Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 295 od 295

Tema: kako izdržavate s bebama koje spavaju po pola sata i stalno su umorne?

  1. #251

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Jer kad su prva dva zuba isla je bila po danu nervozna i bez apetita..po noci je spavala uobicajeno..nista posebno dobro, nista posebno lose.

  2. #252
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Kad kutnjaci kreću to je horor.

  3. #253
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Lasica, moja se tako budila od drugog mjeseca starosti pa do negdje prvog rođendana. Kako došlo, tako prošlo, nije bilo uzorka. Mada mislim da je tako proživljavala dan iza sebe.

  4. #254
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kad kutnjaci kreću to je horor.
    Mislis petice? Mi ih skoro nismo ni osjetili. Zapravo niti jedan zub, samo je uvijek dobio pelenski osip

    Nekako mi u sjecanju da su ga najvise mucile trojke. A jedinica mu izbila da nisam ni skuzila

  5. #255
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Mom malom je izbijao tri mjeseca. Hematom crni, a zub nikako da probije.

  6. #256
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Cijelo jutro je grintav ne pali ništa, meni glava pucaaaaaaa

  7. #257
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mi budni od pola 6. I mene glava boli

  8. #258

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Lasice, ja mislim da ti je to možda zbog uha ako je upaljeno, to boli ko sam vrag..ali jel takva i preko dana? Ako je uho, onda bi i preko dana plakala..
    I jedino sto mi još pada na pamet je probava (ako ni zubi nisu)..jer kad imaju problema s probavom jako im pase to ljuljanje na lopti..

    Mi smo sad opet u toj fazi s probavom, isto ne spavamo i budi mi se svakih sat i pol isto u placu. Ali smiri se kad prdne..
    Posljednje uređivanje od Mateaaa : 21.05.2018. at 11:56

  9. #259
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Moja hoće spavati ako je nosim u rukama. Ne smijem stati. Ne smijem sjesti. Ne smijem mijenjati položaj. Nosiljku neće. Jede ruke kao da nema sutra. Ako nije po njenom plače do crvenila i ostaje bez daha. Baš zabavno. Neće cicati ako nije izmorena.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 21.05.2018. at 13:52

  10. #260
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja hoće spavati ako je nosim u rukama. Ne smijem stati. Ne smijem sjesti. Ne smijem mijenjati položaj. Nosiljku neće. Jede ruke kao da nema sutra. Ako nije po njenom plače do crvenila i ostaje bez daha. Baš zabavno. Neće cicati ako nije izmorena.
    Joj, meni se čini da te ima zrende, da ne velim da te zamajava... (ima i ljepša riječ). To je moj mlađi sin ponekad radio. Ali znaš i sama da to prođe - dok se okreneš, već ima 2 godine, hehehe...

  11. #261
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    29 min spavanje. J....ih 29 min. Ja hodam ko zombi, ona nista

    Napravila sam i totalno mrak da se nista ne vidi u sobi,i ipak budna

    Majke mi jedva cekam ici na posao da se odmorim od ovog tempa. Kako moze biti odmorna, od cega

    Sve manje uzivam u ovom razdoblju. Jer evo place i cendra sto se nije naspavala

  12. #262
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Same here. Treba beskonačno dugo da je uspavam, a onda spava samo dvije minute. Tek toliko da odem na wc.

  13. #263
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj je jučer cijeli dan vrištao neznam zasto, evo sad je odspava pola sata po noći se stalno vrti mislim da smo usli u regresiju spavanja, kad je to imao stariji bila sam skašena pa neće valjda i on bi takav, skrenut ću!
    Znas Vrci da sam to i ja promislila za posao!

    Dosta prducka jel moguće da ga opet boli drobić? Grčevi su mu davno prestali.

  14. #264
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Plus,jucer sam dala da mi spava na rukama. Zalezala mi misic il zivac, sad me ruka cijela boli za poludit

  15. #265
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Sada je siroček zakrmila kad sam je pustila da odspava na meni.

  16. #266
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj je odspavao 2 sata al sam ga legla na veliki krevet i ja do njega to jedini način da duže odspava, ja nisam tren zaspala ljuta sam na samu sebe.

  17. #267
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Moja je na koncu odkrmila do četiri. Zatim u nosiljci. Nadoknađuje zadnja dva dana. Sad mi neće spat po noći.

  18. #268

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moja upravo spava na meni. Predvecer je nemoguca, sinoc je pol sata urlikala kao da je kolju. I onda stala i nastavila gugutati. Srecom su noci jos uvijek ok.

  19. #269
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja dodajem i to da danas nije pojela postenu bocicu mlijeka. Zvjera uokolo, mase glavom, dize se onako trbuhom iz lezeceg.
    Zadnjih dana tak teze jede,al barem je jedan posten obrok bila pojela. Do danas

  20. #270
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja dodajem i to da danas nije pojela postenu bocicu mlijeka. Zvjera uokolo, mase glavom, dize se onako trbuhom iz lezeceg.
    Zadnjih dana tak teze jede,al barem je jedan posten obrok bila pojela. Do danas
    Ista stvar i kod nas već par dana. Spašava me što mu zadnju bočicu dam u snu oko 23-24 sata pa odspava do 6-7 ujutro. Danas 2*20 min od 6 ujutro i sada klonuo.
    Moždaaa bude do jutra[emoji57].
    Koliko traje ta regresija spavanja. Mi smo 3 mj i 21 dan ako nas to još čeka jao si ga nama

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  21. #271
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moja ima koncert u najvisim mogucim tonovima i dalje ne zeli jesti.
    Popizdi cim je se stavi vodoravno, bilo za jelo, bilo za spavanje

    Oh veselje nam svima


    Ne znam koliko traje,al moja ima 4 i pol mj
    Posljednje uređivanje od Vrci : 22.05.2018. at 20:58

  22. #272

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja dodajem i to da danas nije pojela postenu bocicu mlijeka. Zvjera uokolo, mase glavom, dize se onako trbuhom iz lezeceg.
    Zadnjih dana tak teze jede,al barem je jedan posten obrok bila pojela. Do danas
    Sve isto, samo na cici. Primi pa se vrti, pa se smije, pa pusti . Ili primi i pokusava nagurati i ruku pored cice u usta. To mi je poznato od starijih, faza. Moze pa isprobava.

    Mislim da vise pojede u dva mirna podoja nocu , nego cijeli dan. Vidim i po pelenama.

  23. #273
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vrci moj je dva dana samo vrišta i nije jeo danas je bilo bolje, grinta Al jede.

  24. #274
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moja danas jace cendrava i slabije jede, losije spava...necu ni reci koliko dugo nateze bocicu i to je moram hraniti hodajuci, inace vriska! Ledja me rasturaju. Vristi i dok hodam, ali dio i pojede. Trpa sake u usta. Trza se u snu. Danas 3 mjeseca i 13 dana.
    A taman prestali cjelodnevni grcevi!!!
    Ne znam koji joj je...mozda skok s 3 mjeseca? Zubi? Mozda su u sumi...

  25. #275
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A moja danas 4 kakanja,ne znam od cega kad slabo jede.

    Sad sam ju uspavala setnjom po dvoristu, nista nije palilo. Blizu sam bila da krenem vristat s njom

    Idemo u petak na svadbu i moji cuvaju klince. Sve mi zao mame ak bude ovakva vecer

  26. #276
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Optimist, i ja hranim u hodu. A jedva ju drzim,ipak 7 kila....necu dugo moc tako

    Nije ni pun mjesec da ga okrivimo

  27. #277
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moja ima 5,2 kg i bas govorim da nemam pojma kako cu je tako hraniti kad bude teza.
    A sto se kakanja tice...od pocetka muke s njim...kakati jedino moze uz moju asistenciju, preko ramena i opiranjem nozicama o moj dlan, svaki drugi dan, izmedju muke s tiskanjem.
    I kad se pokaka kao da ne dodje do olaksanja, vec bude sva iziritirana.

  28. #278
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citam da regresija spavanja traje od 2 do 6 tjedana
    Posljednje uređivanje od Optimist : 22.05.2018. at 22:21

  29. #279
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam regresiju prošla sa starijim i trajala je i trajala ..... a sta da ja kažem za kile moj ima 9 kg ruke mi otpadaju.
    Zaspao je ima sat vremena i već jr počelo bacanje u snu, dode mi da plačem

  30. #280

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I mi jutros ratujemo, budan od 6, cendrav vec u 7, zaspao na cici u pol 9, al se budi non stop i trazi cicu, pocmakce par puta i spava dalje. Lezim pored njega kao goli tuljan

  31. #281
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nas nešto drugo muči. Cendrava i jako drugačije plače i vriska. 4 kakice pune zrnaca i nešto sluzi do sad (a kako je na ad, nisam zrnca vidjela dugo dugo u toj količini). Jučer slabo jela, danas malo bolje.
    Ne znam jel pokupila crijevnu koji imao stariji, jel zub ili nešto deseto. Al tako mi ju žao.
    Budne smo od pola 6, u 6 već bila u gymu

  32. #282
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj vrišti cijelo jutro više neznam sta da napravim.

  33. #283
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Vrci, meni to sve zvuči kao da je pobrala crijevnu.
    Jel joj daješ kakav probiotik?

    Miš mali, držim fige da što prije prođe

  34. #284
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj vrišti cijelo jutro više neznam sta da napravim.
    Začepi uha...

    A sad ozbiljno - vjerojatno ima grčeve. Ako je to u pitanju, ono što trebaš napraviti svodi se na isprobavanje taktike:
    - probaj ga osloboditi zraka (uspravi ga da podrigne)
    - probaj mu prilikom prematanja razgibati kukove (kružnim pokretima + prema trbuščiću) da zrak lakše izađe. To radiš na otvorenoj peleni, jer često izađe i zrak i kakica...
    - probaj mu staviti topli oblog na trbuh (ja sam imala mali termofor)
    - probaj ga malo čvršće poviti (naravno, ne baš ko buđolu, ali ovako nekako: https://static1.squarespace.com/stat...1413798443461/
    - probaj ga nositi u marami

    Dok leži u krevetiću, stavi ga na bok, da plinovi lakše izađu

    Osim toga, vodi računa o svojoj prehrani - izbaci sve mliječne proizvode, fermentirane i nefermentirane, izbaci crveno meso i mahunarke, a povećaj ribu, bijelo meso, tikvice i slično povrće... Neka djeca su osjetljiva ako mama jede trešnje ili jagode (govorim iz iskustva - stariji je bio takav, mlađem nije smetalo) pa koji put treba otrpjeti i deračinu.

    Osim toga, pogledaj ovdje - sigurno ima dobrih savjeta: http://www.roda.hr/portal/djeca/doje...ene-djece.html

    * * *
    Ako nisu grčevi - pitaj pedijatra, jer ima i ozbiljnih stvari: ako dijete ima upalu uha, često tako plače jer ga boli... Izmjeri mu temperaturu.
    Mogu biti zubi - daj djetetu kamilicu, ovu: http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=38, a ako nisi pobornik homeopatije, kupi u ljekarni Miradent ili Calgel.

    Eto, nadam se da će nešto od ovoga upaliti.

  35. #285
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi sve ove bebice koje puno vriste odvela pedijatru. Lako moguce da ih nesto fizicki muci. A, ako ih i ne muci, bar ce vas pedijatar umirit.

  36. #286
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hvala na savjetima, ne dojim ga i nisu grčevi, temp nema, dirala sam mu uši i ne reagira ništa da ga boli vjerojatno bi se bunio na dodir,.

  37. #287
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    U 5:30 smo ustali već vidim da će dan bit divan!
    Vrci kako malena?

  38. #288

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Evo i nas u regresiji, nocu svaka 2.5 do 3h budjenje, danju nakon svakih 30-45min vristaona i opet na ruke ili ciku...
    Rikavam.

  39. #289

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I nase dojenje na 3 sata je proslost, hehe... od 5 popodne nadalje svaki slobodni trenutak je na cici. Noc jos uvijek ok, pitam se do kad

  40. #290
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Danas se necu zaliti. Noc smo provele na infuziji u zaraznoj.
    12h sve skupa tamo
    Sad ce me neko vrijeme drzati to da je bitno da je zdrava

    Tipkam kasnije kad stignem.

  41. #291
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    A mis mali,jel sad bolje? To mi uvijek padne Napamet glavno da su zdravi kad kukam nesto

  42. #292

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Mi smo napokon dosli na red za pregled kod neuropedijatra..postavio je hrpu nekih dijagnoza.. ukljucujuc onu glavu koju je vrtila. Ja sam stalno mislila da je to nesto bezveze. Ugl moramo na vjezbe krenuti pa se mozda stvarri poprave. I jos jako puno pregleda obaviti.
    Ne stignem sad vise pisati ali budem.

    Ja sam stvarno na rubu jer nakon 8mj nespavanja vise ne znam kako dalje to izdrzavati a svakim je danom gore..

  43. #293

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Uffff lasica, drzte se. Napisi detalje kad stignes.
    Vrci, sve znas, ljubac maloj S!

    Mi smo izgleda odradili skok.

  44. #294

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav curke! Vidim da tema nije dosta dugo bila aktivna pa me zanima kakvo vam je sada stanje sa spavanjem zeljkica,vrci? Imam bebaca od 6 tjedana koji od pocetka nikako ne spava po danu,nekih 3 puta po pola sata mozda,a noc se takodjer budi svakih dva sata ili svaki sat. Stariji je isto bio nespavalica,do 3god nije noc prespavao,ali je bar dan znao dobro proci. rijetko zna zaspat u kolicima,ili jajetu,i kad je budan naravno cendra jer je umoran

  45. #295
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Preseljene smo na temu "ne mogu vise ne spavati"
    To ti sve govori

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •