Stranica 20 od 20 PrviPrvi ... 10181920
Pokazuje rezultate 951 do 995 od 995

Tema: Kako održavate svoj dom čistim?

  1. #951
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hm, sam ne ispuše apsolutno sve u tim radijatorskim komorama. Ima 3 bara. Možda sam trebala uzet jači.
    Mogu li stavit kap dvije eteričnog ulja?

  2. #952
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Aha trebalo je više vode stavit il se stroj morao malo ugrijat.
    Pitam se ako stavim destilirane vode jel morem time proć računalo.
    Ovo se čini kao najbolji izum čovječanstva!

  3. #953
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Aha trebalo je više vode stavit il se stroj morao malo ugrijat.
    Pitam se ako stavim destilirane vode jel morem time proć računalo.
    Ovo se čini kao najbolji izum čovječanstva!
    Nemoj parom tretirati računalo ni druge uređaje koji rade na struju. Vlaga može ući gdje ne treba i eto ti nepotrebnih troškova ako uređaj krepa...Za to koristi maramice. Ima nekih namjenskih koje moji sinovi kupuju u Linksu, ali ne moraš se s tim zamarati, možeš očistiti običnom čarobnom krpom. Eventualno stavi mrvicu alkohola, to će ispariti. Voda i vlaga nikako. Ne znam kakvo računalo imaš, ali laptop ili klasičnu tipkovnicu povremeno treba okrenuti i istresti. To mi se čini manje agresivnim od usisavanja.

    Još o parnom vrču: destiliranu vodu moraš stavljati obavezno i uvijek, inače će strojček ubiti kamenac.

    Za radijatore - ako dugo nisu čišćeni, našpricaj najprije s nekim surfaktantom (ne treba ništa jako, npr. sredstvo za čišćenje prozora ili Golden ili Lidlov W5 za kuhinje) i onda raspali s parom iz vrča. Ispod radijatora stavi ručnike i krpe.

  4. #954
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nije pisalo u uputama, hm, a baš mi je to prošlo kroz misli. Jel sad već gotovo? Usula sam jedno pet čaša do sada.

  5. #955
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nije pisalo u uputama, hm, a baš mi je to prošlo kroz misli. Jel sad već gotovo? Usula sam jedno pet čaša do sada.
    Nije, ali uzmi destiliranu, odnosno demineraliziranu vodu. To ti je ko i pegla. Ne napišu u upute zato da skrate vijek trajanja uređaja na trećinu ili manje (ovisno o tvrdoći vode).

  6. #956
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj parom tretirati računalo ni druge uređaje koji rade na struju. Vlaga može ući gdje ne treba i eto ti nepotrebnih troškova ako uređaj krepa...Za to koristi maramice. Ima nekih namjenskih koje moji sinovi kupuju u Linksu, ali ne moraš se s tim zamarati, možeš očistiti običnom čarobnom krpom. Eventualno stavi mrvicu alkohola, to će ispariti. Voda i vlaga nikako. Ne znam kakvo računalo imaš, ali laptop ili klasičnu tipkovnicu povremeno treba okrenuti i istresti. To mi se čini manje agresivnim od usisavanja.

    Još o parnom vrču: destiliranu vodu moraš stavljati obavezno i uvijek, inače će strojček ubiti kamenac.

    Za radijatore - ako dugo nisu čišćeni, našpricaj najprije s nekim surfaktantom (ne treba ništa jako, npr. sredstvo za čišćenje prozora ili Golden ili Lidlov W5 za kuhinje) i onda raspali s parom iz vrča. Ispod radijatora stavi ručnike i krpe.
    Dobro je imati i uski dugački praško ili dugačko ravnalo da se lakše pnećistiće očiste odostraga

  7. #957
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Da, ovo https://www.niveta.hr/za-domacinstvo/pajalica-86p.html

    Imam j jedan s navlakom od mikrovlakana, s Hrelića

  8. #958
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ima tog teleskopskog u offertisimi

  9. #959
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

  10. #960
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Dobra stvar. Moja navlaka ima "prstiće", ovako nešto: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...n89YA&usqp=CAU

    Može se skinuti sa štapa i prati.

    Još samo da hoće čistiti bez mene, gdje bi mi bio kraj
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.10.2023. at 08:46

  11. #961
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ima tog teleskopskog u offertisimi
    Ima i na skoro svakom placu.

  12. #962
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.10.2023. at 15:41

  13. #963

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Stan od 38 m2 čistim svaki dan - brišem pod, kupaonicu više puta tjedno, kuhinju čistim svaki dan redovno nakon kuhanja, ... Stalno čistim, ali nikad nije čisto jer je stan mali i puno kuhamo.

    Kupila sam i ovu spravu sa uklanjanje paučine, na produžavanje, odlična stvar

  14. #964
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    I da je veći opet bi bilo isto!

  15. #965
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nikad nije čisto.

    Nikad nisam razumjela potrebu za - čistim. U smislu kako neki ljudi to vide da nema jedne mrvice na podu. Izjednačavaju to s "čistoćom", ali realno prostor je i dalje toliko nevjerojatno prljav koliko god ga čistili, samo što nije vidljivo očima. Trebala bi obična uv lampa i povećalo pa kad bi doista gledali sve rupe i kutove vidjeli bi koliko je prljav. Tako da mi je ta ideja i cilj da nešto bude čisto toliko apsurdna jer je kao nekakva jeftina šminka, kao kad si stave puder i izglade nepravilnosti na licu. Kad natopimo nešto tapecirano s detergentima samo pogurnemo prljavštinu dublje unutra, a tepihi i sagovi za one koji ih imaju su gotovo uvijek puni grinja.

    S druge strane sva ta sila detergenata i kemikalija čini naš okoliš nevjerojatno prljavim. To je kao imati veliki masni sendvič nasred poda i umjesto da ga odneseš u spremnik pogurneš ga ispod kauča. To što ispuštamo hrpe kemikalija u rijeke i oceane će doć na svoje.

    Možda griješim, možda sam neuredna svinja pa si nalazim izlike, ali ne mogu shvatiti opsjednutost "čistim". Otkud to dolazi uopće?

  16. #966
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Pročitaj knjigu Pat Thomas, Druga polovica bolesti

  17. #967
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Eh, krivo sam napisala naslov. To je ova knjiga https://knjiga.hr/cistoca-je-pola-bolesti-pat-thomas-1/

  18. #968
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Msm da i hoću, čini mi se već po nazivu da bi mi sjela. Hah

  19. #969
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Dobra je knjiga. Dostupna je u knjižnicama.

    Ima unutra dio i o kozmetičkim sredstvima, ne samo sredstvima za čišćenje, iako je veći dio upravo o tome. Iz tih vremena ja imam parni čistač, a većinu stvari čistim sodom bikarbonom, octom ili limunom i sl.

    S druge strane, nisam sve eliminirala. Koristim deterdžente za veš i suđe. Povremeno posegnem i za drugim sredstvima na čišćenje - npr. napu i masne naslage u kuhinji povremeno tretiram sa WD-40, one dijelove koji ne ulaze u mašinu za suđe.

    Imam i sredstvo za uklanjanje mrlja na bazi aktivnog kisika, a od varikine sam odustala (preopasno je to, klor).

    Ne možeš sve ukloniti, ali treba paziti da se ne pretjeruje.

  20. #970
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Žuta, ja se slažem s tobom… osim ako si samac s OKP-om, apsolutno je nemoguće da si živ i da je uvijek čisto.
    Uopće ne znam koja je to kategorija uvijek čisto?
    Ni sterilne sobe nisu bezuvjetno čiste . Možda one vitrine u muzejima koje nikad ne otvaraju .

    Ko i u svemu, i u tome treba imati mjeru. Ta mjera se može razvlačiti na nekoj skali za svakog koliko mu treba, ali u mojem svijetu “uvijek čisto” je apsolutno nemoguća kategorija kojoj mi ne pada na pamet težiti.

  21. #971

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, krivo sam napisala naslov. To je ova knjiga https://knjiga.hr/cistoca-je-pola-bolesti-pat-thomas-1/
    Kao kemičarka primjećujem da knjiga sadrži jako puno kemijskih netočnosti, pretjerivanja, pa i nebuloza, što i nije čudno kad se vidi da autorica nema veze s kemijom nego je ustvari psihoterapeut, novinarka i aktivistica.
    Namjesto nje preporučujem knjigu od Nenada Raosa „Kemičar u kući – Kemija svakodnevnog života“. Autor je cijeli svoj radni vijek proveo u u Institutu za medicinska istraživanja i medicinu rada. Citat iz recenzije: Osim 55 kratkih i zanimljivih eseja, knjiga “Kemičar u kući” sadrži još Trgovačko-kemijski riječnik, Mali (ne baš) kemijski leksikon s preko 700 objašnjenih pojmova te dva dodatka – Kako čistiti mrlje na odjeći i Kako čitati kemijske formule.
    U vrijeme rastuće infodemije i skepse prema rješenjima koja nudi znanost, ova je knjiga više nego dobrodošla, a može biti i prava razonoda onima kojima kemija nije “jača strana” ili uopće privlačna.

  22. #972
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Tnx za preporuke. Pročitat ću obje.

  23. #973
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    42

    Početno

    Žene jel čistite same ili koristite vanjsku uslugu? Koliko vidim oko mene sve više žena koje rade i ne stignu same održavati sve doma plaćaju uslugu. Ja se još patim dok ne odustanem
    Posljednje uređivanje od littlemom : 20.02.2024. at 10:47

  24. #974
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sam odustala sa selidbom u veći stan odnosno kombiniramo, prekomplicirano mi je da mi dolazi svaki tjedan u stan jer mi živimo vrlo dinamično, često smo i na putu, a stan treba i raspremit prije nego teta spremačica dođe. Tako da to kod nas ispadne da ona dođe svaki 2. ili 3. tjedan, a mi u međuvremenu malo održavamo. Ona radi generalke. Nije mi žao centa, preužurbano živimo i kad dođe vikend želim se odmorit, za dušu nešto napravit, negdje otići, a ne čistiti i ribati satima.

  25. #975
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Uvijek čistim sama i nemam ni u planu zapošljavati nekog za to

    Iskreno, i škrta sam dati tolike pare za nešto što sami možemo napraviti.
    Doduše možda moj standard ribanja bude manji od nečijeg drugog

    Isto i s košnjom trave, orezivanjem voćaka.... Meni to opuštajuće ili za izbacivanje frustracije, ovisno o danu
    Posljednje uređivanje od Vrci : 20.02.2024. at 11:36

  26. #976
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek čistim sama i nemam ni u planu zapošljavati nekog za to

    Iskreno, i škrta sam dati tolike pare za nešto što sami možemo napraviti.
    Doduše možda moj standard ribanja bude manji od nečijeg drugog

    Isto i s košnjom trave, orezivanjem voćaka.... Meni to opuštajuće ili za izbacivanje frustracije, ovisno o danu
    Debeli potpis.

  27. #977
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj littlemom prvotno napisa Vidi poruku
    Žene jel čistite same ili koristite vanjsku uslugu? Koliko vidim oko mene sve više žena koje rade i ne stignu same održavati sve doma plaćaju uslugu. Ja se još patim dok ne odustanem
    Imali smo tete čistilice dok su djeca bila mala,ali ni s jednom nisam bila oduševljena. Tako je moralo biti dok sam putovala na posao, a klinci bili u vrtiću. Kad sam se vratila na posao u kvartu, više mi nije trebalo. Dva sata dnevno koliko je pojeo put do posla je taman dosta da sve odradim,ali odluka ovisi o konkretnoj situaciji

  28. #978
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ma i mi čistimo sami, ali tako sam od toga umorna.... a nikako naći neku bolju varijantu. Nije problem očistiti jednom ili dvaput, ali ta uzaludnost posla me fakat deprimira nisam još ni izglancala, netko je već zašpricao, i tako stalno.

  29. #979
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I mi čistimo sami. I žao mi je tog vremena, jer preko tjedna slabo stignemo, svaki dan su neke vanškolske aktivnosti i naša rekreacija poslije posla. Imala sam čistilice i jednog muškog čistioca, nekoliko puta. Meni je problem što je svaki dan blato u predsoblju s cipela, što čim mali ruke opere, cijeli umivaonik mi je zašprican smeđim kapljicama, što nikad ne očisti wc iza kakanja, šalice i čaše se ostave posvud, a meni se ne da dočekivati i dogovarati čistača, a bome ni cijene nisu prijateljske. Zadnji put je muž inzistirao na čistilici, ja sam mu prepustila organizaciju, nije više pitao da ponovo dođe. Očito se ni njemu ne da dogovarati i dočekivati.

  30. #980
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Ja se isto svako malo sjetim kako bi mogla riješiti se tih poslova, ali kada razmislim i mene više smeta stalno zašprican umivaonik, pokakana školjka i slično pa se trudim energiju uložiti u edukaciju članova kućanstva da čiste za sobom Kada je sve redovno održavano, onda temeljito počistim sve relativno brzo a i tu radim na delegiranju poslova ostatku kućanstva…

  31. #981
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Sami čistimo. Probala sam dvaput imati čistilicu, ne sviđa mi se. Ista stvar i kod jedne i kod druge, 300 pitanja, dok ja sve objasnim mogla sam i sama. I brža sam, one to s noge na nogu, dok naprave jednu stvar, ja sam mogla tri.

  32. #982
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Sami čistimo. Probala sam dvaput imati čistilicu, ne sviđa mi se. Ista stvar i kod jedne i kod druge, 300 pitanja, dok ja sve objasnim mogla sam i sama. I brža sam, one to s noge na nogu, dok naprave jednu stvar, ja sam mogla tri.
    Iz iskustva, treba dogovoriti plaćanje po obavljenom poslu, a ne radnim satima

  33. #983
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Dok imam.dva teena doma spremamo sami. Jednstavno ne zelim da to neko radi i ja placam dok se oni odmaraju.
    Nije kao u apoteci al nije ni svinjac.

  34. #984
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bome mi se jedva vidimo doma preko tjedna. Na sve strane smo.

    Da mi je vidjet moju srednjoskolku da se odmara, ja bih bila presretna. Nema kada.

    Kod mladjeg lufta definitivno ima, ali teško je okupiti nas rad.danima istodobno doma mozda iza 21h tako da njega zapadne smeće, sudje, spremanje njegove sobe..

    Nakon ulaganja u zdravlje i putovanja, novac ulozen u tetu spremačicu smatram najbolje uloženim novcem.
    Nije uopće skupo s obzirom da to sto ona napravi za 4h,ja ne bi stigla valjda ni za 6-7h. Super tuper je organizirana i vrijedi mi svakog eura. Sve sama zna i radi, nema nikakvih uputa, ni oštećenja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.02.2024. at 21:04

  35. #985
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja imam tetu koja mi pegla svakih 7-10-14 dana ovisno kako ona moze. Ne bih ju mijenjala za nista. Na crtu sve slozi kao naslikano i dolazi mi vec nekoliko godina. Ne volim peglanje ali kad se nakupi upalim i ja peglu ako je hrpa povelika a uvijek je...
    Muz na dan promijeni po dvije, nekad i tri majce. Klinci svaki jednu, curka vrtic 1...2..3 kako kada...ja...ma to mi kaos više.

  36. #986
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja recimo ne trebam imati kuću u kojoj je sve stalno na svom mjestu. Ne smetaju me tragovi prašine na namještaju, kapljice vode na slavini, te sitnice.
    U globalu želim čiste podove, WC školjku, kuhinjske površine. To jel mi stepenice imaju prašine...znam da imaju jer ju obrišem ujutro, navečer je opet tamo.

    A k tome imam 2*90 kvadrata, plus podrum od isto toliko.
    Realno i čistačica bi mogla ukrug raditi.

    Peglam jednom tjedno, i to samo ono što baš trebam
    Posljednje uređivanje od Vrci : 20.02.2024. at 22:35

  37. #987
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    3-4x mjesečno plaćam ciscenje. Naravno da bi mogli i sami, i jesmo neko vrijeme kad nisam imala nikog, ali ovako je jednostavno puno lakše.
    Taj dan osiguramo da je sve maknuto s poda, kreveta, stolova, pultova... pa kao prvo je napokon bar pospremljeno.
    Nakon što je ocisceno ima sasvim dovoljno posla oko održavanja (usisati povremeno, oprati koji put lavabo, wc,...)
    Preko tjedna me i ves, sudje i kuhanje i pospremanje iscrpi iako dijelimo obaveze.

    Tak da... dok si mozemo priuštiti super. Ako nećemo moći onda ćemo čistiti sami. Nije da ne bi mogli, i nije da mi ti novci ne bi dobro došli kao i svima ali nekako još uspijevamo to plaćati, i drago mi je da tih 5-6 sati tjedno imamo za sebe.

    PS - ako već imam 1.5h slobodno radije ulozim u instrukcije matematike, fizike kemije... za vlastitu djecu. To je puno skuplje od čišćenja plaćati drugima
    Posljednje uređivanje od sillyme : 21.02.2024. at 09:34

  38. #988
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Isto kao silly me. Nama dolazi cistac jednom tjedno u fiksno vrijeme. Ako nismo doma (sto je meni najdraza opcija), dam mu kljuc ranije. Kuca od cca 180 m2 na 3 kata plus podrum koji prema ugovoru ne moze cistiti. 4 sata mu je taman da sve prodje, a prozore cistimo mi, osim ljeti kad smo na godisnjem kad oriba prozore, radijatore, kuhinju iznutra. Platila bih mu samo da mi dodje oribati ovih 50 stepenica Uz to Roomba usisava svaki dan jer imamo psa, plus tegljenje vesa iz podruma po svim katovima, packe i mrlje koje djeca svakodnevno naprave. Najmanji mi je problem oribati wc, ali tusevi i kada oduzimaju vise vremena. A i u trudnoci izbjegavam koristenje agresivnijih sredstava, tako da sve padne vikendom na mm. Radije to vrijeme koje bismo utrosili na ribanje utrosimo na zajednicko druzenje.

  39. #989
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Iz iskustva, treba dogovoriti plaćanje po obavljenom poslu, a ne radnim satima
    Istina, a mi smo po satima dogovarali pa se valjda odugovlačilo.
    Ma nije ni bitno, problem je i u meni zato što je meni jednostavno prečudno da mi netko drugi čisti i ne mogu se naviknuti na to. Nemam neki razlog, samo čudan osjećaj i to je to, osjećam se kao u nekom filmu.

  40. #990
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa ja je ni ne vidim dok čisti, odem na posao obično petkom i vratim se u čist i mirisan stan. Vikend može početi

  41. #991
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja osjećam posljedice starenja, a djeca su odrasla i za očekivati je da će se uskoro odseliti... Eh, sad - lako je nama podijeliti kućanske poslove kad smo svi na okupu, ali danas-sutra kad bude svatko u svom brlogu - ne bi bilo loše ugovoriti tetu čistilicu da čisti npr. u jednom stanu ponedjeljkom, u drugom srijedom, u trećem petkom ili tako nekako.

  42. #992

    Datum pristupanja
    Feb 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Čistim ga sama, redovito svaki dan, a jednom tjedno usisavam, perem podove, brišem prašinu i jedna od stvari koju treba obaviti s vremena na vrijeme je pranje prozora ili radijatora. Osim ako netko ne dođe, onda i prije njegova posjeta. Doma imamo malo dijete i 2 mačke, pa smo imali veliki problem s dlakama i usisavanjem tepiha...ali otkako smo ih zamijenili vinil tepisima iz dućana:https://tepihomat.hr/ puno ih je lakše svakodnevno čistiti .

  43. #993
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sta redovito cistis svaki dan?

  44. #994
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sta redovito cistis svaki dan?
    Ma ono je reklama samo

  45. #995
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ono je reklama samo
    Tako mi i izgleda.

Stranica 20 od 20 PrviPrvi ... 10181920

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •