Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: bolovanje u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    125

    Početno bolovanje u trudnoći

    nakon koliko vremena ste otvorile bolovanje,nakon što ste ustanovile trudnoću,jer moj ginić kaže da su sada postrožili ta bolovanja pa da mi ne može odmah otvoriti bolovanje?

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mislim da ti prije 12. tj. nece otvorit osim u slucaju krvarenja ili takvih nekih tezih komplikacija.

  3. #3
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    ja sam otisla na g-o nakon plusa na testu i u 9 tjednu mi je dr. otvorila bolovanje...rekla mi je ako hocu moze i prije u slucaju da u firmi inzistiraju da se moram vratiti...uglavnom, koliko ja znam uvijek je bilo nakon sto se utvrdi srcana reakcija i otvori trudnicka knjizica (takav je kod nas obicaj)...

  4. #4
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    i da zaboravih napisati mora postojati opravdani razlog...meni je prosla T zavrsila sa missed ab i morala sam odmah na mirovanje...

  5. #5
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja bi rekla da se bolovanje u trudnoci otvara onda kada postoje komplikacije u trudnoci i kada trudnica iz zdravsvenih/sigurnosnih razloga ne smije vise raditi. Ne kuzim kako netko moze znati kada ce se to dogoditi?

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni je ginekologica, nakon pobacaja u 24. tj i spontanog u 7. tj. rekla da mi ne moze otvorit bolovanje prije 12. Iako ja imam sve osnove za komplikacije. Doduse, ja ni ne radim al na to nije tad znala.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    53

    Početno

    I ja sam čula da se ne može bolovanje otvarati ako nisu baš komplikacije u pitanju ili noćni rad ili neki teški fizički posao. ja sam od početka bila na bolovanju jer sam imala hematom i trošila tablete za održavanje trudnoće do 12 tjedna.

  8. #8
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    bas je moja prijateljica otvorila neki dan bolovanje. trudna je 7 tjedana, s trudnocom je sve ok, al radi na takvom poslu koji je uglavnom fizicki rad. kad je rekla ginekolgu gdje radi, (u pekari, na pecenju lisnatih vrsta peciva) dao joj je bolovanje bez problema, stavio je oznaku c/c. otisla je kod svoje doktorice opce prakse, s njegovim nalazom i otvorila ga bez problema.

  9. #9
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    obzirom da radim 55 km od mjesta stanovanja i svakodnevno se vozim po autocesti, bivša ginićka mi je predlagala odlazak na bolovanje maltene poslije dobitnog keksanja .
    no, šalu na stranu, mislim da se komplikacije otvaraju onda kad za njih ima opravdanih razloga. iako mnogi često otvaraju komplikacije, a nemaju neki razlog..
    kolegica s posla je doslovce trudna 5 tjedana i odmah je otišla na komplikacije. sve ovisi i o giniću

  10. #10
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    ipak tu veliku ulogu igra i ginekolog koji ti vodi trudnocu.jer ima i njih koje ne zele dati bolovanje ako je sve ok. al isto mislim da je stvarno dobro, ako vec zena misli da bi bilo bolje bit doma nego radit neki fizicki posal da joj ginekolog otvori bolovanje. evo npr, kod moje prijateljice, ona ipak dize teske kutije sa smrznutim lisnatim tjestima, pa nosi pune kutije tih istih ispecenih... bolje sta je doma, da se bezveze ne forsira na poslu, a tu nema bas nekog velliko odmora (bar kod nje)

  11. #11
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Evo ja vjerujem da će mene gin uskoro puknuti na bolovanje jer sam unazad godinu dana imala i vanmaterničnu i rani spontani, pa bila na kiretaži i svemu što s time ide. Radim u banci na šalteru, ne nije dizanje teških kutija, osim kazete s novcem, pa nekoliko puta gore dolje uz i niz veoma strme spirelne stepenice do trezora. Ali posao je stresan za poludjeti, stalno gužve da ne možeš ni na WC otići ili popiti vode, ljudi su svadljivi, o šefovima ne bih radije jer stalno pile o prodaji i kako se ne trudimo dovoljno, a i stalno nad glavom visi neka mogučnost pljačke. Na utrićima sam od pozitivne bete tako da vjerujem kako imam razloga fino doma uživati, a ne patiti se s penzićima i ostalima koji cijelo vrijeme kišu, kašlju i tko zna koje boleštine još donose sa sobom.

  12. #12
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja vjerujem da će mene gin uskoro puknuti na bolovanje jer sam unazad godinu dana imala i vanmaterničnu i rani spontani, pa bila na kiretaži i svemu što s time ide. Radim u banci na šalteru, ne nije dizanje teških kutija, osim kazete s novcem, pa nekoliko puta gore dolje uz i niz veoma strme spirelne stepenice do trezora. Ali posao je stresan za poludjeti, stalno gužve da ne možeš ni na WC otići ili popiti vode, ljudi su svadljivi, o šefovima ne bih radije jer stalno pile o prodaji i kako se ne trudimo dovoljno, a i stalno nad glavom visi neka mogučnost pljačke. Na utrićima sam od pozitivne bete tako da vjerujem kako imam razloga fino doma uživati, a ne patiti se s penzićima i ostalima koji cijelo vrijeme kišu, kašlju i tko zna koje boleštine još donose sa sobom.

    naravno, s obzirom sto je bilo sve odmah ce te poslati doma na odrzavanje, pa mozes uzivati doma sa curicama...

  13. #13
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja sam negdje u 8. tjednu trudnoće završila na čuvanju zbog groznih mučnina i povračanja!
    vjerojatno ima veze i to što je prošla trudnoća završila sa blighted ovumom, a uspjela sam zatrudnit nakon cca 2 god!

  14. #14
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja vjerujem da će mene gin uskoro puknuti na bolovanje jer sam unazad godinu dana imala i vanmaterničnu i rani spontani, pa bila na kiretaži i svemu što s time ide. Radim u banci na šalteru, ne nije dizanje teških kutija, osim kazete s novcem, pa nekoliko puta gore dolje uz i niz veoma strme spirelne stepenice do trezora. Ali posao je stresan za poludjeti, stalno gužve da ne možeš ni na WC otići ili popiti vode, ljudi su svadljivi, o šefovima ne bih radije jer stalno pile o prodaji i kako se ne trudimo dovoljno, a i stalno nad glavom visi neka mogučnost pljačke. Na utrićima sam od pozitivne bete tako da vjerujem kako imam razloga fino doma uživati, a ne patiti se s penzićima i ostalima koji cijelo vrijeme kišu, kašlju i tko zna koje boleštine još donose sa sobom.
    samo ti idi svojoj kuci u cuvaj svoje malo zlato u busici

  15. #15
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam negdje u 8. tjednu trudnoće završila na čuvanju zbog groznih mučnina i povračanja!
    vjerojatno ima veze i to što je prošla trudnoća završila sa blighted ovumom, a uspjela sam zatrudnit nakon cca 2 god!
    nek si ti doma, mirnija si kuci a i lakse ces podnosit povracanje! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da mucnina prode sta prije

  16. #16
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    hvala, ali ja se vratila na posao prije cca 2 mj!
    još malo radim, pa onda stari i novi GO i obvezni porodiljni.

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je isto odobreno bolovanje negdje u 8. ili 9. tjednu, s tim da sam imala stvarne indikacije za to.

    nakon 2 mjeseca bolovanja ponovo sam se vratila na posao do početka porodiljnog.

  18. #18
    Kristinajam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1

    Početno

    mislim da ti sve ovisi od doktora do doktora.Meni je napisao da postoji opasnost od pobačaja i dao mi bolovanje u 10.tj

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1

    Početno

    meni je doktor preporučio mirovanje radi hematoma. 6. tjedan mi je trudnoće pa me zanima da li mogu radi toga tražiti bolovanje? da li bolovanje može otvoriti dr. opće prakse temeljem mišljenja privatnog ginekologa ili mora biti nalaz ginekologa iz doma zdravlja gdje sam prijavljena? znam da je to sad dosta postroženo ali mene je baš strah da se nešto ne desi. rađe bi preventivno mirovala

  20. #20
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    mišljenje privatnika i nalaz bi trebali biti dovoljni, i da otvara ti ga dr opće prakse

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    mišljenje privatnika i nalaz bi trebali biti dovoljni, i da otvara ti ga dr opće prakse
    nije dovoljno
    treba potvrda primarnog ginekologa o bolovanju na kojoj piše dijagnoza i prvi dan bolovanja
    na osnovu te potvrde dr. obiteljske medicine otvara bolovanje i kod otvaranja upisuje broj primarnog ginekologa jer to bolovanje ide ginekologu u stopu, a ne LOM-u
    trebaju i podaci o datumu zadnje menstruacije i terminu poroda

  22. #22
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Da, al nisu potrebna 2 pregleda ili?

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Da, al nisu potrebna 2 pregleda ili?
    Ne, s papirima od privatnika se ode socijalnom i on na temelju toga preporuci bolovanje. Jasno, uz uvjet da je normalan socijalac, da nije neki frustrirani jer ides privatniku. Kod mene je privatnik morao urgirat i zivkat socijalnog i za bolovanje i za briseve i za skoro sve...

  24. #24
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Da, u mene je takav slučaj. Imam svoju soc.gin. u Dubrovniku, u ZG idem privatno kod druge doktorice na osnovu čijih nalaza mi moja soc.gin. iz Dubrovnika piše uputnice i recepte (najčešče je samo nazovem i rečem treba mi to i to, nije nikad pravila probleme hvala Bogu, stvarno normalna žena).

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Dobila sam od svog ginekol.potvrdu o bolovanju, to sam predala poslodavcu. Sad sam dobila doznake. Jedna ide poslodavcu druga na hzzo. Rekli mi da na hzzo mogu predati do 5.u mjesecu jel to stvarno tako? Sto jos trebam osim te doznake predati? Hvala!

  26. #26
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam od svog ginekol.potvrdu o bolovanju, to sam predala poslodavcu. Sad sam dobila doznake. Jedna ide poslodavcu druga na hzzo. Rekli mi da na hzzo mogu predati do 5.u mjesecu jel to stvarno tako? Sto jos trebam osim te doznake predati? Hvala!
    Prosjek zadnjih 6 isplacenih placa
    Kopiju osobne i kartice tekuceg tacuna
    Zahtjev koji se tamo ispuni

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj ane30 prvotno napisa Vidi poruku
    nakon koliko vremena ste otvorile bolovanje,nakon što ste ustanovile trudnoću,jer moj ginić kaže da su sada postrožili ta bolovanja pa da mi ne može odmah otvoriti bolovanje?
    Ane30, ja sam bila na pregledu u 7om tj trudnoće i ginekologica mi je savjetovala da odmah otvorim komplikacije. Naime, trudnoća je uredna, međutim s obzirom da radim fizički posao, a i prije par godina sam imala spontani u 9.tom tjednu zbog stresa. Međutim, okolnosti su sada drugačije, pa nisam otvarala odmah komplikacije. Uzimam redovito propisanu terapiju i za sada je sve kako treba biti. Svaka trudnoća je drugačija, slušaj svog doktora

  28. #28
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Zbog rizične trudnoće i uvjeta na poslu gin.mi je otvorio komplikacije čim se vidjelo na uzv.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •