Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 140

Tema: jeftini vs skupi prašak za veš

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno jeftini vs skupi prašak za veš

    gledam neki dan u plodinama - prašak za veš 5 kg 26 kn.
    a ja kupujem ariel gdje je 1 kg skoro toliko.
    pa se pitam: vrijedi li ariel baš toliko? jel toliko bolje pere? u čemu je fora? kemičarke, imate li kakav savjet?

    ili, ako kupim jeftini deterdžent, osim što može lošije oprati robu, ima li još kakvih nuspojava? npr. hoće li mi crna roba izgubiti boju?

  2. #2
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Nisam kemičarka, ali već dugo koristim Formil iz Lidla, a koristila sam i Lel i Rex i sve te jeftine.

    Veš je čist ko suza, kod Ariela najviše platiš ime, a ionako nije kao Ariel koji se proizvodi za zapadnoeuropsko tržište.

    Ariel u Franciskoj primjerice nije isti kao Ariel u Hrvatskoj, čemu onda bacati novce.


    Na kemiji se u doba recesije može najviše ušparati.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moji doma deru po Lel-u iz Lidla i nista im ne fali. Nije ni meni dok sam bila s njima.

  4. #4
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Šareni veš perem sa Sunilom iz Müllera (25 kn) i fenomenalno mi pere.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    jednako učinkovita je i prakljača te rifljača

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    oduvijek koristim ariel,probala sam i neke druge,al meni jednostavno ima razlike,
    ne toliko nakon prvog ili drugog pranja,ali nakon potrošene vreće -ima.
    no recesija je stigla pa sam tako prošli tjedan kupila fax i rubel da probam jer njih nisam nikad koristila.
    mislim da za ariel u mojoj veš mašini više nema mjesta :/

  7. #7
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    kiki31, fax je jako dobar det.
    od jeftinijih varijanti meni je jako dobra DM-ova marka.
    sad sam kupila jako jako jako skupi ekološki, isprobat ću ga ovih dana.

  8. #8
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    vec dugo kupujem fax (kupujmo hrvatsko)!
    kupila i one indijske orascice za robu bez fleka(vecina nam je takva)!
    i zadovoljna sam!

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    kiki31, fax je jako dobar det.
    koji fax? pogubila sam se ispred police, ima ih valjda 5 vrsta.

    za bijelo sam probala i DM-ov prašak, nije baš nešto. ali zato mi je njihov tekući za šareni veš sasvim ok. onaj za osjetljivo također.

  10. #10
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Mi isto koristimo Fax i jako smo zadovoljni. Neki kemičar je MM-u prodao priču da je Fax Hr proizvod i da je kao takav testiran na našoj vodi, te da najbolje od svih deterdženata odgovara tvrdoći naše vode. Sad je li to istina ili nije, ne znam...ali nama odgovara.

    I koristimo Fax (najčešće plavi), ali onaj Economy (ili kako se već zove) tip....stavimo četvrtinu mjerice i super opere. Prije sam stavljala punu mjericu običnog deterdženta za isti efekt. Isplati se.

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    što je četvrtina mjerice, odnosno koliko ml stavljaš?

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Ja sam nedavno kupila Ariel za šareni veš i jako sam se razočarala.Ne pere mi tak dobro kako je prao Fax mada mi se i on u zadnje vrijeme "pokvario"
    Sad je Tide na redu za isprobat i ono za fleke iz lidla.Fleke mi niš ne skida i to me najviše muči.

  13. #13
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ne znam sad na pamet u ml, ali stavim praška 2 širine palca dolje pri dnu mjerice (one mjerice koja bude u prašku). To je čak mislim i manje od četvrtine.

  14. #14
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    meni 5kg praška traje od božića do ljeta. stavim po žlicu praška (nekad 2 kad je jako prljavo)

    iako koristim minimalne količine, opere se SVE, svaka fleka. rijetko koja ostane (oprala se i fleka od krvi koja je 10 dana čekala svoj red na veš mašinu 8) )

    ali prašak ne kupujem u hr

    kupujem austrijski persil color. možda je u startu nešto skuplji ali je zapravo jeftiniji jer se koriste puno manje količine i puno bolje opere, ne moram koristiti nikakva dodatna sredstva za skidanje fleka

  15. #15
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Kako nam je roba od klinaca obavezno sva flekava, moram koristiti sredstvo za skidanje mrlja, ali to koristim samo ono koje ide ciljano na tu mrlju, a ne koje se dodaje sredstvu za pranje. Bijelo rublje i ručnike iskuhavam. Zadnjih par godina koristim dm-ove deterdžente, za klince senzitiv (+ sredstvo protiv mrlja po potrebi), za nas tekući, još ih stavljam i u manjim količinama nego što piše na ambalaži, a rezultati su sasvim ok.
    Po meni, većinu robe treba samo 'profriškati', a to može svaki deterdžent, dok će mrlje ako nisu tretirane ciljanim sredstvom skinuti malo koji. Kod iskuhavanja sa skoro svakim deterdžentom ode sve, tako da mi nema razloga davati puno para za razvikane marke.
    Prije nego što sam prešla na dm, najviše sam koristila Fax i Rubel, nekako sam ih više voljela od Ariela i Persila i radi cijene i baš radi tih priča da im je kvaliteta lošija za naše tržište.

  16. #16
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Tekući deterdžent stavljate u bubanj perilice ili u onu ladicu za deterdžent? Sorry ak je glupo pitanje al mene to uvijek muči.

  17. #17
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    U onu čašicu u bubanj perilice

  18. #18
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj Hady prvotno napisa
    U onu čašicu u bubanj perilice
    Hvala puno. To uvijek zaboravim pitati. Prebacujem se onda na tekući deterdžent za rublje u boji.

  19. #19
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Idemo sad skroz offtopic...ali ja kad stavljam, stavljam u posudu gdje inače ide obični prašak. I to me također zbunjuje jer mi uvijek deterdžent "oteče" iz te posude prije nego uopće upalim mašinu :/

  20. #20
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja više niti jedan prašak ne stavljam u ladicu, zato jer si znam isprogramirati perilicu da mi počne prati oko 4-5 ujutro (kad je 'jeftina' struja) a prašak mi se znao uhvatiti za stijenke ladice pa sam čak nakon pranja još znala naći ostatke. Obzirom da mi se ne stoji kraj perilice u gluho doba, a želim da mi se roba dobro ispere, počela sam sav prašak, i onaj tekući i onaj u prahu, stavljati u kuglu pa u bubanj.
    Inače, mislim da tekući mora u kuglu, iz ladice bi iscurio u bubanj i po robi, a ako koristiš odgođeno pranje možda bi mogao nagristi boju.

  21. #21
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Idemo sad skroz offtopic...ali ja kad stavljam, stavljam u posudu gdje inače ide obični prašak. I to me također zbunjuje jer mi uvijek deterdžent "oteče" iz te posude prije nego uopće upalim mašinu :/
    Ninči hvala, sad znam da nisam usamljena u takvim problemima. Ja upravo iz tog razloga nisam koristila tekući deterdžent, uvijek bi tako otišao. A ako ga stavljam u bubanj, a program za bijelo ima i predpranje, onda mi se čini da kad dođe do pranja pere bez deterdženta. Zato sam odlučila za obojano rublje tekući odmah u bubanj, a bijelo s praškastim deterdžentom. Mislim da je dobro i zbog boja prati tekućim.
    I da nismo skroz off topic- mene je od skupih deterdženata oduševio jedino Dash. Ali ne dam lovu za to . Uglavnom koristim Tide, a sad ću probat i DM-ove stvari.

  22. #22
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Ja više niti jedan prašak ne stavljam u ladicu, zato jer si znam isprogramirati perilicu da mi počne prati oko 4-5 ujutro (kad je 'jeftina' struja)
    Moja perilica nema to programiranje, al sljedeća će bome imati baš zbog ovoga. Super stvar.

  23. #23
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Eh, iz mojih postova je razvidno da pretpranje koristim svake prestupne. Tada, naravno, ide isključivo praškasti deterdžent, u ladicu, i dežurstvo uz perilicu dok ne pokupi prašak.

  24. #24
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Audrey, kakva je to kugla u koju ide deterdžent?

    Mislim, znam za onu kuglu koja dođe sa tekućim det. pa se u nju stavlja tekući d. Ali u koju kuglu stavljaš prašak?

  25. #25
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Audrey, kakva je to kugla u koju ide deterdžent?

    Mislim, znam za onu kuglu koja dođe sa tekućim det. pa se u nju stavlja tekući d. Ali u koju kuglu stavljaš prašak?
    Pa u istu tu (imam jednu veću i jednu manju, baš ću provjeriti koliko u njih stane kad dođem kući). Moja perilica je za 4 kg rublja + koncentrirani prašak + moja urođena škrtost = napunim uvrh glave 3/4 manje ili pola veće kugle.

  26. #26
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    To sam i mislila. Super si se toga sjetila! Meni ne bi palo na pamet
    Znači funkcionira tako prati veš i sa praškom?

  27. #27
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Idemo sad skroz offtopic...ali ja kad stavljam, stavljam u posudu gdje inače ide obični prašak. I to me također zbunjuje jer mi uvijek deterdžent "oteče" iz te posude prije nego uopće upalim mašinu :/
    ja sam za tekući dobila i u staroj i u novoj perilici još jednu dodatnu kadicu koja se umetne tamo gdje se stavlja prašak.
    ta kadica funkcionira isto kao i za omekšivač. kad se kadica napuni vodom do vrha, znači kad pranje počne, digne se onaj pipac i prašak tek onda ode. isto zanm isprogramirat perilicu ili kad hoću da počne ili kad hoću da bude gotova, pa mi je ta kadica odlična.

  28. #28
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Moja perilica je za 4 kg rublja
    Ispravka netočnog navoda : Moja perilica je za 5 kg rublja..

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Ta kugla u koju se stavi prašak, gdje se može kupiti, može li se uopće, sama za sebe? I koliko novca?

  30. #30
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa
    Ta kugla u koju se stavi prašak, gdje se može kupiti, može li se uopće, sama za sebe? I koliko novca?
    pa to se dobije uz prašak

    ja ih imam nekoliko pa ti dam ako trebaš

  31. #31
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    meni za fleke nema do tekućeg ariela, a roba od malog ih je puna.

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni isto tako, ništa mi ne opere mrlje osim tekućeg Ariela. A da je skup, stvarno je.

  33. #33
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za fleke, nema do deterdzenta za sudje, skoro pa bilo kojeg.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Blink iz Mullera, 17 kn!

    Ja sam prva koja je inače skeptična spram jeftinih proizvoda, ali sam ipak probala, i perem s njim već godinu dana inisam primjetila da pere lošije od Persila koji sam prije kupovala (cca 43 kn).
    I svi drugi Blink proizvodi su mi ok (tablete za suđericu 7 u 1, 60 kom - 26 kn)...

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Za fleke, nema do deterdzenta za sudje, skoro pa bilo kojeg.
    x


    A kaj se tice deterdzenta, ja sam otkrila da ga povremeno treba promijeniti, BEZ OBZIRA koju marku koristim... Ne znam kako bih to objasnila, valjda imaju razlicite aktivne sastojke, pa sto ne opere jedan, oprat ce drugi...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Za fleke, nema do deterdzenta za sudje, skoro pa bilo kojeg.
    ovo i ja potpisujem,
    a pogotovo masne fleke.
    a i sapun iz dm dobro skida fleke a košta 5 kn.

  37. #37
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Istina, i to mi je za fleke najbolji naš Čarli.

  38. #38
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Jos jedan potpis. Odustala sam vec od raznih sapuna i "skidaca" fleka. Deterdzent za sudje je za sada ispao najpouzdaniji

  39. #39
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Jos jedan potpis. Odustala sam vec od raznih sapuna i "skidaca" fleka. Deterdzent za sudje je za sada ispao najpouzdaniji

  40. #40
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    I meni je deterdžent za suđe super za fleke, samo da bi spale moram ih odmah tretirati, a ne ostaviti za kasnije. Najbolje ide kad je fleka svježa, a to nema šanse da uvijek mogu napraviti.
    Ja još nisam našla neko sredstvo koje mogu staviti u mašinu i da sve fleke odu. Morat ću probati sa tim tekućim Arielom.

  41. #41
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Prije sam koristila ariel, dok sam ga nosila izvana, ovaj sa našeg tržišta sam kupila jednom i nikad više.

    Isprobala sam dm-ove praške, mullerove, tekući ovaj, tekući onaj....

    Sada već više od godinu dana koristim persil universal megapearls, mislim da je to kao neki koncetrat jer ga se stavlja upola manje nego obične praškove, i mislim da ga ima za kupiti samo u mulleru, a dođe u onaj kartonskoj kutiji sa ručkicom a ne u vrečici.
    Obični persili... .
    I prezadovoljna sam.
    Veš mi nema intezivni miris ko nakon ariela od kojeg mi se želudac digne.

    Fax nisam nikad probala, no kako pišete dobro o njemu, probat ću.

    Za tamni veš kojeg skupljam po 2tjedna, koristim bilo koji tekući za temni veš, koji već nađem na akciji.

  42. #42
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Za tamni veš kojeg skupljam po 2tjedna, koristim bilo koji tekući za temni veš, koji već nađem na akciji.
    Mene zanima da li za stari tamni veš stvarno vrijede ti prašci/tekući det. za tamnu odjeću u smislu da pofriškaju boju?

  43. #43
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Audrey, kakva je to kugla u koju ide deterdžent?

    Mislim, znam za onu kuglu koja dođe sa tekućim det. pa se u nju stavlja tekući d. Ali u koju kuglu stavljaš prašak?
    Pa u istu tu (imam jednu veću i jednu manju, baš ću provjeriti koliko u njih stane kad dođem kući). Moja perilica je za 4 kg rublja + koncentrirani prašak + moja urođena škrtost = napunim uvrh glave 3/4 manje ili pola veće kugle.
    znači u onu kuglu koju dobijemo s tek. deterdžentom stavim taj ist tekući, stavim u bubanj sa vešom i upalim? sorry na gnjavaži ali nikako da skužim.

  44. #44
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa
    Citiraj iki prvotno napisa
    Za tamni veš kojeg skupljam po 2tjedna, koristim bilo koji tekući za temni veš, koji već nađem na akciji.
    Mene zanima da li za stari tamni veš stvarno vrijede ti prašci/tekući det. za tamnu odjeću u smislu da pofriškaju boju?
    Moje mišljenje, iz iskustva, je da mi tamni veš ne blijedi.
    Da li već izbjedljeli veš potamnjuje, to neznam.

  45. #45
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ja sam godinama bila u uvjerenju da je dash skup, kad ono, on po kg jeftiniji od svih drugih, samo je on u pakiranju od 4,275 pa je cijena veća na prvi pogled. Kg u Billi je do nedavno bio cca 16 kn, sad su poskupili na mislim 18kn/kg.

  46. #46
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Jadro, kupi si Dash u inozemstvu. Ovaj ovdje nista ne vrijedi.

  47. #47
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Dash rules.
    Naravno, ako je oriđiđi...

  48. #48
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Dash rules.
    Naravno, ako je oriđiđi...
    x
    slažem se... i meni je najbolji!

  49. #49
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Dash mi najfinije miriše i kad njime perem, ne treba mi omekšivača, ali je skuuuuup.

    A kod nas ni nema drugi nego talijanski za kupiti.


    Mene više muči ono što se ne mogu naviknuti da smanjim upotrebu deterdženta.
    Navika mi je da stavljam 3/4 čaše 8one koja se dobije u vrećici), a sada su ti deterdženti koncentrirani i trebalo bi upola manje.

    Neki put se sjetim, ali uglavnom ne, pa mislim da ga trošim više nego što treba.

  50. #50
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj stanam prvotno napisa
    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Audrey, kakva je to kugla u koju ide deterdžent?

    Mislim, znam za onu kuglu koja dođe sa tekućim det. pa se u nju stavlja tekući d. Ali u koju kuglu stavljaš prašak?
    Pa u istu tu (imam jednu veću i jednu manju, baš ću provjeriti koliko u njih stane kad dođem kući). Moja perilica je za 4 kg rublja + koncentrirani prašak + moja urođena škrtost = napunim uvrh glave 3/4 manje ili pola veće kugle.
    znači u onu kuglu koju dobijemo s tek. deterdžentom stavim taj ist tekući, stavim u bubanj sa vešom i upalim? sorry na gnjavaži ali nikako da skužim.
    meni jos uvijek nije jasno, ja tu kuglu nisam nikad vidjela. Doduse koristim prasak a od tekuceg jedino perwoll za crnu...
    Kako je mogu nabaviti?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •