučer sam joj rekla da mora obaviti liječnički jer bez toga neće moći trenirati i rekla je samo dobro, a inače vrišti na spomen doktora...toliko je zavoljela to plivanje.

    Kupila sam tu uljnu kupku i kremu. Imamo samo tuš kabinu tako da ju samo tuširam s tim. Truditi ću se svim silama da ju to ne zaustavi u treniranju.

  39. #4639
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Buni me to što npr. u petak prije treninga se skinula i bila je sva osipana i čohalo ju je jako i ja joj kažem da ako joj je tako jako ne ide plivati, ali nije htjela odustati. Kad je izašla iz bazena to se sve povuklo i nakon što smo došli kući nakon nekih sat-dva je krenulo ponovno. Krenulo je znači u petak prije treninga, a prije toga je u bazenu bila u srijedu, pa sam mislila da zato možda nije klor.

  40. #4640
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    mitovski, nadam se da ćete uspjeti. Daj joj crni kim i oralno, ako joj se ne sviđa okus - ima i u kapsulama. Do 12 godina 1 čajna žlica dnevno (koliko godina toliko kapi). Nakon 12 godina i 2 čajne žlice. Ako uzmeš kapsule - ja sam obično davala po dvije za jednu čajnu žlicu. Dugo nam nije trebalo.

  41. #4641
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Buni me to što npr. u petak prije treninga se skinula i bila je sva osipana i čohalo ju je jako i ja joj kažem da ako joj je tako jako ne ide plivati, ali nije htjela odustati. Kad je izašla iz bazena to se sve povuklo i nakon što smo došli kući nakon nekih sat-dva je krenulo ponovno. Krenulo je znači u petak prije treninga, a prije toga je u bazenu bila u srijedu, pa sam mislila da zato možda nije klor.
    Možda se ipak može priviknuti. Nemojte baš odmah odustati, ali pitaj i trenera imaju li oni kakvih iskustava...

    Sad sam malo pronjušila po internetu atopijski+klor i dobila ovo - opis preparata koji služi za stvaranje barijere za osjetljivu kožu. Nemam nikakvih iskustava s tim, ali bilježim i sebi da pokažem mužu. Eto, možda se pokaže korisnim: https://www.vasezdravlje.com/modules...66-special.pdf

  42. #4642
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ima krema Bariera mi smo je pred par godina imali za more. poslije plivanja dobro otuširati i odmah još vlažnu namazati s kremom nama je ok https://www.eucerin.hr/proizvodi/atopicontrol

    možda ne bi bilo loše uvesti i aeriusa uz kim bar u početku.

    vidi da ipak slučajno nije nešto i od hrane pa da reagira i na to

  43. #4643
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Za sada sam uzela ovo, fino vlaži kožu..mažemo 2-3 dana pa ću vidjeti:

    https://www.uriage.com/SA/en/product...te-universelle i ovo


    https://www.uriage.com/BE/fr/produit...ante-apaisante

    Prije smo koristili i Adermu i Eucerin, ma svašta...nisam nešto primjećivala ali svakako nešto moramo.

  44. #4644
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Sve je to dobro, samo dobro dooobro isperi klor s kože prije primjene.

  45. #4645

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja nisam ni prišla bazenu a imam slične probleme sa kožom, samo blaže, poslednjih desetak dana. Najgore su mi lice i noge, koža se blago ljuska i svrbi tu i tamo. Ubija me kombinacija jakog vetra i oscilacija temperature, ali meni pomaže bilo kakva hidratantna krema bez puno aditiva i hemije. Osim toga, procvetale su kasnojesenje alergogene biljke - peleni, hrizanteme, asteri, itd., tako da moguće da joj smeta i nešto od polena, pa možda i pomogne neki oralni antihistaminik, mada ja najviše koristi vidim od upornog mazanja kože. I klonim se sitetičke odeće kad god mogu, jer mi jako pogoršava svrab.

  46. #4646
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Je li se ikome dogodilo da je na mjestima dermatitisa dijete izgubilo pigmentaciju? J. je na pregibima laktova..s unutrašnje strane izgubila pigmentaciju.
    Pedijatrica je pogledala i odmahnula rukom kao to je normalno kod dermatitisa i to se događa- možda se vrati a možda ne. Još mi tvrdi da joj je sigurno i prije bilo a nisam vidjela. Ovo ne možeš ne vidjeti jer je veća površina a ona dermatitis ima od 1.g života. Nije nam ovo novo.
    Ne znam da li da idem kod dermatologa ili da to tako prihvatim. Ne bih voljela da mi netko poslije kaže gdje ste bili, moglo se ublažiti ili nešto.

  47. #4647
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    moj ima na par mjesta baš to bez pigmentacije, nije velika površina, ali većinom tamo gdje je imao kozice bar tako mislim

  48. #4648
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj ima na par mjesta baš to bez pigmentacije, nije velika površina, ali većinom tamo gdje je imao kozice bar tako mislim
    Njoj je veća površina...unutrašnjost lakta i širi se prema vanjskom dijelu ruke i vidi se onako rub bez pigmentacije. To gdje su nekad bile kozice imam i ja ali to je kao ožiljak mali nema veze s ovim.

  49. #4649
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Sin ima na zapescu fleke. Kad je bio malen imao je ogromnu ranu koju smo mazali slabijim korticima pa se zakompliciralo, duboka i velika rana je bila.
    Ostalo je manje vise stomse dermatitisa tice ok.

  50. #4650
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Mislim da smijem tu pisati,ako kome treba pidzama,šivsna za 4-6 godina sa zaštitom nek se javi, poklanjamo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •