Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Kaniranje kose

V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006

Početno Kaniranje kose

Evo ja bi otvorila temu, zamislila sam je kao razgovor nas koje kaniramo kosu, o svemu i svačemu vezanom uz korištenje kane.
    Ja je koristim već negdje godinu dana (najviše zbog toga što još dojim a ne bi se igrala s bilo kakvom kemijom na glavi), ali čini mi se da sam dobila perut nakon sad zadnjeg kaniranja . Uglavnom kosa mi se jako peruta, a nikad do sad nisam imala taj problem. Jel neka od vas ima iskustva s tom pojavom nakon korištenja kane? Koristim prirodnu kanu iz Mullera.
    Braceki '09. i '12.

plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005

Početno

ne kaniram kosu, ali ozbiljno razmišljam o tome. koristim crnu boju, a čini mi se da sam negdje čula kako kana ne smije ići na obojanu kosu? zna li možda netko nešto više o tome? pokriva li kana sijede? koliko brzo se ispire? ajmo, informacije na gotovs (lijena guglat)

vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007

Početno

kana pokrije sijede i oboji ih - mrkvasto narandžasto
    koristila sam je kao djevojka, jer je to bila jedina boja koju je moja kosa htjela prihvatiti, a, jelte, sve su cure bojile kosu, pa sam "morala" i ja
    nisam nikad imala perut od kane, ali je moja mama znala imati crveno vlasište nakon nekih vrsta kane (vrsta u smislu proizvođača, ne vrste biljke)
    mi smo tad imali "na raspolaganju" isključivo tursku kanu, klasičnu (zvanu "cura" zbog ambalaže sa djevojkom), koja "farba" u crvenonarandžasto
    ja sam je uvijek mutila sa kafom, da bude malo tamnija, mada, nisam sigurna da li je to davalo rezultat, jer je moja kosa ionako tamna
    uvijek se stavlja vrela na glavu, onoliko koliko vlasište može izdržati
    ja sam zamotavala prvo u novinski papir, potom u najlon vrećicu, i onda na to veliki peškir
    bitno je da kana ostane što dulje u toplom i vlažnom okruženju, inače ništa od boje
    kad zaključiš da je dosta (nekoliko sati ili čak preko noći) kanu treba isprati sa jako puno vode, i jako, jako dobro, jer je prah kane jako, jako, jako sitan
    možda nisi dobro isprala pa zato imaš perut?

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Jednom davno smo bojali frendicinu prirodno plavu kosu plavom kanom. Ispala je prekrasno zelena.

Ja sam par puta stavila crvenu i bila sam narancasta (inace sam smedjokosa s crvenkastim pigmentom).

Sve skupa je bilo tamo nekad kad sam prvi put imala 17 godina pa se bas i ne sjecam detalja.

smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010

Početno

to sam radila redovito u srednjoj školi.
    Ali moj pigment je taman i koliko se god trudila da dobijem neku jače crvenu boju, uvijek bi dobila samo lijepi odsjaj.
    Ali kosa je uvijek bila tako lijepa mekana nakon kaniranja.
    zima 2009. nakon 2. IVF - ICSI

Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004

Početno

20 godina sam se kanirala.
    ovisno o proizvođaču, duljini držanja kane na glavi, dodacima... boje su varirale od mrkva narančaste do tamnocrvene.
    držala sam od pola sata do 8 sati, kako mi se kad dalo.
    duljina držanja je uvjetovala i postojanost.

kana hrani korijen, ali isušuje vrhove.

nisam imala problem sa peruti dok sam je koristila i vjerujem kako je to slučajnost.
    ORKA; 26.09.2002.
    ZRIN; 02.04.2008.
    Rodina savjetnica na SOS telefonu za dojenje

Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004

Početno

Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    ne kaniram kosu, ali ozbiljno razmišljam o tome. koristim crnu boju, a čini mi se da sam negdje čula kako kana ne smije ići na obojanu kosu? zna li možda netko nešto više o tome? pokriva li kana sijede? koliko brzo se ispire? ajmo, informacije na gotovs (lijena guglat)

smije kana na obojanu kosu, ali ti onda nitko ne garantira ujednačenost boje.
    meni to nije bilo važno jer je "što šarenije, to bolje".
    ORKA; 26.09.2002.
    ZRIN; 02.04.2008.
    Rodina savjetnica na SOS telefonu za dojenje

Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006

Početno

http://www.hennaforhair.com/
    Ovdje ima dosta savjeta, pa si pogledajte malo.
    pravih se riječi uvijek kasno sjetim, odgovor znam kad ostanem sam....

Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Kaniram se zadnjih valjda jedno 20 godina. Prije sam koristila tursku kanu (onu 's curom'), ali obzirom da sad imam puno sijedih ljepša mi je boja kad ju pomiješam pola-pola sa smeđom kanom iz Lush-a. Držim od sat i pol do dva, nemam vremena i živaca za dulje. A sad, koliko je boja trajna, to me baš previše i ne dira obzirom da je radi sijedog izrasta moram obnavljati svakih cca 3 tjedna. Perut od kane nikad nisam dobila, čak suprotno, u vrijeme prije nego su me napale sijede jedan od pokazatelja da je vrijeme za ponovno kaniranje bili su mi svrbež vlasišta i lagano perutanje.
    Zvjezdica, 06.06.2001.
    Mjesec, 19.08.2003.

V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006

Početno

Evo ja večeras stavila Mullerovu smeđu kanu po 1. put (inače koristim njihovu crvenu), sad se nadam lijepim rezultatima i nestanku peruti!
    Braceki '09. i '12.

V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006

Početno

Ispalo je odlično, jako lijepa bogata i sjajna, ne pretamna smeđa boja.. I nema peruti!!!
    Braceki '09. i '12.

Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009

Početno

Priključujem se i ja. Kaniram kosu zadnja dva mjeseca sa crvenom kanom iz Muellera.
    Nemam porbelma sa peruti.

S čime vi miješate prah? Što sve dodajete? Stavljate li kanu na nečistu kosu,mokru ili je operete pa je nanosite?

Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Ja se još uvijek kaniram na isti način kao prije (pola 'cura', pola smeđi Lush). Kojiput stavim žličicu maslinovog ulja, malo zoca od kave, kojiput ništa. Ova Lushova kana ionako u sebi ima i kojekakvih ulja i čak mislim i mljevene kave, ali prije nego sam počela miješati s njom, stavljala sam ulje i zoc pod obavezno.
    I stavljam na friško opranu, mokru ali dobro isfrotiranu kosu.
    Posljednje uređivanje od Audrey : 13.01.2013. at 23:38
    Zvjezdica, 06.06.2001.
    Mjesec, 19.08.2003.

Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007

Početno

Audrey, tvoja kosa je prekrasna, nisam znala da koristiš kanu!

ja sam se s kanom igrala u srednjoj školi.
    nadala sam se da ću biti fora crvenokosa.
    međutim, na moju plavu kosu, kana je poprimila svjetlonarančastu boju i bila sam užasno razočarana retzultatom.
    tim više što je tome prethodilo višesatno držanje one odvratne ljigave drekaste smjese na glavi, koja je, da stvar bude još bolja, curila na sve strane ...
    Moja mirakulica, 18. 12. 2000.

Ne zabrinjavajte se što vas nikad ne slušaju, brinite o tome da vas neprestano promatraju...

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

ja sam kanirala u srednjoj školi
    i sad bi da se ne "bojim" nanošenja te smjese u kućnoj radinosti
    jer tada mi je, u mom selu malom, to radila mamina frizerka
    smućkala je kanu, stavila mi na kosu i preko stavila novine, pa najlon, pa ručnik
    sjećam se kako sam pretrčavala preko ceste da bi me što manje ljudi vidjelo s tim na glavi
    al rađe sam se malo sramila nego se s tim gnjavila doma

dok sam kanirala kosa mi je bila super, prirodno mi je tamno smeđa, pa nije mijenjala boju, nego samo imala crveni odsjaj, koji se posebno vidio na suncu

jednom sam tako, svježe kanirana, šetala, i prolazi stara romkinja
    i kaže ona meni "kako ti je kosa lijepa crvena, ti mora da si naša kad takvu kosu imaš"
    u mislima s Virgo30

Postujte bakterije! To je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi

Vrijeme liječi sve. Zato se u ambulantama čeka satima

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •