Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 157

Tema: adaptacija stana-pouzdana firma s pristupačnim cijenama

  1. #101
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    amel, što su ti radili?
    i kako je ispalo?

    evo broj
    099 2003 555, Zlatko

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala puno na savjetima, vi ste bili zadovoljni smo radovima?

    Nadam se da ce i nama napravit tako dobro

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    amel, što su ti radili?
    i kako je ispalo?

    evo broj
    099 2003 555, Zlatko
    Tek sad vidjeh pitanje...
    Rušili su mi zid od armiranog betona, na tom dijelu stana premiještali struju, na mjestu gdje je bio zid nadoštuklali parkete, farbali cijeli stan i još hrpa sitnih radova.
    Ispalo je super, a najbitnije je da je sve nabrojeno bilo gotovo, sukladno dogovoru, u 4 dana.
    Znajući kako i koliko dugo majstori inače rade g. Zlatku skidam kapu.

  4. #104
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Jako mi je drago.
    Ja sam isto zadovoljna, a radimo zajedno već godinama.
    Nisu idealni, ali su mi puno bolji od mnogih s kojima sam radila.

  5. #105
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    a jel rade oni i vanjske radove tipa fasade i to?
    ima tko s time iskustva? ako ne, moze preporuka neke firme za fasadu?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    trebam kontakt za vodoinstalatera, zagreb, črnomerec

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    1

    Početno kontakt

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    http://forum.roda.hr/threads/48929-t...+za+adaptaciju
    nama su kompletnu adaptaciju stana radili dečki iz komos građenja
    http://www.poslovna.hr/lite/komos-gr.../subjekti.aspx
    njih preporučam, a kooperante bi (po mom mišljenju) trebalo malo više nadzirati!
    Znam da je davno bilo, ali kontakt firme za adaptaciju ili makar ime bih molio.
    Jako jako zahvalan,

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    1

    Početno lili MOLIM VAS KONTAKT ZA ADAPTACIJE U PP

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    nama su jedni tražili 3,600 kn za brušenje i lakiranje parketa u dnevnom boravku,dok nam je ova firma to napravila za 1,100 kn.hellooo??!!!

    da, nevjerojatni su!!!!

    apricot, ajd reci Zlatku da ga hvali njegova zemljakinja iz Španskog kojoj je nedavno uredio još jednu sobu u stanu, mislim da će znat o kome se radi. i moj muž je arhitekt samo se više bavi projektiranjem, a ne interijerima. by the way struka vam je zadnje vrijeme u banani, sorry na OT!
    Pozdrav Lilly, molila bi vas kontakt za adaptacije..ova je jako stara teme pa se nadam da ćete vidjeti!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    2

    Početno preuređenje stana- tražimo pouzdanu tvrtku

    pozdrav svima,

    tročlana smo obitelj u malom stanu. Imam curicu 3,5 godine koja bi trebala uskoro dobiti svoju sobu. A za to treba kompletno preuređenje stana.
    Ako je netko imao iskustva sa majstorima koje može preporučiti, možete poslati poruku u inbox da ne reklamiramo.
    Hvala unaprijed,

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj donmiguel1 prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima,

    tročlana smo obitelj u malom stanu. Imam curicu 3,5 godine koja bi trebala uskoro dobiti svoju sobu. A za to treba kompletno preuređenje stana.
    Ako je netko imao iskustva sa majstorima koje može preporučiti, možete poslati poruku u inbox da ne reklamiramo.
    Hvala unaprijed,
    P.S. stan je na području Velike Gorice

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Registirala sam se samo da Vam kazem kako sam se cula s g. Zlatkom iz Komos gradenja, bio mi je u stanu, prema dogovoru sam mu poslala sve nacrte, cijeli troskovnik i detaljne prije i poslije sheme i nikad mi se vise nije javio. Poslala sam mu nakon mjesec dana ponovo mail, nista. Za mjesec dana opet i, pogadate, nije se javio. Sad su prosla 4 mjeseca pa zakljucujem da nema namjeru poslati mi ponudu niti adaptirati moj stan. S obzirom da stan ima 145 m2 i da zelim adaptirati bas sve, propusta dobar posao, ali tko mu kriv kad nije zaintereiran. Samo mi nije jasno zasto mi je gubio vrijeme, zasto sam morala s drugog kraja grada po najvecoj zimi ici u stan bez grijanja i s njim obilaziti i objasnjavati mu sve, zasto sam crtala sve to i pisala mu kad covjek ne zeli raditi. Eto, tolko o g. Zlatku i firmi Komos Gradjenje

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Eh da i mi trebamo adaptaciju.
    Zvali smo tvrtku Komos gradjenje no ne mogu to napraviti (gdin je nastradao).

    Imate nekog pouzdanog: trebam stavljanje izolacije i pregradu potkrovlja knaufom, izgradnju jedne kupaonice i preuredjenje druge, i dodatne sitne radove. U Zagrebu. Hitno.

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    34

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Eh da i mi trebamo adaptaciju.
    Zvali smo tvrtku Komos gradjenje no ne mogu to napraviti (gdin je nastradao).

    Imate nekog pouzdanog: trebam stavljanje izolacije i pregradu potkrovlja knaufom, izgradnju jedne kupaonice i preuredjenje druge, i dodatne sitne radove. U Zagrebu. Hitno.
    Zao mi je sto je g. Zlatko nastradao, zelim mu svako dobro.
    Ali da nitko u firmi nije bio u stanju odgovoriti niti na jedan od moja 3 maila i napisati da zbog bolesti ne mogu obaviti radove pa da sam si nasla neku drugu firmu, a ne izgubila 4 mjeseca cekajuci njihovu ponudu, ne shvacam! To mi je bas neozbiljno i neprofesionalno.

    I ja molim preporuke za firme koje mogu napraviti bas sve jer mi treba kompletna adaptacija stana od poda do krova. Hvala!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ima li netko preporuku za firmu iz Umaga/Novigrada/ Buja koja bi radila adaptaciju apartmana?

  15. #115
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Eeej Bucka,
    A ja ti mogu reći da smo ga takodjer ponovno angažirali prije mjesec dana kad smo kupili novi stan koji smo adaptirali.

    I sada 9god poslije rade kednako kvalitetno i isti radnici su ostali u firmi. Što puno govori i o vlasniku g.Zlatku kao poslodavcu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.08.2020. at 16:58

  16. #116
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lili… prošlo je godinu i pol… al možeš mi malo približiti kako si s ovom firmom dogovarala adaptaciju, tj. cijenu?

    Kako to ide? Oni daju ukupnu cijenu po kvadratu? Što bude uključeno u tu cijenu? Radovi, građevinski materijal?

    Ili npr. dogovorite promjenu parketa i onda oni kažu: radovi i sav materijal za to košta toliko i toliko + sami kupujete parket?
    Ili npr. kupaonica: razbijanje, odvoz, nove instalacije, postavljanje novih pločica i sanitarija košta toliko + sami kupujete pločice i sanitarije?

    Guglam svašta… ali nikako da shvatim kako se dogovara cijena kad uzimaš firmu za sve radove?
    Možeš malo opisati?

    Ne moraš spominjati cijene, znam već da su 500% skuplje u odnosu na prije godinu-dvije

  17. #117
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Lili… prošlo je godinu i pol… al možeš mi malo približiti kako si s ovom firmom dogovarala adaptaciju, tj. cijenu?

    Kako to ide? Oni daju ukupnu cijenu po kvadratu? Što bude uključeno u tu cijenu? Radovi, građevinski materijal?

    Ili npr. dogovorite promjenu parketa i onda oni kažu: radovi i sav materijal za to košta toliko i toliko + sami kupujete parket?
    Ili npr. kupaonica: razbijanje, odvoz, nove instalacije, postavljanje novih pločica i sanitarija košta toliko + sami kupujete pločice i sanitarije?

    Guglam svašta… ali nikako da shvatim kako se dogovara cijena kad uzimaš firmu za sve radove?
    Možeš malo opisati?

    Ne moraš spominjati cijene, znam već da su 500% skuplje u odnosu na prije godinu-dvije
    Bas tako kako si napisala.
    Pitas firme za cijenu i dogovaras detalje ponude.
    Obicno ide po fazama, a ne po kvadratu.
    Znaci-demontaza kupaonice, skidanje plocica, promjena cjevi , zidanje zida, glazura , nove plocice, nove sanitarije -montaza...itd
    Plocice biras sama i kupujes. Ljepilo i ostalo mozes dogovoriti da nabave oni, to isto bude navedeno u ponudu.
    Faze idu onako kako ti treba.
    Npr. Mi kad smo dizali kat na kuci radili smo samo demontazu krovista, odvoz crijepa i greda, ciscenje kata sve do deke. Onda je firma koja je radila preuzela salje.
    Kupili ste nesto ili ces adaptirati stan u kojem jeste?
    Ako adaptiras postokeci toplo preporucam da za vrijeme adaptacije ne zivis u njemu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.01.2022. at 23:55

  18. #118
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala!
    Ma tako nešto i zamišljam… no onda mi nije jasno (iz anegdota poznanika i nekih drugih foruma i par ponuda koje nisu bile konkretne nego tipa “to bi ti moglo biti toliko”) u čemu se onda razlikuju cijene različititih firmi. Što to drugačije rade ili nude ili koriste da im cijene nisu barem cca približno slične?

    Razumijem to kod drugih proizvoda koje kupujem, npr. majicu ili meso .
    Ali u čemu je fora da jedan kaže 500€, drugi 600, a treći 800€?

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kupili ste nesto ili ces adaptirati stan u kojem jeste?
    Ako adaptiras postokeci toplo preporucam da za vrijeme adaptacije ne zivis u njemu.
    Ne adaptiramo stan u kojem živimo.
    A nakon 6 godina pisanja po forumu o nekretninama, na drugo pitanje ću vam dati odgovor kad za njega dođe vrijeme .
    #nepitajjosnista
    #ajmosamooadaptacijama

  19. #119
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Lili… prošlo je godinu i pol… al možeš mi malo približiti kako si s ovom firmom dogovarala adaptaciju, tj. cijenu?

    Kako to ide? Oni daju ukupnu cijenu po kvadratu? Što bude uključeno u tu cijenu? Radovi, građevinski materijal?

    Ili npr. dogovorite promjenu parketa i onda oni kažu: radovi i sav materijal za to košta toliko i toliko + sami kupujete parket?
    Ili npr. kupaonica: razbijanje, odvoz, nove instalacije, postavljanje novih pločica i sanitarija košta toliko + sami kupujete pločice i sanitarije?

    Guglam svašta… ali nikako da shvatim kako se dogovara cijena kad uzimaš firmu za sve radove?
    Možeš malo opisati?

    Ne moraš spominjati cijene, znam već da su 500% skuplje u odnosu na prije godinu-dvije
    Ola evo me draga s posebnim guštom ću ti odgovoriti,a neću ništa zapitkivati kako si nas zamolila
    Firma koju sam angažirala za stari i novi stan i dalje fantastično posluje, isti ljudi rade tamo godinama, znam jer ih svima preporučam a nedavno su mi poznanici preko njih imali radove i jedni prijatelji, svi prezadovoljni. Cijene i dalje pristupačne u odnosu na ostale, a usluga bila i ostala profesionalna i u rokovima, bez karifeka. Tako to bude kad je šef Bosanac i zna čovjek svoj posao

    idem ti u idućem mailu odgovoriti po stavkama.

  20. #120
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    MM je arhitekt, on je napravio tehničku specifikaciju što nam je olakšalo, na njoj su taksativno navedene vrste radova, kvadrature za iste i dr. (možeš tražit ponudu pa ti oni slože besplatno specifikaciju a prije toga moraju doći vidjet stanje i premjerit površinu/kvadrate).
    Mi uvijek idemo opcijom da što manje toga mi nabavljamo, da sve nabavlja firma (ljepila, fuge, sifone; lajsne i štekere također-al nam donesu prije da ih vidimo i izaberemo i sl.), a mi nabavljamo samo što mi biramo za stan da je estetski lijepo, dakle pločice, parkete i sanitarije.
    Sve to bi trebala nabaviti prije nego krenu radovi.

    Računaj da se stari parketi jako često mogu super iskoristiti jer s 2 brušenja i lakiranja, parket zna izgledat kao nov. Obavezno razmotrite i pitajte na licu mjesta majstore/firmu. Obavezno bi išla na opciju ključ u ruke i da mi je kontakt 1 osoba koja sve koordinira, a nikako angažman 10 različitih majstora koji tamburaju svatko po svome, to ni u ludilu. Osim ako želiš ravno u Vrapče hahah a i ispast će te skuplje ti pojedinačni angažmani, uz to majstori često ovise jedni o drugima, pa ispadne kaos ako nema kooridinatora koji ih sve hendla.

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to ide? Oni daju ukupnu cijenu po kvadratu? Što bude uključeno u tu cijenu? Radovi, građevinski materijal?

    GORE SAM TI POJASNILA DA SMO IŠLI NA OPCIJU DA JE U CIJENI PO KVADRATU SVE, GRAĐ.MATERIJAL I RUKE (OSIM PLOČICA, SANITARIAJ I PARKETA, OVISNO KAKVE RADOVE IMATE).

    Ili npr. dogovorite promjenu parketa i onda oni kažu: radovi i sav materijal za to košta toliko i toliko + sami kupujete parket?

    ISTO CIJENA PO KVADRATU AL NARAVNO UZ POJEDINAČNU CIJENU PO KVADRATU, NA PONUDI JE I UKUPNA CIJENA TA TU VRSTU RADOVA-ZAMJENU PARKETA ZA CIJELI STAN.

    Ili npr. kupaonica: razbijanje, odvoz, nove instalacije, postavljanje novih pločica i sanitarija košta toliko + sami kupujete pločice i sanitarije?

    OVDJE SMO ISTO IMALI LIJEPO ODVOJENO SPECIFICIRANO PO NAŠOJ KVADRATURI KOLIKO DOĐE RAZBIJANJE PLOČICA, ODVOZ, POSTAVLJANJE NOVIH PLOČICA, SKIDANJE BOJLERA, SKIDANJE/POSTAVLJANJE NOVIH SANITARIJA.

    Guglam svašta… ali nikako da shvatim kako se dogovara cijena kad uzimaš firmu za sve radove?
    Možeš malo opisati?

    ZNAČI KAD JEDNOM IMAŠ SPECIFIKACIJU TROŠKOVA, ZATRAŽIŠ PONUDU (TEMELJEM IDENTIČNE SPECIFIKACIJE) OD 2-3 FIRME I JAKO LAKO USPOREDIŠ IZMEĐU VIŠE PONUDA TKO NA ČEMU DIŽE CIJENU I ODLUČIŠ SE ZA PONUDU I NEKU FIRMU PO PREPORUCI. TO JE BITNO JAKO. JA SAM JEDNU FIRMU OTFIKARILA KAD MI JE POČEO DA MI TREBAMO NABAVIT NEKE MATERIJALE, SITNICE I ČUDESA, PA NEMAM JA VREMENA OKOLO TO OBAVLJAT (NITI ŽELIM) ZATO NJIH I PLAĆAM. TO NIJE DOLAZILO U OBZIR.

    Ne moraš spominjati cijene, znam već da su 500% skuplje u odnosu na prije godinu-dvije

    NIJE MI UOPĆE PROBLEM REĆI CIJENE SAMO TRENUTNO NEMAM POJMA GDJE MI JE TA SPECIFIKACIJA, VJEROJATNO BI JE MOŽDA MOGLA NAĆI NEGDJE NA GMAILU
    Tako da te koj iti daju okvirne cijene ne uzimaj nipošto, oni mogu dat egzaktnu ponudu s tim da se naravno može pokazat tijekom radova da je potrebno još nešto dodatno napravit a onda taj dio riješite u hodu na način koji vama odgovara. Mi nismo imali nikakvih nepredviđenih čudesa jer se radilo o relativno novoj zgradi, dobro izgrađenoj.

    Imali smo i razvođenje novih elektr.instalacija po stanu, za to smo mu trebali reći koliko novih rasv.tijela i utičnica planiramo, pa smo prema tome dobili i tu stavku u ponudi.

    Neka vam je sa srećom!!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2022. at 14:16

  21. #121
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala Lili, sve jasno.

    Ma što se tiče cijena, nije problem... nego svi govore da je sve jako poskupilo zadnjih godinu dana, pa mi se ne čini to toliko relevatntno, ne moraš kopati .

    A može sad pitanje za milijun kuna?
    Da ti muž nije arhitekt, i da iz bilo kojeg razloga ne želiš/ne možeš imati projekt koji je napravio projektant/arhitekt i pripradajući troškovnik - bi li angažirala istu tu firmu, tog čovjeka na način da on uđe u prostor, a ti mu objašnjavaš - ovdje bi, ovo, ovdje bi ono...? A on ti kaže "može, cijena ta i ta".

    Bi li konkretno tom tipu prepustila da to napravi na taj način? I vjerovala mu da te nije negdje "oženio" s cijenama, nepotrebnim ili lošim materijalom, lošom izvedbom"...

    Odnosno - hoćeš reći da ti i on sam može složiti nekakav detaljan troškovnik? Po čemu se onda to razlikuje od troškovnika projektanta 8OSIM ŠTO TI JE DOTIČNI MUŽ )
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 04.01.2022. at 15:15

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Lili, sve jasno.

    Ma što se tiče cijena, nije problem... nego svi govore da je sve jako poskupilo zadnjih godinu dana, pa mi se ne čini to toliko relevatntno, ne moraš kopati .

    A može sad pitanje za milijun kuna?
    Da ti muž nije arhitekt, i da iz bilo kojeg razloga ne želiš/ne možeš imati projekt koji je napravio projektant/arhitekt i pripradajući troškovnik - bi li angažirala istu tu firmu, tog čovjeka na način da on uđe u prostor, a ti mu objašnjavaš - ovdje bi, ovo, ovdje bi ono...? A on ti kaže "može, cijena ta i ta".

    Bi li konkretno tom tipu prepustila da to napravi na taj način? I vjerovala mu da te nije negdje "oženio" s cijenama, nepotrebnim ili lošim materijalom, lošom izvedbom"...

    Odnosno - hoćeš reći da ti i on sam može složiti nekakav detaljan troškovnik? Po čemu se onda to razlikuje od troškovnika projektanta 8OSIM ŠTO TI JE DOTIČNI MUŽ )
    Moze ti bilo tko sloziti troskovnik bez da imas nacrtani plan od strane arhitekta. Ali to ti predlazem za manje zahvate bez nekih velikih izmjena u prostoru. Plus da ti vec imas slozen plan u glavi i na papiru sto zelis.

    ( mi smo u procesu kupnje kuce za odmor, tako da mozemo patiti skupa.
    Kuca ce trebati detaljnu adaptaciju, ali plan je da vecinu radimo sami . Osim jasno velikih radova poput izmjene krovista. Dosadni nam je pa trebamo projekt. )

  23. #123
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Lili, sve jasno.

    Ma što se tiče cijena, nije problem... nego svi govore da je sve jako poskupilo zadnjih godinu dana, pa mi se ne čini to toliko relevatntno, ne moraš kopati .

    A može sad pitanje za milijun kuna?
    Da ti muž nije arhitekt, i da iz bilo kojeg razloga ne želiš/ne možeš imati projekt koji je napravio projektant/arhitekt i pripradajući troškovnik - bi li angažirala istu tu firmu, tog čovjeka na način da on uđe u prostor, a ti mu objašnjavaš - ovdje bi, ovo, ovdje bi ono...? A on ti kaže "može, cijena ta i ta".

    Bi li konkretno tom tipu prepustila da to napravi na taj način? I vjerovala mu da te nije negdje "oženio" s cijenama, nepotrebnim ili lošim materijalom, lošom izvedbom"...

    Odnosno - hoćeš reći da ti i on sam može složiti nekakav detaljan troškovnik? Po čemu se onda to razlikuje od troškovnika projektanta 8OSIM ŠTO TI JE DOTIČNI MUŽ )
    Moj muž nije arhitekt, a nisam ni ja.

    U zadnjih 20 godina uspješno smo obnovili dva stana (specifičnost - stare zgrade, jedna iz 1936, druga iz pedesetih) + organizirali obnovu kuhinje i kupaonice u stanu mog brata, jer smo imali više iskustva. Vikendicu ne računam u ovo, ali i tamo je bilo radova, iako tamo obično probamo sami - nije šteta ako nešto ne uspije

    Teško je tu reći "ovo je najbolji način" jer najbolji način ovisi o puno stvari. Ovisi o tome što treba, o tome kakvo je stanje nekretnine za obnovu i o tome koga imaš na raspolaganju.
    Mi smo imali odličnog majstora, kojeg ti ne mogu preporučiti jer je u međuvremenu otišao u inozemstvo. Kad smo dogovarali s njim, on je preuzimao na sebe angažiranje drugih firmi/ljudi za neke radove. Na primjer, ako je trebalo provesti centralno, a on je građevinac, ON je našao centralaša, pa smo imali zajednički dogovor. Nekad smo čovjeku dali lovu u gotovini (npr. kad nam je nabavio bambus parkete kakve smo tražili, a nije ih bilo u ponudi tamo gdje smo gledali), a češće smo otišli s njim u Feroterm ili Pevex ili neku drugu trgovinu i kupili prema popisu stvari za određenu fazu, a njemu smo platili za izvođenje radova. Uobičajena procjena - koliko te košta materijal, obično toliko budu i ruke.

    Uvijek sam imala tekicu u koju sam pisala troškove i evidentirala ponude (često su bile u pisanoj formi, ali ne uvijek). Imala sam i tablicu s troškovima. Kad je mm dogovarao, njemu se nije dalo zafrkavati s tablicom, vjerovao je čovjeku (jer je i ranije radio za nas) i opet je sve dobro ispalo, ali tako ne bih radila s nekim koga ne poznam.

    Imam i drugačijih iskustava - kad je taj majstor već zapalio u inozemstvo, našla sam preko poznatih drugu firmu za renoviranje kupaonice. Sve je bilo ok, ali je bratemili trajalo dva tjedna dulje nego smo se dogovorili. Nisu ljudi bili krivi, to je stara zgrada i precijenili su sami sebe. To je često tako s radovima - ne znaju ni majstori unaprijed što ih čeka kad krenu iskopavati instalaciju....

    Savjet:
    Kad nađeš nekoga s kim želiš probati dogovoriti posao, uzmi najmanji segment posla koji nije rizičan, ako tako nešto postoji. Osim toga MORAŠ NADZIRATI jer bez toga nema šanse da bude onako kako želiš. Oni ne čitaju misli. Moraš im "dihati za ovratnik" i biti na raspolaganju da te mogu pitati ovako ili onako, jer ako nešto naprave po svome, obično to ispadne onako kako si nisi zamislila. Treba za to debelih živaca i dosta vremena. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.01.2022. at 15:27

  24. #124
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Lili, sve jasno.

    Ma što se tiče cijena, nije problem... nego svi govore da je sve jako poskupilo zadnjih godinu dana, pa mi se ne čini to toliko relevatntno, ne moraš kopati .

    A može sad pitanje za milijun kuna?
    Da ti muž nije arhitekt, i da iz bilo kojeg razloga ne želiš/ne možeš imati projekt koji je napravio projektant/arhitekt i pripradajući troškovnik - bi li angažirala istu tu firmu, tog čovjeka na način da on uđe u prostor, a ti mu objašnjavaš - ovdje bi, ovo, ovdje bi ono...? A on ti kaže "može, cijena ta i ta".

    Bi li konkretno tom tipu prepustila da to napravi na taj način? I vjerovala mu da te nije negdje "oženio" s cijenama, nepotrebnim ili lošim materijalom, lošom izvedbom"...

    Odnosno - hoćeš reći da ti i on sam može složiti nekakav detaljan troškovnik? Po čemu se onda to razlikuje od troškovnika projektanta 8OSIM ŠTO TI JE DOTIČNI MUŽ )
    Apsolutno bi ga uzela. Razlikuje se samo u tome što je to MM brzo napravio, pa nismo gubili vrijeme na to da sačekamo da to oni naprave i dok im mi objasnimo što sve želimo napravit.

    A varaš se da mi je nešto u vezi procjene realnih cijena pomogla struka muža, on također nije u građevini. Pomoglo je to što smo zatražili 3 ponude od 3 firme i usporedili.

    Što se tiče materijala i izvedbe, pa ne bih 2x birala istu firmu da su mi išta zeznuli, ne samo meni nego svim ljudima oko mene kojima su radili. Nitko nije imao primjedbe.
    A što se tiče materijala, mnoge stavri ti ostavi da sama biraš i kažeš želje, hoćeš skuplje kvalittenije ili povoljnije,al ti objasni i razliku između, odluka je samo tvoja.

  25. #125
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Bubilo, možeš zatražiti ponudu od više izvođača pa uspoređivati cijene
    mi smo usporedili cijene na našoj ponudi s ponudom koju su dobili prijatelji (od drugog izvođača)
    cijene su uvijek iskazane u usporedivim jedinicama (cijena po m2 brušenja parketa/ličenja itd, po broju utičnica/ rasvjetnih tijela i sl)
    za kvalitetu izvedbe su ti bitne jedino reference, tj preporuke
    svaki izvođač obično sam slaže troškovnik
    ne treba ti arhitekt samo za izradu projekta, moguće je uzeti arhitekta/projektanta za neku vrstu nadzora nad svim radovima i da bude kao posrednik između tebe i izvođača
    odnosno da tvoje želje prevede u upute izvođaču

  26. #126
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A žele li ti raditi takav troškovnik besplatno? Koliko je to njima vremena da naprave, a ne znaju hoće li dobiti posao?
    Razmišljam ako imaš projekt+troškovnik projektanta, on samo popuni xcl-icu.

    Ako nemaš to - izvođači sigurno ne idu u detalje toliko da ti broje broj razdvonih mjesta/utičnica/broj ne znam kako se to zove, ali izlaz za vodu .

    Npr. neću rušiti zidove, sve prostorije ostaju na mjestu. Ali treba kompletno nova struja, voda, grijanje, vanjska i unutarnja stolarija, podovi i krečenje, plus cijela kupaonica. Nekako mi se ne čini da će netko potrošiti x sati/dana da mi to sve izračuna iole detaljno nego da će samo reći cijenu po kvadratu

    (nakon sirius, nisam znala da je postala aktualna tema )
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 04.01.2022. at 15:30

  27. #127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A žele li ti raditi takav troškovnik besplatno? Koliko je to njima vremena da naprave, a ne znaju hoće li dobiti posao?
    Razmišljam ako imaš projekt+troškovnik projektanta, on samo popuni xcl-icu.

    Ako nemaš to - izvođači sigurno ne idu u detalje toliko da ti broje broj razdvonih mjesta/utičnica/broj ne znam kako se to zove, ali izlaz za vodu .

    Npr. neću rušiti zidove, sve prostorije ostaju na mjestu. Ali treba kompletno nova struja, voda, grijanje, vanjska i unutarnja stolarija, podovi i krečenje, plus cijela kupaonica. Nekako mi se ne čini da će netko potrošiti x sati/dana da mi to sve izračuna iole detaljno nego da će samo reći cijenu po kvadratu

    (nakon sirius, nisam znala da je postala aktualna tema )
    Pa to im je posao. Da rade troskovnik. Njima je to sat -dva posla, za posao koji mogu dobiti.

  28. #128
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moze ti bilo tko sloziti troskovnik bez da imas nacrtani plan od strane arhitekta. Ali to ti predlazem za manje zahvate bez nekih velikih izmjena u prostoru. Plus da ti vec imas slozen plan u glavi i na papiru sto zelis.

    ( mi smo u procesu kupnje kuce za odmor, tako da mozemo patiti skupa.
    Kuca ce trebati detaljnu adaptaciju, ali plan je da vecinu radimo sami . Osim jasno velikih radova poput izmjene krovista. Dosadni nam je pa trebamo projekt. )
    Tako je, sve boldano potpisujem. Naravno da keramičaru npr. olaksava kad dobije na papiru točno iscrtano kako će posložiti pločice na kojem zidu u kojem WC-u, ali nije nužno.
    Ono što je bitno, vi morate točno znati što želite. Nekad se može konzultirat oko nekih stvari i s firmom posebice u pogledu tehnikalija tipa kupovina kade, dimenzije da točno odgovaraju prostoru jer moraju je okolo sazidati da savršeno paše (još ako želiš onaj zidić sa strane da možeš odložit šampone i sl.). Ja ne bih znala to procijenit, niti bi h se usudila bez konzultacija sa stručnjakom.

    Meni s ovom firmom nisu nastradali ni živci, a ni vrijeme. Sve je bilo kako smo na početku dogovorili i u zadanom roku, a rokovi su bili relativno kratki.

  29. #129
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, možeš zatražiti ponudu od više izvođača pa uspoređivati cijene
    mi smo usporedili cijene na našoj ponudi s ponudom koju su dobili prijatelji (od drugog izvođača)
    cijene su uvijek iskazane u usporedivim jedinicama (cijena po m2 brušenja parketa/ličenja itd, po broju utičnica/ rasvjetnih tijela i sl)
    Aha, to ipak postoji i to rade? Jer tamo netko mi je rekao "neće ti nitko dati takav troškovnik, ne da se to njima raditi" ... ili čak i da su počeli naplaćivati troškovnike (što mi isto ne zvuči glupo, samo da mi ga napravi ).
    Neka dvojca za koje sam dobila preporuke su samo rekli "toliko po kvadratu".
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 04.01.2022. at 15:36

  30. #130
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, to ipak postoji i to rade? Jer tamo netko mi je rekao "neće ti nitko dati takav troškovnik, ne da se to njima raditi" ... ili čak i da su počeli naplaćivati troškovnike (što mi isto ne zvuči glupo, samo da mi ga napravi ).
    Neka dvojca za koje sam dobila preporuke su samo rekli "toliko po kvadratu".
    sve ozbiljne firme rade detaljan troškovnik, jer moraju planirati materijal i vrijeme i ljude

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A žele li ti raditi takav troškovnik besplatno? Koliko je to njima vremena da naprave, a ne znaju hoće li dobiti posao?
    Razmišljam ako imaš projekt+troškovnik projektanta, on samo popuni xcl-icu.

    Ako nemaš to - izvođači sigurno ne idu u detalje toliko da ti broje broj razdvonih mjesta/utičnica/broj ne znam kako se to zove, ali izlaz za vodu .

    Npr. neću rušiti zidove, sve prostorije ostaju na mjestu. Ali treba kompletno nova struja, voda, grijanje, vanjska i unutarnja stolarija, podovi i krečenje, plus cijela kupaonica. Nekako mi se ne čini da će netko potrošiti x sati/dana da mi to sve izračuna iole detaljno nego da će samo reći cijenu po kvadratu

    (nakon sirius, nisam znala da je postala aktualna tema )
    kako reče sirius pa to je njihov posao, naravno da trebaš očekivati detaljnu specifikaciju sa svim troškovima.

    Moj savjet ti je ako želiš što brže dobit više ponuda da ipak iskoristiš prvu specifikaciju koju dobiješ na mail of course, izbrišeš cijene unutra, ostaviš samo Excellicu sa stavkama i da ti u tu tablicu ubacuju iznose. Bit će ti puno brže i lakše usporedit kruške s kruškama

  32. #132
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, to ipak postoji i to rade? Jer tamo netko mi je rekao "neće ti nitko dati takav troškovnik, ne da se to njima raditi" ... ili čak i da su počeli naplaćivati troškovnike (što mi isto ne zvuči glupo, samo da mi ga napravi ).
    Neka dvojca za koje sam dobila preporuke su samo rekli "toliko po kvadratu".
    Bježi od takvih.

  33. #133
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    thank you!

    čujemo se opet za x vremena!

  34. #134
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Imaj na umu da su ozbiljne i profesionalne firme često dosta unaprijed bukirane i imaju puno posla, pa nije zgorega zvrcnut ih i podsjetit da pošalju troškovnik asap (da ih i ti možeš bukirat) jer zaista ima ljudi koji onako bezveze traže troškovnike čisto da vide koliko bi radovi koštali a zapravo ne razmišljaju da bi se toga ozbiljno primili. :/

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ( mi smo u procesu kupnje kuce za odmor, tako da mozemo patiti skupa.
    Čestitaaam sirius!!!

  36. #136
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Znam, tenks. Ovo ionako ne bi bilo na tapeti "sutra" nego kroz x mjeseci.

  37. #137
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    A varaš se da mi je nešto u vezi procjene realnih cijena pomogla struka muža, on također nije u građevini. Pomoglo je to što smo zatražili 3 ponude od 3 firme i usporedili.
    E još jedno pitanje - je l ti odabrana firma bila najjeftnija? Ili si ih odabrala zbog iskustva s njima iako možda i nije bila najjeftinija od te tri ponude?
    Ako su bili skuplji, ajde molim te ipak iskopaj na gmailu koliko su u postotku bili skuplji?

  38. #138
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bili su najpovoljniji od svih, jos smo dobili neki popust kao stari klijenti.
    No da su bili u sredini po cijeni, svejwdno bih uzela njih jer su pouzdani i profesionalni, a to mi je najbitnije. Picajzla sam i ne podnosim fušeraj, ni najmanji .
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2022. at 20:49

  39. #139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pa ako ste ko stari korisnik dobili popust, možda bi i oni kojima ih preporučili dobili isto neki?

  40. #140
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dovoljno sam dugo na forumu da znam o kome pričamo i znam barem tri prava imena iza svih nickova koji su imali s njim posla i hvalili su ih prije 10 godina... lijepo ću ga ja nazvati i reći: "Preporučile su vas Mirjana i Dragica" i dat će popust i meni .

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bravo tako treba,ako ništ bar pokušati

  42. #142
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    BB fakat nije lose reci tko ti je dao preporuku (ja cu ti bez problema reci svoje ime), a danas se ionako za sve treba cjenkat ko na placu i trazit popust.
    Pa cak se i u bankama sad dogovara oko kamate za stamb.kredit trznica svuda oko nas.

    Ja uvijek ljubazno pitam jel ima neki popust i dobijem ga u 90% slucajeva.

    P.S.
    I nemoj imena otprije 10 god pobogu pa zaborave i oni ako ih se netko nije bas dojmio, rade s morem klijenata.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2022. at 23:21

  43. #143
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Znam tvoje ime, pisala si mi nekad na PP .

    A sigurna sam da i neka od tih drugih imena on isto dobro pamti.
    Ma dobro… zezam se i malo, bit će nekako.

    Iako se prvo moram osposobiti da uopće mogu izaći iz kreveta i iz svog stana, pa koristim priliku za guglanje i iščitavanje foruma.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 05.01.2022. at 00:15

  44. #144
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme tebe jos drzi isijas uf... :grouphug:

  45. #145
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nemam preporuku ali imam nedavno iskustvo s vikse. Na preporuku lokalnog susjeda uzeli smo lokalnu firmu za adaptacije i naravno rekli tko nas je preporučio. Nismo imali ni projekt ni ništa, samo smo u prolasku kroz kuću objasnili što sve želimo. Dobili smo ponudu ugrubo (nikakve mjerne jedinice, samo 10-ak stavki), financijski nam je bilo otprilike što smo očekivali (negdje na pola puta između procjene mm i mene), i kako su mogli početi za 10 dana odmah smo prihvatili ponudu.

    Otišli tamo, ispraznili sve stvari, dali ključeve, još jednom pojasnili što želimo (usmeno) i otišli za zg. Izmjenili par poziva i mailova sa slikama situacije, dogovorili par dodatnih radova, bili 1x u mjesec dana na gradilištu (tamo ispravili jednu grešku) i to je bilo to. Koštalo je u kunu koliko smo se pogodili. Sve je bio njihov materijal osim naših pločica. Na kraju smo jako zadovoljni (recimo da je 95% ok, što je super rezultat s obzirom na upute i naš angažman), i ono što nam je bilo jako bitno je da je gazda (koji je inženjer građevine) nas razumio i dao dosta dobrih prijedloga koje smo pretežno i prihvatili.

    Za iduću fazu ćemo ih opet uzeti, naročito zato što je zahtijevalo minimum našeg angažmana što nam je oduvijek bila najgora stavka (uz novac naravno) jer je jako teško upravljati radovima 200km od Zg

  46. #146
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme tebe jos drzi isijas uf... :grouphug:
    Hvala ti, uvijek volim grouphugove .

    Silly, ovi tvoji zapravo zaista zvuče za preporuku. (Ali razumijem, predaleko su).

  47. #147
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam preporuku ali imam nedavno iskustvo s vikse. Na preporuku lokalnog susjeda uzeli smo lokalnu firmu za adaptacije i naravno rekli tko nas je preporučio. Nismo imali ni projekt ni ništa, samo smo u prolasku kroz kuću objasnili što sve želimo. Dobili smo ponudu ugrubo (nikakve mjerne jedinice, samo 10-ak stavki), financijski nam je bilo otprilike što smo očekivali (negdje na pola puta između procjene mm i mene), i kako su mogli početi za 10 dana odmah smo prihvatili ponudu.

    Otišli tamo, ispraznili sve stvari, dali ključeve, još jednom pojasnili što želimo (usmeno) i otišli za zg. Izmjenili par poziva i mailova sa slikama situacije, dogovorili par dodatnih radova, bili 1x u mjesec dana na gradilištu (tamo ispravili jednu grešku) i to je bilo to. Koštalo je u kunu koliko smo se pogodili. Sve je bio njihov materijal osim naših pločica. Na kraju smo jako zadovoljni (recimo da je 95% ok, što je super rezultat s obzirom na upute i naš angažman), i ono što nam je bilo jako bitno je da je gazda (koji je inženjer građevine) nas razumio i dao dosta dobrih prijedloga koje smo pretežno i prihvatili.

    Za iduću fazu ćemo ih opet uzeti, naročito zato što je zahtijevalo minimum našeg angažmana što nam je oduvijek bila najgora stavka (uz novac naravno) jer je jako teško upravljati radovima 200km od Zg
    Bravo za vas!!!

    Ja se tako ne bih usudila, možda bi za viksu, ali za stan u kojem planiram akobogda živjet dok ne odem na onaj svijet ne bi.
    i kod mene ništa bez papira crno na bijelo da ne bi bilo poslije haha al nismo se tako dogovorili....nisma nepovjerljiva nego računam da ljudi istodobno rade na više projekata i mogli bi neki detalj predvidjeti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.01.2022. at 12:58

  48. #148

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    53

    Početno

    Baš je teško naći nekog ....Za preuređenje kupaonice i hodnika...Od svih preporuka, nitko ne odgovara na mailove/pozive..

    Da li je nekom to radio Salon M&A? (Dobili smo ponudu od njih, preko trebam.hr, ali me nekako strah, jer za njih nemamo nikakvu preporuku)

  49. #149
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Ako nekome trebaju preporuke vodoinstalatera, strujića, keramičara i završni građevinski radovi - tu sam Doduše, još nije sve gotovo do kraja kraja, ali za sada je sve ok. Razlike u ponudama i pristupu su ogromne. Poznanici (preporuka preko prijatelja) su me za ključ u ruke tražili 40% veću cijenu od one koju sam dobila angažirajući svakog od tih majstora u ponudi pojedinačno!!! Na upit zašto je razlika u cijeni čak 20 tisuća kuna?!?!, odgovor je bio Ah, organizacija!! Neš ti organizacije, razmijeniš kontakte među majstorima i zamoliš da se čuju i usklađuju. A iionako u obje situacije moram ići do stana i provjeravati što se radi.

    Druga situacija - majstor za zatvaranje šliceva i gletanje traži određenu cifru. Drugi majstor za istu cifru mi sada radi podove, zidove, knauf i uređuje stolariju (ulazna i kupaonska vrata). Dakle, neki majstori stvarno idu bezobrazno visoko sa cijenama. MIslim, i ovaj majstor koji mi sad radi, i dalje ima zaradu veću od mene koja je završila fax! Dakle, zaradi i on, ali je fer i ne divlja sa svojom ponudom.
    Posljednje uređivanje od kudri : 06.04.2022. at 10:13

  50. #150
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa što ti je tu čudno? Tako je oduvijek. Tu je stvar ponude i potražnje.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 06.04.2022. at 11:13

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •