Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: koje je boje plodna voda

  1. #1
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno koje je boje plodna voda

    koje je boje plodna voda????
    molim vas pomoc!!!! Imam iscjedak zuckaste boje pa me zanima da li je to mozda plodna voda???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    prozirna

    ili tamna ako je mekonijska

    no tebi je porod još daleko, najbolje bi bilo da se posavjetuješ sa svojim liječnikom

  3. #3
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    u trudnoći je normalno da imaš nekakv žučkasti iscjedak i da si sluzavija nego inače. ne vjerujem da ti to curi plodna voda, jer ti je još daleko do termina i jer je ona doista prozirna, ne baš žučkasta (govorim iz svog iskustva). iako... sad kad sam bila u bolnici 5 dana zbog tlaka, bilaje jedna trudnica na patologiji trudnoće koja je bila cca 30 ak tt i kojoj je lagano curila plodna voda. nisu se oko nje zabrinjavai previše jer je situacija bila takva da je to curkalo, tj. kapalo, i nije ugrožavalo bebu, pa su ju tako ostavili i promatrali njenu situaciju.

  4. #4
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Iscjedak je normalan, posebno pred kraj trudnoće...

    Plodna voda, ukoliko je normalna je prozirne do mliječne boje.

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    nivesa, ne vjerujem da je to plodna voda, ona nije žuta. Plodna voda je poput vode, bistra.

    No, možeš pokušati ovako. Dobro se operi i osuši. Onda stavi tamnu krpu, najbolje pamučnu jer se najbolje vidi,između nogu. Nakašlji se jako, baš jako. Zatim pogledaj. Ako curi plodna voda, moralo bi biti tekućine na krpi.

    I uvijek možeš na hitan pregled. Oni su na ginekologiji navikli na prestrašene trudnice i bez riječi će te pregledati. A tebi je sada najvažnije da budeš mirna.

  6. #6
    mistic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    162

    Početno

    Plodna voda je kao i mokraća, žućkasta.....barem je takva bila moja kad sam radila amniocentezu.
    Vidim da smo isto trudne, imam isto iscjedak, tj. dnevni uložak mi bude žućkast, ali u trudnoći je pojačan iscjedak i ja se ne zabrinjavam. Opusti se, sve će biti u redu.
    Možeš probati i ovo što ti Beti kaže.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Koliko znam, kod amniocenteze plodna voda bude žućkasta od koje kapljice krvi koja uđe u iglu dok prolazi kroz mamino tkivo. Inače je prozirna.

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam, kod amniocenteze plodna voda bude žućkasta od koje kapljice krvi koja uđe u iglu dok prolazi kroz mamino tkivo. Inače je prozirna.
    x

    Tako su i meni objasnili. Voda je prozirna.

    Jesi sigurna da nije urin? Inkontinekcija je takoder normalna u trudnoci.

  9. #9
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    I ja sam se bila bojala da mi curi plodna voda jer su bas fleke ostajale iza mene kad ih sjela. Isto su mislili da je inkontinencija, nije bila. Ovo sto Beti kaze ti naprave u bolnici, pa si radje doma to probaj napraviti jer ti ne ginu dva dana na odjelu kao sto su mene drzali, raskrvarili me koliko su ceprkali, da bi zakljucili da je pojacan iscjedak. Znaci, moze biti toliko jak da ti budu skroz mokre gacice.

    Napravi ovo s krpom pa podji kod ginekoga jer ako je zut mozda imas neku upalu jer je i to jako cesto u trudnoci.

  10. #10
    mistic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam, kod amniocenteze plodna voda bude žućkasta od koje kapljice krvi koja uđe u iglu dok prolazi kroz mamino tkivo. Inače je prozirna.
    Možda si u pravu, ali meni nije tako izgledalo. Bila je baš kao urin, žuta, da je kapljica krvi u prozirnoj tekućini bilo bi roskasto.
    Ne znam, nisam stručnjak, kažem samo što sam vidjela.

  11. #11
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Nivesa, idi provjeri, zlu ne trebalo. Imaš u apoteci za kupiti nekakve uloške koji ti pokažu je li plodna voda, poprime određenu boju. Sigurno nije jeftino, ali ako se stvarno bojiš, a i na ginekologiji ne znaju...
    Mojoj je sestri tako pomalo curila plodna voda, dva ginekologa su rekla da ne curi plodna voda, da ima dovoljno, ali nije bilo. Na kraju su je porodili 28+5 (!), blizanačka trudnoća, jedan dečko, iz čijeg je vodenjaka gotovo iscurila voda, ima velikih problema i danas.

  12. #12
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Drage moje,bila je plodna voda. Najgore sumnje su mi se i ostvarile.26+4 i eto moja srecica je sada mali andeo!!
    Najgore od svega sto sam u subotu ujutro bila na hitnoj jer sam vidjela sukrvicu na wc papiru nakon mmokrenja i tamo me dr pregledala samo na sekundu poslusala bebi srce,bez uzv, i rekla da je sve ok i da samo nastavim doma mirovat.
    To je bilo oko 10 ujutro. u 17 h sam dobila prve trudove ,ali nisam znala da su trudovi jer mi je to bila prva trudnoca. Ja sam mislila da sam nesto krivo pojela i da me samo boli trbuh. nesto iza 23 h su bolovi postali ne podnosljivi i odlucila sam zvat hitnu jer vise nisam mogla nikuda. u 00:30 sam rodila. bila sam potpuno otvorena i nije bilo spasa,beba je vec bila mrtva u trbuhu...
    znam da nitko nije kriv ali da je napravila uzv na vrjeme bi vidjela da nije nesto uredu. Ljuta sam,tuzna,jadna i nemam rjeci kojim bi opisala kako se osjecam....

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    nivesa, užasno mi je žao.

  14. #14
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Jako mi je žao

  15. #15
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    nivesa, jako mi je zao. znam da nema tih rijeci kojima bih bar malo mogla da ti olaksam tu bol...

  16. #16
    mistic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    162

    Početno

    Ajoooj nivesa užasno mi je žao

  17. #17
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    draga nivesa... ne mogu ti opisati koliko mi je žao nemam riječi...

  18. #18
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Uzasno mi je zao da ti se to dogodilo!

  19. #19
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    nivesa,jako mi je žao...drži se draga

  20. #20
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    nivesa, suosjećam s tobom i, ako želiš, piši na roditeljima anđela pa će ti, možda, biti lakše kad vidiš koliko nas je tamo.

    Vjerujem da će ti reći razlog zbog kojeg je tvoja bebica prestala živjeti, nakon što naprave testove. Kako je trudnoća trajala duže od 26 tjedana, imaš pravo i na prijavu bebe i još neka prava s obzirom na porođajni, pa neka ti netko ode do HZZO-a da se raspita.

  21. #21
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Beti3
    bili smo u Klovicevoj,tamo su mi rekli da imam pravo na 90 dana porodiljnog ali nista za prijavu bebe, Molim te da mi posaljes link za roditelje andela ja nemogu nigdje naci. mozes i u pp pa da mi netko,mozda ti ako znas,objasnis kak to ide
    Hvala svima na rjecima podrske

  22. #22
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Strašno mi je žao nivesa!


    http://forum.roda.hr/threads/62021-Kako-se-nositi-s-gubitkom-djeteta-i-%C5%A1to-dalje-4/page59


    Ovo je link na temu na podforumu Roditelji anđela, pa se javi curama.

  23. #23
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    nivesa,mislimo na tebe!Žao mi je!

  24. #24
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Vidjela sam da si našla temu. Prvo u pripadajući matični sa otpusnim pismom i oni će vam sve dalje reći.

  25. #25
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ajme nivesa, žao mi je . a ja sam te još uvjerevala da to ziher nije plodna voda. sad mi je koma još i više . drž se, draga .

  26. #26
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Hvala vam svima!! Nisam do sada niti isla na forum jer me sve skupa previse pogodilo i nisam imala snage... kazu da vrjeme ljeci sve,ali mislim da ovo ne...samo se naviknes na situaciju ..i ne odustajes od toga da si uljepsas zivot sa tim prekrasnim malim bicem ...Zato sad idemo ispocetka nakon ovih nekoliko mucnih mjeseci..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •