Stranica 94 od 94 PrviPrvi ... 4484929394
Pokazuje rezultate 4,651 do 4,691 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #4651
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Podižem... Beba sad će 7 mjeseci, počeli s dohranom polako, tikvica, koraba, jabuka, uvoodila po 5 dana svaku. Počelo je s crvenilom guze, na kraju izbija alergija po cijelom tijelu, ne mogu razabrati od koje namirnice. Obzirom da je stariji imao iste probleme, ja izbacujem mlijeko, jaja i orašasto jer dojim. Doktorica propisuje kremu s kort.razblaženu i situacija se smiruje. Jučer završili 5 dana terapiju, danas nakon stolice, guza opet jako upaljena. Šta da radim, da stanem s dohranom par dana pa vidim hoće li se smiriti ili da nastavimo? Obradu sad ne možemo raditi dok traje ova epidemija. Ne koristim omekšivace, ispirem 2 puta vep, prošli školu atopije zbog starijeg...

  2. #4652
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Drži se toga kaj di izbacila možda ni trebalo i još nešto biše,vjerovatno svinjetina i riba,gluten
    Polakše s dohranom
    Prekini par dana pa počni riža žganci pa onda povrće

  3. #4653
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Zasada neću izbacivali ostalo, ali ću par dana stati s do hranom pa ćemo krenuti s palentom i vidjeti

  4. #4654
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pisala sam na drugoj temi prije 10 dana ali nije aktivna pa ću ovdje. J. još uvijek ima problem i s dermatitisom ali i već nekoliko godina se žali na trbuh i da ju muči. Doktorica je dala test na celijakiju i mlijeko i pšenicu. Sve je negativno osim pšenice koja je razred 1. Je li moguće da joj tako mali razred stvara tolike probleme. Sve druge alergije su joj inače razred 4,5 i 6 pa me ovo čudi.

  5. #4655
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Pisala sam na drugoj temi prije 10 dana ali nije aktivna pa ću ovdje. J. još uvijek ima problem i s dermatitisom ali i već nekoliko godina se žali na trbuh i da ju muči. Doktorica je dala test na celijakiju i mlijeko i pšenicu. Sve je negativno osim pšenice koja je razred 1. Je li moguće da joj tako mali razred stvara tolike probleme. Sve druge alergije su joj inače razred 4,5 i 6 pa me ovo čudi.
    Da, može.

    Evo malo tuđe pameti - ovdje je objašnjeno u čemu je razlika između alergije na gluten i intolerancije (što je možda slučaj kod tvoje kćeri):
    http://www.alergijaija.com/2018/02/2...ju-na-psenicu/

    Lijepo piše da se intolerancija manifestira kao problem s probavom i sa stanjem kože.

  6. #4656
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Je može ,moja ima soju 1. razred isto jako velike probleme
    Uzeti mi sestra 50+ ima sve testove na celijakiju,gluten negativni radila i gastroskopiju ali had pojede komadić nečeg s glutrnom em katastrofalna koža ,em druge probavne smetnje
    Ti ju napalo u dobi 50+

    Moj je bio negativan na pileće meso ali isto bio pod dermatitis kad sam napokon izbavila i to malo piletine koju je htio trebalo mu je samo godinu dana da se očisti skroz a imao je samo rad jamice na rukama i nogama
    Nadam se da tvoja ipak ne jede to kaj joj je 5. I 6. razred


    Na kojoj temi si pisala? Jer ja nisam vidjela da je bilo nešto podignuto
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.07.2020. at 15:13

  7. #4657
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je može ,moja ima soju 1. razred isto jako velike probleme
    Uzeti mi sestra 50+ ima sve testove na celijakiju,gluten negativni radila i gastroskopiju ali had pojede komadić nečeg s glutrnom em katastrofalna koža ,em druge probavne smetnje
    Ti ju napalo u dobi 50+

    Moj je bio negativan na pileće meso ali isto bio pod dermatitis kad sam napokon izbavila i to malo piletine koju je htio trebalo mu je samo godinu dana da se očisti skroz a imao je samo rad jamice na rukama i nogama
    Nadam se da tvoja ipak ne jede to kaj joj je 5. I 6. razred


    Na kojoj temi si pisala? Jer ja nisam vidjela da je bilo nešto podignuto
    Ma ne jede lješnjak jij je visok sve ostalo visoko je inhalaciono.. Grinje, breza, ambrozija, prašina, lijeska to je sve 5 i 6.
    Uz dermatitis, cjelogodišnji rinitis, alergijsku astmu ona se godinama žali da ju muči trbuh ajmo reći 1-2 puta tjedno. Međutim zadnjih mjeseci je to svakodnevno. Muči ju trbuh i jako se napuše pa je doktorica dala testiranje na celijakiju i mlijeko i pšenicu. Pšenica je razred 1.

  8. #4658
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    I kaj je sad savjetovala teta T.?

  9. #4659
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I kaj je sad savjetovala teta T.?
    Čekam da mi kaže kad ju mogu nazvati.

  10. #4660
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kaže naša pedijatrica koja je i alergolog da 4 tjedna izbacimo i pšenicu i mlijeko pa onda vidimo. J. koja je inače veliki izjelica i gurman je to čak neočekivano dobro prihvatila nakon prvog šoka. Rekla je da se nada da će joj to pomoći da ju prestane mučiti trbuh. Ja se pak sad moram snaći u moru svega što i kako.

  11. #4661
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Kaj buš umjesto kruha?

  12. #4662
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj buš umjesto kruha?
    Pa ima bezglutenskog kruha i tjestenine u svakoj većoj trgovini.

  13. #4663
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Znam ja kaj ima
    Pitam kaj planira ona
    U tvornici zdrave hrane imaš jeftinije tijesto pasta d oro
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.07.2020. at 17:22

  14. #4664
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Za početak sam našla bezglutenski kruh ali nije nam kruh ni toliki problem jer ga ni prije nije jela puno.
    Našla sam u Lidlu baš su imali neku bezglutensku ponudu a i u Sparu koji mi je ispred kuće ima dosta toga.
    S obzirom da ne smije orašasto tu nam otpada tipa bademovo mlijeko i brašno. Mogu li se od bezglutenskog brašna napraviti npr. muffini? Evo danas se ne žali da ju muči trbuh oa ćemo vidjeti.

  15. #4665
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Mafine napravi od kukuruznog i heljdin,tižinog brašna
    Imaš onaj brzi voćni kolač pa po njemu
    Moj pije rižino mlijeko iz dm onaj s Ca

    Kupovina bezgluteinskog brašna baš i nije neka sreća,jer u njega stave zamjene da glumi pravo brašno,ima ih više tipova ,ali recimo moj ne smije ni jedan od njih

  16. #4666
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo da se javim. Prošlo je tjedan dana kako ne jede pšenicu i ne pije mlijeko. Ono što smo primjetili je da joj se trbuh više ne napuhuje i moram priznati da je koža bolje i ne svrbi ju više toliko (sad je li to samo faza koja dođe ili je zbog pšenice i mlijeka vidjeti ćemo). Mučnine su još uvijek prisutne ali bih rekla 70-80% manje. Kaže doktorica da pšenici treba 3-5 tjedana da izađe iz organizma. Dala nam je još i uputnicu na Helicobacter kad se vratimo s mora. Danas putujemo na more pa će bar malo odahnuti od tog alergijskog rinitisa koji ju strahovito muči zadnja 2 tjedna.
    Promjenu prehrane je podnijela začuđujuće dobro, kao da oduvijek tako jede.

  17. #4667
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Bravo
    Nadam se da si pripremila sve kaj treba od stvari za kuhanje
    Sretno

  18. #4668
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jooj jedna torba je samo s njenom hranom a druga s njenim lijekovima. Idemo na Pag i Korčulu pa sam se od straha opskrbila.

  19. #4669
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Moraš tako u većini mjesta na moru ne bi ništ našla u dućanu kaj bi joj pasalo,ja isto moram svašta pakirati .jedne godine u zd županiji nisam u dva mjesta našla puretinu.
    Ajde pa nema toliko lijekova ili je mala torba
    Bit će sve ok
    Nadam se da neće biti problem s njegovima
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.07.2020. at 12:34

  20. #4670

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Lokacija
    GB
    Postovi
    1

    Početno

    Lijepi pozdrav svima. Nisam se nikad registrirala na nekom forumu niti pisala na njemu pa ako nešto krivo radim molim da ne zamjerite. Želim napisati svoje iskustvo sa atopiskim dermatitisom kod djece. Moje djete ima 4 i pol godina i gotovo od rođenja ima jednu "flekicu" na listu koju nismo baš previše ni tretirali kremicama jer se nije širila i nije stvarala neke probleme. Međutim, predprošle godine u jesen čim je počela sezona grijanja primjetili smo kod njega suhu kožu promjene u vidu flekica i krugova uglavnom po butinama, pregibu iza koljena i ramenima. Pedijatrica rekla dermatitis. Njegujte kožu raznim kremama za ovlaživanje i nije dala kortikosteroide jer kao nije strašno. Bilo je sve gore do proljeća prošle godine, kad zbog korone nismo mogli posjetiti liječnika. Dijete je imalo jako crvenilo po cjelim nogama i na dijelu ruku, jak svrbež i bilo je strašno za vidjeti. Kontaktirali smo privatno dermatologa koji je tražio da slikam pa je na osnovu slika propisao kremu. Krema je pomagala dok bi s njom mazali, čim prestanemo par dana sve se vraćalo. Čim se moglo posjetili smo svog dermatologa koji je potvrdio da je u pitanju dermatitis, preporučio lipikar mlijeko za svakodnevnu njegu i kremu sa kortikosteroidima po potrebi. Moram napomenuti da je stanje tad već bilo puno bolje jer je i vrijeme bilo toplije. Moram reći da je preporučio i more. Doista preko ljeta se koža u potpunosti očistila. Čim je krenula jesen, grijanje, zatvoren prostor, deblja odjeća koja često nije pamučna počeli su i problemi. Stanje je opet bilo jako loše, zahvaćenost kože je bila 60 do 70%. Dermatolog dao ponovo iste preporuke. Uzevši u obzir sve, nismo bili zadovoljni riješenjem. Poboljšanje je tu samo dok koristimo kortikosteroide. Počeli smo istraživati, čitati, raspitivati... Sjetila sam se da sam starijoj djeci kad su imali kozice u vodu za kupanje dodavala kalijev permanganat i kašu od zobi i to bi smirilo svrbež. Počela sam to primjenjivati i kod njega jer je koža bila jako upaljena i nikakve proizvode za njegu nisam mogla koristiti jer bi ga jako peklo. I nakon prvog kupanja sam primjetila da je koža mirnija i manje crvena. Da napomenem, uzela bi obične zobene pahuljice, smiksala sa nešto tople vode i isula u čarap koji bi potom stavila u vodu za kupanje i s njim bi lagano prelazila preko kože. Na kraju bi iscjedila još malo te sluzi koju pusti zob i s tim namazala cijelu kožu i tako ostavila da se osuši. Olakšanje je stvarno došlo brzo. U međuvremenu sam našla i neki probiotik specijaliziran za atopiski dermatitis. Dođe u prahu u kesicama, 20 kom u pakiranju. Neznam smijem li napisati kako se zove. Ja sam njemu davala jednu kesicu u mlijeku svaki dan. Može i po dvije, ali ja sam davala jednu. Za 20 dana kad smo potrošili jedno pakiranje uz kupanje sa zobi, negova se koža OČISTILA. Ostala je samo različita pigmentacija na djelovima odnosno blago šarenilo kože. Još da napomenem da sam za to vrijeme izbacila sve skupe kreme za njegu kože i nakon kupanja i još par puta kroz dan kožu mazala običnom dječjom kremom za guzu, bolje što masnija. Dok bi bio u kući cijelo vrijeme bi bio u laganoj pamučnoj pidžami. E nakon tog, djete se razbolilo, dobio je antibiotik. Treći dan korištenja antibiotika dermatitis se počeo vraćati. Deseti dan, do kraja antibiotika bili smo opet na početku!!!
    Imala sam veliku potrebu podijeliti ovo iskustvo. Znam koliko ima očajnih roditelja, kakva sam i sam bila. Mom je djetetu pomoglo, nadam se da može još nekom. Ne kažem da su uzroci kod svakog isti ali vrijedi pokušati...
    Moj je zaključak, što više prirode, što manje kemije, u hrani, u higijeni doma i osobnoj higijeni i njezi, te općenito u životu koliko je to u današnje vrijeme moguće.
    Sve vas volim i od srca želim da ovo nekom pomogne. Oprostite što je ovako dugo...

  21. #4671
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Bok! Dobrodošla!

    Možeš slobodno navesti o kojem se probiotiku radi. Ja sam mom malom u početku davala Lactibiane, zadnjih godina Vitality Simbiotic Premium. Uz to i D3 vitamin, to su me uputili znalci. Danas ima 5,5 godina, više-manje je ok, jedino cijelu ovu jesenskozimsku sezonu muku muči s pečatima na vanjskoj strani šaka. Boražina nažalost baš ne pomaže, svašta nešto pokušavamo, labelo, melem za atopičnu kožu, nije bajno.

    Antibiotik nažalost napravi totalni darmar dermatitisu, ma općenito bilo kojem organizmu, ako se ndB ponovi, poduplaj probiotik. Nadam se da ćete se vratiti na staro stanje kože vrlo brzo!

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  22. #4672

    Početno

    Evo mog iskustva s jednim djetetom, a s drugim je sada borba.
    Mom I se ad prvi puta pojavio na ramenu kada je imao 8 mjeseci. Dr. dala beloderm, s tim smo mazali samo koliko smo morali, ali sam skuzila da mu smetaju metalne kopčice na bodiju pa smo izbacili svu odjeću gdje je metal dolazio u dodir s kožom i to se smirilo pa smo odahnuli.
    Kada je imao 4 godine ad se opet vratio, ali ovaj puta na rukama (točnije gornji dio dlana između prstiju i po prstima). E tu smo imali muku, dr. je naravno odmah dala kortikosteroide, a meni se kosa odmah digla na glavi jer sam već podosta čitala o ad-u i kortićima. Kao što sam i pretpostavila, nakon mazanja s tim prošlo je 5 dana i sve se vratilo duplo gore nego što je bilo. Odvela sam ga kod privatnog dermatologa koji je dao druge kortiće i hrpu nekakvih krema uz napomenu da moramo promijeniti sapun. Sve smo napravili po preporukama, a na bolje nije išlo. Negdje u 6. mjesecu je stanje bilo takvo da je on imao otvorene rane po rukama, ni jedna krema nije pomagala, nikakvi sapuni, išli smo na testiranje za alergije i nije se otkrilo ništa.
    Onda smo otišli na more i koža se skroz očistila. Vratili smo se kući i čim se koža očistila od morske soli sve je počelo ponovo. S obzirom da je more pomoglo, a ja iskreno dr. više nisam vjerovala, kupila sam u trgovini običnu pašku sol, ubacila par žlica u vodu i I je namakao svaku ruku po 10 min. Nakon toga sam debelo mazala sa pavlovićevom i koža mu je bila čista. Dr. nas je poslala kod dermatologa dok je još imao tragove ad, a dermatolog nas je poslao na bris ruku i analizu strugotina s ruku da se vidi je li se uhvatila kakva bakterija zbog rana. Našli su bakteriju i dobio je antibiotsku kremu pa se to riješilo tim putem. Koža mu je sada čista, a kada primjetim da mu je malo suha samo napravim slanu kupku i namažem pavlovićevom i sve bude ok. I moram napomenuti, vrtićki sapun mu je smetao tako da smo kupili običan palmolive sa medom i mlijekom koji koristimo i kod kuće i nosi svoj ručnik u vrtić za brisanje ruku jer oni njihovi ubrusi jako grebu. Tu borbu smo, zasad, dobili.
    A sad nam stupa na scenu M. Njoj je koža na vratu i pregibu ispod koljena crvena, suha, češe se i stvara kraste. Naravno dr. je dala kortić. Ne znam ni sama zašto sam mazala jer se ionako opet vratilo na staro. Dermatologinja je dala drugi kortić, a ni taj ne pomaže.
    Kada su mi dečki imali vodene kozice pravila sam im kupku od zobenih pahuljica za smanjivanje svrbeža i upalilo je pa sam probala sad i njoj i smiri joj svrbež.
    Od krema smo probali a-dermu, avenue, bepanten, melem, pavlovićevu i kada joj je vlažilo, sudokrem. Držimo se pavlovićeve jer joj je koža jako suha i dodala sam sad još i aloe vera gel prije pavlovićeve pa ćemo vidjeti kako će to funkcionirati.
    Prije spavanja joj prebrišem crvene dijelove gazom namočenom u slanu vodu i preko dana mažem kad god joj mijenjam pelenu. Crvenilo se opet počelo pojavljivati jer smo prestali taman s kortićima. Idemo kod dermatologa sljedeći tjedan pa ću vjerojatno tražiti da ju pošalje na iste pretrage kao i brata.
    Nadam se da ćemo njoj puno brže otkriti što je da ne mora prolaziti sve što joj je prolazio brat...

  23. #4673
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A hrana?

  24. #4674
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Josipa, a da odvedete djecu u slanu sobu? Mojima je to puno pomagalo, ali imali su većih problema s disanjem nego s kožom.

  25. #4675
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Slana soba je vjerovatno dobra
    Koliko to najmanje ima godina? Jel ga stariji hrane? Što jede?

    Moja borba s dvoje djece ,kod manjeg puno više alergena nego kod klinke,puno više vremena ne treba da preraste pojedini alergen .Do pete godine to dijete a ni ja nismo spavali po noći
    Kreme jedino eucerin mu padao,kod klinke je ista krema bila zgoditak.
    Svakako ispitati alergene,ali i kod masu alergena koji su 0 ili 1. razred se dešava da zapravo se ne može konzumirati jer su vanjske reakcije ,prevelike ali se može desiti isto i kod unutarnjih
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.04.2021. at 12:48

  26. #4676
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima li neko rješenja ako se atopijski oko ustiju javlja stalno, cim prestanemo mazati kremama? Kad mu izbije dobio je Afloderm, i nakon toga Protopic
    I to odradimo, za par dana opet kreće.

    Prošlo proljece smo bili kod dermatologa u Vinogradskoj, prva ga narucila na kontrolu da će tada odraditi alergo test. Na ljeto dosao sa čistim licem, neka živčana dr me napala zasto bi on isao na alergo test, kao da sam ja to trazila. I to je bilo to.

    Sad je tjedan dana bio kod bake bez krema i dosao sa inficiranim ekcemom, sve mu zute kraste bile

    Stvarno sam već očajna, morat cu i dr njegovog kontaktirati (prebačen je od pedijatra nedavno pa s dr još nemamo iskustva)

  27. #4677
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Pazi da nije impetigo mozda.

  28. #4678
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa prije nego smo išli u Vinogradsku sam mislila isto, po slikama

    Ali cijelo ljeto mu bilo super i na jesen. Sad preko zime katastrofa

  29. #4679
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Pa prije nego smo išli u Vinogradsku sam mislila isto, po slikama

    Ali cijelo ljeto mu bilo super i na jesen. Sad preko zime katastrofa
    Hladno vrijeme je jedan od pokretača. MM godinama ima veselje s tim, ali ne toliko po licu nego po rukama i oko gležnjeva. U akutnoj fazi koristi Elocom kremu ili otopinu u losionu, to ide na recept.
    Ostalo: Pantenol je isto ok, npr ovo https://www.jgl.hr/proizvodi/pantexol.

    Bitno je da se koža ne isušuje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.02.2023. at 14:25

  30. #4680
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Zaboravila sam spomenuti ulje crnog kima, ali ima u ranijim postovima

  31. #4681
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Preporučuju po netu i neku mislim Eucerin liniju. Ali ovo od jgl mi se čini bolje.

    Dr je preporučila bioderminu abc perioral, ali nismo bas primijetili neku pomoć

  32. #4682
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ovaj pantexol ti je bepanten krema ako je imas doma.

  33. #4683
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    E to smo mu jednom mazali pa je plakao da ga peče od nje

  34. #4684
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Uz mog iskustva nije svaka krema za svakog ista. Nekom pase jedna nekom druga.
    Mazanje kremam s ureom kod nas pomaze.
    Pitaj u ljekarni jel ti mogu dati testere za kreme za atopicare. Pa iaprobajte koja vama pase. To da ga pece je moguce. Moj je od Avene Trixere pocrvenio kao rak.

  35. #4685
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    https://www.ljekarna-marusic.hr/proi...is-krema-50-g/ mojima nije bila ok, ima sastojak kikirikija, Mustela isto koma,eucerin https://www.ljekarne-pavlic.hr/produ...snih-kiselina/, čak nekad bili i 20 posto ili za tijelo https://www.google.com/search?q=euce...WM716Af3lwQ81M, patiti da Elokom i inačice kortiča ne mazati na predjela koja su dostupna suncu i svakako ograničiti upotrebu na minimum. Vidjeti da pozadina dermatitisa nije neka klopa. Zima isto zna napraviti kaos , moj je uslijed jedne hladnije zime početkom rujna znao biti ljuskav i crven do proljeća.

  36. #4686
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Probaj saznati što su jeli kod bake možda je neka novina ili nečega pretjerano jeo, ako do sad nije bio toliko žuti.

  37. #4687
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma baka je mazala kojekakvim kremama i vjerujem da je i to imalo utjecaj.

    S dermatologicom smo prošli sve, nije utjecaj nikakve hrane. Prvi puta se pojavilo u jesen/zimu 2021.kad je krenuo u školu i kad su tamo nosili maske. Pa sam povezala s time. Ali sad više nema maski i ponavlja se.

  38. #4688
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ali alergije bilo kakve mogu nastati bilo kad u životu, ne manifestiraju se sve kroz dermatitis ( ali kod mojih je počelo kroz dermatitis ....... )

  39. #4689
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    E to smo mu jednom mazali pa je plakao da ga peče od nje
    Iz iskustva - nije svaka krema s pantenolom jednako dobra. Moji se isto žale da im Bepanten nije ok, ali ne mogu procijeniti. Meni ne smeta ništa od navedenog, ali imam dobra iskustva s JGL-ovim proizvodima općenito.

  40. #4690
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma baka je mazala kojekakvim kremama i vjerujem da je i to imalo utjecaj.

    .
    a koji je bio razlog da ga je počela mazati?

  41. #4691
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Počelo mu se opet pojavljivati, ta suha koža (manifestacija atopijskog).
    A kako smo zaboravili poslati naše kreme, ona ništa nije pitala nego po svom
    Posljednje uređivanje od Vrci : 27.02.2023. at 14:09

Stranica 94 od 94 PrviPrvi ... 4484929394

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •