Stranica 45 od 45 PrviPrvi ... 35434445
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,229 od 2229

Tema: Prenatalna dijagnostika (double, triple, AC, PAPP...)-da/ne

  1. #2201
    SupergirlR33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    12

    Početno

    Večer cure, evo mene opet, malo ću vas zagnjaviti...
    Ja sam riješila taj komb. probir, jest već prošlo vremena, nalazi su došli rezultat manji od graničnog, NO, biokemijski rizik za sindrom Down došao je 1:193 - rizik veći od graničnog. Kažem da sam zaboravila zaokružiti jesam ili nisam IVF trudnica. Što nisam, već je prirodna trudnoća. Ali tada nisam znala što to znači i nisam ništa zaokružila ni DA ni NE.
    Ona mene sad šalje na normalno za Nadzor nad normalnom trudnoćom - anomaly scan.

    + dodatna uputnica koju mogu iskoristiti ako želim ili ne želim, ona kaže da mi mora ponuditi, a ono što piše na uputnici jest
    uputna dijagnoza: antanatalni screening na kromosomske anomalije
    traži se: pregled i mišljenje
    Mene zanima što znači taj pregled? I kakav je?
    Nadam se da je to nešto ala kombinirani probir a ne ala aminocenteza. Već sam rekla da na to ne želim ići.

    Tražim po internetu ali ništa o tome ne piše, samo ispadaju oni Nifty testovi, koje također neću napraviti jer eto financijski nismo u mogućnosti. Mislim neka me shvati ko kako hoće ali 5000 kn za krv je budalaština.

  2. #2202
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    To je obican detaljni uzv kod strucnjaka koji zna bolje gledati na boljem aparatu. Gledaju se svi organi i organski sustavi. Ja bila na tome 2x bez probira i preporuke.

  3. #2203
    SupergirlR33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    To je obican detaljni uzv kod strucnjaka koji zna bolje gledati na boljem aparatu. Gledaju se svi organi i organski sustavi. Ja bila na tome 2x bez probira i preporuke.
    Da li to govorite o anomaly scanu ili o ovome drugome? tj. drugoj uputnici antenatalni screening na kromosomske anomalije. Jer za ovo drugo sam baš saznala da se ipak radi o aminocentezi na koju me se šalje a izričito sam rekla da ne želim.

  4. #2204
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj SupergirlR33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li to govorite o anomaly scanu ili o ovome drugome? tj. drugoj uputnici antenatalni screening na kromosomske anomalije. Jer za ovo drugo sam baš saznala da se ipak radi o aminocentezi na koju me se šalje a izričito sam rekla da ne želim.
    Ovo drugo bi po meni bio pregled i razgovor s geneticarom.
    Pogledaj sto pise kome si upucena.
    I moram reci da je cijela prica izrazito neozbiljna ako nisi dobila upute gdje, kome, sto i kako.

  5. #2205
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Termin antenatal screening se, u engleskom govornom podrucju, obicno odnosi na obican UZV pregled. U kontekstu u kojem si it, radi se vjerojatno o anomaly scanu. Znaci salju te na detaljni UZV pregled s oko 20 tjedana trudnoce (rutina kod vecine lijecnika, barem tu kod mene), a povod pregleda je screening kromosomskih anomalija, iliti, opet, rutina. Gledaju jednake parametre kod svakog.

  6. #2206
    SupergirlR33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo drugo bi po meni bio pregled i razgovor s geneticarom.
    Pogledaj sto pise kome si upucena.
    I moram reci da je cijela prica izrazito neozbiljna ako nisi dobila upute gdje, kome, sto i kako.
    Na uputnici piše
    Upućuje se: Fetalna medicina i opstetricija (opća bolnica Pula)
    Dijagnoza: Antenatalni screening na kromosomske anomalije
    Traži se: Pregled i mišljenje

    Ja sam doktorici nadasve rekla da na aminocentezu ne želim ići. No međutim očito to nije moj izbor, već "moraš". Razlog tome jest što mi je na Kombiniranom probiru koji sam radila; UZV i vađenje krvi, piše sljedeće:
    G.R. 1985. Dob majke 33
    Gest. dob prema CRL 55mm, 12+1 na dan 8.3.2019
    Fetus 1
    Rizici na dan vađenja krvi
    Free Bhcg 108,5 iu/l : 3,53 MOM
    Papp-a 2,49 iu/l : 1,5 mom
    Nuhalni nabor 1,3mm (crl: 55mm) 0.89 mom

    rizik za sindrom down 1:1080 rizik manji od graničnog
    dobni rizik 1:329
    rizik za edwards i patau <1:100000 rizik manji
    biokemijski rizik za down 1:193 rizik veći od graničnog

    Cjelokupni nalaz rizik je 1:250 rizik manji od graničnog.

    No zbog biokemijskog nalaza iz moje krvi šalje me na daljnje pretrage. Rekla mi je po izboru ako želim da odem na to, ali čini mi se da to očito nije moj izbor.

    Zato sam i postavila ovdje pitanje, sigurna sam da ima žena koje su slično prošle.

  7. #2207
    SupergirlR33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Termin antenatal screening se, u engleskom govornom podrucju, obicno odnosi na obican UZV pregled. U kontekstu u kojem si it, radi se vjerojatno o anomaly scanu. Znaci salju te na detaljni UZV pregled s oko 20 tjedana trudnoce (rutina kod vecine lijecnika, barem tu kod mene), a povod pregleda je screening kromosomskih anomalija, iliti, opet, rutina. Gledaju jednake parametre kod svakog.
    Poštovana, hvala, ali za anomaly scan sam shvatila o čemu se radi i da je to rutinski pregled, i za to imam uputnicu. No kao što navodim brine me ova druga uputnica. Anomaly scan mi ne predstavlja dodatni stres kao ovo.

  8. #2208
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa ne postoji dijagnoza pod nazivom "ime pregleda". To je otprilike ravno dijagnozi koja se zove "vadjenje krvi" ili "gastroskopija".

    Znaci, lijecnica je nadrobila gluposti i ja bih je svakako pitala sto zapravo zeli postici, odnosno kamo me to salje. Ili bih nazvala ove kojima me poslala (znaci odjel fetalne medicine) i pitala sto da ocekujem. Ako kazu da zele porazgovarati s tobom, onda idi i razgovaraj, ako mislis da ti je to potrebno. Ako ti kazu da je to zapravo amniocenteza ili biopsija korionskih resica, onda im reci da ne zelis, ako ne zelis.

  9. #2209
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj SupergirlR33 prvotno napisa Vidi poruku
    Na uputnici piše
    Upućuje se: Fetalna medicina i opstetricija (opća bolnica Pula)
    Dijagnoza: Antenatalni screening na kromosomske anomalije
    Traži se: Pregled i mišljenje

    Ja sam doktorici nadasve rekla da na aminocentezu ne želim ići. No međutim očito to nije moj izbor, već "moraš". Razlog tome jest što mi je na Kombiniranom probiru koji sam radila; UZV i vađenje krvi, piše sljedeće:
    G.R. 1985. Dob majke 33
    Gest. dob prema CRL 55mm, 12+1 na dan 8.3.2019
    Fetus 1
    Rizici na dan vađenja krvi
    Free Bhcg 108,5 iu/l : 3,53 MOM
    Papp-a 2,49 iu/l : 1,5 mom
    Nuhalni nabor 1,3mm (crl: 55mm) 0.89 mom

    rizik za sindrom down 1:1080 rizik manji od graničnog
    dobni rizik 1:329
    rizik za edwards i patau <1:100000 rizik manji
    biokemijski rizik za down 1:193 rizik veći od graničnog

    Cjelokupni nalaz rizik je 1:250 rizik manji od graničnog.

    No zbog biokemijskog nalaza iz moje krvi šalje me na daljnje pretrage. Rekla mi je po izboru ako želim da odem na to, ali čini mi se da to očito nije moj izbor.

    Zato sam i postavila ovdje pitanje, sigurna sam da ima žena koje su slično prošle.
    Ne postoji pregled u zdravstvu koji se - mora.
    Ne postoji. Ti si pacijent i ti odlucujes.
    Isto tako koliko vidim ovo nije amniocinteza.
    Jer da jest tako bi pisalo na uputnici , plus sve radnje koje se moraju provesti prije samog zahvata ako ga zelis i ides na njega.

  10. #2210
    SupergirlR33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne postoji dijagnoza pod nazivom "ime pregleda". To je otprilike ravno dijagnozi koja se zove "vadjenje krvi" ili "gastroskopija".

    Znaci, lijecnica je nadrobila gluposti i ja bih je svakako pitala sto zapravo zeli postici, odnosno kamo me to salje. Ili bih nazvala ove kojima me poslala (znaci odjel fetalne medicine) i pitala sto da ocekujem. Ako kazu da zele porazgovarati s tobom, onda idi i razgovaraj, ako mislis da ti je to potrebno. Ako ti kazu da je to zapravo amniocenteza ili biopsija korionskih resica, onda im reci da ne zelis, ako ne zelis.
    Hvala puno, ja sam njoj već na početku trudnoće navela svoje stavove i da neke testove ne želim provesti. Dijete ću zadržati bez obzira na sve, ishod kakav bio. No međutim niti kombinirani test nisam mogla izbjeći, makar sam ga odbila, ali su mi rekli da šalju sve trudnice neovisno o dobi, da je to obavezno. Nakon nalaza, u bolnici kad sam ih pokupila, rekli su da test koji je proveden nije dijagnoza i da je rizik manji od graničnog te da se ne brinem. Zašto me ona nakon toga svega i mojih odluka šalje nanovo na taj pregled i razgovor - ne znam. Osjećam da to nije poštivanje mojih želja a već sam doživjela neugodnosti u bolnici na tom prvom UZV u sklopu kombiniranog probira, kad je otkriven "toliki" nuhalni nabor, od 1.3 mm što je zapravo normalan nabor, da idem na aminocentezu jer neću valjda imati dijete s DS. Moj Muž i ja smo oboje suglasni sa tim da nam zaista to nije bitno. I ne vidim zašto se onda oni petljaju u taj naš izbor.

    Prva mi je trudnoća i isprike što Vas zamaram sve zajedno, čitam dosta literature, raspitujem se, ali očito nedovoljno. Zato sam htjela ovdje potražiti savjet iskusnijih žena koje su slično prošle.

  11. #2211
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako znas da ces zadrzati dijete i ako vam je svejedno, odnosno nebitno ima li kromosomskih ili nekih drugih problema, onda ignoriraj uputnice i nemoj nikamo otici. Uvijek mozes promijeniti i lijecnika, ako mislis da ce te ova i dalje tjerati na preglede koji te ne zanimaju.

  12. #2212
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    SupergirlR33, mislim da ste se i ti i liječnici postavili obranaški i da loše komunicirate.

    Naime, pretpostavljam da je liječnička logika da, ako želiš zadržati trudnoću ma kakvi nalazi bili, plus dolaziš na praćenje trudnoće kod liječnika, moraju imati mogućnost detektirati i neke stvari koje bi omogućile npr. zbrinjavanje djeteta koje ima šanse preživjeti, a npr. ima tešku srčanu manu pa da se organizira porod u blizini Rebra i slično. Mislim da je to logika anomaly scana (UZV-a). A pretpostavljam da je logika uputnice razgovora za genetičara da su oni sigurni da su iskomunicirali vama rizik, na način da neće završiti u novinama jer se dogodilo nešto s bebom, na što se moglo utjecati (pomoći, operirati), ali zbog neodrađene prenatalne dijagnostike nisu bili u mogućnosti na vrijeme organizirati sve što treba.

    Ne znam je li slijediš ovo što sam ti napisala. Vjerujem da će ti biti stresno čekati pregled zbog prvog lošeg i optužujućeg iskustva.

    Ja sam bila IVF trudnica, odradila razgovor s genetičarom (to su bile ZG bolnice) i bili su jako pažljivi i nisu me gurali ni u što, niti plašili, niti govorili bit će sve OK. Ginić, kad sam ga pitala, dal' da radim amnio, je rekao da on nema odgovor na to pitanje da suprug i ja moramo odlučiti. Genetičari su nam davali postotke i puštali nam da odlučimo.

    Eto...ne znam pomaže li ti ovo iskustvo. Sretno i što mirnije do kraja!

    Na kraju, osim ako ne planiraš roditi doma, trebaš ipak neku komunikaciju i suradnju s liječnicima. Odmah iskomuniciraj da ne želiš biopsiju korionskih i amnio i mislim da ne bi trebalo biti dvojbi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.04.2019. at 12:08

  13. #2213
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim zapravo da bi ti bilo najbolje krenuti od toga što ti očekuješ u smislu podrške od zdravstva vezano za tvoju trudnoću i podorod i bebu. Vjerojatno ipak nešto očekuješ (tako da logika što je obavezno, a što ne, možda nije primjenjiva, jer pretpostavljam da neka očekivanja ipak imaš jer se ipak pratiš kod liječnika). Ako je to da ti pomognu da se dijete rodi OK i da, ako ima neki problem, da ga na vrijeme zbrinu, onda se tako postavi. Ako je to tvoje očekivanje, vjerojatno ima razlog da su ti sugerirane neke pretrage kako bi liječnici mogli ispuniti svoju svrhu u tome da je to medicinski praćena trudnoća, makar u smislu jasne komunikacije rizika, ako ništa drugo. Možda da pođeš od toga pa onda jasno iskomuniciraj što ti je prihvatljivo, što ne. I, naravno, s obz da si ipak u RH zdravstvu gdje docirajući djelatnici nisu rijetkost i gdje je osiguranje od liječničke odgovornosti u povojima kao i brojne druge stvari, psihološki se pripremi da postoji mogućnost da naletiš na nekog takvog i ostani mirna i asertivno iskomuniciraj što da, što ne. Za to će ti pomoći ovo o tvojim očekivanjima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.04.2019. at 13:02

  14. #2214

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    . Ako je to da ti pomognu da se dijete rodi OK i da, ako ima neki problem, da ga na vrijeme zbrinu, onda se tako postavi. Ako je to tvoje očekivanje, vjerojatno ima razlog da su ti sugerirane neke pretrage kako bi liječnici mogli ispuniti svoju svrhu u tome da je to medicinski praćena trudnoća, makar u smislu jasne komunikacije rizika,
    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Naime, pretpostavljam da je liječnička logika da, ako želiš zadržati trudnoću ma kakvi nalazi bili, plus dolaziš na praćenje trudnoće kod liječnika, moraju imati mogućnost detektirati i neke stvari koje bi omogućile npr. zbrinjavanje djeteta koje ima šanse preživjeti, a npr. ima tešku srčanu manu pa da se organizira porod u blizini Rebra i slično. A pretpostavljam da je logika uputnice razgovora za genetičara da su oni sigurni da su iskomunicirali vama rizik, na način da neće završiti u novinama jer se dogodilo nešto s bebom, na što se moglo utjecati (pomoći, operirati), ali zbog neodrađene prenatalne dijagnostike nisu bili u mogućnosti na vrijeme organizirati sve što treba.
    Nisu svi ti pregledi samo da bi se maltretiralo trudnicu.
    Ina je lijepo objasnila.
    Nekad se pokaže da dijete ima neki problem koji se može (pokušati) ukloniti nakon porođaja. Ja sam rodila dijete koje je moralo biti operirano odmah nakon rođenja (rekli su mi da je operaciona sala već priređena i samo čekaju da se rodi). Dijete je živo rođeno, ali nije poživjelo da stigne na operaciju.
    Sin moje drage prijateljice operiran je na srcu sa svega 10 sati, i danas je zdrav 13-godišnjak. Da se nije ništa saznalo pregledima u trudnoći, pitanje je bi li takva komplicirana operacija mogla biti izvedena.

  15. #2215

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Pozdrav svima, imam pitanje oko nifty i harmony testa. Naime, za tjedan i pol idem na kombinirani probir i kako sam malo više čitala o tome zadnjih par dana vidjela sam da osim nifty-ja postoji i harmony test. Može li mi netko, zdravoseljački, objasniti koja je razlika? Meni se čini da je to isto, samo različiti ´patenti´.

    Drugim riječima, po svojim iskustvima, šta bi preporučili?
    I da li rezultati tih testova govore nešto o ovim pretragama koje se kasnije moraju raditi u drugom i trećem tromjesečju?

  16. #2216

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno

    jel netko radio panorama test i gdje u zagrebu? koliko citam to bi sad trebalo bit jos novije tehnologije od nifty-ja, ali bas ne nalazim puno info gdje se radi i koje su cijene.. hvala

  17. #2217

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ja sam radila u Ginekos-u, cijena prosirenog je cca 5t kn

    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  18. #2218

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Norway
    Postovi
    199

    Početno

    Pozdrav svima!
    Zanima me šta mislite o mom nalazu double testa.
    NT:1,38 mm (1,01 MoM)
    Nasal bone:present
    Bioch.risk+NT:<1:10000
    Double test: 1:6437
    Age risk:1:197
    Trisomy 13/18+NT: 1:8139
    fb-hcg: 12,6 (0,31 corr.MoM)
    PAPPA: 1,06 (0,77 corr.MoM)

    Na prvu ruku sam se vrlo obradovala nalazu jer konačni rizik od 1:6500 je vrlo nizak, ali je ginekolog kod koga sam radila UZ tražio da mu pošaljem nalaz i prokomentarisao da mi ipak preporučuje "detaljniju dijagnostiku" zbog niskog slobodnog hcg. Stvar je u tome da imam vrlo malo poverenja u njega jer sam gotovo sigurna da dobija procenat po preporučenoj pacijentkinji od laboratorije u koju šalje trudnice da rade Veracity prenatalni test. Ja inače živim u Norveškoj gde double test niti bilo kakva prenatalna dijagnostika nije dostupna ženama mlađim od 38 godina, pa sam htela da uradim UZ dok sam na odmoru u Srbiji, a on je, čim sam napomenula da razmišljam o prenatalnom testu umesto double, na svoju ruku nazvao tu laboratoriju i "najavio me", a kasnije vršio blagi pritisak da im se javim jer je on intervenisao za mene da to bude što brže urađeno, dok sam na godišnjem odmoru. Svakako, vrlo neprofesionalno i ružno.
    Pokušavala sam da pronađen informacije o tome na šta nizak fb-hcg ukazuje, ali ne uspevam da pronađem nikakav konkretan podatak. Ume li neko to da mi pojasni?
    Svakako, odlučila sam da ne uradim nikakav prenatalni test, ali nisam sigurna da li sam ispravno postupila.

  19. #2219
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Testovi probira ( statisticki) nisu u razvijenim zemljama dostupni " starijim " trudnicama s razlogom jer ne govore-nista. Dobni rizik je uvijek povisen kod njih ( zbog dobi, jasno) te se preporucaju testovi dijagnostike.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.07.2019. at 22:29

  20. #2220
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne razumijem uopce kako si zavrsila u laboratoriju na vadenju krvi za test koji ne zelis? Jasno je da lijecnici u nasim krajevima jako vole razne vrste dijagnostike.

  21. #2221
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ma to ju je kao strankinju nahvatao neki biznis doktor, a takvih je mnogo. Meni taj nalaz izgleda ok.
    Inace, meni su u Americi samo kombinovani test radili a imala sam 36 godina. Dr mi je rekao da bi radio jos nesto da je bilo naznaka na tom testu i uzv. Takav je protokol. Drugarica je bila trudna s 42, i njoj su odmah radili Harmony ili kako se vec zove, iz krvi.

  22. #2222

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Norway
    Postovi
    199

    Početno

    U Norveškoj konkretno trudnice mlađe od 38 godina ne mogu da urade nijedan statistički niti dihagnosticki test, to nije deo redovnog praćenja trudnoće, a ni privatnici nemaju pravo da tako nešto ponude pacijentkinjama. Starijima od 38 se nudi double test i u slučaju visokog rizika amniocinteza.

  23. #2223

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Norway
    Postovi
    199

    Početno

    Prosto me je ubedio da uradim double, a ne samo UZ kako sam planirala. Pa sam onda razmišljala:" Ok, nema potrebe da se zalećem sa prenatalnim, ako bude double loš mogu da ga odradim." U prošloj trudnoći sam double radila u Danskoj i samo dobila imejl sadržine "čestitamo, rizik je oko 1:8000, nema potrebe za daljom dijagnostikom", niko nije ni pominjao fb-hcg i PAPPA, pa sad nemam sa čim da uporedim.

  24. #2224

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Norway
    Postovi
    199

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem uopce kako si zavrsila u laboratoriju na vadenju krvi za test koji ne zelis? Jasno je da lijecnici u nasim krajevima jako vole razne vrste dijagnostike.
    Prosto me je ubedio da uradim double, a ne samo UZ kako sam planirala. Pa sam onda razmišljala:" Ok, nema potrebe da se zalećem sa prenatalnim, ako bude double loš mogu da ga odradim." U prošloj trudnoći sam double radila u Danskoj i samo dobila imejl sadržine "čestitamo, rizik je oko 1:8000, nema potrebe za daljom dijagnostikom", niko nije ni pominjao fb-hcg i PAPPA, pa sad nemam sa čim da uporedim.

  25. #2225
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pa ne bi trebala usporedivati jer se tako ne tumaci test. Tumaci se onako kako su napravili Danci

  26. #2226

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Norway
    Postovi
    199

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne bi trebala usporedivati jer se tako ne tumaci test. Tumaci se onako kako su napravili Danci
    Kažem to zbog niskog fb-hcg-a, baš me zanima da li je i tada bio nizak, a da Danci nisu odreagovali s obzirom na konačni rezultat testa, da se tako izrazim. Ja sam i dalje u šoku da neko koristi autoritet svoje titule i zvanja da bi se bavio takvim stvarima.

  27. #2227
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I treba da budes u soku, ponasanje tog doktora je zaista ruzno.
    Rizik se u tom testu izracunava na osnovu nivoa ta dva hormona u odnosu na medium u populaciji. Ako su nivoi hormona daleko od sredine, u odredjenim kombinacijama (prenizak PaPPA i previsok hcg kod down sy npr.), rezultat za rizik se povecava.
    S obzirom da si dobila nizak rizik, pozicija tvog rezultata hcg-a nije ispod nekog od cuttofs koji cine rezultat losijim.
    Slazem se s sirius da je dr trebao da isomunicira rezultat na nacin na koji su Danci ucinili.

  28. #2228

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    1

    Početno Kombinirani test + uzv Sveti Duh

    Pozdrav.
    Voljela bih dobiti svježe informacije o proceduri kombiniranog testa i uzv. Konkretno me zanima Sv. Duh jer sam tamo narucena.
    Koliko vremenski traje pregled?
    Ceka li se dugo ili sve teče prema narucenom vremenu?
    Hvala puno

  29. #2229

    Datum pristupanja
    Jun 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,

    Moj prvi post na ovom forumu. Trenutno sam u 8. tjednu trudnoće i za 2-3 tjedna bi trebala napraviti prenatalni test. Odllučila sam se za qulified jer im rezultati dolaze najbrže i navodno su trenutno najbolji. Ima li netko iskustva? Imam 36 godina i ovo mi je prva trudnoća

Stranica 45 od 45 PrviPrvi ... 35434445

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •