Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: Letak-iznenadni gubitak djeteta

  1. #1
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno Letak-iznenadni gubitak djeteta

    Dragi roditelji malih anđela i svi oni koji nekoga s takvom pričom poznajete,

    Želimo i na vašim stranicama pokazati rad jedne male povezane grupe Anđeli-povjerljivo, članica foruma Mameibebe, koje se uistinu razumiju i podržavaju jer smo sve prošle slično iskustvo.
    Unatrag nekoliko godina, nažalost, upoznajemo sve više novih članice, kako na našem tako i na drugim forumima. Shvatili smo da svi, nakon prvobitnog šoka, imamo jednu želju, a to je pojasniti okolini kako se uistinu osjećamo, što smo trebali i još uvijek trebamo.

    Ovim letkom, koji se nalazi u privitku, željeli smo zbog vlastitog iskustva koje smo prošli gubitkom djeteta tijekom trudnoće i nakon poroda nešto promijeniti, olakšati i medicinskom osoblju i roditeljima koji prolaze slično iskustvo.

    Također, nam je želja da se društvo educira kako postupiti kada se susretnu, u bližoj okolici, sa slučajem ranog gubitka djeteta te pokušaju suosjećati, shvatiti jačinu boli i tragediju tih obitelji.

    Medicinsko osoblje je najčešće prvo u kontaktu s roditeljima, stoga može odigrati važnu ulogu u prihvaćanju gubitka i nošenja s istim .

    Ako se više o tome govori, piše, možda jedan od nebrojnog medicinskog osoblja prepozna važnost tih informacija i ne shvati ih kao neku vrstu prodike, već preda naš letak majci koja iz rodilišta odlazi praznih ruku.
    Nadamo se da će ta majka znati da nije sama, da ima podršku, kako u bolnici tako i izvan nje. Makar bila to i samo ova pismena informacija, za razliku od nas, koje smo lutale internetom tražeći neku potvrdu da nismo same, da nismo čudakinje jer nam se „to" dogodilo, kao i zbog svega onog što osjećamo. Nadamo se da neće na odlasku iz rodilišta, kao i svaka rodilja sa zdravim djetetom, dobiti samo otpusno pismo u kojem stoji da se javi za 6 tjedana ili po potrebi ranije.

    Drage forumašice, redovno isčitavamo sva vaša iskustva, zajedno tugujemo i veselimo se svakoj novoj trudnoći, sretnom kraju priče, zato se nadamo se da ćete i vi prepoznati našu želju i pridonijeti njezinom ostvarenju na ovaj ili neki drugi način.


    Mame anđela s foruma Mameibebe
    ANĐELI-POVJERLJIVO

    Letak za printanje u boji:
    http://pdfcast.org/pdf/iznenadni-gubitak-djeteta

  2. #2
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Još da napomene, za one koji ga žele printati, da se letak printa obostrano i preklapa kao brošura na 3 dijela

  3. #3
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    opet sam se rasplakala kad sam ovo procitala, stvarno je dobro napisano i poucno, kad bi prvo se medicinsko osoblje drzalo ovih uputa pa onda i okolina koja nas okruzuje bilo bi malo lakse...

  4. #4
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mislim da ovo definitivno trba dijeliti po bolnicama. Koliko bi meni bilo lakše da nisam bila u sobi sa trudnicama, od kojih je jedna 3 puta dnevno pratila otkucaje srca djeteta (prenijela), a druga je održavala trudnoću i bila točno u onom tjednu u kojem je srce moje bebe prestalo kucati. A sigurna sam da bi i njima bilo lakše.

  5. #5
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Naša družina kreće sa dijeljenjem svaka u svom gradu,onak same isprintamo nekoliko primjeraka i šaljemo uz dopis ili nosimo osobno.Baš me zanima reakcija
    Možda se nešto pomakne i promijeni barem u bolnici za početak da odvoje mame anđela od mama zdravih veselih beba

  6. #6
    Mrvica2403 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    75

    Početno

    andjelak ja ću isprintati i poslati u bolnicu u dbk

  7. #7
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Mrvica2403 prvotno napisa Vidi poruku
    andjelak ja ću isprintati i poslati u bolnicu u dbk

  8. #8
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    ako se slabije vidi letak ,kliknite na slikicu ,pa onda na mali ko ekrančić iznad slike da vam se otvori full povećano

  9. #9
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Letak je super. Stvarno bi trebalo podjeliti po svim bolnicama, jer ono što sam doživila nakon oba gubitka u dubrovačkoj bolnici mi je otežalo još više te najteže dane u životu.

  10. #10
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Roza i ostale cure,nadamo se da ćete se uključiti.Imamo i dopis popratni koji ide uz to za bolnice,ordinacije,obitlj.centre ili gdje god želite poslati .
    Naša je željela da se svatko tko želi uključi i onda se možda s vremenom nešto pomakne na bolje za sve.
    Vjerujem da svatko zna jednu adresu kojoj bi ovo poslao,naravno ne mora se osobno potpisati

  11. #11
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Svakako. Nisma stigla pročitati proceduru, gdje da ga nabavim i kako distribuiram, odnesem osobno il pošaljem?

  12. #12
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Mogu ti mejlati pismo za bolnice,a šalješ kako želiš poštom, osobno kako osjećaš i imaš snage da učiniš .Imamo za printati i u boji i B/W

    evo pozitivan vijest,U RI rodilištu je prihvaćeno otvorenog srca i prepoznali su kao pozitivnu inicijativu,a ne kritiku

  13. #13
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Može, pošalji mi meilom i pismo i ako može letak u nekom formatu tipa pdf word itd. A za distribuciju ću onda vidjeti, iskreno mislila sam da sam jaka za tu bolnicu, al sad kako se Š bio razbolio i morali smo cijelo jutro bit na pedijatriji, lječila ga je doktorica koja je I&O po porodu vodila na neonatologiju i zvala ih Dvojak 1 i 2...srce mi se steglo, cijelo sam jutro Anti pričala o helihopteru, o tome kako su zakazali, kako su ovo i ono...nisam najbolje podnjela povratak na to mjesto a onda još i ta doktorica, uf. Moguće da ga pošaljem poštom ili zamolim neku od sestara koje znam da im da. Pošaljem ti mail na pp.

  14. #14
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Može, pošalji mi meilom i pismo i ako može letak u nekom formatu tipa pdf word itd. A za distribuciju ću onda vidjeti, iskreno mislila sam da sam jaka za tu bolnicu, al sad kako se Š bio razbolio i morali smo cijelo jutro bit na pedijatriji, lječila ga je doktorica koja je I&O po porodu vodila na neonatologiju i zvala ih Dvojak 1 i 2...srce mi se steglo, cijelo sam jutro Anti pričala o helihopteru, o tome kako su zakazali, kako su ovo i ono...nisam najbolje podnjela povratak na to mjesto a onda još i ta doktorica, uf. Moguće da ga pošaljem poštom ili zamolim neku od sestara koje znam da im da. Pošaljem ti mail na pp.
    Mogu ti ja podijeliti po dbk bolnici, samo nemam printer, trebao bi mi ih netko poslati?

  15. #15
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Andjelak, za svaku pohvalu!

  16. #16
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Matilda kome da odnesem u Karlovcu gore letke, da li da s nekim razgovrama ili predam sestrama

  17. #17
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Riješeno

    hvala svima koji su podržali i shvatili cijeli smisao ove priče

  18. #18
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu ti ja podijeliti po dbk bolnici, samo nemam printer, trebao bi mi ih netko poslati?
    Može! Ja se dogovorim sa Andjelak da ih isprintam pa ti nekako dostavim, jesi ti u Gradu?

  19. #19
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Vecernji list, danas, 31.3.2011. Clanak: Traumu gubitka djeteta lijece uz pomoc onih koji su to prozivjeli!

    Clanak:

    - http://img703.imageshack.us/img703/3716/lanak.png
    - http://img97.imageshack.us/img97/4120/lanak1.png



  20. #20
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    LUDILO! Bravo!!!

  21. #21
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Može! Ja se dogovorim sa Andjelak da ih isprintam pa ti nekako dostavim, jesi ti u Gradu?
    Na Pelješcu, ali često idem u bolnicu na pretrage. Dam ti na pp par adresa.

  22. #22
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Na Pelješcu, ali često idem u bolnicu na pretrage. Dam ti na pp par adresa.
    Ispravak, došla sam do printera, Isprintala sam nekoliko, kopirati ću još, čim stignem, nosim u dbk bolnicu, neću ih savijati, da ih i oni mogu kopirati!

  23. #23
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Ovo je jučer izašlo i na webu, imate i danas članak..tijekom dana bit će i on na webu

    http://www.vecernji.hr/zivot/traumu-...-clanak-271662

  24. #24
    CRomy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Ovo je stvarno super..... Eh da je bio taj letak kad sam ja bila tamo..... Iskreno se nadam da će imati sluha za njega!!!!

  25. #25
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Evo izašao je danas 08.04.2011 članak u Novom listu.
    Evo ga
    https://mail-attachment.googleuserconte ... U&sadssc=1

  26. #26
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    prosljedili u Čk bolnicu

  27. #27
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Zaboravila sam javiti, proslijeđenu u Dbk bolnicu, sad sve ovisi o njihovoj dobroj volji

  28. #28
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    hvala vam cure od srca

  29. #29
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

  30. #30
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    idemo svi u Finsku!hehe, šalim se ali jako zanimljivo i stinito "nevidljiv problem" svi se prave kao da se to ne događa.

  31. #31
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    radimo dalje

    Evo jedna vrlo važna činjenica/podatak i dokaz da treba educirati med.osoblje i više ovom problemu ukaivati pažnju

    Rana neonatalna smrtnost godinama je u Hrvatskoj viša nego u gospodarski razvijenijim zemljama,ali i nekim zemljama koje su se 2004 i 2007 priključile EU, što upućuje na zaključak da određena organizacijska I tehnološka poboljšanja u neonatalnoj intezivnoj njezi i terapiji mogu doprinjeti njenom smanjenju.

    Vrlo važno je i preventivno djelovanje u antenatalnom razdoblju u kojem se dobrom antenatalnom skrbi uz smanjenje br.patološih trudnoća utječe i na pad broja rođenih niske porođajne težine koje trebaju posebne mjere neonatalne skrbi i liječenje.


    HZJZ, srpanj 2010

  32. #32
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno Vjesnik subota-članak

    Registrirajte se potpuno besplatno na: http://www.vjesnik.com/Auth/Secure/Registracija.aspx

    I procitajte clanak: Nakon gubitka djeteta ne moze se samo reci "dogada se"

    (clanak su ostvarile novinarka i Mame andela

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    145

    Početno

    sviđa mi se kako je napisan članak. nadam se da će doći do bar nekih pravih očiju i da će se promijeniti neki pristupi.

    drage mame, svima šaljem veliki zagrljaj!

  34. #34
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Bolnice neslužbeno potvrđuju da ima potrebe za letkom, Ministarstvo reklo da je zanimljivo,ali nikakav služb.stav nije izrečen ,no nadam se da će doći vrijeme za pomake i poboljšanje u bolnicama

  35. #35
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Evo vidljiv cijeli članak za sve
    http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...3-9C6D9358EEAF

  36. #36
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj andjelak prvotno napisa Vidi poruku
    Bolnice neslužbeno potvrđuju da ima potrebe za letkom, Ministarstvo reklo da je zanimljivo,ali nikakav služb.stav nije izrečen ,no nadam se da će doći vrijeme za pomake i poboljšanje u bolnicama


  37. #37
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Citiraj andjelak prvotno napisa Vidi poruku
    prekrasan članak, naravno i letak, jedino osobno se ne bih složila sa
    ovim:
    "...kao pozitivan primjer navode ginekologiju na Sv. Duhu u Zagrebu"
    a vjerujem da će to potvrditi i Boxica koja je tamo isto izgubila bebice i svašta prošla.
    Ja sam imala tako pozitivno iskustvo da tamo više nogom ne bih kročila...

  38. #38
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Drago mi je da vam se sviđa.Nažalost toliko nas je ,toliko tuge, problematike, a ja sam koristila informacije i iskustva iz detaljnih priča članica grupe Anđeli-povjerljivo na MIB forumu,jer imam njihovo dopuštenje.

    Samo da bude efekta. Evo imamo par dobrih duša u obitelji i zvan nje koje su nam isprintale jednu veću hrpu letaka tako da krećemo dalje s distribucijom.

    Slobodno navedite adrese gdje mislite da je potrebit taj letak

  39. #39
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Tibi prvotno napisa Vidi poruku
    prekrasan članak, naravno i letak, jedino osobno se ne bih složila sa
    ovim:
    "...kao pozitivan primjer navode ginekologiju na Sv. Duhu u Zagrebu"
    a vjerujem da će to potvrditi i Boxica koja je tamo isto izgubila bebice i svašta prošla.
    Ja sam imala tako pozitivno iskustvo da tamo više nogom ne bih kročila...

    Tibi meni je drago ako netko nema loših iskustava sa SD i nadam se da je to večina...
    ti i ja i par mojih ostaloh cimerica nemamo nažalost...
    kao što si napisala na drugom postu smeta mi to njihovo: pustit ćemo da se priroda pobrine...

    potpis na ovo tvoje da ne bi nogom više kročila tamo...
    Posljednje uređivanje od Boxica : 03.05.2011. at 19:16

  40. #40
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Eto kako Ministarstvo zna dati odgovor..onak kopi pejst zakona i pravilnika o kojima smo i same već govorile u razgovoru s novinarima,ali oni još dodaju onak jedan dopis omotan u celofan u kojem ništa novog i pametnog nije rečeno.da postoji potreba,ali sve ostaje na rekla kazala

    http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...4-93E6908A35E8

  41. #41
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    netko ima pozitivnih iskustava sa st rodilištem a ja negativno ...i prvi put...a za SD sam čula i dobor i loše...mene slijedeći put čeka SD, pa sad???

  42. #42
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno 24 sata

    Drage forumašice,

    želi li netko sudjelovati u našem radu, za poboljšanje uvjeta u bolnici i odnosa prema roditeljima malih anđela.Želi li netko od vas javno ispričati svoju priču ,treba nam 1-2 mame koje bi ispričale svoju priču imenom i prezimenom za izdanje u 24 sata.Prije izlaska članka dobiit ćemo neku vrstu drafta kao i do sada.

    pošaljite mi pp

  43. #43
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Evo Roza je jedna mama, kao članica i MIB-a pa je već ranije upoznata sa svime, još netko želi da se čuje njegova priča, što vas smeta, ljuti,boli.....

    nadam se da će Ministarstvo shvatiti da su oni ti koji trebaju napraviti promjene,a ne prebacivati na nas koji smo prošli patnju, da ispravljamo još i njihove greške propuste

  44. #44
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    dakle imamo 2 mame, Rozi i mamu s MIB foruma , u petak intervju.. javim kada izlazi.Žao mi je što ne dodate kakve komentare,sugestije da se i vaš glas više čuje i da pomognemo što više , što manje broju mama Anđela u bolnicama

  45. #45
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Priče su ispričane,čekamo izlazak u tisku.Snake i Roza hvala vam za sve.Neka javnost i med.soblje zna da nama naša djeca nisu samo broj iz statistike i da mrva dobre volje može puno toga na bolje promijeniti bio to pogled,dodir topla riječ ili letka s informacijama

  46. #46
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno članak u Mamino sunce

    Evo s ponosom javljam da je i ovdje izašao članak ,jako dobro napisan.Pusa svim mamama koje su hrabro napisale svoju priču

    http://www.maminosunce.hr/online/sunce35.html

    I jako zanimljiv članak u Vjesniku
    http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...9-199380B54373

  47. #47
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    ovaj clanak u vjesniku je jako dobar, ponekad se pitam bili moji sinovi prezivjeli da su bili u nekoj boljoj bolnici. kad sam rodila sa punih 26 tjedana i jos koji dan na neonatologiji u Mostaru su nam odmah rekli da nemamo nikakve sanse i da njima nisu prezivljavala tako mala djeca, al da ce oni dati sve od sebe...
    blago vama koje ste iz zagreba a ja cu se svim silama truditi da ako Bog da kad opet budem trudna dodjem gore pa makar morala placati boravak u bolnici...

  48. #48
    norah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    54

    Početno

    draga i moji su ušli u 27 tjedan, pa su umrli, a u Splitu su bili sa najboljom doktoricom.....kaže muž da mu je doktorica rekla da nema boljih od nje.....
    svi mislimo da je, da je... ali valjda je tako trebalo biti, i bilo bi i u Americi, iako ja maštam o tome da idem vani, da će bit bolje.....

  49. #49
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    znam norah al mene ti statisticki podatci su iznenadili, njima u mostaru nije bilo nikakve sanse da prezive, jer njima nije niti jedno djete te dobi prezivjelo... al sta je tu je, tako je Bog htio al znas i sama da uvjek razmisljamo sta bi bilo da smo ovo da smo ono.... bil bilo ista bolje... znam da se netreba muciti sa takvim pitanjima al jednostavno nekad nemozes protiv sebe, koliko god pozitivan bio takva pitanje se pojave s vremena na vrijeme....

  50. #50
    norah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    54

    Početno

    ja se pitam svaki sekun sta bi bilo da.......
    stalno ponavljam i ne prestajem misliti na to

    ali stvarno ti podaci su poražavajući...gledala sam neki dan na tv-u da je beba u Americi preživjela u 23 tjednu i super zdrava....

    ma sve je to glupasto....

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •