Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 334

Tema: Popis apsolutno nepotrebnih stvari (2)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno Popis apsolutno nepotrebnih stvari (2)

    1. benkice, kapice, rukavice za bebe, te onaj komplet platnene korpe sa torbom za iznosenje bebe iz bolnice i sl.
    2. jactucici..od obicnih do srcolikih obrubljenih cipkicom
    3. baby alarm
    4. krevetic, ukljucujuci posteljinu za bebe
    5. mobile ( ako se izuzme da njegov zvuk odaje da u kuci imamo bebaru)
    6. gumene igracke sto skvice ( za sve zvukovne stimulacije zaduzen Piano player Maksima Mrvice)
    7. sve vrste zvecki ( vidi pod 6. i plus plasticnim se uvijek udarala u glavu)
    8. chico glodalice (jer su tako velike da ih ni ja ne bih mogla staviti u usta)
    9. trenutno podbradak ( jer hranu rasipa i po zidovima, pa nema smisla cuvati majicu a npr. carapice pune tikvica)

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mi smo kupili Premaxx baby bag i mislim da je to super stvar za one koji su poput mene, kojim se ne da muciti s vezanjima marama i razmišljanjima kako to sve treba povezati i da li je to dobro svezano. Naime gledala sam jednom prilikom jednu frendicu kako se povezuje i drugu kako je pomaze. Odmah mi je bilo jasno da ja nisam tip za to. Uglavnom ovo ti je moderna verzija toga gdje ne trebaš se mučiti za vezanje. Možeš naruciti preko njihovih stranica 49 eura i 18 eura poštarine bez obzira što tamo piše 10, mene su na to odmah upozorili ili da ti neko kupi u Austriji 59 eura. www.premaxx.com

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam maramašica (i nitko mi nikad ne pomaže da svežem maramu ), a probala sam baby bag od frendice i nikako mi nije sjeo. ni kad je zara bila mala, a ni sad kad se nosi na boku. jednostavno mi je nespretan i spada s mene, i zara ispada van....
    a i tu frendicu koja ima premaxx nikad nisam vidjela da nosi klince u baby bagu, ali sam je milion puta vidjela da ih nosi u marami

    valjda svakom paše nešto drugo... najpametnije je isprobat i jedno i drugo prije nego se iskešira 50 eura

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Slažem se, ali eto nek ljudi i to nadju kao opciju. Meni je je baby bag dobar. A svima koji mogu sami s maramom se divim, ja sam užasno nespretna s takvim stvarima, a moja nervoza bi se vjerojatno prenjela i na žabicu.

  5. #5
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Nama mobil definitivno ne spada u kategoriju nepotrebnih stvari. Starija cura je bila oduševljena mahala bi ručicama i nogicama i vikala iz svega glasa, a kad je imala 2-3 mjeseca i pokušavala dohvatit igračke i to je bilo dobro je ih je lovila u letu a one su čičkom pričvršćene za konop tako da bi ih uspjela skinut a da ne povuče cijeli mobil na glavu

    Apsolutno nepotrebne stvari u našem slučaju;
    1. Bočice i duda varalica
    2. Krevet (doduše, držim u njemu pelene i maramice i složene dekice.)
    3. Chiccov "držač" bebe u bočnom položaju

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mobile je jedna od najpotrebnijih stvari za početnu fazu bebinog psihomotornog razvoja. to nije sami igračka koja svira već i pomagalo, odnosno stimulator osjetila, motorike...
    Nikako ga ne treba zanemariti (ako beba nema krevetić pa se mobile nema gdje montirati, svakako treba nabaviti baby-gym ispod kojega će beba ležati i mlatarati ručicama po igrački koja visi)!

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Mobile Nikako ga ne treba zanemariti (ako beba nema krevetić pa se mobile nema gdje montirati, svakako treba nabaviti baby-gym ispod kojega će beba ležati i mlatarati ručicama po igrački koja visi)!
    mi imamo i mobile i baby gym ali mi se čini kako ga isti čine samo nervoznim - udara cca 3-4 minute a onda počne urlat ...

  8. #8
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    A čuj, meni je baby alarm još uvijek ponekad koristan.
    Obavezno ga nosim na more. Dok mi sjedimo dolje u prizemlju na terasi, M na katu spava i čujem je kad se probudi i zove me.

    Još je moram naučiti da ga koristimo kao walkie-talkie.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    meni nije baš najjasnije kak nekom kinderbet nije potreban...? :shock:

  10. #10
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ma eto ispalo da je potreban, da imam na što prikačit mobil

    A što će mi inače krevetić kad beban spava s nama, sretan on, sretni mi i svi skupa naspavani!

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    Mobile Nikako ga ne treba zanemariti (ako beba nema krevetić pa se mobile nema gdje montirati, svakako treba nabaviti baby-gym ispod kojega će beba ležati i mlatarati ručicama po igrački koja visi)!
    mi imamo i mobile i baby gym ali mi se čini kako ga isti čine samo nervoznim - udara cca 3-4 minute a onda počne urlat ...
    3-4 minute je jako puno za tako malo djetešce.
    savjet fizijatra je da se ostavi samo jedna igračka kako bi poticala koncentraciju.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ma eto ispalo da je potreban, da imam na što prikačit mobil

    A što će mi inače krevetić kad beban spava s nama, sretan on, sretni mi i svi skupa naspavani!
    a kaj se ne bojite da bute ga /ju zgnječili? :? :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    mommy to be- i ja sam mislila kao ti, sad bi sve dala da imam bolji krevet (svoj) da mozemo svi stat u njega. da je meni neko rekao da ne treba prije 2 mjeseca rekla bi : ti si lud , pa to je osnovno. Sad bi rađe "uložila" u svoj krevet. Nama je usko, ali se ipak svi stisnemo, ne brinem se da ćemo ju zgnječit. Iako koristimo i krevetić, no često se dogodi da dok je dojim po noći jednostavno zaspemo obje i ona ostane s nama, ili pak ako je jako plačljiva i nemirna stavim je k nama i odmah se smiri.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    mommy to be- i ja sam mislila kao ti, sad bi sve dala da imam bolji krevet (svoj) da mozemo svi stat u njega. da je meni neko rekao da ne treba prije 2 mjeseca rekla bi : ti si lud , pa to je osnovno. Sad bi rađe "uložila" u svoj krevet. Nama je usko, ali se ipak svi stisnemo, ne brinem se da ćemo ju zgnječit. Iako koristimo i krevetić, no često se dogodi da dok je dojim po noći jednostavno zaspemo obje i ona ostane s nama, ili pak ako je jako plačljiva i nemirna stavim je k nama i odmah se smiri.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    I nama su baby gym i mobile zakon, Rio se može stvarno dugo igrati s njima. Da nemam to dvoje, mislim da ne bih mogla otići ni na WC dok mi se MM ne vrati s posla.
    Inače, i nama kinderpet služi samo za mobile, a izdajalica nam je totalni višak i nikako ne mogu prežaliti tih 300 kuna.

  16. #16
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj mommy to be prvotno napisa
    a kaj se ne bojite da bute ga /ju zgnječili? :? :D
    Taj strah je i bio razlog zašto sam prvi put kupila krevet i nije mi padalo na pamet držat tek rođenu bebu s nama u krevetu pogotovo što ja imam jako tvrd san. S obzirom da sam je dojila i da bi ona obavezno zaspala na ciki, ja bih je prebacila u njen krevet. Pola sata nakon toga bi ona plakala i ja bih je opet uzela k sebi i dojila ili bi je nosala i onda sve ispočetka. Ona bi cijelo to vrijeme spavala, a ja bih uspijela uhvatiti tek 3-4 sata sna i tako iz dana u dan nekih 1,5-2 mjeseca. Na kraju sam valjda bila toliko iscrpljena da bi dok bi ju dojila jednostavno zaspala. Ona je to veče, a i ja skupa s njom, odspavala 6 sati u komadu. Po meni, puno je opasnije uzeti djete k sebi i onda zaspati ne znajući ni za sebe, a kamoli za nju.
    Ovaj put, baš iz tog razloga mog bebana držim u svom krevetu od prvog dana i spava mirno cijelu noć, s tim da se svako 3-4 sata probudi, ali ne da plače nego malo zakmeči i ja ga čujem, a čujem ga baš zato što sam naspavana i odmorna i svjesna njegova prisustva u mojoj blizini. Onda ga ja lijepo podojim, to traje nekih 10 min., malo se odmaknem od njega i svi troje nastavimo spavati ko bebice.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Mobile je jedna od najpotrebnijih stvari za početnu fazu bebinog psihomotornog razvoja. to nije sami igračka koja svira već i pomagalo, odnosno stimulator osjetila, motorike...
    Nikako ga ne treba zanemariti (ako beba nema krevetić pa se mobile nema gdje montirati, svakako treba nabaviti baby-gym ispod kojega će beba ležati i mlatarati ručicama po igrački koja visi)!
    Draga Aprikot
    mobile za nas jeste nepotreban jer ona nikada nije u kreveticu....a baby gym je vec druga prica...izostavila sam ga jer on je za nas must-have...a koliko se sjecam cak je bio topic baby-gym ili mobile...sto uzeti? ili tako nekako...
    A evo moja must-have lista:
    1. Bjornica....najbolja stvar na svijetu ( vjervatno poslije marame, al u nedostatku iste, vrlo korisna za mame u pokretu i u gradu koji nije naklonjen kolicima...)
    2.auto-sjedalica i kolica...za duge proljetno-ljetne setnje
    3. baby-gym...za izmamljivanje prvih osmjeha
    4. lezaljka za kupanje bebe ( omogucava kupanje bebe u svim kadama, u kuci i na putovanjima)
    5. vec spomenuti CD Maksima Mrvice koji je uspjesno nastavio gdje je zvuk fena utihnuo

    eto, vjervatno cu se sjetiti jos necega, ali obzirom da je skoro 1 ...odoh se uvuci svojoj bebi u krevet...lots of love...

  18. #18
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni je baby alarm super stvar, nezamjenjiva

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    beby alarm - apsolutno must have
    a do nepotrebnih stvari tu bi stavila ljuljačku - onu sa tri položaja, koju smo dobili na poklon, pa ajde ne žalim previše što stoji bezveze.
    a ovo sve drugo što imamo i koristimo - recimo nemamo hodalicu (apsolutna zabrana kupovanja još prije josipovog rođenja ), niti jumpericu niti išta slično, ali imamo vrtić koji obožavamo - i ja i josip
    e, da i još - apsolutno nepotrebne su bile rukavice za ruke male da se kao ne pogrebe noktićima kad dođemo iz bolnice, kao i sva odjeća koja nije bila klasična gegica prvih 2 mjeseca...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    75

    Početno

    neupotrebljivo:

    -babarin
    -krevetić
    -dude varalice

    ...sve to bebe mrzi

    -miljeka za tijelo i puderi

    ...to mama mrzi

    -a neophodan je vrtić (no najviše na 10-tak minuta i s pogledom na mamu), a služi i za hranjenje jer dijete voli jesti stojeći.
    -mnogima omrznuta hodalica odlično dođe kad metem kuću jer se malecka jedino tada ne baca na metlu a može juriti zamnom. No nikako nije za cjelodnevnu upotrebu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Moram priznati da mi se ovaj topic čini prilično nepotreban jer je krajnje zbunjujući za buduće mame.

    Očito je da je svaka od nas kao i svaka naša bebica druga priča. Primjerice, nama je kindac must have, jer se bez njega MM i ja ne bismo naspavali niti ovoliko koliko nam to sada uspijeva.

    Naša N. bez ikakva problema spava u njemu, a stavimo je k sebi samo ponekad ujutro da još malo odrijemamo i mazimo se .

    Baby alarm nam je isto must have, jer bez njega ne bismo uopće čuli N. da plače su spavaćoj sobi (dok se ne bi stvarno razderala) dok mi gledamo TV u dnevnoj sobi, a npr. u kupaoni radi sušilica i perilica.

    Partihl, babarin ili kako se sve to već ne zove - bez njega bi se mogla ravno upucati, jer N. nevjerojatno mnogo bljucka i mogla bih je onda presvlačiti jedno 30 puta dnevno i dalje bi u međuvremenu bila mokra. Osim toga, ona se npr. uopće ne buni na partihl.

    Duda varalica - mi je koristimo od prvog dana. Kao što nam je rekao pedijatar, veća je šteta od nervoznih roditelja dok im dijete neutješno plače koji svoju nervozu prenose na bebu, nego od dude varalice.

    I tako bismo mogli u nedogled.

    Nama su potpuno neupotrebljivi npr. gornji dijelovi trenirkica za bebe na cif i s kapuljačom (još uvijek, a N. ima 3,5 mjsecei). Vjerujem da će biti od koristi tek na proljeće/ljeto.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj hrčkić prvotno napisa
    Moram priznati da mi se ovaj topic čini prilično nepotreban jer je krajnje zbunjujući za buduće mame.

    Očito je da je svaka od nas kao i svaka naša bebica druga priča.
    možda je zato i potreban, da se vidi da je svaka mrvica skroz naskroz jedinstvena...

    ali i da kupuju stavri za bembača kad vide što bi mu trebalo ili ne, a ne unaprijed...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj hrčkić prvotno napisa
    Očito je da je svaka od nas kao i svaka naša bebica druga priča. Primjerice, nama je kindac must have, jer se bez njega MM i ja ne bismo naspavali niti ovoliko koliko nam to sada uspijeva.

    Naša N. bez ikakva problema spava u njemu, a stavimo je k sebi samo ponekad ujutro da još malo odrijemamo i mazimo se .

    Baby alarm nam je isto must have, jer bez njega ne bismo uopće čuli N. da plače su spavaćoj sobi (dok se ne bi stvarno razderala) dok mi gledamo TV u dnevnoj sobi, a npr. u kupaoni radi sušilica i perilica.

    Partihl, babarin ili kako se sve to već ne zove - bez njega bi se mogla ravno upucati, jer N. nevjerojatno mnogo bljucka i mogla bih je onda presvlačiti jedno 30 puta dnevno i dalje bi u međuvremenu bila mokra. Osim toga, ona se npr. uopće ne buni na partihl.
    Potpisujem, isto i kod nas.
    F. s nama spava samo ujutro (od 5-6, pa do 7-8, i jos turu od 10-11) inace je u kreveticu. Kad ga ostavimo u nasem krevetu, moram sjediti i gledati u njega jer prvo sto napravi kad se probudi je da skoci na glavu s kreveta. Nocu se ja ukocim jer se ne micem dok on spava kraj mene. Prakticirali smo prije zajednicko spavanje, ali sam ja odustala da se mogu naspavati.

    Partihl, babarin, slincek ili, kako to ja zovem, siperak smo prije nosili non stop ili bi F. bio mokar do pasa, a sad samo dok jedemo i dok izbija zub.
    Mobil i sve zvucne igracke su nam totalni must have, a sve je neophodniji i konjic na ljuljanje jer F. na njemu vrlo rado boravi, a nekad se tamo i uspava.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Što je to jumper?
    I da se priključimo raspravi - osim puno ljubavi i malo odjeće da bude toplije nama ništa ne treba. U krevetić ne ulazi s obzirom da noću još uvijek cicka, kolica prezire iz dna duše (nosim ga u klokanici - u skafanderu u nju već jedva uđemo, ali od mržnje prema kolicima ne odustajemo), s dudom se poigra najviše minutu jednom tjedno, od igračka najdraže su mu daljinski upravljači, privjesci i neke kartonske kutijice (ostalo je dosadno), od kozmetike koristimo samo Pavlovićevu kremu (za sve). E da smo to znali prije poroda - uštedila bi nekoliko kvadrata za stan.

  25. #25
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Nama u kategoriju nepotrebnih stvari ne spadaju:

    - benkice, kapice
    - baby alarm
    - krevetic, ukljucujuci posteljinu za bebe
    - mobile
    - chico glodalice (jer su tako velike da ih ni ja ne bih mogla staviti u usta)
    - podbradak

    Sve ovo nam je sasvim dobro posluzilo:
    - MM se bolje snalazio s benkicama nego s bodicima prvo vrijeme
    - kapice su stitile glavicu i susile vlaznu kosicu nakon kupanja
    - baby alarm je super jer imamo kucu i vrt
    - mobil je obozavala, Chicco glodalice takodjer
    - podbradnjak je ipak vrsio svoju svrhu osim obicnih krpenih - njih stavljamo na listu nepotrebnih stvari.

    Citiraj Makano prvotno napisa
    nema smisla cuvati majicu a npr. carapice pune tikvica
    .

    Nama je bio jako koristan onaj plasticni pobradnjak, na dnu zavrnut pa hrana upada unutra, i sasvim dugacki 'podbradnjak', u biti je kao kuta, sa rukavima, od Baby Bjorna - stiti kompletno

  26. #26
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    mi imamo i mobile i baby gym ali mi se čini kako ga isti čine samo nervoznim - udara cca 3-4 minute a onda počne urlat ...
    E se znala zabavljati sa baby gymom (dobila ga je s 2,5 mjeseca) po sat, sat i po u komadu. Ponekad bi cak zaspala ispod njega u toku dana.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Meni je apsolutno nepotrebna stvar bila ona pidjama za dojenje iz Anite... Definitivno sam promasila tu investiciju. Obicne majice i potkosulje su zakon!

  28. #28
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Što je to jumper?
    nešto što je, kao i hodalica, užasno loše za djetetov neuromotorni razvoj.

    to ti je ono što se, recimo, zakvači za štok od vrata pa beba u tome skakuće gore-dolje
    http://i.walmart.com/i/p/00/07/14/63...59_215X215.jpg

  29. #29
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    neznam, moj najbolje spava u svom krevetiću, u biti jedino u njemu hoće i spavat duže od pola sata, i lijepo sam zaspe dok mu sviraju mobile - njima se prvi put i nasmijao. a da nije bilo bebi alarma ja nebi nikad izašla iz sobe od nekakvih luđačkih strahova koji su me pucali kad smo došli iz rodilišta.

  30. #30
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    A kao nepotrebne stvari nabrojat ću svu dječju kozmetiku i ostaviti:
    -bepanthen crema - za bradavice i bebu
    -pravljena mast za guzu
    -mustela kupka za kosu i tjelo
    -baby ulje u vrlo malim količinama
    zato tata sportaš sada ima veelike količine baby pudera za njegove znojne noge
    mama uživa u niveinim kupkicama i jhonson šamponima
    ps-što se tiče benkica moj je imao slomljenu ključnu kost pri porodu i samo sam mu njima uspjela ruku dovoljno učvrstit, a da sam tih prvih dana imala rukavice za bebe spasila bi se jel je malac imao veće nokte od mene i jadničak je sav bio izgreban.
    izdajalicom sam spasila jednu curu u rodilištu, a kasnije održavala laktaciju koliko god se dalo.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Mobili su nam bili mrak, njima se prvima nasmijao, naši još imaju malu kućicu u kojoj je night-light, pa nam je bilo super praktično.
    Klokanica nam je bila prilično nepotrebna, kao i rukavice koje je naučio skinuti ustima u vrlo kratkom roku.
    Zato su nam pidžamice koje smo dobili iz Londona, a imaju dio koji se može prevrnuti preko ručice kao rukavica bile naaaaj. Sad nažalost imam samo jednu ali mislim odnijeti do Kamarisa pa možda sašiju slične.
    Plastični podbradnik nam je bio jako nespretan ali je onaj sa rukavima i džepićem bio super.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Nepotrebno?
    - šeširići i ine plastičnjače za cike
    - poplončić (centralno i prevruće, šteta 300 kn)
    - mustela sapun ''bez spuna'' (gel je super)
    - klokanica, isti dan vratili jer je mala šiznula kad je skužila da su joj rućice u nekakvom prozorčiću, neslobodne, a mama bila u frci da će ispasti)

    Zbilja potrebno?

    - jastučići za cike
    - krevetić (spavamo cijelu noć svi sretni i ujutro gugućemo, prije zajedno u krevetu mama bila sva slomljena)
    - body benkice sa i bez rukava ( nikad gola leđa)
    - razno-razni mobili, zvukovi, zvečke (može i ''uradi sam'')
    - kompletići, ne kombinezoni, već posebno donji dio - hlačice sa stopalima(najlakše presvući)
    - suncobran na kolicima

  33. #33
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    još potrebno
    - hrpa pamučnih podbradnjaka, kako ovaj moj jede mljeka ima svugdi, a danas južina eno ih svi mokri na sušilu, pa mu vežem 'kecelju' od pelene

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    A ''najnepotrebniji'' je termometar!

  35. #35
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    slazem se da je ovo stvarno svako svoje prica meni npr. do treceg nije trebao baby alarm jer su svi uvijek spavali danju u buci tj u dnevnom boravku a nocu sam ja ionako bila u sobi, tek sa trecom sam nabavila da je cujem pored njih dvoje. krevetic nam treba jer nas je previse za u jedan krevet cijelu noc iako se kad tad okupimo
    baby gim nemamo, mobile ih nikad nikoga nije odusevljavao, vrtic (ogradica) mi je sluzila sa prvim ostali nista, dondolino-sergiolino mi je super stvar, izdajalice nepotrebne, duda varalica nista...hodalica nikako, ali zato hranilica je bila korisna...
    najkorisnije-robica koja se otvara izmedu nogu, kolica, autosjedalica i sisa i poslje onaj mikser stapicasti...

  36. #36
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    slažem se, robica s kopčanjem između nogu je zakon. a mama mi je kupila za malenog piđamicu koja se kopča cijelom dužinom ispred i to me spasilo prvih dana. I grozne su mi majice koje imaju uski vrat, očajno nepraktične i mislim za njega i neugodne.
    E vo što sam ja jako koristila - ciccio pumpicu za nos, super je

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Mobile je jedna od najpotrebnijih stvari za početnu fazu bebinog psihomotornog razvoja. to nije sami igračka koja svira već i pomagalo, odnosno stimulator osjetila, motorike...
    Nikako ga ne treba zanemariti (ako beba nema krevetić pa se mobile nema gdje montirati, svakako treba nabaviti baby-gym ispod kojega će beba ležati i mlatarati ručicama po igrački koja visi)!
    u potpunosti potpisujem i isto tako ne bi krevetić sa posteljinom strpala u potpuno nepotrebne stvari

  38. #38
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Meni je najblesavije bio poklon-puder za bebe.
    Ma cemu to uopce sluzi? Mislim,kolko sam skuzila to nije preporucljivo koristit. Zasto to jos uvijek proizvode? :?
    A izdajalica me spasila kad su mi cike bile tvrde ko kamen,kad sam pametnjakovicka non-stop nosila grudnjak za dojenje s zicama,eto to je isto bila blesava investicija!

  39. #39
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Zašto puder? Ja ga koristim nakon kupanja, dobro mu posušim sve "podbratke" i pazuhe i napuderam. Inače bi mu se zacrvenili.
    A čime vi tretirate pregibe, pogotovo kad je beba jako mala i "stisnuta" :?

  40. #40
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nikad nisam koristila puder.
    nikad ničim nisam "tretirala" pregibe.

  41. #41
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Pregibe fino i dobro osusimo rucnikom i nikad nije bilo problema. Za puder sam cula da moze biti problematicno ako ga beba slucajno udahne,pa mi nije palo napamet to ic isprobavat.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    apsolutno nepotrebno za novorođenče je kozmetika tipa mlijeko za tijelo, šampon, losion, krema za lice, kupka, ovo-ono - dovoljna je voda i kap maslinovog i krema za guzu.

    nama je baby alarm bio neizostavan prvih mjeseci a i dan-danas ga koristimo kad vid spava u spavaćoj sobi, a mi smo npr. u dnevnoj i slušamo muziku ili gledamo film. čujem ga čim šušne i počne brbljati pa se mogu strčati k njemu dok se još nije razbudio.

    meni je apsolutno nepotreban bio onaj jastuk za nosanje bebe.
    mi smo vida nosili na rukama od prvog dana

  43. #43
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Za puder sam cula da moze biti problematicno ako ga beba slucajno udahne,pa mi nije palo napamet to ic isprobavat.
    Pa Bože mili, ne praham ga ni ja ko u crtićima, nego prvo stavim malo na svoju ruku i onda ispod vrata dok on stoji potrbuške.

    Ulje je još opasnije ako ga beba udahne, štoviše smrtonosno je.

  44. #44
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    mi smo isto bez pudera, suhom blazinicom prebrišemo prepone, a nakon kupanja s ručnikom.
    radije pustim da mu koža diše

  45. #45
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    pregibe namažem ulje koje predhodno stavim na vatu. Puder mi je pedi strogo zabranila mislim da je spomenula nešto u vezi infekcija... a i ako ga udahne nije dobro, mislim ipak ga je lakše udahnut nego ulje zar ne?
    a mažem samo zato što mu je koža suha, pa se zacrveni na pregibima ako su suhi.

  46. #46
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ulje je još opasnije ako ga beba udahne, štoviše smrtonosno je.
    Kako to mislis,smrtonosno je :shock: Hm! Mi koristimo maslinovo za tjemenicu,a ponekad i u kadicu za kupanac. Ili koristimo ulje Balmandol proizvodac Spirig,ne znam ima li to u Cro!? I to nam je super za kozu. Kupku za kupanje smo jednom stavili,to mi je isto bio nepotrebni poklon za bebu.

  47. #47
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Kako to mislis,smrtonosno je :shock:
    A eto tako kako sam napisala, smrtonosno je ako beba udahne ulje. Nemoguće ga je odstranit iz pluća i to je to.
    Ali ipak je mala vjerovatnost da se to dogodi, osim ako se beba dohvati bočice ulja bez nadzora.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    definitivno "za" mobile , bodići , hodalica a bez šeširića za prsa i jastučića nebi preživjela dojenje
    _____________________________
    Gabriela - 13.02.2003
    Mihaela - 15.11.2005.

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    samo da pitam , što je to "baby gym " i kakva je to marama , za koju dob i gdje da ju nabavim ? :?
    ______________________
    Gabriela - 13.02.2003.
    Mihaela - 15.11.2005.

  50. #50
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    baby gym je "igralište" za bebu, uglavnom neka podloga iznad koje vise razne igračkice, a beba ispod toga leži.
    marama služi za nošenje djeteta i može se koristiti od rođenja pa dokle god želiš, do 3. godine pa i dalje. dijete se u njoj može nositi na mali milion načina, i naprijed, i straga, i na boku, i u ležećem položaju....
    otiđi na podforum Attachment Parenting pa ćeš naći jako puno informacija o marami, a i puno slika.
    maramu kod nas možeš kupiti u www.kamaris.hr ili je naručiti izvana.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •