Stranica 43 od 45 PrviPrvi ... 334142434445 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,101 do 2,150 od 2229

Tema: Prenatalna dijagnostika (double, triple, AC, PAPP...)-da/ne

  1. #2101
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, ona kaže: "Što je normalno i potrebno odratiti tokom trudnoće, a što mogu odbiti kao nepotrebno."

    Ja bih anomaly scan toplo preporučila.

  2. #2102
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ona kaže: "Što je normalno i potrebno odratiti tokom trudnoće, a što mogu odbiti kao nepotrebno."

    Ja bih anomaly scan toplo preporučila.
    i ja takoder.
    Onaj oko 20 tjedna svakako.

  3. #2103
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Dobila sam za napraviti triple test, uvz i test senzor. , hbsAg, WAR i ogtt.
    Triple je statistika, jel tako? A ostali? Uvz znam što je, vjerojatno puno bolji aparat nego kod mog Dr.
    Da li je sve iz krvi? I da li se naručuje ili samo dođem? Nalazi se čekaju koliko?

  4. #2104

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    72

    Početno

    Evo samo kratko od mene....nakon dugo vaganja, jel bi na rani kombinirani...pa gin.rekao da on radi tako da salje na triple oko 16tt....mi se nakraju odlucili na Harmony,nalaz stigao za 7 radnih dana. Jest da je skup al jednostavno mi je bilo predugo cekat 16tt, a i dosta sam panicar i "moram sve imat pod kontrolom"....
    Eto nakraju sve 5 i dolazi decko!!

  5. #2105

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno Los kombinirani probir!!!

    Postovane zenice...

    Nova sam ovdje.. i molim Vas sve koje ste prosle ovo da mi pomognete! Trudna sam 14 tj i ovo mi je 3 trudnoca ( imam dvije cure) . Radila sam kombinirani probir i ocekujem ok rezultat ko ranije ali shock!!! Po biokemijskim testovima spadam u visoko rizicnu skupinu za syDown! 1:50!! E sad uzv je sve ok,nuhalni nabor 0,7 ,nosna kost se jasno vidi...molim Vas pomognite mi...savjetima,bilo cim! Hvala vam jako jako puno

  6. #2106

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Nisam navela da ja imam 31 god a suprug 41, ima li netkoooo,bilo tko sa slicnim problemom a pozitivnim ishodom price? Pusa

  7. #2107
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Antonia, kombinirani probir nije nikakva dijagnosticka pretraga nego statisticki test.
    Osobno , nikad ne bih isla na njega jer ne daje nikakve pouzdane informacije.
    Pretpostavljam da su vam sad preporucili amniocintezu koja jest dijagnosticka pretraga.

  8. #2108

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Daaa jesu ali ja se uzasno bojim...ne bih htjela ici na to jer nisam za pobacaj a opet ako i je syDown u pitanju htjela bi znati i pripremiti se na najbolji moguci nacin...
    Hvala na odgovoru

  9. #2109
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Na tebi je da odlucis da li zelis poduzeti daljnje pretrage i postupke koji ti predlazu.
    Sto se tice DS i pripreme, najvaznije je napraviti detaljni uzv u 20 tj, i fetalnuehokardigrafiju da se pripremi za eventualnu srcanu gresku kod djeteta.

    Iako, osobno nikad kombinirani probir ne bih uzela kao ozbiljnu pretragu. Previse je nepouzdana. Uzv je puno pouzdaniji.
    posebno se ne gleda SAMO krvni nalaz, nego svi parametri zajedno , pa se onda izracunavaja postotak u odnosu na dob ( a to nisi napisala).
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.04.2017. at 22:20

  10. #2110
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    I da, cesto se dogada da u labosu upisu krivi datum tj. krivo trajanje trudnoce , pa onda i rezultat ispadne los.

  11. #2111
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    joj sirius, cesto se dogada da u labosu naprave tocno. stovise, bas to se i dogada. a ako se upise krivi datum, treba pitati lijecnike jesu li oni krivo upisali, ili da barem nauce pisati pa da se moze procitati.
    najlakse je vjecno drviti i pljuvati po laboratorijima.
    Posljednje uređivanje od magriz : 29.04.2017. at 23:02

  12. #2112

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Meni je sveukupni nalaz 1:230 sto moja dr kaze da je vrlo visoki rizik!

  13. #2113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Tko pljuje po laboratorijima? Ja sigurno ne.
    Samo ovaj test nije dijagnosticki i prilicno cesto se dogodi da se upisu krivi parametri pa statistika ispadne losa.
    I predanalitika je jako vazna faza, isto kako i ostale okolnosti koje mogu utjecati na rezultat.
    Tako da sve treba 2x provjeriti, ako se vec radi takav test.

  14. #2114
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj AntoniaAB prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je sveukupni nalaz 1:230 sto moja dr kaze da je vrlo visoki rizik!
    U odnosu na statistiku vezanu uz dob, rizik ispada visok.

  15. #2115
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    to je statistika. i tu sva prica staje. ali pisati da u labosu cesto krivu upisu je apsolutna laz. stovise, kleveta

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  16. #2116
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    antonia, godine ne utjecu bitno na kombinirani probir. tim vise sto ulaze samo tvoje, ne i od oca djeteta.
    1:230 je granicni rizik, i znaci da ce 1 dijete od 230 imati DS. to moze biti puno a ne mora biti nista. ukoliko zelis na daljnje pretrage amniocenteza daje siguran rezultat. no to je invazivna pretraga koja nosi svoje rizike.
    od neinvazivnih pretraga postoje nifty, harmony... no oni se poprilicno placaju

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  17. #2117
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    to je statistika. i tu sva prica staje. ali pisati da u labosu cesto krivu upisu je apsolutna laz. stovise, kleveta

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
    Pa nisam napisala da upisu datum svojom greskom. Niti da je njihova greska. Ne izracunavaju oni trajanje trudnoce.
    Ali po onom sto (u)pisu se izracunava statistika.

  18. #2118
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I da, cesto se dogada da u labosu upisu krivi datum tj. krivo trajanje trudnoce , pa onda i rezultat ispadne los.
    aj jos jednom procitaj sto si napisala

  19. #2119
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    aj jos jednom procitaj sto si napisala
    Da, jasno mi je sto sam napisala.
    Ali nisam mislila da netko u labosu upisuje datume kako im se svidi, nego po onom sto dobije.
    Uglavnom, misli sto hoces.
    Zena neka 2x provjeri da li su joj dobro ispisani parametri i odluci sto ce dalje.

  20. #2120

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Idem opet na konzultacije sa svojom dr,ma ja se bojim najvise iz razloga sto sam i predhodna dva puta kad sam bila trudna radila komb probir i rezultati su dali jakooo niski rizik! Sada cu vam napisati rezultate sl-bhcg- 75,7 a PAPP-a 0,63

  21. #2121

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Draga antonia, ja upravo iz tog razloga nisam htjela raditi taj probir jer s obzirom da mi je beta hcg visoka od samog pocetka, bili bi mi jako losi nalazi. Ultrazvucne mjere su ti super pa ti ja predlazem ako ikako mozes da napravis neki od onih testova harmony, nifty ili panorama. Za max 10dana ce ti doci nalazi i vidjeti ces da je sve u redu. Znam jako puno cura kojima je taj nalaz bio los ali uzv je najbolji pokazatelj.

  22. #2122

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala draga na ohrabrenju,nazalost nisam u mogucnosti ici na te testove ( financije) ☹️ ali ja se takoder nadam da je sve u redu! Sto uopce znaci taj bhcg i taj papp?? Zaboravila sam pitat dr sto je to tocno. Saljem puse

  23. #2123

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Beta hcg je inace hormon koji se javlja kada si trudna..on je zasluzan za pozitivan test na koji piskimo Ja sam ga zbog dva rana spontana vadila dosta rano u ovoj trudnoci jer njegovo pravilno duplanje (svaka dva dana) pokazuje da trudnoca lijepo napreduje. No meni se duplo brze od normalnog i dosegao velike brojke. Ovaj beta hcg koji si ti vadila je razlicit od mog (zove se slobodni bhcg) ali je uglavnom on visok ako je i onaj prvi sto vadis isto visok. Ja njega nisam uopce vadila isto kao ni papp. U pravilu svaka zena ima razlicit bhcg i to ogromne razlike..jer on jako varira od zene do zene i trudnoce do trudnoce. Za papp ti ne znam bas puno. Ja vjerujem da je sve okej s tvojom bebom. Ali ti preporucam bar da odes kod nekog dobrog ginica da ti jos jednom napravi uzv i taj probir. Svakako preporucam dr kosa u poliklinici ginekos. Kod njega ide vecina cura koje sumnjaju u nesto i vjerojatno ono sto ti on kaze ce biti tocno. Javi svakako sta si odlucila!

  24. #2124

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Draga lasice..
    Idem u utorak kod svoje dr jos jednom na razgovor! Puno ti hvala na lijepom i dugom odgovoru! Ja u sebi osjecam da je s mojom bebom sve u redu i da ce obradovat svoje dvije seke koje ga nestrpljivo iscekuju ❤❤❤jel skup taj dr Kos? Jel privatnik ili??jos jednom ouno hvala na odgovoru! Ljubim

  25. #2125

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Kos je privatnik..imas ovdje na forumu dosta o njemu. Taj mini anomaly scan je 500kn. Ma sigurno je sve okej. Vec bi se vidjelo da nije. Pusa i sretno!

  26. #2126

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala draga jos jednom...valjda ce mi sutra napraviti jos nekakav uzv pa se javim sta mi je rekla! Nadam se da je sve ok ❤❤❤

  27. #2127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Dr. Hafner na Sv.Duhu radi detaljni uzv na uputnicu.

  28. #2128

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Za njega sam isto cula da je dobar pa ako ti je kos preskup odes kod njega.. cisto po drugo misljenje. Ma ja uopce ne sumnjam da ce biti sve okej. Javi!

  29. #2129

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Lasice hvala puno na preporuci,malo sam pogledala na netu pa mislim da cu sutra nakon razgovora s mojom gin svakako nazvati dr kosa i dogovoriti pregled! Vidjet cu sve sutra,malo me vec frka od sutrasnjeg dana ali vjerujem da ce sve biti u redu! Negdje sam cak citala nekakav forum gdje dr gin odgovara na pitanja zena da je uzv nalaz vazniji od biokemijskog! Nekako mi je lakse jer moj uzv je skroz uredan...pusa

  30. #2130

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Sad sam vec dosadna s uvjeravanjem..ali i meni je bilo isto pa bas imam potrebu. Uzv je 200puta vazniji od biokemijskog. Ne brini se!!

  31. #2131

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Nisi dosadna nikako!!! Znas kolikko meni znace tvoje rjeci??? Jos pogotovo jer si bila u takvoj situaciji!! Nikad dosta ljepih rijeci i pozitivnog uvjeravanja!

  32. #2132
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Evo da te i ja malo ohrabrim...i moja bliska prijateljica je imala takav nalaz kao ti.. uzv sve ok, a krvni nalazi koliko se sjećam još gori nego tvoji..nije htjela dalje vise na nikakve testove..cijelu trudnoću je bila zabrinuta..imala je jos i manjak(ili višak? -više ne znam) plodove vode..stalno neke upalice...no rodila je potpuno zdravog dječaka
    Zelim i tebi takav scenarij !

  33. #2133

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    15

    Početno

    Nadam se i ja da ce biti takav scenarij

  34. #2134

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Antonia, kako je proslo??

  35. #2135

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Draga cure, Dali je i Jedna od Vas radila Nifty ili Harmony test? Ako da, gdje ste za obavljali u Zg? I koliko ste placali, Malo sam googlala I vidim da na nekoliko mjesta se radi a I razlike u cijeni su velike, negdje je 5000kn a negdje 3700kn.
    Ja u cetvrtak idem na drugi utz tad ce mi biti 12tt pa cu Jos provjeriti s doktorom.

  36. #2136

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Postovani vjerojatno sam falila temu ali MOOOOLIMMMMM POMOĆ............ jel ikome u 8 tjednu padaala beta a da je bilo sve ok nakraju

  37. #2137

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ja sam radila harmony kod dr kosa u poliklinici ginekos.. i platila sam 4000kn cijeli paket..kako je i meni bio 12.tjedan obavila sam tamo i uzv, mini anomaly scan (550kn ako se ne varam) jer sam cula da je on najbolji dijagnosticar..

  38. #2138

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj jopica111 prvotno napisa Vidi poruku
    Postovani vjerojatno sam falila temu ali MOOOOLIMMMMM POMOĆ............ jel ikome u 8 tjednu padaala beta a da je bilo sve ok nakraju
    Jopica, koliko znam beta bi trebala rasti do kraja prvog tromjesecja, znaci do 12 tt negdje. Tek tada bi njene vrijednosti trebale padati.
    Kako to da u 8 tt pratis betu? Jesi bila na prvom ginekoloskom pregledu? Je li napravljen uzv pregled?

  39. #2139

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Vi koje ste radile Harmony test koliko dugo ste cekali nalaze/rezultate?
    Hvala : )
    Posljednje uređivanje od JUHU : 12.06.2017. at 20:24

  40. #2140

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Deset dana

  41. #2141

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Deset dana
    Hvala ti, da dr Kos je jako dobar dijagnostičar bila sam par puta kod njega. Ja sam radila harmony kod dr R prošli tjedan i sad kako se bliži rezultat me bas lovi panika. Pokusavam ne misliti o tome ali Kad je to jače od mene. Uff uvijek neko čekanje i iščekivanje.

  42. #2142
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A jel neka radila Nifty, koliko se to čeka rezultat?

  43. #2143

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ja sam umirala dok sam cekala.. ali uglavnom sve bude ok. Jesi radila uzv?

  44. #2144

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    A jel neka radila Nifty, koliko se to čeka rezultat?
    Mislim da sam cula da se nifty ceka par dana manje od harmonya..

  45. #2145

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam umirala dok sam cekala.. ali uglavnom sve bude ok. Jesi radila uzv?
    Jesam i na uzv je sve bilo u redu al svejedno me lovi ta neka panika. Rekli su me iz klinike zvati kad im dodje rezultat pa ko luda Non stop gledam u mobitel.

  46. #2146

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Da, to sam ti samo htjela reci da te umirim.. ako je uzv u redu jaaaaakoo su male sanse da dode los nalaz. Ali znam da se bojis, tako je isto i meni bilo.. javi!

  47. #2147

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Stigao mi danas nalaz Harmony. Sve je u redu Imamo curicu

  48. #2148
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Cestitam koliko si cekala rezultat? I koliko si bila trudna kad si radila?

    Ja idem sutra na Nifty.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 19.06.2017. at 20:21

  49. #2149

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Jeeeeeeeee!!! Cestitam! Predivan je osjecaj kada ti to jave

  50. #2150

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Vrci, sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •