Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Letak-iznenadni gubitak djeteta

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    145

    Početno

    imam ponešto iskustva u prikupljanju i obradi statističkih podataka pa nikada ne uzimam, što piše u ovakvim člancima, zdravo za gotovo. pa ću reći isto što i andjelak, članak u Vjesniku je ''zanimljiv''. iz njega bezrezervno vjerujem u priču mame koja ima troje nedonošene djece i koja priča o svom iskustvu. to nije statistika, to je istina, to su tri prave priče o ljubavi, vjeri i želji kojima vjerujem. a statističke podatke uzimam s rezervom.
    Članak u Maminom suncu je jako dobar. pohvaljujem koncepciju gdje glavninu imaju prave priče, prava iskustva, iskreno opisani osjećaji roditelja anđela, a onda tek na kraju riječ stručnjaka u obliku savjeta. (doduše ne vidim potpis tko je napisao članak, ali napisan je dobro).
    ovo su samo moja razmišljanja.
    i još nešto, već jesam, ali opet ću jer to zaslužuju, pohvaliti medicinske sestre u riječkom rodilištu koje su jedine reagirale na moje plakanje kao da plačem s pravim razlogom, glavna sestra me zagrlila, savjetovala, tješila...
    andjelak, hvala na linkovima!

  2. #52
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    U članku su istinite priče mama Anđela s foruma MIB. Zajedno smo napravile koncept ,a jedna draga mama ga je predala svojoj prijateljici novinarki koja je prepoznala važnost ovakvih tema.

  3. #53
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Evo malo mudrih izreka ,za dalje
    http://www.testovi.covermagazin.com/?p=377

  4. #54
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Duboko me dirnuo cijeli ovaj pdf i teme. Pozdravljam letak i ideju da se o ovoj temi pise i raspravlja.

  5. #55
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Zanima me da li je ovaj letak tiskan u nekoj tirazi ili ga je svaki clan/clanica ovog foruma samoinicijativno printala i ostavljala u nekoj ambulanti/bolnici?
    Naime, na poslu sam u nekoj prilici spominjala ovu temu i letak, pa postoji mozda mogucnost da ovaj letak ucinimo dostupnijim.

    Molila bih da me netko od autora/ica letka i forumasa/ica koji je bio vise ukljucen u ovu nastajanje letka kontaktira na mob 099 733 4561.

    Ovo je prilicno hitno i unaprijed hvala svima

  6. #56
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Matovila imaš pp.

    Letak je printan u kućnoj radinosti i šalje se na vrata bolnica,savjetovališta,može i kod ginekologa,ma cure nosite ga gdje god mislite da bi mogao doći u potrebite ruke i biti od pomoći.

    Još jednom pozdravljam sve vrijedne ruke i one koji nešto žele mijenjati i pomoći

  7. #57
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno statistika 2010

    Statistika 2010
    Mrtvorođenih 2010, od ukupno živorođenih 43201, 113 je umrlo tijekom prvih 7 dana života
    Tko kaže da obitelji o tome trebaju šutjeti i ne imati pomoć društva

    više o tome

  8. #58
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    To je 12 razreda u školama

  9. #59
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Ispravak 210 mrtvorođenih

  10. #60

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Ne mogu vidjet letak... Htjela bih da bude dostupan i u KC pa ako mi ga možete poslat na pp ili da nekome dam mail?

  12. #62
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    ja isto nemogu vidjeti letak ,a baš bi mi trebao .ima li netko da ga isto može poslat na pp ili mail? lijepo molim

  13. #63
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj andjelak prvotno napisa Vidi poruku
    Do 28. tjedna je pobačaj. Zašto je to tako u medicinskom svijetu ne znam, ali svugdje je tako.
    Ja letak uredno vidim.

  14. #64
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    Do 28. tjedna je pobačaj. Zašto je to tako u medicinskom svijetu ne znam, ali svugdje je tako.
    Ja letak uredno vidim.
    mislim da je granica 22 tj.
    U Republici Hrvatskoj se prema Međunarodnoj klasifikaciji bolesti (MKB) od 2001. godine, porođajem smatra rađanje svakog ploda porodne mase veće od 500 grama i gestacije iznad 22. tjedna.

  15. #65
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    ja ne mogu otvoriti,kad kliknem na sliku samo se vrti i nikak da se otvori...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Dragi rodielji andjela,
    Kao jedna od vas zelim podijeliti s vama moju knjigu o mojoj bebi koja je umrla od raka sa samo 6 mjeseci starosti.Prica je to o mom zivotu od njenog zaceca do borbe smrti te zivota nakon.Nadam se da ce vam pomoci...

    https://drive.google.com/file/d/0By5...w?usp=drivesdk



    QUOTE=andjelak;1851281]Dragi roditelji malih anđela i svi oni koji nekoga s takvom pričom poznajete,

    Želimo i na vašim stranicama pokazati rad jedne male povezane grupe Anđeli-povjerljivo, članica foruma Mameibebe, koje se uistinu razumiju i podržavaju jer smo sve prošle slično iskustvo.
    Unatrag nekoliko godina, nažalost, upoznajemo sve više novih članice, kako na našem tako i na drugim forumima. Shvatili smo da svi, nakon prvobitnog šoka, imamo jednu želju, a to je pojasniti okolini kako se uistinu osjećamo, što smo trebali i još uvijek trebamo.

    Ovim letkom, koji se nalazi u privitku, željeli smo zbog vlastitog iskustva koje smo prošli gubitkom djeteta tijekom trudnoće i nakon poroda nešto promijeniti, olakšati i medicinskom osoblju i roditeljima koji prolaze slično iskustvo.

    Također, nam je želja da se društvo educira kako postupiti kada se susretnu, u bližoj okolici, sa slučajem ranog gubitka djeteta te pokušaju suosjećati, shvatiti jačinu boli i tragediju tih obitelji.

    Medicinsko osoblje je najčešće prvo u kontaktu s roditeljima, stoga može odigrati važnu ulogu u prihvaćanju gubitka i nošenja s istim .

    Ako se više o tome govori, piše, možda jedan od nebrojnog medicinskog osoblja prepozna važnost tih informacija i ne shvati ih kao neku vrstu prodike, već preda naš letak majci koja iz rodilišta odlazi praznih ruku.
    Nadamo se da će ta majka znati da nije sama, da ima podršku, kako u bolnici tako i izvan nje. Makar bila to i samo ova pismena informacija, za razliku od nas, koje smo lutale internetom tražeći neku potvrdu da nismo same, da nismo čudakinje jer nam se „to" dogodilo, kao i zbog svega onog što osjećamo. Nadamo se da neće na odlasku iz rodilišta, kao i svaka rodilja sa zdravim djetetom, dobiti samo otpusno pismo u kojem stoji da se javi za 6 tjedana ili po potrebi ranije.

    Drage forumašice, redovno isčitavamo sva vaša iskustva, zajedno tugujemo i veselimo se svakoj novoj trudnoći, sretnom kraju priče, zato se nadamo se da ćete i vi prepoznati našu želju i pridonijeti njezinom ostvarenju na ovaj ili neki drugi način.


    Mame anđela s foruma Mameibebe
    ANĐELI-POVJERLJIVO

    Letak za printanje u boji:
    http://pdfcast.org/pdf/iznenadni-gubitak-djeteta[/QUOTE]

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •