Stranica 1 od 20 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 995

Tema: Kako održavate svoj dom čistim?

  1. #1
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno Kako održavate svoj dom čistim?

    Dakle mene zanima kako ste se organizirale u tom području .
    Imate li neke planove, dnevne, tjedne?
    Imate li nekoga tko vam pomaže u čišćenju ili sve radite same?
    Ja obično čistim jednom tjedno onako malo jače, preko tjedna samo u hodu što treba, a evo sad mi se dogodilo da 2 tjedna nisam čistila i sad mi je zlo od posla i nedostatka vremena da sve to obavim i želje da mi dan ne prođe samo u čišćenju ..
    Mame koje imate nekoga za pomoć u kući - kako ste ga(ju) pronašle, jeste li zadovoljne? Ja nekako nikako da se odlučim na to, stalno mislim da si to ja najbolje napravim a i nekako mi se ne sviđa da mi netko nepoznat hoda po kući i barata mojim stvarima, i pitanje kako će očistit .

  2. #2
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    muž i ja čistimo vikendom, a u tjednu samo ako se netko ispovraća ili slično. imamo kuću, dvoje djece, mačka s ranjenom nogom i dvorište.
    obadvoje mrzimo čišćenje, ja više nego on.
    nekad dok je mm putovao, a ja radila prekovremeno imali smo nekoliko teta. bizarno je što nisam bila zadovoljna s njima, svakoj sam našla manu - ipak bila sam sretnija s njima nego bez njih. nažalost sada nemam stavku čistilice u budžetu pa smo mužić i ja osuđeni jedno na drugo.

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Privremeno sam kucanica, pa uglavnom ja cistim.
    Kad radim, onda se izmjenjujemo MM i ja.

    Imala sam cisticu, ali sam je otkazala - nisam je mogla placati da cisti npr. 8h/tj, jer bi me to ispalo 250x4= 1000kn mjesecno, a 4h svaka dva tjedna, koliko bi mogla financijski izdvojiti, mi se pokazalo nepotrebnim - toliko sam i ja uspjela ocistiti.

  4. #4
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Svojevremeno sam imala divan plan čišćenja - svaki dan nešto od kućanskih poslova, vikend slobodan da se odmorim i napunim baterije. Funkcioniralo je otprilike tjedan dana, uvijek su iskakali neki problemi, nikad dovoljno vremena. Mrzim prašinu i voljela bi da mi je uvijek sve sjajno, ali jednostavno sam preumorna od brige za bebača da u ponoć brišem prašinu. Sanjam neku dobru gospođu da mi pomogne ali mislim da je to SF jer zadovoljit moje kriterije ne može nitko. Pa se patim sama. Pomirila sam se s činjenicom da ne može uvijek biti savršeno čisto, bitno mi je da kolko tolko održavam stan "pogodnim za život". A kad jednom u sto godina očistim sve onako picikato, krepana se strovalim na kauč i guštam pol sata u svom prekrasnom stanu.

  5. #5
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    imam čistilicu jednom nedeljno. poprilično je brza i uredna, puno i ispegla, pa sam dosta zadovoljna. ja stižem da čistim u letu - najviše kuhinju, kupatilo, svaki dan staklene površine na stolovima, trpezarijski sto i dečiju stoličicu za jelo. peglam još oko dva puta nedeljno; mašina pere veš svakodnevno bar po jednom, a ja širim li širim veš (i skupljam, of kors) i to mi oduzme mnoooogo vremena. imam neke svoje rituale - npr. ujutro odmah krenem sa krevetima i vešom, u trku iz malca. posle doručka, ručka i večere sredjujem kuhinju dok on (sit i zadovoljan) odsedi 15-tak minuta u ogradici. dok spava kuvam i pomažem devojčicama oko domaćeg, peglam ili ribam wc. uglavnom, retko kad sedim...-/
    mm uleće oko sudova, bacanja smeća, većih nabavki. pošto on uglavnom razvozi decu, ja sam u kući pa radim veći deo toga...
    u poslednje vreme devojke uskaču oko svoje sobe, brisanja prašine, pa čak i širenja veša i to mi baš puno znači.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    svaki radni dan:
    ja se bavim vešom (sve osim peglanja, ne peglamo uopće), MM se bavi suđem, starija kćer se bavi zečjim kavezom, svi se bavimo pospremanjem igračaka, odjeće i sličnog i eventualnim usisavanjem ako treba
    vikendom:

    svi zajedno pospremamo cijelu kuću, najčešće su moji kupaone i pranje podova, MM-ovi su usisavanje podova i brisanje prašine, djeca uskaču gdje mogu i pospremaju svoje sobe.
    MM vikendom sredjuje i dvorište.

  7. #7
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    teško

  8. #8
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ja vama zavidim na vasim muzevima koji pomazu...moj -nije da ne pomaze, npr kupovina, smece itd su njegovi, ali u kuci nikad ( pa skoro nikad) se ne sjeti da nesto uradi. ako bas poludim ,pa zaurlam onda uradi sta mu kazem, ali ono da se zna da je njegov usisivac i sl, to nema sanse. sve mu se mora nacrtati.
    otici ce u prodavnicu 10 puta bez problema, izvesti djecu, i onda doci kuci, upaliti tv i samo zaleci bez obzira na to koliko je posla jos ostalo (kao danas npr. a imamo goste i ja ne znam gdje se nalazim od umora, spremanja gozbe i ciscenja kuce ).
    i ja razmisljam o nekoj pomoci, bar 2x mjesecno...

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kako bi moj muz rekao - sve je to relativno, cistoca i necistoca. I zapravo je tako. Netko kaze da nisam normalna jer je spremanje svakih sedam dana nepotrebno, a netko drugi bi, valjda preokrenuo ocima na moju fino uzgojenu prasinu.

    Meni je bitno da usisam barem jednom tjedno. I onda usisam jednom tjedno jer imam upravo toliko vremena. Jednom tjedno operem i podove. Imamo parket i plocice na katu na kojem boravimo. Spremam vikendom jer preko tjedna nemam vremena. Najcesce nedjeljom. Ako se macka jako linja ili se nesto iz bilo kojeg razloga usvinji, onda pospremim van rasporeda, kad je potrebno. Obrisem prasinu nakon sto usisam. Prozore perem kad su jako prljavi, nekad je to svakih par mjeseci, nekad dvaput godisnje. Ne pusimo, a i tu gdje zivimo bas i nema previse smoga i prasine pa se, uglavnom, sve skupa dobro drzi.

    Podrum i kat, u kojima je veseraj i/ili jos nenastanjene sobe (a u njima vansezonska garderoba i slicno) cistim mozda jednom mjesecno, onako u letu. U svim tim prostorijama je oduran naslijedjeni tapison pa me za sve to skupa bas i nije briga. Oduran je zato sto je tapison, ne zato sto je nesto osobito prljav. Jednostavno ne volim dlakave podove, jel.

    Ne volim sudje u sudoperu pa ga pospremam u sudjericu. S obzirom da nas je dvoje i da nam treba vremena da je napunimo, palim je, u prosjeku, svaki treci dan. Ono sto se pere rucno operemo odmah ili kroz par sati nakon koristenja.

    Ves se pere jednom tjedno, masina ili dvije, opet vikendom. Ponekad neke boje ne perem i po dva, tri tjedna (u ovo moje americko cudo, ali s europskim prednjim punjenjem, stane 16 pari hlaca odrasle osobe - ne znam tocno koliko je to u kilama - pa slobodno mogu skupljati posteljinu, rucnike i sto sve ne). Ne peglam, tako da na to ne trosim vrijeme. Imam peglu za krizne slucajeve kad nesto krivo osusim. Susilicu imamo, ali je ne volim i koristim je samo za hitne situacije, kad treba osusiti deke, poplune, posteljinu i slicne ogromne stvari koje ne mogu samo tako zamijeniti nekim drugim komadom.

    Osim prasine i slicnog, drugog nereda u principu nema jer se trudimo vratiti stvari tamo gdje smo ih uzeli. Jedino macka jos nije naucila taj dio pa jednom dnevno skupljamo njezine igracke po cijeloj kuci.

    Obicno smece ide u jednu kantu u garazi, papir u drugu, boce i konzerve u trecu. Srijedom navecer to sve izguramo pred prilaz pa striceki u zelenom odnesu.

    Lopatam snijeg kad treba, kosim travu kad treba. Ovo s travom cemo tek poceti kad nestane snijeg, jel. Proslo proljece nismo bili u vlastitoj kuci pa je trava nestajala... carolijom. :laugh: U ducan idem(o) preko nekoliko puta tjedno jer mi se ne rastaje sa zagrebackim navikama. Ne znam planirati konzerve, pakete, ovo, ono... pa odem i kupim sto nam treba.

    Ponekad mi dodje da nadjem neku tetu, ali zapravo nikoga ne poznajem i nemam pojma tko bi mi nesto/nekoga preporucio. A i nemam preveliku zelju da mi se netko smuca po kuci, da budem iskrena. Ono, ne bih da je teta ovdje dok radim, a jos manje da mi mase krpama i partvisem u rijetkim trenucima vikenda kad sam, zapravo, doma.

  10. #10
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Uh, moja bolna tema. Uglavnom čistimo mm i ja, ali nikad nismo dovoljno zadovoljni...
    I potpisujem Deaedi u ovome:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam cisticu, ali sam je otkazala - nisam je mogla placati da cisti npr. 8h/tj, jer bi me to ispalo 250x4= 1000kn mjesecno, a 4h svaka dva tjedna, koliko bi mogla financijski izdvojiti, mi se pokazalo nepotrebnim - toliko sam i ja uspjela ocistiti.

  11. #11
    Hajdi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    173

    Početno

    Za sve je tu Mr.Musculo!

    zaključila sam da je MM generator haosa u kući. već dve nedelje sam sama sa devojčicama, nemam nikakav haos, sve je uredno, nisam ni primećivala to ranije. dakle, nisu mi problem bile igračke ni njihove stvari, već njegove. moraću da probam da ga dovedem u red.

    žena mi uvek dolazi jednom nedeljno, ostalo rešavam u hodu.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Čistoća je polovica zdravlja. Zmazanoća je druga polovica. Ja sam imala tetu čistilicu dok su klinci bili predškolske dobi i dok nam je bilo bitno vrijeme provedeno s njima.... Prestala sam s tom praksom kad mi je izmaknula suđericu (da očisti ispod nje) i iščupala priključak vode.

    Snalazimo se sami, ali to je teško ako su u kući mala djeca. Ni mi nismo potpuno zadovoljni, ali pamtim i teža vremena (dok su klinci puzali puno sam više prala podove, nisam imala pvc stolariju pa je pranje prozora bilo noćna mora itd.)

    Danas me puno više smeta nered (ostavljene dječje stvari, brdo cipela ispred ormarića i slično) nego prašina, jer nitko više ne puže niti stavlja prste u usta.

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sve radim sama, kakav muž, on kad uđe u kuću napravi veći nered nego troje djece. Nemam nikakav plan, svaki dan se čisti pod (mete, usisava, nešto od toga), pere roba, suđe sto puta dnevno.. Najsretnija sam kad ostanem sama kući i onda mogu napraviti generalku.

  14. #14
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Sve radim sama, kakav muž, on kad uđe u kuću napravi veći nered nego troje djece. Nemam nikakav plan, svaki dan se čisti pod (mete, usisava, nešto od toga), pere roba, suđe sto puta dnevno.. Najsretnija sam kad ostanem sama kući i onda mogu napraviti generalku.
    Od riječi do riječii kod nas.
    Vešmašina mi radi svaki dan, suđerica, djeca su cijeli dan doma pa je početak čišćenja od doručka....do spavanja i najvažnije od svega,
    svaki dan ISTO! Divota!

  15. #15
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kroz tjedan suđe i veš uglavnom svakodnevno, za vikend kupaona, ako je nisam u tjednu sredila, pranje podova cca jednom tjedno.
    Ostalo perem kad je zamazano, a to je rijetko (npr. prozori, zastori,...).
    Volim kad je sve čisto, ljepše mi je tako, ali ako imam nešto pametnije za raditi ne čistim, ako mi se ne da ne čistim,... nije mi to prioritet.

    Prošao je vikend, čak nisam ni podove oprala, a i svega ima po svuda. Stanje je isto kao i u petak, ali nema veze, ima dana.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 28.03.2011. at 09:08

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    odgovor na tvoje pitanje stane u dvije riječi :- nikako, nikako ....... razvila sam selektivan vid

  17. #17
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Jednom tjedno usisam, operem podove, sredim kupaonu i obrišem prašinu.
    Više se ne uzbuđujem na mrvice i packe koje djete ostavlja po kući.
    Preko vikenda palim mašinu a preko tjedna peglam.
    Svaki dan napravim nešto tako da mi je vikend slobodan.
    Nema šanse da vikend provedem čisteći stan kada mogu biti sa svojim djetetom u prirodi.
    MM pere prozore i sl.

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zaključila sam da je MM generator haosa u kući.
    kod nas sam to ja
    kad mene nema doma cijeli dan ili par dana, njih troje žive u takvom redu i čistoći da me bace u totalni bed kad se vratim kući
    vjerojatno zato imam MM-a kućnog pomagača, njemu nered smeta 100x više nego meni

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ja teško, kućanski poslovi su mi dosadni i jako mi teško padaju, a nemam ih kad niti obavljati, žao mi je vikenda, potrošimo dosta vremena već za najobičnije površno pospremanje, a neke veće zahvate mi se nikad ne da raditi pa nam je stan sve zmazaniji.

    Svi smo jako neuredni, a nered mi smeta.

    Mi recimo subotom ujutro spremamo, ja brišem prašinu, pospremam nered, perem kupaonicu, MM presvlači posteljinu, sauga, pere podove, onda još ostaje kuhinja koju pospremim kad stignem - a u nedjelju navečer stan već izgleda grozno.

    Pomoć bi nam stvarno dobro došla, nekad sam imala povremeno čistačicu, ali sad mi je to preskupo.

  20. #20
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I ja teško, kućanski poslovi su mi dosadni i jako mi teško padaju, a nemam ih kad niti obavljati, žao mi je vikenda, potrošimo dosta vremena već za najobičnije površno pospremanje, a neke veće zahvate mi se nikad ne da raditi pa nam je stan sve zmazaniji.

    Svi smo jako neuredni, a nered mi smeta.

    Mi recimo subotom ujutro spremamo, ja brišem prašinu, pospremam nered, perem kupaonicu, MM presvlači posteljinu, sauga, pere podove, onda još ostaje kuhinja koju pospremim kad stignem - a u nedjelju navečer stan već izgleda grozno.

    Pomoć bi nam stvarno dobro došla, nekad sam imala povremeno čistačicu, ali sad mi je to preskupo.
    potpis od početka do kraja, s malom razlikom u podjeli poslova

  21. #21
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Hm, pa sad je već lakše što se kućanskih poslova tiče s obzirom da je bebač veći, prva 2mj su bila katastrofa! Mrzim nered i strašno me frustrira kad ne mogu stići napraviti što treba... ali ipak se ne živciram toliko ko u početku. Uglavnom svaki dan perem suđe ili stavljam u mašinu, nakon kuhanja prebrišem malko po kuhinji, vješam robu i popeglam uvijek nešto u letu. Svaki drugi dan usisam, jednom tjedno podovi i prašina, također kupatilo. MM mi pomogne ako se preko tjedna ipak dosta skupilo za napraviti, brzo se podijelimo i za sat vremena sve je čisto! Stvarno mu nije teško pomoći. Kako će biti kad se vratim na posao-ne znam

  22. #22
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    dok smo zivjeli u stanu sve je bilo jednostavnije, manji prostor, pa sam vodila racuna i o urednosti vise. sad smo u kuci, prostora dvostruko vise. moj prag tolerancije se snizio. MM ima radnu sobu, u kojoj je nered, koma. klinci imaju sobu za igranje u kojoj su samo igracke. ja usisavam, oni micu igracke u kutije.

    zapravo tamo di imam odmah sve za ciscenje je cisto
    u kupaoni (spuzvicu i sredstvo za ciscenje sanitarija i stakla), cistim kad sam u njoj, kad skuzima da joj treba i da mogu odvojiti za to par min.
    u drugoj pak to nemam i nered je veci
    u kuhinji di mi je sve na dohvat ruke je takodjer uredno, a ona je i dio dnevnog boravka pa smatram da ne bi smjela hrpa sudja stajati u sudoperu (to mi je bljak i to mi je nedostatak ovakeve kuhinje, ali zato navecer ne moram umorana uci u nju i cistiti)
    donji kat je vise manje uvijek usisan, jer je usisivac ukljucen i sastavljen na dohvat ruke, pa je mali onaj rucni otisao iz upotrebe, gornji kat se ne usisava tako cesto.
    jos da mogu morku krpu za pod drzati na dohvat ruke i plocice u kuhinji bi mi se sjajlie.

    dakle moja prevencija je da su mi sredstva na dohvat ruke, tamo di to nemam mi je i veci nered i njega rjesavam u hodu. i postalo mi je bitnije biti vani i uzivati nego provesti cijelo prijepodne i spremati.

  23. #23
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Meni teta cistilica dolazi sredom,to je moj srecan dan
    A pocela je pred kraj trudnoce s trecom bebom,kada mi je sve vec postalo pretesko.
    Tada ispegla sav ves,usisa,opere podove,obrise prasinu i oriba kupatilo.
    Ako ima manje vesa,tj ako i ja stignem peglati u medjuvremenu,opere prozore,frontove na kuhinji,vrata,ili sredi spajz,terasu tj sta vec treba.
    Ja se svakodnevno bavim vesom,susilicu ne koristim jedino leti,tako da ne gubim vreme na sirenje i skupljanje vesa(Vishnja,potpuno te razumem,znam sta znaci zakaciti i otkaciti 40 pari carapa za pocetak...).Ako ne ukljucim masinu jedan dan,budemo zatrpani...
    Sta se ne mora peglati,salazem u ormare.
    Zatim,svakodnevno idem u nabavku,kuvam i perem tone sudova,sto na ruke sto u masini.Sredjujem kuhinju,krs po kuci i kupatilo dok sam u njemu.Razvozim decu,to mi je najzahtevniji kucni posao,skoro da se i ne izuvam
    Muz ne pomaze nista.Kada dodje s posla,ves je sve obavljeno.Izvede decu.ili odemo negde zajedno.
    Ode u nabavku vikendom i prihvati se usisivaca ili pomoci oko hrane ako imamo goste.
    Decu sam istrenirala samo da srede za sobom(malu jos nisam,a srednji se koprca)tako da ne tolerisem obucu van cipelarnika,i odecu posvuda.
    Mala razvlaci igracke i krade braci skolski pribor,i to je najveci nered,ali ga ima svuda...
    Ranije sam cesce usisavala,jer od njih troje ima svega po podu sat nakon ciscenja,ali otkad imam usisivac na vodu mrzi me da ga perem svako malo.
    Inace,cistilicu sam nasla tako sto sam se raspitivala medju prijateljima i prijateljima njihovih prijatelja.
    Imala sam jedan promasaj.Dosla je cura tanka kao pola mene,student,zaista se trudila iz petnih zila i padala na nos od napora,ali nije znala posao.
    Trebalo je ici za njom i obucavati je.A meni pored dvoje skolaraca i bebe je samo to falilo.
    Trebao mi je neko iskusan.
    I tako sam nasla jednu finu gospodju,koja je teta mame kolegice iz razreda mog najstarijeg sina.
    Ostala je bez posla,pa se sad time bavi,i super sam zadovoljna.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    selektivan vid je cini se rjesenje ))))

  25. #25
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    stihijski

  26. #26
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    malo je reći da sam sitničava... ne mogu vidjeti mrvicu na podu, niti mikrosopski sloj prašine na namještaju, a ne daj Bože da je pala kiša pa mi ostale fleke od kapljica na prozoru... ma užas, valjda i neki medicinski izraz za to moje stanje. a MD s druge strane totalni i nevjerovatni kuler i šlamper (što reći doli da mu je u početku veze i zajedničkog života bilo normalno robu skinuti i ostaviti ju na podu gdje ju je skinuo?!) i takva kombinacija rezultira čestim živčanim slomovima (s moje strane, naravno) i čišćenjem 24/7. prije tri godine sam prihvatila neki položaj na poslu gdje sam od 30 dana u mjesecu 10-14 bila na putu i na kraju se sve vrijeme koje sam provodila doma više-manje svodilo na čišćenje, pranje veša, peglanje. vikendi u svakom slučaju, jer preko tjedna nismo niti jedan niti drugi gotovo ništa stizali, radili svaki dan do 19. onda je MD-u pukao film i izrazio želju da si nabavimo tetu čistilicu jednom tjednu tako da vikende imamo za sebe.

    i evo, da pokucam u drvo - dobili smo temeljitu i dragu ženu koja ako mi nešto i ne odgovara apsolutno prihvati kritiku/moju želju kako da nešto bude napravljeno, dođe nam svaki petak i bude 5 sati, to je dovoljno da dosta temeljitu generalku. ako mi ostane veša koji ja ne stignem popeglati (a to se sad s kikačem i tonama njegovih tetri zna događati često) i to ostane speglati. tako da mi u tjednu ostaje pomesti svaki dan (osim moje alergije na nered imamo i psa dugodlakaša pa za to stvarno imam alibi), tutnuti veš u mašinu i sušilicu, skalupiti ga (da, svaki dan ima bar jedna mašina, ne znam kako nam uspjeva), skuhati, riješiti suđe, kuhinju dovesti u red, popeglati što i kad se stigne...

    uglavnom - i prije nam je teta čistilica bila spas, a sad kako imamo kikača naročito jer ne znam što i kako bih uz njega stizala. i beskrajno bih bila frustrirana. košta, ali još uvijek uspijevamo toliko izdvojiti i vrijedi nam slobodnog vremena koje dobijemo zato što ju imamo.

  27. #27
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    svakog proljeća otvara se ista tema, a flajlejdi tu i tamo uskrsne pa opet padne u zaborav .

  28. #28
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nekoliko puta sam došla to napisati... proljeće je! :sunce u prozorima:

    ja sam se počastila posjetom tete čistilice i tek sad vidim kakav je bio svinjac.

    ne stižem ništa osim redovitog tjednog čišćenja, a očito bi trebalo oprati prozore, odmaknuti sav namještaj i očistiti radijatore i češće od dvaput godišnje.

    ali ne mogu/ne želim potrošiti vikend na to.

    i tako... nereda nemamo, prašine za izvoz.

  29. #29
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    selektivno i stihijski, kao i mnogi vidim... nedavno sam kupila čistač na paru, pa sam malo uživljena, pa je čišće nego inače.
    A, i skrati puno vrijeme čiščenja, i bolje čisti nego bez njega.
    Inače, nemamo neki dan za čiščenje, kad se stigne, i ima inspiracije, s tim da ne dozvoljavamo totalni kaos, pa se svaki dan nešto radi. Dragi ima volje pomoći, ali nema oko za te neke stvari, jednostavno ne primjeti. Pa napravi ono što je naštrebao: bacanje smeća, sve oko suđerice (punit, praznit), povremeno usisat, spremit djeci igračke. Ja skoro sve isto to (smeće nikad ne bacam, samo GENERIRAM ) i sve ostalo. Ipak najbitnije mi je da su djeca uredna, zdrava i zadovolja, da se s njima izigram i podružim, nego uberuredna kuća. Iako volim uredno, i da mi je netko kao curi rekao kako će mi kuća nekad sada izgledati, rekla bi mu da je lud.
    Ponekad platimo čistilicu. Peglanje platim cca svaka 3 tjedna, i to bude BRDO. Osim toga ne peglam, osim u krajnjoj nuždi. Suđerica se vrti svaki dan. Perilica skoro svaki, najviše vremena se uhvatim u stavljanju veša prati, sušiti... nešto kao Višnja. Biće bolje kad djeca malo porastu.

  30. #30
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas sam to ja
    kad mene nema doma cijeli dan ili par dana, njih troje žive u takvom redu i čistoći da me bace u totalni bed kad se vratim kući
    vjerojatno zato imam MM-a kućnog pomagača, njemu nered smeta 100x više nego meni
    Isto

  31. #31
    Nikolina_S avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    68

    Početno

    Joj mene ubija nered i nečistoća.. grozno mi je kako ništa ne stižem.. muž se trudi pomoći ali minimalno, od 5 stvari koje vidi da nisu na svom mjestu vratit če 1 na pravo mjesto Puno puta sam razgovarala s njim kako bi bilo dobro da jednom tjednom imamo neku tetu čistilicu, al' on je pre tvrdoglav i to njemu ne dolazi u obzir. A ja između studija (kojeg jedan tjedan imam ujutro, a drugi tjedan imam i ujutro i popodne) najviše želim biti sa svojom malom mazom. Užasno mi nedostaje jer je pre mala još i neznam kako se rastrgnut. Udovoljit sebi i bit s njom ili čistit stan koji nije baš mali

  32. #32
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Tattoo prvotno napisa Vidi poruku
    Svojevremeno sam imala divan plan čišćenja - svaki dan nešto od kućanskih poslova, vikend slobodan da se odmorim i napunim baterije. Funkcioniralo je otprilike tjedan dana, .......
    ovako i ja otkako sam se vratila na posao nakon porodiljnog...i funkcionira.....još uvijek....

    ne opterećujem se sitnicama, čisto je...uredno manje više , al je čisto....

    s vremenom treba naučiti i ponešto "ne vidjeti" (tipa-mrvicu na podu - ko ju fućka....bit će ih još..kad bude 5-6 onda palim usisavač....)

  33. #33
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    mene to niš ne dira, kakvo planiranje. rješavam stvari u hodu. kad mi nešto zapne za oko, onda to i riješim.

    bitno mi je da je čisto. ali ne sterilno. red ne volim. u superpospremljenom okruženju se uopće ne snalazim, ništa, ali baš ništa ne mogu naći. zato čim zavlada umjereni kaos... odjednom svemu znam lokaciju

    kad bolje razmislim, svaki kućanski posao mi uzme max. 15 min unutar par dana, a nit grcam u prašini nit se popikavam prek stvari i lomim vrat. nikad mi nije palo na pamet uzimati tetu čistilicu, na sedamdesetak kvadrata bi mi samo smetala. iako, moram priznati, MRZIM kućanske poslove i, da se mene pita, doma bih samo dolazila spavati ako baš moram

  34. #34
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    svaki dan sve....WC,prašinu, usisavanje,kuhanje100 pranje suđa, operem pod, kuhinju pranje veša, slaganje veša-ne peglam nikad-pegla se odjeća kad se nekuda krene po potrbi i tako se u ormaru izgužva....i taman ja to sredim...pa kad svi legnu oko ponoći-ja ispočetka...pa kad svi odu ujtro-ja opet ispočetk- za poludit....prozore perem po porebi....ali npr. posteljinu svaki tjedan....tepihe po potrebi...dok WC i do 2X na dan- mislite da je čisto...frišku figu....sad učim pa nisam 2 tjedna skoro ništa osim osnovnog- ne djeluje mi ništa prljevije nego dok svaki dan ribam ko luda..

  35. #35
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Jedini moj plan je da ne čistim cijeli dan, ma ni pola dana pogotovo ne vikendom, vikend si ostavim slobodan od poslova...i da ne prođe duži period nečišćenja jer mi je muka kad bi trebalo sve odjednom

    kod nas sam ja koja stalno nešto kupi, posprema, a muški dio ekipe ostavlja sve posvuda..

    ugl sistem je 1-4 puta tjedno usisavanje (dok mlađi nije krenuo sa dohranom bilo je 1-2 tj)...usisavamo i ja i MM, ovisi kako kad...obično dok jedan kupa klince drugi usisa...kad klinci zaspu pokupimo igračke, robu, ja pobrišem podove i prašinu (2 puta tjedno), MM brine o smeću i perilici suđa.

    svaki dan operem wc školjku jer obojica diraju rukama) i 1-2 tjedno po potrebi očistim kupaonicu
    peglam 1 dan u tjednu...na to mi ode cca 1 sat
    kuhinju očistim kad mi se poklope zvijezde da ja kuham, mlađi spava, stariji se igra sa MMom ili frendom ili radi nešto a ne gnjavi mene :mgreen:
    prozore perem 2-3 puta godišnje, ne diraju me blagdani ni generalke...

    iako otkako ima čistač na paru sve je daleko lakše i jednostavnije, čak je MM prozore prao

    čistim sama, nemam tetu čistilicu, kuham svaki dan ručak nama i ručak mlađem...vikendi su mi slobodni, tad čak i kuhanje preuzima MM

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja se sad ozbiljno razmišljam o tom čistaču na paru.

    Uglavnom ja sam poslove podelila po delu dana: ujutru čim otvorim oči, kuvam sebi čaj, detetu doručak, pospremim kuhinju, operem zaostale sudove i pristavim ručak. To naravno traži da je ručak isplaniran dan ranije i sve nabavljeno ili izvađeno iz zamrzivača.
    Trudim se da u kuhinji i špajizu sve vraćam na mesto, sudove perem tokom kuvanja, šta mi kapne ili se pofleka odmah da brišem (što znatno produžava vreme kuvanja).
    Tokom dana raspremam nered kako se napravi, tu i tamo prikupim igračke. Uveče pokupimo igračke, i složimo razbacane stvari, a onda dok se mala kupa ja sređujem veš. Znači, veče je rezervisano za veš, uveče vadim čist veš iz mašine (čak iako je opran noć pre), slažem ga i širim, stavljam drugi u mašinu, trljam fleke i ostalo. Kad okupano dete MM odnese iz kupatila, ja onda pospremim i obrišem kupatilo i sama se okupam. Uveče, kad mala zaspi ne radim ništa posebno po kući (možda ručak za sutra ako mi se da).
    Peglam retko, samo one stvari koje baš ne mogu da se nose izgužvane (jednom u cca 15 dana).
    Jednom mesečno sve podne prostirke operem u mašini. Tepihe jednom godišnje dajemo na pranje.

    Veća spremanja radim 2-3 puta godišnje. Obično u aprilu i oktobru perem prozore, vrata, kuhinjske elemente, tad i menjam letnju i zimsku garderobu u ormanima, sređujem špajiz, a MM podrum. Možda se zalomi još neka manja generalka oko Nove Godine i to je to.

    Naravno, stalno mi se čini da nam je prljavije nego što jeste.
    Upravo radim na razvijanju veštine selektivnog vida.
    Mada je kod nas objektivno lako napraviti nered jer imamo malo prostora, pa čim par stvari nije na mestu izgleda gužva.

  37. #37
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Meni su najveći pomagači perilica za posuđe,štapni usisavač i čistač na paru. Usisavam skoro svaki dan-pošto je usisavač stalno na raspolaganju i stoji u kuhinji a nema kabla,sve pređem za jedno 10-15 minuta. Prije sam puno rjeđe usisavala a otkako imam ovaj štapni preporodila sam se. Suđe ide odmah u suđericu i pere se svaki dan. Neki dan sam nabrojala da sam malcu kuhala po nešto 4 puta u danu. Gledam da mi suđe nikada ne ostane u sudoperu i odmah sve iza sebe stavljam na mjesto. Čistač na paru mi je najveće otkriće. S njim se stvarno neke stvari za čas očiste(pločice zidne,podne kupaona,kuhinja,fronte u kuhinji,fronte namještaja) koje bi mi prije trebale pola dana da oribam,a i lagano je održavati. Ipak nemam neki posebni dnevni plan,trudim se da kada odemo spavati ostaviti sve na mjestu. Ovakav "red" vrijedi tek odnedavno,dok je M. bio manji nije trpio ni pola minute da me dijeli sa nekim kućanskim poslom pa je bilo svakako. Mm-a sam nekako uspjela pridobiti da bar ne pravi nered jer ne pomaže ništa ali hajde ja sam kod kuće pa toleriram iako nisam presretna.Inače malac mi redovito pomogne zaliti cvijeće.Zajedno peremo prozore-on šprica pumpicom običnu vodu sav sretan ja brišem. Usisavač mrzi i protestira da ga bole uši,redovito ga ugasi.Kada je vrijeme prekrasno sve ostavljam,odemo nas dvoje u prirodu,šetamo po šumi-vratimo se blatnjavi i opet sve ponovo.

  38. #38
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    kayooo, sestro po porodičnim okolnostima! i meni je sreda srećan dan, dan kad teta a. stiže i dovodi u red ono čemu ja ne stignem da primirišem tokom nedelje...

  39. #39
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Uz psa, mačku i nas petero u 70-ak kvadrata čistim redovito i nikad nije onako kako bih htjela da bude.
    Ostale ukućane nered nimalo ne dira pa se i ne trude baš nešto poduzeti po tom pitanju, tako da uglavnom ja vičem i prijetim, a na kraju sama počistim. Mea culpa.
    Sve u svemu, ne živimo baš u svinjcu, suđerice, perilice i ostale ice su vječito u pogonu, a to što su ormari kao nakon tsunamija ne obadivam dok god se vrata mogu normalno zatvoriti.

  40. #40
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Ujutro se prva ustajem u čisto. Sve miriši jer večer prije stavim moj glade u struju. Bosa si skuham kavicu u piđami i baš kad mi stražnjica hvata kauč čujem "maaaamaaa...maaamaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!". Do tada je kuća divna, a onda kreće čupanje laminata zubima, inventura igračaka. Valjda ujutro mora provjeriti da nisam nešto bacila pri večernjem slaganju.

    Ja si izdvojim večer za slaganje. Čišćenje kao takvo vikendom, a slaganje kroz tjedan svaku večer. Razbacano mi ne smeta toliko, pa uostalom to je umjetnički nered. Smeta me prljavo, i kad nekome u gostima ne mogu na školjku sjesti. Wc i kuhinja su mi mjerilo čistoće. Majca prebačena preko naslona kauča ili cipele u hodniku koje su na podu provele dan do navečer mi je ok. Naravno ako nema 10 majca i 10 cipela što bi se nama desilo u danu da ne mičem odmah sve.

    I mrzim, ali doslovno mrzim kućanske poslove i recimo da peglu uopće ne posjedujem.

  41. #41
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    I mrzim, ali doslovno mrzim kućanske poslove i recimo da peglu uopće ne posjedujem.
    Ni ja nemam peglu, no ne mrzim kućanske poslove, ima nekad nešto terapeutsko u njima

    Svaki dan pospremim osnovno - znači stvari vraćam na njihova mjesta, ako stiže netko u goste malo pređem umivaonik i prašinu (prokleta crna tehnologija po stanu), po mašina veša mi je u svakodnevnom opticaju, a suđe i kuhanje zajedničkim mukama mm i ja obavljamo.

    Čišćenje pravo obavljamo mm, stariji mali (svoju sobu) i ja vikendom. Al ja kad krenem čistit - onda ne mogu stat i izludim mm-a jer pod normalno mi je da pređem sve u stanu (pa me on pokušava kontrolirat, da ne glancam recimo plinske cijevi uz strop u hodniku svaki tjedan i da ne perem prozore i zavjese tak često - tak da to obavim recimo jednom u tri tjedna), ponajviše jer je njemu onda bed, budući da on usisa i izriba recimo kupaonu i štednjak i onda gleda mene kak radim i dalje pa ima feeling da mora i on, a ne da mu se

    Ima vikenda, pogotovo kad dođe sad toplije vrijeme, kad smo stalno u điru i onda se zanemari čišćenje, no preživimo taj tjedan bez generalke.

    Prije je bilo koma, jer sam ja uz naporne radne tjedne radila i svaki vikend, te je čišćenje znalo bit stvarno naporno i često ne bih stigla ništa ja nego bi samo mm čistio. No on nikad nije bio tak picajzlast kao ja, pa bi se još žustrije uhvatila krpe kad bih stigla.

    Inače, ne smeta mi nered i kažem, ne plačem od jada ako propustimo koje čišćenje, al mi je baš gušt kad pospremimo uživat u tome kak je sve čisto

  42. #42
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo baš sad sam nešto čistila po kući pa mi je palo napamet kako meni samo neke stvari smetaju a neke uopće ne primjećujem. Jedna stvar koja uvijek mora biti čista su podovi. Ako vidim mrvice po podu poludim, ludilo me vata. Ali nema veze što imam jedno tri milijuna paukova po plafonima i pet kilometara paučine. Prašina po namještaju mi isto nije nešto što mi jako smeta. Ali nedaj bože da je pod šporak. Što se kupatila tiče, lagano odustajem od toga. Prije sam ribala školjku, sve je uvijek moralo biti savršeno sjajno i čisto ali nakon tri muška u kući od kojih samo jedan uglavnom pogodi školjku dok piša, postala sam flegma.

  43. #43
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    tri muška u kući od kojih samo jedan uglavnom pogodi školjku dok piša, postala sam flegma.
    Ok ja imam samo jednog, ali kupujem mu najjeftinije bebi maramice i stoje mu na kotliću u kutiji i osmislila sam plan više mjesečne histerične paljbe da briše školjku za sobom. Nakon 2 mj je upalilo i evo već koju godinicu samo prođe po školjki sa maramicom.
    Nama su te dječije maramice samo za to i služile. Možda da probaš.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Imam muža....
    Šalim se naravno ali istina je da on obavlja sve ,jer ja radim a on ne.Od kuhanja pa svega ostalog on je zadužen.Neznam kad sam zadnji put čistila.Jedino slažem robu u ormare jer on to sve sruši.Dok je on radio ja sam sve to obavljala ...

  45. #45
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ok ja imam samo jednog, ali kupujem mu najjeftinije bebi maramice i stoje mu na kotliću u kutiji i osmislila sam plan više mjesečne histerične paljbe da briše školjku za sobom. Nakon 2 mj je upalilo i evo već koju godinicu samo prođe po školjki sa maramicom.
    Nama su te dječije maramice samo za to i služile. Možda da probaš.
    pazi - bebi maramice se ne smiju bacati u wc.

    vlažni wc papir je spas za kućanstva s muškarcima , a postoje i maramice za čišćenje wc-a u dm-u ako ti ne smeta jača kemija.

  46. #46
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    pazi - bebi maramice se ne smiju bacati u wc.

    vlažni wc papir je spas za kućanstva s muškarcima , a postoje i maramice za čišćenje wc-a u dm-u ako ti ne smeta jača kemija.
    Kao grci, baca ih u kanticu. Nažalost smetaju mi te jače. Čini mi se da su na bazi domestosa ili slične, a toga smo se odrekli. Mi smo ti za neke mild varijante.
    A što je to vlažni wc papir, gdje se kupi, kako izgleda i naravno qunto kuna???
    Posljednje uređivanje od nenaa : 29.03.2011. at 15:52

  47. #47
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Imas u Dm

  48. #48
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Evo danas pod navalom pms-a i ovog topica detaljno izribala kuhinju. Sram me kolko su moji žuti ormarići bili crni. Baš me zanima koliko će trajati, još kad sutra malac ručicama navali...

    I ja sam se preporodila s vlažnim maramicama, kad god vidim neku prljavštinu samo vadim maramicu, ne moram više vući kantu s vodom, krpu i ostali alat. Živjele maramice!

  49. #49
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    ja u to ime koristim blazinice od vate i apotekarski alkohol (kupim veeeliku flašu-). pa brišem i dečiju stolicu, i wc školjku. (ne istom vaticom, of kors!)

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    i meni je alkohol glavno sredstvo za čišćenje
    pomešam ga sa vodom pa umočim krpu kojom brišem pod u kuhinji (naročito kad nešto masno kapne)
    wc šolju isto alkoholom (nije mi wc šolja blizu tuša pa ne mogu da je isperem, a i ne volim ona sapunjava sredstva za čišćenje)
    obrišem radnu ploču posle tranžiranja nekog mesa
    a i super skida fleke sa kuhinjskih frontova, bez mnogo trljanja i ribanja

Stranica 1 od 20 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •