Stranica 44 od 45 PrviPrvi ... 3442434445 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 2229

Tema: Prenatalna dijagnostika (double, triple, AC, PAPP...)-da/ne

  1. #2151

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Cestitam koliko si cekala rezultat? I koliko si bila trudna kad si radila?

    Ja idem sutra na Nifty.
    Radila sam ga s 12+1 rezultat sam cekala 10 dana.
    Sretno
    Posljednje uređivanje od JUHU : 20.06.2017. at 10:27

  2. #2152
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Hvala. Evo krv izvađena, možda već i poslana u lab. UZV je bio ok, nuhalni je isto ok, beba po veličini i svemu odgovara. Tako da se nadamo najboljem. I čekamo

  3. #2153

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Evo krv izvađena, možda već i poslana u lab. UZV je bio ok, nuhalni je isto ok, beba po veličini i svemu odgovara. Tako da se nadamo najboljem. I čekamo
    Ma bit ce sve ok

  4. #2154

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Cure, moze li pomoć? Sa 11 tj+6 isla sam na uvz nuhalnog nabora u Ljubljanu (dr Srsen). Imam trojke. Mjerila mi je nuhalni nabor (1.3 do 1.5), gledala nosnu kost, mjerila glavu, gledala trbusnu supljinu. Po njoj sve ok. Po tim parametrima uvz je izracunao da mi je rizik za DS 1:416. Kaze da je to nizak rizik a meni to ne zvuci tako. Pa ako se vidi nosna kost jel se ne moze iskljuciti ds? Inace cu uskoro navrsiti 40 a po godinama mi je rizik 1: 80. Ali kaze dr gleda se ovo po uvz. Citam tu na forumu da se govori da je uvz najvazniji i svjesna sam da je samo amnio 100%. Ali imam viseplodnu pa mi skoro i memoguce ici na amnio. A nifty se moze kod blizanaca ali ne kod trojki.

  5. #2155
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nisam cula da samo UZV izracunava postotak rizika za DS , ali svako postotak ispod postotka za dob je dobar rezultat.
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.07.2017. at 16:07

  6. #2156
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ali dobar nualni nije 100% znak da nije down, samo je jedan od pokazatelja

  7. #2157
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ali dobar nualni nije 100% znak da nije down, samo je jedan od pokazatelja
    jasno.

  8. #2158

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nijedan biljeg nije 100% potvrda ili iskljucivanje DS, niti biokemijski niti uzv. Ali koriste se za izracunavanje statistike i upucivanje ma daljnje pretrage poput cvs-a i amniocenteze. Ja bih rekla da su ti to dobri nalazi, naravno, u okvirima toga sto ti nalazi jesu - probir za daljnju obradu.

  9. #2159
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam cula da samo UZV izracunava postotak rizika za DS , ali svako postotak ispod postotka za dob je dobar rezultat.
    u sloveniji imaju FMF program koji koriste lijecnici s FMF licencim (kod nas mislim da ima samo Podobnik, ako jos uvijek) i taj program izracunava statisticki rizik temeljem UZV vrijednosti i starosti trudnice.

  10. #2160

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Da..ne znam sto bih rekla. Meni se isto cini dobar nalaz. A kakvi su ti biokemijski biljezi(krv, beta i jos nesto). Koliki ti je tu postotak? Ja bih nekako izbjegavala amnio jer ti je i tako trudnoca rizicna zbog trojki..ali tu kod nas u zagrebu imas dr kosa (poliklinika ginekos) koji glasi kao najbolji u uzv pregledima..dosta se o njemu pisalo na forumima. Meni je npr beta bila toliko visika da mi nije te postotke niti radio jer bi nalaz bio los. Vec je rekao da je i sam uzv dovoljan da on skuzi jel sve u redu. Naravno jos sam na svoju ruku harmony napravila, ali po njegovom nije niti trebalo. mozda da odes jos jednom kod njega po drugo misljenje (ako ti nije put tlaka).

  11. #2161
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    u sloveniji imaju FMF program koji koriste lijecnici s FMF licencim (kod nas mislim da ima samo Podobnik, ako jos uvijek) i taj program izracunava statisticki rizik temeljem UZV vrijednosti i starosti trudnice.
    Hvala za informaciju, nisam znala.

  12. #2162
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    dr kosa (poliklinika ginekos) koji glasi kao najbolji u uzv pregledima..dosta se o njemu pisalo na forumima. Meni je npr beta bila toliko visika da mi nije te postotke niti radio jer bi nalaz bio los. Vec je rekao da je i sam uzv dovoljan da on skuzi jel sve u redu. Naravno jos sam na svoju ruku harmony napravila, ali po njegovom nije niti trebalo. mozda da odes jos jednom kod njega po drugo misljenje (ako ti nije put tlaka).
    Meni taj je taj liječnik, uz kombinirani probir koji je donosio vjerojatnost za Down Sy od 1:1250 i sve uredne ultrazvučne biljege pri anomaly scanu u 19 tt, ponavljao da jedino amnio isključuje mogućost Down sy i druge koromosomopatije.

    Bila sam trudnica u 41 godini, i stalno je ponavljao da sam trebala ići na amnio, da sve ovo uredno ne mora značiti da beba nema Down Sy!

  13. #2163

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    Pozdrav curama
    Imam 36 godina i naravno da sam bila uplasena zbog tog testiranja(kad pogledam oko svega sam
    Uplasena) isla sam jednoj doktorici ovdje od kud jesam slovi za jednu od najboljih kad se radi taj minnie anomaly scan,u 13 tjednu. Zacudilo me je sto je taj uvz trajao vise od sat vremena,gledala je nuhalni nabor,nosnu kost,klasicno ali osim toga gledala ne saku bebe tocnike mali prst(kaze da se kod downica vidi po broju zglobova na malom prstu oni imaju dva zgloba,a inace budu 3 zglobica,usne,nepce,vrh kraljeznice,i poslala me na kombinirani probira koji se odavdje salje u Zagreb,za 1 dan je bio gotov,zvala me viditeljca laboratorija,prokomentirala
    Nalaz s menom,i rekla mi da je jako dobar,jer su tu i godine a tunse rizik nije pokazao velik,i poslala mi nalaz na mail. Ja sam prokomentirala u bolnici sa doktorom koji se bavi patologijom i morfologijom beba rekao mi je da smatra da nije potrebno da radim amniocintezu osim ako ja to striktno zelim. Nisam se odlucila na to.

  14. #2164

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    A u bolnici sam dok sam cekala
    Doktora na konzultaciju,upoznala curu koja je bila pred porod 2 tjedna. Njoj je probit i uvz bio katastrofalan,odlucila se za amniocintezu,gdje ne rezultat pokazao da nosi zdravog i pravog deckica. i rekla je da je sam zahvat trajao niti 3 min,da nije. I osjetila,samo se sokirala nakon toga kolika igla a nista nije oajetila,i da bi opet to ponovila da treba. A cura je mladja od mene 7 godina. Znaci nema pravila oduljila sam jako sa postovima,izvinjavam se na tome.

  15. #2165

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Cure sutra idem na kombinirani test u petrovoj da li moram na taste.?zna neko da li je tocno da samo od 8do 9sati mozes bit tamo. Hvala

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  16. #2166
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    miuta, ne moraš biti na tašte.

  17. #2167

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    miuta, ne moraš biti na tašte.
    Hvala

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  18. #2168

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Cure koje morate na kombinirani test u petrovoj. Ide se od 7do 9.vaditi krv onda na utzv bez naručivanje sa uputnicu. Nalaz za 2tj.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  19. #2169
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    2 tjedna se čeka nalaz u Petrovoj?!
    nalazi ranog kombiniranog probira gotovi su isti dan. važno je, radi mogucih daljnjih pretraga, nalaz ovog probira dobiti čim prije, isti dan.
    Miuta, jesu rekli zašto treba nalaz cekati 2 tjedna?

  20. #2170

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Nisu samo su rekli da nalaz mogu dignuti sama ili sa postom za 2tj.na uputnicu je pisalo kombinirani test. Ja imam sad 11tj+2a po crl12+1

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  21. #2171
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    miuta, hvala!
    nadam se da nalaz možeš osobno podignuti već danas. je li postoji opcija slanja rezultata mailom?

  22. #2172

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    miuta, hvala!
    nadam se da nalaz možeš osobno podignuti već danas. je li postoji opcija slanja rezultata mailom?
    Da pisala sam ali su rekli da budu sa postom. Ja mislim da ovisi od utzv. Jer vadi se krv pa ide se na utzv pa se vrati sa utzv nazad onda kazu kad. Na utzv reko dr da je sve ok

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  23. #2173
    mayica01 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    196

    Početno

    Pozz svima..ispricavam se sto upadam kao padobranac..zanima me dali se koja od vas susrela sa tim da joj je nuhalni nabor bio veliki a amnio pokazala dobar rezultat ? Zabrinuta sam jako

  24. #2174
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mayica
    bilo je povećanih nuhalnih nabora i naknado urednih rezultata amniocenteze.

    nadam se da će tako biti i kod tebe.
    koliki je nuhalni?

  25. #2175
    mayica01 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    196

    Početno

    Moj ginek je izmjerio 6mm.. na uzv u kbc Ri izmjereno 3,6mm i salju me na amnio...cekam 20.12.. pa rezultat cca 3tj...jako dugoo a ne mogu nista osim cekati..

  26. #2176
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nuhalni nabor treba znati izmjeriti, nije svaki ginekolog dobar za to
    inace, bilo je puno slucajeva sa povecanim nn i dobrim nalazima ac
    znam da si zabrinuta, al mozes samo cekati
    da, mozes ici i privatno pa rezulati dodju ranije
    nisam radila pa ne znam, al ima tu dosta info gdje su cure isle

  27. #2177
    mayica01 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    196

    Početno

    Hvala vam..

  28. #2178

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    33

    Početno

    Cure, jel išao netko na amnio. a da su mu nalaze slali s uputnicom na Rebro?

    Ako je - kad i kako su vam javili rezultate?

  29. #2179

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    Vjerovatno pisem na krivu temu,ali sam ocajan i supruga i ja trebamo pomoc.
    Nakon 12 tjedana srece,veselja,strahovanja bio nam je zakazan NT ultrazvuk i od tada nasa agonija pocinje....da skratim pricu rezultati su bilo tako losi da su ukljucivali sve moguce simptome kromonskog poremecaja,od ogromnog zadebljenja vrata,sporijeg otkucaja srca do tekucine(edema) nakupljene okolo cijelog tijela fetusa(zva sam ga dijetetom,ne fetusom.....)Ucinili smo cvs i rezultati su potvrdili nasa najgore strahove,za 2 tjedna kad smo dosli u 15.tjedan odradili smo amino test koji je potvrdio prethodni,poremecaj kromosona 18,dakle nasa beba ce umrijet tijekom trudnoce ili par dana prije poroda,u takvoj situaciji najbolje sta se moze uciniti radi sto manjih zdravstvenih problema majke i mogucnosti druge(buduce) trudnoce je pobacaj.....
    Moje pitanje(zamolba) je zna li itko nekog dobrog psihijatra u Zagrebu koji bi nam mogao pomoci u ovakoj situaciji,jel nazalost nas dvoje nemozemo ovo proci bez strucne pomoci,necu vam opisivati kako se osjecamo i kako nas zivot izgleda,mozete zamisliti...
    Hvala svima i isprike na postu pod pogresnom temom

  30. #2180
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Tuzni supruze iskreno mi je zao,
    nisi pogresno postao, ali ima jos par tema naforumu koje bi vam mogle pomoci u vasim problemima.
    http://forum.roda.hr/threads/92761-P...za-Nifty-testa
    http://forum.roda.hr/threads/8434-Kiretaza/page8

  31. #2181
    SupergirlR33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav svima,
    evo ja sam novopecena trudnica, trudna sam 9tj+6dana. Imam 33 god, MM im 27, i prva mi je trudnoca. Sa svojim muzem sam 3 godine i bebicu smo planirali.
    Mene sad u 12 tjednu salju na kombinirani probir, to je sad sto sve trudnice idu bez obzira na godine.
    Ja sam odlucila da se uopce necu brinuti, i da rizik postoji, otprilike pise 1:350 za down. I voljni smo prihvatiti rizik. Ne zelimo tu amniocentezu.
    I nadam se da me nitko na to ne moze natjerati vec da je to osobni odabir? Cula sam da mnogim zenama doktori navaljuju na to ako se pokaze iole i mali rizik, a nakraju rode zdravo dijete.
    Ne zelimo prihvatiti rizik od moguceg pobacaja koji se moze dogoditi pri Amniocentezi.

  32. #2182
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Meni nitko nije ništa govorio ni sad s 34 ni u prvoj trudnoći s 32. Doduše, ja nisam u Zg niti u nekom velikom gradu, ali nije mi dr ništa spominjao. Ne bih ni išla na nikakvi zahvat. Mislim da ne moraš, nemaju zakonsku osnovu tjerati te. Samo mogu pilat dok ne popustiš.

  33. #2183
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj SupergirlR33 prvotno napisa Vidi poruku
    I nadam se da me nitko na to ne moze natjerati vec da je to osobni odabir?
    Nitko te ne može natjerati, nema zakonske osnove za to! Moguće da će ti raditi psihološke pritiske ili upisivati u pov. bolesti "odbija ameniocentezu" - ali, zanemari to, ti odlučuješ, ne odlučuje neki doktor o tome, ti si pacijent i ti odlučuješ, na temelju informiranog izbora - a to si napravila.

  34. #2184
    SupergirlR33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    12

    Početno

    Hvala Vam na odgovorima.

    Ja sam inače iz Pule. Ovdje su pravila neka čudna. Ja sam htjela odbiti i kombinirani probir, ali mi je rekao gin da moram na to. Amniocentezu ću odbiti 100%. Neka pišu i drobe što hoće. Bitno je samo da provjerim da me zakonski na to ne mogu natjerati i hvala za tu informaciju A na te psihološke fore ne palim, mogu se samo više razjarit pa im napravih show tamo Rizik od 1:350 za DS je manji od što sam čitala 0.5-2% pobačaja nakon aminocenteze. Taj rizik nisam voljna preuzeti za svoje dijete.

    Ja sam i sama rođena sa displazijom lijevog kuka zahvaljujući liječnicima koji su krivi za to. I što to nitko mojim roditeljima nije ni spomenuo tek nakon 3 mj se saznalo, pa sam nosila remenje i metalne šipke do 5 godine života, ali danas sam dobro i nemam posljedica. Hvala bogu!

    Bebolina je naša kakva god bila <3

  35. #2185
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Prijateljici u KBC Ri je jučer jedan liječnik (znam mu ime i prezime, rekla nam je) rekao dok je ležala i dok joj je radio uzv u 12. tt. da je licemjerno raditi ultrazvuk a ne kombinirani probir, koji je ona odbila. Malo mi je to....

  36. #2186
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Muževa sestra je tako negdje u 6 mjesecu trudnoće izgubila bebu zbog amnio. Natjerali je na to, zeznuli, zamutila se plodna voda, morala na pobačaj/prijevremeni porod koji beba naravno nije preživila. A bila 100% zdrava beba. Od tada sam se zaklela da neće meni ništa oni radit mimo uzv. I mogu meni krv vadit, al bebu ne dam dirat.

  37. #2187
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    SupergirlR33, i ja sam iz Pule. Moja gin čak nije ni nešto pretjerano inzistirala na kombiniranom. Ja sam ga radila, čisto da bi bila spremna ako pokaže da nešto nije ok.
    Inače imam 35 god. Došao mi je dobni rizik za Down 1:327. Gin me je pitala da li želim ići na daljnja testiranja, odbila sam i tu je bio kraj priče. Ostali rizici su niski. Tako da u svakom slučaju, to je tvoja odluka i nitko te ne može prisliti na išta.

  38. #2188

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Kako cure kažu, nitko te ne može prisiliti. I ja sam odbila kombinirani jer smo odlučili radit harmony. Nitko nije ni trepnuo na činjenicu da neću kombinirani.

  39. #2189
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Prijateljici u KBC Ri je jučer jedan liječnik (znam mu ime i prezime, rekla nam je) rekao dok je ležala i dok joj je radio uzv u 12. tt. da je licemjerno raditi ultrazvuk a ne kombinirani probir, koji je ona odbila. Malo mi je to....
    Razumijem odakle dolazi taj sirovi komentar with a communicst touch flavour (htio je, pretpostavljam, reći pa ako ćete prihvatiti bilo kakvo dijete, čemu praćenje trudnoće, koji je value add toga onda), ali i za to ima konkretna, razumska dodana vrijednost i razlog i postoji odgovor, kojeg dr. vjerojatno nije uzeo u obzir. Evo ga: "doktore, ja bih htjela znati hoće li moja beba imati posebnih zdravstvenih izazova (npr., ako je Down, postoje šanse srčanih problema), pa bih se htjela psihički i logistikči što bolje pripremiti za dolazak moje bebice, da bih što bolje šanse omogućila svojoj bebi za što zdraviji život". Naime, onda postoji mogućnost da se ide u takvu ustanovu koja je u stanju hendlati te konkretne probleme, sa stručnjacima koji su ih u stanju prepoznati i prenatalno, a hendlati postnatalno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.02.2019. at 13:04

  40. #2190
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A mislim da je i došao i iz njegovog ego povrijeđenog emotivnog kuta - tipa, kako se usuđuješ birati samo dio usluga koje ja nudim, take it or leave it, ako nećeš to i to, onda što si meni došla opterećivati zdrav. sustav ako nećeš koristiti ono što ja mislim da treba. Neki liječnici se moraju naučiti odnosu poštovanja prema s pacijentima, jer smo u toj priči zajedno - on je tu zbog pacijenata. Ako ih ne nauče faksevi ili neki treninzi, onda to moraju pacijenti .

  41. #2191

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem odakle dolazi taj sirovi komentar with a communicst touch flavour (htio je, pretpostavljam, reći pa ako ćete prihvatiti bilo kakvo dijete, čemu praćenje trudnoće, koji je value add toga onda), ali i za to ima konkretna, razumska dodana vrijednost i razlog i postoji odgovor, kojeg dr. vjerojatno nije uzeo u obzir. Evo ga: "doktore, ja bih htjela znati hoće li moja beba imati posebnih zdravstvenih izazova (npr., ako je Down, postoje šanse srčanih problema), pa bih se htjela psihički i logistikči što bolje pripremiti za dolazak moje bebice, da bih što bolje šanse omogućila svojoj bebi za što zdraviji život". Naime, onda postoji mogućnost da se ide u takvu ustanovu koja je u stanju hendlati te konkretne probleme, sa stručnjacima koji su ih u stanju prepoznati i prenatalno, a hendlati postnatalno.
    Vidis, tocno taj argument je moj gin imao za kombinirani kad mi je govorii protic zena koje ga odbijaju.

  42. #2192
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Vidis, tocno taj argument je moj gin imao za kombinirani kad mi je govorii protic zena koje ga odbijaju.
    Ali, realno, kombinirani neće reći "čeka se dijete s Downom i srčanom manom tom i tom". On će ukazati na neke vjerojatnosti i opet će žena morat odlučivati amnio da ili ne. OK, možda će tada žena, koja ima loš kombinirani, otići na Rebro na dodatnu prenatalnu dijagnostiku, pa bi to bio benefit kombiniranog, plus kombinirani ne nosi nikakve rizike, dok ih amnio ipak nosi. Ali, sve će on to vidjeti na UZV-u... pa ne bi trebao micati odgovornost sa svog dijagnostičkog oka koje će gledati plod na UZV-u. Možda ima prastari UZV na kojem ne vidi ništa, pa ga to nervira. A možda je i u šumi. Treba razgovarati s pacijentom, bez snishodljivosti, pa da pacijent shvati zašto ovo ili zašto ono. A za to, valjda, nemaju vremena. Ne znam. U svakom slučaju, pacijent ne mora na amnio i smije je odbiti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.02.2019. at 13:53

  43. #2193

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Pa ne mogu se bas sve anomalije vidjeti na uzv, s te strane je amnio prednost. Naravno da je pacijent smije odbiti, smije odbiti i kombinirani.
    Ja sam dugo vagala dal cu uopce na kombinirani pa sam ipak otisla, ali mi taj nalaz bas nista nije znacio.

  44. #2194
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne mogu se bas sve anomalije vidjeti na uzv, s te strane je amnio prednost. Naravno da je pacijent smije odbiti, smije odbiti i kombinirani.
    Ja sam dugo vagala dal cu uopce na kombinirani pa sam ipak otisla, ali mi taj nalaz bas nista nije znacio.
    Ja sam napravila i kombinirani, pa onda i amnio jer je ukazao na veći rizik, fully informirana i svjesna svih what-ifova, nakon 10 godina IVF-ova. Gorljivo branim pravo žene / para da odluči krenuti u tu dijagnostiku, ali i odbiti tu dijagnostiku, bez ikavih pritisaka sa strane (moraš, ili nemoj, kako možeš). To je isključivo na paru da odluči.

  45. #2195

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Slazem se, samo mi je bilo zanimljivo da koristis isti argument kao moj dr za totalno suprotan stav.

  46. #2196
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se, samo mi je bilo zanimljivo da koristis isti argument kao moj dr za totalno suprotan stav.
    Pa dr. koristi taj argument za potpuno suprotni stav iz razloga jer smatra da postoji samo jedan pravi izbor u slucaju loseg rezultata. Prilicno je ocito da ginekolog ne vjeruje u informirani izbor ako on ukljucuje odbijanje pretraga i iznosenje trudnoce do kraja u slucaju da dijete nije zdravo.

  47. #2197
    SupergirlR33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    12

    Početno

    Ja sam kod bivši tim bez nositelja, sad je to preuzeo ginekolog Đuro Despot. Ne znam, tako tako mi je tamo, ne mogu reći da sam baš super zadovoljna, prošle godine u kolovozu radila sam PAPA test kod njih, pa su pogubili rezultate, pa sam morala ponovo :/ Sad sam bila 6.2. na prvom pregledu (kad sam putem testa ustanovila da sam trudna) vidio je da sam 7 tjedana tada bila i da srce kuca, i to je sve. Nit mi išta drugo rekao ništa, i dobila te uputnice samo od sestre za vađenje krvi, urina, test. na bolesti, sve to riješila u 1.5 tj., došla opet, dobila sad te uputnice za taj probir. I ovi me na zagrebačkoj naručili tek za 8.3. A 6.3. sam trebala ponovo ići kod gin, kako je bio zakazan pregled no sestra mi je rekla da moram čekat sve nalaze...pa tek onda, poznavajući manjak liječnika i svega drugog u Pulskoj bolnici pitaj boga kada će ti nalazi biti i koliko ću još čekati na termin. I doktor i sestra mi se pomalo čine nezainteresirani. Nisam neinformirana, ali prva mi je trudnoća, meni su 33 godine, i prirodna je trudnoća. Ali me brine taj moj lijevi kuk, jer baš osjećam nelagodu i probadanje na toj strani, i upoznati su s tim, ne znam očekivala sam malo više truda i zainteresiranosti od osobe koja mi vodi trudnoću.

    Ja sam inače rodom iz ZG, i tamo sam imala predobrog gin. Žene ovdje koje su iz ZG vjerojatno su čule za DR. Wahida na Krugama i uvijek za bilo što što je trebalo napraviti, kontrolirati, razgovarati, stvarno nisam imala zamjerki.

  48. #2198
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se, samo mi je bilo zanimljivo da koristis isti argument kao moj dr za totalno suprotan stav.
    Nisam te shvatila. Prerogativ para je da odlučuje o tome. Bez pritisaka - moraš / nemoj nikako / možeš samo ako ovo ovo i ono, ali ne ako ovo ovo i ovo, i ja mislim da je besmisleno ako ovo i ovo, ali smisleno ako ovo i ovo. Par odlučuje o smislu. Nikome se ne smije braniti, niti ga se treba prisiljavati.

  49. #2199
    VIB avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Dobro jutro
    Da i ovdje pitam ako je netko imao slično iskustvo
    Radili smo Nifty plus i kazu nam da je sve uredno osim jedne tocke, to im je cudno i ponovno ce testirati tu tocku, ako opet ne prođe, ponovno ce nam raditi test besplatno.
    Da li je netko mozda imao slicno iskustvo?
    Hvala

  50. #2200

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Pozdrav, već danima čitam temu i ne nalazim baš iskustva iz KBC Split.
    Imam termin za kombinirani probir 11.04.

    Ima li tko friško iskustvo da znam što me čeka. Koliko traje sve skupa i koji dr. radi uzv? I koliko se čeka na nalaz?

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •