Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 327

Tema: Guillain-Barreov sindrom - moje iskustvo

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno Guillain-Barreov sindrom - moje iskustvo

    S obzirom da je ova bolest prilično rijetka, možda će nekom biti zanimljivo i ovo pročitati.

    Sve je počelo jednog ponedjeljka krajem srpnja 2010. kad sam navečer dobila temperaturu 38 i glavobolju. Popila sam Neofen i otišla spavati. Sve sam pripisala velikoj iscrpljenosti - 2 mjeseca prije sam rodila, beba je bila nedonošće, isključivo dojena, jako puno je sisala i lijepo napredovala. Bila je tu i cura od 2,5 god. jako vezana uz mene, nervoza zbog ljetnih vrućina, nedavno je prošlo obilno krvarenje nakon poroda, tjedan prije imala sam 3 dana proljev.
    Beba se probudila ujutro u 4 sata i kad sam se digla da je uzmem iz krevetića osjetila sam trnce u šakama kao da sam se zaležala, i od struka nadolje. Podojila sam je, vratila u kinderbet i nastavila spavati. U 7 se MM probudio da ide na posao, probudila sam se i ja i osjećaj je bio isti. Doktorica je radila ujutro, nazvala sam je i opisala što mi je, napomenula da sam imala proljev i da dojim bebu. Rekla mi je da popijem magnezij i rehidromix jer sam vjerojatno dehidrirala. (Kad sam razgovarala nakon par mjeseci s njom rekla je da nikad nije imala slučaj te bolesti). Došla je svekrva da pomogne oko djece i kupila mi u ljekarni sve navedeno. Pila sam rehidromix cijelo jutro,ali ništa. Popodne mi se ukočio palac na lijevoj ruci i onda mi je već postalo sumnjivo. Navečer u 19 h, muž me vozio na hitnu jer mi je bilo sve gore, hodala sam sa stopalim razmaknutim pol metra jer sam gubila ravnotežu i osjećala sve veću slabost u nogama. Podojila sam bebu prije odlaska i zamolila MM-a da ode u ljekarnu po ad. mlijeko jer nisam imala izdojeno, za slučaj da se zadržimo malo dulje. Bočice smo imali od izdajalice.
    Na hitnoj su me poslali na neurologiju, bilo mi je čudno zašto ne na vađenj krvi prvo, ali sam mislila nema veze, vidjet će na neurologiji da mi nije ništa strašno.
    Primio me mladi neurolog, zamolio da se izujem, stanem nogu uz nogu i raširim ruke. Rušila sam se. Pregledao reflekse i rekao nek sjednem. Počeo je govoriti nešto o oštećenju živčanog sustava i uopće se više ne sjećam, znam da sam zamolila da pozovu muža unutra jer ja ništa ne razumijem i neću znati ponoviti. Sumnjao je na ADEM (akutni diseminirani encefalomijelitis), drugo se ne sjećam, čak je bila u pitanju i brzo napredovala multipla skleroza. Kad sam to čula, a to mi je bila jedina poznata bolest od spomenutih, smračilo mi se jer znam da je neizlječivo i da može biti samo gore. Pitala sam da li u tom slučaju postoji vjerojatnost da ću trajno biti invalid. "Nažalost postoji."
    Doktor je rekao da će sad odmah nazvati kolegu na Rebru i pozvati kola hitne pomoći da me odmah odvedu, ako je ono na što sumnja treba postaviti dijagnozu odmah i čim prije početi s liječenjem. Pitam da li mogu preko noći ostati u Vž na neurologiji, u šoku sam, imam dvoje male djece, dojim bebu... Odgovara mi da dojiti više neću moći i dat će mi nešto za prekid laktacije. Odgovaram da ne želim prekinuti laktaciju, ja ću se izdajati u bolnici da održim mlijeko, a kad se vratim i kad bude moguće, nastavit ću dojiti. "Bojim se da to neće biti moguće i da će predugo trajati."-odgovara dr.
    Odveli su me Rebro, izvadili krv i likvor (to uopće ne boli, a mislila sam da jako boli). Svi koji su čuli da sam rodila prije dva mjeseca pitali su da li sam imala epiduralnu. Nastavak slijedi...

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nakon vađenja likvora treba se ležati na trbuhu 12 sati, molila sam da ležim na leđima jer su mi se grudi pune mlijekom, dozvolili su mi. Sestru ujutro molim da me izdoji, meni se prsti koče i ne mogu sama. Kaže da ne može jer se boli ruka i da će reći nekome u slijedećoj smjeni. Nitko ne dolazi, na viziti molim da me netko izdoji jer su mi prsa ko lopte, sve je tvrdo i boli me. "Doći će netko". Dovuče se sestra i pita: "Imate svoju izdajalicu?" Halo?! Muž je onak šokiran odjurio doma i najosnovnije stvari potrpao u ruksak, naravno da nije stavio izdajalicu. Pronađu neku svoju bezveznu, ne vuče ništa, starija sestra proba ručno stisnuti i na moju reakciju pita. "a to vas boli? onda neću više stiskati..." Kažem joj nek stisne, nema veze ako boli, mlijeko mora van, i nek mi izvadi ručnik iz torbe, namoči i stavi hladan oblog jer mi ne treba sad još i upala. Ko da su pale s Marsa, bila sam luda od te nezainteresiranosti. U međuvremenu je došao moj tata i donio izdajalicu, našla se jedna mlada sestra koja je to uspješno riješila.
    Cimerice se čude kako se meni ne piša od toliko infuzije. Kad mi je bilo sila zvala sam sestre i donijele su mi kahlicu. Nema šanse da to obavim na krevetu, nikak nije išlo. Dovezu "princezu" (kolica s rupom u sredini i kantom ispod), pitaju me da li mogu stati na noge, kažem da mogu. Kad sam probala, jedva su me zadržali da se ne raspadnem po podu jer više nisam imala snage. Ne mogu pišati ni na "princezu". Mislila sam da je to zbog nervoze, jer sam nasred sobe pred nepoznatim ljudima. Sestra kaže da je jedino rješenje trajni kateter. Užas! Kateter?! Kasnije sam u otpusnom pismu pročitala da je retencija urina bila > 1500 ml što je užasno puno, meni nije bilo sila zbog oštećenja živaca i ne znam što bi bilo da me nisu odmah kateterizirali.
    Te večeri osjetila sam da više ne mogu micati noge na krevetu .Zvala sam sestre i rekla da hoću razgovarati s dežurnim liječnikom jer me uhvatila panika, nisam znala što se može pogoršati kroz noć. Kaže mi da je meni postavljena dijagnoza, da sad ne možemo ništa i da se čeka odobrenje lijeka (mislim od ministarstva) jer je jako skup. Te noći bilo je strašno. Nisam se mogla okrenuti na krevetu a jako su me boljela leđa, zapravo sve me boljelo i grudi su se opet punile. Zvonila sam nitko nije dolazio. Ležala sam na leđima nepomična u bolovima, uplašena, zabrinuta hoću li umrijeti, plakala sam, mislila sam na MM-a i cure, nisam mogla ni vodu dohvatiti. Cimerice su se digle i uspjele me 2 put kroz noć okrenuti na bok. Dodavale su mi vodu i tješile. Nikad im to neću zaboraviti, bile su predivne. Ujutro je ispalo da je zvono pokvareno.
    Došla je doktorica i pita kako sam. "Ma sva sam poletna" odgovorim joj i pitam tko je ona. Neurooginja na odjelu intenzivne njege koja me preuzima. Smještaju me u šok sobu.

  3. #3
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    meni suze cure i totalno me steglo u grlune mogu si to zamisliti, koliko si se napatila tu noć i kroz što si sve dalje prošla. jedva čekam kraj priče jer se nadam lijepom kraju.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Drugi dan mi stavljaju čepiće, kako je to grozno kad počnu crijeva raditi. Ležim sva usrana, prošlo mi je i na leđa, majica je sva prljava. Umirem od neugode a sestre govore da je sve ok, ne moram se zbog toga uznemiravati. Ispada da sam anemična, dobivam željezo, B vitamine u injekcijama (peče ko vrag), Bromergon, Hellex (valjda da ne poludim), stižu i bočice imunoglobulina. Čujem da koštaju 2000 kn po komadu a na dan ih treba 5, puta 5 dana. Očekujem čudo od njih ali to se ne događa. Nakon 5 dana imunoglobulina bolest još napreduje, zahvaća i lice. Ne mogu sklopiti oči do kraja ni otvoriti usta, samo malo, jako mi je teško žvakati. Jedino što mogu je okretati glavu, lagano podići ruke, s dvije šake držati mobitel i tipkati jednim prstom. Sve ostalo je oduzeto. Nakon 2 dana maknuli me iz šok sobe u normalnu na intenzivnom, jer mi srećom nije trebao respirator, mogla sam disati. Na Rebru sam bila sveukupno 3 tjedna, dani su mi prolazili u gledanju sata na zidu i čekanju, čekanju i čekanju. Svaki dan je bio isti - smjena sestara, doručaak, njega, vizita,ručak, popodneva vizita, posjete od 16-17, večera i čekanje do 21 sat za spavanje. Ležala sam na boku kak su me okrenuli i brojila minute do injekcije protiv bolova. U 21 sat Ketonal u guzicu i Sanval, uspijem odspavati 3 sata i probudim se od bolova, moram zvati sestre da me okrenu i namjeste.

  5. #5
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Draga Sirius
    I ja nestrpljivo cekam nastavak...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    o mila majko.......

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno


  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Prošla je pauza od 5 dana i onda sam dobila novih 5 dana imunoglobulina jer nije bilo izbora, nakon toga sam još cca. 2 mjeseca bila na kortikosteroidima. Kad sam ih prvi put primila uspjela sam odspavati par sati u komadu bez injekcije, bila je dovoljna tableta protiv bolova. Ne dobivam termin za Varaždinske toplice nego Krapinske. Dogovaramo da me prebace u Varaždin na neurologiju jer oni imaju termin za nekoliko dana. Bilo mi je to jako bitno zbog obitelji, imamo 20 min autom do toplica. Jako sam nervozna što ću vidjeti djecu konačno, užasno me strah kako će P. reagirati kad me vidi i znam da ne smijem pred djecom plakati. Bojala sam se susreta s bebom, mislila sam da se neću uspjeti kontrolirati da ne puknem.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    jedino što me tješi je što vidim da pišeš na veliko.....zaključujem da si barem bolje ako ne dobro

  10. #10
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    kada su ti rekli dijagnozu?

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Prvi dan sam spavala, bila sam umorna od vožnje kolima hitne pomoći i od grčeva u crijevima od kojih sam imala nekontrolirano izbacivanje stolice. Na kraju je ispalo da imam u crijevima Campillobacter i nitko mi nije znao reći da li je to uzrok one infekcije koja je prethodila bolesti, ili sam je pobrala na Rebru jer se manifestiralo dan prije odlaska, tj. nakon 3 tjedna. Drugi dan, došli su mi prvo starci, mama je kupila poklon da ja dam P., set za igranje doktora. Sačuvala sam Hellex od jutra da popijem. P. mi nije htjela prići, bojala se, nije mi dala da je dodirnem. To mi je bilo bolno do besvijesti - moja maza, koju sam dojila dvije godine i nije se odvajala od mene, sad je izbjegavala svaki kontakt. Mislila sam da joj možda smrdim od svih tih lijekova. Vidjela je pelene i kateter i pitala kaj mi je to. Rekla sam da takve gaće nose ljudi u bolnici.
    Malena nije reagirala, imala je tri mjeseca, navikla se brzo na život bez mene, bake i MM lijepo su se brinula za nju, dobro je reagirala na ad.mlijeko i bila se zadovoljna beba.
    P. je kasnije rekla baki da joj se mama nije nasmiješila. A ja nisam mogla razvući usne, i fufljala sam kad sam govorila.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    kada su ti rekli dijagnozu?
    došla sam 27.7. navečer, znali su sljedeći dan, ja sam čula 29.7. ujutro kad su me prebacili u šok

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    nastavak slijedi sutra, sad idem spavati...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno

    Uzasno iskustvo... mislim da sam citala negdje ranije tvoju nocnu moru... nadam se da si sada dobro. pomalo me sada brinu stalni problemi sa probavom koje imam u trudnoci, grcevi... jesi li ti imala vise puta problem sa stomakom ili samo netom prije nego sto je bolest nastupila?

  15. #15
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ajme, Sirius,, uopće ne mogu zamisliti kroz što si sve prošla. Od samog početka, prve noći u bolnici, čekanja, susreta s dječicom.
    Užas, užas, užas.
    U mojim si mislima i molitvama!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    O Bože, meni je stvarno pozlilo, iskreno, problijedila sam i osjećaj mučnine. Jako mi je žao i nadam se da si sada dobro, da priča ima sretan kraj.
    Ja sam u šoku, jer... ovo što si prošla u bolnici, postupci mojih kolegica sramota, ruke mi se tresu.
    To se ne smije dozvolit, ja bi ih tužila 100 %, to je za " nekomentiranje "...
    Samo se nadam da si dobro.

  17. #17
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Neka je sva sreca svijeta s tobom!

  18. #18
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    ajoooj...strašno. čitam i ježim se.
    draga, hrabra sirius, nadam se da je sav taj užas sada iza tebe.
    piši još...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    SB, .
    Campillobacter ti je, na žalost, i donio G-B.

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno


  21. #21
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno


    Strašno iskustvo!

  22. #22
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    sirius black kad ovo citam, sva tvoja hrabrost i volja i humor kojim se boris s bolesti su jos veci u mojim ocima. znaj da smo svi tu uz tebe

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    SB
    žao mi je radi užasa koji si prošla
    molim te, piši dalje

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa Vidi poruku
    SB, .
    Campillobacter ti je, na žalost, i donio G-B.
    Da, znam da campillobacter zna biti uzročnik GB, međutim ja sam grčeve u trbuhu dobila tek nakon tri tjedna, onda je dana stolica na analizu i otkrivena bakterija. Grčeve sam dobila nakon čepića i sirupa, jer se dolje stvorio čep od stvrdnute stolice a pokraj toga izlazilo proljevasto. Kod GB-a su česti problemi sa crijevima, upoznala sam u toplicama ženu koja je nakon mjesec dana na neurologiji provela i mjesec dana na kirurgiji zbog operacije crijeva, puklo je kad su pokušali stolicu izvući van jer crijeva nisu radila.
    Ne znam da li je moguća da cambilobacter tak dugo bude u crijevima i ne izaziva simptome nego prvo uzrokuje GB

  25. #25
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Gadno. Do sada sam čitao samo jednu GB priču i nije bila ovoliko osobna.

  26. #26
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ajme moja sirius prestašno

  27. #27
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno


  28. #28
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno


  29. #29
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Strašno, čitam i plačem . Ne mogu ni zamisliti užas koji si prošla ali nadam se da ide na bolje i da si se oporavila.

  30. #30
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno



    Toliko mi je drago da si sad puuuuno bolje


  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Čovjek ni ne zna koliko može podnijeti dok se ne nađe u nekoj ovako jezivoj situaciji...


    Sretno i oporavi se!
    Evo malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za potpuni oporavak.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.04.2011. at 09:35

  32. #32
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Uf, nis ne znam o toj bolesti, nadam se da si sada puno, puno bolje! Drzi se

  33. #33
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    neopisivo je to što si prošla.

    želim ti svu sreću svijeta i beskonačno puno uživanja s tvojim curama

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ajme meni.... . Imam rođakinju s multiplom. Čekam tvoj nastavak.

  35. #35
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Sirius, ovo je strašno za pročitati a kamoli doživjeti. Nadam se da si sada ako ne super, barem bolje i da si doma sa svojim curicama!

  36. #36
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Sirius

    ..ja nažalost, iz bliže okolice (obitelj i kolegica na poslu), znam za 2 slučaja GB...bojim se da više i nije tako rijetka bolest

  37. #37
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ajme, draga, strašno je što prolaziš

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, da, i ja u širem krugu poznanika imam ženu koja je ima/imala je Miller-Fischerov sindrom, čitam sad da to spada u podskupinu GB sindroma. Ona se jako dobro oporavila, premda i dalje živi "pod kočnicom" tj. jako se čuva napora.

  39. #39
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Dok sam čitala, samo mi je kroz glavu prolazilo: "Bože, pa koliko joj je snage za ovo bilo potrebno??"
    Želim ti da te snaga i hrabrost nikad ne napuste i da se u potpunosti oporaviš!
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 11.04.2011. at 10:58

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Uz sve ostalo što su ostale cure već rekla, ja bih ti se zahvalila što si sve to ovdje opisala .... Naravno da nikada nisam čula za tako što.

    I još imam pitanje, za onoga tko mi zna odgovoriti, povodom ovoga:

    Citiraj bibai prvotno napisa Vidi poruku
    SB, .
    Campillobacter ti je, na žalost, i donio G-B.
    zar zaista bakterija u crijevima može dovesti do neuroloških teškoća ovog stupnja? Nisam medicinske struke, pa ne razumijem sve, ali zaista je jako zastrašujuće.

    SB, hvala još jednom, sve najbolje tebi i tvojim najmilijima.

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo iz Wikipedije:

    http://hr.wikipedia.org/wiki/Guillai...3%A9ov_sindrom

    Piše da je bolest najčešće potaknuta akutnim upalnim procesom.

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I meni je zastrašujuće kad pogledaš da je takve strašne posljedice uzrokovalo "3 dana proljeva".

  43. #43
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    SB ...

  44. #44
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sirius black kad ovo citam, sva tvoja hrabrost i volja i humor kojim se boris s bolesti su jos veci u mojim ocima. znaj da smo svi tu uz tebe
    X

    ne mogu ni zamisliti koliko si se bojala, koliko su ti djeca nedostajala i koliko je bila teška ta neizvjesnost.
    želim ti svu sreću u daljnjem oporavku!
    kako si sada?

  45. #45
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Sirius, vrlo si hrabra. Hvala što intimu svoje bolesti dijeliš s nama

  46. #46
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    joj, ne mogu prestat plakati, pa to je strašno, moram priznati da me je od te boli i grozote koju si proživjela još teže srce zabolilo zbog toga što si osjetila kad se djevojčica pogubila i nije znala kako reagirati kad je došla tebi, što mogu zamisliti kako si se osjećala kad nisi bila uz svoju bebicu...
    hvala Bogu da ide na bolje.. hvala Bogu.

  47. #47
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    sirius, hvala ti što pišeš

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Bolest može potaknuti i obična prehlada, tako su bar meni rekli. Upoznala sam čovjeka koji dobio nakon cijepljenja protiv gripe, i ženu koja je preboljela gripu, jedan je dobio nakon neliječene upale grla, kod velikog broja je uzrok nepoznat. Uglavnom se događa kad je imunitet dosta poremećen.
    Ja sam sad doma već skoro 2 mjeseca, nakon 6 mjeseci rehabilitacije. Hodam s niskom hodalicom, jedna noga mi je puno slabija i jako me muči ravnoteža. Nemam još ni koordinacije u rukama, teško držim olovku i tipkam lijevom rukom i kažiprstom desne. Puno vježbam i vidim napredak ali je jako spor. Očekujem da ću prohodati do jeseni (nadam se i prije, do špancirfesta),a onda se idem učiti voziti na biciklu.
    Nestao mi je osjećaj za hodanje, učim ispočetka i razmišljam o svakom koraku, ko oni na plesu sa zvijezdama kad uče plesati sambu

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Na otvaranje ovog topica potaknuo me komentar Davora da je formula zlo

  50. #50
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    divim se tvojoj hrabrosti, i drago mi je da se dobro oporavljaš baš si me dirnula sa svojom pričom. hrabra ženo

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •