Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 84

Tema: kako obući dijete za krstitke?

  1. #1
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno kako obući dijete za krstitke?

    večer svima, nisam našla nigdje temu, ali treba mi pomoć..
    Krštenje od Noića sam zaplanirala za zadnji vikend u 6tom mjesecu, i nije mi sad bitno zbog vremena naslov teme, nego ja stvarno ne znam kako se muška bebica oblači na krštenje? i da li obavezno mora biti u jastuku? moj je sad jastuk već prerastao..

    Sve zadnje krstitke na kojima sam bila su curice bile, a i u dućanima kod mene ima većinom bijelih haljinica za curice, za muškiće jako slaba ponuda?

    Kako ste vi koje ste krstile djecu sa svojim kikačima, muškićima naravno? koliko su bili stari?

    Meni svi pričaju da trebam krštenje obaviti što prije, a ja si nekako mislim da ga mogu krstiti kada ja želim, sada ili sa 4 godine zar je bitno...

    Smatram da će i moja beba biti krščanin, ako sam i ja, a uostalom nitko mu neće braniti ako želi promjeniti vjeru u budućnosti!!!

    Hvala na odgovorima...

    p.s. nisam našla ovaj topic nigdje, jer očito nitko nije blesav ko ja da postavlja ovakva pitanja..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Dečko je kršten u bež hlačama i vestici, a cura u ljubičastim hlačama i rozoj jakni (oboje kršteni zimi, on sa 4 mj. a ona sa 6 mj. starosti). One "haljine za krštenje" za cure ne mogu očima vidjeti, strašno nešto kako mi se ne sviđaju.

    Ne znam o kakvom jastuku pričaš - sva djeca kojima sam bila na krštenju bila su u "normalnoj" robici.

  3. #3
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Ma onaj bijeli jastuk, klikni tu je link... to je starinski običaj kakti...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A to, "paketina"... Imam doma, slikala malog u tome 1x, slikala malu 1x, i pospremila natrag.

  5. #5
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Ne znam tko ti je rekao da dijete mora biti u jastuku ali moje dijete nije niti minutu provelo u nikakvom jastuku (osim u rodilištu)... to je stvar izbora. Možeš dijete obući kako hoćeš, vjerojatno nešto svečanije, ne mora to nužno biti neka obleka namijenjena isključivo za krštenje, jako je skupa a osobno mi se uopće ne sviđa.

    I ja sam se mučila s tim što obući dječaku za krstitke (ipak je za cure to puno jednostavnije)... na kraju sam kupila bijeli pleteni kompletić (hlače+vestica) i male bijele papučice... ali nama je bila zima pa mislim da ti ovakva kombinacija ne dolazi u obzir u 6 mjesecu.

    Moj prijedlog... bijela košulja, neke finije hlačice (siva mi pada na pamet), gore lagana vestica ako bude friško i neke zgodne cipke za nehodače... eto, nešto svečanije od onoga što nosi svaki dan.

    I mi smo dobivali savjete da je bolje što prije krstiti dijete... čini mi se da je za takve najbolje iz rodilišta ravno krenuti u crkvu

  6. #6
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moj nikada nije bio u jastučiću, meni to nekako onako...

    krstili smo ga s 4 mjeseca. imao je bijele keper hlače i bijelu košuljicu iz osh kosha i štreberski plavi prslučić iz s.olivera, dolje čarapice i gore jaknica obična sezonska.
    vrlo jednostavno, ali i inače nisam tip od čipke, svile i kadife.

  7. #7
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    bio je obucen u normalnu ali malo svecaniju odjecu - hlace, kosulja, demper...
    jedino sto moras imat je ona mala kosuljica koja se stavlja na bebu za vrijeme obreda, ne oblaci se..
    a ona odjelca za krstenje sa kapom su mi uzasna... ali stvar osobnog ukusa...

  8. #8
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Mi smo se krstili kad je mišek imao skoro 5 mjeseci jer je bio jako mali i bilo mi ga žao mučit sa nekom feštom i rodbinom. Bilo je vruće i on je imao laganu bijelu košuljicu na kojoj sam čak malo podvrnula rukave, svjetloplave hlačice i dole neke fora cipelice. andynoa ja bi ti rado posudila našu robicu ali bojim se da bi ti bila minijaturna. E da, taj se dan krstio još jedan dečkić koji je bio u tom jastuku ali je on bio stvarno jako mali, možda maksimalno 2 mjeseca star. Mislim da je to stvarno prastari običaj pa čak i u ovom dijelu HR. I glupo mi je davati novce za neku posebnu robicu kad se može naći lijepih stvari koje su poslije iskoristive (a i ta odjelca su mi stvarno grozna)

  9. #9
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    i meni su bljak i jastuk i odjelca za krštenje zato sam i pitala vas kako je najbolje..

    ja sam razmišljala o nekim hlačicama, košuljici i vestici, a tko će to naći u ovoj selendri (((

    a kakve su to cipelice? ja to nisam vidjela nigdje još?

    Suzzy slažem se u vezi ovoga sa rodilištem... jer sam se ja naslušala već ohoho...

  10. #10
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Tattoo, moj je već prerasto 56icu, oblačim ga već danima u 62 a ima samo 26 dana tko zna kakav će bit u lipnju..

  11. #11
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    moj I.G. je kršten sa 3,5 mjeseca (12.3.)...imao je traperice, plavo-bijelu košuljicu i plavo-sivu vesticu te tamno plavu jaknicu i plavu kapicu...na nogicama je imao pletene plave papučice! bio je premedeni! ono, pravi šminker!

    ova fora da se djeca što prije krste je stari običaj kad je bila puno veća smrtnost djece pa ono ako već ne prežive da su bar krštena...sad je starosna dob beba za krštenje oko 3,4 mjeseca (uglavnom)...baš nam je to svečenik pričao na pripremi
    Posljednje uređivanje od Boxica : 16.04.2011. at 21:06

  12. #12
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    E. smo krstili kad je imala 6 mjeseci (24.2) i kako je bilo stvarno zima, imala je bijeli skafander

  13. #13
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    već je bilo ovakvih tema

    na kršenju treba imati krsnu svijeću i bijelu košuljicu (krsna košuljica koja se stavi na bebina prsa kad se krsti)

    možeš bebu obuči cijelu u bijelo, ali to nije nikakvo pravilo.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi smo Vida krstili kada je imao tri mjeseca, 01. veljače. Bilo je hladno. Na sebi je imao bijelu košulju, plave samterice, kaputić i mekane cipelice. Košulju i kaputić smo dali izraditi. Htjeli smo ručni rad, ručno tkanu košulju i slavonski kaputić tzv. reklu, špenzl. Omotali smo ga dekicom i to je bilo to.

  15. #15
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Možeš kako god želiš. Moji su obojica kršteni s otprilike 2 mjeseca. Strariji je bio u stiliziranoj narodnoj nošnji napravljenoj za nejga (hlačice, košulja i "lajbek"), a mlađi u malo finijim hlačicama i košuljici s kravotom (kumova želja). Obojica s krštena po velikim vrućinama pa nam drugo nije trebalo. Nisam željala ona krsna odijelca jer to kao prvo nije naš stil (nije ni kravata za tako malu bebu, ali dobro, tu smo željeli ugoditi kumu u tih dvadesetak minuta), a kao drugo, previše koštaju za jedno nošenje.

    Moja kumčad (dvije djevojčice) smo obje krstili u "običnim", finijim haljinicama u bijelo-roza kombinacijama.
    Danas stvarno nema pravila i onako je kako odluče roditelji i(li) kumovi, kako se dogovorite (negdje kumovi kupuju odjeću za krštenje, no toga je sve manje).

  16. #16
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moj je krsten s 4 mjeseca, kupila sam komplet za krstenje ali ne onaj klasicni. Bile su bez hlacice od samta, isti takav kaputic i bijela kosuljica. Mislim da su i kapica i male cipele tj. one kao carapice bile u paketu. Bio je kraj 1. mjeseca pa je bilo dosta hladno i nisam bas imala puno izbora.

  17. #17
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ja sam mom n kupila svijetlo plave hlaćice i bijelu košulju i sve je to i poslije nosio. moja mama mu je sašila mini leptir mašnicu i to je to. odijelo mi nije padalo na pamet, da dam 500 kn za nešto šta će nosit 20 minuta, nema šanse. a bilo mi je glupo oblačit mu haljinicu, pa nije cura

  18. #18
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/58191-O...-kr%C5%A1tenje

    ima tu nešto o odjeći za krštenje

  19. #19
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,309

    Početno

    Moj bebač je kršten krajem 7.mj. Imao je bijelu košuljicu i prsluk od konca krem boje, leptir mašnicu i lagane hlačice bijelo krem.

    Mislim da bih mogla prodati, jednom je korišteno pa stavim na burzu. Morala bih i veličinu provjeriti, ali njemu je bilo dosta komotno.

    andynoa možda si zainteresirana?

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moaj kćer je već skoro hodala na zvojim krstitkama, krštena je dan prije prvog rođendana! Imala je na sebi bijelu ljetnu koki haljinicu i ciciban balerinkice za bebe.
    Sinek je kršten sa 9 mj. Bio je kraj 6. mjeseca i na sebi je imao bijele lagane hlačice, bijelu frajersku, ne scvečanu, košuljicu i neke platnene tenisice za nehodače.
    I kakav jastuk krajem 6. mjeseca! Uostalom, bit će tada već i prevelik za to!

    To sve kaj su moji klinci imali na kršetnju nosili su kasnije cijelo ljeto za neku kombinaciju u šetnji gradom i sl..
    Posljednje uređivanje od ana.m : 16.04.2011. at 23:14

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    andynia pokušavam ti poslat pp, očisti inbox..

  22. #22
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Htjeli smo ručni rad, ručno tkanu košulju i slavonski kaputić tzv. reklu, špenzl. Omotali smo ga dekicom i to je bilo to.
    Jao, ako ovo pokažem materi, odmah će zvati tetu u Županje da radi reklu

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj bebač je kršten krajem 7.mj. Imao je bijelu košuljicu i prsluk od konca krem boje, leptir mašnicu i lagane hlačice bijelo krem.

    Mislim da bih mogla prodati, jednom je korišteno pa stavim na burzu. Morala bih i veličinu provjeriti, ali njemu je bilo dosta komotno.

    andynoa možda si zainteresirana?
    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    andynia pokušavam ti poslat pp, očisti inbox..
    jesam, inbox čist

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Evo ovako: http://public.fotki.com/Noica-Vzd/4-.../fotki006.html
    Košuljica HM, hlače Koki.

  24. #24
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj dmagi10 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ovako: http://public.fotki.com/Noica-Vzd/4-.../fotki006.html
    Košuljica HM, hlače Koki.
    šlatkooooo... jedva čekam!!!

  25. #25
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    evo ovako slično je i moj mačak bija

  26. #26
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moje najmlađe je kršteno sa 2,5 godine, pop ga jedva uhvatio da ga krsti. Imao je malo ljepše tamno sive hlače i bijelu kariranu košuljicu. Kćer je imala skoro god. dana, imala je rozu samtenu haljinicu i bijelu majicu ispod. A nastariji sin je kršten najranije,, imao je negdje 6 mj i kršten je u nekakvoj bijeloj tutici

  27. #27
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Jooj, to da se treba krstiti cim ranije , zasto?
    Prvog sina smo krstili sa 6 mj. Jedino zasto je mozda dobra preporuka da se beba krsti ranije je to da ce mozda biti mirnija tokom krstenja (ako je sita, presvucena i ima mjesec dana najvjerojatnije ce spavati u majcinom narucju). Moj je sa 6 mj bio jako radoznao i dosta razigran i nemiran tokom krstenja.
    Obukli smo ga u malo odjelce koje imas za kupiti bas za krstenje. Nakon krstenja odjelce smo spremili i nismo ga vise koristili. Sada vidim da je to bilo bacanje novaca.
    Za mladjeg decka cu ipak kupiti nesto sto cu moci i poslije iskombinirati da nosi. Bas sam neki dan vidjela jedan super kompletic (hlacice, kosuljica i poluveric) koji izgleda svecano, a opet mislim da cu i svaki dio pojedinacno moci koristiti za npr. setnje i nakon krstenja.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    evo mi svoje dječake krstili točno na prvi rođendan, 02.04.
    vrijeme je bilo predivno, oni preslatki, imali su svjetlo plave L./sivkaste hlačice J., karirane košuljice sa puno boja sivkasto/bijelo/svjetlo plavo/krem i kremasto/smeđe cipelice, a na to pelerine
    u crkvi je bilo super, samo su se ogledavali, pokazivali na svjetla, režali i cmoktali, a to je fino odjekivalo, pa su se svi lagano smijuljili
    ali uz sve to bilo je baš onako lijepo kako treba biti, dostojanstveno i blaženo mirno
    sve je lijepo proteklo, dali su polijevati glavicu bez problema, gledali su velečasnog odozada kad smo ih nagnuli i upirali prstom u njega, ma slatko
    kada ih je došao krstiti stavili smo na njih krsne košuljice, ne trebaju biti u bijelom
    Posljednje uređivanje od ZO : 17.04.2011. at 13:13

  29. #29
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    a kakve su to cipelice? ja to nisam vidjela nigdje još?
    nisu to klasične cipke, već one mekane za nehodače samo što ne izgledaju ko klasične papuče/čarape... sigurna sam da ih imaju u novom HM-u, Zari i sl.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Ja nisam za neke pomodne egzibicije za krštenje.
    Rađe bi kupila i rabljeno (to se nosi jedan dan) odijelce
    koje je ful bijelo i svečano nego da kalkuliram sa mogućim daljnjim nošenjem
    (u toj dobi ionako sve brzo prerastu i kratko nose).
    Super je da je ljeto pa netreba puno odjeće:
    čisto bijelu košuljicu, bijele hlačice, bijele čarapice i papučice
    (ako uzmeš košuljicu dugi rukav onda ti netreba vestica: u crkvi će mu
    biti ok, a ako poslije bude vruće, lako ga presvućeš)
    viđala sam po dječjim dućanima i one pletene končane
    klombinezončiće sa nekim plavim detaljčičem na kragnici.

  31. #31
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Moja starija je imala odijelce iz h&m u jednom dijelu bijelo (mozda cak pidjamica ) i preko nesto ne mogu se sjetiti vise... gore prekrasnu kapicu koju je moja kuma kackala, nije imala cipelice, ni jastuk ni nista, samo sam ju zamotala malo u dekicu rozu jer je bilo hladnije...
    Za mladju sam valjda ipak malo sama sebi popustila, pa je bila u bijelim stramplicama, tajcama i rucno pletenoj bijeloj vestici na koju sam nasila satensku traku, kapicu od starije i dolje cak neke bijele mekane cipelice
    Bebama oblacim pamucne mekane stvari jer gledam po sebi... i meni traperice ili hlace nisu udobne kao trenirka pa novorodjencadi ne oblacim traperice, kosulje, haljine... mladja je pocela nositi haljinice sa 8-9 mj kad je pocela vise biti na nogama. Kad hodaju ako zele nose haljine svaki dan...
    Posljednje uređivanje od smedja : 18.04.2011. at 13:30

  32. #32
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Mi smo imali kariranu ošuljicu i trapke i nikice za nehodače.
    Tak mi je bio sladak u tome da nisam ništa drugo željela da oblači.
    A one đinđe minđe svile su mi bljak, a pogotovo za ljeto pa u tom se potpari užes.

    Evo slikica
    http://public.fotki.com/mogi/fotka/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Htjela bih samo reći da traperice nije pristojno obući na kršenje pa čak
    niti na običnu misu, ako već imamo mogućnosti kupiti nešto drugo.
    Ipak je to sakrament i zbog poštovanja prema njemu treba se obući što
    svečanije možemo. Vrijedi i za odrasle i za djecu.

  34. #34
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Danas stvarno nema pravila i onako je kako odluče roditelji i(li) kumovi, kako se dogovorite (negdje kumovi kupuju odjeću za krštenje, no toga je sve manje).
    Baš tako. moja, tj. Lucijina kuma je htjela kupit haljnicu, ali sam joj rekla da ne treba jer sam imala Sarinu (iako je već bila totalno de mode), bilo mi je bezveze da baca novce. Zato je kupila prekrasnu krsnu košuljicu i ručno rađenu svijeću, zaista prelijepo.

    Saru smo krstili kad je imala 2,5 mj, a Luciju sa 6,5 mj. Čekali smo da prođe zima, Uskrs i lipanj nam je bio baš super za krštenje.

    A odjeća za dečkića, pa ovako kako cure kažu, svečanije hlačice i košuljicu i to je to, bez kompliciranja.

  35. #35
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela bih samo reći da traperice nije pristojno obući na kršenje pa čak
    niti na običnu misu, ako već imamo mogućnosti kupiti nešto drugo.
    Ipak je to sakrament i zbog poštovanja prema njemu treba se obući što
    svečanije možemo. Vrijedi i za odrasle i za djecu.
    nepristojno je pojaviti se sa ogromnim dekolteom ili majicom na bretelice!!

    ali traperice? to su duge hlače, kakve to ima veze za pristojnošću?
    ne slažem se sa tvojom izjavom
    Posljednje uređivanje od Boxica : 18.04.2011. at 21:10

  36. #36
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    R. se krsti za 2 tjedna i imati će traperice

  37. #37
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    a ovo je imala H. kad se krstila
    http://public.fotki.com/zara1/razno/krtenje.html

  38. #38
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    a ovo je imala H. kad se krstila
    http://public.fotki.com/zara1/razno/krtenje.html
    Slatka je kao šećer.
    Gle iskreno da ti velim dosta vjenčanica ima takve dekolte da se smrzneš, a pristojnost ha to je druga priča.
    I mislim da večina ljudi ide na misu u trapkama, pa sad ti reci kaj je pristojno.

  39. #39
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    i meni su bljak i jastuk i odjelca za krštenje zato sam i pitala vas kako je najbolje..

    ja sam razmišljala o nekim hlačicama, košuljici i vestici, a tko će to naći u ovoj selendri (((

    a kakve su to cipelice? ja to nisam vidjela nigdje još?

    Suzzy slažem se u vezi ovoga sa rodilištem... jer sam se ja naslušala već ohoho...
    odi jedan dan do zagreba u neki centar (pada mi prvo na pamet arena centar, ima dosta dječjih dućana, HM, Zara, Oshkosh, Iana, Fox, Tintilinić, C&A...). tamo ćeš u svakom dućanu naći neku svečaniju varijantu za dečka. i šminkerske hlače i košuljice i vestice i te mekane cipelice. možeš birat što ti srce želi. dakle prije 6.mj odi jedan vikend u shopping i nećeš se vratiti praznih ruku.
    sve cure su ti rekle: hlačice, košulja i nekakva vestica + cipele je dosta.

  40. #40

  41. #41
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa Vidi poruku
    lijepo

    andynoa pitaj na burzi sigurno će ti se netko javiti sa ponudom robice za krštenje


    domy hvala
    Posljednje uređivanje od Zara1 : 18.04.2011. at 23:04

  42. #42
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    a ovo je imala H. kad se krstila
    http://public.fotki.com/zara1/razno/krtenje.html
    Ajme kako je medena!!


    A što se tiče traperica, uopće ne mislim da su nepristojne, ja sam cijeli život u trapericama pa i na misama.. dijetetu koje krstim ih ne bih obukla jer ima puno lijepih i svečanijih hlačica, ali opet kako ko voli.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    bež hlačice, karirana košuljica, bež cipelice sve kupljeno u Iani

  44. #44
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa Vidi poruku
    odi jedan dan do zagreba u neki centar (pada mi prvo na pamet arena centar, ima dosta dječjih dućana, HM, Zara, Oshkosh, Iana, Fox, Tintilinić, C&A...).

    nadam se da hoću do ZGa jedan dan, čim mi auto bude slobodan, i malac spreman na put od sat i po vremena sa mnom

    ja traperice uopće ne nosim, iskreno nikad ih nisam nosila.. kod mene je sportska elegancija + business casual tako da traperice nemaju mjesto u mom ormaru, a malecki već ima 2 para traperica, samo što ih na krštenje neću obući ..

    što se tiče burze, čekam prvo mašnicu da se javi, pa ću se tamo javiti.. a i našla sam baby reklju, stara je oduševljena njome .

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moji su kršteni u dobi od cca pola godine svaki (još nisu stabilno sjedili, ali su uredno držali glavu gore).

    Jastuk - nikad nismo imali ni koristili.

    Odjeća za krštenje - kod nas su tražili da bude bijela. Meni se to nije sviđalo, pa sam se snašla drugačije: Sašila sam krsnu košuljicu od nekog tananog bijelog platna (iz tetine škrinje - nasljedstvo) s čipkom, bila je skroz rastvorena straga i vezala se oko vrata. Kroj kao renesansna košulja. Djeca su imala malo svečaniju odjeću koja je ipak primjerena bebicama (stariji plišane hlačice tamnoplave + bijela košuljica, mlađi je imao bež odijelce s medekom) a preko toga se ogrnula krsna košuljica samo za crkvu i to smo poslije skinuli.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Meni je baby reklja preslatka!
    Imam sliku s krštenja gdje je bebica imala isto narodnu nošnju, s crvenom maram na glavici. Presavršeno!
    Ja nisam imala gdje sašiti ili nabaviti, ali da sam imala zasigurno bih se odlučila za tu varijantu.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Krsteni smo u ljeto (sedmi mjesec)
    Beba-decko je kršten kad je imao 3.5 mjeseca pa smo iz Norveske dobili hlacice na tregere (one hozen tregere; HM)), kosuljicu bijelu lanenu kratkih rukava s passent papucicama-sandalicama i kravatom
    Preslatko....

  48. #48
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Andynoa, vidim da mi nismo jako udaljene zemljopisno, pa si ti ipak prvo provjeri s kumovima da ti ne bi oni kupili odjeću, pa da ne kupujete duplo! Ipak je kod nas običaj da kumovi taj dan oblače kumće, evo ja sam bila kuma pretprošle godine i opet ću biti ove i uvijek kupim odjeću za krštenje (crkvu), i onu u koju bebu poslije presvučem, a to podrazumijevamo i ja i roditelji (bez pitanja prije). Inače i moja djeca su od kumova dobila odjeću za krštenje i za presvući i to onu tradicionalnu. Vidim da ti voliš modernije pa te neću savjetovati, samo obavezno kupite (kod nas kupe kumovi) svijeću i krsnu košuljicu (nas župnik hoće da se na njoj izveze ime djeteta pa provjeri u crkvi).

  49. #49
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    A je kod nas je običaj da kumovi kupuju odjeću, ali ja sam se već dogovorila s kumom da kupuje samo svijeću i krnu košuljicu, ovo ostalo je na meni, istoj curi sam 2 tjedna prije krstitki ja vjenčana kuma, a pošto se znamo dosta dugo, lako smo se dogovorile oko svega..

  50. #50
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela bih samo reći da traperice nije pristojno obući na kršenje pa čak
    niti na običnu misu, ako već imamo mogućnosti kupiti nešto drugo.
    Ipak je to sakrament i zbog poštovanja prema njemu treba se obući što
    svečanije možemo. Vrijedi i za odrasle i za djecu.
    a s ovim se nikako neslažem...zar stvarno misliš tako? ono halo trebala bi kupiti svečano odjelo i smoking...

    moj bubo je imao tri mjeseca i imao je traperice, košuljicu i vesticu i male slatke papućice...ma baš mi je bio čeče

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •