Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Trombofilijski faktori

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno Trombofilijski faktori

    Pozdrav! Nova sam na forumu pa se uhodavam, stoga mi, molim vas, nemojte zamjeriti. Moram ići vaditi trombofilijske faktore u Rijeku. Nemam pojma ništa o tome (dali se treba naruciti, koliko to traje...???). Prethodno sam imala 2 spontana pobačaja, a sada sam trudna 6 tjedana. Molim za pomoć one mame koji imaju iskustva s tim!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Šta nitko nema iskustva s ovim???

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Pozdrav, Sunasce
    I ja sam imala 2 misseda, i nakon toga sam napravila pretrage za trombofiliju. Ja sam ih radila u Zg, i radila sam ih prije ove trudnoce, u kojoj koristim heparin, trudnoca je uredna, i nadam se da ce tako biti do krajam (jos 15ak dana). Nalaze sam cekala cca mjesec i pol!
    A, ti, ako si vec trudna, ne znam da li nekako mozes ubrzati?!
    Znam da ti nisam bas nesto pomogla, al probaj se obratiti dr. Djelmisu u poliklinici Pronatal
    I,da, SRETNO, i samo probaj biti POZITIVNA!!!

  4. #4
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    ja sam vadila krv u Ri,ne trebaš se ništa naručiti,samo dođeš do 10h s uputnicom za vađenje s tim da vade par bočica jedna uputnica mora bit za Zg a jedna za Ri-(jer se nešto šalje u Zg)vadi se na sušaku,jedna mala zgrada s lijeve strane poliklinike

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj kiki30 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam vadila krv u Ri,ne trebaš se ništa naručiti,samo dođeš do 10h s uputnicom za vađenje s tim da vade par bočica jedna uputnica mora bit za Zg a jedna za Ri-(jer se nešto šalje u Zg)vadi se na sušaku,jedna mala zgrada s lijeve strane poliklinike
    Hvala vam puno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Danas sam bila u Rijeci. Za nalaze su mi rekli da nazovem oko 5.11. kada bi trebali stići i oni iz Zagreba. Nadam se da nece biti kasno za Heparin ako mi bude potreban?!?! Danas sam dobila nalaz Koagulograma. Između ostalog, d-dimeri su mi povećani - 1,38mg/L te Fibrinogen 3,8g/L. Dali je to normalno?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala!

  8. #8
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Mislim da ti neće biti kasno za heparin.D-dimeri i fibrinogen se znaju malo povisiti u trudnoći,samo što su u svakom labu drugačije jedinice pa ti ne znam reći koliko je visok tvoj nalaz (imaš li referentne vrijednosti na nalazu?).U Os je fibrinogen do 5,a d-dimeri do 500.
    Jesu li ti rekli štogod za aspirin protect ili andol 100?Pitaj doktoricu preporuča li ti da ih piješ preventivno,dok nalazi ne budu gotovi.
    Držim ti fige da sve bude ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •