Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 160

Tema: Kad pukne dugogodišnje prijateljstvo.

  1. #1
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno Kad pukne dugogodišnje prijateljstvo.

    Kako i sam naslov kaže. Prijateljstvo traje godinama od vrtića, izlasci, faks. Klinci razlike 3 mj. Trudnoću prođete zajedno. Upoznaju vam se muževi i sve je lijepo. Ujutro za vrijeme porođajnog pijete kave i šetate. Idete zajedno na more, na skijanje.
    Onda ona se rastaje. Ok sve 5. Slušaš, tu si za nu. Zauzmeš stranu. On ne šljivi ni nju niti dijete itd.
    Nije to najbolja prijateljica, ali od poroda klinaca postala je vrlo bliska i prisutna u mojem domu.
    Odjednom sretnem sestričnu neki dan i kaže mi ona "ma jesi se ti nešto zakačila sa xy, jer čula sam o tebi od njene druge frendice to to to i to."
    Kažem "NISAM pa čule smo se neki pred 2 dana". Nazovem je ne javlja se. Sretnem je u gradu, okreće glavu. I ona i njena mama i brat i svi. Sretnem je u čekaoni kod pedijatrice, niti dobar dan. Malo je mjesto ljudi nas bljedo gledaju jer znaju da smo dobre (bile očito).
    Jako sam zbunjena povrijeđena pa i nesretna. U međuvremenu čula sam svašta o sebi što je napričala. Ja bih je zvala da vidim o čemu se radi i inzistirala, ali ne da mi blizu, a blaćenje traje i dalje.
    Već mi je i muž rekao da pustim te kokošarske gluposti, jer ja stvarno nisam nikada bila niti u sličnoj situaciji.
    Šta da radim. Iako govorim ljudima "ma baš me briga", nije tako. Boli me i teško mi je. Pogotovo sam dijete zavoljela, a moja Larisa da ne govorim. Kad se sretnu njih dvoje malih u parkiću igraju se, ali vide da si mi više ne prilazimo. Ne znam. Help. Dal da se trudim ili ne. Pokušavam sagledati činjenice i jesam li ja negdje nešto rekla.
    Ima i druga strana priče, a ta je da je ona šogorica od moje bivše poslovne partnerice sa kojom sam se žestoko razišla, ali to je bilo puno prije i na naše druženje to nije utjecalo ili barem ne do sada.
    Ne znam. Jel bi se vi potrudile ili pustile. Nije da neću moć nastavit živit ako ne riješim to, ali jako mi je krivo.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Draga Nenaa, žao mi je što kroz ovo prolaziš, jako tužno.

    U nekoliko navrata sam se tako osjetila kad su me (ne najbolje prijateljice, ali dobre poznanice odjednom napustile), niti danas ne znam zašto .

    Mislim, oporavila sam se u međuvremenu, čak smo se opet i zbližile, ali ipak sam se opametila i puno sam opreznija sada i uzimam sve s rezervom.

    Ja bih pokušala na sve načine saznati ili skužiti o čemu se radi, zašto se ona odjednom udaljila, čisto zato da mi ne bude krivo jednog dana što je do prekida došlo eventiualno mojom krivicom.

    Jesi li je možda nečim nenamjerno uvrijedila, a da ni sama toga svjesna nisi (iako ni to ne opravdava takvo ponašanje)?

    U svakom slučaju držim fige da to što prije uspješno riješite, i da vam se dječica i dalje neometano druže.

    A ako i ne uspije, šta možeš, tako to valjda ide u životu: u svakom slučaju, ona je više na gubitku nego ti.

    Ni meni dandanas nije jasno zašto se ljudi tako odjednom promijene i 'odmetnu': dogodilo mi se više nego jedamput...


  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja imam jednu prijateljicu, nije da se znamo jaaako dugo ali smo 4 godine radile zajedno i vrlo smo slicne karakterno pa smo se brzo sprijateljile. Kad je ona odjednom usutila tj. prestala samnom razgovarati. Onako, nicim izazvana!! Ja sam to pustila i cekala da ona dode k sebi jer sam znala da joj nisam nista napravila. Nakon pola godine vise nisam mogla izdrzat nego sam je doslovno zatvorila u wc i prisilila da mi kaze u cemu je problem. Naravno, problema uopce nije bilo nego je ona nesto krivo shvatila, slozila si neku glupu pricu u glavi i naljutila se. Kad sam joj ja sve razjasnila shvatila je kolko je bila blesava sto se ljutila... Jos uvijek smo frendice.
    Hocu ti reci, moras svoju frendicu pitat u cemu je problem! Ipak se dugo znate i sudeci po onom sto si napisala imate dovoljno blizak odnos da mozete biti iskrena jedna prema drugoj. Nemas sta izgubit ako je pitas a ako presutis mozda ti za par godina bude zao jer si izgubila prijateljicu a ne znas ni zbog cega.

  4. #4
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Baš tako i ja osjećam. Pokušat ću još jednom. Sve je počelo kad sam ja sa facebooka obrisala njenu šogoricu (moju bivšu najbolju frendicu i poslovnu partnericu). Ostavljala mi je neke djetinjaste komentare na slikama i udarala gluposti po statusima itd. I umjesto da raspravljam sa njom jer obje znamo situaciju ja sam je jednostavno maknula kao frendicu i blokirala joj svaki pristup mojem profilu. E od tada lagano u roku kojih tjedan dana sve se je promjenilo. Ne znam da li je to razlog, ali to je jedino što bih ja mogla izdvojiti. Da se iz toga izrodila neka priča.
    Inače sam brbljivi veseljko, veliki optimist i nikada baš nikada uopće ne komentiram negativno svoje prijatelje, ali nikome. Zato znam da joj ništa ružno nisam ja napravila. Ne znam ali provjerit ću onda ipak. Ako samo prekrižim bit će mi žao. Iako ne mislim ispustit krv ako nebude išlo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    Baš tako i ja osjećam. Pokušat ću još jednom. Sve je počelo kad sam ja sa facebooka obrisala njenu šogoricu (moju bivšu najbolju frendicu i poslovnu partnericu). Ostavljala mi je neke djetinjaste komentare na slikama i udarala gluposti po statusima itd. I umjesto da raspravljam sa njom jer obje znamo situaciju ja sam je jednostavno maknula kao frendicu i blokirala joj svaki pristup mojem profilu. E od tada lagano u roku kojih tjedan dana sve se je promjenilo. Ne znam da li je to razlog, ali to je jedino što bih ja mogla izdvojiti. Da se iz toga izrodila neka priča.
    Inače sam brbljivi veseljko, veliki optimist i nikada baš nikada uopće ne komentiram negativno svoje prijatelje, ali nikome. Zato znam da joj ništa ružno nisam ja napravila. Ne znam ali provjerit ću onda ipak. Ako samo prekrižim bit će mi žao. Iako ne mislim ispustit krv ako nebude išlo.
    Držim fige, Nenaa, da je samo neki (glupi) nesporazum u pitanju (kao što to često biva) i da će sve biti OK .

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Facebook je kriv za puno toga :D Dogodilo se i meni nekoliko prekida prijateljstva, kome nije, nažalost. Djeluje mi kao nesporazum, problem u komunikaciji, kao što to obično biva, druga strana iz nekog nesporazuma stvori priču koja ne postoji. Ono što u svemu tome ne volim je tračanje iza leđa umjesto da se kaže u lice što se misli.

  7. #7
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Čula sam jednu dobru rečenicu: " Neke stvari ne možeš zadržati tako da ih staviš u šaku i stisneš. Naprotiv, pusti ih, poput pijeska u vjetar, kad bude vrijeme same će ti se vratiti"
    Vidim da ste provodile puno vremena skupa. Jel tebi teško što ne pričate, ili ti je teško što ne znaš šta si uradila da ne pričate? Ako je prvo, pusti, možda treba malo vremena, ali pazi na jezik, nikom ništa ne pričaj, svako dok doda po jednu svoju, nastade roman. Ako je drugo, priđi joj otvoreno, u parkiću, pred djecom, da te ne može izbjeći, i pitaj je zbog čega je ljuta na tebe. Vjeruj mi, iako ti se čini da nema razloga, ponekad zle stvari nađu svoj put do plodnog tla.

  8. #8
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ja bum se potpisala pod tvog muža - pusti te kokošarske gluposti. mislim, kaj ti znači u životu osoba koja nema ni tri čiste da ti kaže u facu što si navodno skrivila nego te blati iza leđa? neš ti prijateljice.
    ako te baš zanima, napravi ovo što je eris napisala - uhvati ju negdje gdje ti ne može pobjeći i pitaj. ako i tad izbjegne odgovor... i ta je šutnja odgovor sam po sebi, na neki način.

    ljudi stvarno znaju biti gnojiva, ali je sreća u tome što ih ima nekoliko milijardi pa...

  9. #9
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Evo razgovarale smo konačno jučer. Do u 5 jutros nisam spavala i isplakala sve suze svijeta. Uz muževu podršku i razumjevanje mislim da je došao kraj. Prvo sam bila povrijeđena, pa sam se počela izvinjavati i pravdati, a osoba sa kojom sam se družila uvjerena je u te neke teorije zavjere. Čula svašta ona i čula svašta ja, ali naravno sve su joj tamo neki rekli. To je ispod mojeg nivoa i evo jutros krećem dalje. Vrijeme će pokazati i njoj, a i meni da li je vrijedilo iako ja nisam sigurna da bih se trudila više. Na moje pitanje da li joj je netko direktno ikada rekao da sam ja nešto nekome rekla ona kaže, ne, istina nije ali ona je čula da sam ja takva i takva. Uglavnom zamjeraju mi se stvari koje se tiču mojeg privatnog života, određene sudske tužbe i potraživanja mojih roditelja. Na sudu su sa nekim ljudima sa kojima ja nemam veze, ali su njeni susjedi. I još hrpa drugih gluposti. Uglavnom ništa direktno. E pa kako rekoh neću se sekirati više. Treba mi koji dan da dođem sebi. Jaka sam ja krenut ću dalje. Divne ste vi neznanke ovdje. Ponekad je ovaj forum super za ispucat ranjenu dušu. Možda ispucavanje nije svrha foruma, ali može se gledati i na način da kad se ovdje izjadamo isprepucavamo onda smo bolje mamice. Ovo je naravno polušaljivi komentar.

  10. #10
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh. to se i meni dogadalo sa frendicama. nekako tipicno za zenske. imam toliko losa iskustva da ih nisam imala skoro uopce sve dok nisam rodila. sve su me zeznule, od sestre do najboljih frendica, nicim izazvane. ja to ne kuzim. odonda drzim veliku distancu u odnosu sa zenama, i danas imam mozda 2 frendice. ma ustvari sam bila jako razocarana tim ljudskim odnosima, ali sad to nekak vise ne uzimam srcu

    meni je npr. jedna, u to vrijeme najbolja, rekla mom decku da mi se svida njegov frend (sto sam joj rekla u povjerenju naravno) i to kad su se prvi put upoznali, a ja otisla na wc

    druga me prevarila i rekla da ju je mama izbacila iz kuce, ja ju pozvala da spava kod mene, a ona mi je ukrala kljuceve od stana i za 6 mjeseci, dok smo bili na skijanju, usla i ukrala mi je odjecu i novce koje sam imala spremljene

    tako da bi ja na tvom mjestu od takve "frendice" pobjegla glavom bez obzira, sretna sto sam se izvukla na vrijeme. mislim, ako joj je rekla-kazala fora bitnija od tebe, onda te nije ni zasluzila.

  11. #11
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    odlično, nenaa! ako ništa nisi skrivila, nema razloga da plačeš. zbog tuđeg trulog kikirikija u glavi? budi sretna što si se riješila takve osobe i baci se na onih nekoliko milijardi kvalitetnijih

    @mikka
    wtf??? ajde ovo s dečkom, ali priča sa ključevima od stana?! kaj si joj napravila nakon tog, priznaj

    mene je jedna kokoš optužila za zločin strašan protiv nje... bez ikakvih dokaza, razloga da uopće pomisli tako nešto, ičeg. mislim, ideja je bila toliko suluda da se uopće nisam niti pokušavala opravdati nego sam se odvalila smijati i lansirala joj odj... nakon par mjeseci divnog mira i tišine mi se opet javila, onako prijateljski, sve pet. no eto, sad bar znam koliko je žena poremećena i NNNI plus ogromna distanca.

  12. #12
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nis, nisam mogla duugo dokazati da je to bila ona. tek nakon godinu dana ju je moja sestra uhvatila u gradu u svojoj majici i htjela ju zadavit na licu mjesta

    ali dobro, skuzila sam da je psihicki poremecena, to je dobra stvar. kasnije je jos lagala da ima rak maternice, htjela je da se sazalimo kad smo ju krenuli odkantavati. jbg, zena je patoloski lazac. meni glavno da sam ja to skuzila na vrijeme. jedino mi je zao ovih koji nisu.

  13. #13
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    Evo razgovarale smo konačno jučer. Do u 5 jutros nisam spavala i isplakala sve suze svijeta. Uz muževu podršku i razumjevanje mislim da je došao kraj. Prvo sam bila povrijeđena, pa sam se počela izvinjavati i pravdati, a osoba sa kojom sam se družila uvjerena je u te neke teorije zavjere. Čula svašta ona i čula svašta ja, ali naravno sve su joj tamo neki rekli. To je ispod mojeg nivoa i evo jutros krećem dalje. Vrijeme će pokazati i njoj, a i meni da li je vrijedilo iako ja nisam sigurna da bih se trudila više. Na moje pitanje da li joj je netko direktno ikada rekao da sam ja nešto nekome rekla ona kaže, ne, istina nije ali ona je čula da sam ja takva i takva. Uglavnom zamjeraju mi se stvari koje se tiču mojeg privatnog života, određene sudske tužbe i potraživanja mojih roditelja. Na sudu su sa nekim ljudima sa kojima ja nemam veze, ali su njeni susjedi. I još hrpa drugih gluposti. Uglavnom ništa direktno. E pa kako rekoh neću se sekirati više. Treba mi koji dan da dođem sebi. Jaka sam ja krenut ću dalje. Divne ste vi neznanke ovdje. Ponekad je ovaj forum super za ispucat ranjenu dušu. Možda ispucavanje nije svrha foruma, ali može se gledati i na način da kad se ovdje izjadamo isprepucavamo onda smo bolje mamice. Ovo je naravno polušaljivi komentar.
    koja, da oprostite na izrazu, glupača. kad je takva i ne triba ti u životu.

  14. #14
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    MM govori kako ja nemam puno prijateljica i one koje imam ne dolaze mi doma osim za neke fešte......ima jednu frendicu s kojom se čujem i vidim jednom ili dva puta godišnje ali ta mi je osoba veći prijatelj od onih svakodnevnih poznanika i prijatelja............

    ne razumijem ljude koji se mogu na nekoga ljutiti zbog kako ti navodiš svojih susjeda- mislim to mi je tako djetinjasto i po meni zaobilaženje prave istine
    sigurna sam da je ta osoba tebi"zavidna" oduvjek, a sad od kad se rastala od muža još i više, da ne spominjem vjerovatno komentare šogorice (koju u stvari ne bi trebala slušat jer je sestra muža koju ju ne šljivi 5% i tvoja suparnica) koji su sigurno utjecali na nju.......

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    nenaa, ovo se zove odrastanje

    Za nekoliko tjedana pitat ćeš se kako li si se uopće tako dugo družila s takvom osobom.

    Offt. Mislim da je FB generator kojekavih sr*nja i poluinformacija i često može samo pokvariti odnose koji bi se inače drugačije razvijali (prevelik broj "upada" sa strane i nepouzdanih informacija). Više mana nego prednosti.

  16. #16
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    uh. to se i meni dogadalo sa frendicama. nekako tipicno za zenske. imam toliko losa iskustva da ih nisam imala skoro uopce sve dok nisam rodila. sve su me zeznule, od sestre do najboljih frendica, nicim izazvane. ja to ne kuzim. odonda drzim veliku distancu u odnosu sa zenama, i danas imam mozda 2 frendice. ma ustvari sam bila jako razocarana tim ljudskim odnosima, ali sad to nekak vise ne uzimam srcu
    i ja tako, sad sam se navikla da mi niti ne nedostaju frendice. imam MM i susjedu kojoj se mogu izjadati, može mi biti mama. i to je to. dosta su me puta zaje.... u životu i više se ne dam.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Meni je uvijek jako zao kad puknu poznanstva/prijateljstva makar se ionako drzala na koncu
    Iako znam da ponekad ni sama nisam dobra u komunikaciji, trudim se.
    I jedno je sigurno: ako ti ne mogu pomoci, odmoci sigurno necu.
    I zato neke stvari bole

  18. #18
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    nenaa,to očito nije bilo prijateljstvo,tek poznanstvo. S ograničenim rokom trajanja.
    Naj se živcirati zbog takvih.A pogotovo nemoj biti tužna.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    E da...
    jedno meni vrijedno prijateljstvo je puknulo jer znam da je nju prevario njen zarucnik/muz (ona je bila trudna). A znam jer mi je ona ispricala. Bas su to gadne situacije ali bila sam tu za nju. A kad su se pomirili ona na mene drvlje i kamenje pred svima poznatima. I sad vise ne razgovaramo. Valjda ju je sram; iako njega treba biti vise sram.

  20. #20
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    E da...
    jedno meni vrijedno prijateljstvo je puknulo jer znam da je nju prevario njen zarucnik/muz (ona je bila trudna). A znam jer mi je ona ispricala. Bas su to gadne situacije ali bila sam tu za nju. A kad su se pomirili ona na mene drvlje i kamenje pred svima poznatima. I sad vise ne razgovaramo. Valjda ju je sram; iako njega treba biti vise sram.
    Ooo da!
    Nismo mi bezveze tu na forumu imali temu na bezbroj stanica "Biste li rekli trudnoj prijateljici da ju muž vara"...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Mislim da svi u životu dožive barem jednu takvu situaciju, nema se tu šta pametno reći osim da vrijeme liječi sve rane.

  22. #22
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    eh, kod nas postoji jedna poslovica - "pomozi sirotu na svoju sramotu"
    i mnogo puta mi se pokazala itekako tačna
    budeš tu, slušaš, dodaješ maramice, tješiš, oraspoložuješ, ulijećeš i pomažeš i na neke konkretnije načine i kad sve prođe, oluja se stiša, i dotična osoba ispliva iz g*vana, više nisi poželjan, jer - znaš previše
    i onda ostaneš onako, na sred puta, češkaš se po glavi i ne kužiš ništa...
    osim da si potrošila gomilu živaca za budalu

    uz sve to, svijet je prepun ljubomornih ljudi, a veliku večćinu njih čine - žene
    koliko god sam oguglala na to, svaki put me iznenadi na šta su ljudi ljubomorni i šta su sve u stanju uraditi da ti zbog te ljubomore napakoste
    srećom, sve manje se dovodim u takve situacije

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ma da, valjda je svatko (?) u životu iskusio ovo barem jednom, a ja i više nego jednom.

    Naprimjer, jedna prijateljica na faksu, dobre smo si bile, odjednom se okrenula od mene, ničim izazvana, odjednom se distancirala od mene bez riječi: baš sam se osjećala posr*no. Ono - kaj sa mnom ne štima? Mislim danas smo si opet dobre, tj. povremeno se čujemo, ali sam odonda puuuuno opreznija.

    Pa onda druga s kojom sam mislila da sam jaaako dobra, isto prijateljica iz djetinjstva, znamo se oduvijek, mame su nam se družile, non-stop visile doma jedna kod druge, kad ta ista se preko noći 'okrenula' od mene, našla drugu, bolju prijateljicu, a ja ostala na cjedilu: to je moje najveće razočaranje u životu što se tiče prijatela.

    Tada sam užasno bila razočarana, a sad sam prihvatila da je to (valjda) tako moralo biti.

    To je baš odrastanje iliti sazrijevanje: i sad mi je lakše kad znam da svašta od ljudi (čitaj: žena) mogu očekivati. Mislim tužno, ali istinito, bar u mom slučaju.

    Voljela bih kad bih i dječicu na neki način pripremila na to, da nisu svi ljudi u životu bajni, da im uštedim malo muke u životu.

  24. #24
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Joj, nenaa, razumijem te.

    Nikad ne radim nikome ništa iza leđa, ništa ne muljam ni ne mutim - zeznem nekad, naravno, jer: zakasnim, zaboravim ili krivo skužim.

    Ali ni to ne učinim namjerno, naravno.

    Pogodilo bi me strašno da me netko lažno optuži - reagirala bih isto kao ti: dušu bih isplakala

    Ali, imaš podršku muža, očito niste bile tako dobre kako si ti vjerovala i proći će - sjest će sve na svoje mjesto!
    Posljednje uređivanje od Teica : 31.03.2011. at 17:07

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    eh, kod nas postoji jedna poslovica - "pomozi sirotu na svoju sramotu"
    i mnogo puta mi se pokazala itekako tačna
    budeš tu, slušaš, dodaješ maramice, tješiš, oraspoložuješ, ulijećeš i pomažeš i na neke konkretnije načine i kad sve prođe, oluja se stiša, i dotična osoba ispliva iz g*vana, više nisi poželjan, jer - znaš previše
    i onda ostaneš onako, na sred puta, češkaš se po glavi i ne kužiš ništa...
    osim da si potrošila gomilu živaca za budalu

    uz sve to, svijet je prepun ljubomornih ljudi, a veliku večćinu njih čine - žene
    koliko god sam oguglala na to, svaki put me iznenadi na šta su ljudi ljubomorni i šta su sve u stanju uraditi da ti zbog te ljubomore napakoste
    srećom, sve manje se dovodim u takve situacije

    X

    I onda ste se čudile kad smo na temi o frendovima govorile da su nam muškarci bolji

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    I ja sam to iskusila na vlastitoj koži. Bolilo me jako, onak u duši jer ni dan danas ne znam zašto je to prijateljstvo puklo.
    Pokušala sam da se nađemo i da međusobno sve razjasnimo,al dotična se nije nikad htjela odazvati.
    Prošle su godine, nije se ništa promijenilo. A ja sam upoznala nove prijatelje i briga me za nju.Nije dostojna sa se druži sa mnom ak se ne možemo suočiti s problemom.

  27. #27
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    dobro ti devojke kažu, čari odrastanja...
    meni se najveće razočaranje desilo na poslu - od super frendova, svih mladih i veselih, odjednom su neki postali krajnje odbojni prema meni. i to baš kada sam se vratila sa prvog porodiljskog, kada sam, gle koincidencije, magistrirala. pred doktorat sam već uveliko bila svesna da, čim na neki način iskočiš iz gomile, ili ti bolje ide u životu, postaneš predmet najgrdje ljubomore i opanjkavanja. a da pritom nikad nikom nisi ni želeo ni uradio ništa loše (neki od vas se sećaju napada na mene na rodi od strane xy kolege kada sam pisala o mobbingu, prestrašno je bilo, prepuno neistina i užasno napadački)...
    no, vremenom oguglaš, naučiš da se braniš, da više ceniš sebe i ignorišeš loše ljude. dok ti neki drugi postanu još bolji...
    toliko je kvalitetnih osoba na ovom svetu, zaista ne vredi trošiti vreme i živce na one druge.
    želim ti da brzo ovo preboliš, jer zaista nije vredno tvog nemira i suza.
    i potpis na vještičicu...

  28. #28
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Zene su kokoske i tocka! Kad se samo sjetim odraslih zena u svojoj bivsoj firmi koje se ponasaju kao da imaju 12 godina. Fore tipa "ja ne razgovaram s onom pa nemoj ni ti". I onda pola firme ne razgovara jedni s drugima. Decki su bili u manjini al su se drzali skupa, ako su se i zakacili poslje bi ptisli na pivu i sve 5.
    Meni je najvece razocarenje donjela jedna frendica, ustvari smo rodbinski povezane ali ne krvno, i znamo se odmalena, kad se druzila familija druzile smo se i mi. Sta mi je ta sve radila... Moja prva zaljubljenost s 14 godina, u njenog susjeda, ona zivi u drugom gradu. Uvjerila me da se i ja njemu svidam, slala mi pisma u njegovo ime, stalno me izvjestavala kako pita za mene, kako mu nedostajem...mjesecima je to trajalo... Dok ja tog sirotog decka nisam nazvala i shvatila da on nema pojma ko sam ja Tako ej moje srce prvi put bilo slomljeno.
    Ukrala mi novce, ja svojim ocima vidjela al sam morala sutit zbog familije, ukrala mi cd player koji sam dobila za rodendan, to nikad nisam uspjela dokazat. U ducanu je ukrala neke slatkise i kad ju je prodavacica snimila sve je svalila na mene. (primjecujete kleptomaniju?) Kad ju je decko varao a ja joj jedina imala muda reci jer sam na svoje oci vidjela okrenula je cijelu familiju protiv mene jer sam navodno ljubomorna i samo ih zelim razdvojit...
    Al ipak kad joj je mama umrla prva sam bila uz nju, danima mi je plakala na ramenu. Kad je rodila pomagala sam joj maximalno a eto, ona moje dijete nikad nije vidjela niti me nazvala da pita kako je.
    Uzasno je prisilno imati takvu osobu u zivotu, ne mogu je se rijesit zbog tih ljudi koji nas povezuju ali zato mogu pokusat izbjec svaki kontakt s njom sto zasad i uspjevam.

  29. #29
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    evo i ja sam imala takvo iskustvo,bile smo nerazdvojene 15 godina,ko sestre,bila kuma na vjenčanju i od tog vjenčanja sve puklo.prošle su 2 godine,nisamo se vidjele,ja sam zvala i zvala,ona da nema vremena da se nađemo.kad kažem neka je muž dopelje do mene pa će moj prebacit doma ona ne,jer da se njemu ne da pa da se mora s njim svađat..i tako..nisam htjela da se zbog mene prepiru,napisala sam joj kad stigneš javi se.
    pred malo mi je bio rođendan,javil se.zahvalila sam joj što se sjetila,a ona kaže nisam nikad ni zaboravila.pozvala na piće da počastim i ništa..ni traga ni glasa,ne odgovora.bilo mi je jako žao,ko da sam izgubila sestru a neznam zašto.ali nije samo samnom nego s svim prijat.-pretpostavljam da joj muž ne da,tako ispadne-ali evo jedno predivno prijateljstvo je završilo a da ni sad neznam točne razloge

  30. #30
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa Vidi poruku
    dobro ti devojke kažu, čari odrastanja...
    meni se najveće razočaranje desilo na poslu - od super frendova, svih mladih i veselih, odjednom su neki postali krajnje odbojni prema meni. i to baš kada sam se vratila sa prvog porodiljskog, kada sam, gle koincidencije, magistrirala. pred doktorat sam već uveliko bila svesna da, čim na neki način iskočiš iz gomile, ili ti bolje ide u životu, postaneš predmet najgrdje ljubomore i opanjkavanja. a da pritom nikad nikom nisi ni želeo ni uradio ništa loše (neki od vas se sećaju napada na mene na rodi od strane xy kolege kada sam pisala o mobbingu, prestrašno je bilo, prepuno neistina i užasno napadački)...
    no, vremenom oguglaš, naučiš da se braniš, da više ceniš sebe i ignorišeš loše ljude. dok ti neki drugi postanu još bolji...
    toliko je kvalitetnih osoba na ovom svetu, zaista ne vredi trošiti vreme i živce na one druge.
    želim ti da brzo ovo preboliš, jer zaista nije vredno tvog nemira i suza.
    i potpis na vještičicu...
    Vishnja, znam da je OT, ali daj mi link na to o mobingu kod tebe, evo mislim da ga ja doživljavam, iz vrlo sličnih razloga(kod mene je riječ o zavjeri 3-4 ljudi kojima sam ja šef).

  31. #31
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    A glede prijateljstva, upoznala sam puno divnih žena u životu, a i puno bezveznih. Sklopila sam divna prijateljstva, neka su ostala iza mene, na žalost, ali su donijela veliku korist. Ovih par što imam, cijenim, odgajam sa ljubavlju i ne zapostavljam. Vjerujem u nova prijateljstva, jer budućnost nosi radoznalost a ja sam po prirodi radoznala osoba. Kod mene je interesantno da imam prijatelje, lične različitih godina, one od 20 pa one do 60. Svako ima po neku pametnu, a i vrlo su zanimljivi, jedni po svojim stremljenima drugi po svom iskustvu.

  32. #32
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    nenaa, jako mi je žao što si doživjela tu nepravdu... ali, s vremenom, i to će se pretvoriti samo u dragocjenu životnu lekciju. nažalost, ta osoba očito nije bila vrijedna tvoga prijateljstva... bit će bolje, glavu gore!

    također, zadnji erisin post mi se jako sviđa, mogu ga potpisati, a dalo bi se još nešto i dopisati, o razočaranjima i lekcijama koje su isto bile dio života. i neka su i bile tako rastemo, i zbog toga smo to što jesmo.

  33. #33
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Evo moje iznimno blisko, dvadesetisitno godina dugo prijateljstvo, završilo je jučer. Završilo je takvim riječima druge strane da sam otišla kući, sjela i počela se preispitivati do iznemoglosti-ne zato jer sam učinila nešto krivo ili pravo, nego zato jer me pred samom sobom bilo sram mog sljepila svih ovih godina. Danas sam dobro, izvrsno čak...jer mi je prekid tog druženja pomogao da shvatim kako odumrlo tkivo treba odstraniti prije nego zarazi sve oko sebe.
    Prijatelj nije onaj koji prstom upre u tebe, optužujući, prokazujući te bez da te pita, da te suoči, ma da ti i pljune u lice ako treba.Noževe u leđa oduvijek su zabijale kukavice

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    Prijatelj nije onaj koji prstom upre u tebe, optužujući, prokazujući te bez da te pita, da te suoči, ma da ti i pljune u lice ako treba.Noževe u leđa oduvijek su zabijale kukavice
    potpis

    a kada prespavaš još koju noć biti ćeš zahvalna toj osobi što te je poštedjela daljnjeg prisustva u tvom životu
    možda je to tek prvi pravi čin prijateljstva u vašem dugogodišnjem druženju

  35. #35
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    petarpan odlično si to sročila, posebno onaj dio o sramu pred samom sobom i o kukavicama
    veliki potpis (i veliki zagrljaj, znam kako je)

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Petarpan super post!
    nenaa žao mi je što te tako pogodilo, ali bolje ranije nego kasnije
    Mene je jedna "prijateljica" razočarala i odkantala prije 10 godina, onda se krug prijateljica iznimno profiltrirao (jer su neke stale na njezinu stranu, a neke na moju, ona najvažnija nije stala na ničiju stranu) i držim sve ljude, ženske ili muške na veeeeeeeeelikoj distanci. Osim onih provjerenih, ima ih jako malo, ali oni su najbliži mogući, sve znaju bez cenzure i podržavaju me 100%, u njih vjerujem. U ovoj životnoj fazi vjerujem samo obitelji, zahvaljujući bratu i MM-u imam dvije sestre (moje šogorice) koje obožavam i koje me razumiju u potpunosti, od njih nema ljubomore ni zavisti, spletki i uplitanja poznanika - mi smo obitelj i nema tko da se umiješa između nas. Imam i svoju kumu, jednu jedinu frendicu koja mi nije rod, a moja je krv. Sve ostalo - idi mi dođi mi.
    Jedino me ovaj forum šokirao, žene s kojima se tu dopisujem, a upoznala sam u RL-u su mi se uvukle pod kožu, kao da se znamo oduvijek i moja obrana pred njima pada. Nema trunke zla u njima, ni ljubomore ni zavisti... suborke su one u ovoj teškoj fazi, nadam se da ćemo ostati suborke kad nam sunce grane iza ovih oblaka...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Ja potpisujem sve receno,ja eto sad nemam nijedne prijateljice nista rekli ni uradila osim sto sam se udala a one jos nemaju ni postenu vezu pa me zbog toga izgleda mrze i ogovaraju... al davno sam se pomirila sa tim jer mi takvi problemi nisu potrebni u zivotu bdw imam vaznijih briga,uzasno je to kad nekom das sve a taj neko te ne nazove da ti cestita ili da te tjesi kad ti je tesko vec okolo prica kojekakve gluposti o tebi a samo zato jer ti imas nesto sto one nemaju,ljubomora je u svemu danas prisutna pa tako i nema vise pravih prijatelja opet kazem cast izuzetcima

  38. #38
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    [Jedino me ovaj forum šokirao, žene s kojima se tu dopisujem, a upoznala sam u RL-u su mi se uvukle pod kožu, kao da se znamo oduvijek i moja obrana pred njima pada. Nema trunke zla u njima, ni ljubomore ni zavisti

    uz dužno poštovanje svima ali nemoj biti prenaivna, nisu ove žene ništa drugačije od onih koje ne tipkaju na Rodi ili nekom drugom forumu. Stvar je samo u prezentaciji. Koja traje po ure i možda se više nikad ne vidimo u životu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    the poptis na trinin post

  40. #40
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moram priznati da nakon 8 godina na forumu ni ja još nisam do kraja svjesna čime se sve ljudi bave iz dosade. Tako da - o, da, nemoj biti naivna. Ovdje se samo mogu lakše prikriti loše namjere.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ne znam rade li ljudi neke stvari iz dosade, ili samo zbog ljubomore
    nekako mi se cini da je ona pokretac mnogih "losih" stvari

  42. #42
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    I ja sm trenutno u nekon "zrakopraznom" prostoru sa najboljom prijateljicom. Znamo se doslovce od rodjenja, odrasle skupa, prosle svasta skupa. Bilo je tu raznih ups & downsa ali uglavnom, prijateljstvo nam je prezivjelo i svadje, i druge prijateljice, i njenu dugugodisnju vezu sa danasnjim muzem, a moje u isto vrijeme "ludavanje", izlaske i sl. I sada, kada smo ono- obje tamo gdje bismo trebale biti- nesto ne stima. Ne vidimo se skoro uopce, kad se vidimo, ne razogvaramo kao prije...A i mene bole neke njene rijeci o mojem izboru za moju djecu (produzeno dojenje, dohrana po tablicama, bez soli), sve je to njoj cudno, i onako, kao da se sada razilazimo vise nego ikada. I bas mi to postaje sve napornije...

  43. #43
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Ok, nije lako, nije jednostavno kad neki ljudi na takav način izađu/izlaze iz tvog života.
    Ipak, draga nenaa, okreni sljedeću stranicu i nastavi dalje svojim putem, bez te osobe.
    Ta žena je punoljetna i ima svoj život.
    Okrenula je glavu, to je njen stav/mišljenje i ti zauzmi svoje - dostojanstveno i mirno.
    Pusti kokošja naklapanja, kako kaže TM. Sretno!

  44. #44
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    ljudi stvarno znaju biti gnojiva, ali je sreća u tome što ih ima nekoliko milijardi pa...
    Joj, ovo je dobro.
    Plashljivo_pile, ovo me nasmijalo.
    Istina je istina.

  45. #45
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam rade li ljudi neke stvari iz dosade, ili samo zbog ljubomore
    nekako mi se cini da je ona pokretac mnogih "losih" stvari
    postoji jedna izvrsna izreka - "dokon um đavolja radionica".

  46. #46
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    da i ja kažem nešto o samoj temi
    nenaa ja mislim da to nikad nije ni bilo neko pravo i postojano prijateljstvo, više kao da su vas slične okolnosti zbližile, trudnoća
    djeca, bla, bla..
    meni bi bilo apsolutno neprihvatljivo iz ove perspektive
    da moja prijateljica igdje išta o meni prokomentira
    a da to nije najprije sa mnom prokomentirala

    ljudi dolaze a i odlaze iz našeg života, niko nema
    garanciju na ništa
    ja to ne vidim kao tragediju i kraj, više kao neku važnu
    stvar iz koje mogu nešto naučiti
    možda je moje vatreno krštenje s prijateljicom prije
    puno godina doprinjelo ovakvom stavu
    i hvala joj na tome...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    2

    Početno

    jedna slična situacija mi se dogodila nedavno, pa sam danas googlala da vidim ima li nešto na netu o tome i naišla na ovaj forum.....Naime ja sam prije godinu dana krenula na faks i kako to biva odmah se skompala sa dvije kolegice, postale smo super i tako to....sve do prije par tjedana kad su obje prestale razgovarat samnom iz nepoznatog razloga......Ja pitala jednu od njih u čemu je problem, a ona mi je navela razlog da sam ja rekla nešo protiv njih što nije uopće istina, čak sam joj i objasnila da to nije istina....al one se nastavile tako ponašat.....Kasnije sam doznala da im je tu laž rekla cura koja me zamijenila, odnosno s kojom su se počele intezivno družit, ali iz svog ponosa nisam im htjela opet prilazit i objašnjavat sve.....Kontam u sebi, kad su povjerovale u takvu laž, nije nam ni neko prijateljstvo.....al nekako me i dalje sve muči i tužna sam, jer se one sad druže s tom kozom koja nam je uništila prijateljstvo....Bili im trebala prić i objasnit im da se druže s lažljivicom ili da pustim da same shvate? haha

  48. #48
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Goodgirl, pusti to kraju. Upoznaćeš mnoge divne ljude i mnogi će opet otići iz tvog života. To je tako, prihvati i uživaj.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Draga, pusti je kraju. Shvatit ćeš nakon nekog vremena što se desilo. A i ona. Vratit će se, ako me razumiješ. ALi tad ti moraš imati drugačiji pristup- Ako je uopće više želiš u životu. Ja sam nešto slično imala, baš sam se jako razočarala, ali nisam htjela "rasčistiti stvari"jer to očito nije bilo nešto vrijedno, inače se nebi tako lako "zagadilo"....



    Goodgirl, mislim da se odgovor i na tebe odnosi, ali to si i sa,ma shvatila...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    2

    Početno

    da, ja sam svijesna da se nebi trebala time zamarat....i shvatila sam da oko mene ima toliko super ljudi, a da ih prije nisam ni primjetila.....samo me boli nepravda i loše se osjećam kad osjetim mržnju na sebi, znajući da je ne zaslužujem....al i to će proć....

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •