Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Herpes na usnama

  1. #1
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno Herpes na usnama

    Sada sam već zabrinuta. Moja kćerka, koja ima 14 i pol godina, tamo nekada od 2. razreda počinje da dobija herpes svako malo. Znalo je biti gadno, komplet usne, pa čak i brada. Prvo sam mazala koječim, zatim sam odvela doktoru. On mrtav hladan kaže da je u pitanju pad imuniteta, i da joj jačam imunitet. Pila je svašta. Udebljala se, ali herpes se i dalje ponavlja, s tim da je posljednju godinu rjeđe. Nekad imam osjećaj da joj nastane zbog stresa u školi.
    Evo sad i sin, Prije par dana, došao je sa velikim herpesom iz škole. On je baš opušten, i inače vrlo zdrav i žilav dječak. Malo sam mu nakapala propolisa, i kao da mu se počelo sušiti. Pije ekolostrum inače, šta da radim da im se to inače ne pojavljuje i kako to spriječiti, i smanjiti.
    MM i ja to nikada nismo imali, čak ni kada smo prehlađeni, djeca su mi, Bogu hvala, zdrava, ne idemo 2-3 godine doktoru, zimos ona imala temperaturu a on kašalj.
    Jel neko ima iskustva, imam malu bebu, kako da nju sačuvam, i njima da pomognem???
    Napominjem da niti pedijatar niti doktor porodične medicine uopšte ne pridaju značaj tome. Do sada sam koristila, herplex, cink, propolis, svašta. Šta se vama pokazalo kao najbolje i ima li nade da tomu dođe kraj!

  2. #2
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja otkad sam bila dijete dobivam herpese čim mi padne imunitet. Nikad mi to nije bilo nešto čudno ili zabrinjavajuće. Ja ne mažem ničim, prođe kad se osuši ili kad ga dobro iskopam U zadnje vrijeme izađe mi u nosu i boli ko vrag a nekad i na bradi.

    Znači, svaki put nakon prehlade, temperature ili najobičnijeg curenja nosa, nekih 5-6 dana, izađe mi herpes. Djeca mi nikad nisu imala problema zbog toga, osim što mi je kćer skupila virus od mene pa ga i ona nekad zna dobiti. Rijetko ali dobije ga. Muški nisu

  3. #3
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Ne živcira te, mislim estetski je vrlo ružno, pogotovo kći hoće da se razpameti kad ga dobije, jer sad na primjer trab da se slika za školske godine i šta ako dob¨ie herpes?!

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moja mama i teta godinama, desetljećima imaju problema s tim.

    Lijek - klasični je herplex i virolex, ali alternativa se pokazala boljom: preparati na bazi propolisa (med s propolisom i cvjetnim prahom nekoliko puta dnevno, uljna otopina propolisa na prst pa na bolno mjesto).

    Meni ista terapija pomaže kod afta u ustima (vjerujem da je to isti virus, ali meni ne iskaču "čvarci" po usnama nego dobijem unutarnje rane koje su bolne i dugotrajne, a propolis pomogne da zarastu u 3-4 dana).

    Ima nekakva grožđana mast s propolisom, mislim da se zove Olival.

    Inače, herpes i slične boleštine rado napadaju organizam u vrijeme kad je oslabljen, npr. za vrijeme prehlade, prije ili za vrijeme menstruacije, a često baš u ovo doba godine, kad je razina vitamina najniža. Prilagodi prehranu (manje slatkog i škroba, više povrća, po mogućnosti svježeg... meni voće ne odgovara jer mi smeta kiselo u fazi oštećenja kože/sluznice, ali dobro ga je uzimati preventivno).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    51

    Početno

    virolex, herplex i propolis kapi...

    to joj zaista je od pada imuniteta i stresa. ja sam sklona herpesu, i svaki put kad mi imunitet padne, i kad sam zbog nečega pod velikim stresom dobijem herpes...ispod nosa i na oku (ne jačmenac, nego baš herpes).
    a malu bebu zaštiti na taj način da kćer od nje mičeš kad ima herpes, pazi da je ne brišeš ručnikom i sl. koji je ona koristila i tako.

    da tome dođe kraj? teško... jer se radi o virusu koji će ona uvijek nositi u sebi samo je pitanje kad će se aktivirati..ali možeš poraditit na tome da joj ojača imunitet, pa da ih rjeđe dobije (herpese)... a s čim ojačati imunitet? e to i mene zanima...

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kad sam ja bila u toj dobi, dobivala sam herpes prije svake menstruacije.Znaci nije bio u pitanju imunitet koliko neki psihološki razlozi. Onda je moja mama u dogovoru s lijecnicom i ljekarnicom dala napraviti kapsule punjene šećerom ili nečim sličnim i doktorica mi je prepisala B vitamin i "najnovije kapsule, evo recepta, to će vam u ljekarni napraviti.." I tako su me izlijecili placebom. Otad dobijem herpes ukoliko se razbolim, dobbijem kakvu gripu il sinusitis. Inace sam mirna....
    Pokušaj...

  7. #7
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    http://www.kidscoldsores.com/
    pokusaj sa ovim, mene spasava za odrasle
    nestane mi za dan dva, inace ume i po 10-ak dana da se razvlaci

  8. #8
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Marta, davala sam joj royal jelly, ali se počela debljati, dobila je 10 kg u vrlo kratkom periodu(sreća pa je zaista visoka). Mislim da i b kompleks utiče na debljanje, ali mogu sa malim probati, ona ionako sa 135cm, 8 godina ima samo 27,5kg.
    Na čaše, peškire, poljubce, i sve ostalo strašno pazimo. Iako to, na žalost, ponekad protumače uvredljivo(pa mama, nisam šugav!)

  9. #9
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    I vidiš, nisam razmišljala o menstruaciji kao o mogućem inicijatoru herpesa. Ona ima vrlo bolne i obilne M, možda je to neki PMS.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa da, hormoni čine svoje. Znam kako joj je...

  11. #11
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kupi joj one flastere za herpes i neka stavi čim osjeti peckanje. Barem ne bude toliko izrastao i ne bude tako vidljiv.

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    B komplex tu uopce nije presudan, nego "šećerne pilule".

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I iz mog osobnog povelikog iskustva, čaše, ručnici, poljupci, nemaju gotovo nikakve veze. Ako nisi tome sklon, mogu te ljubiti koliko hoce, nista ti nece biti.

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    I iz mog osobnog povelikog iskustva, čaše, ručnici, poljupci, nemaju gotovo nikakve veze. Ako nisi tome sklon, mogu te ljubiti koliko hoce, nista ti nece biti.
    S ovim se slažem. Naravno, bolje paziti uz drugu djecu, ali ima ljudi koji su jednostavno puno skloniji takvoj vrsti virusa od drugih.

  15. #15
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    Ne živcira te, mislim estetski je vrlo ružno, pogotovo kći hoće da se razpameti kad ga dobije, jer sad na primjer trab da se slika za školske godine i šta ako dob¨ie herpes?!

    Pa nije da sam sva sretna kad ga dobijem ali navikla sam. A koliko god da sam ga često imala, nije se nikad dešavalo da sam ga dobivala za neke velike događaje, tipa maturalna, vjenčanje itd..

  16. #16
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Nije to sklonost virusu herpesa. Il ga imaš il ga nemaš u organizmu, i u određenim situacijama se aktivira. Stres, umor, pad imuniteta, sunce...
    Prije sam ga imala puno češće, kao mlađa, sad mi dođe tu i tamo.
    Mazala ili ne, isto mi traje pa uglavnom ne mažem ničim. Jedino Bioherpin gel mi malo ublaži peckanje i svrbež pa mi je taj OK.
    Inače, kad se koriste Herplex ili Virolex kreme, bitno je mazati bar 5-6 puta dnevno, ali prije nego izađe, čim se osjeti ono peckanje, svrbež i zacrveni se, poslije baš i nema smisla.
    Posljednje uređivanje od Ivanna : 31.03.2011. at 13:25

  17. #17
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih baš nazvala sklonost.
    Npr. ja ga imam u organizmu, ali mi izbije rijetko (hvala Bogu) - jednom godišnje, ali sam sklona gljivicama, koje mi zato kod stresa ili pada imuniteta "buknu", kao što je netko skloniji herpesu, pa mu tada bukne herpes.

  18. #18
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, kad se koriste Herplex ili Virolex kreme, bitno je mazati bar 5-6 puta dnevno, ali prije nego izađe, čim se osjeti ono peckanje, svrbež i zacrveni se, poslije baš i nema smisla.
    Meni povremeno izadje (zanimljivo, nikada do 25. godine, a onda se poceo javljati jednom-dvaput godisnje).
    I skuzila sam da Virolex jako pomogne ako prije mazanja steriliziranom iglom probusim balconcice i tekucina izadje van - onda se osusi u roku dan-dva.
    Ako izbije samo na jednoj strani usana, drugi kut usne namazem preventivno (inace izadje s razmakom od dan-dva i u drugom kutu :/).
    I da, potpis pod Ivannu - mazati nekoliko puta dnevno, cim se osjeti peckanje i zatezanje.
    Probala sam propolisom i prirodnim ljekovima, ali nije pomagalo. :/

    I da, smanjiti razinu stresa i redovito drzati imunitet pod kontrolom.
    Posljednje uređivanje od Elly : 31.03.2011. at 15:40

  19. #19
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Probat ću to sa preventivnim mazanjem. A za flastere mi je gđa u apoteci rekla da su učinkoviti ako se upotrijebe odmah kod prvih simptoma(čim osjetiš zatezanje, suhoću i peckanje) a da već kad izbije prvi mjehurčić nemaju smisla, a da nisu baš ni jeftini.
    Da li se ove kreme virolex, herplex imaju kupiti u većim pakovanjima? Onu malu mi potrošimo vrlo brzo a košta oko 5 eura!

  20. #20
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Najveće pakiranje Herplexa je 10 g, košta 85 kn, ali bez recepta se može kupiti samo ona najmanja 2g.

  21. #21
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    Sada sam već zabrinuta. Moja kćerka, koja ima 14 i pol godina, tamo nekada od 2. razreda počinje da dobija herpes svako malo. Znalo je biti gadno, komplet usne, pa čak i brada. Prvo sam mazala koječim, zatim sam odvela doktoru. On mrtav hladan kaže da je u pitanju pad imuniteta, i da joj jačam imunitet. Pila je svašta. Udebljala se, ali herpes se i dalje ponavlja, s tim da je posljednju godinu rjeđe. Nekad imam osjećaj da joj nastane zbog stresa u školi.
    Evo sad i sin, Prije par dana, došao je sa velikim herpesom iz škole. On je baš opušten, i inače vrlo zdrav i žilav dječak. Malo sam mu nakapala propolisa, i kao da mu se počelo sušiti. Pije ekolostrum inače, šta da radim da im se to inače ne pojavljuje i kako to spriječiti, i smanjiti.
    MM i ja to nikada nismo imali, čak ni kada smo prehlađeni, djeca su mi, Bogu hvala, zdrava, ne idemo 2-3 godine doktoru, zimos ona imala temperaturu a on kašalj.
    Jel neko ima iskustva, imam malu bebu, kako da nju sačuvam, i njima da pomognem???
    Napominjem da niti pedijatar niti doktor porodične medicine uopšte ne pridaju značaj tome. Do sada sam koristila, herplex, cink, propolis, svašta. Šta se vama pokazalo kao najbolje i ima li nade da tomu dođe kraj!
    moja je beba bodila herpes od mene , kad sam dojila ... imao je na uheku i usnici .. pedica nam je dala virolex i heres je nestao doslovno za 24 sata .. nije ništ opasno i ako ga dobije

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Na
    Postovi
    3

    Početno

    Nemam ništa nadodati za prevenciju i liječenje herpesa - Herpes Labialis - groznica na usni ... užas proživljavam od svoje 12. godine a sada imam 42 godine - važna je prevencija, znači mazanje Virolexom, Herplexom itd. aciclovir-om ČIM SE OSJETE PRVI ZNACI. Ona tekućina na ranici je vrlo zarazna, kad to prođe, počne se sušiti, više nije prijelazno, ali je neugodno dok ranica ne zacijeli do kraja. Dobro dođe i mazuckanje zacijeljene ranice s Corneregel gelom - Dexpanthenol (provitamin B5) gel za oči, nakon korištenja krema za liječenje očiju i oporavak kože oko očiju ...

    ... ovaj herpes je inače, "ostatak", posljedica preboljenih vodenih kozica - isti virus ostaje u organizmu, napada kad dođe do pada imuniteta i kako imunitet raste - tako se on povlači i miruje. Kod mene nastupi kad imam problema sa želucem - sklona sam pojačanoj želučanoj kiselini, pa neka malo ozebem i puhne hladnije vjetar u mene, pa nek se nisam naspavale -a najčešće kombinacija svega ovoga ...

    ...herpes zoster - ovo oboljenje je djelo istog virusa a tome su skloni stariji ljudi ... imao je moj otac, zamislite sve te tegobe na velikom dijelu tijela, herpes zoster najčešće izbija po prsima, glavi, nogama ... lijeka nema, samo B vitamini, Virolex/Aciclovir/Herplex - i čekati dok ne prođe ... zato se ne opterećujmo s malim ranicama po usnama, brzo dođu i brzo prođu ... koliko god loše bilo, sjetimo se da uvijek može biti gore ...

  23. #23
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Mene samo interesira, kako ste zaštitile svoje dijete kada je bilo malo, a moje ima 20 dana od osobe koja ima herpes na usni. Naime moja mama je jedva dočekala da rodim i sad joj je izbio herpes na usni, ne dam joj d anosi i ljubi bebu i da mi išta radi u kuhinji, vidim da je tužna zbog toga,. al ne želim ugrožavat bebu. Da li pretjerujem, kako ste vi to rješavali?

  24. #24
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Mislim da ne pretjeruješ, ali tvoja mama će uvijem imati herpes u sebi, tako da ćeš na kraju ipak to slabije primjećivati. beba je mala zaista, pazi ti.

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ponavljam - flasteri za herpes.
    Da, djeluju kod početka simptoma, ali kad je herpes tu, velik i "gadan" djeluju tako da ga zamaskiraju, ali i kao fizička barijera. Nema "prijenosa" tekučine iz herpesa dalje.

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    wendy1 - herpes simplex (na ustima) nije virus vodenih kozica, ali herpes zoster je.
    http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12825

    http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12762

  27. #27
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    Mene samo interesira, kako ste zaštitile svoje dijete kada je bilo malo, a moje ima 20 dana od osobe koja ima herpes na usni.
    Ja sam ga imala bas na porodu. Izbio je par dana prije (kad mi je otisao sluzni cep), i valjda je tijelo ipak bilo pod nekakvim stresom, jer se onda pojavio. Jako me je to brinulo iz istog razloga iz kojeg se ti brines da ga tvoja bebica ne dobije od tvoje mame.
    Medjutim, meni je nestao dan nakon poroda - nikada tako brzo, valjda ipak adrenalin i hormoni srece otklone stres! - i E., sada skoro pa 8-godisnjakinja, ga nikada nije dobila, iako meni i dalje izbije jednom do dvaput godisnje.

    Tako da, ako te to sto tjesi, to sto ga tvoja mama trenutno ima, moze, ali i ne mora, znaciti automatsku zarazu za tvoju bebu.

  28. #28
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Dizem prastaru temu... Cime smijem mazati herpes na usnici kod cetverogodisnjaka? Moze aciklovir?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Dizem prastaru temu... Cime smijem mazati herpes na usnici kod cetverogodisnjaka? Moze aciklovir?
    Znam da propolis je dobar za djecu. Ja isto imam sad pune usne u 38tj+1.kuham caj od kamilice i kad se ohladi vrećice onda drzim na ranu.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •