Stranica 18 od 20 PrviPrvi ... 81617181920 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 995

Tema: Kako održavate svoj dom čistim?

  1. #851
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Svaki put kad vidim ovu temu medju aktivnim pomislim, 'Nikako!'

  2. #852
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Spajalice,kopirala sam sastav s etikete tog Froschovog srestsva koji koriaim, ne znam zasto su stavili mnozinu.

    Zenii, ma ona mirisna cuda sto se stave na rub wswckoljke a ispod daske su pa kad pustis vodu stvori se pjena koja ujedno sprjecava kamenac. Ne znam kako to nazvat, nekad se mijenjaju ulosci, a nekad su jednokratni.

    Annie84, tako je, Frosch je mraak u svakom pogledu.

    Ja sam sad sva u cudu kako mi se zapravo nije stvorilo nimalo kamenca u ovih godinu dana ni u jednoj skoljki.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.07.2021. at 22:52

  3. #853
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj, sta te briga, ako ti ne smeta vozi dalje tako.
    Mislim da me ne smeta … ali sam se ipak pitala je l to neki big deal važno tko zna zbog čega…

    Mislim da sam prije par godina kad sam se još valjda i trudila, bila kupila neke tablete u dm-u, ali ne sjećam se da su one išta učinile. Nema veze… možda se nekad zaželim bjeline u toj rupi pa pretrpim sanitar.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 02.07.2021. at 23:08

  4. #854
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ajme sorry na tipfelerima, nakupilo ih se u zadnjem postu

    Imam nove sanitarije, novi je stan, pa moguce da je catch da nema kamenca jer redovito cistim.

    Meni je taj kamenac na dnu wc skoljke nesto odvratno i gadljivo, povraca mi se kad ga vidim, fuuj..Ne mogu to gledat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.07.2021. at 23:11

  5. #855
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ak imate kamenac na curku, kak veli čoksa, nisam ni unama kak bih to nazvala, stavite na njega wc papir i zalijte sanitarom. Papir ostane na tom mjestu pa duže djeluhr. I mebi je sanitar puno bolji od domestosa. Iako smrdi, nekak mi "domaće" smrdi. Smrad kojimi je poznat

  6. #856
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Joj meni se taj kamenac isto gadi, bljak.
    Imala sam ga u jednom studentskom stanu jer očito nikome prije tko je tamo živio nije bilo dovoljno bitno da se očisti. Ubile se cimerica i ja od isprobavanja svih proizvoda koji bi to kao trebali skinuti ali bezuspješno. Onda je ona našla neku foru da se skida sa pastom za zube i uspjela je tako očistiti. Pa eto, možda još nekome uspije.

  7. #857
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ako su na dnu školjke višegodišnje naslage kamenca/dreka, to samo solna kiselina skida. Treba nekom čašicom potpuno maknuti vodu , naliti i ostaviti koji sat.

  8. #858
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Uspijem ja to maknuti s vremena na vrijeme kad mi je dovoljno stalo, ali mi je jednostano previše kemikalije koja se mora prečesto ulijevati da se on uopće ne bi stvorio. I to da nešto ulijem pa da stoji par sati, mi je isto nešto što izbjegavam, samo cijelo vrijeme mislim na to da mi to sad udišemo.

    Što se tiče gadljivosti, ja sam do svoje 12. godine svako ljeto, cijelo ljeto minus deset dana, plus jako velik broj vikenda u godini kakala u wc u kojem nije bilo kamenca na dnu rupe. Samo je bilo gomila drekeca na dnu rupe . U drvenom poljskom wc-u koji je bio sagrađen uz štalu pa mi se još dva metra iza leđa, iza drvenih dasaka, širio i miris s brda kravljeg drekeca.
    Tako da je gadljivost mislim sve stvar perspektive .

    U toj kući se pod nikada nije prao vodom, niti jednim detergentom, nije nikada niti usisan. Jer je bio zemljani pod. (Baka i deda su mi bili siromašni).

    Tako da valjda imam drugu perspektivu o tome što je gadljivo na dnu mjesta na kojem kakamo.

  9. #859
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Bb ja te kužim, i mi smo kao djeca kad bi bili ljeti na selu zivjeli potpuno naturale, naviknes na to.
    Mislim da bi moja djeca tesko prihvatila da ih sad negdje pošaljem na mjesec dana u takve uvjete..
    Uglavnom, previše kemikalija se danas koristi svakodnevno jer mora sve blistati, a zapravo je po meni potrebno redovno čistiti pa ne bude nikad tako zakorilo da poslije moras spahlom kidati
    I taj ideal svega blistavog i savrsenog mi ide na zivcice vec neko vrijeme
    Od zuba i kose do wc-a
    Posljednje uređivanje od flopica : 03.07.2021. at 11:28

  10. #860
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,319

    Početno

    Kad sam vec tu...dajte mi neki savjet kak da fuge na podu wc-a orifljam a da nije domestos (trudna sam)... prasak za pecivo i soda i limun i ocat...nije mi bas nekako uspjelo...dajten neki trik...iako mogu i muža zaposliti sa četkicom za zube da to sredi haha

  11. #861
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Svakodnevno je definitvno previše, ali meni je previše i jednom tjedno išta obilno izljevati… ali ja općenito imam problema sa svim sredstvima za čišćenje, meni smeta i omekšivač, i prejak miris praška za veš… ja to sve koristim gotovo “u tragovima”.

  12. #862
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Masnice probaj taj frosh ili imas u lidlu neko sredstvo na bazi octa. Meni je ok bilo.

  13. #863
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam vec tu...dajte mi neki savjet kak da fuge na podu wc-a orifljam a da nije domestos (trudna sam)... prasak za pecivo i soda i limun i ocat...nije mi bas nekako uspjelo...dajten neki trik...iako mogu i muža zaposliti sa četkicom za zube da to sredi haha
    Ja to sve radim sa parnim čistačem, onim ručnim. Savršen je za takve stvari, a i manje vremena oduzme i nemaš kemikalije nikakve, samo para. Ja nakapam i limuna da zamiriše. Uglavnom, isplati se kupiti ako ti je opcija.

  14. #864
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,319

    Početno

    Da, opcija mi je vec duze vrijeme, mislim da cu u Metro po to.

  15. #865
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Super je stvarno, ja s tim čistim i oko prozora i radijatore i fuge i svašta.

    Jutros sam uspjela izbjeliti svoj nesretni sudoper, baš sam sretna! Od 6 do pola 9 sam imala proces (dobro, uz druge obaveze), ali isplatilo se. Parni čistač, pa domestos u tri ture sa čekanjem od 40ak minuta da djeluje i na kraju trljanje limunom i super je!

    Nemojte me napasti zbog domestosa inače sam jako dobra prema okolišu, ne koristim kemikalije, pokupim na ulici čak i tuđe smeće kad bace pored kante ili ostave na klupi, skoro sve čistim sa parom.. ma dobra sam! Morala sam ovo napraviti. To mi je drugi put u životu da sam kupila domestos. Bože koliko to smrdi, bljak. Ne znam jel tako uništavam sudoper, ali briga me, uništava i on mene.

  16. #866
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Da, opcija mi je vec duze vrijeme, mislim da cu u Metro po to.
    Uzmi to, ne košta puno. Najbolja investicija, čak i ako uzmeš najjeftiniji model.

  17. #867
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Riri sad sam presretna sto me muz nagovorio na crni

  18. #868
    maeve avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    33

    Početno

    Koji preporučujete u Metrou? Ja bih uzela, a muž ne uvjerava da je bezveze. Može li se s tim čistiti i pećnica?

  19. #869
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj maeve prvotno napisa Vidi poruku
    Koji preporučujete u Metrou? Ja bih uzela, a muž ne uvjerava da je bezveze. Može li se s tim čistiti i pećnica?
    Pa daj mužu da oriba pećnicu, mozda nakon tog zakljuci da vrijedi probati i parni iz Metroa

  20. #870
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Lili, pametna odluka

    Maeve, možeš i pećnicu. Ne znam kakve Metro ima, ja imam jedan Karcher i jedan Rovus, oba su mi super.

  21. #871
    maeve avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa daj mužu da oriba pećnicu, mozda nakon tog zakljuci da vrijedi probati i parni iz Metroa
    Mudro! [emoji16]

    Mene muče i masne pločice iznad štednjaka, fuge u hodniku i kamenac po pipama. Moram se baciti u proučavanje što se sve može.

  22. #872
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Najbolje
    Mudri savjet iz prethodnog,uposliti muža

  23. #873
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj maeve prvotno napisa Vidi poruku
    Koji preporučujete u Metrou? Ja bih uzela, a muž ne uvjerava da je bezveze. Može li se s tim čistiti i pećnica?
    Ne znam za Metro, ali imam ovakvu jeftinjaru: https://pevex.hr/parni-cistac-clatro...53-296841.html
    Moj je kupljen u Interspar-u prije nešto godina i koštao je možda malo manje, ali to je to. Odličan mi je za fuge, pločice, fronte, pvc stolariju, sudoper, slavinu i slično.

    Za pećnicu ti parni čistač ne treba. Pećnicu možeš očistiti ovako - samo u onaj veliki pleh staviš prst vode, malo octa i žlicu sode bikarbone i ostaviš pola sata na 150 oC da se dooobro zapari. Kod nekih pećnica imaš baš namjenski program za to - zove se Aquaclean, ali ljudi često ne čitaju upute, pa ni ne znaju da to imaju i kako se koristi.

    Nakon tretmana vodom (s octom i sodom bikarbonom) većina masnih i zapečenih mrlja omekša i možeš pećnicu očistiti običnom spužvom, bez teškog ribanja.
    Naravno, to vrijedi ako pećnica nije jako zapuštena. Ja to ne radim često, ali ne pečem meso otvoreno, nego u kikiriju (pekaču s poklopcem) da mi ne šprica mast po pećnici.

    Ako baš treba ribati, nakon parne kupelji uzmeš žicu za ribanje posuđa - ovo https://cistaposla.hr/product/vileda...ude-21-gratis/ i očistiš flekove koji nisu išli običnom spužvom za suđe.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.07.2021. at 08:12

  24. #874
    maeve avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    33

    Početno

    Odličan savjet, hvala! Znam tako napariti mikrovalnu, ne znam zašto mi isto nije palo na pamet za običnu pećnicu. [emoji16]

  25. #875
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj maeve prvotno napisa Vidi poruku
    Odličan savjet, hvala! Znam tako napariti mikrovalnu, ne znam zašto mi isto nije palo na pamet za običnu pećnicu. [emoji16]
    Isti je princip, ali kod mikrovalne to ide brže i lakše. Za običnu pećnicu ponekad treba ponoviti postupak ako ne odu sve zapečene mrlje, ali to je to.

  26. #876
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj maeve prvotno napisa Vidi poruku
    Mudro! [emoji16]

    Mene muče i masne pločice iznad štednjaka, fuge u hodniku i kamenac po pipama. Moram se baciti u proučavanje što se sve može.
    Meni je dobar parni čistač za pločice, ali ako ga ne nađeš, možeš većinu stvari riješiti i na drugi način. Melaminske spužve su zakon za fuge na podu (DM Profissimo ili Vileda Miraclean Professional)

    Pločice iza štednjaka možeš kao i pećnicu odmočiti parom na klasičan način - pusti vodu s octom i sodom (ili samo vodu) u rajngli da kipi neko vrijeme (15 minuta) na ringu najbližem pločicama, a onda ih samo obriši. Ako baš ne ide, pošpricaj nekim sredstvom za otklanjanje masnoće (npr. Permetal ili Lidlov W5 za uklanjanje masnoće).

  27. #877
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,319

    Početno

    Peterlin melaminske za fuge samo namočene u vodu ili? Ja s njima nemam neko ekstra super woow iskustvo, možda ih nisam samo dovoljno koristila...

  28. #878
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin melaminske za fuge samo namočene u vodu ili? Ja s njima nemam neko ekstra super woow iskustvo, možda ih nisam samo dovoljno koristila...
    Da, samo malo namočim, vrlo lagano. Ja ih isto ne koristim baš često, nego za generalke. Najbolje su mi se pokazale upravo za ribanje fuga na podu - imam nekakve sivoružičaste pločice i presvijetle fuge u predsoblju i kuhinji, pa to znam 1-2x godišnje očistiti s tim. Brišu blato iz fuga kao školska gumica olovku i baš se dobro vidi razlika. Za masne fuge su isto dobre, ali ne mogu ih očistiti tako savršeno kao ove na podu (to ima više veze s nedovoljno kvalitetnom fugir masom s kojom su mi izveli kuhinju, ali to je druga priča - hrapave su, ufff...).

    Obavezno uzmi rukavice. Prilično su agresivne i za ruke.

  29. #879
    maeve avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    33

    Početno

    Jesu li to one spužvice iz DMa s crvenim cipelama na kutiji? S njima "brišem" zidova i odlične su mi, jedino se fuga još nisam uhvatila jerbo dijete. [emoji16]

  30. #880
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj maeve prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li to one spužvice iz DMa s crvenim cipelama na kutiji? S njima "brišem" zidova i odlične su mi, jedino se fuga još nisam uhvatila jerbo dijete. [emoji16]
    Da, baš te.

  31. #881
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    te spužvice/gumice su odlične i za sudoper, vidjela sam da ste spominjale kako ga očistiti

  32. #882
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Spominjete fuge, koje boje imate fuge? Nama su u kuhinji i kupaonici tamno sive fuge, tako je bilo već kad smo uselili. Jako su zahvalne, za razliku od hodnika, gdje su nekad bile bijele..
    Što se tiče Froscha, skužila sam da imam njihov neki decalc na bazi octa, možda je taj koji spominjete...ugl očistio sav kamenac na kadi,pipama,oko pipa...odličan

  33. #883
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,319

    Početno

    U kupaonici svjetlo plave, one mi ok za odrzavanje, pod od wc-a mi je problem, bile su bijele, vise nisu, ja ih ne mogu izribati da budem zadovoljna....

  34. #884
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Spominjete fuge, koje boje imate fuge? Nama su u kuhinji i kupaonici tamno sive fuge, tako je bilo već kad smo uselili. Jako su zahvalne, za razliku od hodnika, gdje su nekad bile bijele..
    Što se tiče Froscha, skužila sam da imam njihov neki decalc na bazi octa, možda je taj koji spominjete...ugl očistio sav kamenac na kadi,pipama,oko pipa...odličan
    Ista stvar - u kupaonici imam svijetlo sive pločice i malo tamnije fuge, dobro je za održavanje. U kuhinji i predsoblju sam tražila da fuge budu u boji pločica, ali majstor je loše odabrao nijansu, pa su ispale svjetlije nego je trebalo. S njima imam muke. Ne čistim ih svaki čas, ali kad napravim generalku - obavezno se pozabavim i fugama metodom kkk - krpa, kanta i koljena. Tu još treba dodati melaminske spužve i parni čistač. Kad očistim, bude dobro, ali relativno brzo se vrati na staro. Odustala sam od pretjerivanja, ali kad smo preuređivali kupaonicu (ona je zadnja uređivana), poučena iskustvom naručila sam tamnije fuge.

    Inače, baš razmišljam mogu li se fuge dodatno premazati nekom smjesom. U kuhinji su mi porozne i plitke, baš nije izvedeno kako treba, jer majstore nije nitko nadzirao. Moram to istražiti i eventualno se tijekom ljeta pozabaviti time. Ako imate kakvo iskustvo ili prijedlog, vičite!

  35. #885
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Meni ne valja frosch za suđe! Nekako mi rijedak ili krivo nešto radim

  36. #886
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Odlican mi je taj za sudje i ne isuši ruke sto mi puno znaci.
    Ne znam sto bi mogao biti razlog.

    Ja imam plocice bez fuga tj.one minimalne cisto da slijepe plocice. Nikad nista. Ista nijansa sive kao plocice, nikad ih ribam, sve lijepo cisto kao prvi dan. Samo kad peremo podove tako predjemo preko plocica kao i preko parketa.

  37. #887
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ti možda pereš u suđerici,pa ne primjećuješ ako koji put nešto opereš drugačije
    Ja radim to na ruke i stvarno mi je nešto rjedak
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.07.2021. at 13:45

  38. #888
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ti možda pereš u suđerici,pa ne primjećuješ ako koji put nešto opereš drugačije
    Ja radim to na ruke i stvarno mi je nešto rjedak
    Perem i na ruke, nije mi bitno jel rijedak ili gust nego da dobro opere masnoće. i da mi ne iziritira ruke

  39. #889

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Fuge, tamo gdje nisam bila dovoljno stara i mudra da se odlučim za nijansu svih nijansi Manhattan sivu, perem metlom. Dakle, umočim metlu u kantu vode s dobrom dozom deterdženta po izboru, i lijepo oribaš. Ide mi brže, lakše nego ikakvim spužvicama jer metla jednostavno veću površinu dohvati. Naravno bude nešto mokrije, ali to prebrišem na kraju

  40. #890
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I ja sam Frosch korisnik. Za suđe obavezno. Za tuš kadu u pravilu, al povremeno ipak napadnem cilitom, taj je puno jači. Tuš kabinu svaki dan zadnji koji se tušira obriše T-čistačem, vikendom operem s Froschom podove, stijene i pipu, povremeno nečim jačim. Znam i silikone na kadi s domestosom namočit par sati, al to možda jednom godišnje.

  41. #891
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kakvi su vam parni čistači podova? Vidjela sam jučer u Lidlu nekaj za 100 i neš.... kuna.

  42. #892

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    5

    Početno

    I meni muž pomaže u svim poslovima, mislim da bi se raspala da nemam njegovu pomoć. Teško je kad sve padne na ženu... obično stan čistimo subotom, a nekad se desi ipreko tjedna da preletimo sve to dosta brzo i mirni smo za vikend! trudim se da koristim što blaže deterdžente, prirodnije varijante, pogotovo za kožu, mislim da je sve postalo kemija i jednostavno kako sam starija to mi više smeta, ima svakakvih recepata po netu, mislim da se vrijedi malo potruditi i onda uđe u praksu. Čuvajmo i sebe i prirodu oko nas, mislim da je to moj neki moto

  43. #893
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki put kad vidim ovu temu medju aktivnim pomislim, 'Nikako!'
    I meni se tako čini. Baš sam zaglibila. Održavam onako iz reklame - prebrišem i pospremim, ali pravo čišćenje mi je za vratom, tipa stolarija, masni ormarić uz šparet, krečenje spavaće sobe...
    Ja sam apsolutno tip koji nije za to da mi muž pomaže u spremanju. Ne želim biti ta kojoj se pomaže, nego ravnopravno spremamo. Ali realnost nije baš skroz na mojoj strani. Ako se uspoređujem s drugima, ne mogu se žaliti, ali MM i ja imamo skroz drugačiju filozofiju, on je više tip za pospremati stvari, a ja sam za čišćenje. Ne smeta mi majica u fotelji, ali mi smetaju mrlje na podu. Imam planove da ću pomalo izvan okvira pospremiti ponešto. Al to su sitnice. Za vikend sam oprala kutiju od rolete u dječjoj sobi i presložila jednu policu u svom ormaru, već mi je to izlaz iz rutine, katastrofa. Teško je ako je predvečer svaki radni dan neka aktivnost, a vikendom bi se htio odmoriti, nekamo otići, pospremiti nužno i nabaviti hranu.

  44. #894
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja sam se preporodila otkako smo nakon ljeta uzeli tetu čistilicu jer sam skužila da uz naš tempo i raspored i sada stan od 90+m2, ja ne želim slobodne vikende utrošit na čišćenje

    U manjem stanu je bilo lakše, manje spavaćaih soba, manje wc-a,...

    Mi održavamo u medjuvremenu,a žena mi dodje svaki 3.tj tako da ja u slob.trenucima stignem razvrstat robu koju su djeca prerasla, sad trebam i svoju, komodu s papirima/računima, čistka je nužna. ne podnosim nikakve viškove u prostoru u kojem živimo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.03.2023. at 11:27

  45. #895
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Što se tiče deterdženata, trenutno imate akciju na dosta Blink deterdženata, Muellerova marka.i još dobijete uz njih gratis kantu za pranje podova.

  46. #896
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni osobno više smeta nered nego neoprani pod.
    MM je sve dobro i ništa mu ne smeta

  47. #897
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I meni se tako čini. Baš sam zaglibila. Održavam onako iz reklame - prebrišem i pospremim, ali pravo čišćenje mi je za vratom, tipa stolarija, masni ormarić uz šparet, krečenje spavaće sobe...
    Ja sam apsolutno tip koji nije za to da mi muž pomaže u spremanju. Ne želim biti ta kojoj se pomaže, nego ravnopravno spremamo. Ali realnost nije baš skroz na mojoj strani. Ako se uspoređujem s drugima, ne mogu se žaliti, ali MM i ja imamo skroz drugačiju filozofiju, on je više tip za pospremati stvari, a ja sam za čišćenje. Ne smeta mi majica u fotelji, ali mi smetaju mrlje na podu. Imam planove da ću pomalo izvan okvira pospremiti ponešto. Al to su sitnice. Za vikend sam oprala kutiju od rolete u dječjoj sobi i presložila jednu policu u svom ormaru, već mi je to izlaz iz rutine, katastrofa. Teško je ako je predvečer svaki radni dan neka aktivnost, a vikendom bi se htio odmoriti, nekamo otići, pospremiti nužno i nabaviti hranu.
    Eh, ovako je trenutno i kod nas. Mislila sam da će biti lakše kad sinovi odrastu, što se i dogodilo, aliiiii i oni i mi imamo svojih poslovnih obveza i obiteljskih obveza (stare roditelje na više desetaka km od mjesta gdje živimo) i tako u nedogled.
    Čistimo višemanje redovito, ali generalke su druga priča. Nekad sam mogla napraviti generalku (pranje prozora, zavjesa i kuhinjskih elemenata + pećnica i kupaonica) u jednom danu. Sada - nema šanse. Pribjegavam sistemu da svaki vikend napravim nešto izvan okvira - jedan vikend pećnica, idući vikend prozor u kuhinji, idući vikend prozori i zavjese u boravku itd... Kad završim sa svime, vratim se na početak i kraja nema.

    Ovog ljeta nas čeka krečenje, što planiramo obaviti zajedničkim snagama. Neke vrste onečišćenja rješava samo preseljenje i preuređenje, drugo je sve površinski zahvat... Osim toga, imamo kroničan višak stvari, iako redovito bacam. Nekako se stalno utrpava novo (uglavnom dobivam od roditelja koji na taj način rješavaju svoje viškove, a iz iskustva znam da ne smijem odmah to likvidirati jer će me pitati gdje je ta-i-ta stvar za cca 2 tjedna). Sinovi se bave tehnikom, pa njihova krama (kabeli, miksete, kutije alata i slično + utezi za vježbanje) stvara nered i otežava čišćenje njihovog prostora. Povremeno odnesemo u garažu/podrum, a onda se opet vrati i tako u nedogled.

    Nisam sigurna da bi u našoj situaciji teta čistilica išta pomogla, jer problem su upravo te stvari koje stalno premještamo jer nema dovoljno prostora za sve. No, još godinu-dvije i djeca će završiti studij. Ako se oni ne odsele, razmišljam da mi to napravimo, ali nikad ne znaš... Prošla su vremena kad su razdvojeni i udaljeni stambeni prostori za sve bili najbolje rješenje. Vidim iz iskustva (ne mislim na svoju djecu, nego na roditelje - bilo bi mi puuuuno lakše da nemam 100 km do njih u jednom smjeru, a manevarski prostor nam nije baš velik).

  48. #898
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Razdvojeni i udaljeni stambeni prostori su i danas najbolja moguća opcija,al ne udaljeni 100km

    Recimo isti grad ili unutar pola sata, meni je to onako aman taman.

  49. #899
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nekad sam mogla napraviti generalku (pranje prozora, zavjesa i kuhinjskih elemenata + pećnica i kupaonica) u jednom danu.


    Svaka čast na ovome Peterlin!

    Ja ovo nikad nisam radila u jednom danu.

  50. #900
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad sam mogla napraviti generalku (pranje prozora, zavjesa i kuhinjskih elemenata + pećnica i kupaonica) u jednom danu.


    Svaka čast na ovome Peterlin!

    Ja ovo nikad nisam radila u jednom danu.
    Parni čistač ručni i slični alati. 65m2, nije previse. Ali prošla su ta vremena. Sad više ni ne pospremam tuđe stvari. Korona je dodatno pokvarila situaciju, jer se puno više vremena provodilo doma, a navike su ostale.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.03.2023. at 20:13

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •