Stranica 3 od 20 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 995

Tema: Kako održavate svoj dom čistim?

  1. #101
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    pokušavam naći temu o tuširanju wc-a, ali ne nalazim,
    ako netko zna koja je to tema bila, molim pomoć.
    samo ti pitaj, haha

    http://forum.roda.hr/threads/86077-D...=1#post2671351

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    najbolje da cu se zamjeriti nekoj pa da me opandrci slucajno jednom malo slatkom girjom od 16 kg

    off sve su vjezbacice cool, ali fakt jesu, kuhaju, ne spremaju, citaju, ne spavaju, imaju uzbudljiv zivot
    Ajmo ne pretjerivati, ima nas i ovakvih :


    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...96316cc667.jpg


  3. #103
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo ne pretjerivati, ima nas i ovakvih :


    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...96316cc667.jpg


  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha, najjača tema ikad

  5. #105
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja ne mogu vjerovat da mi je ta tema promakla, plačem od smijeha

  6. #106
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Pa za razliku od ovog Boschovog linkanog bila sam puno zadovoljnija sa ručnim iz Lidla ili Metroa kojem se više nažalost ne sjećam imena. Ne očekujem da vuče kao pravi ali baš da ne pokupi mrvice od kruha...

  7. #107
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ajme adio fala ti, ovo je vrh vrhova svih tema na rodi

  8. #108
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ne postoji ručni koji vuče kao "pravi",
    Oooo itekako postoji.. MM ubrao Phillipsov kojeg su bili stavili za probu na prodaju i od tada je to moj najbolji prijatelj u kući. Naravno, to je bio jedini primjerak, a ja sam vječno zahvalna MM-u na tom poklonu

  9. #109
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kako to misliš jedini primjerak?
    Molim te, reci mi naziv modela.

  10. #110
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    amo jednostavnu matematiku...
    koliko je snažan? moj klasični usisavač ima motor od 2200 W usisne snage 500 W. to mora biti gabaritno i teško....
    baterijski ručni (dakle oni mali mali što su uglavnom za površine) i štapni (i za pod i površine) su puno laganiji i slabiji,logično....

  11. #111
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Veliki me živciraju. Ne mogu ih smisliti.

  12. #112
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    mene je onaj topic podsjetio da mi se nikad kupaona nije blistala kao onda

    apropos štapnih usisivača. to vam je sve za goli k. bar kod mene di su 2 životinje u stanu i dlaka ko u priči. imam onaj elektolux ergorapido i taj mi dođe kao neka verzija metle. za nešto bolje i temeljitije nije sposoban.

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Veliki me živciraju. Ne mogu ih smisliti.
    Ja veliki s vodenim filterom koristim tjedno ili dvotjedno (imam alergičare i astmatičara pa moram) a za kroz tjedan dobar mi je Electroluxov štapni na bateriju. ALI to ne vuče kao veliki. Ipak, svaki dan održavam s tim, da ne razvlačim veliku mrcinu s vodom prečesto. I dobro je.

  14. #114
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    mi smo kupili i 3ći taj na vodu (ništa skupo,neki basic) ali za čišćenja nakon šporkih građevinskih radova...
    jer MM stalno nešto buši po kući i rekla sam mu da ne želim da šut i prašinu sa onim na vrećice usisava jer ga mogu odma bacit u smeće nakon toga...

    npr. nedavno smo morali dizat dio parketa i stavljat pločice,kuća je bila dar-mar...
    pa je uzeo taj na vodu kojeg cijelog poslije dobro operemo....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 21.05.2015. at 12:22

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, ma kod mene nikakvi veliki ne dolaze u obzir.
    Čekam mamicu da napiše model pa proguglam.

  16. #116
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo kupili i 3ći taj na vodu (ništa skupo,neki basic) ali za čišćenja nakon šporkih građevinskih radova...
    jer MM stalno nešto buši po kući i rekla sam mu da ne želim da šut i prašinu sa onim na vrećice usisava jer ga mogu odma bacit u smeće nakon toga...

    npr. nedavno smo morali dizat dio parketa i stavljat pločice,kuća je bila dar-mar...
    pa je uzeo taj na vodu kojeg cijelog poslije dobro operemo....
    Da, i kod nas je taj vodeni treći, ali s vremenom je postao drugi. Mali štapni je prvi (svakodnevni), a ovaj drugi.

    Treći, klasični sa hepa filterom, završio je u vikendici.

  17. #117
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ja imam taj mali od elektroluxa-rapido, cyclonic, 12V , kupljen prije 5 god i ne mogu zamislit život bez njega i dobro vuče. Svakodnevno usisavam mrvice poslije svih obroka, smece u hodniku,kuhinju, baterija drži 3-5 dana ( ovisno koliko usisavam). Usisat ce i manje kamenčiće, ma sve u biti.Je da nije bio jeftin ( oko 400 kn tada) , ali meni vrijedi svake kune jer isto imam vodeni s kojim onda jednom tjedno usisavam pa ga perem...pa perem kupaonu poslije njega...to ne stignem svaki dan..

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam taj mali od elektroluxa-rapido, cyclonic, 12V , kupljen prije 5 god i ne mogu zamislit život bez njega i dobro vuče. Svakodnevno usisavam mrvice poslije svih obroka, smece u hodniku,kuhinju, baterija drži 3-5 dana ( ovisno koliko usisavam). Usisat ce i manje kamenčiće, ma sve u biti.Je da nije bio jeftin ( oko 400 kn tada) , ali meni vrijedi svake kune jer isto imam vodeni s kojim onda jednom tjedno usisavam pa ga perem...pa perem kupaonu poslije njega...to ne stignem svaki dan..
    Da, slažem se. ALi ne možemo mali usisavač koristiti 1x tjedno i očekivati da vuče, jer to je za njega previše. On je baš za svakodnevno čišćenje - zamjena za metlu. I da, nije bio jeftin ni moj. To je ta cijena. Vodeni je za 1x tjedno - točno isto ovako.

  19. #119
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    huuuh? moj electrolux,noviji i jači (18v) sa boljom baterijom (litijskom) je bio malo preko 1000kn, to ste djabe prošle!
    a stalno stoji na punjaču tako da nemam problema sa trajanjem....u komadu može kojih 20ak min...

  20. #120
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Da, da taj mali je za svakodnevo te male sitnice, nikako se ne moze s njim usisat cijeli stan ( ne bi baterija izdrzala) . Ja sam shvatila da njoj to treba, a ne neki mali za jednom tj. cijeli stan..to je onda druga priča..

  21. #121
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Bez problema počistim kuću partfišem, ne treba mi veliki. Ali mali će mi trebati da mogu:
    usisati prašinu s kolica prije nego ih otvorim, kuteve, paučinu, prašinu s kreveta.

    Onaj koji sam uzela s Njuškala ne može ni obične krušne mrvice usisati. Stvarno je loš.

  22. #122
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Zapalile ste me za taj baterijski usisavac. Nasla sam u elipsu sad neki od 14 v za 800 kn na akciji.

    A kako odrzavam kucu cistom? Tesko.
    Imam sad bebicu od nepunih mjesec koja mi je po cijele dane na rukama pa sam jutros molila mamu da dodje da ga pridrzi malo a ja da sredim neke kaose po kuci....
    Cistim usput kako sta stignem. Ne perem podove bas svaki tjedan. Prosla su ta doba...

    Upravo razmisljam da mi dodje neka teta napravi generalku.

  23. #123
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Zapalile ste me za taj baterijski usisavac. Nasla sam u elipsu sad neki od 14 v za 800 kn na akciji.

    A kako odrzavam kucu cistom? Tesko.
    Imam sad bebicu od nepunih mjesec koja mi je po cijele dane na rukama pa sam jutros molila mamu da dodje da ga pridrzi malo a ja da sredim neke kaose po kuci....
    Cistim usput kako sta stignem. Ne perem podove bas svaki tjedan. Prosla su ta doba...

    Upravo razmisljam da mi dodje neka teta napravi generalku.
    Spasit ćeš se.
    Ja sam umjesto tete za generalku angažirala tetu za jednom tjedno 3 h, pri čemu mi uvijek napravi nešto generalnije jer joj za redovno čišćenje bude dovoljno 2-2,5 sata.
    Baš sam zadovoljna. Mogu bez grižnje savjesti nešto fino skuhati/ispeći, izaći sa djecom van...

    Što se čudesnih usisavača tiče, jedino o čemu razmišljam je da u dogledno vrijeme promijenim stolce koji su se počeli klimati, a naslon im je do poda, i promijenim noge na kutnoj da bude koji cm viša i kupim Miele robota. Sve ostalo radi moj standardni mali-veliki Miele, ali ovo bi me stvarno veselilo.

  24. #124
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, i ja jako volim svoju tetu spremacicu
    isto dodje jednom na tjedan i cisti cca 4-5 sati
    s tim da i ja cistim svaki dan (metem pod, perem ga svaki drugi, svaki dan wc i kupaonicu, a o vesu i ne zelim....)
    al nikad ne stignem odjednom onako da je sve cisto, zato imam nju pa onda ja lakse odrzavam)

  25. #125
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    maco, jel opravdava miele usisavac svoju cijenu?
    imam sudjericu i ona ju definitivno opravdava

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Miele usisavac je zakon!

  27. #127
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni je u planu pišulinku prebaciti dečku da je nosi, dok čistim. Ionako prije posla ništa pametno ne radi. Razmišljam i o ovom: https://www.youtube.com/watch?v=4xoVutcfKNk

  28. #128
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    maco, jel opravdava miele usisavac svoju cijenu?
    imam sudjericu i ona ju definitivno opravdava
    Meni da.
    Radi besprijekorno već 6 godina. Mamin i dvije god duže.
    Usisao je svašta, padao niz stepenice nekoliko puta...
    Koristim zamjenske vrećice i filtere sa ebaya.
    Meni bitno-ima duugačak kabel koji se uvuče u jednom šubu.

    Koštao je oko 1100 kn (a toliko je mislim i sada), a prije njega sam imala neko s**nje od 600 kn koje nije izdržalo ni tri god, pa sam kupila drugo s**nje za apartman za 400 kn koje je živi užas...

    A kad sad vidim ove neke Hybride koji rade i kad nisu uštekani u struju...

  29. #129
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa nije to ni tako puno para
    mislim da je ovaj koji imam kostao i vise, a nista posebo

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    huuuh? moj electrolux,noviji i jači (18v) sa boljom baterijom (litijskom) je bio malo preko 1000kn, to ste djabe prošle!
    a stalno stoji na punjaču tako da nemam problema sa trajanjem....u komadu može kojih 20ak min...
    400 kn za electrolux mali stolni

    700 kn sam ja platila svoj Ergorapido štapni, ima tome već nekoliko godina. Sad imaju novu seriju s jačom baterijom, ali moj isto drži 20 minuta i to mi je za dnevno čišćenje naših 65m2 sasvim dovoljno.

  31. #131
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    maco, jel opravdava miele usisavac svoju cijenu?
    imam sudjericu i ona ju definitivno opravdava
    Mi imamo usisavač, bio je oko 2000kn prije koju godinu i da, opravdava cijenu. Neusporedivo bolje čisti u odnosu na Philips ili Electrolux koji smo prije imali.

  32. #132
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo usisavač, bio je oko 2000kn prije koju godinu i da, opravdava cijenu. Neusporedivo bolje čisti u odnosu na Philips ili Electrolux koji smo prije imali.
    Da, ja sam imala prvi pa sad drugi navedeni i ono, nije nista posebno
    Pa me zanimalo, kad jednom ovaj crkne, isplati li se Miele
    Velim, imam sudjericu i savrsena je, toliko da joj nekad tepam

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mi smo Miele usisavac isto kupili prije 6 godina. Kostao je nekih 200 eur, ali stvarno vrijedi tih novaca. Mama je uzela neki elecrolux ili slicne marke, kao iste jacine, ali to ne vuce ni priblizno istom jacinom.
    Za svaku preporuku!

  34. #134
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Sada upadam kao padobranac u priču, ali baš u zadnje vrijeme nailazim na razne članke i teme na forumima gdje se priča o standardnom čišćenju koje uključuje pranje posteljine 1 tjedno, mijenjanje i pranje ručnika svakodnevno, pranje frižidera i prozora 1 mjesečno i sl. Smatram se urednom osobom i održavam kuću relativno čistom, ali mi nikako ne ide u glavu kako možeš stići sve to napraviti? Jel' ljudi koji to rade idu na posao ili imaju tete čistilice? Ja nema šanse da to sve uguram u jedan tjedan a inače čistim i pospremam svaki dan i imam osjećaj da pretjerujem... I koja je fora sa svakodnevnim pranjem podova? Jel' to samo za one koji hodaju u cipelama i/ili imaju kućne ljubimce? Ja sam sretna ako ih operem svaka dva tjedna... Pomozite, ovo mi je veliki upitnik iznad glave

  35. #135
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ovako, i kad nisam imala cistilicu posteljinu sam mijenjala jednom na tjedan, wc i kupaonicu prala svaki dan, podove jednom na tjedan (pomela u medjuvremenu), prozore i fizider kad se sjetim, a nikako jednom mjesecno
    Podove sam prala svaki dan kad su mi djeca bili puzaci, jer stalno ima mrvica i smeca, a ne hodamo u cipelama
    Zbog gore navedenog je mm inzistirao na cistilici, jer je htio da vise budem s njim, a njemu se nije bas dalo stalo to samnom raditi
    I mogu ti reci, sad kad imam troje djece, stan je stalno u nekom kaosu, bez obzira na sve
    O vesu necu ni pocinjati...
    E da, cistilica je bila nuzna u mojim trudnocama, jer sam dvije strogo mirovala, a mm radio stalno

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Potpis na Jaininu.
    Uz posao i dvoje djece, ja ne znam tko to stigne na svakodnevnoj bazi. Posteljinu ne mijenjam svaki tjedan, nema potrebe. Usisavam par puta tjedno, smece, perilica, ves masina svaki ili svaki drugi dan. Podove po potrebi, ali rijetko. Prozore mrzim prat, to je 2 x godisnje.
    WC i kupaona jednom tjedno. A di je jos kupovina namirnica, kuhanje svaki dan....kosit vrt...cvijece njegovat...
    Treba i zivjet u meduvremenu, skakat po lokvama, gledat duge, proucavat gliste, mrave...
    Ne zelim biti rob stanu i ciscenju.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 22.05.2015. at 17:50

  37. #137
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja nemam vrt ni cvijece
    mogla bih, al to mi se ne da
    sad sam na porodiljnom, al i dalje imam tetu, bas zato da ne gubim previse vremena na to
    a ovo wc i to napravim usput, jer ne mogu prati zube u zmazanom lavabou :psihic:
    za detaljno imam tetu

  38. #138
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne mogu vjerovat da mi je ta tema promakla, plačem od smijeha
    I ja se čudim

    Usisivač imamo dyson 1400 W bez vrećica i ima konstantu usisnu snagu 300 W i vele da je dobar. Nisam nikada usisala prašinu u cijelom stanu. Jedino ako je neka nezgoda tipa brašno u kuhinji u pitanju u nema mi M doma, niti će uskoro stići

    Sad me nervira što daju snagu u Voltima. Kad sam kupovala stolni usisivač (tog koristim) pitam naivno trgovkinju zašto se izražava snaga u jedinicama za napon i istu sekundu požalim Sigurno zna Peterlin.

  39. #139
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mislim - kod mojih tata usisava, a kod nas MM. To je kod nas muški posao

  40. #140
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne mogu vjerovat da mi je ta tema promakla, plačem od smijeha

    ajme, i ja, umireeeem
    AM, svaka ti čast na podsjećanju, ovakve legendarne teme bi trebalo povremeno istaknuti, one su svojevrsna antistres terapija


    btw, i ja se često pitam isto što i Jainina

  41. #141
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    AM, ne znam je li mi bolja scena kad s partvišem na pola kupaonice gradiš sačekušu vodi ili kad mamasch pere jaja prije slaganja u frižider / pere kisele krastavce Likvijem

  42. #142
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se čudim

    Usisivač imamo dyson 1400 W bez vrećica i ima konstantu usisnu snagu 300 W i vele da je dobar. Nisam nikada usisala prašinu u cijelom stanu. Jedino ako je neka nezgoda tipa brašno u kuhinji u pitanju u nema mi M doma, niti će uskoro stići

    Sad me nervira što daju snagu u Voltima. Kad sam kupovala stolni usisivač (tog koristim) pitam naivno trgovkinju zašto se izražava snaga u jedinicama za napon i istu sekundu požalim Sigurno zna Peterlin.
    Nitko ne daje snagu u voltima. Jedinica za snagu je wat ( W).
    Volt ( V ) je mjerna jedinica za napon. A napon je u Hrvatskoj ( i u Evropi) 220 V.

    Ako ti je maksimalna snaga usisivača 1400W, ti ga možeš upotrebljavati i sa manjom snagom, samo ne sa većom. No, nekako mi je prevelika razlika u te dvije snage koje si napisala, da može 1400 W, a radi na 300 W ...

    A možda se ti i šališ sa tim brojkama i jedinicama, a ja nasjela

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    odmah jedan iz fizike , odmah !!!

    kakva je to prodavačica ????????

  44. #144
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Sada upadam kao padobranac u priču, ali baš u zadnje vrijeme nailazim na razne članke i teme na forumima gdje se priča o standardnom čišćenju koje uključuje pranje posteljine 1 tjedno, mijenjanje i pranje ručnika svakodnevno, pranje frižidera i prozora 1 mjesečno i sl. Smatram se urednom osobom i održavam kuću relativno čistom, ali mi nikako ne ide u glavu kako možeš stići sve to napraviti? Jel' ljudi koji to rade idu na posao ili imaju tete čistilice? Ja nema šanse da to sve uguram u jedan tjedan a inače čistim i pospremam svaki dan i imam osjećaj da pretjerujem... I koja je fora sa svakodnevnim pranjem podova? Jel' to samo za one koji hodaju u cipelama i/ili imaju kućne ljubimce? Ja sam sretna ako ih operem svaka dva tjedna... Pomozite, ovo mi je veliki upitnik iznad glave
    Svaki dan usisavam i operem podove. Na to potrošim 15 minuta maksimalno.
    Operem i kupaonicu (ne tuširam) za cca 10 minuta.
    Posteljinu mijenjam jednom tjedno i to subotom, a ručnike svakodnevno.
    Veš se pere po noći kao i suđe kad je struja jeftinija i ujutro stavim na sušenje.
    Sve stignem usput i stvarno nije nikakav problem.
    Kuham isto svakodnevno i često pečem kolače.
    Nemam nikoga da mi pomogne, sve to radim sama.

  45. #145
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni nije jasno zašto ne navode snagu, ali navode napon.

  46. #146
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis na Jaininu.
    Uz posao i dvoje djece, ja ne znam tko to stigne na svakodnevnoj bazi. Posteljinu ne mijenjam svaki tjedan, nema potrebe. Usisavam par puta tjedno, smece, perilica, ves masina svaki ili svaki drugi dan. Podove po potrebi, ali rijetko. Prozore mrzim prat, to je 2 x godisnje.
    WC i kupaona jednom tjedno. A di je jos kupovina namirnica, kuhanje svaki dan....kosit vrt...cvijece njegovat...
    Treba i zivjet u meduvremenu, skakat po lokvama, gledat duge, proucavat gliste, mrave...
    Ne zelim biti rob stanu i ciscenju.

    I kod mene je tako, da usisavam svaki dan uz 10h na poslu i izvan kuce, skrenula bi.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 23.05.2015. at 16:17

  47. #147
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    A ja sam očito jako dpora. Ili neefikasna. Kada citam sto neki stizu napraviti i u kojem vremenu. Posao, kuhanje, suđe i veš meni oduzmu dobar dio dana , tak da ostalo fakat radim usput

  48. #148
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sam očito jako dpora. Ili neefikasna. Kada citam sto neki stizu napraviti i u kojem vremenu. Posao, kuhanje, suđe i veš meni oduzmu dobar dio dana , tak da ostalo fakat radim usput
    hahaha, i meni.
    mi smo valjda neorganizirane

  49. #149
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Sad ste me podsjetile na onu temu gdje se pisalo o tuširanju kupaonice. Probala na brzinu preletiti al ne nalazim, tko se ono odvažio isprobati, pa se poslije bacala po kupaonici skupljajući vodu, bodulica? Kako sam se onda smijala čitajući..jaoo..hahaha!

  50. #150
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni su super ove teme. Svako malo se vratim na nju pa dobijem inspiraciju da barem sude nakon rucka ubacim u perilicu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •