Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Domaće pelene - preporuke

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno Domaće pelene - preporuke

    Moram kupiti još nekoliko pelena, neke stare su mi na izdisaju. Koje pelene od domaćih proizvođača su vam se pokazale dobre? Zanimaju me samo fitted, poželjno je da nisu glomazne na guzi (trebaju mi za dan), po mogućnosti da su uže između nogica.

    Edit: poželjno je da su na drukere, i da su se isti pokazali dobrima i trajnima.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 26.03.2011. at 10:10

  2. #2
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Ne znam smiju li se ''reklamirati'' pelene?
    Ako ne, onda molim admine da obrišu sljedeće:
    mi imamo Rodine, Natura, Dolisine i Bambino mio pelene. Sa svima sam zadovoljna, osim što smo malo koristili Bambino (ok, ali meni nisu pasale). Između ovih triju, najmanje su Naturine, one su doista nekako uže i manje bumbaste i imaju drukere, a stavim ih često kad ga ''uvlačim'' u traperice i sl. što je uže. Meni su odlične i Rodine i Dolisine koje su vidljivo veće od Naturinih.

  3. #3
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Izmedju Rodinih, Natura, Flafi i onih sivanih, izgleda mi da su Naturine fitted najtanje i rub oko nogica je usiven pa mi se cine najuze.

  4. #4
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Mi imamo rodine, naturine i dolisine (samo nocne). Najbolje mi se za preko dana cine naturine, ali mi ide na zivce da im nisu sve pelene bas istog kroja, neke su malo uze, neke kopcamo na 2, neke na 3 druker... ali sve u svemu smo jako zadovoljni naturinim.

  5. #5
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Molim korisnice pelena bambino mio da mi kazu kako su zadovoljne s njima... Pocinjem polako nabavku, a ove mi se cine najprakticnijim do sada...

  6. #6
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    alef imaš temu o bambino mio, ukucaj u pretražnik pa pronađi

  7. #7
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Takve kakve tražiš (uske među nogama, pocket tj. tanke, na drukere, ušiven rub) je nama po mjeri napravila SunčicaVŽ i jaako smo zadovoljni!
    Još sam jako zadovoljna sa Flafi pelenama ali su puno veće guze u njima

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Mene zanima domače pelene, od nekih šilica. Znam za Suzi, Dolisa, Sunčica.... Dali ko zna još koju šilicu, i kako ste zadovoljni tim pelenama.

  9. #9
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Ne znam smiju li se ''reklamirati'' pelene?
    to je pitala jedna od vas pa bih vam ja odgovrila kao mama koja je već dugo na ovom forumu ( a vidim da nitko nije odgovorio).
    Nema problema ako reklamiramo one koji su legalni, mene jako smeta kada reklamirate one šivalice koje rade na crno, koje nemaju prijavljenu firmu ili obrt i koje ne plačaju poreze našoj državi. Nažalost to nije stvar samo ovog foruma nego društva uopće, a eto ja sam jedna od onih koje smeta takvo kršenje zakona.
    Roda, Natura, Flafi,i još neki rade po zakonu, ostale čija imena znate spominjati ne rade. Ajde nemojte ovako javno podržavati kršenje zakona, imate pp i mailove.

  10. #10
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Ne znam smiju li se ''reklamirati'' pelene?<BR>to je pitala jedna od vas pa bih vam ja odgovrila kao mama koja je već dugo na ovom forumu ( a vidim da nitko nije odgovorio).<BR>Nema problema ako reklamiramo one koji su legalni, mene jako smeta kada reklamirate one šivalice koje rade na crno, koje nemaju prijavljenu firmu ili obrt i koje ne plačaju poreze našoj državi. Nažalost to nije stvar samo ovog foruma nego društva uopće, a eto ja sam jedna od onih koje smeta takvo kršenje zakona.<BR>Roda, Natura, Flafi i još neki rade po zakonu, ostale čija imena znate spominjati ne rade. Ajde nemojte ovako javno podržavati kršenje zakona, imate pp i mailove. Ne prozivam nikog od vas nego samo ističem očito.

  11. #11
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Jeli itko probao one nocne pelene od Dolisa?

  12. #12
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Mi ih koristimo i super su, ali samo za noc, jer su dosta glomazne. Osim njih imamo i bambus od Roda i te su isto dobre, ali su mu vec skoro male... nekako su plitke.
    Citiraj riba26 prvotno napisa Vidi poruku
    Jeli itko probao one nocne pelene od Dolisa?

  13. #13
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Citiraj abeja prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ih koristimo i super su, ali samo za noc, jer su dosta glomazne. Osim njih imamo i bambus od Roda i te su isto dobre, ali su mu vec skoro male... nekako su plitke.
    Jeli imate one od velura ili frotirske? Vidim da nudi ta 2 u svom albumu... Moja mala ima preko 2 god i 15 kg pa se pitam kako bi izdrzali... koji cover koristis s njima posto su tolko glomazne?

  14. #14
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Imamo od velura, preko njih zastitne od "natura pelene" (L). Nece ti biti preglomazne za dijete od 15 kg

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Evo ja ću iskoristit ovaj trenutaka da se poažlim na Rodine pelene, predebele su, suše se 100 godina i neke su mi se i usmrdile, kad se osuše budu prekrute, dijete mi je bilo mokro do uha za pol sata koliko god oprezno namješatvala pelenu i zaštitne...i ono kaj je najgore čula sam i tad mi se zgadilo sve da se rade o STARE tkanine, fuj...iako je proizvod šivan u HR tko zna od kuda je došla ta tkanina...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    lagartija komentar je preproziran.

  17. #17
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    kakve stare tkanine?

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Daj opisi kako ih odrzavas.
    Zasto si uzela fitted pelene a ne brzosusece ako ih nemas kako susiti?

  19. #19
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Lagartija, žao mi je što je tvoje iskustvo s rodinim pelenama tako loše, do sada nisam čula ništa slično, nisu niti predebele, niti se suše išta duže od ostalih, krutost pelena ovisi o održavanju, a i ako se usmrde to nije do pelene nego do načina pranja, a za materijele si skroz u krivu jer se šivaju od najboljih materijala koji se nabavljaju u najboljim tvornicama u zemlji i inozemstvu.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne želim biti bezobrazna, ali... Imam Rodine pelene, neke su kupljene prije dvije i po godine, neke mi je prijatlejica dala nakon što ih je koristila za dvoje djece i danas ih korissti samo moj najmlađi i mogu samo reći pohvale za pelene. Dakle, neke su koristile moje dvoje djece, nek moje dvoje i prijeteljičino dvoje i dalje su u upotrebi. Normalno, boja se isprala i neke su se malo rasparale kod drukere, ali ne smrde, upijaju i koristim ih i dalje. I kad bi sve što kupim toliko dugo trajalo ja bih bila mnogo bogatija.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Ne znam zašto bi moj komentar bio preproziran? Ne razumijem...Samo želim reći svoja iskustva i nekom nešto odgovara, a drugom ne odgovara..isto kad ideš kupit npr. traperice s nekim si zadovoljna s drugim ne... Održavala sam ih kako piše na 60 bez omekišivača, možda je greška u meni jer sam uzela fitted, nisam znala to je istina...trebala sam uzet s džepom..no nema veze, no nisam isto jedina kojoj se to dogodilo...
    Ali sad sam malo zbunjena ako je Hrvatski proizvod kako to da je tkanina iz inozemstva?? Da li je tkanina testirana na azoboje i teške metale?

  22. #22
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    laagrtija, otiđi na Rodin webshop, odaberi neku pelenicu i tamo ti piše od kojeg je materijala i koji certifikat posjeduje
    ne znam što točno želiš dokazati ili pitati, možda si i sama jedna od šivalica pa si uvrijeđena, al nemaš zašto biti
    i ja nisam za rad na crno jer je i previše sive ekonomije i zato nam i je kako je
    al ako nisi zadovoljna pelenama, to si i rekla i ok, martinaP će valjda odvagati između ponuđenih komentara i sama odlučiti šta uzeti
    nema potrebe silaziti s teme. svatko će dati svoju preporuku (ili je ne dati)

    martinaP, ja imam puno pelena od jedne šivalice koja ima obrt i za koje sam uredan račun dobila i zadovoljna sam
    imam i fitted i brzosušeće jer sam htjela vidjeti razliku. iako je lošija izvedba brzosušećih nego kod nekih drugih proizvođača (ponajprije što se uložaka tiče koji idu u taj džepić) koje sam imala prilike probati, ipak sam vrlo zadovoljna kako se ponašaju na malenom i pri održavanju
    imam i rodine i neke stranih proizvođača
    iskreno, naturine nisam probala jer su mi se činile dosta plitkog kroja za ovog malog guzonju

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    i ja bi se pridruzila pohvalama za rodine pelene, najbolje su mi se pokazale rodina pusa (njezna pusa mi je malo knap sad kad je veci), rodina pusa su mi komotnije.
    usmrdile su se i meni, ali to nema veze sa vrstom pelenama, nakon par ispiranja i smrad je nestao
    Posljednje uređivanje od nevena : 19.04.2012. at 14:19

  24. #24
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Ne želim sad popovati, ali Hrvatski proizvod je napravljen u hrvatskoj ali dijelovi ne moraju svi nužno biti hrvatski, naime znam sigurno da još nitko u hrv ne proizvodi drukere a na mnogim hrvatskim odjevnim proizvodima ih ima, isto tako i neke vrste materijala nije moguće proizvesti u hrv tvornicama jer nema sirovina niti hrv pamuka, niti tko zna čega, pa ih je nužno nabavljati iz vana, kontroliranog su podrijetla i testirani na sve te s važećim atestima i deklaracijama. Ovo je sve malo OT, neću više o tome.

  25. #25
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Kad se prica o preporukama, ja sam odusevljena Rodinim AIO pelenama. Super drze, cak i nocu, prostrane su pa ce nam biti dobre do odvikavanja, brzo se osuse i debljnu sama odredim.
    Vrlo su jednostavne za previjanje, bit ce dobre za u jaslice.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    martinaP, ja imam puno pelena od jedne šivalice koja ima obrt i za koje sam uredan račun dobila i zadovoljna sam
    imam i fitted i brzosušeće jer sam htjela vidjeti razliku. iako je lošija izvedba brzosušećih nego kod nekih drugih proizvođača (ponajprije što se uložaka tiče koji idu u taj džepić) koje sam imala prilike probati, ipak sam vrlo zadovoljna kako se ponašaju na malenom i pri održavanju
    imam i rodine i neke stranih proizvođača
    iskreno, naturine nisam probala jer su mi se činile dosta plitkog kroja za ovog malog guzonju
    Hvala , ali ja sam davno tražila preporuke... Mi smo na kraju prešli u jednokratne, jer je mala bucka, i u platnenima ništa ne može obući. Platnene ima za po doma, a sad smo (nadam se) na putu prema ostavljanju pelena.

  27. #27
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad moj mrsavko skine pelene, cini mi se da cemo se vratiti na bodije i odjecu od prosle godine ekonomicno

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je frendica dala dvije rabljene pelena, jedna je Rodina na čičak, druga Naturina na druker.
    Rodina je super, osim što je čičak malo postao tvrd (nikako da odem zamijeniti), a Naturina mi je grozna... cijela je tvrda, dugo se suši, kao da se unutarnji sloj previše zbio... inače, zgodna je onako manje robustna.

    Osim te jedne Naturine, ostale su Rodine (5 pusa , 5 pocketica, 2 bambusice i 2 konoplje) i Mother ease (10 kom osnovnog modela)... i mogu reći da su mi Rodine puno draže po kroju, a ME se brže suše, pa im je to prednost. Jedino mi Rodina konoplja nije baš sjela... kruća je nego sam očekivala, pa ju treba duže gužvati po rukama.
    Da danas kupujem, kupila bi samo Rodine, ne bi uzela ME.

  29. #29
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Mi imamo Rodinu pusu. i većinu od šivalice Naide. Prezadovoljni smo i s jednim i s drugim. Iako su mi zaštitne Rodine bolje.

  30. #30
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Rodine zastitne su super. A od pelena mi je favorit od Naide (babysaurus) model Mutt like.

  31. #31
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Postavljam pitanje, krenula na komplikacije pa sad imam vremena, konačno, za slatke brige

    S prvom bebom sam imala Kamarisove onesize fitted, koje su nakon 2,5godišnjeg staža u totalnom raspadu, poklonila ih jednoj mami za probu.

    Dakle, muči me ovo: za koje se platnene odlučiti u moru izbora na internetu, a kriteriji su slijedeći:

    -da su po mogućnosti domaće proizvodnje;
    -da su pocketice, ali nikako AIO (bitno mi je da se brže suše od fitted)
    -da se kopčaju na čičak
    -i zadnje: kupila bih veliko pakiranje od istog proizvođača, a ne kod 2-3 različita po par komada, zbog uštede.

    Na facebooku mi je nekoliko mama savjetovalo tabitine pocket pelene, a onda se javila jedna mama kojoj su one bezveze. Mislim da sam vidjela i flafi koje su brzosušeće jer se uložak "rasklopi" kod sušenja.

    E sad, tko ima vremena za pisanje od vas, bila bih zahvalna na svakom savjetu, izgubljena sam u moru oprečnih informacija

  32. #32
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da ces za bilo koju vrstu bilo kojeg proizvodjaca cuti i za i protiv... Nisu svacija ocekivanja ista i nisu sve bebe iste gradje, a ima i puno razlicitih modela istog proizvodjaca...

    Naturine pockerice su tanke, jako brzo se suse, ali oni ne proizvode na cicak...
    Rodine split imaju cicak, al nakon sto se jezik odvoji i dalje je debeljuskast jedan dio pelene..
    Flafi pocketet i split su isto tanasne, mozes ih puniti u slobodnoj izvedbi.

  33. #33
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Ja sam još friška u cijeloj priči o platnenim pelenama. Bebulja nam stiže početkom rujna, ali ja već mjesec-dva proučavam pelene i pokušavam se odlučiti s kojima da krenemo. Za sad sam nabavila preko oglasnika Bambino Mio paket s 12 nekorištenih prefoldsa i 2 komada zaštitnih gaćica za 250kn. Dobila sam i jednu rolu onih papirića koji se mogu bacat u wc. Imam već i jedan paket tetra pelenica. S time planiram početi, ali bih rado kroz iduća dva-tri mjeseca kupila još par komada pelenica i zaštitnih gaćica da mogu kombinirati, a s vremenom bih povećala kolekciju.

    Ono što mi je najbitnije kod pelena jest da se brzo suše na zraku budući da nemam sušilicu, a bebica će doći na jesen kad će mogućnost sušenja vani biti sve manja i manja. Što mi preporučate? Nisam baš za AIO varijantu. Uzela bih možda jedne-dvoje da vidim kak to funkcionira pa onda nabavila još kad mi malecka krene u jaslice. Mislim da će to tetama biti najjednostavnije. Fitted su dosta debele, koliko sam shvatila. Njih bi možda uzela par komada za noć. Logika mi nalaže da će duže izdržati od ostalih. Što mi preostaje? Pocket? Molim preporuke, linkove...

    Ono što sam uspjela do sada utvrditi na svim živim forumima i u razgovorima s mamama jest da su ME i Rodine zaštitne gaćice najbolje, a gotovo sve mame koje imaju Naidine Mutt like pelene jako su zadovoljne. Što se Rodinih gaćica tiče, jel da uzmem na drukere ili čičak? Planiram svakako i Naidinih par pelenica uzeti, ali me zanima koliko se brzo one u praksi suše i kakve su njezine zaštitne gaćice. Vidim da ona ima one size gaćice.

  34. #34
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni naidine one size zastitne nisu bile nesto posebno, drzala sam se rodinih (dobre i na drukere i na cicak). Naidine mut like mi se brzo suse jer imaju odvojiv ulozak iz dva dijela. AIO pelene (bez obzira na marku) u vrticu mi se nisu proslavile jer bi mu se znala napraviti rupica izmedju nogice i pelene pa bi procurile. Aio bi koristili kao rezervnu kad idemo van ili kad se vracamo s plaze. A u vrticu smo koristili uvijek normalne platnene pelene (al sam morala imati vise zastitnih, svaki dan bi slala 3 pelene s 3 covera, uz onu pelenu u kojoj malac dode). Znaci, trebalo mi je oko 7-8 covera da to sve fino funkcionira i u vrticu i doma.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    od zastitnih rodine i ME. mislim da dalje ne trebas istrazivati. moje su na cicak. drukere sam imala air flow od ME i zuljale su bebaca na trbuhu i oko nogica. valjda je previse buckasta. ja sam krenula s pp, a sad sam po danu za doma na tetrama. puno su mi bolje. nocu koristim prefolds a moderne pp kad idemo van, u goste i sl.

    fitted imam naturine i teesko mi se suse. pogotovo kad je ovakvo vrijeme, a radijatori ne griju. ne mogu ih koristiti za noc jer moja malena spava na trbuhu a fitted je krojena tako da podebljani dio nije naprijed vec iza. naidine imam mutt i bblike i zadovoljna sam s njima. muttice imaju spojena dva uloska koje se drukerima zakace na pelenu, a bblike tri uloska koja se drukerima vezu jedne na druge, ti mozes birat koliko ih zelis. brzo se suse. moje su od pamucnog frotira.

    meni su najbolje pp s uloscima na drukere jer se brze suse. pocketice mi se ne da slagati..aio nisam zadovoljna. vecina mojih pp je na drukere, i zao mi je sto ih nemam vise na cicak, lakse se namjeste. jedino znam da cure kazu kako ih bebaci kad narastu znaju sami skidati.

    od pelena osim naidinih imam ME, naturine, rodine i flafi. sve su mi dobre.

  36. #36
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Hvala cure! Onda dalje niti neću filozofirati. Za početak ću uzeti ME Rikki (čitala sam negdje da su te bolje za manje bebe zbog čička) i jedne rodine na drukere, pa ćemo vidjeti kaj nam bolje paše i dopunjavati.

    Nekako mi se čini da ću većinu pelenica uzeti od Naide. BB like za noć, a Mutt like za dan. Naturine su mi prekrasne, ali... Njih sam uživo imala priliku vidjeti i opipati i čine mi se baš jako jako debele tako da ih za sad uopće ne uzimam u obzir. Eventualno tamo negdje iduće ljeto kad ću ih moći vani sušiti. I Flafi mi se na dodir isto čini debeli.

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ako te zanimaju domaće pelene, ja sam kupila od jedne gospođe iz D.Sela koja lijepo šiva. Ako želiš mogu ti poslati porukom naziv njene FB stranice ili mail.

  38. #38
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Beti, zanimaju me domaće pelene ali onih šivalica koje imaju registrirani obrt. Kako dolazim iz obrtničke obitelji, protivim se bilo kakvom radu na crno. Ako ta šivalica ima obrt, dapače! Pošalji njen kontakt.

  39. #39
    R_anama avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    30

    Početno

    Ako te zanimaju čim tanje pelene, onda su flafi pocketice najbolje. Mi imamo sive, bez volančića oko noge i iako izgledaju jako male, buco od 12 kg ih nosi bez problema. Dolaze bez uloška tako da moraš ili nabaviti uloške ili stavljati tetre ili mini ručnike u pelenu

  40. #40
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A kako možeš vidjeti ima li netko obrt ili nema, ako ga ne pitaš direktno?
    Ja kupujem svašta, po svuda i nikad nisam pitala, a ni vidjela ima li obrt. Ili d.o.o. Ili firmu. Nebitno meni.
    Uostalom, koliko znam propise, kod nas se ne mora otvoriti taj obrt, nego se može raditi kućna radinost, posve legalno. Evo i link sam se potrudila pronaći: http://portor.mingorp.hr/sporedna.htm

  41. #41
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    naravno da možeš znati je li legalno - ako ti uz robu izda i pravovaljani račun, legalno je.
    ako ne može izdati račun, onda je na crno.

  42. #42
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj dahlia prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, zanimaju me domaće pelene ali onih šivalica koje imaju registrirani obrt. Kako dolazim iz obrtničke obitelji, protivim se bilo kakvom radu na crno. Ako ta šivalica ima obrt, dapače! Pošalji njen kontakt.
    i ja
    na bijelo rade : rode, flafi, tabita, natura...njih se mogu sjetiti na prvu
    imas još web shopove- sunašce malo, mini greeny (svašta imaju), pelenko (oni imaju me pelene i još neke "stranjske")

    dodajte još ako znate

  43. #43
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A kako možeš vidjeti ima li netko obrt ili nema, ako ga ne pitaš direktno?
    Ja kupujem svašta, po svuda i nikad nisam pitala, a ni vidjela ima li obrt. Ili d.o.o. Ili firmu. Nebitno meni.
    Uostalom, koliko znam propise, kod nas se ne mora otvoriti taj obrt, nego se može raditi kućna radinost, posve legalno. Evo i link sam se potrudila pronaći: http://portor.mingorp.hr/sporedna.htm
    Kao što Lutonjica reče, ako uz kupnju dobiješ pravovaljani račun, tada je riječ o obrtu ili legalnoj djelatnosti kućne radinosti. Oni, naime, isto moraju izdati račun. No, koliko sam ja upućena, do sada ima relativno malo takvih kućnih radinosti i uglavnom je registriraju umirovljenici jer oni, za razliku od ostalih fizičkih osoba koje su uz kućnu radinost zaposlene u nekoj drugoj firmi ili ustanovi, ne moraju plaćati doproinose. Rad na crno ne podrazumijeva nikakve troškove od strane osobe koja tako radi, a kućna radinost zahtjeva troškove registranice, plaćanje doprinosa, prijavu prihoda poreznoj upravi i izdavanje računa.

    R_anama, hvala za preporuku. No čula sam da se mnoge mame žale da im poscketice nisu jako praktične baš zbog tog uguravanj uložaka ili tetri. Ti nemaš s tim problema?

    mala-vila, da da... Znam za sve njih. Ima još i http://www.eko-butik.com/. Imaju razne domaće i strane proizvođače pelena, deterdžente za pelene, stvari za trudnice i bebe i sl. Od njih si planiram uzeti jedan paket tetra pelena uz koji dobiješ i snappi kopču za otprilike iste pare koliko u DM-u ili Konzumu dođe paket tetri.

  44. #44
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je najbolje kad ljudi komentiraju kak su od "domaćih" šivalica pelene puno jeftinije. pa hebemu normalno da su jeftinije kad ne moraju plaćati nikakve namete nikome, samo si kupe materijal i šiju na crnjaka

  45. #45
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj dahlia prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što Lutonjica reče, ako uz kupnju dobiješ pravovaljani račun, tada je riječ o obrtu ili legalnoj djelatnosti kućne radinosti. Oni, naime, isto moraju izdati račun. No, koliko sam ja upućena, do sada ima relativno malo takvih kućnih radinosti i uglavnom je registriraju umirovljenici jer oni, za razliku od ostalih fizičkih osoba koje su uz kućnu radinost zaposlene u nekoj drugoj firmi ili ustanovi, ne moraju plaćati doproinose. Rad na crno ne podrazumijeva nikakve troškove od strane osobe koja tako radi, a kućna radinost zahtjeva troškove registranice, plaćanje doprinosa, prijavu prihoda poreznoj upravi i izdavanje računa.

    R_anama, hvala za preporuku. No čula sam da se mnoge mame žale da im poscketice nisu jako praktične baš zbog tog uguravanj uložaka ili tetri. Ti nemaš s tim problema?

    mala-vila, da da... Znam za sve njih. Ima još i http://www.eko-butik.com/. Imaju razne domaće i strane proizvođače pelena, deterdžente za pelene, stvari za trudnice i bebe i sl. Od njih si planiram uzeti jedan paket tetra pelena uz koji dobiješ i snappi kopču za otprilike iste pare koliko u DM-u ili Konzumu dođe paket tetri.

    Snappi kopča! Ja bih to... gdje se mogu nabaviti zasebno, kod nas? Tnx

  46. #46
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Mislim da sam vidjela u rodinom web shopu i pelenku.

  47. #47
    dahlia avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj njokica prvotno napisa Vidi poruku
    Snappi kopča! Ja bih to... gdje se mogu nabaviti zasebno, kod nas? Tnx
    Najjeftinije ti je u Eko-butiku. Evo link http://www.eko-butik.com/kop%C4%8Da_2

    Kod njih je dostava samo 10kn i cijena dostave ostaje ista do 5 naručenih kopči. Kopča košta 16kn.

  48. #48
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    dahlia ja sam imala samo poketice i nisam imala takvih problema, da kupujem opet, uzela bi poketice kao i prvi put
    naravno, to sve ovisi od osobe do osobe

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    mala-vila, da da... Znam za sve njih. Ima još i http://www.eko-butik.com/. Imaju razne domaće i strane proizvođače pelena, deterdžente za pelene, stvari za trudnice i bebe i sl. Od njih si planiram uzeti jedan paket tetra pelena uz koji dobiješ i snappi kopču za otprilike iste pare koliko u DM-u ili Konzumu dođe paket tetri.[/QUOTE]

    ja sam uzela bas taj njihov paket bambino mio tetra pelene + snappy i super su mi tetre. velike su, lako ih slozim i ucvrstim sa snappycom. jedino sam u mueleru nasla isto tak velike tetre. ostale su mi knapcih za vezanje kao u pelenu.
    Posljednje uređivanje od aliana79 : 01.06.2013. at 20:10

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    zbrljala sam u odgovoru. htjela sam quote samo dio dahlia-inog posta.. sori.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •