Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: cijepljenje - krpeljni mening.

  1. #1
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno cijepljenje - krpeljni mening.

    Molim vas ako mi možete reći s koliko ste godina dali cijepiti dijete protiv krpeljnog meningitisa, i ako ste već cijepile kolko je cijena tog cijepiva... hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    ja nisam cijepila, ali sam neki dan s pedicom pričala o tome. može se cijepiti nakon godine dana. cjepivo se ponavlja svake godine kroz tri godine na jesen. cijena je 450 kuna po dozi

  3. #3
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Evo ja sam cijepila ovog siječnja, maleni imao 21mj, prva doza. Ponoviti moramo sada u travnju i onda čini mi se nakon godine dane. Cijena jedne doze je 250kn.

  4. #4
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    s 12 i 14 godina. 270 kn.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    s 12 i 14 godina. 270 kn.
    mujice, koje je tvoje mišljenje o tom cjepivu? Za, protiv,... s obzirom na dob djeteta?
    Posljednje uređivanje od Anemona : 31.03.2011. at 08:05

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cijepili smo je lani, znači sa 5.5 godina, sad treba dobiti još jednu dozu, a cijene se ne sjećam.

  7. #7
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    mujice, koje je tvoje mišljenje o tom cjepivu? Za, protiv,... s obzirom na dob djeteta?
    Ovisi o tome koliko su djeca izložena zaraženim krpeljima.

    Ja sam ciijepio tek kad smo počeli redovito ići na grunt u Zagorje, jer je tamo sve vrvjelo od krpelja.

    Za odlazak na sljeme 2 puta godišnje ih nisam cijepio.

    Djeca se mogu cijepiti već nakon godinu dana starosti, ali mislim da nije potrebno tako rano, jer roditeljii ipak u toj dobi još prilično paze na malu djecu i vide na vrijeme krpelja i uklone ga.
    Također, iz nepoznatog razloga, kod djece mlađe od 5 godina krpeljni meningoencefalitis se javlja vrlo rijetko.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Hvala na odgovoru.
    Mi smo u Zagorju, što mi baš ne ide u prilog.

  9. #9
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Anemona i kod mene ti je bi-ne bi situacija, ponekad se zna dogoditi da neko mjesto izbjegnem baš zbog tih krpelja i na
    kraju ljeta shvatim da smo se odrekli nekih lijepih stvari zbog takvih strahova. Do sad nisam cijepila niti jednoga, pitam se da li bi trebala.

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Anemona i kod mene ti je bi-ne bi situacija, ponekad se zna dogoditi da neko mjesto izbjegnem baš zbog tih krpelja i na
    kraju ljeta shvatim da smo se odrekli nekih lijepih stvari zbog takvih strahova. Do sad nisam cijepila niti jednoga, pitam se da li bi trebala.
    Mi u principu ne izbjegavamo ništa radi krpelja, jer ne možemo. Imamo ogromno dvorište s grmljem, drvećem, travom - raj za krpelje.

  11. #11
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ma i mi smo tome stalno izloženi, onda izbjegavamo dugu travu, kosimo..obavezne čarapice...
    Samo se najviše bojim onih granica šuma-livada..i zbog čestih takvih situacija možda bi ih bilo pametnije cijepiti nego
    izbjegavati...ne znam, neodlučna sam.

  12. #12
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Kod mene na dvorištu sjedimo na klupici, a ja gledam kako mi preko klompe maršira jedan krpelj. Drugi dan primi me malac za ruku, a s njegove ruke na moju lijepo se prešeta još jedan.... A sve pokošeno, čisto... Prije ulaska u kuću tresla bih svu njegovu robicu i nakon skidanja opet - pa sam ih opet nalazila kako se drže za unutrašnji dio nogavica hlača... Skidala sam ih barem 5 s njega i jedno dva sa sebe... Mi smo takoreći prisiljeni cijepiti.
    Posljednje uređivanje od Tincha : 31.03.2011. at 21:15 Razlog: lapsus

  13. #13
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Evo i ja se dvoumim dali cijepiti ili ne, doza je 350 kn, imam ih dvoje, živimo u prirodi, van grada zg,nema ih toliko, ali opet me strah, ne znam ni sama, savjete please dajte
    Posljednje uređivanje od kovrčava : 28.04.2011. at 16:21

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •