Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 334

Tema: Popis apsolutno nepotrebnih stvari (2)

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Konjic, BIH
    Postovi
    466

    Početno

    Nepotrebne stvari:
    - hodalica (frendica mi je posudila, kao probaj pa ces vidjet kako ce ti A. uzivati), a A. cim je ugleda, grabi po meni da je nosim sto dalje, ali je voli posmatrati, duuuugo iz mog narucja).
    - majice sa kapuljacama za jako malo bebe i one sa jako uskim ovratnikom
    - baby puder
    - vrtic
    - glodalice, jer Asja uopste ne zeli to staviti u usta, draze joj je sve drugo, tipa carapica, plasticnih zveckica, igrackica, u biti sve sto joj dodje pod ruku, ali glodalice vrlo rijetko)

    A potrebne su:
    -mobile i baby gym. Dok je bila manja, ja sam cak i rucak mogla napraviti dok se ona igrala pod baby gymom.
    - baby alarm, i sad ga koristim, i to je stvar bez koje se ne bih mogla opustiti.
    -hranilica sa posluzavnikom ispred, jer dok jede, ona po tome udara i razmazuje hranu.
    -sad trenutno nam je ogledalo must have: na jedan zid sam selotejpom pricvrstila ogledalo iz kupatila i ona moze sjediti ispred njega i ljubiti samu sebe , smijati se i lupati po njemu.
    - robica koja se kopca izmedju noga

  2. #52
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    mobile je genijalna stvar..d. ga je obožavao, a sad i cura mala. u stanju je ležati po pola sata i pričati, smijati se sa životinjicama..voli biti u vrtiću, a bome je i on volio. objesila sam im igračke, stalno se neko vrti oko bebe, a ne može nikud, sigurno možeš otići i obaviti nešto (tipa kupaona ili slično). oboje su dudoljupci, iako ona puno manje nego maleni. bočicu sam malom prvi put dala s 11 mjesece, a i ona se još uvijek drži svoje cike, tako da nam je to u prvo vrijeme bilo nepotrebno.
    baby alarm mi također puno olakšava stvari...ne virim u sobu, i čujem bebu čim šušne.
    ja osobno nisam pobornik benkica, obje bebe sam od početka oblačila (bez problema) u body, pa valjda zato..
    jastuk za dojenje nismo koristili nikad, iako mi frendica veli da joj je za pet, mi smo fantastični i bez toga. i dojimo se posvuda i u svim položajima. mislim da sam sretna jer nikad nisam imala nikakvih problema s prsima i jedino pomagalo koje koristim su jastučići,ali oni pamučni i perivi (od (kršitelj koda)a) jer mi oni jednokratni idu na živce.
    i fakat im treba čim manje kozmetike i što blaže, ali mi se kupamo svaki dan..čujem da neki pedijatri preporučuju 2 put tjedno??!!!

  3. #53
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Nama su npr majce s kapuljacom bile super stvar,po zimi jako dobro zastiti vrat kad se bebica okrece s glavicom sim-tam.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Citiraj mommy to be prvotno napisa
    a kaj se ne bojite da bute ga /ju zgnječili? :? :D
    Taj strah je i bio razlog zašto sam prvi put kupila krevet i nije mi padalo na pamet držat tek rođenu bebu s nama u krevetu pogotovo što ja imam jako tvrd san. S obzirom da sam je dojila i da bi ona obavezno zaspala na ciki, ja bih je prebacila u njen krevet. Pola sata nakon toga bi ona plakala i ja bih je opet uzela k sebi i dojila ili bi je nosala i onda sve ispočetka. Ona bi cijelo to vrijeme spavala, a ja bih uspijela uhvatiti tek 3-4 sata sna i tako iz dana u dan nekih 1,5-2 mjeseca. Na kraju sam valjda bila toliko iscrpljena da bi dok bi ju dojila jednostavno zaspala. Ona je to veče, a i ja skupa s njom, odspavala 6 sati u komadu. Po meni, puno je opasnije uzeti djete k sebi i onda zaspati ne znajući ni za sebe, a kamoli za nju.
    Ovaj put, baš iz tog razloga mog bebana držim u svom krevetu od prvog dana i spava mirno cijelu noć, s tim da se svako 3-4 sata probudi, ali ne da plače nego malo zakmeči i ja ga čujem, a čujem ga baš zato što sam naspavana i odmorna i svjesna njegova prisustva u mojoj blizini. Onda ga ja lijepo podojim, to traje nekih 10 min., malo se odmaknem od njega i svi troje nastavimo spavati ko bebice.

    svaka čast....mene je uvijek i oduvijek bilo strah da ne zgnječim Laru....čak sam i mjesecima nakon što sam prestala dojiti u panici budila i sebe i muža jer sam sanjala da je dijete s nama u krevetu pa da ju ne zgnječimo....

    uglavnom-meni je kinderbet najkorisnija stvar na svijetu...još i dok sam ju dojila-nakon podoja-samo bih ju prebacila u kinderbet....a ako bih nedaj Bože zadrijemala pored nje-sva bih se ukočila, mlijeko bi mi smočilo cijelu posteljinu i piđamu,sva bih promrzla i ukratko- osjećala bih se pred jutro kao da me netko sažvakao, probavio pa povratio!

    Tako da za mene-kinderbet rules!!!!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Da, sto se "gnjecenja" tice ono je bas opasnije kad se ponekad slucajno dogodi da dijete u krevetu zaspi (pa mozda ni muz ne zna da je tu npr.) a da roditelji tu naviku nemaju pa nemaju ni "razvijene instinkte" za dodatnu paznju.
    Mi smo s ovom bebom definitivno odlucili za krevet. Ovako mi je zivot toliko normalniji i bolji!

    Od nepotrebnih stvari meni su benkice!
    Bodici su daleko bolji i nikako ne razumijem zasto su uopce izmisljene tako blesave stvari poput benkica radi kojih moras dijete izokretati da sve poravnas lijepo, a ako se ne daj boze po noci dok ga presvlacis zapetlja onaj glupi koncic... necu dalje ni govoriti. Sluzbeno ih mrzim. NAravno, treba uzeti "pametne" bodice s puno drukercica po svuda tako da se lako moze prematati i sve....

  6. #56
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    benkice su katastrofa, treba ti strucni ispit da je uspijes lijepo obuci

    kombinezoni bez gumbica medu nogama isto koma jer moras dijete cijelo skinut da mu presvuces pelenu

    body su zakon i na to ako treba hlacice

    super stvar prematalica, probala sam ga presvuci par puta na krevetu i otpala mi leda
    al sto se tice kadice u njemu totalno neupotrebljivo...prvo jer ti je tesko otvarat i zatvarat sa djetetom u rukama...drugo teska je kad je napunis vodom i nosis vamo tamo (novi izum nam je kupanje u lavabou/lavandinu )

    na kraju nam je super dosla torba/kosara (makar sam bila protiv kupnje, al sam pristala na posudbu) sad je stalno koristimo kad negdje idemo da ga ne drzimo stalno u rukama, recimo kad idemo kod staraca na rucak, pa na plazi itd.
    i to smo posudili onu obicnu platnenu (one sto su skupa sa kolicima 3u1 kostaju oko 1000kn) i ok je

    krevetic je isto zakon, on spava u njemu od 1 dana

    sto se tice kolicine robice:
    mi imamo platnene pelene koje peremo svaki 2 dan i sa njima njegovu robicu tako da stvarno nam ne treba hrpa toga, mozda 5-6 body-a ( a ima ih 30-tak) i zao mi je sto ih ne stigne iznositi
    i istina je da cete dobiti punoooo robice na poklon (ja zabranjujem da nam vise kupuju)

    drugo mi sada ne pada napamet...kad se sjetim

  7. #57
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Nam su najnepotrebnije ispale velike količine svakakve robice i to posuđene koju je mama peglala i prala dok je bila trudna (šteta tolikog truda) jer smo uskoro uvidjeli koji su komadi odjeće kvalitetniji i ugodniji za nošenje i samo njih smo nosili kako se ono kaže peri-deri.
    Kinderbet nam je nakon nekog vremena postao potreban jer kad smo spavali svi zajedno u krevetu samo smo si smetali i ometali jedni drugima san.
    Ono što sam odlučila da neću koristiti nisam niti nabavljala tako da nemamo puno nekorisnih stvari. Mislim da svaka mama koja čita forum dok je trudna može odlučiti na osnovi drugih iznesenih mišljenja što će joj odovarati, a što ne. Ono što zatreba usput se lako nabavi.
    Žao mi je što nisam kupila onu kadicu za kupanje koja izgleda kao tegla za cvijeće jer je najbolja i najudobnija za kupanje dok bebe ne počnu sjediti.

  8. #58
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Te kadice mi nikad nisu bile jasne..,ak beba ne sjedi i ne stoji kak ju onda kupas? :?

  9. #59
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    znam da je post davno pisan,ali možda će ga buduće mame čitat,
    ali meni nikako nije jesno kako mobili i baby alarm mogu biti
    nepotrebne stvari?
    mobili su mi super stvar,bebe vježbaju hvatajući ih,
    a alarm-pa kak ću ćuti da se probudio u drugoj sobi koja
    je dosta udaljena od boravka?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Totalno mi je debilna ova podjela potrebne i nepotrebne stvari. . . .ono sto je nekome super, drugome skuplja prasinu. Jedino kao nepotrebno bi ja navela ono sto je nezdravo. . . hodalicu. A ostalo. . . kinderbeti, mobili, babygim-ovi, babyalarmi i sl. . . to fakat nije za stavljanje na listu nepotrebnih stvari. Samo moze zbuniti buduce roditelje. . . .

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Ja sam iskoristila sve što sam kupila i više nego što je predviđeno.
    -mobil- moj Filip (2 i pol godine) još voli ležati u krevetiću i gledati ga kako se vrti i slušati muziku
    - baby gym- Ivano (6mjeseci) leži i igra se 15-tak minuta, a Filip leži s njim i on se igra
    - guralice Tomy- dandanas se Filip igra s njima
    - bočice- bez njih ne bi mogli piti moje izdojeno mlijeko
    - izdajalica -pogledaj poviše (oba puta korištena do bebinih 6 mjeseci)
    -krevetić- obojica spavaju u njima

    .... ma da sve ni ne nabrajam.
    Po meni su samo plišane igračke totalno nepotrebne- izvor alergij,a nemaš gdje s njima.

  12. #62
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    slažem se s bembolinom i pinom.
    neki koriste kinderbet drugi ne. mi ne bismo mogli bez njega, a neki ga uopće ne trebaju. meni se čini nepotrebna ona grijalica za bočice. bebama uvijek treba davati svježe pripremljeno. i protiv hodalice sam.

  13. #63
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    nama je prematalica sasvim promašena investicija za dite. isplatila se jedino kao odlagalište robe.
    mobile nam je bio tako-tako. previše bučan i glasan, njoj puno draži bio neki mjesec koji bi ona još kao mala beba povukla a on bi svirao. i tako bi sama sebe uspavljivala tom glazbom.

    užasna nam se pokazala i kadica za kupanje koja ima neko uzvišenje na sredini.

    baby alarm - kod nas bačen novac i vrlo brzo smo ga proslijedili dalje jer mama ima uši ko šišmiš pa mi alarm nije niti trebao.

    najiskoristivije je prošao grijač bočica.
    o odjeći neću niti govorit jer sam u početku nakupovala brdo nepotrebnih stvari, a onda skužila vremenom šta nam je najisplativije. tu svakako spadaju bodići. benkice nikako i ni u snu.

    bačen novac nam je bila i ona nosiljka sa položajima. mala je u tome ležala svega 5 puta.

    mi smo definitivno najviše novaca portošli na kolica jer sam ja bila opsjednuta njima i njihovim mijenjanjem. pa smo ih do njenog 2. rođendana prominili 7 i evo sam se skoro godinu dana suzdržala da ne kupim nova (e bolesti okrutna li si ). srića da sam naletila na meni dobru trokolicu u kojoj mala i sada, ovako velika, može komodno spavat a da joj ne vise noge. inače bi ipak popustila svojoj bolesti.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj vlac prvotno napisa
    slažem se s bembolinom i pinom.
    neki koriste kinderbet drugi ne. mi ne bismo mogli bez njega, a neki ga uopće ne trebaju. meni se čini nepotrebna ona grijalica za bočice. bebama uvijek treba davati svježe pripremljeno. i protiv hodalice sam.
    Meni je grijač za bočice super stvar za brzo odmrznuti izdojeno mlijeko. I sad za grijanje hrane ako prerano skuham, ili previše pa mi dio ostane za idući dan.

  15. #65
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    benkice su katastrofa, treba ti strucni ispit da je uspijes lijepo obuci
    Slažem se!
    A onda smo otkrili body-benkice koje su savršene za bebe, jer su klasični bodiji ipak malo nespretni dok je beba skroz mala i ne drži glavicu - i sve klasične benkice su otišle bestraga! S drugom curkom nisam ni pokušavala koristiti benkice.

    Ovo sve ostalo je vrlo individualno, niti je sve crno niti je bijelo

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Paci, oko benkica se slazem s tobom, najgluplja stvar su te benkice sa spagicama. Nisam ih ni pomislila kupiti, ali zato bodi benkice

  17. #67
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    7 kolica :shock: . To ti je fetish?
    Meni je to bacanje novaca...Mi smo kupili jedna kolica. Od rođenja pa dok se vozi, s tim da se u početku više nosio nego vozio. Sad se već neko vrijeme ni ne vozi, nekako mi je preveliki za kolica. Ali sada kolica čekaju drugu bebu, koja će se u početku isto više nositi nego voziti jer mislim tj. vjerujem da će mi tako biti i ljepše i lakše.
    Tako da evo, mi smo s jednim kolicima prošli za dvije djece.
    Benkice su po meni katastrofa.
    Grijač bočica-kaj je to? Ali nekome dobro dođe možda.
    dude-nama bile nepotrebne ali opet ima onih koji ih koriste.
    plišanci-kad bih vidjelka da netko OPET nosi plišanca kosa mi se dizala na glavi
    puder-nikad korišten, moram priznati da sam se i ja pitala čemu to uopće služi.
    rukavice-nikad upotrebljavano
    majce za dojenje-nisam ih nikad ni kupovala jer po meni je to mužnja novaca, najbolej su obične majce i potkošulje, čak i za van samo majca.
    [/b]

  18. #68
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj paci prvotno napisa
    Citiraj Dia prvotno napisa
    benkice su katastrofa, treba ti strucni ispit da je uspijes lijepo obuci
    Slažem se!
    A onda smo otkrili body-benkice koje su savršene za bebe
    super su. mi smo ih nažalost kasno otkrili, a posebno su mi bile drage zimi zbog duplanja preko prsiju.

  19. #69
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    eto vidite kak smo svi različiti,meni su recimo body benkice čista glupost,super su mi najobičniji bodići i to bijeli.baš je sve to tak individualno, nekom vrijedi zlata-a drugom je čisto bacanje novaca.trebale bi napraviti neko "čenjđanje" ovak prek foruma.

  20. #70
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    eto vidite kak smo svi različiti,meni su recimo body benkice čista glupost,super su mi najobičniji bodići i to bijeli.baš je sve to tak individualno, nekom vrijedi zlata-a drugom je čisto bacanje novaca.trebale bi napraviti neko "čenjđanje" ovak prek foruma.
    sto ljudi, sto čudi, pa tako i ukusa.
    ja nisam volila npr bijele bodiće nego šta šarenije to meni draže (znaš ono - šareno je i ludom drago )

  21. #71
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni su obični bijeli bodići dosadni

  22. #72
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    nepotrebno: robica za bebu do tri mjeseca koja se kopča na leđima, pidžamice bez gumbića između nogu (potrebno skidanje da se promijeni pelena), sintetički kompletići neopisivih dizajna (koje smo dobili na dar), hlače od krutih materijala (isto ih dobili...), vunene rukavice

  23. #73
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj elie prvotno napisa
    sintetički kompletići neopisivih dizajna (koje smo dobili na dar)
    A jooooooj, ovo kada vidim muka mi je, mada mi na sreću nismo dobgili nikaj takvoga :D . Ali pitam se pitam kako nekome uopće padne na pamet proizvesti tak nekaj :?

  24. #74
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Naš popis nepotrebnih stvari:
    1. duda varalica - tu "prevaru" je odmah prokužila, sad se nalazi u korpi sa igračkama
    2. kapice - ne podnosi, ali šeširić nosimo (šmizla mala)
    3. rukavice protiv grebanja - nisu nam trebale, svaki drugi dan smo sjekli noktiće
    4. benkice - obukli jednom i odustali od njih u korist bodija svih boja i dezena; nespretno za obući, leđa gola, a budu potpuno mokre kad se pelene smoče.
    5. siperak sa šuškavom podlogom - ona ne voli, trga ih sa sebe, valjda što šuškaju. Sašila sam joj brdo mekanih od više slojeva frotira ili žerseja (beskrajno slini ). Protiv njih se ne buni (jeste da promijenimo i do deset u danu)
    6. Zaštitna ogradica za krevetić - meni nekako nema smisla, jer je ne vidim od toga u krevetiću, a i skuplja mnogo prašine. Na stranu to što je njoj strašno zanimljivo da viri kroz ogradicu, i to na strani okrenutoj zidu (!?)
    7. Viper iliti ležaljka - na žalost, iz nekog razloga u njoj stalno plače. U AS ne plače, ne kužim u čemu je štos. Srećom dobili smo je na pozajmicu, pa je uredno vratili vlasnicima.
    8. Gomila poklonjenih plišanih igračaka - sve smo razdijelili starijoj djeci
    9. Užasna sintetička deka - prevelika, ružna, stvara jako puno statičkog elektriciteta. Služila je jedno vrijeme kao podizač uzglavlja stavljena ispod madraca. Inače je poklon od sveki...
    10. Skafander - samo skuplja prašinu, rodila se na +16C
    11. Četke i češljevi za male bebe, još je ćelava, al će zatrebati kad-tad

    Naša must have lista:
    1. tetra pelene - za sve i svašta od povijanja preko bljuckanja do igranja
    2. platnene pelene (home made) i dvoje zaštitnih gaća (vodonepropusne, zrak propusne)
    3. bodi svih oblika dezena i boja, i gegice sa što više drikera (cijelom dužinom preferabilno)
    4. bočica sa dudom koja "pušta" samo kad beba vuče - spasila nam dojenje
    5. podloga za kupanje (ovdje se zove "Kupko") koja drži bebu u kadi u povišenom položaju
    6. podloga za presvlačenje sa stranicama koje se naduvaju (IKEA) na ploči povrh veš mašine - spasilo mamina leđa
    7. Krevetić - obični drveni, sa drvenim rešetkama sa strane i praktičnom ladicom za posteljinu
    8. dekice razne (pletene, heklane, flanelske) i veliki peškiri sa ili bez trokutića u uglu
    9. Mobil sa atmosferskim prilikama (Sunce, Mjesec, zvijezda, oblak i duga) i Mocartovom uspavankom obožava, Suncu se smije od mjesec dana starosti. Baby gym nemamo ali je imala improvizovanu verziju, u kojoj se jednako dobro zabavljala mlateći po igračkama
    10. autosjedalica
    11. milion heklanih igračaka (mamina „radna terapija“ ) neke zveckaju, neke ne, ali su svejedno vrlo omiljene, naročito za žvakanje jer dobro "češu" desni, a mogu se otkuvati po potrebi
    12. noćno svjetlo - obično kinesko, sa plavim sjenilom, da vidim gdje sam u tri ujutro kad ona hoće sikiti
    13. velika lopta - povremeno neophodna za uspavljivanje i/ili smirivanje

    Nadam se da sam pomogla nekoj budućoj mami, jer su meni ovakvi topic-i mnogo pomogli pri odabiru stvari za bebu

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Jako nepotrebno - a ja budala uvijek fino-ma ne treba račun-i nisam vraćala:
    - hlačice od jeansa br 62 i 68
    - hodalica

    Dobili, a vrlo malo rabili:
    - ljuljačka za malu djecu-sa cca godinu-godinu ipo se u to može stavljati pa kad bebi postane zanimljivo to ljuljanje preraste ju

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Naše nepotrebne stvari:
    1. krevetić - služi za odlaganje neopeglanog veša :/
    2. posteljina za krevetić - (vidi 1.)
    3. viper - ni minuta nije htela u njega ma kako se ja majmunisala (dobili ga)
    4. ona mala kadica sa anatomskim uloškom - perasla brzo, velika je zakon.
    5. gomila nekih nehodajućih sandalica - čemu??? dete celo leto bilo boso
    6. haljinice i suknjice - zavrće se, uvrće, nit može u maramu s tim, srećom pa su sve dobijene
    7. raznorazna bebi kozmetika (dobili)
    8. ogroooooomni plišani ker - stvarno ne znam šta bih sa njim - mi imamo pravog pa joj lažnjaci nisu zanimljivi

    Must have:
    1. marama
    2. gomila bodića (mala kaka obilno, svaki put nam izađe na bodić )
    3. pantalonice na lastiš tj. donji deo trenerke, sa stopicama - ona odelca iz jednog dela su mi nespretna
    4. jastuk za dojenje (dobili dva i oba koristili)
    5. Baby gym (od milja nazvan Džimi) - neophodan da bi mama otrčala do wc-a

  27. #77
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    Prvo pitanje zasto vam je krevetic nepotreban? A gdje vam bebe spavaju? Tomi bas ne ide u glavu pa zato pitanje?

    Nepotrebne stvari:
    Kadice u previjalistu stvarno mala, vec sa mjesec dana morali kupiti vecu
    Plisane igracke skupljaju prasinu hvala Bogu da smo ih dobili

    Posto smo mi jos mali i ne koristimo jos puno drugih stvari ovo je za sada nama nepotrebno jer ostatak ne koristimo

    A mene sto spasava je
    Klokanica koja mi je dusu spasila kada moram do trgovine ili nesto obaviti u gradu a pada kisa, imamo i maramu al me je nekako strah ju staviti u nju jer je Jonna samo dva i po mjeseca i bojim se ustvari nisam ju ni probala staviti od straha moramo to prebroditi
    Ljulja na baterije koju smo dobili super nam je kad mora kakati (imali smo problema s kakanjem bilo je period kada nije kakala po 5 dana) sada je u redu, i kad mama kuha ili ide na vecu

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Krevetić nepotreban - spava sa nama. Lepo nam je, cica je na izvolte i ne moram se dizati, dojenje odradimo u pousnu i ona i ja

  29. #79
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    A gdje vam bebe spavaju?
    mi svi četvoro spavamo zajedno. proguglaj co-sleeping ili potraži na ovom forumu
    marama - ne moraš se bojati, margita je u slingu i marami od svog rođenja. puno je zdravija za dijete od klokanice, bilo bi bolje da si ju nosila u marami svo ovo vrijeme.

  30. #80
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Lutonjice, a koliko je sirok vas bracni ako se smije znati?
    Nas je sad troje u krevetu i poprilicno se naguravamo..

  31. #81
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    dječji puder
    hodalica
    termometar za vodu

  32. #82
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    termometar za vodu
    Ozbiljno? Pa kak znas da je temp vode okej?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    pa staviš lakat, tj. podlakticu u vodu, ma naučiš s vremenom, i ja sam imala taj termometar, pa onda skužiš da si i sam vrlo dobar termometar

  34. #84
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    lakat metoda je zakon

  35. #85
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Citiraj klia prvotno napisa
    termometar za vodu
    Ozbiljno? Pa kak znas da je temp vode okej?
    probaš pa vidiš je li ti prevruće ili prehladno.
    ne misliš valjda da temperatura uvijek i stalno mora biti baš 37 C (ili koliko već, nemam pojma ...) :?

  36. #86
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Lutonjice, a koliko je sirok vas bracni ako se smije znati?
    Nas je sad troje u krevetu i poprilicno se naguravamo..
    180 x 200
    s tim da nas 3 cure spavamo na jednoj polovici, a MM na drugoj. one se naime obje toliko stisnu uz mene da zazuzmemo samo pola kreveta.
    dok nije bilo margite, jako smo se naguravali jer je zare bilo po cijelom krevetu. otkad je marge s nama, kao da se zara smirila po tom pitanju

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Najnepotrebnija stvar, bacenih 400 kuna: pumpica za nos - ona NA BATERIJE.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj retha prvotno napisa
    Lutonjice, a koliko je sirok vas bracni ako se smije znati?
    Nas je sad troje u krevetu i poprilicno se naguravamo..
    180 x 200
    s tim da nas 3 cure spavamo na jednoj polovici, a MM na drugoj. one se naime obje toliko stisnu uz mene da zazuzmemo samo pola kreveta.
    dok nije bilo margite, jako smo se naguravali jer je zare bilo po cijelom krevetu. otkad je marge s nama, kao da se zara smirila po tom pitanju
    i ja se stalno pitam kako ćemo uskoro svi 4 spavati zajedno.
    nadam se da će i kod nas doći do te promjene, jer sad nas dvoje velikih se stisnemo uz krajeve, a kraljica isprobava sve moguće poze spavanja, a krevet nam je isto toliko velik. Obavezno gura nekog nogama, najčešće MM

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    MM i ja žalimo što nismo kupili širi krevet. Naš je 160 X 200. Ali opet stanemo nas troje. Za kinderbet ne mogu reći da je nepotreban, jer na što bismo objesili mobile? Za mobile je super, ali za spavanje ga još ne koristimo. Ali nadam se da će biti krevetić jednog dana, jer se daju maknuti stranice.

    Meni je definitivno bačen novac izdajalica. Kupila ju u potrošačkom žaru i neznanju i nikad koristila. Ako i trebam nešto izdojiti, to ručno. S izdajalicom došle i 2 bočice, također neiskorišteno (točnije: jedan jedini put korištena dok ga je baka čuvala i dala mu izdojeno). Nekima ona dobro dođe, ali ne kupovati prije nego što zatreba.

    Ali zato jastuk za dojenje vrijedi svake kune.

  40. #90
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    pa staviš lakat, tj. podlakticu u vodu, ma naučiš s vremenom, i ja sam imala taj termometar, pa onda skužiš da si i sam vrlo dobar termometar
    Ko ja..dobar termometar!?
    Isla ja tak jednom probat da vidim..i ono sto je meni bilo odgovarajuce toplo..je ocito bilo prevruce..stavila termometar, a ono 39.. Skoro sam Bubusku sfurila.. Sva sreca da sam isla izmjerit.
    Ja sam totalno hladnokrvna i ja se tusiram kako kaze MM vrelom vodom , meni je to ugodno vruca.
    No jelte..poanta ja bum termometar koristila jos duuugoo...


    Netko je spomenuo mobile, ajme..imali smo jedan s psihodelicnom muzikom..cisti horor!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    chicco roll on protiv komaraca - potpuno bespotrebno
    chicco pumpica za nos - takodje
    sve plasticne igracke koje je dobio - sklonila sam ih jer se udari
    hodalica - ne planiramo je koristiti

    must have -
    kolica
    krevetac
    cucle
    izdajalica
    bočice
    mobile
    baby gym ili bouncer valjda se tako zove
    hrpa plišanih igračaka
    glodalica
    naravno puno gegica i bodića
    kadica
    platnene pelene i švedske u početku
    auto sjedalica
    hranilica

    sad razmisljamo da li nam treba ljuljačka
    imamo sedam mjeseci, da li je to promašena investicija ???

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    158

    Početno

    Moj popis nepotrebnih stvari iz sadašnje perspektive bi stvarno mogao biti podugačak. Dok smo čekali rođenje Zare imala sam osječaj da sam Alisa u zemlji čudesa svaki put kad bi ušla u bilo koji baby centar i smatrala sam da mi sve to treba i naravno svemoguće i nemoguće sam i kupila.Sad mi je najnepotrebnija stvar (a i najnepraktičnija) bila prematalica s kadicom (nikad upotrebljena)rukavice za novorođenče protiv grebanja, dude, flašice (dojili do 19 mjeseci),odjeća u neograničenim količinama koju je većinom prerasla da neke (čitaj većinu) nisu stigli ni obući a već je bilo premalo, šminkerske cipelice, čizmice i ostale gluposti koje su djetetu samo smetale, klokanica (vrištala kad sam je u to uopće probala staviti), noćne lampe za utičnicu i brdo kozmetike koje nismo upotrebljvali osim Mustelinog gela.
    Potrebno:mobili, baby gym je jako voljela,glazbeni vrtuljak i sl.
    Od svih tih materijalnih stvari bez većine toga se može a našim bebama treba jedino blizina mame, puno ljubavi i pažnje.
    I sad me baš zanima da li ću i u ovoj trudnoći pokleknuti pred shoping groznicom ili ću ipak biti discipliranija i pametnija kad znam da sve imam od Zare što je potrebno za drugu bebu. Dozvoliti ću si jedino malo "plavih" stvari ako bude dečko!!!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno

    ja sam nabavila tu maramu od pixikida jer sam bila oduševljena kad bi vidila mame s maramama ali ja jednostavno ne mogu skužit kako se veže, imam osjećaj da će mi beba ispast :? i ne mogu prežaliti tih 400 kn. ne znam je li problem u meni ili u uputama koje sam dobila ali mi to izgleda dosta nesigurno za bebu????

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Pa vježbaj malo, kad si dobro raspoložena sa nečim što nalikuje bebi dok naučiš zavezati i držati. Onda opet vježbaj sa bebom kad je ona naspavana, sita i promijenjena-čitaj, kad je i ona dobre volje. Drži je stalno i nek ti još netko priskoči u pomoć. Tako bebu nosaj po kući dok se malo ušemiš-ohrabriš. A onda vadi mast 8) vani nama koji imamo samo sling

  45. #95
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    koliko ti je beba stara?
    imaš sling ili mei tai?

  46. #96
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj cvjetic27 prvotno napisa
    chicco roll on protiv komaraca - potpuno bespotrebno
    chicco pumpica za nos - takodje
    sve plasticne igracke koje je dobio - sklonila sam ih jer se udari
    hodalica - ne planiramo je koristiti

    must have -
    kolica
    krevetac
    cucle
    izdajalica
    bočice
    mobile
    baby gym ili bouncer valjda se tako zove
    hrpa plišanih igračaka
    glodalica
    naravno puno gegica i bodića
    kadica
    platnene pelene i švedske u početku
    auto sjedalica
    hranilica

    sad razmisljamo da li nam treba ljuljačka
    imamo sedam mjeseci, da li je to promašena investicija ???
    bouncer/ jumper ti je podjednako loš kao i hodalica

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno

    sling onaj s prstenovima pa...a beba mi je stara 5 jeseci. koji položaj je najbolji za njegov uzrast ( malo skrećem s teme no

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj cvjetic27 prvotno napisa
    chicco roll on protiv komaraca - potpuno bespotrebno
    chicco pumpica za nos - takodje
    sve plasticne igracke koje je dobio - sklonila sam ih jer se udari
    hodalica - ne planiramo je koristiti

    must have -
    kolica
    krevetac
    cucle
    izdajalica
    bočice
    mobile
    baby gym ili bouncer valjda se tako zove
    hrpa plišanih igračaka
    glodalica
    naravno puno gegica i bodića
    kadica
    platnene pelene i švedske u početku
    auto sjedalica
    hranilica

    sad razmisljamo da li nam treba ljuljačka
    imamo sedam mjeseci, da li je to promašena investicija ???
    bouncer/ jumper ti je podjednako loš kao i hodalica

    zasto je bouncer stetan ?
    bouncer ima ravnu mekanu podlogu a iznad njega vise igracke?
    ja sam zakljucila da je on koristan kao i mobili jer stimulira motoriku?

  49. #99
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    onda si ti pomiješala pojmove
    to što opisuješ je baby gym i to je ok
    a bouncer je jumper i to je štetno
    sling onaj s prstenovima pa...a beba mi je stara 5 jeseci. koji položaj je najbolji za njegov uzrast
    onda vjerojatno dobro ne vežeš, ako imaš osjećaj da će ti beba ispasti. ja margitu nosim u njemu od samog rođenja
    otiđi na podforum o nošenju i tamo ćeš naći sve informacije o položajima koje su ti potrebne

  50. #100
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    još jedna potpuno nepotrebna stvar: prematalica

    reče mi zara jučer, pokazujući na našu prematalicu:
    znaš mama, vidjela sam da neki ljudi ovo koriste za prematanje beba. baš su bedasti, pa to se radi na krevetu

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •