Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 327

Tema: Guillain-Barreov sindrom - moje iskustvo

  1. #251

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    12

    Početno

    E ovako.. on sada moze da radi sa desnom rukom..jos uvijek ne mnogo..lijeva ruka je puno slabija. Ramena su mu super. Odkako je poceo primati kortikosteroide osjecam da ipak malo slabije radi. Mislim da je dobro reagovao na plazma ferezu. U nogama jos uvijek nema pokreta, jedino sto moze da malo napregne to je kvadriceps, misic iznad koljena. On osjeca sve dodire po nogama, osjeca kad ga masiramo, ali nema snage za samostalne pokrete..

  2. #252
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Slučaj vašeg brata je vrlo sličan slučaju mog muža. On također nikada nije izgubio osjet u nogama, ali ih nije mogao micati, ruke su bile puno bolje. Normalno je da mu je jedna strana jača, mm je bila slabija ona strana koja mu je prva počela trnuti - lijeva noga. Što se vježbanja tiče, mislim da mu je sada, u početnoj fazi oporavka to sasvim dovoljno. U ovom psihički osjetljivom razdoblju bitno da baš vi radite s njim jer vaš dodir ipak ima i emocionalnu dimenziju koje kod nekog fizioterapeuta ne bi bilo. Kako ide disanje?
    Posljednje uređivanje od mara68 : 02.04.2012. at 08:09

  3. #253

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj mara68 prvotno napisa Vidi poruku
    Slučaj vašeg brata je vrlo sličan slučaju mog muža. On također nikada nije izgubio osjet u nogama, ali ih nije mogao micati, ruke su bile puno bolje.
    Osjet izgube samo oni koji imaju AMSAN (akutna motorička senzorna aksonalna neuropatija).
    Ja imam AMAN (akutna motorička aksonalna neuropatija).
    70 % oboljelih ima AIDP (akutna upalna demijelinizirajuća polineuropatija) i često se samo taj oblik bolesti smatra GBS-om dok neki pod GBS ubrajaju i ostale oblike.

  4. #254

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Sve varijante Guillain-Barréovog sindroma nastaju zbog imunološke reakcije na strane antigene (kao što su infektivni agenti ili cjepiva), no tijelo krivo reagira, te kao antigene prepoznaje živćana tkiva samog domaćina na koja reagira kao na neko strano tijelo - jedan oblik antigenske mimikrije. Mete takvih napada su prema mišljenju stručnjaka gangliosidi, kompleksni glikosfingolipidi koji su u živćanim tkivima prisutni u velikim količinama, a najviše ih ima u Ranvierovim čvorovima. Primjer je gangliosid GM1, koji može biti meta u 20 - 50% slučajeva, naročito nakon infenkcije koju je uzrokovala bakterija Campylobacter jejuni. Još jedan primjer je gangliosid GQ1b, koji je meta u dolje-spomenutom Miller-Fisherovom sindromu.

    Krajni rezultat ovakvog autoimunog napada na periferni živčani sustav je upala mijelina i kondukcijski blok koji dovodi do paralize mišića koja može biti popraćena smetnjama u osjetilnom ili autonomnom živćanom sustavu.
    No, u blažim slučajevima, aksonalne funkcije ostaju nedirnute pa je oporavak vrlo brz ako se dogodi proces remijelinacije. U težim pak slučajevima, kao što su AMAN ili AMSAN, događa se aksonalna degeneracija, te time oporavak ovisi o oporavku aksona. Novija istraživanja su pokazala da se gubitak mijelina događa u čak 80% slučajeva, dok je u ostalih 20% prisutan gubitak aksona.

    mara68, tvoj muž vjerojatno spada među ove kojima je oštećena mijelinska ovojnica, a nedirnut akson. Takvi pacijenti su većina i brže se oporavljaju.
    Ja, nažalost, spadam u ovih 20 %.

  5. #255

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj mara68 prvotno napisa Vidi poruku
    Slučaj vašeg brata je vrlo sličan slučaju mog muža. On također nikada nije izgubio osjet u nogama, ali ih nije mogao micati, ruke su bile puno bolje. Normalno je da mu je jedna strana jača, mm je bila slabija ona strana koja mu je prva počela trnuti - lijeva noga. Što se vježbanja tiče, mislim da mu je sada, u početnoj fazi oporavka to sasvim dovoljno. U ovom psihički osjetljivom razdoblju bitno da baš vi radite s njim jer vaš dodir ipak ima i emocionalnu dimenziju koje kod nekog fizioterapeuta ne bi bilo. Kako ide disanje?
    Jos je disanje najveći problem. Sam ne moze, pa mu jos uvijek pomazu da se ne napreze. Mislim da ce sutra biti urađena i traheotomija, da bi mu bilo lakse.. Kada je Vas muz poceo prve pokrete sa nogama?

  6. #256
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Nisam sigurna za prve pokrete, ali znam da je samostalno prohodao dva mjeseca nakon prvih simptoma.

  7. #257
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Autoimune bolesti

    » Autoimune bolesti o kojima govori Sladoljev nastaju kao posljedica gubitka imunološke tolerancije, pa tijelo ne raspoznaje vlastite strukture i potiče se imunoreakcija protiv antigena vlastitih tkiva. To dovodi do masovnog oštećenja tkiva, invalidnosti, a u težim slučajevima i smrti. Poznati su slučajevi da je cjepivo u 2010. bilo uzrok iznenadne pojave Guillain-Barréova sindroma koji napada živce i uzrokuje paralizu, a zna završiti i smrću. Baš na to je upozorila i Američka agencija za zaštitu zdravlja, navodeći da se za vrijeme cijepljenja 1976. godine pojavilo oko 500 slučajeva oboljenja, a 25 osoba je umrlo. Najveću sumnju, pak, pobuđuje to što su brojne zemlje oslobodile farmaceutske kompanije od odgovornosti za smrt i bolesti pacijenata nakon cijepljenja, kao i to da pacijenti u pojedinim državama potpisuju pristanak na cijepljenje i skidaju odgovornost sa zdravstvenih vlasti ako im se što dogodi.

    Danas sam naišla na ovaj članak u Slobodnoj Dalmaciji,inače evo i link http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...7/Default.aspx

  8. #258

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    perpetuum mobile, kaj ima novo kod vas? javi se....

  9. #259

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    trebaju puno dobrih vibri

  10. #260

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ajme, evo šaljem dobre vibre. Sretno!

  11. #261

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    trebaju puno dobrih vibri

    princess puffy, ti znaš kakvo je stanje? možeš mi napisati i na pp

  12. #262
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Evo vibrice ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude ok!

  13. #263

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    perpetuum mobile, kaj ima novo kod vas? javi se....
    Evo mene ponovo, brat je prebacen za Mostar opet. Ovih dana nisam imao vremena da pisem. Uglavom, i dalje je na respiratoru, i problem sada predstavljaju bakterije koje je dobio zbog aparata i lezanja u bolnici. Ja se nadam svaki dan da cu vam napisati i najbolju vijest, a to je da je poceo disati sam . On je sad stabilno, i puno je jak psihicki, iako ima i malo tezih perioda, ali ne dopustamo mu da klone duhom

  14. #264

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    trebaju puno dobrih vibri
    Da li smo se upoznali u Splitu?

  15. #265

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj perpetuum mobile prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene ponovo, brat je prebacen za Mostar opet. Ovih dana nisam imao vremena da pisem. Uglavom, i dalje je na respiratoru, i problem sada predstavljaju bakterije koje je dobio zbog aparata i lezanja u bolnici. Ja se nadam svaki dan da cu vam napisati i najbolju vijest, a to je da je poceo disati sam . On je sad stabilno, i puno je jak psihicki, iako ima i malo tezih perioda, ali ne dopustamo mu da klone duhom
    Žao mi je da ti ne mogu poslati privatnu poruku, a htjela bih ti poslati e-mail ili broj mobitela da se možemo čuti.

    Drago mi je da je psihički jak, to je sad najbitnije. Nadam se da ćemo se moći čuti telefonom kad bude mogao razgovarati.

  16. #266

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    12

    Početno

    Nadam se da mi administrator nece izbrisati poruku, jer ne znam zasto ne mogu primati ni slati privatne poruke. Ali probat cu ti ostaviti mail: omerdedovic@live.com Volio bih zaista da mi se javite.

  17. #267

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj perpetuum mobile prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da mi administrator nece izbrisati poruku, jer ne znam zasto ne mogu primati ni slati privatne poruke. Ali probat cu ti ostaviti mail: omerdedovic@live.com Volio bih zaista da mi se javite.

    Novi članovi koji imaju mali broj postova, nemaju mogućnost privatnih poruka. Ne kužim zakaj takvo pravilo, ali tak je.

  18. #268

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    S obzirom da je svibanj GBS awareness month (u SAD, a možda i u svijetu), malo podižem ovaj topic.

    Ujedno se moram pohvaliti da sam danas sama prošla 15 metara po travi i uspjela sam ne pasti. Hodanje po travi mi inače nije išlo zbog ravnoteže i izvrtanja stopala. Išla sam i prije ali uz nekog da se primim za svaki slučaj ali danas sam se baš ohrabrila

  19. #269
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno


    čestitam!

  20. #270
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    sjajno!
    čestitam!

  21. #271
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bravo, SB!

  22. #272
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Bravo Sirius Black!!!
    Nisam znala za gbs awareness month. Moj dragi želi sve što mu se događalo ostaviti iza sebe, a ja još uvijek čitam o bolesti i proučavam. Svatko probleme riješava na svoj način...

  23. #273

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj mara68 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo Sirius Black!!!
    Nisam znala za gbs awareness month. Moj dragi želi sve što mu se događalo ostaviti iza sebe, a ja još uvijek čitam o bolesti i proučavam. Svatko probleme riješava na svoj način...
    Ah i ja se trudim ostaviti iza sebe one najgore faze, ali me često proganjaju. Ne volim puno razmišljati o tome nego gledati naprijed. Najviše me veseli kad se cure vesele mom uspjehu ali isto tak je teško kad me malena pita kad bu ona konačno mogla ići sama s mamom u grad. Možda jednog dana...

  24. #274
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Drago mi je za tebe SB,
    Možda jednog dana...
    Bude, moraš samo vjerovati

  25. #275

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Znam, oka, ja da bude, ali ona je još mala i kak god sve super podnosi već joj je lagano dosta ovakve situacije. Moram pojačati trening jer ide najesen u vrtić, ne bih htjela da joj klinci nekaj ružno komentiraju.

  26. #276
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    SB, čestitam na uspjehu!

    nadam se da će oporavak ići sve brže, kako vrijeme bude odmicalo.

  27. #277
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Sb, nemoj se još i s tim zamarati, znaš da ju ne možeš zaštititi od toga,
    kao i od još puno toga, ima svakakve djece, ali je glavno da
    ju pokušaš na neki način primpremiti ako se nađe u takvoj situaciji,
    i da zna da si ti tu za nju.

  28. #278

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    bravo, samo naprijed!!

  29. #279
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    SB, čestitam, samo nastavi tako

  30. #280
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Moram pojačati trening jer ide najesen u vrtić, ne bih htjela da joj klinci nekaj ružno komentiraju.
    na tome neka porade roditelji te djece.
    uz sve svoje borbe, ova sasvim sigurno nije na tvojoj fronti.
    radi i vježbaj koliko možeš; zbog sebe, svoje obitelji i svojega budućega (kvalitetnijega) života.

    a što selo priča... boli te briga!
    mi ovdje znamo koliko si hrabra i koliko se trudiš.

  31. #281
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    bravo SB
    i zbilja ostavi selo sa strane, jacaj ono sto mozes u sebi i na sebi

  32. #282

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Hvala puno, cure!

    Znam ja sve to, ali jako je bilo ružno kad sam nekoliko puta bila vani s mužem i djecom, a ja s hodalicom. Normalno da se klinci zagledaju, i onda čujem da dijete pita: "mama, a kaj to teta ima?", a mama ga povuče u stranu i veli: "šuti i nemoj gledati"

    Sad hodam da držim nekog pod ruku,ali se svejedno vidi da nekaj ne štima.

  33. #283
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno, cure!

    Znam ja sve to, ali jako je bilo ružno kad sam nekoliko puta bila vani s mužem i djecom, a ja s hodalicom. Normalno da se klinci zagledaju, i onda čujem da dijete pita: "mama, a kaj to teta ima?", a mama ga povuče u stranu i veli: "šuti i nemoj gledati"

    Sad hodam da držim nekog pod ruku,ali se svejedno vidi da nekaj ne štima.
    Čuj, možda je sad pravo mjesto i vrijeme da ekipu uputiš kako bi ti voljela da se prema tebi ponašaju. Meni bi isto bio poriv da reagiram kao mama koju si opisala, ali to je krivo... Djetetu treba objasniti "teta se oporavlja od bolesti" ili nešto slično, ne znam ni sama.

    Mene su odgojila moja djeca - postavljali su pitanja pa sam se morala snalaziti kako znam. Naš stanodavac na ljetovanju bio je osoba bez ruke, pa smo morali objasniti, ali u pravilu djeca lakše uspostavljaju komunikaciju s osobama s teškoćama ili invaliditetom. Problem češće imaju odrasli.

    Možda pomogne ovo:http://uik.hr/bonton-invalidi/bonton...invaliditetom/

  34. #284
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    SB, jako mi je drago da se tako lijepo oporavljaš!

  35. #285
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    SB, ovo su predivne vijesti !!!! Čestitam!

  36. #286

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    SB tako mi je drago da se dobro oporavljas. a ovo za pricanje okolo ti stvarno ne trebas mariti, komentara nazalost ce uvijek biti svakakvih i za puno benignije stvari.

    Sretno dalje u oporavku

  37. #287

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Evo jedne lijepe vijesti...Brat od perpetuum mobile je svakim danom sve bolje, iako je već skoro tri mjeseca na respiratoru. Sve više može micati ruke, a i disanje ide bolje pa će ga vjerojatno uskoro skinuti s respiratora.

  38. #288
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    super vijest!
    divim vam se svima na snazi

  39. #289
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    super vijest!
    divim vam se svima na snazi
    x

  40. #290
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Odlične vijesti!
    Kad god mi se pojavi ova tema naježim se jer pomislim da se javio netko novi tko se suočava s gbs-om

  41. #291
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj mara68 prvotno napisa Vidi poruku
    Odlične vijesti!
    Kad god mi se pojavi ova tema naježim se jer pomislim da se javio netko novi tko se suočava s gbs-om
    maro, jel TM sad dobro?

    SB, drago mi je jako i zbog tog dečka, a i zbog tebe!
    drži se i dalje

  42. #292

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Nazalost pridruzujem se na ovu temu iako nisam jos nitko nezna jeli sigurno! Brat mi je nedavno iskusio trnce u rukama i nogama i to je sve! Posao u doktora odma upucen na neurologuju i eno ga odmah isti dan poceo( prekjucer) primati imunoglobulin! Doktori sumnjaju na to iako punkcija i ct nisu pokazali sigurnost sindroma! Danas osjeca i trnce u trbuhu ali je sasvim pokretan i bez komplikacija zasada! Pa evo kazu da moze biti i od previse nerviranja i umora a on stvarno tesko radi i nervira se ......

  43. #293
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    maro, jel TM sad dobro?
    Tek sam sad vidjela pitanje! MM-u je u kolovozu bila godina dana od početka bolesti i dijagnoze. Na sreću, potpuno se oporavio!
    Revan, držite se i javite se ako budete imali kakvih pitanja!

  44. #294
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Preplakala sam cijelu temu.

    Svaka čast, Sirius Black! Stvarno si pravi borac i neizmjerno ti se divim. Svima ostalima također.

    Moram priznati da sam ipak malo prestrašena... Sad sam pri kraju trudnoće (38. tj.) i počele su mi se čudne stvari događati s rukama. Ujutro kad se probudim, osjećam trnce, kao da sam se zaležala (a nisam ležala na ruci). Jedva mogu stisnuti šake (i to mi je bolno). Općenito, osjećam se strašno malaksalo. Sve sam te simptome pripisivala trudnoći, no sad sam se malo zabrinula. U kojem trenutku više ne bi bilo sumnje da se moram javiti liječniku?

  45. #295
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ovo kod tebe je posve normalno za trudnice, trebala bi spavati na desnom boku, smanjiti , čak i prestati unos soli.

  46. #296

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Preplakala sam cijelu temu.

    Svaka čast, Sirius Black! Stvarno si pravi borac i neizmjerno ti se divim. Svima ostalima također.

    Moram priznati da sam ipak malo prestrašena... Sad sam pri kraju trudnoće (38. tj.) i počele su mi se čudne stvari događati s rukama. Ujutro kad se probudim, osjećam trnce, kao da sam se zaležala (a nisam ležala na ruci). Jedva mogu stisnuti šake (i to mi je bolno). Općenito, osjećam se strašno malaksalo. Sve sam te simptome pripisivala trudnoći, no sad sam se malo zabrinula. U kojem trenutku više ne bi bilo sumnje da se moram javiti liječniku?
    Moja sestra bila je u 20. tt kad je obolila. Javila se na hitnu kad više nije mogla hodati ni samostalno ustati. Danima prije toga su joj noge trnule, svakim danom sve gore. Ali ipak je puno vjerojatnije da su to kod tebe samo trudničke tegobe.

  47. #297

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    I ja bih rekla da se ne moraš brinuti, mishekica. Kad to počne, uglavnom ide gore i gore, kad je manje oštećenje onda ide sporije, kad je veće ide brzo. Meni su simptomi počeli ujutro, navečer više nisam mogla samostalno hodati.

    Revan, kako je brat? Čudno mi je da su mu dali imunoglobulin a nisu po nalazu proteina u likvoru utvrdili GBS. Jesu li radili EMNG?

  48. #298
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Hvala na odgovorima.

    Sirius Black, kako se sad osjećaš?

  49. #299

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ja se općenito osjećam dobro, psihički ali fizički dosta slabo.

    Kratki opis mog stanja:
    -ne mogu skupiti prste kad otvorim šake i imam slab stisak, šake mi se često tresu
    - često imam grčeve mišića, čak i čeljusti, najgore mi je kad me zgrabi u trbuhu
    - noge su još jako slabe, pogotovo desna: po stepenicama idem samo na lijevu, desni kvadriceps je preslab da se dignem; ne mogu se dići s poda na iskorak, osim ako se ne povučem na ruke, ne mogu čučati, ne mogu polako sjesti na kauč da ne bubnem; bubnem i na stolac, ali se mogu dići bez pomoći ruku, a s kauča ne mogu
    - mogu kratko stajati na prstima par sekundi, ne mogu poskočiti, ne mogu stajati na petama jer mi "padaju" stopala, ne mogu ih zategnuti prema gore, nosim samo obuću iznad gležnja jer mi se izvrću noge u gležnjevima
    - imam snage hodati i do jedan sat, ali uz pratnju jer nemam baš kontrolu nad nogama zbog slabosti određenih mišića pa gubim ravnotežu

    U svakodnevnom životu funkcioniram jako dobro, jedino kaj ne mogu po vani sama hodati.

  50. #300

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    U srpnju će biti 3 godine i moram napisati da konstantno imam neki napredak. Ponekad ide brže, pa neko vrijeme ništa, pa opet neki pomak i tak...Ovisi o intenzitetu vježbanja. Sad neko vrijeme ne hodam u teretanu, ali kad sam išla napredak je bio bolji ali sam i češće imala upale mišića, neprospavane noći zbog bolova itd.

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •