Stranica 2 od 19 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 910

Tema: Oluja se izjednačila s zločinačkim pothvatom- što reći jednog dana djeci

  1. #51
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    I svimbalo "zločinački pothvat" nije "ružna karakterizacija" nego osuda prava na organiziranu obranu.

  2. #52
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    ..jedva sam skupila snage da otvorim ovo i pročitam, jer smo u kući svi u suzama odkad je donešena presuda... buraz je raspustio studente od jada, jer ne može vjerovati (a da ne pričam da mu je pravo struka)..
    rat sam doživjela 91 jest kao mala djevojčica, ali sam doživjela taj strah, i bježanje kod susjeda u sklonište, odlazak oca na teren i davanje pištolja materi sa rječima, ako netko dođe ti pucaj, nije bitno tko...
    živjeli smo u Slatini, i ako se itko malo bavio povješću i Voćinom, zna šta je bilo tamo...

    Jutros kada sam se probudila mi je pala na pamet nakon 20 godina pjesma Kreni gardo, bandu gazi... sjećam se da smo u pola malavizije na tv-u šibali u sklonište, i jeli onaj bezukusni smoki iz velike vreće, onaj koji se lijepio za nepce, sjećam se da smo skupljali sličice HV i znali tko je Maki.

    užasno sam razočarana ovakvom presudom!!!!!

    Oluja nije nikakav zločinački pothvat, branili smo svoju zemlju... da nije bilo naših roditelja, djedova, braće, sestara koji su ginuli za ovu zemlju, ne bi bilo niti nas... zato hvala svima onima koji s neba gledaju ovu danas našu tugu...

    Ante i Mladen su bili ovčice koji su izvršavali naredba s vrha, u nadi da će živjeti u ponosnoj i čistoj Hrvatskoj, oni nisu zločinci!!!!!!! Nitko nije zločinac tko brani svoje... da se mene napadne, i da se branim, što sam i ja zločinac onda???

    Šušak i Tuđman, Šušak Tuđmanov pijun s kojim se igrao, a Tuđman osoba od nepovjerenja i osoba koja je bila u dosluhu sa svima, i ne radeći našu državu, već zbirući sve sa strane zbog svoje lagodnosti, i zbog svog mira..

    Ne želim niti počinjati što će biti kada uđemo u EU.. ako uđemo... jer ovo što smo danas kao narod doživjeli je sramota naše stare vlade, a težak teret za novu vladu i hrvatsko pravosuđe... NADAM SE SAMO DA ĆE BITI TOLIKO OTVORENI I PAMETNI DA SE NASTAVE BORITI ZA NAŠE GENERALE, I DA DOKAŽU SVIJETU TKO JE U DOMOVINSKOM RATU BIO AGRESOR (ZLOČINAC) A TKO SE BRANIO!!!!!!
    Posljednje uređivanje od andynoa : 15.04.2011. at 16:47

  3. #53
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Pa eto, ja i dalje vjerujem da se dobrom diplomacijom moglo postići više, u pravo vrijeme i na pravom mjestu.
    Nikako ne smatram da je rat bio jedini način za postizanje samostalnosti. Prevelika je to cijena za dobivanje države.
    I to kakve države
    Opet se bezglavo guramo u nekakve nove saveze. Opet nemamo diplomaciju kakva nam treba.
    A bivšu nam državu više ne zovemo Jugoslavija, nego Regija. Ali opet smo svi tu na okupu, skoro kao da ničeg nije bilo.
    Osim krvi i suza, ali o tome ne smijemo previše pričati, jer smo tolerantni...



    Edit: odgovarala sam na Pikulin post s prošle strane, ali stalno ulijećete
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 15.04.2011. at 16:58

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    [QUOTE=Pcelica Mara;1868603]Pa eto, ja i dalje vjerujem da se dobrom diplomacijom moglo postići više, u pravo vrijeme i na pravom mjestu.QUOTE]

    To i je naš najveći problem: diplomacija... da je radila svoj posao ne bi ovoga možda ni bilo...
    Kosorica je danas u 12:00 trebala biti u avionu i urlati po cijeloj Europi...

  5. #55
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    [QUOTE=umiljata;1868605]
    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Pa eto, ja i dalje vjerujem da se dobrom diplomacijom moglo postići više, u pravo vrijeme i na pravom mjestu.QUOTE]

    To i je naš najveći problem: diplomacija... da je radila svoj posao ne bi ovoga možda ni bilo...
    Kosorica je danas u 12:00 trebala biti u avionu i urlati po cijeloj Europi...
    da, a žena koju narod btw nije ni izabrao nije se udostojila dati komentar. već je novinare uputila na pavića. a pavić se ne javlja.
    prava slika naše vlasti. zato nam je kako nam je.

  6. #56
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Koje Hlebine... Srbi su držali više od 50 godina monopol na diplomaciju. Svatko s trunkom pedigrea i sposobnosti za diplomaciju ako je imao nacionalnu svijest završio je na golom otoku ili dijaspori perući tanjure dok ga nije dočepala crna ruka. Znate kako su nacisti ubili u jednom danu sve Poljske intelektualce, e ovo je jako slično samo možda naivnima manje očito. Diplomacija se ne stvara preko noći i 15 godina je za razvoj diplomacije koju nismo imali od dana Dubrovačke republike jako malo.
    Posljednje uređivanje od pikula : 15.04.2011. at 17:09

  7. #57
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Prije sam bila u šoku zbog svega ali da sad odg na pitanje. Jako dobro znam što ću reći djeci. I samo da nadodam, kod nas je uvijek, pa tako i sad, da su svi generali poslije bitke. Ovdje mislim na političare koji sad samo govore, trebalo je, moglo je..a nije. Sa politološkog gledišta potpisujem Bhany.

  8. #58
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    meni je zao zbog osude za zlocinacki pothvat (jer to nije bilo to) ali mi nije zao zbog ovakve presude ako ona konacno probudi ovaj narod da se suoci sa drugom stranom price, sa neprocesuiranim zlocinima (neko je ovdje napisao da je u Oluji poginuo 1 civil sa srpske strane - nije jedan ego 600), ako se oni koji vicu na sav glas u potporu generalima, a sami su rusili kuce i krali stvari i ubijali lijepo jave i to priznaju i odsjede svoju pojedinacnu kaznu jer ovom presudom oni sjede na racun tih i takvih.

    ono sto me najvise nervira cijeli dan je halabuka na Europu i EU - Haski sud nije europski sud nego Ujedinjenih naroda i uopce ne vidim kakve veze ima s nasim ulaskom u Uniju.

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Mogla je naša diplomacija ovo, moga je Tuđman ono, moglo je hrvatsko pravosuđe procesuirati par zločina...hm, moglo je.

    Mogla je i Europa odgovoriti na:
    - stop the war in Croatia
    - primijetiti da smo žrtva, grcamo u ratnoj zbilji, prihvaćamo izbjeglice-naše i iz Bosne
    Mogla je ta Europa ne procesuirati naše generale, našu obrambenu akciju kojoj je jedini cilj bio sloboda na našem teritoriju.
    Ali njih nije baš briga ni za nas, ni za naš rat, ponekad im paše da se malo svađamo/mirimo sa zemljama Regije...

    Strašno je što smo tako naivni...naivno je i Gotovinin general vjerovao da će se suditi po istini. Po pravdi.

    Mudrosti nam treba.

    A to što nevini su sužnji, plače mi se...i ježim se cijeli dan.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Mislim, Europa, G8, UN...zapravo smo za sve njih mi oni tamo mali

  11. #61
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Pa eto, ja i dalje vjerujem da se dobrom diplomacijom moglo postići više, u pravo vrijeme i na pravom mjestu.
    Nikako ne smatram da je rat bio jedini način za postizanje samostalnosti. Prevelika je to cijena za dobivanje države.
    I to kakve države
    Opet se bezglavo guramo u nekakve nove saveze. Opet nemamo diplomaciju kakva nam treba.
    A bivšu nam državu više ne zovemo Jugoslavija, nego Regija. Ali opet smo svi tu na okupu, skoro kao da ničeg nije bilo.
    Osim krvi i suza, ali o tome ne smijemo previše pričati, jer smo tolerantni...


    x

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    [QUOTE

    ono sto me najvise nervira cijeli dan je halabuka na Europu i EU - Haski sud nije europski sud nego Ujedinjenih naroda i uopce ne vidim kakve veze ima s nasim ulaskom u Uniju.[/QUOTE]

    kako nema veze, pa EU nam cijelo vrijeme prdi da nam dobra suradnja s Gaškim sudom ovisi o bržem ulasku u EU!!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    HaŠkim

  14. #64
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    oprosti, Pujice, nisam napisala daj e poginuo 1 civil u Oluji, to bih mogla samo da sam zlobna ili glupa ko stup- u spisu optužbe za prekomjerno granatiranje Knina se generali terete za smrt 1 civila kao posljedicu istog - to sam spomenula

  15. #65
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    A mislim i da brojka od 600 poginulih srpskih civila ni pribiližno ne dočarava strah svih srba koji nisu imali nikakve veze s agresijom ili su se čak borili na strani RH od gubitka posla, stana, ljudskih prava, ali to nije danas tema. Danas je tema osuda obrane Hrvatske i nevinih u zatvoru

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    U svim obrazloženjima kako i zašto potpisujem ronin,
    da ne ponavljam što je već rekla,

    a za ovo danas, ovo šokantno obrazloženje presude,

    vidim da je jednako pobudilo osjećaj za pravdu i ostavilo gorak, pregorak okus užasa svima, i desnima i lijevima,
    i liberalnima i konzervativnima,
    jer daleko je to i od prava i od zakona i od pravde.

    Nisam nikad izlazila na cestu ni potpisivala peticije na ove teme,
    no sada bih.
    Mislim da bismo trebali svi jer ogromna većina građana ove države danas je ostala u šoku.
    Upravo onolika ogromna većina koja je bila sretna kad se dogodila Oluja.
    Taj dan, kad smo slavili oslobođenje, kad nismo znali za popratne događaje,
    koliko smo taj dan bili sretni,

    toliko smo na današnji ogorčeni i osramoćeni.

  17. #67
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Samo je dovoljno pročitati knjigu ISTINA O DRUŽBI BILDERGERG i sve će vam biti jasno. Par ljudi vuče konce za cili svit, živo ima se fućka za nas, ali ako imaju svoj inters bore se za njega.
    Jako sam tužna danas, nije u redu, stvarno nije.Priznajem plakala sam zbog presude.
    Hrvatica sam iz Vojvodine, jako dobro znam kako se oni tamo ponašaju, zato sam i došla u Zagreb. Oni tamo preko ne znaju za Ovčaru, Vukovar, Srebrenicu, Dubrovnik, oni to stvarno ne znaju niti ih interesira. Ti "jadni "prognanici iza Oluje su došli tamo u Vojvodinu i hodali po mađarskim i hrvatskim selima i birali sebi kuće, jer su im tako obećali kada su ih potrali na put njihovi sunarodnjaci. Da li je itko od vas koje ovdi molarizirate ikada pomislio kako je Hrvatima u Vojvodini?
    Zato molim žene da ne pišu stvari o kojima nemaju pojma i u koje nisu osobno bili involvirani, jer neki ljudi stvarno nemaju pojma što se događalo.
    Ne želim nikoga vriđati, samo reći da sve ima više strana.

  18. #68
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    nena jabuka divan post
    ardnas slažem se
    Posljednje uređivanje od pikula : 15.04.2011. at 19:37

  19. #69
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    andynoa X kao kuća veliki. Na što je hrvatski narod spao, sramota, tuga, jad........................Svi moji koji su bili prognani, bili gladni, žedni, umirali za Hrvatsku, a gle sada, kada su se vratili poslije oluje-SREĆA NEOPISIVA-, ali ispalo da smo zločinci, svvi, jer i moji su tada ratovali, oslobodili naše, a ne njihovo, ma danas sam koma, ovo je pljuska naciji!

  20. #70
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    U svim obrazloženjima kako i zašto potpisujem ronin,
    da ne ponavljam što je već rekla,

    a za ovo danas, ovo šokantno obrazloženje presude,

    vidim da je jednako pobudilo osjećaj za pravdu i ostavilo gorak, pregorak okus užasa svima, i desnima i lijevima,
    i liberalnima i konzervativnima,
    jer daleko je to i od prava i od zakona i od pravde.

    Nisam nikad izlazila na cestu ni potpisivala peticije na ove teme,
    no sada bih.
    Mislim da bismo trebali svi jer ogromna većina građana ove države danas je ostala u šoku.
    Upravo onolika ogromna većina koja je bila sretna kad se dogodila Oluja.
    Taj dan, kad smo slavili oslobođenje, kad nismo znali za popratne događaje,
    koliko smo taj dan bili sretni,

    toliko smo na današnji ogorčeni i osramoćeni.

    Potpisujem!

  21. #71
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Politički sud, politička presuda, izrugivanje prava i pravde, izrugivanje i pljuska hrvatskom narodu.
    Teško je danas nakon ovog i dalje vjerovati u pravdu, ali sjetimo se one...pravda je spora ali dostižna.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj BHany prvotno napisa Vidi poruku
    ...pa neka se ispita i prekomjerno postupanje u ovom ili onom slučaju - ali u legitimnoj akciji, a ne u zločinačkom poduhvatu
    ovdje to nije bio slučaj, ovdje se čitala presuda sudionicima u zločinačkom poduhvatu

    …nisam previše pratila suđenje, priznajem, i uopće, nisam baš razmišljala o ishodu

    …ali formulacija i obrazloženje ove presude - to nije pitanje krivaca za zločine…ovo je pitanje osude prava na obranu i integritet i oduzimanje legitimiteta jednoj državi
    ovo je ključno

  23. #73
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    hvala ti Franjo i hvala ti Gojko
    gurati glavu u pijesak godinama - i odmahivati glavom i ponavljati kako za vrijeme oluje nije bilo nikakvih zločina s hrvatske strane, ne pomaže da nekim magičnim mahanjem štapića ti zločini nestanu i izbrišu se. dakle, samim poricanjem stvarnosti u vlastitoj glavi, stvarnost se ne može poništiti.
    no s druge strane (jasno mi je da su strasti uzavrele i da su osjećaji jači od razuma), markač i gotovina su mogli sankcionirati vojnike pod svojim zapovjedništvom. a mogli su ih i obuzdati, da se ne ponašaju kao divlje zvjeri puštene s lanca.

    "zločinački pothvat" rezultat je amaterske politike hdz-a koja traje već 20 godina. mi smo svi zločinci ne zbog haškog suda nego zbog isključivo naših nesposobnih političara.
    Posljednje uređivanje od sladjanaf : 15.04.2011. at 20:49

  24. #74
    Zoranova draga avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Balkan & Bliski Istok
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Tko je mogao ne započeti Srpska Akademija Znanosti i umetnosti koja ima u programu već cca 100 godina ovo što se događalo na Kosovu, BiH i RH čim su došli u priliku.
    A koji je to program?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je zao zbog osude za zlocinacki pothvat (jer to nije bilo to) ali mi nije zao zbog ovakve presude ako ona konacno probudi ovaj narod da se suoci sa drugom stranom price, sa neprocesuiranim zlocinima (neko je ovdje napisao da je u Oluji poginuo 1 civil sa srpske strane - nije jedan ego 600), ako se oni koji vicu na sav glas u potporu generalima, a sami su rusili kuce i krali stvari i ubijali lijepo jave i to priznaju i odsjede svoju pojedinacnu kaznu jer ovom presudom oni sjede na racun tih i takvih.

    ono sto me najvise nervira cijeli dan je halabuka na Europu i EU - Haski sud nije europski sud nego Ujedinjenih naroda i uopce ne vidim kakve veze ima s nasim ulaskom u Uniju.
    Kad već znaš broj srpskih žrtava znaš li i broj hrvatskih?
    Koliko je poginulih hrvatskih civila, djece,razrušenih sela i gradova?
    Znaš li i te brojke? Da li ti je žao i zbog njih?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Najveći problem je u tome što je sve da je i istina, neravedne su kazne. Koliko je granata,ubojstava i rušenja bilo po hrvatskim gradovima a ima li optuženih za npr. granatiranje Županje, 30 ubijeno djece u Sl. Brodu, koliko godina se dobilo za Škabrnju ili Voćin. Te brojke nitko ne zna, ali boli što jedan Srbin vrijedi kao barem 100 hrvatskih žrtava, njihova se svaka broji, a naša prešućuje

  27. #77
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    "zločinački pothvat" rezultat je amaterske politike hdz-a koja traje već 20 godina. mi smo svi zločinci ne zbog haškog suda nego zbog isključivo naših nesposobnih političara.
    I ovo je točno. Isto kao što naša vlast stavlja na odgovorne položaje beskičmene i nestručne poslušnike, tako je i vrla Europa postavila nama na vlast isto takve beskičmene poslušnike. Ali, na žalost, uz pomoć naših glupih biraća.

  28. #78
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Neću se uvlačiti previše u raspravu jer je osjetljiva. Istina je da sam se skamenila i uvrijedila danas gledajući presude. Specijalno obrazloženje koje smatram nečim najglupljim što sam čula vezano uz taj Haag.
    Ali ajde nemojmo se sad tu prenemagati da u Oluji i ostalim akcijama i našim i njihovim nije bilo zločina pojedinaca, ubojstava civila itd. Civil je civil, ubijeno dijete je dijete i potpuno je ne važno koje je nacionalnosti, kao i starci itd. Vjerujem u nevinost ovih naših generala, ali da je naša nesposobna vlast procesuirala pojedine zločine (za koje jako dobro zna) ovo se ne bi dogodilo. Mislim da bi bilo bolje da se duboko ispričaju za svoj nemar i foteljičarenje i prionu poslu i izvuku ove ljude iz tog zatvora jer narod je na rubu živaca, po svim životnim segmentima.
    Kamo god pogledamo lupaju nas po glavi, pa čak i ovi naši krasni ministrići. Ne isplaćuju se plaće, cijene divljaju, govore nam da smo svi kriminalci i ratni zločinci...ma mislim do kada...

  29. #79
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Kad već znaš broj srpskih žrtava znaš li i broj hrvatskih?
    Koliko je poginulih hrvatskih civila, djece,razrušenih sela i gradova?
    Znaš li i te brojke? Da li ti je žao i zbog njih?
    zašto?
    je li hrvatske žrtve poništavaju srpske? opravdava li ovčara pakračku poljanu?
    ako su "oni" ubojice nejakih i nemoćnih, opravdano je da budemo i "mi"?
    zastrašujuće, zaista

  30. #80
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem u nevinost ovih naših generala
    nevjerojatno je kako je došlo do ovakvog zaključka
    oni nisu nevini jer nisu obuzdali i procesuirali vojnike pod svojim zapovjedništvom
    a to je prvenstveno bila njihova zadaća

  31. #81
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa Vidi poruku
    Neću se uvlačiti previše u raspravu jer je osjetljiva. Istina je da sam se skamenila i uvrijedila danas gledajući presude. Specijalno obrazloženje koje smatram nečim najglupljim što sam čula vezano uz taj Haag.
    Ali ajde nemojmo se sad tu prenemagati da u Oluji i ostalim akcijama i našim i njihovim nije bilo zločina pojedinaca, ubojstava civila itd. Civil je civil, ubijeno dijete je dijete i potpuno je ne važno koje je nacionalnosti, kao i starci itd. Vjerujem u nevinost ovih naših generala, ali da je naša nesposobna vlast procesuirala pojedine zločine (za koje jako dobro zna) ovo se ne bi dogodilo. Mislim da bi bilo bolje da se duboko ispričaju za svoj nemar i foteljičarenje i prionu poslu i izvuku ove ljude iz tog zatvora jer narod je na rubu živaca, po svim životnim segmentima.
    Kamo god pogledamo lupaju nas po glavi, pa čak i ovi naši krasni ministrići. Ne isplaćuju se plaće, cijene divljaju, govore nam da smo svi kriminalci i ratni zločinci...ma mislim do kada...
    X

  32. #82
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    sladjanaf... zločin je zločin i treba biti kažnjen.
    Ali prema presudi ******* iz haaškog suda, svi smo mi zločinci. I ti i ja.
    znam
    a za to smatram odgovornim hdz a ne haški sud
    Posljednje uređivanje od daddycool : 17.04.2011. at 00:34

  33. #83
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Treba nam građanski neposluh. Ništa njima dok oni ne vrate bar malo nama, u to uključeno i dostojanstvo!

  34. #84
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    znam
    a za to smatram odgovornim hdz a ne haški sud
    Dijele krivicu. A doista ju i svi mi moramo podijeliti jer smo dozvolili da nas takvi tako dugo vode i predstavljaju u svijetu.

    Najgore je to što će se jednog dana djeca odreći nas svojih roditelja kad požele skinuti sa svojih leđa breme kolektivne krivice.

  35. #85
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    prema presudi ****** iz haaškog suda, svi smo mi zločinci. I ti i ja.
    e tako sam to i ja danas doživila.
    Posljednje uređivanje od daddycool : 17.04.2011. at 00:35

  36. #86
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Tema uopće nije osjetljiva. osjetljiva je samo Srbima koji bi se mogli naći uvrijeđenima našim postovima ili onima koji stvarno veze nisu imali sa Hrvatskom za vrijeme rata. Ljuta sam, tužna, razočarana, gadi mi se čitav svijet trenutno. Kad se samo sjetim tih godina, mog dida koji je bježao kroz minska polja, pješice ko zna koliko km da bi se spasio od susjeda Srba, babe kojoj je puno puta nož bio pod vratom radi sinova u hv-u, streljane rodbine, uostalom mene i moje obitelji koji smo jedva preživili neka granatiranja kojih je bilo bogzna koliko. Kad se sjetim da nismo imali što jesti, da nismo imali što obući, da smo svaku večer išli leći s osjećajem zahvalnosti što smo preživili taj dan. Čitava priča se priča kao da se rat vodio u Srbiji i kao da su naši vojnici pokušavali osvojiti njihove gradove. A mi smo samo htjeli nazad ono što je naše. Ni ja ne odobravam teror nad bilo kakvim civilima ali ljudi, stanimo malo na loptu, pa koliko naših civila je poginulo? Oćemo to zaboraviti? I ja jako dobro znam što ću reći svojoj djeci.

    I još nešto. Moj otac je pravoslavac i nikada ali nikada nismo imali nikakvih problema zbog toga. Zato što je bilo jasno na čijoj je strani, zato što nikad nije bježao iz svog grada, zato što je sudjelovao u ratu pa mi te priče o jadnim srbima u hr ne drže vodu.

    Jadan Gotovina, jadna nam majka svima di živimo. Ako ovo ne potakne mase da se nešto ne promijeni onda neće ništa

  37. #87
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Bidni moj ćaća ...za šta je zdravlje izgubio?? I mnogi drugi i zdravlje i život...a on mi posli svega ovoga kaže da bi volija rađe da je život izgubio, nego ovu nepravdu trpio!
    xxxxx

  38. #88
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    I svimbalo "zločinački pothvat" nije "ružna karakterizacija" nego osuda prava na organiziranu obranu.
    U pravu si, pisala sam u brzini pa sam se loše izrazila.
    ALI-slažem se sa sladjanom, iako je teško u ovom momentu tako rezonirati (rezonirati uopće), mogli su oni obojica reagirati i kazniti izgrednike u svojim redovima.
    No, to ne mijenja moju početnu tezu o tome kako se je onaj čiji smo glas čuli u Dnevniku, ghost from the past, izvukao dok drugi kusaju njegovu kašu...

  39. #89
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku

    I još nešto. Moj otac je pravoslavac i nikada ali nikada nismo imali nikakvih problema zbog toga. Zato što je bilo jasno na čijoj je strani, zato što nikad nije bježao iz svog grada, zato što je sudjelovao u ratu pa mi te priče o jadnim srbima u hr ne drže vodu.
    moja je teta udana za srbina (to ne možemo više ni napisati, pravoslavac je prihvatljivije?) i do rata su živjeli u jednom hrvatskom gradu
    kakve su sve prijetnje smrću dobivali, anonimne telefonske pozive, "zahtjeve" da što prije odu - s dvoje male djece mjesecima nisu izlazili iz kuće
    a luka nit jeli nit mirisali, da se blago izrazim

    hoću reći, tvoje iskustvo nije opće pravilo
    tj. na osnovu pojedinačnog ne ide se na opće
    Posljednje uređivanje od sladjanaf : 15.04.2011. at 21:47

  40. #90
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    a što reci na ovo sve. ŽALOSNO. i moja djeca ce znati istinu (prognani iz svoje kuče, spaljeno, uništeno, plač,suze, majka koja nezna kud bi s nama troje male djece, bježanje, bol, iščekivanje i strah da joj se javi jeli otac živ ili ne, prognanstvo, bijeda)........ i biti ce ponosni na mog oca-svog djeda.jer je od prvog do zadnjeg dana bio zapovjednik.odan svojoj domovini.a sad se pita za koga i zašto se borio, da bi nam svima ovako bilo??!!! žalosno

  41. #91
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Najveći problem je u tome što je sve da je i istina, neravedne su kazne. Koliko je granata,ubojstava i rušenja bilo po hrvatskim gradovima a ima li optuženih za npr. granatiranje Županje, 30 ubijeno djece u Sl. Brodu, koliko godina se dobilo za Škabrnju ili Voćin. Te brojke nitko ne zna, ali boli što jedan Srbin vrijedi kao barem 100 hrvatskih žrtava, njihova se svaka broji, a naša prešućuje
    Slažem se!

  42. #92
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    istina je relativna stvar, nazalost. vjerojatno je svima ukljucenima u obranu hrvatske najgore shvatiti da su nekom posluzili kao pijuni, budale. jos su ih na kraju i opljackali, a sad i konacno osramotili. fuj.

  43. #93
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj mama od fortmata prvotno napisa Vidi poruku
    Najveći problem je u tome što je sve da je i istina, neravedne su kazne. Koliko je granata,ubojstava i rušenja bilo po hrvatskim gradovima a ima li optuženih za npr. granatiranje Županje, 30 ubijeno djece u Sl. Brodu, koliko godina se dobilo za Škabrnju ili Voćin. Te brojke nitko ne zna, ali boli što jedan Srbin vrijedi kao barem 100 hrvatskih žrtava, njihova se svaka broji, a naša prešućuje
    Isto jedan X.
    Evo sad sam slušala na htv-u. Mi smo kažu procesuirali cca 1500 i nešto zločina u radu, što ubojstava ili pljački te ostalog. Oni tamo preko oko 20-tak. Nas se lupa po glavama jer kao ništa ne poduzimamo, a kažu evo brojke da smo poduzeli, ali o tome ne smijemo pričati. Kad ću moći na glas nekome reći da stvarno mislim da oni ovdje nisu imali što tražiti (vojnici JNA) i da su ubijali i palili i silovali u tuđoj državi, a ne mi u njihovoj. Kad mi nabrojimo tisuće i tisuće žrtava, onda nam izvuku jednu obitelj Z. ili kako su sad rekli eto 600 žrtava u oluji od čega neki nisu civili. I dalje kažem žrtva je žrtva, ali ne treba ničiju veličati, a kamo li nečiju umanjivati. Jadno i bijedno da je netko žrtva politike koja se je vodila, a glavni akteri su pomrli. Nadam se da su zapeli dole u zemlji i da ih niti vrag neće.

  44. #94
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    moja je teta udana za srbina (to ne možemo više ni napisati, pravoslavac je prihvatljivije?) i do rata su živjeli u jednom hrvatskom gradu
    kakve su sve prijetnje smrću dobivali, anonimne telefonske pozive, "zahtjeve" da što prije odu - s dvoje male djece mjesecima nisu izlazili iz kuće
    a luka nit jeli nit mirisali, da se blago izrazim

    hoću reći, tvoje iskustvo nije opće pravilo
    tj. na osnovu pojedinačnog ne ide se na opće
    Ja ne znam što znači Srbin, da li u to spada osoba čije preci nikad nisu živjeli u Srbiji niti ima ikakve veze s njom?? Moj otac je imao nepodobno prezime a mama mu je bila pravoslavka, zato sam tako i napisala. Nikad nije imao problema, sitnih provokacija je bilo ali to je sve. Da je mahao srpskom zastavom kao neki (ne mislim na tvoje) sigurno bi bilo i prijetnji i straha.

  45. #95
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Milanović je dao odličnu izjavu za Dnevnik

  46. #96
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Šta kaže?

  47. #97
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ma, ne znam dobro to ponoviti, pa eto: http://cro.time.mk/read/1c7302c7f5/d...ad0/index.html
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 15.04.2011. at 22:41

  48. #98
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Hvala!
    Niti imam vremena, a još manje volje za gledati televiziju danas.
    Samo bi se nervirala, a treba čuvat zdravlje

  49. #99
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj mama od formata prvotno napisa Vidi poruku
    Najveći problem je u tome što je sve da je i istina, neravedne su kazne. Koliko je granata,ubojstava i rušenja bilo po hrvatskim gradovima a ima li optuženih za npr. granatiranje Županje, 30 ubijeno djece u Sl. Brodu, koliko godina se dobilo za Škabrnju ili Voćin. Te brojke nitko ne zna, ali boli što jedan Srbin vrijedi kao barem 100 hrvatskih žrtava, njihova se svaka broji, a naša prešućuje
    VELIKI I DEBELI X pogotovo za Voćin!!!!!!
    Nitko za taj grad i za ta ubojstva i silovanja nikad nije odgovorao... a ljudi koji su nakon havarije ušli u njega danonoćno vide lice ubijene djece, žena, staraca... i to ih progoni...
    Moga kuma jedino veseli činjenica da su spasili jednu djevojčicu koja je stasala danas u prekrasnu mladu djevojku... ovo ostalo je jad i bijed, i kad će netko za to odgovorati??

    Kakva je Šljivančaninu presuda bila???? naspram ove ON je šta? herojčina, junačina???

    Bolno je sve danas što sam vidjela i čula, i suze ljudi koji su isto kao i ja očekivali neku vrstu pravde...


    xxxxx na trinu, zadarmamicu, mikku, nenaa...

    i ono što me još zanima, koliko će naša vlada, diplomacija, pravosuđe biti sposobna oformiti tim odvjetnika koji će sastaviti žalbu na temelju oblazoženja presude od 1700 stranica!!! Dao dragi BOG da žalba bude imala 10000 stranica i da im se trese gaće dok ju budu čitali... jer Oluja nije zločinački pothvat, nit će ikad to biti!!!!

  50. #100
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, ne znam dobro to ponoviti, pa eto: http://cro.time.mk/read/1c7302c7f5/d...ad0/index.html
    Bravo Milanović.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •