Sada sam već zabrinuta. Moja kćerka, koja ima 14 i pol godina, tamo nekada od 2. razreda počinje da dobija herpes svako malo. Znalo je biti gadno, komplet usne, pa čak i brada. Prvo sam mazala koječim, zatim sam odvela doktoru. On mrtav hladan kaže da je u pitanju pad imuniteta, i da joj jačam imunitet. Pila je svašta. Udebljala se, ali herpes se i dalje ponavlja, s tim da je posljednju godinu rjeđe. Nekad imam osjećaj da joj nastane zbog stresa u školi.
Evo sad i sin, Prije par dana, došao je sa velikim herpesom iz škole. On je baš opušten, i inače vrlo zdrav i žilav dječak. Malo sam mu nakapala propolisa, i kao da mu se počelo sušiti. Pije ekolostrum inače, šta da radim da im se to inače ne pojavljuje i kako to spriječiti, i smanjiti.
MM i ja to nikada nismo imali, čak ni kada smo prehlađeni, djeca su mi, Bogu hvala, zdrava, ne idemo 2-3 godine doktoru, zimos ona imala temperaturu a on kašalj.
Jel neko ima iskustva, imam malu bebu, kako da nju sačuvam, i njima da pomognem???
Napominjem da niti pedijatar niti doktor porodične medicine uopšte ne pridaju značaj tome. Do sada sam koristila, herplex, cink, propolis, svašta. Šta se vama pokazalo kao najbolje i ima li nade da tomu dođe kraj!