Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Ptoza očnog kapka

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno Ptoza očnog kapka

    Moj sin se rodio sa spuštenim jednim očnim kapkom. Sada ima 17 mjeseci i stanje mu je isto kao i kod rođenja. Idemo na redovne kontrole kod doktora i zasada vidno polje nije ugroženo, iako se meni ne čini baš tako. (Naime, kada ga odslikam i povećam sliku čini mi se da mu je dio šarenice ipak prekriven kapkom.). Da li je netko od Vas imao takvo iskustvo s djetetom ili osobno, da li ste to operativno rješavali i kada u kojoj dobi djeteta?

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moja najbolja prijateljica, koju znam doslovno cijeli zivot je rodena s takvim kapkom. Nazalost, njeno iskustvo nije najljepse. Prosla je uzasno puno operacija, kapak je i dalje spusten, bolje je nego sto je bilo ali nikad to nece biti 100%. E sad, od doba kad je ona bila mala medicina je sigurno napredovala tako nekako mislim da bi tvoj sin trebao bolje proci. Nekakve konkretne medicinske informacije ti nemam, ona nikad nije voljela pricati o tome, ja sam znala samo kad bi isla u bolnicu a onda je nisam vidala po 3 tjedna jer se ona sramila da ju takvu vidim. Tako da nikad nismo konkretno razgovarale sta su joj radili. Znam da je isla na face lifting prije par godina, bila je na nekoliko plasticnih operacija kod najboljih kirurga. Ali kazem, nazalost, to je jos vrlo vidljivo, ima dosta oziljaka od tih operacija. Ali nekako mislim da je kod nje problem sto joj se stvorila nekakva izraslina, prilicno velika, pored oka, na sljepoocnici, i zbog toga oni njoj to nikako nisu mogli napraviti kako treba. Ta izraslina nije povezana s okom, ima ona, nazalost, i drugih problema...
    Sto se tice vida nikad nije imala problema, ima savrsen vid iako joj je skoro pola oka prekriveno kapkom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Hvala ti, koksy, na odgovoru. Ako ima netko tko zna da su malom djetetu operirali kapak do nekih 5,6 godina, neka mi javi kakvo je imao iskustvo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, mi imamo isti problem kao kod vas, urođena ptoza kod dječaka na jednom kapku, sad mu je 2 godine i preporučili su nam da uradimo operaciju do 3-će godine. Možete li mi reći dali ste išli na operaciju i vaše iskustvo? Ako ima netko slično iskustvo da može nešto savjetovati bila bih zahvalna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •