Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Spavanje na trbuhu u trudnoći. Do kad?

  1. #1
    buci-buci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagorje zelene
    Postovi
    54

    Početno Spavanje na trbuhu u trudnoći. Do kad?

    Cure ne znam da li se je već o tome govorilo i da li je uopće potrebno govoriti o tome, no ja imam jako nemiran san i mijenjam puno položaja tijekom noći. Sad sam u 14. tj. prve trudnoće.
    Evo jučer ujutro sam se probudila na trbuhu nakon čega sam osjećala slabu tupu bol u donjem dijelu trbuha. Da li mogu već naštetiti bebi dok je još tako mala cca 8 cm. Recite mi svoja skustva ako ih imate jer ja ovu noć nisam spavala kako treba zbog staha da se ne okrenem na trbuh.
    Doduše sam bol osjećala povremeno i prije od donjeg dijela trbuh do prepona, no to je, pretpostavljam rastezanje maternice. Prije par dana sam bila na pregledu i bilo je sve ok, potpuno zatvorena i uzv je pokazao da je sve ok.

  2. #2
    malena15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    85

    Početno

    ja sam ti to pitala ginekologicu tu negdje oko 16-18 tjedna i rekla je da dok god mi paše da spavam na trbuhu.... ja cijeli život spavam na trbuhu
    ali jednoistavno sam prestala u određenom trenutku.... prije nego se mališa počeo micati.... a sad kad se miče, mi niti en da spavati na trbuhu.... Kada te počne smetat, nećeš ni u snu spavat na trbuhu... a bebi ne može ništa biti....pa on je zaštičen u trbuhu.... jedino što možda ti ovisi o kilaži.... ja sam bila mršava prije trudnoće.... pa ga nisam toliko stiskala
    to je moje mišljenje, ali sigurno će ti se javiti još cura

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    27

    Početno

    Ja sam uvijek spavala na trbuhu i u jednom trenu mi više nije pasalo pa sam počela spavati na boku. Također, ako se okrenem na trbuh, moja mala cura počne mlatiti pa se okrenem na bok. Ali budi bez brige, bebi se neće ništa dogoditi pa si odaberi položaj za spavanje kakav ti paše

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Baš tako kako su cure napisale..Kad mi više nije pasalo počela sam se okretati na bok, kada taj bok previše otiđe prema trbuhu bebač počne udarati i prisili me da se okrenem

  5. #5
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Meni je ginekolog rekao da na trbuhu mogu spavati do petog meseca,ako mi prija.
    I da je bolje na trbuhu nego na ledjima,jer je arterija Cava tako pritisnuta.
    Bebi nece biti nista,a sama ces osetiti kada tebi smeta.

  6. #6
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Čak i kad sam se pri kraju trudnoće već okretala na bok, opet bi mi stomak bio nekako više prema dolje. Bila sam u nekom polu-trbušnom položaju Tako mi je jednostavno pasalo! Bebi se ne može ništa dogoditi, gledaj ti da ti je udobno. Također sam se u snu uvijek okretala na trbuh, ali rekao mi je gin. da tijelo zna najbolje i da se ne zabrinjavam.....ako je tebi udobno, udobno je i bebi.

  7. #7
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    I meni je moja dr. rekla da tijelo samo osjeti sta je ok i da sigurno necu ni moci spavati u nekom stetnom polozaju. Ja citav zivot zaspim u nekom, polu-bok-polu-stomak polozaju i tako mi jos uvijek odgovara. Ako pretegne na stomak, bebi se buni, pa se korigujem Ugodno mi je i na ledjima, ali zbog dotoka krvi u posteljicu ipak izbjegavam tako leci.

  8. #8
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    I ja sam prije trudnoće često i najradije spavala na trbuhu, ali nekako otkad sam trudna najviše mi paše na boku Na trbuhu mi niti ne odgovara...

  9. #9
    buci-buci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagorje zelene
    Postovi
    54

    Početno

    HVALA cure na brzim i konkretnim odgovorima. Već sam mislila da da se od straha više neću pošteno naspavati do kraja trudnoće.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    Draga, budeš vidjela kako i de vrijeme i trbuh raste bit ćeš sretna ako uspiješ zaspati u bilo kojem položaju

  11. #11
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Citiraj lola3 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, budeš vidjela kako i de vrijeme i trbuh raste bit ćeš sretna ako uspiješ zaspati u bilo kojem položaju
    da upravo tako. Ja sam isto spavala na trbuhu,a sad nema sanse jer osjetim da je tvrdo.Beba najvise voli da sam na ledjima jer joj se valjda tak najvise trbuh rastegne,a kad sam na boku onda protestira,al nemogu ni na ledjima bit stalno peku me

  12. #12
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    i ja sam svakako spavala, najljepše mi je bilo na trbuhu al nakon nekog vremena privikla se na bokove i sad je ok.
    možda ti kasnije pomogne jastuk za dojenje pa ćeš moći namjestiti trbuh i spavati na trbuhu ako ti bude odgovaralo

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    U proslim trudnocama mi je od prvog dana kad sam saznala da sam trudna najugodnije bilo na boku, nije da me bilo strah, jednostavno mi se dogodio neki klik u glavi i ja vise nisam mogla na trbuh. Sto je trbuh vise rastao to mi je veca bila potreba da izmedu nogu stavim jastuk, tako sam spavala do kraja trudnoce. A sad mi najvise pase polozaj da sam na boku ali vanjsku nogu nekako prebacim pa sam onako na pola, ni na boku ni na trbuhu. I ja sam se vec zapitala moze li to stetiti bebi ali nekako vjerujem svom tijelu. Meni je to ravno onom strahu da cu zgnjeciti bebu ako spava kraj mene. Sven je 3 i pol godine uz mene pa se nikad nista slicno nije dogodilo, to je neko sesto culo kod nas mama.

  14. #14
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ja sam sada u 25 tt. i još uvijek spavam na trbuhu, tj. to je položaj u kojem moram zaspati a probudim se svakako. Po noći se 100 puta okrenem i promijenim sve moguće položaje.
    Nisam primjetila da spavanje na trbuhu kod mene izaziva ikakve bolove ili nemir kod bebe pa i dalje nastavljam tako.

  15. #15
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja oduvijek spavam na boku,i to cijela skvrcena (fetus polozaj ),stanem u metar duzine...samo se ljeti kad je vruce cijela raskecim najcesce na stomak.....i ja sam bice podsvjesno pocela pazit kako se namjestam ali racunam da ako se u snu nesvjesno okrenem (sto sam sigurno x puta do sad) da bebi nece nista biti....dragi mi panicari kad ja legnem na njega (jos podbocena na laktove) da pazim da je ne pritiscem pa mu ja govorim da nije bas tako osjetljiva....
    to mi se sa jastukom Koksy cini kao super ideja,mogla bi isprobat uskoro...

  16. #16
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mene je bez jastuka jako boljela zdjelica tako da mi je bas pomagao. Sad me uzasno boli stidna kost, osjecaj je kao da me netko iz sve snage nogom udario, cak na dodir boli. Al tu nista ne pomaze...
    Kaze ginekologica da je zbog godina...pa tek mi je 30...

  17. #17
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja u koksynoj pozi. samo što ponekad stavim jastuk između koljena, a uglavnom stavim neki mali jastučić iza leđa a drugi ispod stomaka (moj stomak raste u nekakav lopta/špic, nije mi cijeli stomak buhtlast). i štreberski na lijevu stranu. a ako me stvarno leđa zabole za poludit onda dodam još jastućić između nogu.
    pun mi je krevet jastučića

  18. #18
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ja znam samo na drobu spavati..,ali kad više nisam mogla,kad je pocelo smetati da bi uspila zaspati ja bi kao legla na drob-na prsa.bitno mi je bilo da budem sa gornjim dijelom na krevetu.sa prsima i rukama.a ostatak tijela bi nekako na bok stavila.
    sad stalno na boku spavam,i boli me sve.rebra koda su natucena.jedva cekam roditi da mogu po starom.jedino neznam kakvo ce biti stanje sa dojenjem,pa oce me boliti ako budem spavala na prsima.

  19. #19
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    jedino neznam kakvo ce biti stanje sa dojenjem,pa oce me boliti ako budem spavala na prsima.
    Mene nije bolilo al me smetalo, onako neugodan osjecaj, a i na boku sam spavala jer je malac vecinu noci bio pristekan na ciku.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je bez jastuka jako boljela zdjelica tako da mi je bas pomagao. Sad me uzasno boli stidna kost, osjecaj je kao da me netko iz sve snage nogom udario, cak na dodir boli. Al tu nista ne pomaze...
    Kaze ginekologica da je zbog godina...pa tek mi je 30...
    joj, mene je isto strašno boljela ta kost. to mi je najgora uspomena iz trudnoće. Imala sam 31 tad, iako ne kužim kakve veže godine imaju?

  21. #21
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ja na trbuhu ne mogu vise spavat,a i doktor je rekao sad samo na boku spavat tako da samo bok prakticiram

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Sad me uzasno boli stidna kost
    mene je to bolilo u sve 3 trudnoće (27 godina, 31 godina, 35 godina), a prvi put čujem da boli zbog godina?
    koliko sam ja shvatila, to je normalna trudnička boljka i boli bez obzira na godine.
    btw, u ovoj trećoj trudnoći, u kojoj sam najstarija jedva da me par puta nešto malo zaboljela, definitivno puno rjeđe i puno manje nego u proteklim trudnoćama.

    zdjelica me boljela skoro od početka trudnoće pa do prije tjedan dana (jer je stajala "nahero"), kad se demian mao drukčije posložio u trbuhu (s moje lijeve strane se prebacio na sredinu). sad me tako fino centrirao da mi se zdjelica vratila u normalno stanje i više me uopće ne boli

  23. #23
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    moja šogorica je spavala na trbuhu do poroda! meni nikad nije bilo jasno kak je to tehnički uspjela izvesti?!
    inače ja sam isto do prve trudnoće spavala samo na trbuhu ali čim sam saznala da sam trudna počela spavati samo na boku.Sad je isto i čini mi se da bi ovako ogromna smrvila bebicu!

  24. #24
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    spavam na boku.cila noć prođe tako što idem sa jednog boka na drugi. pocela su me rebra strašno boliti i prsni koš.valjda kad sam na boku ramena previše upadnu.a bole i križa i stidna kost.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Neznam, nisam pitala doktora. Ja mislim da se nista nece desiti, ali moj moj dragi me stalno opominje ako greskom legnem na stomak, zato sto misli da mogu pregnjeciti naseg bebca. I malo mi dosadjuje. Stalno mi ponavlja kako zbog tezine mogu zgnjeciti bebu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Inace ja nisam pitala doktora ali mislim da se nista nece desiti. Iskreno na stomaku u trudnoci sam mozda spavala 5-6 puta. Moj dragi je celu noc budan zato sto se plasi da greskom ne legnem na stomak ili ledja. On misli da ako legnem na stomak mogu pregnjeciti naseg bebca, a za ledja me opominje, zato sto mi se jednom desilo da sam legla na ledja i beba se pomerala i mene je stomak povuko tako da sam pala sa kreveta na stomak (spavala sam na ivici kreveta) i posle me je stomak mnogo boleo, tako da zamalo da beba izadje.

  27. #27
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    skoro cjelu trudnocu provela spavajuci na trbuhu!

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    32

    Početno

    Blago vama koje mozete spavati na trbuhu!! To mi je omiljeni polozaj za spavanje, ali nazalost, negdje od 16-17. tjedna nemoguca misija. Jednostavno je neugodno i strasan mi je pritisak na trbuh.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Ja sam spavala do mozda 10tt, onda sam se pocela navikavati na lijevi bok. Meni je moja gin rekla kad sam bila 26 tt da mogu slobodno spavati na stomaku, ako mi tako odgovara... ali vec sam tada imala poveci stomak, a i ne bi se ugodno osjecala kad znam da doslovno spavam na bebi.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Ja sam negdje do cca 30tjedna spavala na stomku uz Pomoć jastuka za trudnice plus jastuka (nekako bi si napravila rupu za stomak u svemu tome)

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Nisam imala pojma da se smije u trudnoci spavat na trbuhu uopce..ja bih se bojala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •