Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: plancent previa

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno plancent previa

    Danas na uzv mi je nadjena posteljica preko cijelog usca i rekao mi je doktor postoji mogucnosti jako g kvarenja moram mirovati i nista dizati te ak izdrzim do kraja idem na carski, Jel netko imao to? koje su opasnosti? trudna sam 12+3 tj

  2. #2
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Placenta previa se uopće ne dijagnosticira tako rano u trudnoći. Kako maternica raste, ima mogućnosti da će ti se posteljica podizati skupa s njom - meni je moj gin spominjao pp oko 20 tj tek, a i onda me je drugi gin - privatni smirio i rekao da je još prerano za takve dijagnoze. Posteljica se kasnije podigla i nisam imala nikakvih problema s trudnoćom i konačno vaginalnim porodom. Mirovanje ti definitivno ne može škoditi, ali da te tako uplaši.... Stvarno ti nije ko trudnici potrebno još dodatnih uzrujavanja.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    12 tjedana je stvarno prerano za ovu dijagnozu.
    posteljica je tako rano tako nisko kod jako puno žena, to je normalno. kako se maternica povećava, tako se posteljica penje prema gore.
    meni su u 2 trudnoće tako rano spominjali PP, ali se nisam brinula oko toga jer sam znala da je prerano i da treba pričekati. i nisu mi preporučili mirovanje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    hvala vam mene je sam strah da ne pocnem krvariti jer je rekao da postoji mogucnost obilnog krvarenja

  5. #5
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    malo janje, ja osobno nisam imala probleme s posteljicom.
    ali, kad sam bila u bolnici, s menom je u sobi bila cura, koja je cilu trudnocu prelezala bar zbog tog razloga. hospitalizirali su je u 30 tt, i do samog kraja je ostala. dan nakon mene je isla na CR, sve je dobro zavrsilo, i rodila je zivog i zdravog djecaka. pojedninosti ne znam, kad joj je to dijagnosticirano, ali eto bar znam da je sve dobro zavrsilo.
    u svakom slucaju, zelim ti da dodete do kraja i da sve prode u najboljem redu!

  6. #6
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    definitivno prerano za postavljanje dijagnoze-mislim da se definitivno postavlja dijagnoza iza 32.tjedna trudnoce..... meni je posteljica bila preko cijelog usca sve negdje do 24.tj kad je dr vidio da se polako pocinje povlaciti prema gore, u 28. tj je vec bila iznad usca. nisam bila na iskljucivom mirovanju, ali mi je dr zabranio jogu ili vjezbanje u trudnoci, dozvoljene su bile lagane setnjice, izbjegavanje nosenja teskih tereta i sl

  7. #7
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    meni je posteljica straga. koja je razlika?znam samo da ako je sprijeda da neke trudnice slabije cuju udarce bebe.al za ovo straga neman pojma.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je posteljica straga. koja je razlika?znam samo da ako je sprijeda da neke trudnice slabije cuju udarce bebe.al za ovo straga neman pojma.
    Nema razlike, osim ovog što si navela.

    Malo janje. Meni je u tim tjednima posteljica bila preko ušća sa hematomom 4x3 cm uz izolirane dvije bakterije iz briseva (što je još nepovoljnije, s obzirom da je krv odlično hranilište).
    Ja sam obilno krvarila zbog čega sam provela nekoliko dana u bolnici. Sljedećih mjesec dana sam mirovala, pila antibiotike, posteljica se podigla, a hematom postupno resorbirao.
    Ni u jednom trenutku me nisu plašili sa dijagnozom previe.

  9. #9
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Bitno ti je da miruješ ako je dr tako rekao. Nema usisavanja, ribanja kupaone, čišćenja, vožnje auta sa stalnom uporabom kumplunga, znači ako voziš u koloni. Trebala bi ići na komplikacije, ništa teško ne dizati. Trebala bi otići kod dr Miškovića ili Matijevića, na Sv duh da ti oni ipak potvrde dijagnozu. Moja sestra ju je imala i to nije banalna stvar može se kasnije povući, ali budi pažljiva, ona isto nije krvarila. Nemoj sad očekivat krvarenje pa da strepiš. Rodial je normalno vaginalno i niije morala na CR.

  10. #10
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    moja nevista vec danima krvari.dobila je dufaston.prvo 2x1 pa su povecali 3x1. ima zavaljenu maternicu. i jutros na pregledu joj je dokt ustanovio da joj je posteljica preko ušća.13 TT je. rekao joj je da bi se posteljica trebala povuci prema gore, ali mora mirovati jer dosta krvari i to skoro više od tjedan dana. i tek je danas briseve napravila.tako da još nezna što ce biti. a u krvi i mokraci su joj povecani dosta leukociti i ima bakterije.pa treba i ureoplazmu radit.

  11. #11
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    pa treba i ureoplazmu radit.
    ISPRAVAK- urinokulturu treba napravit.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    A na kojem boku da spavam? znam da je dobro na lijevoj strani spavati a sad me strah da na to strani nije dobro i da nema dovoljno kisika

  13. #13
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj malo janje prvotno napisa Vidi poruku
    A na kojem boku da spavam? znam da je dobro na lijevoj strani spavati a sad me strah da na to strani nije dobro i da nema dovoljno kisika
    Malo janje spavaj onako kako ti je udobno
    opusti se, placenta previa se ne moze sa sigurnoscu diagnosticirati u tako ranoj trudnoci , pogledaj ovaj tekst

  14. #14
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    malo janje, neću ponavljati sve ovo što su cure gore rekle, ali da, stvarno je puno prerano da bi se uopće moglo govoriti o PP. ja bih ti preporučila da odeš kod drugog doktora po drugo mišljenje (i općenito praćenje trudnoće) jer mi se čini da je ovaj sklon paničarenju, a to je zadnje što ti sada treba. na kraju krajeva, nema smisla mirovati u trudnoći samo zato što je neki doktor imao loš dan i zaboravio da je pred njim trudnica u 13. tjednu. ustvari, ni mirovanje nije bez svojih nuspojava - beba u trbuhu raste i razvija se od podražaja koje dobiva tijekom majčina kretanja. i naravno, za bebu je najbolje imati sretnu i smirenu mamu, a mislim da će posjet drugom doktoru to sve riješiti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    hvala vam cure. Pokusavam ne misliti na to al to je jako tesko jer svaki put kad idem na wc brinem se al to je valjda normalno jer zelim bebu pa me strah

  16. #16
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    meni je dr spomenuo placentu previu negdje oko 16-18 tjedana i već na drugom pregledu 3 tjedna kasnije je posteljica bila gore!
    Malo uspori i vjeruj da bude sve ok

  17. #17
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Ja sam u prvoj trudnoći imala placentu previu, rečeno mi je da moram malo usporiti, bez naprezanja, sexa i sličnih aktivnosti... Prokrvarila sam 2 puta prije poroda, sa 16 tjedana i 22, hospitalizirana, ali ništa posebno od terapije...
    Uglavnom, sve je bilo ok, posteljica se u konačnici (negdje sa 27/28 tjedana) i povukla, tako da sam na kraju imala normalan vaginalni porod...
    Ne brini toliko rano, zaista se sve može promijeniti, ima još dovoljno vremena!
    Uživaj u trudnoći, malo manje aktivnosti i prati svoje tijelo!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Hvala vam na rijecima utjehe ja se nadam i vjerujem da ce sve biti ok
    Posljednje uređivanje od malo janje : 19.04.2011. at 11:45

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Da li je neka od vas imala velika krvarenja u trudnoci zbog marginalne placente previje? Ja sam u 18 tjednu u bolnici jer sam vec 2 puta prokrvarila onako bas posteno s ugruscima i do poda. mislila sam da je gotovo, a bebica je za sada ok, zatvorena sam, jos malo krvarim. Ima li nade da krvarenje prestane i da se posteljica povuce? Strah me stat na noge, sagnut se i sl da s eopet ne desi isto

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Eto mene opet tu moja posteljica se nije digla kak treba i doktor mi ne preporucuje da idem na more vec moram strogo mirovati a toliko sam se veselila. Kaze da je placenta previa i to je napisao u knjizic jel se stvarno toliko mora mirovati?

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    malo janje, mora se stvarno tako mirovati. Sretna si dok možeš sama u WC. Trudna si oko 26 tjedana? Idućih 4 tjedna je najnajbitnije da jako miruješ. Slušaj svog liječnika, zna on. More će uvijek biti tu.

    Mari 79 kako si ti?

    Želim vam objema sve najbolje.

  22. #22
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    malo janje, pročitaj malo o placenti previji. Nije mi namjera plašiti te ali to je poprilično ozbiljna dijagnoza. Lezi, miruj i zaboravi na more ove godine

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    Citala sam o njoj i vidim da nije nista bezazleno a morat cu mirovati sad sam u 24 tj trudnoce kad je najopasnije da se nesto dogodi

  24. #24
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Malo janje, i ja sam imala potpunu placentu previu. Ta potpuna ti ima jos 3 podvrste zavisi od toga koliko ti se ukopala u okolno tkivo. Na UZVU-u se lijepo vidjelo kako se moja ponasa bas kao rak i razvila je krvne zile debele kao doktorov palac (Njegove rijeci). Postojala je mogucnost da ce sa bebom i posteljicom jos stosta morati izvaditi. Mirovala sam jedan cijeli mjesec doma i 54 duuuga dana u bolnici. Ne znam kako sam izdrzala, ali jesam. Strikala sam, citala, slusala muziku, hodala polako polako, spavala, jela i cekala. Planirani C/R u 36-om tjednu. Pod potpunom narkozom. Sa uzduznim rezom, od pupka na dolje, da me otvore ko knjigu i da bolje vide. Muzu su rekli da sada vise nije pitanje da li ce beba prezivjeti nego da li cu ja. Ja sam se u sebi pomirila da moju bebu mozda nikada necu vidjeti. Ali jesam. Jedino sto zalim iz dna duse je da ga nisam vidjela 3 dana. Bio je inkubatoru na kisiku. Tada nisam znala vaznost koju ima "skin to skin", ali sada znam.Malo si proguglaj i bori se da ti daju bebu cim se rodi.
    Drugo sto ti preporucujem a sto je i meni preporucila cura koja je imala placentu previju je da inzistiras na UZV mozga kad ti se bebica rodi i da obratis posebnu paznju na sve sto ti se bude cinilo sumnjivo.
    Znam da ti je tesko mirovati jer imas jos jedno dijete, ali znas sto kazu, sto se mora nije tesko. I sve ipak prodje.
    Ako te jos sta zanima, slobodno mi posalji pp.
    I sretno!!!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    I JA IMAM TE KRVNE ZILE ISTO Vec mjesec dana idem svaki tjedan na preglede strogo mirovanje ali naravno kad trebas mirovati onda imas 100 stvari za obaviti sad sam 33 tjedan i nadam se izdrzati jos barem 3-4 da bude sve ok. Nista mi nisu htjeli govoriti o tim zilama kazu da me nezele dodatno plasiti a neznaju da sam i ovak jos vise uplasena

  26. #26
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Malo janje, da te malo utjesim, te ogromne debele krve zile koje si je posteljica stvorila mozda nisu dobre za tebe, ali su super za tvoju bebu, jer svakako znaci da se posteljica dobro drzi i dobro razvija (iako se ucahurila na krivom mjestu) i da dobro hrani tvoju bebu. Pa iako je kod totalne plac previe C/R neizbjezan i obicno se radi u 36-om tjednu, mozes se nadati da ce beba biti dobro i zdrava. Vjerujem ti da se zelis pripremiti i da imas 100 stvari za obaviti, ali skoro sve moze cekati a ono sto ne moze trazi druge da naprave za tebe. Imas srece da si jos uvijek doma a ne u bolnici. Ja nikada necu zaboraviti 54 dana uzasa male klaustrofobicne bolnicke sobe. Jos imas par tjedana, brzo ce to proci.

  27. #27
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    Ma bas ste me sad prestrasili ! Evo ja sam u 31 tj trudnoce i 5 dan u bolnici , prokrvarila jako, dojurila na hitnu . Dijagnoza placentna previa totalna, Sestre znaju to totalna naglasiti i 2 puta. Pojasnili su mi Ugl. sve prvi dan na pregledu,kod mene šok jer do 31 tj nije bilo rijeci o tome niti na jednom redovno pregledu. Uzas !!
    E sad nisam znala da se ona Moze tako"ukopati"i da mi mozda sve živo vade? I zanima me u kojem tjednu ste imali zakazano carski s obzirom na dijagnozu? Sta se čeka dok je sve ok ili se ide ranije?ja sam sad u bolnici na strogom mirovanju pa da znam odprilike čemu se nadati ...

  28. #28
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nemoj panicariti.
    postoje sanse da se povuce rastom same maternice.
    moram priznati da ne razumijem sta znaci "sve zivo vade"?

    moja nije bila totalis, ali je bila 2mm od usca. prokrvarila sam u 25tt i od tada mirovala u bolnici s nekoliko epizoda kontrakcija. CR sam imala u 39tt (punih 38) nakon sto mi je pocela curiti sluz i ispao cerv. cep.

    drzim fige da ti se povuce.

  29. #29
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Choko, najbolje ti je sva ta pitanja pitati doktore, a ako ne dobijes direktne odgovore, onda napisi pitanja i neka tvoj muz ili mama ili netko tvoj sluzbeno zatrazi razgovor sa doktorom i pita sve to. Ja se sjecam kako su se svi doktori pravili gluhima kad bi ih se nesto pitalo sto nisu htjeli diskutirati. I naravno skoro uvijek su bili u zurbi...
    Ono sto sam ja procitala kako se radi vani, ali i kod nas, a i iz vlastitog iskustva, ako krvaris, ostajes u bolnici dok se beba ne rodi, sto obicno rade u 36-om tjednu C/R-om. Mene su rezali okomito (od pupka na dolje), ali vecinu rezu onako kako se i inace vec desetljecima reze za C/R, u bikini line tako da ti se poslije nista niti ne vidi.
    Ja uopce nisam krvarila, ali su me svejedno hospitalizirali za svaki slucaj. C/R je bio dogovoren, medjutim mee su uhvatili braxton hicks trudovi (koji su normalni, naravno, ali previse opasni ako imas pp) pa ke C/R napravljen pod hitno. Opet, za svaki slucaj da ne pocnem krvariti.
    Budi mirna i odmaraj, citaj, surfaj i broji dane. Znam da nije ugodno biti u bolnici, ali ponekad nemamo izbora.
    Jos na kraju da ti samo napisem da sam citala da se i potpune p/p ponekad pomaknu dovoljno od usca maternice i oslobode dovoljno prolaz i onda C/R nije potreban. Evo ti tri linka.
    http://www.babycentre.co.uk/pregnanc...acentapraevia/
    http://community.babycentre.co.uk/fi...lacenta+previa
    http://community.babycentre.co.uk/gr...lying_placenta

  30. #30
    choko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    285

    Početno

    hvala cure na odgovorima.Ma doktori su super ,kazu da me nece pregleavati da ne uznemiruju precesto.lezim i veselim se novom danu
    danas sam primila injekciju za sazrijevanje pluca,sutra jos jednu. nesto me boli ,malo u doljnjem dijelu trbuha zadnja dva dana . jucer sam dobila cepic jer mi probava koma .
    ma nadam se da sto duze izdrzimo sto duze ...ma nekao je lijepo cuti iskustva drugih ,sa lijepim krajem

  31. #31
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Choko, tako treba, biti pozitivna

  32. #32
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Posteljica mi je od 20tt lijevo nisko, rekao dr. u bolnici sigurno će se podići.

    Jučer tuga, bila sam na privatnom 3D uzv i pregledu, i dr. me pregleda te postavi dg. placenta previa tot.

    Umjesto da sam uživala u pregledu i bebaču ja sam se rasplakala.

    Sad sam 25+4.. preporučila mi je mirovanje, ne strogo, jer nikada nisam krvarila niti imala naznake, osm stalnog pritiska i težine u donjem dijelu trbuha.
    Iako mi je rekla da se konačna dg. postavlja u 32 tt, u mom slučaju ne moram očekivati neki pomak, te da mi je CR neizbježan. Da pripremim torbu i na svaki iscjedak, smećkasti, rozi, krv idem pravac u bolnicu.

    Bebač je super, pregledan od glavice do pete, napredan , jučer sam otplakala, jer sam dosta bila aktivna, stalno u pokretu, vani, u šetnji....i sad mirovanje, a sobica u pripremama i maljanju...

    Danas već ležim, uz doručak malo na komp, pa knjiga i u krevet.

    Zanima me ..kako ste mirovale??? Koliko strogo???
    Imam li šanse iznijeti trudnoću do terimina???
    SAmo me strah da moj maleni dobije sve od mene što treba i da se prijevremeno ne rodi, nikako ne prije 32-33 tt.

  33. #33
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Možda još ima vremena se podići? Jesi opet bila na pregledu kod prvog liječnika kod kojeg si bila u 20. tt?

  34. #34
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Možda još ima vremena se podići? Jesi opet bila na pregledu kod prvog liječnika kod kojeg si bila u 20. tt?

    Nisam, to je dr u Vinogradskoj ustanovio na anomaly scanu.
    Idem svojoj dr. za 2 tjedna koja je zadnji puta na njegov nalaz rekla da je to u redu da posteljica lijevo..i da ne brinem

    Privatno sam bila kod dr. Harni, ona je radila vaginalni uzv, a dr. u bolnici preko trbuha..

    Uopće ne znam kome da idem slijedeći put, mislm da je najbolje da odem u bolnicu zar ne???

  35. #35
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Odi kod onog liječnika u kojeg imaš najviše povjerenje.

    Možeš mirovat, ne bih rekla da se ne smiješ uopće kretat ali pazit da se ne premoriš sigurno. Ima još vremena da se podigne, držim fige

  36. #36
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    joj, cure, moram podići temu: dakle, sinoć sam na gaćicama primjetila bukvalno 4 kapljice promjera 3 mm smeđe boje, usrala sam se od straha, naravno! sad sam punih 17 tjedana. odmah sam otišla za bolnicu, vag.pregled uredan, ušće zatvoreno, plodne vode normalno, beba b.o. UZV preko trbuha super, posteljica straga. Već je tu pregled bio skoro gotov, kad sam ja pitala gdje mi je posteljica( čiato da znam kad očekivati značajnije pokrete djeteta, sprijeda ili straga i to) pa je dr rekla ajmo napravit vaginalni UZV pa ćemo vidit. Nakon nekih dobrih 7-8 minuta gledanja i kontanja došla je do zaključka da mi je posteljica na ušću, veći dio je sastrane, ali učće je prekriveno¨ona je na to dosta alarmantno reagirala, čak me htjela ostavit u bolnici par dana na što sam ja obećala da ću mirovati strogo kod kuće. rekla je da mirujem, da se može desit krvarenje, svašta nešta me isplašila i ja sam sad van sebe.
    Molim vas nekog iz vlastitog isksutva da m i kaže par infortamcija. pročitala sam štošta na netu, ali volila bih iznijeti moj slučaj.
    ono što me kopka je to što je nalaz bio sasvim uredan, rekla je da je sigurno pukla neka kapilarica, dok nije upotrijebila vaginalni UZV. Ko još upotrebljava vaginalni uzv u 18. tjednu trudnoće? možda bi mnogi dobili tu dijagnozu, s obzirom da je prvotni nalaz preko trbuha bio uredan... ne znam šta da mislim..

    sinoć sam čak spavala na grozmom krevtu u dn. sobi da se ne bi penjala na kat u spavaću sobu..

    šta mislite?

  37. #37
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Pazi se, naravno, kao što su ti rekli, ali 17. tjedan je puno prerano za dijagnozu placente previje, kako se maternica širi tako placenta uglavnom se miće prema gore. Ovo bi uzela kao znak za malo više pažnje, ne za uzbunu. Ako se desi opet nešto što ti ne štima ili te prestraši, konzultiraj se sa liječnikom/liječnicom.

    I razmisli o tome da potražiš drugo mišljenje, u drugoj bolnici/gradu, gdje ne iznosiš prvo mišljenje nego dođeš i pitaš samo što ta druga osoba misli (bez da druga osoba zna prvo mišljenje)

  38. #38
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    I razmisli o tome da potražiš drugo mišljenje, u drugoj bolnici/gradu, gdje ne iznosiš prvo mišljenje nego dođeš i pitaš samo što ta druga osoba misli (bez da druga osoba zna prvo mišljenje)
    Potpis na cijeli post a posebno na ovo citirano.

  39. #39
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    ja bi isto tražila drugo mišljenje,ta dijagnoza nije bezazlena i kod mene je skoro završila tragično
    mada su meni isto tako negdje ,možda ipak malo bliže 20 tj. dali istu dijagnozu ( ne da mi se sada tražiti papire da provjerim ).i bili su u pravu.i odmah su mi rekli da mi je posteljica tako postavljena da nema šanse da se pomakne
    i za i to su,nažalost ,imali pravo
    i još nešto,soc. ginekolog mi nije ništa rekao,očito nije vidio,tek privatni,isto s vaginalnim UZV

  40. #40
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis na cijeli post a posebno na ovo citirano.
    da, recimo dođeš na pregled, moliš UZV i pitaš gdje je posteljica, da ti pogledaju i napišu na nalaz, bez da iznosiš da si već bila na pregled i da su ti rekli da je previa. tako si sigurna da si dobila pravo mišljenje drugog liječnika.

  41. #41
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    da, recimo dođeš na pregled, moliš UZV i pitaš gdje je posteljica, da ti pogledaju i napišu na nalaz, bez da iznosiš da si već bila na pregled i da su ti rekli da je previa. tako si sigurna da si dobila pravo mišljenje drugog liječnika.
    Tako sam ja napravila, s time da je prva ginicka radila sve dotadasnje preglede, a kod ove druge sam isla da se upoznamo jer sam kao u njenoj bolnici planirala roditi.

    Tako da se slucajno desilo da je izmedu 2 pregleda bilo svega par dana. Prva ginicka nije nista vidjela. Druga je i to vec pri kraju pregleda i isto je rekla da nema sanse da se pomakne. I nije se.

    Onda sam nakon mjesec dana isla ponovo kod prve i nisam joj nista rekla sta je ova druga dijagnozirala. Tada je i prva ginicka vidjela potpunu placentu previju i doslovce se usr.la, jer me pregledavala sa vaginalnim UZV a to je isto moglo prouzrociti krvarenje.

    To mi je inace frendica od frendice i ona me molila i nagovarala da ODMAH idem u bolnicu. Zastrasivala me sa kojekakvim pricama iz njene prakse gdje su zene skoro iskrvarile itd. Ne pisem ovo da te strasim, nego da znas sta ces mozda sve cuti od doktora.

    Ja se nisam odmah dala u bolnicu, nego sam otisla po trece misljenje. Koje je bilo isto. Ukljucujuci preporuku lezanja u bolnici. Nakon sto sam se dobro informirala i vidjela da npr u Engleskoj hospitaliziraju tek u 32 tjednu (ako se sada dobro sjecam, ali u svakom slucaju vise od 30, a ja sam tek bila oko 20), odlucila sam ne ici u bolnicu ali sam strogo mirovala doma. Nisam kuhala, niti radila bilo kakve kucanske poslove, niti sam izlazila iz kuce, osim par puta kratka setnja do vrta. Bio je 10/11 mjesec pa bas i nije bilo vrijeme za neko veliko tumaranje po vani.

    Da sada dalje ne duzim, planirani C/R je napravljen u 36-om tjednu, a posljednja 2 mjeseca trudnoce sam ipak odlezala u bolnici. Nisam imala niti jedno krvarenje. No, cura koju sam upoznala i koja je isto imala pp, je nekoliko puta krvarila. Ona je jadna provela skoro 5 mjeseci u bolnici.

    Ja ti zelim da se tvoja placenta smjesti tamo gdje joj je i mjesto i da tvojoj bebici bude slobodan put za van.
    Posljednje uređivanje od Mrs Happy : 05.10.2012. at 13:30

  42. #42
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Pazi se, naravno, kao što su ti rekli, ali 17. tjedan je puno prerano za dijagnozu placente previje, kako se maternica širi tako placenta uglavnom se miće prema gore. Ovo bi uzela kao znak za malo više pažnje, ne za uzbunu. Ako se desi opet nešto što ti ne štima ili te prestraši, konzultiraj se sa liječnikom/liječnicom.

    I razmisli o tome da potražiš drugo mišljenje, u drugoj bolnici/gradu, gdje ne iznosiš prvo mišljenje nego dođeš i pitaš samo što ta druga osoba misli (bez da druga osoba zna prvo mišljenje)
    Veliki potpis.
    Prerano. Ja sam ležala bezveze mjesec dana i placenta se sama smjestila na mjesto

  43. #43
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Moja praevia je završila sretno . Rodila sam na dogovoreni CR. zdravog bebača
    CR. je bio težak, jako krvaenje i duži oporavak
    Takodjer potpisujem forumašice, oprezno!!

    Imala sam praeviu od 20tt, odmah je dg. totalna i tako je ostalo do kraja...da sad ne dužim post, bilo je sumnje i u uraslu posteljicu, ali srećom samo se djelomično primila za maternicu.

    Hospitalizirana u 28 tt primala dexametazon, nikada krvarila ni kapi ali ležala i mirovala od 20 tt.
    32 tt primljena na patologiju trudnoće, opet pimila dex. terapiju i dočekala porod u 37 tt.
    Praevia se nakon tog tjedna ne poradja.

    Svakako drugo mišljenje, meni dr. na soc. nije niša vidjela već sam to saznala na privatnom pregledu. I meni su rekli da će se podići 99% no nije se pomaknula.
    Iako izgleda prilično jednostavno u bolnici su 2 primarijusa i jedan prof. buljili u ekran da bi proučili moju maternicu i posteljicu, tako da preporučam još drugo mišljenje.
    Posljednje uređivanje od Shania : 05.10.2012. at 18:48

  44. #44
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Cestitke Shania!!!

  45. #45
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Hvala cure na mišljenjima...
    idem za 10 dana na kontrolu kod svoje dokotrice, do tad ću mirovati.. kako čitam po internetu, u 90 % slučajeva se posteljica podigne, tako bar kažu stručnjaci, a da je česta slika previej ovako rano kao kod mene..dakle, mirovat ću i nadat se najboljem!

  46. #46
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure na mišljenjima...
    idem za 10 dana na kontrolu kod svoje dokotrice, do tad ću mirovati.. kako čitam po internetu, u 90 % slučajeva se posteljica podigne, tako bar kažu stručnjaci, a da je česta slika previej ovako rano kao kod mene..dakle, mirovat ću i nadat se najboljem!
    nataša , samo polako, nemoj se uzrujavati, meni su rekli u bolnici da se konačna dg. ionako postavlja iza 32 tt.
    Drži se i malo ipak miruj i čekaj kontrolu.
    Posljednje uređivanje od Shania : 07.10.2012. at 22:21

  47. #47
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    evo bila kontrola danas 19+4. dr me gledala preko trbuha, vidjela posteljicu koja se rpteže od fundusa maternice skroz do dolje nisko, straga. Rekla dr da u ovakim slučajevima posteljica uglavnom ode gore , povuče se skroz prema fundusu maternice cijela. Ne može se spustit nazad dolje, to nikako. a važno je da ju ne vidi i na prednjem zidu, što bi išlo u prilog placente previe. Dakle, osim zabrane odnosa i malo sporijeg ritma, ništa posebno nije rekla. Kontrola za 3-4 tjedna, pa će me pogkledat vaginalnim UZV.
    Eto, nije loše sve u svemu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •