Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Grcenje materice

  1. #1
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno Grcenje materice

    Drage moje, s obzirom da sam i ja postala trudnjaca :D (5 sedmica) a vec sam luda od brige, molim vas da mi pomognete.
    Evo o cemu se radi, kada mijenjam polozaj, bilo da lezim pa se okrecem na drugu stranu, ili ustajem...desi se (ne uvijek) da osjetim kao neko grcenje materice, ne znam bas da li je grcenje, ali ga ja ne mogu drugacije objasniti. Ne traje dugo, par sekundi i prestane. Vec sam imala 2 spontana, pa mi je dr. preventive radi prepisala Utrogestan, Apaurin i Progesteron u ampulama svakih 7 dana.
    Da li je neka imala slicno iskustvo i da li je to opasno. Da li bih se trebala javiti svojoj doktorici???
    S obzirom na prethodna iskustva, mozete zamisliti na kakvim sam mukama.
    PLIZ HELP

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    ja sam isto na početku imala kontrakcije maternice i morala sam mirovati i stavljati utrogestane.
    i tebi bi preporučila da stvarno miruješ i svakako zovni dr ili otiđi na pregled.
    i svakako uzimaj magnezij-šumeći ti je najbolji. Mg sprečava grčeve, pa tako i grčenja maternice.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Ivanchica, odi doktoru ako nista drugo barem da te malo smiri. Nekako ne vjerujem da ti nerviranje moze pomoci. A s obzirom na prosla iskustva, sigurno se nerviras, a i mislim da se uopce ne trebas ustrucavati cesto ici doktoru.

    Ja sam ti od sredine trudnoce pa do kraja imala kontrakcije, pila Normabele i mirovala, ali brijem da sam ih mozda imala i ranije, samo sto ih nisam osjetila, tj. prepoznala kao kontrakcije. Drzim fige da sve prode super. Javi.

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ivanchice, cure su ti vec sve napisale
    probaj se opustiti, pij magnezij, a doktoricu nazovi samo da tebi bude lakse, madam mislim da je to sve sasvim normalno, to se bebica siri pomalo

  5. #5
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Cure
    Upravo se spremam da posjetim dr. Nadam se da ce biti bezazleno, bas kao sto kazete, pa da mogu konacno poceti uzivati u trudnoci

  6. #6
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cekam vijesti i vibrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrram!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Prvo cestitam! Javi kako je bilo kod doc. iako ja mislim da je to OK i imala sam nesto slicno, ali se ne sjecam kad...mislim da je bilo malo kasnije.

  8. #8
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Ninet, hvala na cestitkama i Wewici na vibrrrrama
    Dr. kaze da je sad sve ok, ali sa obzirom da je trudnoca jos uvijek mala, ne zna kako ce se dalje razvijati. Bolovi koje osjecam su prijateci spontani. Kontrola je za 15 dana.
    Iskreno sa nadam i molim Boga da ovaj put bude sve ok i da konacno i mi dobijemo malog pilica

  9. #9
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ivanchice, znam da si zabrinuta, a ja molim Boga da sve bude ok i da konacno postanes mama

  10. #10
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    pridružujem se u dobrim i lijepim željama! Samo miruj što više...sve će bit ok! uzimaš li Folnu kiselinu(Folic +)?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    MA bice to OK. Samo miruj, sad nista nije vaznije od toga da ti i pilic budete dobro. I javljaj kako ide.

  12. #12
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Hvala vam puno, niste ni svjesne koliko mi znace vase rijeci i vasa podrska

    Bolovi su prstali, pomalo se javlja neka nelagoda u stomaku, ali mislim da je to normalno, ipak je to ogromna promjena za organizam. Na kontrolu idem u cetvrtak. Nadam se da je pilic dobro i da se crvsto drzi za svoju mamicu. Javim vam novosti.

    Frka, pocela sam piti folnu cim sam saznala da sam trudna.

    Ljubim vas sve

  13. #13
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ivanchice, super za vijesti, sigurna sam da je pilic tamam tamo gdje i trebe biti, siguran kod mame

    Vibrrrrrrrrrrrrrrrrram za super pregled

  14. #14
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    javi se svakak u četvrtak da čujemo novosti....a ti samo mirno i sve će bit ok!!!!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    javi nam!

  16. #16
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    SRCE MOG MALOG PILICA KUCA :D
    Ne mogu vam opisati kako sam sretna.
    Ljubim vas sve, a Wewici zelim da sto prije osjeti ovu srecu

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Naravno da kuca....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    E Ivanchice, ja sam bila u istom "sosu" kao i ti.Nakon prijasnja 2 sponatana, konacno sam dogurala evo danas u 19 tjedan i za sada je sve OK.Potpuno te razumijem, svu tu brigu i reagiranje i strah za najmanju bol, pa se pitas sta to sada znaci, jel OK, joj pa tak me bolilo i prosli puta pa znam kako je zavrsilo i sl.Znam da ti nije lako i znam da je sada jednostavno dijeliti savjete, meni nitko nije ni znao reci sta je normalno,a sto nije, svi kazu sve je to individulano i npr. kod jedne zene to moze biti normalno,a vec kod druge to moze upucivati na razne probleme.Ali ako pokusas pozitivno misliti i opustiti se, to ti je vec VELIKI PLUS, za tebe i za bebu!Ja i dan danas izreagiram na bol ili pritisak i odmah se bacim u horizontalu sa sve 4 u zraku i mirujem dok ne prode, mada sam sada sve uvjerenija da je sve OK (idem na kontrolu svaka 3 tjedna) i da bebica raste, maternica se siri, organi se pomicu, beba se krece i tako to ide vjerojatno sve do poroda, pa sam se vec i pomalo naviknula na sve te promjene, ali nije da ne brinem i dalje, samo u malo manjoj mjeri.Kada prode ono najkriticnije, 12-13 tjedana, onda ces se malo vise opustiti jer ces znati da je ono najkriticnije proslo.Ja sam isto uzimala Utrogestan sve do 12 tjedna, pijem Prenatal vec 2 godine, uz to uzimam i kapsule s Omega 3 kiselinama, magnezij, zeljezo...nista ne moze stetiti.Jos cekam rezultate amniocinteze i nadam se da cu se valjda nakog toga (naravno ako sve bude OK, ali ja vjerujem da hoce) konacno opustiti i poceti u potpunosti uzivati u svojoj trudnoci!Mada briga vjerojatno ne prestaje sve do poroda,a nakon poroda tek pocinju prave brige kada na svijet dode mali bebac....

  19. #19
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Jedno pitanje. Zašto vi cure sve pijete taj Utrogestan, a jedino ja Dabroston? Koja je razlika?

  20. #20
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Barbie, bas je onako kako si napisala. Reagujem na najmanju bol i uvijek razmisljam da li je tako bilo i prosli put, da li je bol bio BAS takav!!!??? Valjda je to i normalno kad iza sebe imas dva losa iskustva. Sad sam vec dosta mirnija nakon sto sam cula malo srce i molim Boga da i u buduce bude sve dobro.
    Drago mi je za tebe, na pola puta si do svoje bebice :D

    Dorotea, ja sam u prve dvije trudnoce koristila Dabroston i nije mi odgovarao, u drugoj sam cak dobila strasnu alergiju od njega, tako da ovaj put koristim Utrogestan i to vaginalno, ne oralno.
    Mojoj prijateljici je Dabroston bio odlican, ali nismo svi isti...

    Ninet

  21. #21
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Dakle Dabroston i Utrogestan su isti?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Draga Ivanchice zelim da ti sljedecih 8 mjeseci prodje vrlo brzo, naravno bez ikakvih probelma i da uskoro gledamo slikice bebice i citamo tvoju pricu s poroda :D . Cuvaj nam bebicu a i bebica tebe treba da se cuva jer nigdje nije bolje nego kod mame.
    Opusti se, misli na lijepe stvari, odmaraj i bice sve OK. Pusa

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    6

    Početno

    Lipi pozdrav! Ja sam eto u drugoj trudnoći-20tj i u obje sam od početka, a u prvoj i do kraja imala te grčeve maternice. Nisam se niti otvarala niti imala kakve komplikacije radi tog.U prvoj tr. sam pila i dabrostone i prepare ali nista mi nisu pomagali, pa sam ih na svoju ruku prestala piti jer mi je srce lupalo ko ludo od njih,a trudovi mi se nisu pojačali nakon njih.Sada ne pijem ništa i sve je OK.Ali ja nisam imala spontane,pa me nemoj slušati! Samo ti pij što ti daju i čuvaj se. Samo da ti javim da nisi usamljen slučaj i da to ne mora biti ništa strašno. Mene eto,hvataju svaki dan po 15-20 puta,a što je trudnoća veća sve su jači.Još uvijek radim,nadam se od idućeg tjedna ne više!I nešto posebno ne mirujem,jer kad legnem,češće me hvataju! Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •