Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Hipertonus kod bebe???

  1. #51
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    mare41 imam iskustva s Goljakom i traži da s tobom radi licencirani terapeut, ne pripravnik, posebno ne koji je počeo raditi prije par dana (tako bih ja)
    a što se tiče baby handlinga-skoro sve patronažne su ga trebale proći ali nažalost, ne smatraju ga bitnim a jako je bitan. Ja sam svim svojim prijateljicama koje su rodile isprintala baby handling i pokazala
    Sretno! i bez brige-za ništa nije prekasno

  2. #52
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Njegu mozes tražiti i prije godine dana. Nakon rodiljnog ju mozes koristiti ako odobre ( mislim da je to nakon 4 mj , nisam sigurna kako je po novom ). Povoljnije to je za financije , a roditeljski ti ostaje za kasnije . Jedino njegu ( i dd ) mozes dobiti samo na jedno dijete , pa odaberite onu koja treba vise vježbati .
    Sirius čitam sad ovo pa me zanima- stvarno se moze tražiti njega i prije godine dana? Kolika je naknada za njegu? Curka ima distoni, rođena prerano 5 tjedana i imala krvarenje 1. stupnja.

    Mare kad ste naruceni na Goljak? Mi idemo u Vinogradsku i prezadovoljna sam sa fizioterapeuticom, curka nam odlično napreduje, nema još ni 4 mj a već se počela okretati sa leđa na trbuh

  3. #53
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bili smo dvaput na vježbana, idemo dvaput mjesečno plus privatno, njega je 3700, a fizioterapeutica mi rekla da to tražim već sa 9 mjeseci jer treba vremena da se to odobri

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius čitam sad ovo pa me zanima- stvarno se moze tražiti njega i prije godine dana? Kolika je naknada za njegu? Curka ima distoni, rođena prerano 5 tjedana i imala krvarenje 1. stupnja.

    Mare kad ste naruceni na Goljak? Mi idemo u Vinogradsku i prezadovoljna sam sa fizioterapeuticom, curka nam odlično napreduje, nema još ni 4 mj a već se počela okretati sa leđa na trbuh
    Da, moze . To je zakon od prije 4 godine ( mene je zaobisao). Mozes krenuti na njegu cim ti odobre, a mogu ti odobriti odmah nakon rodiljnog . U tom slucaju ostatak roditeljakog ti ostaje za iskoristiti kasnije.

  5. #55
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Njega je 2160 kn, i dd 850 koji dobivas automatski ( i ne ovisi o imovinskom cenzusu). Cc

  6. #56
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    bili smo dvaput na vježbana, idemo dvaput mjesečno plus privatno, njega je 3700, a fizioterapeutica mi rekla da to tražim već sa 9 mjeseci jer treba vremena da se to odobri
    Nemam pojma od kud tebi iznos od 3700.

  7. #57
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Sirius, toliko se dobije za duplice, automatski sam to napisala

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, toliko se dobije za duplice, automatski sam to napisala
    Ne kuzim ? Mozes biti na njezi za dvoje djece u isto vrijeme ? Jesi sigurna ? Kako se uopce regilira dopust za njegu za dvoje djece? Nije da mi smeta, super da su to regulirali jer je do sada bilo diskriminacije ako je dvoje djece iz obitelji bilo u potrebi za dodatnom njegom.

  9. #59
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Sirius ako sam dobro shvatila- meni prvih 6 mjeseci porodiljnog ističe 26.12.- ako prije toga podnesem zahtjev za njegu i odobre mi ga koristim njegu sljedećih 6 mjeseci, dobivam tih 2100+850 kn dd i još mi ostane 6 mjeseci roditeljskog za iskoristiti kasnije?

  10. #60
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    sirius, tako mi rekla kolegica koja to sad koristi za blizance, njene cure su obje neurorizične ko i moje

  11. #61
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius ako sam dobro shvatila- meni prvih 6 mjeseci porodiljnog ističe 26.12.- ako prije toga podnesem zahtjev za njegu i odobre mi ga koristim njegu sljedećih 6 mjeseci, dobivam tih 2100+850 kn dd i još mi ostane 6 mjeseci roditeljskog za iskoristiti kasnije?
    Da.

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, tako mi rekla kolegica koja to sad koristi za blizance, njene cure su obje neurorizične ko i moje
    Ok , super. Pitam jer njega ide samo na jedno dijete ( ne znam da li ima mogucnosti da se pise za dvoje? ) , a onda samo to jedno dobiva uvecani dd jer je njega samo na njega pisana. Taj uvecani dd moze se dobiti samo na osnovu njege ili ako dijete ima dovoljno teska ostecenja da bi imalo osobnu invalidninu ( sto kod vas srecom nije slucaj). Uglavnom , javi . Znas da moras podnijeti zahtjev za dd po toj osnovi odmah cim ti odobre njegu.

  13. #63
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius ako sam dobro shvatila- meni prvih 6 mjeseci porodiljnog ističe 26.12.- ako prije toga podnesem zahtjev za njegu i odobre mi ga koristim njegu sljedećih 6 mjeseci, dobivam tih 2100+850 kn dd i još mi ostane 6 mjeseci roditeljskog za iskoristiti kasnije?
    Zapravo njegu koristis onoliko dugo koliko ti odobre moze vise ili manje od 6 mj. ovisi o stanju , potrebi i komisiji.
    ali nakon toga mozes koristiti ostatak roditeljskog dopusta.

  14. #64
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    kolegica koristi njegu, tj nada se da će koristiti(sad uskoro) i drugu godinu, prvu su prohodavali, sad trebaju logopeda, i da, dobiva dva dd

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    kolegica koristi njegu, tj nada se da će koristiti(sad uskoro) i drugu godinu, prvu su prohodavali, sad trebaju logopeda, i da, dobiva dva dd
    Super, onda su po novijem i to regulirali.

  16. #66
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    pitam za svaki slučaj-da li neko pozna baby fizioterapeuta, a da je iz siska ili ivanića, ili taj dio

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •