Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Bojanje kose prirodnim bojama

  1. #1
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno Bojanje kose prirodnim bojama

    Kakva su vaša iskustva s prirodnim bojama?U obje trudnoće sam koristila Henna plus, ali je dosta skupa. Zanimaju me i ostale marke, tipa Logona, Color Erbe i sl. Prekrivaju li dobro sijede vlasi (na pragu sam 34., a tu i tamo proviri koja sijeda, dosta se vide jer sam prirodna crnka), ispiru li se brzo...zanimaju me i dobra i loša iskustva. Isto tako, što se događa stavi li se prirodna boja na kosu koja je prethodno tretirana klasičnim, agresivnim bojama. Namjerno sam temu stavila na Zdravlje o. jer mi se stvarno čini da su ove klasične boje (s hidrogenima, amonijacima i sl........) prilično opasne za zdravlje, naravno, ukoliko se često koriste. Što se ostale kozm. tiče, izbjegavam parabene, mineralna ulja, SLS-ove i sl. u širokom luku, tako da koristim što "prirodniju" kozm.tipa Urtekram, Weleda, Alverde; Logona,...i s njom sam zadovoljna, samo mi je još prirodna boja za kosu dosta velika enigma, zato vas i molim za vaša iskustva.

  2. #2
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    moja iskustva su dobra.jedino što dosta zna fulati nijansu onaj uzorak kose,doduše govorim o plavoj kosi,vjerujem da sa tamnijim nijansama ne bi bilo problema.skužila sam da naziv boje bolje opisuje kaj bude ispalo nego taj uzorak kose u katalogu.no,nisu ni te boje lišene sasvim loših sastojaka,tako da ti preporučujem da pažljivo pročitaš sve koje nađeš i usporediš koja ima najmanje lošega.inače su dosta postojane,ko "normalne" farbe.ne znam za sijede jer ih nemam,pa ne znam kako se prima.i meni su podjednako uništavale kosu kao i obične farbe,čak se usudim reći da su mi neke "loše" farbe puno manje oštetile kosu nego te prirodne i biljne.
    a da probaš izvlačiti pramenove tamo gdje ti je sijeda kosa?

  3. #3
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    Lista supstanci u bojama za kosu koje je zabranila Europska komisija


    6-Methoxy-2,3-Pyridinediamine i njegova HCI sol

    2,3-Naphthalenediol

    2,4-Diaminodiphenylamine

    2,6-Bis(2-Hydroxyethoxy)-3,5-Pyridinediamine

    2-Methoxymethyl-p-Aminophenol

    4,5-Diamino-1-Methylpyrazole i njegova HCI sol

    4,5-Diamino-1-((4-Chlorophenyl)Methyl)-1H-Pyrazole Sulfate

    4-Chloro-2-Aminophenol

    4-Hydroxynidole

    4-Methoxytoluene-2,5-Diamine i njegova HCI sol

    5-Amino-4-Fluoro-2-Methylphenol Sulfate

    N,N-Diethyl-m-Aminophenol

    N,N-Dimethyl-2,6-Pyridinediamine i njegova HCI sol

    N-Cyclopentyl-m-Aminophenol

    N-(2-Methoxyethyl)-p-phenylenediamine i njegova HCI sol

    2,4-Diamino-5-methylphenetol i njegova HCI sol

    1,7-Naphthalenediol

    3,4-Diaminobenzoic acid

    2-Aminomethyl-p-aminophenol i njegova HCI sol

    Solvent Red 1 (CI 12150)

    Acid Orange 24 (CI 20170)

    Acid Red 73 (CI 27290)



    navodno biokap farbe nemaju niš od navedenog.ali nisam koristila tako da ne znam.

  4. #4
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Isprobala sam Color Erbe i od tada ju stalno koristim, jako sam zadovoljna. Ne smrdi po amonijaku, dobro prekriva i ima dosta nijansi, cijena je prihvatljiva, plus ima ju apoteka 50ak metara od naše zgrade - dovoljno razloga da ju i dalje koristim. Nisam primjetila da bi mi kosa bila od nje uništena ili suha/kruta, plus nema preintenzivan miris kao neke druge koje nakon farbanja ostaju još danima...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    a koje su cijene tih prirodnih boja?
    ne farbam se često, ali kako koristim prirodnu kozmetiku, probala bih i s bojama.
    Posljednje uređivanje od Val : 13.03.2010. at 09:18

  6. #6
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    bas jucer sam gledale neke farbe u bio&bio, bas sa namjerom da isto kao i ti pređem ne manje stetne. prodavacica mi objasnila da one sadrze amonijak i hidrogen u malim kolicinama, ali ne sadrze neke zabranjene kancerogene sastojke.
    ove sto sam ja gledala kostaju oko 80-90 kn

  7. #7
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    a koje su cijene tih prirodnih boja?
    ne farbam se često, ali kako koristim prirodnu kozmetiku, probala bih i s bojama.
    Color Erbe je mislim 60 ili 70 kn. Dakle otprilike u cjenovnom rangu sa Lorealovim bojama za kosu. Ja sam koristila oduvijek Schwarzkopfove boje s kojima sam bila puno zadovoljnija, a i bile su upola jeftinije od Loreala. Ali eto otkad sam ostala trudna sam počela koristiti Color Erbe i zadovoljna sam.

  8. #8
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Ajme, lasice, na koliko toga treba paziti, dobro da znam. Ako ću se farbati sljedećih xy godina, mislim da stvarno treba razmisliti o nekoj zdravijoj varijanti. I ja sam za Color Erbe čula da je ok, meni je i Henna plus ok (iz bio&bio), ali je mala tubica (oko 60-70kn, tako da mi za cijelu dužinu kose trebaju dvije kutije. Ali boja se sasvim dobro prima. Ima li tko iskustva s Logona bojama? Što je s kanom? Nisam se kanirala od srednje škole, ne sjećam se više kakva je bila.

  9. #9
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    mislim da je logona ipak prirodnija,"biljnija" od color erbe,ne sjećam se detalja,ali nekak mi je to u sjećanju.
    ak staviš kanu,učinak je vrlo upitan i općenito i na sijede a nemreš na nju boju,moraš ošišati dio gdje je bila kana.

  10. #10
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    color erbe počela sam koristiti nakon alergijske reakcije na klasične boje
    kosa od ove boje ima lijep sjaj i finu strukturu jer nije agresivna tako da izrast nije jako vidljiv nakon nekog vremena (ako se koristi boja slična prirodnoj)
    ne sadrži nekoliko štetnih sastojaka koji izazivaju alergijske reakcije ,nema amonijaka
    svijetle i srednje smede nijanse ne pokrivaju sijede samo blago nijansiraju unatoć tome što piše da pokrivaju,to se vjerojatno odnosi na tamnije nijanse

  11. #11
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Hvala vam curke na odgovorima, raspitat ću se još malo oko Logone jer sam vidjela da imaju u tubi neku kremu koja je već gotova za nanošenje pa se s tim može obojati samo izrast, to bi bilo najpraktičnije rješenje, ali pitanje je prima li se boja uopće i koje nijanse imaju. Ako je netko probao, neka javi. Hvala

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    koristila sam color erbe jako davnooo , dok nije stigla biokap na trziste.
    od tada samo biokap.
    biokap odlicno pokriva sede. imas liniju delicate koja je bas za trudnice i dojilje.

    sada se spremam da uzmem logona, ali vidim da je to ustvari kana, po nacinu koriscenja

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A samu kanu ne koristite? Jer u kombinaciji s nekim drugim biljkama, daje razne nijense. To sam otkrila tek nedavno trazeci indigo po internetu. Pogledajte na http://www.henna-boy.co.uk imaju popis biljaka koje se koriste u bojanju kose i koze.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja sam kanu koristila jako davno. prvo nikada nisam dobila nijansu koju zelim a drugo, to je toliko komplikovano za stavljanje da ja ni kada nisam imala bebu nisam mogla da podnesem ceo proces.
    o flekanju i zamazivanju da ne pricam.
    ispiranje duge kose, katastrofa.

  15. #15
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Prije 15ak godina sam koristila kanu, ali problem je bio u tome što od tada imam crveni pigment kose. Ne znam da li je kana imala kakve veze s tim, ali nakon korištenja crvene kane mi kosa ima crvenkasti odsjaj. Kao dijete sam imala skroz crnu kosu, a kasnije mi je počela dobivati smeđkasto crvenkaste tonove. Problem s kanom je i što se ne može na nju više stavljati boja, treba narasti ta cijela dužina kose da bi boja mogla primiti na novo naraslu kosu. Za crne nijanse i one koji vole mahagoni mislim da je kana super, ali istina, ima nešto više posla s njom.

  16. #16
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ja se sjećam da kanu kad smiksam, tako finooo miriši da bi je najradije pojela
    ali boja (crvena) mi je jednom bila prejaka, a drugi put jedva vidljiva, pa sad...
    isprobala bi neke od ovih koje spominjete, vidjet ću šta ima naša "harmonija"

  17. #17
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Da li ima boja za kosu Logona za kupiti kod nas i gdje? Nestao je ducan u kojem sam prije kupovala.
    Ja ih koristim vec nekoliko godina i zadovoljna sam, jer nemaju nista stetno u sebi. Rezultat malo varira, ali mene zadovoljava. Da bi se dobro primila, bitno je staviti prije koristenja njihovu masku koja priprema kosu i cisti je od ostataka regeneratora, silikona i ostalog, a nakon bojanja treba staviti "Color conditioner", njihov regenerator koji fiksira boju.

  18. #18
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj frost prvotno napisa Vidi poruku
    koristila sam color erbe jako davnooo , dok nije stigla biokap na trziste.
    od tada samo biokap.
    biokap odlicno pokriva sede. imas liniju delicate koja je bas za trudnice i dojilje.

    sada se spremam da uzmem logona, ali vidim da je to ustvari kana, po nacinu koriscenja
    a gdje kupuješ ovu? ja sam u bio bio kupila henna plus boju za kosu i s njom se bojam otkad sam trudna. glava ne peče i ne svrbi dok držim boju (one obične bi me izgrizle) ali! evo ima mjesec i nešto da sam se obojala i sijede polako izlaze na površinu, iako piše na kutiji da traje 3 mjeseca.
    stavila sam je na prethodno obojanu kosu (sa izrastom ) i poprilično je uredno i ravnomjerno prekrila i staru boju i izrast.
    ali, skupa je.83 kn

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja se baš jučer pofarbala jer sam bila već sijeda skroz, nemam pojma koju farbu koriste u frizeraju, ali me doslovno izgrizla i jedva sam izdržala dok me nije isprala
    u trudnoći se nisam farbala, ne moram ni reći kako sam izgledala, ali s obzirom da sam ležala non stop nije bilo ni važno
    a sad, pošto ne pazim više na sebe, kao da nikome više ne trebam, ne znam što mi je palilo glavu, ali boja je prekrasna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •