Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: Vikend na seoskom gospodarstvu u okolici ZG-a?

  1. #1
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno Vikend na seoskom gospodarstvu u okolici ZG-a?

    Htjeli bismo provesti vikend na nekom seoskom gospodarstvu u okolici ZG-a, gdje ima zivotinja i ostalih djeci interesantnih stvari, pa me zanima jel' ima tko kakvu preporuku? Ostali bismo i nociti, a klinci s kojima idemo su uzrasta 1,5 - 4 g.

    Zgodno mi se cini ovo:
    http://www.eko-selo.hr/foto_album.php
    i
    http://www.kezele-vino.hr/


  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    mi u Eko selo odemo na jedan dan i vidiš sve kaj ima vrlo brzo, neznam, ali nekako mi nije to za noćenje...

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ovo sam i ja htjela napisati.... Nakon lijepog dana kod Bunčića ili u Dva potoka ili Kezele (to su klinci bili s vrtićem) najmilije mi je bilo vratiti se doma, prati se u vlastitoj kadi i ići spat.

    Za prespavati nam je vlastita vikendica, ali i to tek od prošle godine (stigla voda).

    Za samo jednu noć trebaš nositi prepreviše stvari - ne isplati se to.

  4. #4
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ma nije meni bad ostati spavati negdje nego se baš konkretno radi o Eko selu...vidjela sam na TV neka seoska imanja u Istri i tamo bih definitivno ostala i više dana, a ne samo za vikend

  5. #5

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja ti ne preporucam Eko selo, na slikama izgleda puno bolje nego sto je. Sama ugostiteljska usluga je takoder dosta losa. Meni je blizu pa se uopce ne trudim odvest dijete tamo. Bili smo jednom i za sat vremena krenuli nazad doma...

  7. #7
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

  8. #8
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mi smo isli u cigoc, na sat vremena je od zg (koju minutu vise), priroda prelijepa, hrana isto
    ne sjecam se gdje smo spavali, bila je tabla na cesti pa stali
    jeli smo kod gospodje mirjane, predobra hrana je bila, tad nije imala skroz uredjene sobe, sad mislim da ima

  9. #9
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Hvala na svim sugestijama - jel' bio tko mozda na Vuglec Bregu s klincima?

  10. #10
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    i ja sam htjela preporučit Vuglec breg
    mi smo bili prije 2 godine, Roko je uživao, jedino što je bilo oblačno, palo par kapi kiše i dosta je puhalo, pa nam nije ni palo na pamet ostajat spavat
    za takve vikende uvijek mi je bolje ako ide neko društvo, kad ima više djece, više zabave

  11. #11
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Ide nas 3 familije, 4 klinca - gledala sam neke clipove na you tubeu, cini mi se dosta strmo? Ima li nekakvo djecje igraliste ili sl.? Na njihovoj stranici su samo fotke prirode i nekog teniskog terena...

    Jel' bio tko u Staroj Marci mozda?

  12. #12
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    moja frendica je bila sa klincem na Vuglec bregu, kaže da ima šetnica i dječje igralište, hrana je odlična...neznam za spavanje...

    mi se spremamo sad kad zatopli na jednodnevni izlet tamo

  13. #13
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovo s Marčom mi nije jasno - 199kn po osobi za rostilj s prilogom, jahanje, streličarstvo, voznju i skakanje po napuhanoj plastici, pa kao s popustom 89kn po osobi. Svako dijete jos 45kn. A na webu piše da je porcija rostilja s prilogom 45kn, a jahanje besplatno...

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Inače, tamo je jako lijepa priroda, domacini ljubazni, jedino me smetao "izbor" mesa. Par dana unaprijed slavljenik je narucio pecenje - teletinu i janjetinu za 15-ak ljudi, a dobili smo sve dijelove "rasjeka" osim onih finijih (noga/but/plecka...) kostiju, koscica i i vezivnog tkiva kolko volis .

  16. #16
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    nama je u staroj marči bilo odlično, preporučam

  17. #17
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Dva potoka su meni koma a bili smo pretprošli vikend. Prekuhani domaći njoki, kak ti domaća juha = vegeta s rezancima, meso li-la, salata neoprana, štrukli zagoreni. Preduuugo smo čekali narudžbu, a imali smo rezervaciju stola. Da ne spominjem da dolaze štrukli kao desert, a da tanjuri nisu pospremljeni od ručka, ne samo od našeg nego na svim stolovima stoji od gostiju koji su davno otišli. Dva konobara stoje nalakćena i ćakulaju. U wc-u papira posvuda. Životinje su ograđene, a ograda nije vidjela boje 20 godina, sve zahrđalo, dijete ne smije primiti.
    Totalno smo bili razočarani.
    Kezele je za preporuku.
    A ako vam se da potegnuti do Slovenije, evo preporuka: http://www.jelenov-greben.si/index.php?o_imanju
    Mi smo jučer bili i baš smo uživali. Djeca su hranila košute (jedu iz ruke), hrana je izvrsna, meni je važno što imaju i stolce za hranjenje djece. Brza usluga, nude izvrstan domaći eko sok od jabuka, u suvenirnici se može kupiti domaće džemove (mi smo uzeli od brusnice i buče).
    Ako se ide na Kumrovec brzo se stigne. U Olimju treba posjetiti čokoladnicu koja ručno izrađuje praline, crkvu, a u šumi je i Hiša (kuća) Čarovnice.

  18. #18
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi smo jučer bili na Ključić brdu, iza Velike Gorice. Baš mi se svidjelo, za djecu je super, ima i poučna staza kroz šumu, i roštilj je bio izvrstan (ne znam da li je i inače hrana dobra ili smo baš pogodili na dobar dan).

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Kezele - za svaku preporuku!
    Bili smo više puta i uvijek smo bili zadovoljni, i klinci i mi odrasli.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    jel netko posjetio eko-selo Gradunje?
    http://www.vikendi.com/hr/d/seoski-t...-gradunje/589/

  21. #21
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

  22. #22
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    mala preporuka, mi smo za prvi maj dogovorili nekakav roštilj, ali kako nas je bilo oko 17 i od toga klinaca do dvije godine petero, dogovorili smo se za rentanje vikse, sve je išlo totalno na blef, oglas pronađen na netu, dogovoreno sve prek poruka i dva tri razgovora mobom, došli smo sa cugom i mesom za roštilj, a dobili uh savršeno druženje i savršeni dan...
    PS. ako nekog zanima detalji na PP...

  23. #23
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja znam za ovu http://kuchica.com/

  24. #24
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    da, oni su super ali mi se malo čini okoliš neprilagođen klincima...ali ovo je nama bilo super http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...-oglas-2662869

  25. #25
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Kezele- nase iskustvo- katastrofa!
    Isli smo u nedjelju, sve najavili nekoliko dana unaprijed, kakti rezervirali, za nekih 15-ak ljudi. Imali smo goste iz inozemstva, pa kao da im pokazemo nesto izvorno, a Kezelea su nam kao takvoga i nahvalili... Dosli smo oko 1, pojeli juhicu oko 2, a ostatak rucka smo dobili oko 5 (!!) Katastrofa! Isprika mu je bila da nas nije vidio (!)...a mi smo mu bili najvece drustvo tamo...I tada smo dobili ostatke ostataka, ma grooozno...Uglavnom, tada se kao i ispricao, ali sve onako da ustvari nisu oni krivi, eto dogodilo se...Uf!

  26. #26
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    little duck, niste jedini koji više nisu zadovoljni s Kezele imanjem

  27. #27
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    znači da su se sa vremenom ipak pokvarili!
    mi bili par puta tamo, ali prije više od godinu dana i svaki put bili prilično zadovoljni.

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    samo moram napomenuti da ovo o čemu little duck piše nije bilo "jučer" nego prije nešto manje od tri godine.
    mi smo sjedili stol pored njih (upoznale smo se, a poslije i prepoznale na forumu), moje mlađe dijete je imalo 4 mjeseca, a njihova prva beba tri tjedna manje.
    i nismo mogli vjerovati da je gazda došao nakon dva sata i rekao: nisam vas vidio.
    a bilo ih je.. brat-bratu - 30. stvarno neprimjetno društvo.
    i kad smo skužili da u društvu ima i stranaca, baš smo komentirali koja je to sramotna slika hrvatskoga turizma.


    i nama su bili donijeli pogrešnu narudžbu, pa se izmotavali da nisu navikli na ovo ili ono.
    glavno da unutra imaju albume prepune zadovoljnih selebritija.

  29. #29
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Ja ću reći da sam ih zvala prije 7 dana (Kezele) i tražila rezervaciju, da bi mi gospođa rekla da nek dođemo čim čim prije i najedemo se u prvoj turi?! jer za poslije ne garantira?? i da očekuju gužvetinu.
    Ne pada mi na pamet ići na izlet platiti ručak i još se s nekim "tući" za komad patke.

  30. #30
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Bila sam na kratkom izletu na Vuglec Bregu... Jako mi se dopalo kao destinacija za npr lovere Kaj se tiče klinaca - jedna ljuljačka i tobogan na ukošenom terenu, odmah pokraj ceste. To je doduše bilo tako prošlo ljeto pa ... možda su nešto popravili. Sve ostalo mi je izgledalo super, rado bih otišla s mužekom na neku večericu i jedno noćenje bez klinke :D.

    Dva potoka... iako je na prvi pogled ostavilo na mene dojam simpa mjesta, na kraju i nisam bila nešto oduševljena... Netko je gore dobro opisao kako to zapravo tamo izgleda.

    Za jednodnevan izlet mi je u lijepom sjećanju ostala http://www.gresna-gorica.com/o_nama.php... Na ulazu puno malih dvorčića i crkvica (naravno, dosta zapušteno, ali ako si dopustimo ne patiti na detalje, prilično zgodne građevinice)... a gore na brdašcu klet, restoran... svašta nešto... nema klasičnog parka, ali nekakve improvizirane ljuljačke, penjalice i slično. Ne znam jesam li tog dana bila jako dobre volje pa mi je sve bilo tak super ili... Išao je ove godine moj buraz tamo i došao sa hrpom kritika... ali 100 ljudi, 100 ćudi. U blizini je i dvorac Veliki tabor - kojeg se isto može posjetiti (treba provjeriti u kojoj je fazi renoviranje, jel se može nutra ili ne)

  31. #31
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Podižem ovu temu jer mi je trenutno aktualna.
    Curka bi išla negdje gdje ima kunića/zečeva, po mogućnosti da ih može gladiti.
    Kao manijak pretražujem raznorazna seoska gospodarstva ali kod nikoga ne vidim te hopsavce.
    Pomagajte - kamo da odvedemo dijete željno kunića, a i da ima igralište i nešto barem polupristojno za pojesti!

  32. #32
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    kod kezelea ima kunića!
    btw. mi više puta bili tamo i svaki put bili i više nego zadovoljni
    zanimljivo mi kako se iskustva razlikuju

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    50

    Početno

    nezna,nisam ih vidjela baš tamo!najbolje da nabaviš kceri kunica...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Enchi, na Ključić brdu ima zečeva, i mnogo drugih životinja, ako niste bili probajte skočiti do tamo. Mi smo tamo redoviti gosti i uvijek nam je super. Životinje u pravilu ne hranimo, ali ponekad ipak uzmemo mrkvu za zekonje .

  35. #35
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Super! Hvala objema! Nešto ljudi i nisu baš pod zadnje zadovoljni Kezele imanjem pa ćemo probati Ključić brdo!

  36. #36
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    jel netko posjetio eko-selo Gradunje?
    http://www.vikendi.com/hr/d/seoski-t...-gradunje/589/
    Ponavljam čini mi se jako lijepo.

  37. #37
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Mi obično idemo u Dva potoka selo Pluska-Luka, prema Velikom Trgovišču tako nekako. Ima životinjica raznih i kojn kojeg klinci mogu jahati,par krugova za 20 kn (striček vodi konja u krug). Sad kad smo bili imaju i male kozliće, zeca sam doduše vidjela jednog

  38. #38
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ima netko kakvih novijih informacija i preporuka?

  39. #39
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Imaš li fejsbuk? Ako da, uđi u grupu "Putovanja s djecom", gotovo svakodnevno ima preporuka za različite izlete i putovanja. Kad uđeš u grupu, odeš na tražilicu, upiši neku tebi ključnu riječ pa ti izbaci sve objave o tome.

    Ako nemaš FB, kopiram ti ja neke od zadnjih prijedloga.

  40. #40
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Krašograd pola sata od Zg. Imaju nesto zivotinjicq setnice u zelenilu, parkic sa raznim spravama, restoran, trampoljn, teren za nogomet, vlakic...

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Bolje je Dva potoka

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •