Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: gugutanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    9

    Početno gugutanje

    Pozdrav svima,

    Zanima me s koliko su vaše bebe počele "pričati", gugutati.
    Naime, imam djevojčice blizanke i jedna "priča", cvili... a druga ne :? samo se zna povremeno glasno nasmijati. Sad imaju 5 mj. al su rođene 5 tj. ranije.
    Ne znam dal imam razloga za brigu?
    pozdrav

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Ma nema razloga za brigu, djevojčice su jednostavno različite! Jedna malo veća brbljavica, druga malo manja

  3. #3
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Nema brige, to je do djetata.


    Mali susjed nije pričao do druge godine, ali kad je krenuo..tisuće pitanja, nisi ga mogao zaustaviti.

  4. #4
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno Re: gugutanje

    Citiraj lili prvotno napisa
    Pozdrav svima,

    Zanima me s koliko su vaše bebe počele "pričati", gugutati.
    Naime, imam djevojčice blizanke i jedna "priča", cvili... a druga ne :? samo se zna povremeno glasno nasmijati. Sad imaju 5 mj. al su rođene 5 tj. ranije.
    Ne znam dal imam razloga za brigu?
    pozdrav
    Moja L. je prve zvukove (jer to ne mogu nazavati drugačije) počela ispuštati sa tri tjedna!!! Sada, sa dva mjeseca, vrlo lijepo komunicira sa svima koji joj se obrate s više od par riječi.... 8) kažu, brbljava na mamu!

    Lili, pokušaj obratiti pozornost na sluh kod druge djevojčice... možda dijete slabije čuje :?

  5. #5
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    moja su oba sina sa nekih mjesec dana govorili "eua". ljudi su nas naravno optuživali da smo naučili djecu da goste traže eura 8)

  6. #6
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    moja su oba sina sa nekih mjesec dana govorili "eua". ljudi su nas naravno optuživali da smo naučili djecu da goste traže eura 8)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Citiraj ivy prvotno napisa
    moja su oba sina sa nekih mjesec dana govorili "eua". ljudi su nas naravno optuživali da smo naučili djecu da goste traže eura 8)

    .....e nasmijah se i ja u ovo kasno doba noci....

    moja bubica je vise vristalica / stenjalica nego gugutalica...pa...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    moja su oba sina sa nekih mjesec dana govorili "eua". ljudi su nas naravno optuživali da smo naučili djecu da goste traže eura 8)
    E baš se nasmijah-što sve ljudima neće naumpasti.
    Inače,moj stariji je gugutao već sa 2 mjeseca,a evo i ovaj mali ga slijedi... Nevjerojatno je kako tako male bebice komuniciraju sa okolinom,mene to svaki put fascinira. Mome je 3 mj. i 11 dana i osim što guče,pravo se obraduje svakom licu koje skuži u svom vidnom polju,lice mu se ozari,razvuče osmijeh,ručice i nožice ''tamburaju'' i kad odeš od njega,on doziva...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Stariji sin je jako malo gugutao. Glavno sredstvo skretanja pažnje mu je bio gromoglasan plač. Kasno je i progovorio, ali se sada ne gasi (ima 2 god i 9 mjeseci)
    A mlađi je skroz druga priča. Od kako je napunio mjesec dana stalno nešto guguče, priča, pjeva sam sebi....
    Ma svako dijete je priča za sebe.
    Ja sam mislila, imam jedno dijete, sve znam. Ali me život demantovao. Pravila koja su vrijedila za starijeg, kod mlađeg ne pale.

  10. #10
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    moja je isto jako rano počela 'pričati', mislim s već mjesec i pol...proizvodi razne zvukove, a ponekad ima i period vriskanja...ko da provjerava koliko jaaako može...tako se mi s njom lijepo napričamo, a da nemamo pojma što smo pričali....pa ponekad ona kao da to skuži pa se namršti i iz smjeha u sekundu u plač

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Bebe su čudo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    9

    Početno

    možda sam prije trebala otvoriti temu, evo samo što sam napisala a ona lijepo za dva dana počela ...Aaaaaaaa, Aaaaaa :D

  13. #13
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    moja malecka od prekjučer ima novu zabavicu...dok sam je presvlačila i malo tepala, počela sam joj s ustima raditi prrrrrrrrrrrrrr (neznam kako da to dobro opišem, al to je ono kad vam usne vibriraju ) i od tada ona mene stalno imitira i prducka s ustima, te radi balončiće od sline :D ...i to je tako veseli

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    121

    Početno

    ja imam bebu od skoro 4mj i do nedavno je stalno guguto,ono ispušto je kojekakve glasove,a sad ništa.prati zvukove,kako naše tako i igračke,hvata ih,smije se,veselo lupa nogama i rukama,i sve namješta usta kao da bi reko nešto ali ništa.sve se svelo na neko stenjaje,iako razlikujem stenje li u igri,znači veselo ili mu je neka neugoda(gladan,spava mu se i sl.)

    poprilično sam zabrinuta jer mislim da bi se u ovoj dobi trebao više glasati

  15. #15
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Netipična prvotno napisa
    ja imam bebu od skoro 4mj i do nedavno je stalno guguto,ono ispušto je kojekakve glasove,a sad ništa.prati zvukove,kako naše tako i igračke,hvata ih,smije se,veselo lupa nogama i rukama,i sve namješta usta kao da bi reko nešto ali ništa.sve se svelo na neko stenjaje,iako razlikujem stenje li u igri,znači veselo ili mu je neka neugoda(gladan,spava mu se i sl.)

    poprilično sam zabrinuta jer mislim da bi se u ovoj dobi trebao više glasati
    Tako je i D sa 2,5 mjeseca gugutao bez prestanka (pogotovo kad smo ga stavili ispod nekakvog rasvjetnog tijela-gugutao je bez prestanka- valjda je umislio da je na pozornici ).... i onda je negdje između 3 i 4 mjeseca sve prestalo..i otkrio je samo vrištanje i stenjanje......... nije mi bilo svejedno..ali eto sad s 5,5 mjeseci sasvim simpatično govoti a-joj, a-da, a-uu, a-neee ili najdraže mu ge....Valjda su to sve neke faze razvoja

  16. #16
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Netipična prvotno napisa
    ja imam bebu od skoro 4mj i do nedavno je stalno guguto,ono ispušto je kojekakve glasove,a sad ništa.prati zvukove,kako naše tako i igračke,hvata ih,smije se,veselo lupa nogama i rukama,i sve namješta usta kao da bi reko nešto ali ništa.sve se svelo na neko stenjaje,iako razlikujem stenje li u igri,znači veselo ili mu je neka neugoda(gladan,spava mu se i sl.)

    poprilično sam zabrinuta jer mislim da bi se u ovoj dobi trebao više glasati
    Tako je i kod nas,mali ima 4,5 mj......jedan dan guguče kao papiga,a onda sljedećih nekoliko dana skoro ništa.Vdim da je vesel,ali očito mu se ne priča
    ..dok recimo njegov frend isto toliko star , doslovno se ne gasi!Uvijek ga sa divljenjem gledam kako pjeva u kolicima

  17. #17
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    moj je poceo sa 3,5 mj gugutati, i od tada skoro svaki dan ima neke nove fore. sada je glavno vikanje i puhanje kroz jezik.meni je najsladi kada ga dojim pa pusti,pogleda me,nasmije se i bas guguce. sada je jos malo pa 6 mj.

  18. #18
    LoveLight avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    215

    Početno

    Moj poceo gugutati sa 2 mjeseca, i sad svaki dan dodaje nesto novo.
    Call me mommy, i meni isto najsladji kad cica, pa pusti cicu, pogleda me i tako se slatko smije da se rastopim, i njezno guguce. Onda nastavi cicati ...

  19. #19
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    moja L. je jako rano počela gugutat, a Niki je s nekih 2,5 miseca. najsmišnije mi je kad sam sebe uspavljuje. podsjeća me na starog čovika dok "ajmeče". širom otvori usta i samo radi aaaaa, aaaa, aaaa.

  20. #20
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    sa mjesec i po a sad se već svađa samnom.sinoć je muz umirao od smijeha kad mi doslovno nije dala do riječi dok smo lezale,upadala je u riječ .ponekad glasno priča a nekad kao da sapće.
    kad smo bili nedavno kod dr dok je čovjek nama objasnjavao ona je pričala valjda mislila da njoj priča....brbljavica...
    zvukove tipa eeee i aaa.eh i neubrajam u sve njih već ponekad ponavlja zamnom....

  21. #21
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Nela08


    Baš me zanima!!!! Koliko vaše bebice pričaju??
    Moja E. je stvarno velika pričalica. Gugutat je počela sa jedno 2, 3 tjedna, mrmljat sa oko 2 mjeseca, a od šestog mjeseca se doslovno ne gasi!!!! Nešta priča nama razumljivo ili ne, skoro stalno, nekad čak i dok spava. Pravo mamino dijete, nema šta. Prvu pravu riječ je izgovorila sa 6,5 mjeseci - tata, pa nakon jedno 2 tjedna konstantnog tatanja, uslijedilo je i mama, pa svako malo nešta novo.
    Još malo pa će 9 mjeseci i do sada zna reći: tata, mama, da i ne uz mahanje glavicom, daj (uglavnom traži ciku koju zove cika-cika), pa-pa (uz mahanje), nana (dok se uspavljuje), di-di brrrr (kad ju stavljamo u autosjedalicu), ej (uglavnom dođe kao bok), baba, te-ta, de-da, ajd kad više neće biti na mjestu. Zadnjih dana nam se čini da čak spaja riječi pa mo dobili i: "De tata??" uz gledanje u mene nakon šta je tata izašao iz kupaonice i "Ta je tata?" dok tata mirno leži glumi da je zaspao usred igre.....
    Šta kažete??? Jel moje dijete stvarno fenomen ili je to samo meni fenomen??? Smile

    A da, znamo mi i fufla, bubla, buhla i slično da ne bi bilo.... Grin Laughing

  22. #22
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Nela08,
    budući da moje dijete ne priča ni približno toliko, ja bih rekla da je tvoja E. jedna napredna pričalica i da si s pravom ponosna

    Isto ko što se ja naveliko hvalim da je moja L. počela puzati sa 6mj i 1 tjedan! te da očekujem da prohoda za koji dan.....

  23. #23
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Hvala, iva_luca!!!! a baš jesam ponosna!!!!

  24. #24
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj zelena prvotno napisa
    Citiraj Netipična prvotno napisa
    ja imam bebu od skoro 4mj i do nedavno je stalno guguto,ono ispušto je kojekakve glasove,a sad ništa.prati zvukove,kako naše tako i igračke,hvata ih,smije se,veselo lupa nogama i rukama,i sve namješta usta kao da bi reko nešto ali ništa.sve se svelo na neko stenjaje,iako razlikujem stenje li u igri,znači veselo ili mu je neka neugoda(gladan,spava mu se i sl.)

    poprilično sam zabrinuta jer mislim da bi se u ovoj dobi trebao više glasati
    Tako je i D sa 2,5 mjeseca gugutao bez prestanka (pogotovo kad smo ga stavili ispod nekakvog rasvjetnog tijela-gugutao je bez prestanka- valjda je umislio da je na pozornici ).... i onda je negdje između 3 i 4 mjeseca sve prestalo..i otkrio je samo vrištanje i stenjanje......... nije mi bilo svejedno..ali eto sad s 5,5 mjeseci sasvim simpatično govoti a-joj, a-da, a-uu, a-neee ili najdraže mu ge....Valjda su to sve neke faze razvoja
    ovako je i kod nas, sad ima 4mj. i samo se ljuti

  25. #25
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    mi od nedavno znamo reći grrrrrrrrr i ponavljamo eeee,aaaa.iiiii za mamom a inače kad se presvlačimo najviše pričamo i smijemo se.

    istina samo baka iz svakog njenog gugutanja prepozna riječ

  26. #26
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    A moj Lovro zna reči av,av i pokazati psa, i muuuu i pokazati kravicu u slikovnici

    Isto puno priča, ali to je zato što je uglavnom u ženskom društvu, Govori: tata, dada, ajde, blja -blja,aja-aja, na-na na-na, radi brrrrrrr, bu kad me plašti, i mrmlja svašta nešto teško za ponoviti, a tu i tamo (rijetko) i mama

    e, a najponosnija sam na to kak svira tatinu gitaru, onak baš s osječajem zapinje žicu po žicu.

    Sad bi moj MM rekao: al ja stvarno mislim da je on genijalac! - i onda oboje prasnemo u smijeh, jer smo se uvijek tak smijali ljudima kad su se hvalili svojom djecom - a sad mi ne prestajemo!!!!

  27. #27
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Moja guguce od negdje mjesec dana
    S time da sad svaki dan sve vise i zna ponoviti kad joj kazes "buu" i isplaziti jezik

    A pred par dana se pocela naglas smijati.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Moje zlato je s 4 mj. odgugutalo cijelu epopeju jedan dan u tatinom naručju.

    Nevjerojatno, kad njega vidi sva se uzguguće, kao da mu želi ispričati kako joj je bilo, naravno on je pita simpa pitanja, npr. Jel bila fina sisa? A jesi lijepo pajkila?...

    I kad god dođe s posla, uzme je u naručje - ona ga pozdravi gugutanjem!

    A tvoje bebice, svaka ima svoj personality, neka se razvijaju svojim tempom i preferencijama, možda ti jedno dijete bude slikar a drugo operna pjevačica... nikad se ne zna

  29. #29
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Nela, baš ti je napredna mala pričalica

    Moja curka je rano počela pokazivati prstom na stvari koje su je zanimale, i prvo svjesno zvanje mama je bilo s malo više od 8 ipo mjeseci kad je i krenulo pokazivanje prstom na sve što je zanimalo. Znala je u slikovnici pokazati na mačku, psa, kravu ( s kojom je zadnje vrijeme nešto fascinirana, valjda radi mog mukanja ) ... Prve riječi su bile konkretizirane s oko 10mjeseci, tad je imala vokabular od par riječi i to: mama, tata, baba, beba (s time da je se s bebama bunila pa bi znala reći baba umjesto beba) va-va (jedno vrijeme je stalno koristili kad bi vidjela psa ili čula lavež) , tica (ptica), žiža (svjetlo), ćeće (cvijeće), papa, da (daj), Kaka (tako zove rodicu, a počela je i svu drugu djecu)...

    No, zato se posjela s 11.mjeseci, sad s godinu dana hoda uz namještaj.
    Interes joj je valjda usmjereniji na slikovnice i pjesmice, za što sam ja zapravo "kriva" jer je često držim u naručju i skupa čitamo, a puno i pričamo.

    U zadnje se drži dosta samo daj i papa, i to dvoje u kombianciji jer je počela papati ko mali terminator.

  30. #30
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Indi, tak i ja. Ja puno više s njom pričam pokazujem joj stvari i nosam ju u slingu i slično, ali zato ima taticu koji "radi na motorici" (on samo traži priliku za glupiranje), pa zajedno pužu po cijeloj kući, skažu a onda ona pjeva i viče tata, tata koji naravno cvate ko ružica.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    25

    Početno

    moja curica od 3.mj.kao od perice..ja se ubijam od truda,pjevam,plesem,izvijam se i savijam..i rijetko guguce..a kad joj tata dode samo prica,smije se na sav glas....al zato mene nagradi osmijehom dok papa...najslade mi je kada joj pricamo i vidis da bi htjela nesto reci jer otvara usta,siri oci al nista..i onda napokon izleti neki krestavi glasic kojim redovito preplasi sama sebe

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno zabrinuta mama

    Citiraj Netipična prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam bebu od skoro 4mj i do nedavno je stalno guguto,ono ispušto je kojekakve glasove,a sad ništa.prati zvukove,kako naše tako i igračke,hvata ih,smije se,veselo lupa nogama i rukama,i sve namješta usta kao da bi reko nešto ali ništa.sve se svelo na neko stenjaje,iako razlikujem stenje li u igri,znači veselo ili mu je neka neugoda(gladan,spava mu se i sl.)

    poprilično sam zabrinuta jer mislim da bi se u ovoj dobi trebao više glasati
    i moja djevojčica isto tako da li je vaša počela pričati ja sam jako zabrinuta i svaki dan plačem

  33. #33
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Ne zanam koliko traje ta faza ne pricanja, i moja curka je u pocetku gugutala pa je imala fazu kada nije, pa je malo pricala pa opet neko vrijeme nije, i tako. I danas ima dana kada melje ko navijena i kada vise manje nista ne prica.

  34. #34
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Mi imamo dva mjeseca i dva tjedna pričamo GU sad smo dva dana faza GA. Milo moje kako lijepo priča.....

  35. #35
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mi imamo pričalicu. Sa šest tjedana je počeo i sada sa devet tjedana ima prave poduže monologe i sa svakim tko mu se dosta približi rado popriča - pogotovo ako sugovornik/ica prave majmuna od sebe, rade grimase i brbljaju gluposti (ne želi se nositi nego leži na kauču i vodi razgovore s nama i gostima, kako tko dođe da ga vidi on odradi po razgovor). Mater ga je naučila da plazi jezik - nek se nađe ako bude naivan kao ona.

  36. #36
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo pričalicu. Sa šest tjedana je počeo i sada sa devet tjedana ima prave poduže monologe i sa svakim tko mu se dosta približi rado popriča - pogotovo ako sugovornik/ica prave majmuna od sebe, rade grimase i brbljaju gluposti (ne želi se nositi nego leži na kauču i vodi razgovore s nama i gostima, kako tko dođe da ga vidi on odradi po razgovor). Mater ga je naučila da plazi jezik - nek se nađe ako bude naivan kao ona.
    tako nekako i naš Šarmer, ali s razlikom: ženskicama se smijem i pričam, muški su mi onako usput

  37. #37
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    malo dizem temu jer me zanima to gugutanje.. malena je gugutala, tj. auuuuuala, ooooooala i sl. do nedavno i onda je sve stalo. sad ju nekad uhvati pa cikce i vristi, istrazuje raspon glasa. ali nema ni gu ni ga, nema suglasnika. ja joj govorim te glasove, ali se ona niti ne trudi ponoviti ih.
    pa me cisto zanima kad to krece i je li ova pauza s "pricanjem" uobicajena.. mi cemo za koji dan 5mj.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Moja ti isto tjedan dana vrišti, pa guguće, pa govori ababa, amama, adada, pa pauzira malo, pa za tjedan, dva opet kreće u akciju i tako stalno u nekim ciklusima. Čak nekad i šapće sama sa sobom, valjda se vježba za premijeru

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •