Jako sam uplasena jer smo dobili uput za fizijatra jer mali izgleda ima hipertonus misica. Ima sada 2.5 meseca. Ja sam citala ranije o tome i jeste mi bilo samoj sumnjivo jer dosta pri oblacenju zateze noge, onako skroz ih istegne da ih ne mogu saviti. A sad kad mu je pedica htela da savije noge da vidi kakvi su kukici, opet to uradio i ona rece da je precvrst i da idemo na Institut za cerebralnu paralizu (naziv me sam sablaznio) da prekontrolisu i mozda cemo raditi vezbice. Jos je napomenula da tu mogu dobiti produzenje porodiljskog koje mi istice tek februara 2012, i ja se naravno prepadnem, jer vidim da to znaci da cemo vezbati i duze, a onda i procitam o mogucim posledicama, cerebralnoj paralizi i svemu - ne treba da pominjem da oka nisam sklopila...
Inace rucice ne drzi u pesnici, sto je njima takodje simptom, ono drzi nekad, ali odavno ih ispruza u sake. Na porodu je plodova voda bila zelena, kaze da je hipertonus cest kod beba koje su patile pri rodjenju.

Ima li ko iskustvo sa ovim? Da li smo zakasnili sa vezbama? Jel po ovom opisanom nama to jaci hipertonus ili ne...? Uh, sto pitanja imam.