Stranica 12 od 20 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 995

Tema: Kako održavate svoj dom čistim?

  1. #551
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Prebrisem ga s njom?
    istresi malo na tanjuric i stavi u friž

  2. #552
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja bih prebrisala.

  3. #553
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Prebrisem ga s njom?
    Prebrišeš sa "bambuchom" - to je otopina sode bikarbone i limunovog soka u vodi (štajaznam, u čašu staviš cca 1,5 dl mlake vode, žličicu za kavu sode i malo limuna). To radiš u sudoperu jer pjeni. S tim obrišeš sudoper iznutra, pa onda još jednom sa suhom krpom.

    Kad si gotova, u frižideru ostaviš u zdjelici ili na tanjuriću 1 jušnu žlicu sode da ti stoji, to će izvući smrad.

    Inače, uzrok smrada je obično onaj sustav za odleđivanje u kojem se zna nakupiti naslaga koje ne vidiš dok normalno čistiš. (Kod mene to ima rupu za otjecanje kondenzata neposredno iznad staklene police iznad kopanjica za povrće). Gurneš unutra štapić za uši i ne onesvijestiš se kad izvučeš naslage van...

  4. #554
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    A kakvog to smisla ima kad se kiselina i lužina poništavaju u reakciji neutralizacije?

  5. #555
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Pa nije 1:1 omjer. Limun je samo za miris.

    * * *
    Inače, taj trik je iz uputa za čišćenje mikrovalne pećnice, nisam ja to smislila, ali primjenjujem za frižider i djeluje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.06.2016. at 10:16

  6. #556
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Aha. Onda bih radije kombinirala ili soda - eterično ulje ili limun - kuhinjska sol.
    Imam i ja neku knjigu gdje preporučuju boraks, pa su mi gospoda kemičari objasnili da taj boraks nema smisla miješati sa nečim što su ovi stavili u recept jer ga to poništava, umanjuje učinak čišćenja. Samo bezveze gnjavaža oko prtljanja s tim.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.06.2016. at 10:28

  7. #557

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Usipaj sodu u šalicu ili na tanjurić i stavi u frižider. Mirisi zbilja nestanu. Meni je to stalno u frižideru.

  8. #558
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Super, hvala na savjetima. Sastojci na broju i krecem odmah. Prvo cu u taj sustav zaviriti.

  9. #559
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kak očistit divne, bijele, startas, platnene patike od mrlja prouzrokovanih, recimo, padom torte od maline, i tako?

  10. #560
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    a jel bi da budu crvene ili roze?

  11. #561
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kak očistit divne, bijele, startas, platnene patike od mrlja prouzrokovanih, recimo, padom torte od maline, i tako?
    Probaš redom. Prvo se moraš koliko toliko riješiti fleka.

    Meni bi prvi izbor bio limunov sok ili alkoholni ocat - natopiti pa očetkati, pa ponoviti.

    Ako ode do neke mjere - super. Opereš ih dalje na klasičan način. U mom slučaju (dvoje muške djece) to bi značilo da im se izvuku žniranci, pa ih se skupa sa žnirancima ugura u vrećicu za rublje i zafrlji u mašinu na 40oC zajedno sa kupaonskim tepisima koji su kod nas prljavobijeli, pa to drži vodu. Imam i jedan stari veliki ručnik koji mi služi za tu svrhu (pranje platnenih tenisica i gumenih tepiha s balkona) i podmetanje ispod vešmašine dok čistim filter.

    Uglavnom, nemoj ih prati na 60oC. Moja kolegica je uništila conversice (ili neke slične, ne baš jeftine) na taj način.

    Kad se operu - osušiš i pogledaš kaj je s flekom. Ako se sve opralo - super. Ako nije - poslužiš se prvo zubarskim trikom (3% hidrogen), a ako ni to ne pomogne, onda frizerskim (6% hidrogen). S tim natopiš flek i ostaviš neko vrijeme, štajaznam sat-dva. Poslije obavezno ispereš vodom jer hidrogen nagriza tkaninu.

    Ako ni to ne pomogne, krajnje sredstvo je varikina ili bijeli domestos, tretirati vrlo kratko i odmah odmah isprati s puno vode.

  12. #562
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kako se zove sredstvo s kojim se prebriše plastika poput prozora pvc ili bijela tehnika i mrlje lagano odu, a koje bi s običnim detergentom dugo trebalo ribati i još bi ostalo.

  13. #563

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja to kupujem u lidlu, w5 za plastiku. Perem bijele džonove od sinovih tenisica, rolete, plastične stolice, plastične posude.... ribala sam vrtnu ljuljačku i sve prljavo je otišlo dolje. Našpricam, ostavim, prebrišem spužvicom, isprem i to je to.

  14. #564
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tnx.
    Ima u Lidlu sode na kilu?

  15. #565
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Cime odrzavati i prati protukliznu podlogu za kadu?
    Imamo ih Ikee onu zelenu, krokodil. I koliko god vadim, susim, krene crniti od gljivica il sto vec
    Ima li spasa?

  16. #566
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja bih to DM-ovim sprejom Denkmit, tako nekako. Plava boca, treba pisati da je na bazi klora. Fino mi maknulo gljivice sa stropa u wc-u na jedno vrijeme.

  17. #567
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Cime odrzavati i prati protukliznu podlogu za kadu?
    Imamo ih Ikee onu zelenu, krokodil. I koliko god vadim, susim, krene crniti od gljivica il sto vec
    Ima li spasa?
    Ta Ikeina je sklona nakupljanju gljivica i ja nisam pronašla rješenje.
    Tj. jesam. Kupila sam stopice u Emezetti i evo iste već godinu i pol i ni g od gljiva. https://www.emmezeta.hr/uredenje-dom...odloga-za-tus/

  18. #568
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    A naravno da je malcu fora što je to iz Ikee krokodil. Dobro, sad imamo novi, ako na njemu ništa ne pomogne, idemo tražit nešto drugo

  19. #569

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tnx.
    Ima u Lidlu sode na kilu?
    Ako mene pitaš, ne znam. Nisam kupovala.

  20. #570

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Hm, nije baš ova tena ali...ima li ko ideju kak riješiti problem zavaranja vrata, naime gotovo sva vrata u kući su se izvitoperila, tj okviru, tak da se sama zatvaranju.
    Izluđuje me to, stalno neke prepreke stavljam ak oču da su otvorena.

  21. #571
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    U Ikei ima neka vrsta podloge za vrata, da ne putuju sama.

  22. #572
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Trebam očistiti bijelu skijašku jaknu,s čime ? Bila je u vrpmsšini ali ništ nije ošlo

  23. #573
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam očistiti bijelu skijašku jaknu,s čime ? Bila je u vrpmsšini ali ništ nije ošlo
    Da li si probala s ovim: https://www.bonshop.az/coupon_data/i...paran_7553.JPG ?

    Ali nisi napisala kakvi su flekovi i od čega...

  24. #574
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, nije baš ova tena ali...ima li ko ideju kak riješiti problem zavaranja vrata, naime gotovo sva vrata u kući su se izvitoperila, tj okviru, tak da se sama zatvaranju.
    Izluđuje me to, stalno neke prepreke stavljam ak oču da su otvorena.
    Probajte dignuti vrata sa sarki i lagano lupiti sarke cekicem suprotno od strane na koju se vrata zatvaraju (malo ih “poravnajte”). Mi smo svoja tako podesavali i radilo je. Preko sarki mozes staviti krpu da ih prilikom lupanja ne izgrebes ako su obojane.

  25. #575
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da li si probala s ovim: https://www.bonshop.az/coupon_data/i...paran_7553.JPG ?

    Ali nisi napisala kakvi su flekovi i od čega...
    bum probala s tim

    ne znam od ćeg su flekovi, jer su neki bili i prije nek je cura nosila, sad je jakna joj mala, pa bi ju sredila pa poklonila

  26. #576

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Hvala Munkica, probat ćemo , ak ne uspije idem u Ikeu po te podloge , kak veli Žuta

  27. #577
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ljudi moji, otkrila sam da s wd-om mogu očistiti grozne masne mrlje. Mislila sam da je ovo samo za popravke, ali stvar je fantastična. Inače sam viseću kuhinju ribala s detergentima do besvijesti, a ovo odmah otopi tu mast koja se nakupi jer nemamo napu.

  28. #578
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Sad treba zalihu wd kupiti

  29. #579
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Koristi li netko sredstva za čišćenje staklenih površina koja stvaraju zaštitni hidrofobni sloj. Prvenstveno me zanima za staklenu stijenu u kupaonici.
    Danas sam kupila neko novo sredtvo od Arf-a (micellar formula), ali nisam sigurna da će raditi posao. Guglanjem sam zaključila da su takva sredstva dosta skuplja (cca 100kn).

    Imate li svog favorita?

  30. #580
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    ovo bi i mene zanimalo. kudri super upit

  31. #581
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uzela sam u Žapcu njihovo za staklo iz rinfuze i krpicu iz Mullera baš za stakla. Jako lijepo očisti. Ta krpica je zakon, a inače mrzim prati prozore.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.07.2020. at 18:02

  32. #582
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Koristi li netko sredstva za čišćenje staklenih površina koja stvaraju zaštitni hidrofobni sloj. Prvenstveno me zanima za staklenu stijenu u kupaonici.
    Danas sam kupila neko novo sredtvo od Arf-a (micellar formula), ali nisam sigurna da će raditi posao. Guglanjem sam zaključila da su takva sredstva dosta skuplja (cca 100kn).

    Imate li svog favorita?
    ja koristim ovo
    https://kms-prom.hr/?product=nano-pr...kabinu-kamenca

  33. #583
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    ovo od spajke mi se čini kvalitetno, jedino im je dostava u ZG 40 kn.
    Ima povoljnijih nano premaza u Bauhausu,al čini mi se da je ovaj puno kvalitetniji.

  34. #584
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    I koliko ti drži ta "zaštita", tj. koliko često to moraš raditi? Nije baš jeftino...:/

  35. #585
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja to napravim s vremena na vrijeme. cca 1-2 godisnje (kad se odlucim pocastiti). ali pise da se ne smije ta staklena povrsina prati s sredstvima za pranje jer skidaju zastitu.
    pa ja to postivam neko kratko virjeme, a onda zaboravim.
    nakon svakog tusiranja svi moraju te staklene stijene ocistiti iza sebe. u tus kabini stoji brisac prozora. Trebalo mi je dugo da djecu izbacim iz svoje kupaone, a MM naucim da mu je to obaveza. tako da nemam potrebu koristiti toliko sredstva protiv kamenca.
    i ta mala bocica moze se koristiti 2x. moja kabina je veilika 80*120 cm

    edit. ja sam to nasla u ducanu na selu, koji prodaje sanitarije
    Posljednje uređivanje od spajalica : 16.07.2020. at 12:16

  36. #586
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Curke pozdrav!
    Planiram generalku u stanu,pa me zanima kako čistite unutrašnjost radijatora?
    Frend mi predložio da ih skinem sa cijevi (za to mi treba majstor), operem pod tlakom (minivoš) i to je to. A.meni se baš ne placa majstora ..to je investicija

  37. #587
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Curke pozdrav!
    Planiram generalku u stanu,pa me zanima kako čistite unutrašnjost radijatora?
    Frend mi predložio da ih skinem sa cijevi (za to mi treba majstor), operem pod tlakom (minivoš) i to je to. A.meni se baš ne placa majstora ..to je investicija
    Ma kakvo skidanje radijatora? Ni slučajno....

    Ja koristim ručni parni čistač. Našpricam radijatore nekim sredstvom za skidanje mrlja (bilo koje sredstvo za čišćenje prozora, da se otopi zapečena masnoća) i onda udri s vrućom parom...
    Ako ne ide sa sredstvom za pranje prozora, može se uzeti neko malo žešće (Golden ili sredstvo za čišćenje roštilja tipa Permetal), a dalje je postupak isti.

    Imam ovakav: https://www.bolha.com/ostali-mali-go...-oglas-4373892
    Kupili smo ga prije par godina u Intersparu, koštao je nekih 250 kn (bila je rasprodaja).

    S tim uredno čistim i fuge pločica u kuhinji i kupaonici, prozore (kad radim generalku), kuhinjske fronte, sudoper od mramora i epoksida - sve ide.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.07.2020. at 08:48

  38. #588
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    duma, evo kako profesionalci čiste radijatore: https://www.youtube.com/watch?v=ECybEJ07rIo

    Ja radim to isto, ali s nešto manjim uređajem.

  39. #589
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Peterlin daj slike fuga prije i poslije

    Ja sam skeptična oko tih parnih..

  40. #590
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    duma, evo kako profesionalci čiste radijatore: https://www.youtube.com/watch?v=ECybEJ07rIo

    Ja radim to isto, ali s nešto manjim uređajem.
    A kakav je zid poslije?
    Imam ja nešto slično,a trebalo bi i radijatore očistiti

  41. #591
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Zid je ok,j jer surlicu usmjerim prema podu, a dolje postavim stare ručnike.

  42. #592
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin daj slike fuga prije i poslije

    Ja sam skeptična oko tih parnih..
    Nemam svoje, ali mi je jedna forumašica svojevremeno slala slike svojih fuga prije i poslije. Probat ću to potražiti, ako uspijem.

  43. #593
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin daj slike fuga prije i poslije

    Ja sam skeptična oko tih parnih..
    Dodatak:
    Ako ne želiš parni čistač koristiti za to, ima i drugih načina - npr. melaminske spužve sam ja koristila za fuge podnih pločica prije nego sam nabavila parni čistač, a i danas povremeno.
    Profissimo iz DM-a (14 kuna košta kutija u kojoj je 6 komada) - ovo: https://www.dm.de/profissimo-schmutz...172270376.html

    Inače, ovdje imaš savjete kako se sve fuge mogu očistiti - https://hrv.thehouseofchronic.com/43...grout-and-mold, ali ako fuge nisu dobro izvedene, teško ćeš si pomoći... Kod mene u kuhinji je fugiranje napravljeno nekom pregrubom smjesom, pa su hrapave i tu nema puno pomoći, čak i kad su čiste - površina je hrapava. S druge strane, u kupaonici su izvedene savršeno i tamo nema takvih problema.

  44. #594
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Hvala Peterlin

  45. #595
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin
    Nema na čemu. Ako ti se ne da kupiti tu napravu, a trebaš to 1x godišnje - probaj posuditi.

  46. #596
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jučer operem prozore i kiša ih je preko noći totalno zasrala.

  47. #597
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I ja sam ih oprala
    A kaj sad...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #598
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer operem prozore i kiša ih je preko noći totalno zasrala.
    Kao i Tanči, ja sam isto oprala prozore i zavjese jučer. Izgled stakala mi je nebitan, jer vizualni dojam traje kratko. Oprani su iznutra, kao i zavjese i radijatori. Sve spremno za sezonu grijanja. A kiša će sad padati često.

  49. #599
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Cure, ima li tko i korsiti parni čistač? Gledam Karcher.
    Zapravo bi ga prvenstvneo za pranje kuhinje (masnoće/stakla) i kupaonice (kamenac).

    MOLIM iskustva!! Hvala

  50. #600
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ima li tko i korsiti parni čistač? Gledam Karcher.
    Zapravo bi ga prvenstvneo za pranje kuhinje (masnoće/stakla) i kupaonice (kamenac).

    MOLIM iskustva!! Hvala
    Ja sam prije par godina za probu kupila jeftinjaru u Sparu - Clatronic parni čistač, ovakav: https://pevex.hr/parni-cistac-clatro...53-296841.html
    Koštao je još manje nego ovaj s linka, ne preko 250 kn. Nisam se usudila investirati u Karcher, jer nisam bila sigurna valja li to.

    Daklem, odličan je! Koliko će izdržati - nemam pojma, ali s tim čistim:
    - masne naslage s nape i općenito kuhinju, uključivši i Blanco sudoper od silgranita, koji nikako drugačije nisam uspijevala očistiti
    - prozore (pvc stolariju)
    - rolete (nezamjenjivo, jer para ispuše sve smeće i prašinu iz utora, koje inače drugačije ne mogu dohvatiti
    - radijatore (Solar, plosnate) - savršeno, ispuše sve mucice i prašinu
    - tapecirani namještaj (ne radim to često, ali prala sam rukohvate fotelje - zadovoljavajuće, obzirom na to da je fotelja stara >15 godina)
    - fuge pločica (oko peći treba mala pomoć nekog sredstva za odmašćivanje, ali sve u svemu - zadovoljna sam)

    Kamenac - ide dosta dobro, ali treba redovito čistiti i lako se to napravi. Dobar mi je za tuš kabinu, jer mogu ispuhati utore brtvi. Aliii ako su debele naslage (npr na wc školjki), kamenac ne ide samo s parom nego treba pošpricati ili natopiti nekim sanitarom ili namočiti octom (čistim ja i kod drugih članova obitelji koji to ne rade prečesto, pa sam stekla iskustvo). To ovisi i o kvaliteti vode.

    Kad se ovaj parni čistač dodere, investirat ću u Karcher, ali za sada mi služi sasvim dobro. Baš smo u subotu sin i ja čistili kuhinju. Riba on donje dijelove visećih elemenata i kaže mi - ne daju se oprati masne točkice, daj izvadi parni vrč... Bili smo gotovi za 10 minuta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •