Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 157

Tema: adaptacija stana-pouzdana firma s pristupačnim cijenama

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno adaptacija stana-pouzdana firma s pristupačnim cijenama

    Drage moje,

    nadam se da sam na pravom mjestu,ako ne neka me premjeste moderatorice.

    Kao što naslov kaže, krećemo u adaptaciju stana, trebamo još jednu spavaću sobu jer se povećavamo za još jednog člana ovo ljeto.
    Radovi bi uključivali: rušenje zidova, zidanje, krečenje, premještanje instalacija (voda,struja, plin), postavljanje pločica, parketa, premještanje radijatora...

    Molim vas ako imate dobro iskustvo s nekom provjerenom firmom koja kvalitetno radi svoj posao a da nisu skupi,tj. da imaju pristojne cijene molim bih vas kontakt na pp.

    Ili ako znate koliko se okvirno kreću cijene npr. postavljanja pločica po m2, parketa po m2, premještanje po 1 kom radijatora ili krečenja po m2, bila bih vam zahvalna.

    stan je star samo 5 godina,al eto treba nam soba pa moramo sve to napravit.

  2. #2
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Bojim se da vam za ovo neće biti dovoljna jedna firma.

    Mi smo sve navedeno napravili prije djece.

    Velika je razlika i u tome od čega planirate nove zidove. Cigla, siporeks, knauf?

    Radijatore ćete premještati tako da čupate podove pa premještate cijevi ili ćete razvući bakrene cijevi po zidu od mjesta gdje su bili do mjesta gdje želite nove?

    Pokušaj sve nacratati i predvidjeti maksimalno vaše potrebe za budućnost. Imam loše iskustvo sa radnicima i njihovim petljanjem u moje želje.

    Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se da vam za ovo neće biti dovoljna jedna firma.
    pa izabere jednu koja radi ključ u ruke ... naravno takve firme imaju kooperante, ali oni vode sve radove i organiziraju majstore... i naravno, skuplje je nego da sam slažeš i ugovaraš m ajstore, ali zato od te jedne firme dobiješ garanciju na sve radove ...

  4. #4

  5. #5
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Eh, za ključ u ruke za cijeli stan nije bilo novaca.

    Za par stvari (protuprovalna vrata) nismo niti znali da će nam poslati vanjsku montažu. Uglavom, 3 mjeseca prešetavanja od izabrane firme do njihovih kooperanata....nitko nije kriv što su vrata kriva.

    I, da, cijena po m2 ovisi o tome koliko kvadrata imate za napraviti.

  6. #6
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/48929-t...+za+adaptaciju
    nama su kompletnu adaptaciju stana radili dečki iz komos građenja
    http://www.poslovna.hr/lite/komos-gr.../subjekti.aspx
    njih preporučam, a kooperante bi (po mom mišljenju) trebalo malo više nadzirati!

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    joj cure zlatne ste, da mi smo mislili jednu firmu "ključ u ruke" jer stavrno ne zanm kako bi stigli ugovarat pojedinačno majstore, muž se uhodava u novi posao (inače on je arhitekt tako da je već naparvio troškovnik i nacrte pa nam baš i ne mogu puno muljat), ja trudna 5,5 mj, još radim, a doam imam i Leonu, tako da nam jedino ta opcija dolazi u obzir.

    Baš ću pogledat linkove koje ste mi poslale. Inače sam picajzla i s obzirom da ću moart izaći iz stana na 2-3 tjedna stvarno trebam nekog pouzdanog jer inače će biti pravog fighta...al ja odmah dam na znanje s kim imaju posla a i muž će ići svaki dan malo u nadzor.

    bucka, pretposatvljam da si zadovoljna s komosom kad mi ih preporučaš?
    mi moramo početi s adaptacijom poč. svibnja tako da nemamo još puno vremena za odabrat firmu koja može upravo tad radit adaptaciju.

    Čitam vas i dalje, i sve što saznam stavit ću ovdje na topic jer su mi neke cure slale pp da i njima treba ista usluga pa nek se nađe.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    za početak da vam javim da sam za potpuno iste radove dosad zaprimila 3 različite ponude, a razlika u cijeni je čak 10.000 kn

    kontaktirala sam firme koje mi je netko preporučio ne onako bezveze, traže me od 18.300 do 30.000 kn (bez PDV-a).

    Pa se ti misli?! čekam ostale ponude pa vam idući tjedan napravim rezime koliko se kreću cijene po m2 za razne usluge.

    Dotad uživajte u ovom lijepom vremenu!

  9. #9
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    MM radi u građevini. Situacija je trenutačno takva da firmama očajnički treba keš pa daju ponude samo da pokriju troškove, bez da zarade ijednu kunu. Materijal imaju na skladištu jer se radi o manjem zahvatu (za njihove pojmove).
    Te firme se često i zatvore ili imaju poprilično nezadovoljne radnike kojima kronično kasni plaća pa provjeri zašto ti netko nudi tako malu cijenu.
    Provjeri da firma nije u blokadi. Ja s njima ne bih poslovala. To ti je kao da uzmeš nekoga u fušu. Nemaš se kome žaliti kasnije.

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    prvo ću vidjet druge ponude, radi se o firmi koju mi je preporučila bucka,stvar je da su oni u Sesvetama.
    Mislim da je ona najskuplja ponuda precijenjena jer nam je uključio stvari koje uopće nismo tražili, kad korigiramo tu ponudu onda ćemo znati kolika je prava razlika. Moj muž arhitekt kaže da je prema njegovoj procjeni upravo ova niža cijena bila neka realna cijena koju je očekivao.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a kak je veliki sad stan u m2, koja si ono zgrada?

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    ona plava uz parkić preko puta vertiga, stan sad ima 63 m2, adaptirat ćemo 2 prostorije,al je komplicirano za objasnit.

  13. #13
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Da, za 30.000 kn može se cijeli stan prekrojiti.

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    bucka,

    imaš pp od mene, javi mi se please. Hvala.

  15. #15
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Pazite jako s majstorima, dooobro ih kontrolirajte, to je najvažnije. I stavite sve na papir prije nego počnu. Zajedno sa rokovima i specifikacijom radova i materijala kojeg će utrošiti. Sve to obavezno prije nego počnu radovi.

    Mi smo imali užasnih problema prošle godine prilikom adaptiranja stana. Stan nam je radila firma jednog poznanika pa smo vjervovali puno više nego smo trebali. Ispostavilo se da su nas izvaljali za cifru, nadodali radova, utrošenog materijala, nespecificirani troškovnik, puuuno grešaka od kojih ni do dan danas neki nisu sanirani. I tako, pamet u glavu, da vam se ne odbije poslije.

    Ja čak imam negdje specifikacije pojedinačnih cijena radova, ako nekome treba mogu potražiti- i one realne, kao i one nerealne, kad vas netko hoće zavaljati.

    I pazite koga imaju za izvođače. Često su to podfirmice s kojima oni nešto kompenziraju pa onda ovi to odrade u teškom fušu. A svi naknadni popravci su najgora stvar.

    Sretno s radovima!

  16. #16
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    A kak se otprilike kreću cijene za postavljanje knaufa? Mi kupili materijal i sad tražimo nekog za postavit to (bar na plafon gdje ide i kamena vuna), a ako će trebat zidove će moć polijepit i mm sa kolegom. Bitan mi je plafon jer kada se prvotno sve radilo napravljeno je sve nahero tako da mi kosina u stanu odstupa od jednog do drugog kuta i za više od 10 cm
    Trebali bi pokrit otprilike 36m2 plafona i još cca 100m2 zidova.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    hvala ivančice, mi tražimo ponude prema troškovniku koji je izradio moj suprug, gore sam pisala da je on arhitekt tako da nam je to prednost i naravno sve su cijene u troškovniku pojedinačno po m2 za svaku vrstu radova.

    Fae, javim ti za knauf kad pogledam, sad nisam doma.

  18. #18
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    bucka,

    imaš pp od mene, javi mi se please. Hvala.
    pokušala sam, ali ti je pun inbox

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    hm ne znam kako je to javio,a ja primila tvoj pp. Hvala ti.

    nekako osjećam da bi to bila naša firma, muž će ih danas zvati da dođu u stan da pogledaju jel još nešto treba dodat u troškovnik.

  20. #20
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    I, kako je prošlo, jeste zadovoljni i je li vas izašlo skuplje od planiranog? Koliko su trajali radovi

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Evo drage moje da se napokon javim, imam još 2-3 tjedna do poroda pa sam na sto strana.

    Mogu vam samo reći da je sve prošlo savršeno, čovjek ne može vjerovat da i danas postoje firme koej se drže rokova, financijskog okvira i kvalitete pruženih usluga.Prije svega, bucka hvala ti puno, uzeli smo tu firmu iz Sesvete i prezadovoljni smo .

    Ja sam strašna picajzla i pripremila sam se na živciranje i kašnjenje i fušanje (naravno u razumnoj mjeri) , kad ono ugodno iznenađenje, radovi su se odvijali jako brzo i prema planu zahvaljujući organiziranosti vlasnika g. Ivančića. Znali smo imati i po pet radnika odjednom: jedni ruše fasadni zid i zidaju novi, drugi prebacuju radijatore, treći prebacuju instalacije iz stare kuhinje u novu, četvrti nešto štema... nama su svi veliki građevinski radovi bili gotovi već u jednom tjednu (rušenje, zidanje zidova od cigle, siporeksa i knaufa, instalacije, parketi, pločice,...) Drugi tjedan je bilo brušenje i lakiranje parketa što je uzelo 3 dana jer se to ne može ubrzati, pa smo ugradili klimu, i 3. tjedan smo krečili cijeli stan (to je bio jedna ličilac ptreko staraca isto jako dobar za samo 10kn po m2 - njegovom bojom, savršeno je okrečio, nije bilo niti jedne mrlje nigdje na podu ni na namještaju) i stolar nam je prekrojio kuhinju i postavio je. Mi smo u 3 tjedna adaptirali stan u kojem se diraalč svaka prostorija osim WC-a i hodnika, prašine je bilo na sve strane,e da i u zadnjem tjednu sam pozvala jedan servis za čišćenje (kupon preko Kolektive) da mi očiste stan jer ja ovako velika to ne bih mogla.

    Što se tiče novaca, građevinski radovi s njihovim materijalom (naš samo parket i pločice i fugo masa) nas je došao samo 15.000 kn, kako je i planirano. Ostale ponude koje smo prikupili su bile između 21.-29.000 kn , hellooo....ljudi stvarno lupaju cijene ko Maksim po diviziji.

    Ja iskreno i toplo preporučam ovu firmu, kontakt mogu na pp, mi smo više nego zadovoljni.još ne mogu vjerovat da smo prošli tako dobro u smislu ne gubljenja živaca, previše novaca i da smo izbjegli fušeraj.

    E da i svaki dan je netko od nas navratio da vidimo kako napreduju radovi i ako im treba na nešto ukazati.

    Jedina "negativna" lekcija za mene je bila da više nikad ne bih ostavila usisavač u stanu jer majstori usisavaju svašta a moj usisavač (nov i kvalitetan) nije baš namjenjen za svakakav otpad, mislim nije mu ništa bilo ali drugi put ga ne bih ostavila na vidljivom mjestu u stanu.

    eto valjda sam sad sve napisala manje-više...slobodno pitajte...

    i da spasilo nas je to što je suprug napravio troškovnik po kojem smo tražili ponude po jediničnim cijenama po svakoj stavci troškovnika.

    u našem slučaju je ispalo da jeftinije ne znači nužno nešto lošije, dapače ..
    Posljednje uređivanje od apricot : 14.07.2011. at 08:12 Razlog: neprimjeren komentar

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Ne trebam ni reći da je muž bio jako zauzet svojim poslom tih dana, tako da sam ja bila glavni i odgovorni koordinator cijele adaptacije, moram se malo pohvalit.

    Poseban gušt m ije bio uređivanje Leonine sobe, kao neka vrsta nagrade što sam morala izaći iz stana na 3 tjedna, ali isplatil ose i vrijedilo je svake lipe i utrošenog vremena i truda.

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    i još jedna sitnica, susjed stan ispod nas je sve sam radio prije par godina, identične radove i nije mi mogao vjerovati da je nas došlo jednako kao njega koji je radio svojim rukama. Valjda ipak firma kad kupuje sve te materijale naveliko ima veće popuste..ne trebam ni reći da je kod nas sve ko po crti i profi odrađeno a kod njega se vidi, uz dužno poštovanje, da je to bilo "sam svoj majstor".

    Jedino mi je žao što to nismo napravili ranije jer je stan čak i komforniji (jer smo zagardili dio balkona-lođe), sad imamo 66-67m2, pravi trosobni stan, a svaka prostorija je prostrana, ništa nije skučeno (to zahvaljujem i namještaju koj i je suprug dao izraditi po mjeri),svak ima svoj prostor.

    ajd bok curke, odoh spat!

  24. #24
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Lili, molim te kontakt te firme na pp!

  25. #25
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    odlično! baš mi je drago da je tako dobro prošlo... sad možeš u miru roditi.

  26. #26
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, molim te kontakt te firme na pp!
    I ja molim!

  27. #27
    goodwitch avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    207

    Početno

    Lili75 molim te na pp broj od molera !
    a može i od te firme

  28. #28
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    ajme super! stvarno za tako male novce napraviti puno toga (doduše,nisu mali, kad ih nemaš,ali s obzirom na druge ponude,mrak)
    baš mi je drago da ti je sve tako dobro prošlo

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Drage moje,

    hvala vam na čestitkama, baš tako sad mogu u miru Božjem rodit, a to je jako brzoooo u onom tjednu od 25.-29.7. (imat ću CR,al brzo ću se ja oporaviti kao i prvi put).

    Niš ne brinite poslat ću vam kontakte na pp, idem vas sad sve popisat.

    Sigurna sam da ćete i vi biti zadovoljne.

    puse vam

  30. #30
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Hvala i sretno!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj goodwitch prvotno napisa Vidi poruku
    Lili75 molim te na pp broj od molera !
    a može i od te firme
    i ja bih također, please!

  32. #32
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Lili, baš mi je drago da si uzela "moga" izvođača i da si zadovoljna njime!
    Godinama radimo zajedno i nikada nekih većih primjedaba nisam imala.
    OK, nije idealan, ali ni nema takvih...

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Lili, može i meni kontakt ! Sretno na porodu !!!

  34. #34
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    apricot, baš tako..a svijet je stvarno mali.

    no@ i ina33 šalje mvam sutra na pp.sad jurim uspavljivat L.hvala za želje za porod.

  35. #35
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Lili, puno ti hvala

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    apricot, baš tako..a svijet je stvarno mali.
    ma nije ti to baš neki mali svijet...
    ja radim interijere, bucka je uređivala stan, ja dovela izvođača...
    i tu je krug zatvoren.

    bit će Zlatku drago kad čuje da ga hvalite

  37. #37
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a kako je tek meni drago ovo čitati :jedvačeka:

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno

    I mi se spremamo u djelomičnu adaptaciju kuće, tretnutno prikupljamo ponude. Usput, hvala Lili75 na svim savjetima, iskustvo iz prve ruke uvijek dobro dođe. Što se tiče ponuda, nevjerojatno se razlikuju u pojedinim dijelovima - recimo, jedna firma bi nam poslove demontaže i rušenja (pločice, parketi, lamperija, 1 zid...) naplatila oko 2,5 tisuće kuna, a druga za potpuno istu stvar hoće 17,5 tisuća!!! Dobro da nisam pala u nesvijest kad sam vidjela cifru. Toliki novci, a još nisi ni započeo s "pravim" radovima Ponude inače možete zatražiti i na stranici http://www.trebamponudu.com/r_index.php - morate točno navesti kakve radove trebate, lokaciju... Mi smo sve objavili u ponedjeljak, i od tada ne mogu živjeti od majstora, svaki dan me zove nekoliko ljudi zainteresiranih za posao ili mi šalju ponude na mail. Probajte i tako, ništa ne košta, a dobro dođe za bolji uvid u stanje na tržištu.

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    nama su jedni tražili 3,600 kn za brušenje i lakiranje parketa u dnevnom boravku,dok nam je ova firma to napravila za 1,100 kn.hellooo??!!!

    da, nevjerojatni su!!!!

    apricot, ajd reci Zlatku da ga hvali njegova zemljakinja iz Španskog kojoj je nedavno uredio još jednu sobu u stanu, mislim da će znat o kome se radi. i moj muž je arhitekt samo se više bavi projektiranjem, a ne interijerima. by the way struka vam je zadnje vrijeme u banani, sorry na OT!

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Mishkica, sretno s adaptacijom!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno

    Hvala ti na dobrim željama! Ne znam baš hoćemo li se uspjeti "dočepati" stričeka Zlatka, dobar glas se očito daleko čuje, ali nešto ćemo valjda uspjeti iskemijati Ah, nadam se velikom osjećaju olakšanja kad sve napokon završi...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Da ne otvaram novu temu - molim kontakte na pp ako netko ima nekog pouzdanog tko se bavi premještanjem većeg namještaja unutar kuće/stana.

  43. #43
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ako to uključuje rastavljanje i sastavljanje namještaja imam ja stričeka koji i inače za dućane montira novokupljeni namještaj. Nije jeftin, ali sve jako precizno napravi (privatno napr. rastavljanje spavaće sobe, seljenje u drugu prostoriju i ponovno sastavljanje, dakle krevet i 5-krilni ormar, plus sastavljanje novog manjeg ormara i velikog kreveta = sve skupa 500kn.)

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako to uključuje rastavljanje i sastavljanje namještaja imam ja stričeka koji i inače za dućane montira novokupljeni namještaj. Nije jeftin, ali sve jako precizno napravi (privatno napr. rastavljanje spavaće sobe, seljenje u drugu prostoriju i ponovno sastavljanje, dakle krevet i 5-krilni ormar, plus sastavljanje novog manjeg ormara i velikog kreveta = sve skupa 500kn.)
    Nažalost ne odgovara mi ta opcija - već sam naime dogovorila montažu novog ormara preko trgovine u kojoj sam ga kupila. I prema njima ovaj tvoj striček ne čini mi se skup (sastavljanje ormara sa dvoje kliznih vrata, ukupno je širok 210 cm, košta 350kn; dostava se posebno naplaćuje
    Trebam premjestiti vitrinu i ormar iz jedne sobe u drugu; namještaj je malo stariji (moja procjena 40god) pa mislim da rastavljanje/sastavljanje nije opcija (selio se 1x već i nije bio rastavljan); kvaka je da je oboje malo teže jer su prednja i bočne str od punog drva, dobro je što se mogu izvaditi police i ladice.
    I trebala bih premjestiti jednu komodu na tavan (to je samo kat iznad)
    Procjenjujem da bi mi za te aktivnosti trebala ekipa od barem 2 ljudi.

  45. #45
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ako nemaš pragove između hodnika i soba onda uopće nije problem odgurati bilo što bez rastavljanja (ako gabaritom prolazi). Snažni muž podigne 2 cm jedan kraj dok ti ispod podmetneš presavijenu deku, zatim isto s drugim krajem. A onda - vozi, Miško!

  46. #46
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Lili, dal moze i meni kontakt. Saznali smo da nam dolazi jedan Oliver i sad smo malo u panici...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nemaš pragove između hodnika i soba onda uopće nije problem odgurati bilo što bez rastavljanja (ako gabaritom prolazi). Snažni muž podigne 2 cm jedan kraj dok ti ispod podmetneš presavijenu deku, zatim isto s drugim krajem. A onda - vozi, Miško!
    Super! Hvala ti na ideji s dekom (meni su trake filca samo padale napamet)! Nemamo pragove, a i neke primjerke tapeciranog namještaja tako smo odgurali

  48. #48
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Calista, imaš pp.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    2

    Početno veljaca.Adaptacija stana u Malesnici

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo drage moje da se napokon javim, imam još 2-3 tjedna do poroda pa sam na sto strana.

    Mogu vam samo reći da je sve prošlo savršeno, čovjek ne može vjerovat da i danas postoje firme koej se drže rokova, financijskog okvira i kvalitete pruženih usluga.Prije svega, bucka hvala ti puno, uzeli smo tu firmu iz Sesvete i prezadovoljni smo .

    Ja sam strašna picajzla i pripremila sam se na živciranje i kašnjenje i fušanje (naravno u razumnoj mjeri) , kad ono ugodno iznenađenje, radovi su se odvijali jako brzo i prema planu zahvaljujući organiziranosti vlasnika g. Ivančića. Znali smo imati i po pet radnika odjednom: jedni ruše fasadni zid i zidaju novi, drugi prebacuju radijatore, treći prebacuju instalacije iz stare kuhinje u novu, četvrti nešto štema... nama su svi veliki građevinski radovi bili gotovi već u jednom tjednu (rušenje, zidanje zidova od cigle, siporeksa i knaufa, instalacije, parketi, pločice,...) Drugi tjedan je bilo brušenje i lakiranje parketa što je uzelo 3 dana jer se to ne može ubrzati, pa smo ugradili klimu, i 3. tjedan smo krečili cijeli stan (to je bio jedna ličilac ptreko staraca isto jako dobar za samo 10kn po m2 - njegovom bojom, savršeno je okrečio, nije bilo niti jedne mrlje nigdje na podu ni na namještaju) i stolar nam je prekrojio kuhinju i postavio je. Mi smo u 3 tjedna adaptirali stan u kojem se diraalč svaka prostorija osim WC-a i hodnika, prašine je bilo na sve strane,e da i u zadnjem tjednu sam pozvala jedan servis za čišćenje (kupon preko Kolektive) da mi očiste stan jer ja ovako velika to ne bih mogla.

    Što se tiče novaca, građevinski radovi s njihovim materijalom (naš samo parket i pločice i fugo masa) nas je došao samo 15.000 kn, kako je i planirano. Ostale ponude koje smo prikupili su bile između 21.-29.000 kn , hellooo....ljudi stvarno lupaju cijene ko Maksim po diviziji.

    Ja iskreno i toplo preporučam ovu firmu, kontakt mogu na pp, mi smo više nego zadovoljni.još ne mogu vjerovat da smo prošli tako dobro u smislu ne gubljenja živaca, previše novaca i da smo izbjegli fušeraj.

    E da i svaki dan je netko od nas navratio da vidimo kako napreduju radovi i ako im treba na nešto ukazati.

    Jedina "negativna" lekcija za mene je bila da više nikad ne bih ostavila usisavač u stanu jer majstori usisavaju svašta a moj usisavač (nov i kvalitetan) nije baš namjenjen za svakakav otpad, mislim nije mu ništa bilo ali drugi put ga ne bih ostavila na vidljivom mjestu u stanu.

    eto valjda sam sad sve napisala manje-više...slobodno pitajte...

    i da spasilo nas je to što je suprug napravio troškovnik po kojem smo tražili ponude po jediničnim cijenama po svakoj stavci troškovnika.

    u našem slučaju je ispalo da jeftinije ne znači nužno nešto lošije, dapače ..
    BOK.Tek sam se nedavno prijavila na forum iako redovno citam ovaj forum pun je dobrih savjeta.Draga Lili molim vas savjet i posebno kontakt za firmu koja vam je adaptirala stan.Adaptaciju moram organizirati sama jer je suprug stalno na putu.Sto je naravno uz dijete malo teze izvedivo.Danima trazim po internetu firme koje vrse adaptaciju ali nemam bas povjerenja u njih. A i relativno brzo moram adaptirat taj 2,5 stan.da mogu sto prije uci u stan.Trenutno mi je to nocna mora s obzirom da o adaptaciji ne znam nista.Puno ,puno hvala i rado prihvacam savjete ako niste u velikoj guzvi.Pozdrav.

  50. #50
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Mogu vam samo reći da je sve prošlo savršeno, čovjek ne može vjerovat da i danas postoje firme koej se drže rokova, financijskog okvira i kvalitete pruženih usluga.Prije svega, bucka hvala ti puno, uzeli smo tu firmu iz Sesvete i prezadovoljni smo .

    tek sad vidim ovo!
    drago mi je da ste zadovoljni, ali i ja zahvaljujem apricot na preporuci za gdina Zlatka!

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •