Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: histerektomija - molim Vas iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    3

    Početno histerektomija - molim Vas iskustva

    Drage forumašice,
    nisam uspjela pronači informacije na ovu temu, pa otvaaram, ako mi možete pomoći.

    imam 45 god. i do prije 10-tak dana sam se nadala da bih mogla konačno zatrudnjeti..... a onda sve nizbrdo....

    loš papa, loša phd dijagnostičke kiretaže (nije Ca ali ide k tome) i onda preporuka lječnika za histerektomiju ...

    luda sam od brige i puna pitanja, stoga vas molim ... ako imate iskustva ...

    koliko traje oporavak? kako se živi bez maternice? kakva je spolni život? kada ste počeli ponovo raditi i normalno sve obavljeti?

    bilo što, samo mi se javite vaša iskustva ako je neka prošla kroz to

  2. #2
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    moja mama nakon sto je mene rodila, odmah pri porodu, napravljena je histerektomija iz zdravstvenih razloga.
    Tesko je reci koliko je oporavak ba za to, ona je lezala radi drugih nekih komplikacija ali kasnije kad se sve sredilo, znam da zivjela i radila normalno bez nekih posebnih obiljezja.
    Kazem ona sad ima 67 god a maternicu su joj izvadili kad je imala 35...nadam se da ces dobiti neki "svjeziji" odgovor.
    Mozda sa trebala na pdf-u zdravlje odraslih postaviti pitanje, ili neka moderatorica premjesti

  3. #3
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ja imam isto iskustvo ali s mamom (razlika je zbog dobi, klimaksa, naravno, a i zbog dijagnoze koja je indicirala histerektomiju - kod nje i s adneksektomijom obostrano). Uglavnom, kod nje su počinjala krvarenja nakon što je bila već duboko zagazila u klimaks i više puta je kiritirana, a na posljednjoj kiretaži je na PHD analizi nađeno malignih stanica, što je indiciralo zahvat. Poslije njega se uspješno oporavila i nema problema, pila je hormonsku nadomjesnu terapiju koju je kasnije sama prekinula i nema nikakvih nuspojava radi toga (o.k., ona ima 70 g.). Nadam se da ćete naći više informacija od nekog mlađe dobi...

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i ja mogu podijeliti iskustvo svoje mame

    imala je negdje oko 35 godina. odstranili su joj maternicu i jedan jajnik.
    ležala je oko tjedan dana, možda manje, jer smo sestra i ja bile same s njom pa nije baš imala puno izbora (baka, koja nas je inače čuvala, je par dana prije mamine operacije doživjela srčani udar pa su obje bile u bolnici u isto vrijeme, a sestra i ja...ne pitaj)

    uglavnom, moja mama je imala teških zdravstvenih problema prije toga, pa su očekivali da će oporavak biti dug. ali, kažem, nije bio.

    nakon toga nije imala više nikakvih problema, osim, lagane inkontinencije. lagane, kažem, ali ipak...
    I dan danas se muči s tim. a prošlo je skoro 20 godina.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj grgica.loptica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage forumašice,
    nisam uspjela pronači informacije na ovu temu, pa otvaaram, ako mi možete pomoći.

    imam 45 god. i do prije 10-tak dana sam se nadala da bih mogla konačno zatrudnjeti..... a onda sve nizbrdo....

    loš papa, loša phd dijagnostičke kiretaže (nije Ca ali ide k tome) i onda preporuka lječnika za histerektomiju ...

    luda sam od brige i puna pitanja, stoga vas molim ... ako imate iskustva ...

    koliko traje oporavak? kako se živi bez maternice? kakva je spolni život? kada ste počeli ponovo raditi i normalno sve obavljeti?

    bilo što, samo mi se javite vaša iskustva ako je neka prošla kroz to
    Čuj, ne znam (još) a nadam se da neću baš brzo ni doznati. Trenutno sam u sličnom sosu (loš patohistološki nalaz nakon kiretaže prije 2 mjeseca koja nije prva, ali prva nakon duuugo vremena).

    Rečeno mi je da histerektomija dolazi u obzir ako ništa drugo ne bude dalo rezultate, te da se takva stanja (hiperplazija complex u mom slučaju) danas uspješno kontroliraju hormonskom terapijom. Dakako, sve ovisi o konkretnom nalazu.

    Ponudili su mi alternative: Provera (injekcije ili oralno) i Mirena koja lokalno otpušta hormone. Baš se spremam po još jedno mišljenje dok čekam Mirenu, a vjerojatno ću morati ove godine na još jednu kiretažu, da se vidi što i kako dalje... Nažalost, jako loše podnosim hormone (povremeno sam ih uzimala od 32. godine, sada sam u 49. ) pa ne znam što me čeka.

    Moja teta (danas 68.) je imala kompletnu histerektomiju prije desetak godina. Oporavak je bio manje zlo od problema koje je imala prije toga, ali vjerujem da je to individualno. Nije zanemariva ni psihološka komponenta.

    Ako imaš volje čitati, nabavi (ima po knjižnicama) knjigu MUDROST MENOPAUZE http://www.profil.hr/knjiga/mudrost-menopauze/9497/

    U toj knjizi (koja je nastavak knjige ŽENSKO TIJELO - ŽENSKA MUDROST) ima dobrih štoseva kako se nositi s ovakvim situacijama.

    I sretno! I tebi i meni i svima kojima to treba...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    157

    Početno

    sretno cure!

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I ja imam samo mamina iskustva koja, u kratkim crtama, nisu uopce losa. Naprotiv. Odstranjeno joj je sve prije jedno 8 godina (sad joj je 59), vaginalno. Zakazala je operaciju podizanja mjehura pa su usput zakljucili da bi bilo zgodno rijesiti se i svega ostalog (tocne dijagnoze se ne mogu sjetiti). Oporavljala se kratko, osim podizanja tezih predmeta, koje je potrajalo neko vrijeme (ali to vise ide uz ovu tzv. plasticnu operaciju mjehura, nego uz histerektomiju). Nista joj ne fali, a ne uzima ni hormone. Bila je na terapiji jedno krace vrijeme, a onda su svi skupa zakljucili da joj nista ne treba. Najgora stvar joj je bio kateter.

    (Sto se mjehura tice, to cudo ne traje duze od jedno pet godina pa je sad opet back to square one - mogla bi slobodno opet na korekciju... ali vjerojatno nece.)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Dižem ovu temu.
    2009 operirala tumor hipofize koji se očitova u nenormalnim krvarenjima, dva mjeseca nakon toga operirala sam CIN3, sada nakon 6 godina ponovno imam nenormalno krvarenje. 41 mi je godina. Djece nemam. Obavlja li se u hrvatskoj ova operacija laparoskopski?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    1

    Početno

    lutam po internetu i naišla sam na vaš problem koji je sličan mom nije Ca ali ide prema tome pa mi je predložena histerektomija . Moli vas da mi napišete vaše iskustvo. Hvala

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    29

    Početno

    Moja rodica je nekidan vadila maternicu i imala je još neku operaciju doli. I mogu van reći da jon je doktor kaza da je stigla u zadnji čas. Nije se s otin za igrat. Ako neko ima problema bolje mu je ranije otić jer nekad more bit i kasno. Sad se rodica oporavlja, dosta je krvi izgubila a kaže da se bolje osjeća. Zaboravila san reći da ona ima 47 godina
    Posljednje uređivanje od tetamande : 24.01.2017. at 18:28 Razlog: Zablravila dodati godine

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno

    53 godine operisana prije 22 dana matrica i jajnici nalaz biopsije carcinom. Imam problema sa stolicom. I bole me leđa. Lično iskustvo molim kad će biti bolje

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima
    U 8 mjesecu radena mi je histerektomija osjecam se ok, pomalo sam pocela kuhati ves sude kuca i sve sto sam i prije operacije radila osim naravno dizanja tereta i nekog fizickog posla. E sada kako se obozavam voziti biciklom a jos nissm poslije operacije zanima me kada ste vi pocele sa tako nekim aktivnostima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •